"Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы N 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы N 78 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 16 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5492 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.11.18 № 122 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізуді одан әрі жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы N 27 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3704 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы N 27 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 9 наурыздағы N 14 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4160 санымен тіркелген), "Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы N 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 51 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4423 санымен тіркелген), "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының статистикалық есептілікті қалыптастыру мәселелері жөніндегі кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 12 наурыздағы N 7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4604 санымен тіркелген) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 шілдедегі N 32 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4908 санымен тіркелген), "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 4 ақпандағы N 5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5158 санымен тіркелген), "Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе)" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 17 маусымдағы N 27 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 25 тамыздағы N 45 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5311 санымен тіркелген), "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 4 қыркүйектегі N 50 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5317 санымен тіркелген) және "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 25 қарашадағы N 69 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5404 санымен тіркелген) бұйрықтарымен енгізілген өзгерістері мен толықтырулары бар мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды, қылмыстық істерді, олардың тергелу және сотта қаралу нәтижелерін бірыңғай карточкалық есепке алу негізінде жүргізу жөніндегі Нұсқаулықта (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) (бұдан әрі – Нұсқаулық):

О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 "Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2008 года № 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2009 года № 5492. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 18.11.2011 № 122 (вводится в действие с 01.01.2012).
В целях дальнейшего совершенствования единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3704), с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 марта 2006 года № 14 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4160), от 15 сентября 2006 года № 51 «О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4423), от 12 марта 2007 года № 7 «О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам формирования статистической отчетности», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4604), от 30 июля 2007 года № 32 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4908), от 4 февраля 2008 года № 5 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5158), от 25 августа 2008 года № 45 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5311), от 4 сентября 2008 года № 50 «О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5317) и от 25 ноября 2008 года № 69 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2005 года № 27 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатах их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система)», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5404), следующие дополнения и изменения:
в Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений и сообщений о преступлениях, уголовных дел, результатов их расследования и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система) (далее – Инструкция), утвержденной указанным приказом:

14. /_/_/
15. Қ ылмыс д ә режесі ҚР ҚК.____________
бабы_______ тармағы бойынша
15.1 Қ ылмыс: қызметпен байланыспайтын сыбайлас жемқорлық (01), қызметпен байланысатын (02), лаңкестік бағытта (03), адамды саудаға салумен байланысты (04).
16. Қ ылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), басқа (4).
16.1 Қ Р Қ К 10 бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
17. Қ Р Қ К 24 бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).
18. М ө лшерде: күрделі (1), аса күрделі (2).
15.бап./_/_/_/
б./_/_/ т./_/_/
15.1. /_/_/
16. /_/
16.1 /_/
17. /_/
18. /_/
19. Қ осымша белгілер: табиғи зіл зала (01), апат (02), басқа да жауынгерлік немесе (03) арнайы техникамен байланысты (04), қаруды абайсыздықпен қолдану (05), жарылғыш затпен (06), электрлік зақымдау (07), төмен температураның ықпалы (08), мүлікті билік етуден шектелу (09), есірткімен байланысты (10), қасақана (11), абайсызда (12), тапсырыс бойынша (13), к ү ш  қ олданумен (14),
ө ткізу ма қ сатында немесе есірткі құ ралдарын ө ткізу (15), азаматтарды ң конституциялы қ құқ ы қ тарын
б ұ зумен байланысты (16), салы қ заңдарын бұзумен байланысты (17), мемлекеттік сатып алулармен байланысты (18), мемлекеттік бағдарлама бойынша тұрғын-үй салумен байланысты (19), үлестік құрылыспен байланысты (20) қылмыс (түрткі) уәждері: әлеуметтік (21), ұлттық (22), рулық (23), нәсілдік (24) діни (25) араздықтарды қоздырумен байланысты.
20. Қ ылмыс жасалды: республикалық (01), облыстық орталықта (02), аудандық орталықта (03), қалада (04), әскери қалашықта (05), ауылда (06), түзету колониясында (07), тәрбиелеу колониясында (08), ЕПМ (09), ӘБ аумағында (10), тергеу изоляторында (11), УҚҰИ (12), колония қоныста (13), қылмыстық орындау инспекциясында (14); басқа да орындарда (15), мемлекеттік шекарада (16), бірнеше мемлекеттердің аумағында (17)
19. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
20. /_/_/
21. Қ ылмыс жасал ғ ан орын: ашы қ орындар: көше (алаң) (01), сауда орны (02), вокзал: т/ж (03), мұхит (өзен) (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), қоршалмаған үйдің маңы (жекелерден басқа) (07), парк (сквер) (08), пляж (09),  аэропорт (10), перрон (11), басқа да көшелік (12) , су қоймалары (13), орман , орман отырғызулары (14), шұқырлы жерлер, ойлы жерлер (15), автотұрақ (16),  АЗС (17); жеке аула , сонымен қ атар қ оршал ғ ан (18).
