Акциздік қосындардың қызметін ұйымдастыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 602 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5427 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2010 жылғы 17 қыркүйектегі N 464 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.17 N 464 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 653-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесі бекітілсін.
2. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық
органдарының басшылары акциздік қосындардың жұмыстарын
ұйымдастырсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті
(Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қаматамасыз етсін.
4. "Акцизделетін өнім өндіретін ұйымдарда акциздік қосындарды
ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2007 жылғы 10 мамырдағы
бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тізілімінде N
4711 болып тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2007 жылдың 22 маусымында N 94 (1297) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа
енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтарынан пайда болатын қатынастарға
қолданылады.
Министр                                          Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
N 602 бұйрығымен
бекітілген
Акциздік қосындардың қызметін ұйымдастыру
ережесі
Осы ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 653-бабына сәйкес әзірленген және акциздік қосындардың қызметін ұйымдастыру тәртібін белгілейді.
1. Жалпы ережелер
1. Акциздік қосындар дайын өнімдерді соңғы тұтынушыға тікелей кафелерге, барларға, мейрамханаларға іргелес аумақтарда өткізетін жеке және заңды тұлғаларға одан әрі сату мақсатында сыра өткізуді жүзеге асырмайтын шарап материалын өндірушілерді, сондай-ақ сыра өндірушілерді қоспағанда, акцизделетін өнім өндіруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің (бұдан әрі - өндірушілер) аумағында орнатылады.
2. Акциздік қосындарды тиісті облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық органының (бұдан әрі – салық органы) басшысы ұйымдастырады.

Об утверждении Правил организации деятельности акцизных постов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года N 602. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2008 года N 5427. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 17 сенября 2010 года № 464
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 17.09.2010 № 464 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 653 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации деятельности акцизных постов.
2. Руководителям налоговых органов по областям и городам Астана и Алматы организовать работу акцизных постов.
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 10 мая 2007 года № 289 «Об утверждении Правил организации акцизных постов в организациях, производящих подакцизную продукцию» (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4711, опубликован в газете «Юридическая газета» от 22 июня 2007 г. № 94 (1297).
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникающие с 1 января 2009 года.
Министр                                            Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
23 декабря 2008 года № 602
Правила
организации деятельности акцизных постов
Настоящие Правила организации деятельности акцизных постов (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 653 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и определяют порядок организации деятельности акцизных постов.
1. Общие положения
1. Акцизные посты устанавливаются на территории юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих производство подакцизной продукции, за исключением производителей виноматериала, а также производителей пива, реализующих готовую продукцию конечному потребителю непосредственно в прилегающих кафе, барах, ресторанах и не осуществляющих реализацию пива физическим и юридическим лицам для целей дальнейшей продажи (далее - производители).
2. Акцизные посты организуются руководителем соответствующего налогового органа по области, городам Алматы и Астана (далее - налоговый орган).

2. Акциздік қосынның қызметін ұйымдастыру
3. Акциздік қосынның орналасатын жері, оның жұмыс регламенті, акциздік қосынның құрамына өзгеріс салық органы басшысының бұйрығымен бекітіледі.
4. Акциздік қосынның құрамы салық органы лауазымды тұлғаларының (бұдан әрі – қызметкерлері) қатарынан қалыптасады.
Акциздік қосынның құрамын анықтағанға дейін акциз қосынының бірінші рет кезекшілікке түсетін салық органының қызметкерлері акцизделетін тауарлардың өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша заңнаманың нормаларын білуі жөнінде нұсқаулықтан өтуі тиіс.
Салық органының басшысы немесе оның орынбасары акциздік қосынның жұмысына қатысатын қызметкерлермен әңгімелесу өткізуі тиіс.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша акциздік қосынның құрамы бекітіледі.
5. Акциздік қосынның сандық құрамын салық органының басшысы белгілейді.
