О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций, аннулирования выпуска облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 125. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 15 сентября 2008 года N 5304. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 115
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3822), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 15 апреля 2006 года N 99 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4238), от 30 апреля 2007 года N 110 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 4723), от 28 мая 2007 года N 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 4803), следующие дополнение и изменения:
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, аннулирования выпуска облигаций, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 125 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 15 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5304 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 115 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз .
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік  тіркеу тізілімінде N 3822 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен  қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 99 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4238 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 110 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4723 тіркелген), "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы N 155 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4803 тіркелген) қаулыларымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге мынадай толықтыру мен өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережеде:

дополнить пунктом 2-2 следующего содержания:
"2-2. Для целей настоящих Правил, помимо рейтинговых оценок агентства "Standard & Poor's", уполномоченным органом также признаются рейтинговые оценки агентств "Moody's Investors Service" и "Fitch", и их дочерних рейтинговых организаций (далее - другие рейтинговые агентства).";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для государственной регистрации выпуска облигаций эмитент-нерезидент Республики Казахстан, имеющий минимальный кредитный рейтинг не ниже "А" по международной шкале агентства "Standard & Poor’s", либо рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств представляет:";
подпункт 3) пункта 6 исключить;
в пункте 13 слова "(по классификации "Standard & Poor's" и "Fitch") или В2 (по классификации "Moody's Investors Service") заменить словами "по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинговой оценки аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств";
в пункте 15:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) ценными бумагами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's", или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) акциями юридических лиц Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzВВ-" по национальной шкале "Standard & Poor's";
депозитарными расписками, базовым активом которых являются акции юридических лиц Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzВВ-" по национальной шкале "Standard & Poor's";
акциями юридических лиц Республики Казахстан, включенными в первую и/или вторую категории сектора "акции" официального списка фондовой биржи;
депозитарными расписками, базовым активом которых являются акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в первую и/или вторую категории сектора "акции" официального списка фондовой биржи;
негосударственными долговыми ценными бумагами юридических лиц Республики Казахстан, выпущенными в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющими рейтинговую оценку не ниже "В-" по международной шкале агентства "Standard & Poor's" или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzВ-" по национальной шкале "Standard & Poor's";
негосударственными долговыми ценными бумагами юридических лиц Республики Казахстан, выпущенными в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенными в подкатегорию "долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки первой подкатегории" официального списка фондовой биржи.";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"В процессе обращения стоимость ценных бумаг и денег, включаемых в обеспечение ипотечных облигаций, должна составлять не более 20 % от общей стоимости обеспечения.";
в приложении 4:
строку:
"
Данные о ценных бумагах эмитента, включенных
в список фондовой биржи по наивысшей категории
листинга, с указанием национальных
идентификационных номеров
";
заменить строкой:
"
Сведения об акциях эмитента, включенных в первую
категорию сектора "акции" официального списка
фондовой биржи, с указанием национального
идентификационного номера и даты включения
".

мынадай мазмұндағы 2-2-тармақпен толықтырылсын:
"2-2. Осы Ереженің мақсаты үшін "Standard & Poor's" агенттігінің рейтингтік бағ аларынан ө зге, сондай-а қ у ә кілетті органмен "Moody's Investors Service" және "Fitch" агенттіктерінің және олардың еншілес рейтингтік ұ йымдарыны ң рейтингтік ба ғ алары танылады (б ұ дан ә рі – бас қа рейтингтік агенттіктер).";
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "А"-дан төмен емес ең төменгі кредиттік рейтингі не басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент емес эмитентi облигациялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшiн мыналарды ұсынады:";
6-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
13-тармақта "В"-дан ("Standard & Poor's" және "Fitch" жiктеу бойынша) немесе В2-ден ("Moody's Investors Service" жiктеуi бойынша)" деген сөздер "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В"-дан немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шет мемлекеттердің бағалы қағаздарымен;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ-"-тен тө мен емес рейтингтік ба ғ асы бар Қ аза қ стан Республикасыны ң за ң ды тұлғаларыны ң акцияларымен;
"Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ-"-тен тө мен емес рейтингтік ба ғ асы бар базалы қ активі Қ аза қ стан Республикасыны ң за ң ды т ұ л ғ аларыны ң акциялары болып табылатын депозитарлық қолхаттармен;
қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының бірінші және/немесе екінші санатына енгізілген Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акцияларымен;
базалық активі қор биржасының ресми тізімінің "акциялар" секторының бірінші және/немесе екінші санатына енгізілген Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акциялары болып табылатын депозитарлы қ қ олхаттармен;
"Standard & Poor's" агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "kzВ-"-тен тө мен емес рейтингтік ба ғ асы бар Қ аза қ стан Республикасыны ң ж ә не бас қ а мемлекеттерді ң за ң намасына с ә йкес шы ғ арыл ғ ан Қ аза қ стан Республикасының за ң ды т ұ л ғ аларыны ң мемлекеттік емес борышты қ ба ғ алы қағ аздарымен;
қ ор биржасыны ң ресми тізіміні ң "бірінші шағ ын санатты ң рейтингтік ба ғ асы жо қ борышты қ ба ғ алы қ а ғ аздар" шағ ын санатына енгізілген Қ аза қ стан Республикасыны ң ж ә не басқ а мемлекеттердің заңнамасына сә йкес шығарыл ғ ан Қ аза қ стан Республикасының заң ды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық ба ғ алы қ а ғ аздарымен";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ипотекалық облигацияларды қамтамасыз етуге енгізілетін бағалы қағаздардың және ақшаның құны айналысқа түсу процесінде қамтамасыз етудің жалпы құнының 20%-ынан астам емес болуы тиіс.";
4-қосымшада:
"
Ұлттық бiрегейлендiру нөмiрлерiн көрсете отырып
эмитенттiң қор биржасына листингтiң неғұрлым жоғары
санаты бойынша енгiзiлген бағалы қағаздары туралы
деректер
";
деген жол мынадай жолмен ауыстырылсын:
"
Ұлттық бiрегейлендiру нөмiрiн және енгізу күнін
көрсете отырып, қор биржасының ресми тізімінің
"акциялар" секторының бірінші санатына енгізілген
эмитенттiң акциялары туралы мәліметтер
".

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 октября 2008 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                                 Е. Бахмутова

2. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сарсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" Заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                            Е. Бахмутова