Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағасының "Жер пайдалануларды ұйымдастыру және реттеу, алқапта жер учаскесінің шекарасын бөлу және белгілеу бойынша шаруашылық аралық жерге орналастыру жобасын әзірлеу жөніндегі Қазақстан Республикасындағы жерге орналастыру жұмыстарын атқару Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 7 қыркүйектегі N 72-Ө-а бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағасының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 268-П Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5435 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 119 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.04.2022 № 119 (алғаш рет ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 150-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағасының "Жер пайдалануларды ұйымдастыру және реттеу, алқапта жер учаскесінің шекарасын бөлу және белгілеу бойынша шаруашылық аралық жерге орналастыру жобасын әзірлеу жөніндегі Қазақстан Республикасындағы жерге орналастыру жұмыстарын атқару Ережелерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3148 тіркелген, Республикалық күнделікті "Заң газеті" газетінде 2005 жылы 2 тамызда жарияланған N 75 (699); "Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 7 қыркүйектегі N 72-Ө-а "Жер пайдалануларды ұйымдастыру және реттеу, алқапта жер учаскесінің шекарасын бөлу және белгілеу бойынша шаруашылық аралық жерге орналастыру жобасын әзірлеу жөніндегі Қазақстан Республикасындағы жерге орналастыру жұмыстарын атқару Ережелерін бекіту туралы" бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 24 маусымдағы N 108-Ө бұйрығымен енгізілген қосымшамен бірге, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3737 тіркелген, Республикалық күнделікті "Заң газеті" газетінде 2005 жылы 2 тамызда жарияланған N 75 (699)) 2004 жылғы 7 қыркүйектегі N 72-Ө-а бұйрығына келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Жер пайдалануларды ұйымдастыру және реттеу, алқапта жер учаскесінің шекарасын бөлу және белгілеу бойынша шаруашылық аралық жерге орналастыру жобасын әзірлеу жөніндегі Қазақстан Республикасындағы жерге орналастыру жұмыстарын атқару ережелеріне:
2-тармақтың бірінші абзацында ", сонымен қатар жер ресурстарын басқару жөніндегі аумақтық органдардың бастамасы бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 7 сентября 2004 года № 72-П-а "Об утверждении Правил выполнения землеустроительных работ в Республике Казахстан по составлению проектов межхозяйственного землеустройства по образованию и упорядочению существующих землепользований, отвода и установлению границ земельных участков на местности"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 24 декабря 2008 года N 268-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2008 года N 5435. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 апреля 2022 года № 119.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.04.2022 № 119 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 150 Земельного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 7 сентября 2004 года № 72-П-а "Об утверждении Правил выполнения землеустроительных работ в Республике Казахстан по составлению проектов межхозяйственного землеустройства по образованию и упорядочению существующих землепользований, отвода и установлению границ земельных участков на местности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3148, опубликованный в Республиканской ежедневной газете "Юридическая газета" от 9 августа 2005 года, № 144 (878); с дополнениями внесенными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 24 июня 2005 года № 108-П "О внесении дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 7 сентября 2004 года № 72-П-а "Об утверждении Правил выполнения землеустроительных работ в Республике Казахстан по составлению проектов межхозяйственного землеустройства по образованию и упорядочению существующих землепользований, отвода и установлению границ земельных участков на местности", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3737, опубликованный в Республиканской ежедневной газете "Юридическая газета" от 9 августа 2005 года № 144 (878)) следующие изменения:
в Правилах выполнения землеустроительных работ в Республике Казахстан по составлению проектов межхозяйственного землеустройства по образованию и упорядочению существующих землепользований, отвода и установлению границ земельных участков на местности, утвержденных указанным приказом:
в абзаце первом пункта 2 слова ", а также по инициативе территориальных органов по управлению земельными ресурсами," исключить;
в пункте 8 :
абзац второй изложить в следующей редакции:

"Жерге орналастыру жұмыстары аяқталғаннан кейін, тіркеу және сәйкестендіру құжаттарын әзірлеу мақсатында жер учаскелерін тіркеу бойынша жұмыстарды өндіру үшін жерге орналастыру құжатының бір көшірмесі мемлекеттік жер кадастрын жүргізуші республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорынға беріледі. Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 150-бабының 4-тармағына сәйкес жерге орналастыру құжаттамасындағы жер учаскелері туралы мәліметтердің дұрыстығын жерге орналастыру құжатын бекіткен өкілетті органдар қамтамасыз етеді. Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 158-бабының 5-тармағына сәйкес жер-кадастрлық құжаттамаға бекітілген жерге орналастыру құжаттамасынан жер учаскелері туралы енгізілетін мәліметтердің дұрыстығын мамандандырылған республикалық мемлекеттік кәсіпорын қамтамасыз етеді.";
үшінші абзац алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Мемлекеттік жер кадастры және жер мониторингі басқармасы осы Бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағасының орынбасары К.Ө.Райымбековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігінің төрағасы
Ө. Өзібеков

"Один экземпляр землеустроительной документации, необходимой для изготовления идентификационного документа, после окончания землеустроительных работ передается специализированному республиканскому государственному предприятию, ведущему государственный земельный кадастр. Достоверность сведений о земельных участках, содержащихся в землеустроительной документации, обеспечивают уполномоченные органы, утвердившие землеустроительную документацию в соответствии с пунктом 4 статьи 150 Земельного кодекса Республики Казахстан. Достоверность сведений о земельных участках, включаемых в земельно-кадастровую документацию из утвержденной землеустроительной документации, обеспечивает в соответствии с пунктом 5 статьи 158 Земельного кодекса Республики Казахстан специализированное республиканское государственное предприятие.";
абзац третий исключить.
2. Управлению государственного земельного кадастра и мониторинга земель Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами обеспечить направление настоящего Приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами Раймбекова К.У.
4. Настоящий Приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по управлению
земельными ресурсами
У. Узбеков