"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды асырауға тілек білдірген шетелдік азаматтарды есепке алу жөніндегі Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 1999 жылғы 17 маусымдағы N 655 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің 2008 жылғы 18 қыркүйектегі N 08-1-1-1/300 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5320 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 08-1-1-1/60 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылдды - ҚР Сыртқы істер министрінің 2012.02.24 № 08-1-1-1/60 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Б Ұ ЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды асырауға тілек білдірген шетелдік азаматтарды есепке алу жөніндегі Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 1999 жылғы 17 маусымдағы N 655 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 893 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4025 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің "Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды асырауға тілек білдірген шетелдік азаматтарды есепке алу жөніндегі ережені бекіту туралы" 1999 жылғы 17 маусымдағы N 655 және "Шетелдіктердің асырап алуына берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды есепке алу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 11 сәуірдегі N 08-1/31 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 30 қарашадағы N 08-1/363 бұйрығымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауындағы "шетелдік азаматтарды" деген сөздер "шетелдіктерді" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "шетелдік азаматтарды" деген сөздер "шетелдіктерді" деген сөзбен ауыстырылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды асырауға тілек білдірген шетелдік азаматтарды есепке алу жөніндегі Ережесінде:
бүкіл мәтін бойынша "шетелдік азаматтарды", "шетелдік азаматтар", "шетелдік азаматтардан" деген сөздер "шетелдіктерді", "шетелдіктер", "шетелдіктерден" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың екінші абзацындағы "немесе Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаментінде" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақ мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Өтініш жасаушы көрсетілген талаптарға сәйкес келсе консулдық лауазым иесі өтініш жасаушы туралы мәліметтерді, оның материалдық және қаржылық жағдайлары, тұратын мекен-жайлары, ұл (қыз) бала асырап алу жөніндегі материалдардың келіп түскен және шет елдегі мекеме материалдарды қорғаншылық және қамқорлық көрсету органдарға жіберген күндерін көрсетіп Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын ұл (қыз) балаларды асырауға тілек білдірген тұлға ретінде есепке алады.".
6-тармақ алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 июня 1999 года № 655 "Об утверждении Правил об учете иностранных граждан, желающих усыновить (удочерить) детей, являющихся гражданами Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 18 сентября 2008 года № 08-1-1-1/300. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2008 года № 5320. Утратил силу приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 08-1-1-1/60
Сноска. Утратил силу приказом Министра иностранных дел РК от 24.02.2012 № 08-1-1-1/60 (вводится в действие со дня официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 июня 1999 года № 655 "Об утверждении Правил об учете иностранных граждан, желающих усыновить (удочерить) детей, являющихся гражданами Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 893), с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 ноября 2005 года № 08-1/363 "О внесении изменений и дополнения в приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 июня 1999 года № 655 "Об утверждении Правил об учете иностранных граждан, желающих усыновить (удочерить) детей, являющихся гражданами Республики Казахстан" и от 11 апреля 2003 года № 08-1/31 "Об утверждении Инструкции по постановке на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 4025), следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "иностранных граждан" заменить словом "иностранцев";
в пункте 1 слова "иностранных граждан" заменить словом "иностранцев";
в Правилах об учете иностранных граждан, желающих усыновить (удочерить) детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слова "иностранных граждан", "иностранные граждане", "иностранных гражданах" заменить соответственно словами "иностранцев", "иностранцы", "иностранцах";
в абзаце втором пункта 2 слова "или в Департаменте консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан" исключить;
пункт 3 дополнить предложением вторым следующего содержания:
"В случае соответствия заявителя указанным условиям консульское должностное лицо ставит заявителя на учет в качестве лица, желающего усыновить (удочерить) детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, посредством внесения в отдельный журнал сведений о заявителе, о его материальном и финансовом состоянии, адреса его проживания, даты поступления и отправления загранучреждением материалов по усыновлению (удочерению) в органы опеки и попечительства.";
пункт 6 исключить;

7-тармақта "алынған соң" деген сөздерден кейін "осы Ереженің 3-тармағында аталған" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                             Н. Ермекбаев

в пункте 7 после слов "в журнале" дополнить словами ", указанном в пункте 3 настоящих Правил,".
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                               Н. Ермекбаев