Үй-жайлар: пәтер (21), үй (22), тұрғын үй подъезі (23), лифт (24), шатыр (25), қуыс (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), дәр мекеме (29), демалу үйі (санаторий) (30), дачалар (31), отарлар (32), сақтау үй-жайлары (33), сақтау орны (34), вагон (35), контейнер (36), гараж (37), балабақша (38), сарай (39), құрылыстағы үй (40), киім ілгіш (41), дінге табыну (42), қойма (43), оқу орны (44), басқа да орындар (45), түнгі клуб (46), казино (47), ломбард (48), ойын бизнесінің объектісі (49), жол жүрушілер поезді вагонының тамбуры (50);
21. /_/_/
Д ү кендер : мемлекеттік сауда (51), коммерциялық (52), жеке (53), әскери сауда (54), комиссиялық (55), буфет (56), киоскі (57), дәмхана, мейрамхана (58).
Банкілер: мемлекетаралық (61), мемлекеттік (62), акционерлік (63), шетелдік қатысулармен (64), жеке (65), коммерциялық (66), акционерлік қоғам (67), еншілес акционерлік банкі (69), жинақтаушы банкі (70), кәсіпорындар және мекемелер кассасы (71), айырбастау пункті (72).
К ә сіпорын, мекеме, ұ йымдар: офис (81), база (82), дәріхана (83), байланыс бөлімі (84), мұражай (85), көрме залы (86), діни табынушылық орындары (87), театрлар, к/театрлар (88), ЖОО (89);
К ө лік: қоғамдық көлік (91), т/ж (92), әуе (93), мұхиттық, өзендік (94), электрлік (95), автокөліктік (96), жеке (97), басқалары (98), автострада (трасса) (99).

14. /_/_/, /_/_/, /_/_/,
/_/_/
15. Квалификация преступления ст._________ ч._______ п.______ УК РК
15.1 Преступление: коррупционное не связанное по службе (01), cвязанное
по службе (02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей
людьми (04)
16. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4).
16.1. По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2),
тяжкие (3), особо тяжкие (4)
17. По ст. 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
18. В размере: крупном (1), особо крупном (2).
15. ст./_/_/_/ ч./_/_/
п./_/_/
15.1./_/_/
16. /_/
16.1
17. /_/
18. /_/
19. Дополнительные отметки: стихийное бедствие (01), катастрофа (02),
связано с иной боевой (03) или специальной  техникой (04), неосторожное
обращение с оружием (05), взрывчатым веществом (06), поражение
электрическим током (07), воздействие низких температур (08), ограничение
в распоряжении имуществом (09), связанные с наркотиками (10), умышленно
(11), по неосторожности (12), по заказу (13), с применением насилия (14),
в целях сбыта либо сбыт наркотических средств (15), связанных с
нарушением конституционных прав граждан (16), связанных с нарушением
налогового законодательства (17), связанных с государственными закупками
(18), связанных со строительством жилья по государственной программе
(19), связанных с долевым строительством (20), связанное с разжиганием
социальной (21), национальной (22), родовой (23), расовой (24),
религиозной (25) вражды.
20. Преступление совершено в: республиканском (01), областном центре
(02), районном центре (03), городе (04), военном городке (05), поселке,
ауле (06), ИК (07), ВК (08), ЛПУ (09), на территории ВЧ (10), СИЗО (11),
ИВС (12), колония поселения (13), уголовно-исполнительной инспекции (14);
в других местах (15), на государственной границе (16), на территории
нескольких государств (17).
19. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
20. /_/_/
21. Место совершения преступления: открытая местность: улица (площадь)
(01), рынок (02), вокзал: ж/д (03), морской (речной) (04), автовокзал
(05), аэровокзал (06), не огороженный двор дома (за исключением частных)
(07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10), перрон (11), прочие
уличные (12), водоем (13), лес, лесопосадка (14), пустырь, овраг (15),
автостоянка (16), АЗС (17); частный двор, в т.ч. огороженный (18).
Помещения: квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома (23), лифтовой
отсек (24), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28),
медучрежд. (29), дом отдыха (санаторий) (30), дача (31), казарма (32),
подсобное помещение (33), хранилище (34), вагон (35), контейнер (36),
гараж (37), дет. сад (ясли) (38), сарай (39), строящийся дом (40),
гардероб (41), религиозно- культовая (42), склад (43), учебное заведение
(44), другие помещения (45), ночной клуб (46), казино (47), ломбард (48),
объект игорного бизнеса (49), тамбур вагона пассажирского поезда (50);
Магазины: государственной торговли (51), коммерческий (52), частный (53),
военторг (54), комиссионный (55), буфет (56), киоск (57), кафе, ресторан
(58).