6. Акциздік қосынның жұмыс кестесі акцизделетін өнімді өндірушінің жұмыс режиміне сәйкес айқындалады.
7. Акциздік қосын қызметкерлерінің қызметіне жедел басшылықты және олардың жұмыстарын үйлестіруді салық органының басшысы жүзеге асырады.
8. Акциздік қосындардың қызметін бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (бұдан әрі – Салық комитеті) жүргізетін тексерулер арқылы жүзеге асырылады.
3. Акциздік қосындағы қызметкердің қызметін ұйымдастыру
9. Акциздік қосындағы қызметкер мыналарға:
1) өндірушінің акцизделетін өнім өндіру мен өткізуді реттейтін Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауына;
2) этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілу көлемі, дайын өнімдегі этил спиртінің көлемдік құрамы туралы деректерді автоматты беруді қамтамасыз ететін спирт өлшеуші аппараттары арқылы этил спиртінің немесе бақылаушы есепке алу аспаптары арқылы алкоголь өнімінің бөлінуіне, сондай-ақ осы есепке алу аспаптарын пломбы салынған түрде пайдаланылуына;
3) дайын өнім резервуарларындағы бензин мен дизель отынының мұнай өнімдерінің өндірілу және өткізу (тиеп жөнелту) көлемі туралы деректерді автоматты беруді қамтамасыз ететін бақылаушы есепке алу аспаптары арқылы бөлінуіне, сондай-ақ бақылаушы есепке алу аспаптарын пломбы салынған түрде пайдаланылуына;
4) өндірушілердің алкоголь өнімін есепке алу-бақылау таңбаларымен, темекі өнімдерін акциздік таңбалармен таңбалау ережелерін сақтауына;
5) акцизделетін тауарларға акциз ставкаларының дұрыс қолданылуына және акциздің бюджетке уақытылы төленуіне бақылау бойынша функцияларды жүзеге асырады.
10. Акциздік қосынның қызметкері осы Ереженің 9-тармағында көрсетілген функцияларды орындау мақсатында күнделікті:

2. Организация деятельности акцизного поста
3. Место нахождения акцизного поста, регламент его работы, изменение состава акцизного поста утверждаются приказом руководителя налогового органа.
4. Состав акцизного поста формируется из числа должностных лиц налогового органа (далее - работники).
До определения состава акцизного поста работники налогового органа, впервые вступающие на дежурство акцизного поста, должны пройти инструктаж на знание норм законодательства по вопросам государственного регулирования производства и оборота подакцизных товаров.
Руководитель налогового органа или его заместитель должен провести собеседование с работниками, подлежащими участию в работе акцизного поста.
По результатам собеседования утверждается состав акцизного поста.
5. Численный состав акцизного поста определяется руководством налогового органа.
6. График работы акцизного поста определяется в соответствии с режимом работы производителя подакцизной продукции.
7. Оперативное руководство за деятельностью работников акцизного поста и координация их работы осуществляется руководителем налогового органа.
8. Контроль за деятельностью акцизных постов осуществляется посредством проверок, проводимых Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет) и налоговыми органами.
3. Организация деятельности работника на акцизном посту
9. Работник на акцизном посту осуществляет функции по контролю за:
1) соблюдением производителем требований законодательства Республики Казахстан, регулирующего производство и реализацию подакцизной продукции;
2) отводом этилового спирта через спиртоизмеряющие аппараты или алкогольной продукции через контрольные приборы учета, обеспечивающих автоматизированную передачу данных об объемах производства этилового спирта и алкогольной продукции, объемном содержании этилового спирта в готовой продукции, а также эксплуатацией данных приборов учета в опломбированном виде;
3) отводом бензина и дизельного топлива в резервуары готовой продукции через контрольные приборы учета, обеспечивающих автоматизированную передачу данных об объемах производства и реализации (отгрузки) нефтепродуктов, а также эксплуатацией контрольных приборов учета в опломбированном виде;
4) соблюдением производителями правил маркировки алкогольной продукции учетно-контрольными марками, табачной продукции акцизными марками;
5) правильностью применения ставок акцизов на подакцизные товары и своевременностью уплаты акциза в бюджет.
