Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы N 300 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі N 59 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 4 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5228 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 № 130 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік)  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»"Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»"Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300  қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4520 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»"Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
"Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300  қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 қарашадағы N 258  қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5093 тіркелген), Агенттік Басқармасының»"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300  қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 26 ақпандағы N 18  қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5177 тіркелген) енгізілген толықтырулар мен өзгеріспен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің есеп беру ережесінде:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Агентства по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 300 "Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций"
Постановление Правления Агенства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 № 59. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2008 года № 5228. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 130 (вводится в действие с 01.11.2010).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года N 300 "Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в  постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4520), с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением Правления Агентства от 30 ноября 2007 года N 258 "О внесении изменений и дополнений в  постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года N 300 "Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в  постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 5093),  постановлением Правления Агентства от 26 февраля 2008 года N 18 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Агентства по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года N 300 "Об утверждении Правил представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан и внесении изменения в  постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 5177) следующие дополнения и изменения:
в Правилах представления отчетности банками второго уровня Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:

2-1-тармақ»"14," деген цифрден кейін»"17," деген цифрмен толықтырылсын;
5-қосымшадағы кестесінде:
"Резервтерге бөлінген қаржы" деген жолдан кейін "Резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден алынатын кірістер" деген жолмен толықтырылсын;
"Көзделмеген кірістер" деген жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көзделмеген кірістер (резервтерді (провизияларды) қалпына келтіруден алынатын кірістерді қоспағанда)";
17-қосымшадағы кестесінде
"
Заем қаражаты алынғаннан бастап негізгі борышты өтеудің
барлығы (мың теңге)
"
бағаннан кейін мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"
Есепті айда өтелген
(мың теңге)
Нақты өтелген күні (міндеттемелердің
қолданылуын тоқтату)
";
19-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Г.А. Ділімбетова):
1) Заң департаментімен (Н.В.Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Ақпараттық технологиялар басқармасы (А.Ж. Бейсенбаев) 2008 жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде "Екінші деңгейдегі банктердің есеп-статистикалық ақпаратын жинау және өңдеу" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйенің жетілдіруін қамтамасыз етсін.
5. Агенттіктің Төрайым қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                        Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 28 сәуірдегі N 59
"Қазақстан Республикасы екінші
деңгейдегі банктерінің есеп беру
ережесіне 19-қосымша
Мерзімі өткен берешегі бар заемдар туралы мәліметтер
______________________________________________
(банктің атауы)
200____ жылғы "____" "__________________" жағдай бойынша
(мың теңге)
Көрсеткіш атауы
Несие портфелі
(негізгі борыш
бойынша сол
сияқты есептел-
ген сыйақы бойын-
ша мерзімі өткен
берешегі бар
заемдар сомасы
көрсетіледі)
Оның ішінде:
Стандар-
тты
1 са-
натты
күмәнді
2 са-
натты
күмәнді

пункт 2-1 после цифры "14," дополнить цифрой "17,";
в таблице приложения 5:
после строки "Ассигнования на резервы" дополнить строкой "Доходы от восстановления резервов (провизий)";
строку "Непредвиденные доходы" изложить в следующей редакции:
"Непредвиденные доходы (за исключением доходов от восстановления резервов (провизий)";
таблицу приложения 17 после графы
"
Всего погашено основного долга
с начала получения заемных
средств (тысяч тенге)
"
дополнить графами следующего содержания:
"
Погашено в отчетном месяце (тысяч тенге)
Дата фактического погашения (прекращения действия обязательства)
";
приложение 19 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Дилимбетова Г.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Управлению информационных технологий (Бейсенбаев А.Ж.) в срок до 1 июня 2008 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня".
5. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль исполнения настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 28 апреля 2008 года N 59
"Приложение 19
к Правилам представления отчетности
банками второго уровня Республики Казахстан
Сведения о займах с просроченной задолженностью
_________________________________________
(наименование банка)
по состоянию на "_____" "____________________" 200__ года
(в тысячах тенге)
Наименование
показателя
Ссудный
портфель
(указыва-
ется сумма
займов, по
которым
имеется
просрочен-
ная задол-
женность
как по
основному
долгу, так
и по на-
численному
вознаг-
раждению)
В том числе:
Провизии
Стан-
дарт-
ные
Сомни-
тель-
ные
1 кате-
гории
Сомни-
тель-
ные
2
кате-
гории
Сомни-
тель-
ные
3 кате-
гории
Сомни-
тель-
ные
4 кате-
гории
Сомни-
тель-
ные
5 кате-
гории
Безна-
дежные
Сумма займов,
по которым
просроченная
задолженность
составляет от

0-ден 30 дейін
күн құрайтын
мерзімі өткен
берешектері
бойынша заемдар
сомасы
30-ден 60 дейін
күн құрайтын
мерзімі өткен
берешектері
бойынша заемдар
сомасы
60-ден 90 дейін
күн құрайтын
мерзімі өткен
берешектері
бойынша заемдар
сомасы
90-ден 180 дейін
күн құрайтын
мерзімі өткен
берешектері
бойынша заемдар
сомасы
180 астам күн
құрайтын мерзімі
өткен берешекте-
рі бойынша
заемдар сомасы
Жиынтығы:
кестенің жалғасы
Оның ішінде:
Провизия-
лар
3 санатты
күмәнді
4 санатты
күмәнді
5 санатты
күмәнді
Үмітсіздер
Басшы: _______________________________   ________________
(фамилиясы және аты)              (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________   ________________
(фамилиясы және аты)           (қолы)
Орындаушы:  ________________________   _______________ _____________
(қызметі, фамилиясы және аты)    (қолы)   (телефон номері)
Есепке қол қойылған күні 200__ жылғы "____" ___________
Мөр орны.".

0 до 30 дней
Сумма займов,
по которым
просроченная
задолженность
составляет от
30 до 60 дней
Сумма займов,
по которым
просроченная
задолженность
составляет от
60 до 90 дней
Сумма займов,
по которым
просроченная
задолженность
составляет от
90 до 180 дней
Сумма займов,
по которым
просроченная
задолженность
составляет
свыше 180 дней
Итого:
Руководитель: _______________________________ ________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________ ________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Исполнитель: __________________________ _________ ________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" ___________200__ года
Место для печати.".