Банки: межгосударственный (61), государственный (62), акционерный (63), с
иностранным участием (64), частный (65), коммерческий (66), акционерное
общество (67), дочерний акционерный банк (69), сбербанк (70), кассы
предприятий и учреждений (71), обменный пункт (72).
Предприятия, учреждения, организации: офис (81), база (82), аптека (83),
отделение связи (84), музей (85), выставочный зал (86), места отправления
религиозного культа (87), театр, к/театр (88), ВУЗ (89);
Транспорт: общественный транспорт (91), ж/д (92), воздушный (93),
морской, речной (94), электрический (95), автомобильный (96), личный
(97), др. механ. (98), автострада (трасса) (99).

21.1. Қ о ғ амды қ орындар (1), іс- қ имылсыз с ә ттегі
қ о ғ амды қ орын (2).
22. Қ ол с ұғ у нысанасы: құнды тастар және темірлер: алтын (01), күміс (02), платина (03), зергерлік бұйымдар (04), құнды тастар (05), басқалары (06), темір және мұнай: түсті (07), сонымен қатар, электрберуші (08), қара (09), жиі топырақты (10), мыс (11), мұнай (12), мұнай өнімдері (13), ЖЖМ (14), бензин (15); тарихи., деректі құндылықтар (16), мәдениет құндылықтары (17), көне көздері (18), өнер шығармашылығы (19); құжаттар: төлқұжат (20), куәлік: жеке (21), қызметтік (22), жылжымайтын дүние-мүлік: үй, пәтер (23), жер бөлігі (24), басқалары (25); техника: есептеп шығару (компьютерлік) (26), теле-видео аппаратуралар (27), радиоаппаратуралар (28), басқа (29); көлік: жүк автокөлігі (30), автокөлік (31), мотоциклдер (32), мопедтер (33), велосипедтер (34), басқа (35), автомобиль заттары (36), дөңгелектер (колеса) (37); өнеркәсіп тауарлары (38), азық-түлік тауары (39), бидай (40), ауылшаруашылық өнімі (41), ет өнімі (42), балық өнімі (43), спирт өнімі (44), темекі бұйымы (45), дәрі-дәрмек (46), құрылыс материалдары (47), орман және орман өнімі (48); ұ са қ ү й жануарлары (ешкі,
қ ойлар) (49), ірі қ ара мал (жыл қ ылар , қара малдар) (50), жиі кездесетін аңдар және құстар (51), үй құсы (52), балықтардың құнды түрлері (53),  есірткі заттары (54), радиоактивті материалдар (55), қатты әсер еткіш дәрі-дәрмек заттары (56), көліктегі жүктер: т/ж (57), су (58), әуе (59), ә/б мүлігі және мекеме (60), хабарлау жолдары (61), байланыс (62), салық және міндет төлемдері (63), терілер (64), бас киімдері (65), сөмке (портфель) (66), киім, аяқ киім (67), жол жүрушілер киімі (68), ұялы телефондар (69), тозатын заттар (70), әскери техника (71), валюта (72), құнды қағаздар (73), қағаздар (74), қарулар (75), оқ-дәрілер (76), жарылғыш заттар (77), көмір (78), табиғи газ (79), электр энергиясы (80, интелектуалдық меншік объектілері (81), адамның органдары мен тіні (83), барсетка (84), тағы басқа (82).
23. Қ ол с ұғ у нысанасы мынадай меншікте: мемлекеттік (1), ұжымдық (2), кооперативтік (3), акционерлік (4), қоғамдық ұйымдарда (5), шетелдік қатысулармен бірлесіп (6), шетел фирмасымен (7), жеке (8), жеке (9).
21.1. /_/
22. /_/_/, /_/_/, /_/_/
23. /_/, /_/
24. Жәбірленушілердің жалпы саны (1)_____, олардың ішінде әйелдер: (2)______, кәмелетке толмағандар (3)_____, әскери қызметшілер (4)________, шет елдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары) (5)_______.
25. Жәбірленушілер арасында қайтыс болғандар саны (1)_____, олардың ішінде әйелдер: (2)__, кәмелетке толмағандар саны (3)__, әскери қызметшілер (4)____, шет елдіктер (сонымен қатар ТМД азаматтары) (5)__.

21.1. Общественное место (1), общественное место в момент его не
функционирования (2).