10. В целях исполнения функций, указанных в пункте 9 настоящих Правил, работник акцизного поста обязан ежедневно:

1) акцизделетін ө німдерді ң жекелеген т ү рлерін тиеп-ж ө нелтуді ж ү зеге асыр ғ ан кезде берілетін тиеп-ж ө нелту құ жаттарыны ң тізілімін жасауға және жүргізуге;
2) этил спиртін және/немесе алкоголь өнімін өндіруді жүзеге асыратын зауыттарда этил спирті мен алкоголь өнімін зауыт жүзеге асырмайтын күндерді қоспағанда, сағат 9.00-де және 18.00-де электроэнергиясы мен су шығысының есебін жүргізуге;
3) акцизделетін өнімді шығару үшін негізгі шикізатты қабылдауға қатысуға және деректерді журналға тіркеуге;
4) есепке алу-бақылау таңбаларының және акциздік таңбалардың қозғалысын есепке алуды жүзеге асырады;
5) мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алуды жүзеге асырады;
6) алкоголь өнімін өндірушінің жауапты қызметкерімен бірлесіп пайдаланылған су көлемін көрсете отырып, алкоголь өнімін құю желілерін сумен жуу туралы акті жасауға;
7) спирт ө лшеуші аппараттар мен бақылаушы есепке алу аспаптарында орнатылған біржол ғ ы ба қ ылау пломбаларды ң б ү тіндігін тексеруге;
8) акциздік қ осында ғ ы кезекшіліктен кейінгі екінші к ү ні салы қ органында орнатыл ғ ан "Акциз" а қ паратты қ ж ү йесі ар қ ылы осы Ережеге 1 - 2 қ осымшалар ғ а с ә йкес нысан бойынша шарап материалы мен сыраны, бензин мен дизель отынын қ оспа ғ анда, этил спиртін, алкоголь ө німін өндіру ж ә не ө ткізу к ө лемдері туралы к ү н сайын ғ ы есептерді Салы қ комитетіне беруді қ амтамасыз етуге;
9) ж ұ мыс істемейтін уа қ ыт кезе ң іне ж ә не т ұ рып қ ал ғ ан уа қ ытта дайын ө нім шы ғ ару желісіне, спирт қ оймасынан алкоголь ө німін ө ндіруге этил спиртін беру кранына, сондай-а қ дайын ө німдерді са қ тау ғ а арналған қ ойма ү й-жайларына м ө р қ ою ғ а ж ә не пломбы салу ғ а. Т ө тенше жағдайлар туында ғ ан жа ғ дайда к ө рсетілген м ө рлер мен пломбаларды өндірушіні ң өкілдері кейіннен бол ғ ан т ө тенше жа ғ дай туралы акт жасай отырып, ж ә не шешілген пломбаларды ң саны мен н ө мірлерін к ө рсете отырып, дайын өнімді са қ тау ғ а арнал ғ ан қ ойма ү й-жайларынан алуы мүмкін. Алын ғ ан пломбалар акциздік қ осынны ң қ ызметкеріне берілуі тиіс. Т ө тенше жа ғ дай фактісі тиісті у ә кілетті органмен расталуы тиіс;
10) мөрдің немесе пломбының алынғаны немесе оның бедерінің бұзылғаны (төтенше жағдайлар туындауын қоспағанда), не спирт ө лшеуші аппараттар мен бақылаушы есепке алу аспаптарының көрсеткіштерінің бұрмаланғаны байқалған жағдайда өндірушінің жауапты қызметкерінің қатысуымен тиісті акт толтыруға және бұл жөнінде тиісті салық органына дереу хабарлауға міндетті.