21. /_/_/
21.1. /_/
22. Предмет посягательства: драг.камни и металлы: золото (01), серебро
(02), платина (03), юв. изделия (04), драгоценные камни (05), другие
(06), металл и нефтепродукты: цветной (07), в т.ч. с линией
электропередачи (08), черный (09), редкоземельный (10), ртуть (11), нефть
(12), нефтепродукты (13), ГСМ (14), бензин (15); худ., исторические
ценности (16), культурные ценности (17), антиквариат (18), произведения
искусства (19);
документы: паспорт (20), удостоверение: личности (21), служебное (22), на
недвижимость: дом, квартира (23), земельный участок (24), другие (25);
техника: вычислительная (компьютерная) (26), теле-видеоаппаратура (27),
радиоаппаратура (28), другая (29); трансп. средства: грузовые (30),
автомобили (31), мотоциклы (32), мопеды (33), велосипеды (34), другие
(35), автозапчасти (36), скаты (колеса) (37); промтовары (38), продтовары
(39), зерно (40), сельхозпродукты (41), мясопродукты (42), рыбопродукты
(43), спиртные продукты (44), табачные изделия (45), медикаменты (46),
стройматериалы (47), лес и лесопродукты (48); мелкий домашний скот (козы,
овцы) (49), крупный скот (лошади, коровы) (50), редкие животные и птицы
(51), домашняя птица (52),ценные породы рыб (53), наркотические средства
(54), радиоактивные материалы (55), сильнодействующие лекарств. средства
(56), грузы на транспорте: ж/д (57), водном (58), воздушном (59),
имущество в/ч и учрежд. (60), пути сообщения (61), средства связи (62),
налоги и обязат. платежи (63), меха (64), головные уборы (65), сумка
(портфель) (66), одежда, обувь (67), вещи у пассажиров (68), сотовые
телефоны (69), носильные вещи (70), боевая техника (71), валюта (72),
ценные бумаги (73), деньги (74), оружие (75), боеприпасы (76), взрывчатые
вещ-ва (77), уголь (78), природный газ (79), э/энергия (80), объекты
интеллектуальной собственности (81), органы и ткани человека (83),
барсетка (84), иные (82).
23. Предмет посягательства находился в собственности: государственной
(1), коллективной (2), кооперативной (3), акционерной (4), общ.
организации (5), совместной с иностр. участием (6), иностранной фирмы
(7), частной (8), личной (9).
22. /_/_/, /_/_/, /_/_/
23. /_/, /_/
24. Общее количество потерпевших (1)__________, из них женщин (2)
___________, несовершеннолетних (3)___________, военнослужащих (4)
___________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (5)_________________
25.Число погибших среди потерпевших (1)___________, из них женщин (2)
___________, несовершеннолетних (3)_____________, военнослужащих (4)
_______________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (5)_______________

26. Қылмыс төмендегілерге қатысты жасалды: құқық қорғаушы органының қызметкеріне және арнайы органдарға : ІІМ (01), ҰҚК (02), ЭжСЖҚКА (03), КБК (04), ТЖМ (05), ТЖМ ГО (06), прокуратураларға (07), соттарға (08), әділет органдарына (09), депутаттарға (10), әкімдерге (11), басқа да мем. қызметшілерге (12), әскери полиция (13); жұмысшыларына: банкі (21), дүкен (22), ақша жинаушы (23), қорғаушы, күзетші (24), автокөлік жүргізушісі (25), таксиші (26); жеке еңбек қызметімен айналысатын тұлғалар (31), кәсіпкерлік қызметпен, коммерциялық қызметпен айналысатын тұлғалар (32); тасымалдаушы зат (33), қашық шет елдегі шет ел тұлғалары (41), ТМД азаматтары (42);
Мектепке дейінгі жас шамасындағы балалар: балалар үйінің (43), жетімдер үйінің (44).
Оқитындар: орта мектепте (45), мектеп-интернатта (46), техникумда (47), гимназияда (48), лицейде (49), колледжде (50), ЖОО студенті (52), КТМ
оқушысы (53).
уақытша жұмыссыз тұлғалары (51).
26.1. Жәбірленген шет елдіктердің азаматтығы (сонымен қатар ТМД азаматтары) (анықтама бойынша)_
24. /_/_/(1), /_/_/(2), /_/_/(3), /_/_/(4), /_/_/(5).
25. /_/_/(1), /_/_/(2), /_/_/(3), /_/_/(4), /_/_/(5).