11. Акциздік қосынның қызметкері осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес тиеп-жөнелту құжаттарының жиынтық тізілімін, сондай-ақ осы Ережеге 4 – 9-қосымшаларда келтірілген нысандарға сәйкес электр қуаты мен судың, негізгі шикізат есепке алу-бақылау таңбалары мен акциздік таңбалары қозғалыстарының, алкоголь өнімін есепке алу есептеуіштері (АӨЕЕ) көрсеткіштерінің есеп журналдарын жүргізеді. Тиеп-жөнелту құжаттарының жиынтық тізілімі мен журналдар нөмірленген, жіппен тігілген және тиісті салық органы басшысының қолымен және мөрімен бекітілген болуы тиіс.

1) составлять и вести реестр отгрузочных документов при осуществлении отгрузки отдельных видов подакцизной продукции;
2) на заводах, осуществляющих производство этилового спирта и/или алкогольной продукции, в 9.00 и 18.00 часов, кроме дней, когда завод не осуществляет производство этилового спирта и алкогольной продукции, вести учет расхода электроэнергии и воды;
3) присутствовать при приемке основного сырья для изготовления подакцизной продукции и фиксировать данные в журнале;
4) осуществлять учет движения учетно-контрольных марок или акцизных марок;
5) осуществлять учет движения нефтепродуктов;
6) совместно с ответственным работником производителя алкогольной продукции составлять акты о промывке водой линий розлива алкогольной продукции, с указанием объема использованной воды;
7) проверять целостность контрольных одноразовых пломб, установленных на спиртоизмеряющих аппаратах и контрольных приборах учета;
8) на второй день после дежурства на акцизном посту, посредством информационной системы «Акциз», установленной в налоговом органе, обеспечивать передачу в Налоговый комитет ежедневных отчетов по объемам производства и реализации этилового спирта, алкогольной продукции, за исключением виноматериала и пива, бензина и дизельного топлива по форме согласно приложениям 1-2 к настоящим Правилам;
9) опечатывать и пломбировать на нерабочий период времени и время простоя линии по выпуску готовой продукции, краны подачи этилового спирта со спиртохранилища в производство алкогольной продукции, а также складские помещения, предназначенные для хранения готовой продукции. В случае возникновения чрезвычайных ситуаций, указанные опечатки и пломбы могут быть сняты представителями производителя, со складских помещений, предназначенных для хранения готовой продукции, с последующим составлением акта о произошедшей чрезвычайной ситуации и указанием количества и номеров снятых пломб. Снятые пломбы должны быть переданы сотруднику акцизного поста. Факт чрезвычайной ситуации должен подтверждаться соответствующим уполномоченным органом;
10) в случае обнаружения срыва или искажения опечатки или пломбы (за исключением возникновения чрезвычайных ситуаций), либо искажения показателей спиртоизмеряющих аппаратов или контрольных приборов учета составлять соответствующий акт в присутствии ответственного работника производителя и немедленно сообщать об этом в соответствующий налоговый орган.
11. Работник акцизного поста ведет сводный реестр отгрузочных документов согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также журналы учета электроэнергии и воды, движения основного сырья, учетно-контрольных марок и акцизных марок, показаний счетчиков учета алкогольной продукции (СУАП), нефтепродуктов согласно формам, приведенным в приложениях 4 - 9 к настоящим Правилам. Сводный реестр отгрузочных документов и журналы должны быть пронумерованы, прошнурованы и скреплены подписью руководителя соответствующего налогового органа и его печатью.

12. Акциздік қосындағы қызметкер:
1) өз өкілеттіктері шегінде аумағында акциздік қосын орналасқан өндірушінің басшысынан және басқа лауазымды тұлғаларынан акцизделетін өнімдердің өндірілуі мен айналымы бойынша мәліметтер мен құжаттарды сұратуға;
2) дайын өнімді өткізу (тиеп-жөнелту) кезінде қатысуға;
3) өндірушінің аумағынан шығып бара жатқан жүк көлік құралдарын тексеруге;
4) қолданыстағы заңнаманы сақтай отырып, шаруашылық қызметке араласу құқығынсыз акцизделетін өнім өндіруді, сақтауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдардағы әкімшілік, өндіріс, қойма, сауда, қосалқы үй-жайларды тексеруге;

12. Работник на акцизном посту вправе:
1) запрашивать в пределах своих полномочий от руководителя и других должностных лиц производителя, на территории которого расположен акцизный пост, сведения и документы по производству и обороту подакцизной продукции;
2) присутствовать при реализации (отгрузке) готовой продукции;
3) осматривать грузовые транспортные средства, выезжающие с территории производителя;
4) обследовать с соблюдением действующего законодательства административные, производственные, складские, торговые, подсобные помещения в организациях, осуществляющих производство, хранение, и реализацию подакцизной продукции без прав вмешательства в хозяйственную деятельность;

5) арнайы аспаптар арқылы алкоголь өніміне арналған есепке алу-бақылау таңбаларының, темекі бұйымдарына арналған акциздік таңбалардың төлнұсқалығына іріктеп тексеру жүргізуге құқылы.
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
1-қосымша
Акциздік қ осын деректері бойынша, этил спирті
ж ә не/немесе алкоголь ө німдерін ө ндіретін к ә сіпорындарыны ң
ө ндiру ж ә не ө ткiзу к ө лемдерi туралы есеп
N
р/с
Өндіруші кәсіпорынның СТН-і
Өндіруші
кәсіпорынның атауы
есепті кезеңде этил спирті мен алкоголь өнімдері жасалған
түрі
БСК
өнімнің атауы
шөлмектер (дана) (шөлмектерге құйылған алкоголь өнімі үшін)
шөлмектер сыйымдылығы (шөлмектерге құйылған алкоголь өнімі үшін)
далл
1
2
3
4
5
6
7
10
11
кестенің жалғасы
өлшейтін аппараттардың көрсеткіштері
спирт өлшейтін аппараттыңN
күннің басына спирт өлшейтін аппараттың көрсеткіштері
күннің соңына спирт өлшейтін аппараттың көрсеткіштері
құю желісінің N
күннің басына АӨЕЖ есептегіштерінің
көрсеткіштері V-(литр), N1- (шөлм.), N2-(шөлм.)
күннің аяғына АӨЕЖ есептегіштерінің
көрсеткіштері V-(литр), N1- (шөлм.), N2-(шөлм.)
V
N1
N2
V
N1
N2
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
сырттан немесе бұрын өткізілген өнімді қайтарудан
әкелінген
әкеліну түрі (сырттан немесе
қайтару)
түрлері бойынша
БСК
шөлмектер (дана)
(шөлмектерге құйылған алкоголь өнімі
үшін)
шөлмектер сыйымдылығы (шөлмектерге құйылған алкоголь өнімі
үшін)
далл
жеткізуші заңды немесе жеке тұлғаның СТН-і
еткізуші заңды немесе жеке тұлғаның атауы
22
23
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
есепті кезеңде заңды немесе жеке тұлғаға этил спирті мен алкоголь өнімі тиеп-жөнелтілген
түрі
БСК
шөлмектер (дана)
(шөлмектерге құйылған алкоголь өнімі
үшін)
шөлмектер сыйымдылығы (шөлмектерге құйылған алкоголь өнімі
үшін)
далл
мың теңге
алушы заңд ы немесе жеке тұлғаның СТН-і
алушы заңд ы немесе жеке тұлғаның атауы
30
31
32
33
34
35
36
37
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
2-қосымша
Акциздік қосын деректері бойынша мұнай өнімдерін
өткізу ( тиеп - жөнелту ) көлемдері туралы күн - сайынғы есеп
N р/с
өндірушінің СТН-і
өндіруші
кәсіпорынның атауы
мұнай
өнімінің
түрі
Пин-код
тиеп-жөнелтілген (тонна)
операция коды
1
2
3
4
кестенің жалғасы
ілеспе жүкқұжа т күні
ілеспе
жүкқұжат
нөмірі
алушы кәсіпорынның СТН-і
алушы кәсіпорынның атауы
мұнай
өнімдерін жеткізудің мекен-жайы
тиеп-жөнелту түрі (т/ж, автокөлік, құбыржол)
5
6
7
8
9
10
Акциздік қ осындарды ң қ ызметін
ұ йымдастыру ережесіне
3- қ осымша
Акцизделетін өнімдердің жекелеген түрлерін
тиеп-жөнелтуді жүзеге асырған кезде берілетін
тиеп-жөнелту құжаттарының тізілімі
күні
өнім тиеп-жөнелтілді
шот-фактураның N, күні
мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың N, күні
өнім түрі, атауы, маркасы
тиеп-жөнелтілген өнімнің саны немесе көлемі (дана, дал, тонна)
алушының атауы, мекен жайы, СТН-і
кестенің жалғасы
өнімді қайтару
жазып берілген шот-фактураның N, күні
берілген мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың N, күні
өнім түрі, атауы, маркасы
өнімнің саны немесе көлемі (дана, дал, тонна)
қайтару жүзеге асырылған ұйымның атауы, мекен жайы, СТН-і
қайтару себебі (қайтару негіздемесі)
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
4-қосымша
Этил спирті мен алкоголь өнімдерін өндіретін зауыттарда
электр қуаты мен суды есепке алу журналы
күні
Электр қуатының шығысы
су шығысы
ескерту
электр қуатын есепке алу аспаптарының көрсеткіштері
Электр қуаты жұмсалды, Квт
суды есепке алу аспаптарының көрсеткіштері
су қолданылды, дал
сағат 9.00-де
сағат 18.00-де
сағат 9.00-де
сағат 18.00-де
1
2
3
4
5
6
7
8
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
5-қосымша
Негізгі шикізат қозғалысының журналы
күні
негізгі шикізаттың атауы
Қолда бар негізгі шикізат (тонна, дал)
акциздік қосын қызметкерлерінің қолдары
өнім ұйымының жауапты тұлғаларының қолдары
күннің басына қалдығы
бір күн
ішінде алынды
өндіріске жіберілді
өндірістік шығындар
күннің соңына қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
6-қосымша
Этил спирті мен алкоголь өнімдері
қозғалысының журналы
күні
дайын өнім қоймасы бойынша қозғалысы (дал)
акциздік қосын қызметкерлерінің қолдары
ұйымның жауапты тұлғаларының қолдары
күннің басына қалдығы
алынды
өндірістік шығындар
бір күн ішінде тиеп-жөнелтілді
қайтару
күннің соңына қалдығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
7-қосымша
Алкоголь өнімдерін есепке алу жүйесі
көрсеткіштерінің журналы
күні
ауысым басындағы көрсеткіштер
ауысым басындағы құю желiсiн жуғаннан кейінгі көрсеткіштер
Ыдыс көлемі
V
N1
N2
V
N1
N2
кестенің жалғасы
ауысым соңындағы көрсеткіштер
ауысым соңындағы құю желiсiн жуғаннан кейінгі көрсеткіштер
үдемелі көрсеткіштер
V
N1
N2
V
N1
N2
V
N1
N2
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
8-қосымша
Есепке алу-бақылау таңбалары мен акциздік таңбалар
қозғалысының журналы
к ү ні
Есепке алу-ба қ ылау та ң балары мен акциздік та ң баларды ң  саны, данасы
акциздік қ осын қ ызметкерлерінің қ олдары
акцизделетін
ө нім ө ндіруші
ұ йымны ң жауапты т ұ л ғ аларыны ң
қ олдары
к ү нні ң басына қ алды ғ ы
бір к ү н ішінде алынды
пайдаланылды
к ү нні ң ө ндірістік шы ғ ындары
со ң ындағы қ алды ғ ы
1
2
3
4
5
6
7
8
Акциздік қосындардың қызметін
ұйымдастыру ережесіне
9-қосымша
Мұнай өнімдері қозғалысының журналы
Күні
резервуарлардағы мұнай өнімдерінің қозғалысы (тонн)
Күннің басына қалдығы
алынды
өндірістік шығындар
бір күн ішінде алынды
Күннің соңындағы қалдығы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
ТЖҚ туралы мәліметтер
акциздік қосын қызметкерлерінің қолдары
Акцизделетін өнім өндіруші ұйымның жауапты тұлғаларының қолдары
ТЖҚ нөмірі
ТЖҚ күні
Мұнай өнімінің ДСН-коды
Саны (тонна)
7
8
9
10
11
12

5) посредством специальных приборов производить выборочную проверку подлинности учетно-контрольных марок на алкогольной продукции, акцизных марок на табачных изделиях.
Приложение 1
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Отчет об объемах производства и реализации предприятиями,
производящими этиловый спирт и/или алкогольную продукцию
по данным акцизного поста
п/
п
РНН
пред-
приятия
произ-
води-
теля
наиме-
нование
пред-
приятия
произ-
води-
теля
произведено этилового спирта и алкогольной
продукции в отчетном периоде
вид
КБК
наиме-
нование
продук-
ции
бутылки
(шт.)
(для
алко-
гольной
продук-
ции
розлитой
в
бутылки)
емкость
бутылок
(для
алко-
гольной
продук-
ции
розлитой
в
бутылки)
в даллах
1
2
3
4
5
6
7
10
11
продолжение таблицы
показания измеряющих аппаратов
спирто-
измеря-
ющего
аппарата
показания
спирто-
измеряющих
аппаратов
на начало
дня
показания
спирто-
измеря-
ющих
аппаратов
на конец
дня
ли-
нии
роз-
лива
показания
счетчиков
СУАП на
начало дня
V (литр),
N 1-(бут.),
N 2-(бут.)
показания
счетчиков СУАП
на конец дня
V-(литр),
N 1-(бут.),
N 2-(бут.)
V
N 1
N 2
V
N 1
N 2
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
поступило со стороны или возврат ранее
реализованной продукции
вид при-
хода (со
стороны
или
возврат)
по
ви-
дам
К
Б
К
бутылки
в штуках
(для
алкоголь-
ной
продукции
розлитой в
бутылки)
емкость
бутылок
(для
алкоголь-
ной
продукции
розлитой в
бутылки)
в
дал-
лах
РНН
юриди-
ческого
или
физи-
ческого
лица
постав-
щика
наимено-
вание
юриди-
ческого
или
физичес-
кого лица
поставщика
22
23
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
отгружено этилового спирта и алкогольной продукции юр.
или физ. лицу в отчетном периоде
вид
КБК
бутылки
в штуках
(для
алкоголь-
ной
продукции
розлитой в
бутылки)
емкость
бутылок
(для
алкоголь-
ной
продукции
розлитой
в бутылки)
в
даллах
в
тыс.
тенге
РНН
юриди-
ческого
или
физи-
ческого
лица
полу-
чателя
наиме-
нование
юриди-
ческого
или
физи-
ческого
лица
полу-
чателя
30
31
32
33
34
35
36
37
Приложение 2
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Ежедневный отчет об объемах реализации (отгрузки)
нефтепродуктов по данным акцизного поста
п/п
РНН
про-
изво-
ди-
теля
наиме-
нование
пред-
приятия
произ-
води-
теля
вид
неф-
те-
про-
дук-
та
Пин-
код
отгру-
жено,
тон-
нах)
код
опе-
ра-
ции
дата
сопро-
води-
тель-
ной
на-
клад-
ной
номер
сопро-
води-
тель-
ной
на-
клад-
ной
РНН
пред-
прия-
тия
полу-
чате-
ля
наиме-
нова-
ние
пред-
прия-
тия
полу-
чателя
адрес
пос-
тавки
нефте-
про-
дуктов
вид
от-
груз-
ки
(ж/д,
авто-
тран-
спорт,
трубо-
про-
вод
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 3
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Реестр отгрузочных документов при осуществлении
отгрузки отдельных видов подакцизной продукции
дата
отгружено продукции
№,
дата
счет
фактуры
№, дата
сопрово-
дительной
накладной
для нефте-
продуктов
вид,
наименование,
марка продукции
количеств о
или объем
отгруженной
продукции
(шт, дал,
тонн)
наименование
получателя,
его адрес,
РНН
продолжение таблицы
возврат продукции
№, дата
выписанной
счет-
фактуры
№, дата
выписанной
сопрово-
дительной
накладной
для нефте-
продуктов
вид,
наименование,
марка
продукции
коли-
чество
или объем
продукции
(шт, дал,
тонн)
наиме-
нование
органи-
зации от
которой
осущест-
влен
возврат,
его
адрес,
РНН
причины
возврата
(основание
возврата)
Приложение 4
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Журнал учета электроэнергии и воды на заводах
производящих этиловый спирт и алкогольную продукцию
дата
расход электроэнергии
расход воды
приме-
чание
показания
приборов учета
электроэнергии
использовано
электроэнергии,
Квт
показания
приборов
учета воды
исполь-
зовано
воды,
дал
в 9.00
часов
в 18.00
часов
в 9.00
часов
в 18.00
часов
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 5
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Журнал движения основного сырья
дата
наиме-
нова-
ние
основ-
ного
сырья
наличие основного сырья (тонн, дал.)
подписи
работ-
ников
акциз-
ного
поста
подписи
ответ-
ственных
лиц
органи-
зации-
продук-
ции
остаток
на
начало
дня
полу-
чено
за
день
отпущено
в произ-
водство
произ-
вод-
ственные
потери
остаток
на
конец
дня
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 6
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Журнал движения этилового спирта и алкогольной продукции
дата
движение по складу готовой продукции (дал)
подписи
работ-
ников
акциз-
ного
поста
подписи
ответ-
ственных
лиц
органи-
зации
оста-
ток
на
начало
дня
полу-
чено
произ-
водст-
венные
потери
отгру-
жено
за день
возврат
остаток
на конец
дня
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 7
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Журнал показания системы учета алкогольной продукции
дата
показания
на начало
смены
показания
после
промывки
линии
розлива
на начало
смены
объем
тары
показания
на конец
смены
показания
после
промывки
линии
розлива
на конец
смены
нарастающее
показание
V
N 1
N 2
V
N 1
N 2
V
N 1
N 2
V
N 1
N 2
V
N 1
N 2
Приложение 8
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Журнал движения учетно-контрольных марок и акцизных марок
дата
количество учетно-контрольных марок
и акцизных марок, штук
подписи
работников
акцизного
поста
подписи
ответст-
венных
лиц
органи-
зации -
произ-
водителя
подак-
цизной
продукции
Остаток
на
начало
дня
полу-
чено
за
день
исполь-
зовано
производ-
ственные
потери
дня
остаток
на конец
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 9
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
Журнал движения нефтепродуктов
д
а
т
а
движение нефтепродуктов
в резервуарах (тонн)
данные СН
под-
писи
работ-
ников
акциз-
ного
поста
под-
писи
ответ-
ствен-
ных лиц
органи-
зации-
произ-
води-
теля подак-
цизной про-
дукции
оста-
ток
на
на-
чало
дня
п
о
л
у
ч
е
н
о
про-
из-
вод-
ствен-
ные
поте-
ри
от-
гру-
жено
за
день
оста-
ток
на
конец
дня
номер
СН
дата
СН
пин-
код
нефте-
про-
дук-
та
кол-
во,
(тонн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12