26. /_/_/, /_/_/, /_/_/
26.1. /_/_/_/, /_/_/_/, /_/_/_/
27. Төмендегілерді қолдану арқылы жасалды:
қарулар: суық (01), газ (02), атыс қаруы (03), сондай-ақ кесу қаруы (04), тегіс ұңғылы қару (05), оқ-дәрілер (06), сонымен қатар миналар (07), гранаттар (08), жарылғыш заттары: өндірістік (09), жасанды жарылғыш заттары (10), бұзу қаруы (11), техникалық заттар (12), көлік (13), химиялық заттар (14), сонымен қатар уландыратын (15), жүйкеге әсер ететін заттар (16); компьютерлік техника (17), бағдарламалық заттар (18), магниттік тасушылар (19), жалған несиелік авизо (20), басқа да бейімді заттар (21), құрал-саймандар (22), бүркемелеу заттары (23), құжаттар (24), газкескіштер (25), зақымдаушы (26);
27.1. Алынды: қару: автоматтық кескіш қаруы (01) _____дана., автоматтық емес кескіш (02) _____дана., тегіс ұңғылы аң қаруы (03) _____дана., тегіс ұңғылы әскери (04) ____дана., автоматтық емес әскери (05) ____дана., спорттық атыс қаруы (06) ____дана., газ (07) ____дана., суық (08) ____дана., пневматикалық қару (09) ____ дана., сигналдық (10) ______ дана., басқа да (11)______ дана, зақымдаушы (12)_____ дана;.
Оқ-дәрілер: әскери (21) ______дана., аңшылық (22) ______дана., спорттық (23) ______дана., газдық өзіндік қорғану (24) ______дана., басқалары (25) ______дана, зақымдаушы (26)_____ дана;
Жарылғыш заттары: әскери (31) ______дана., өндірістік (32) ______дана., жасанды (33) ______дана., химиялық заттар (34) ______дана., радиоактивті материалдар (35) ______дана.
Лаңкестік материалдар: үндеухаттар (41) ____дана., кітаптар (42)___ дана., басқа да тасушылар (43)__ дана.

26. Преступление совершено в отношении: работника правоохр. и спец.
органов: МВД (01), КНБ (02), АБЭКП (03), КТК (04), МЧС (05), сотрудника
ГО МЧС (06), прокуратуры (07), судьи (08), органов юстиции (09), депутата
(10), акима (11), прочих гос. служащих (12); военной полиции (13).
работника: банка (21), магазина (22), инкассатора (23), охранника,
сторожа (24), водителя автотранспорта(25), таксиста (26);
лица, занимающегося: индивидуальной трудовой деятельностью (31),
предпринимательством, коммерческой деятельностью (32); инкас. средств
передвижения (33),
иностранных лиц дальнего зарубежья (41), граждан СНГ (42);
детей дошкольного возраста: домов ребенка (43), домов-сирот (44);
учащихся: средней школы (45), школы-интерната (46), техникума (47),
гимназии (48), лицея (49), колледжа (50), студент ВУЗа (52), учащийся ПТШ
(53);
временно не работающего (51).
26.1. Гражданство потерпевших иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (по
справочнику) ___________________________
24. /_/_/(1), /_/_/(2),
/_/_/(3), /_/_/(4),
/_/_/(5).
25. /_/_/(1), /_/_/(2),
/_/_/(3), /_/_/(4),
/_/_/(5).
26. /_/_/, /_/_/, /_/_/
26.1. /_/_/_/, /_/_/_/,
/_/_/_/
27. Совершено с применением: оружия : холодного (01), газового (02),
огнестрельного (03), в т.ч. нарезного (04), гладкоствольного (05),
боеприпасов (06), в т.ч. мин (07), гранат (08), взрывчатых веществ:
промышленных (09), самодельных взрывных устройств (10), орудия взлома
(11), технических средств (12), транспорта (13), химических средств (14),
в т.ч. отравляющих (15), психотропных веществ (16); компьютерной техники
(17), программного средства (18), магнитных носителей (19), фиктивных
кредитовых авизо (20), других приспособленных предметов (21),
инструментов (22), маскировочных средств (23), документов (24), газорезки
(25), травматического (26)
27.1.Изъято: оружие: нарезное автоматическое (01) _______шт. нарезное
неавтоматическое (02) _______шт. гладкоствольное охотничье (03)
______шт. гладкоствольное воинское (04) ______шт. неавтоматическое
воинское (05) ______шт., спортивное огнестрельное (06) ______шт., газовое
(07) _______шт., холодное (08) ______шт., пневматическое (09) ______ шт.,
сигнальное (10) ________ шт., другое (11) ________ шт., травматическое
(12)_______ шт.
боеприпасы: воинские (21) ______шт., охотничьи (22) ______шт., спортивные
(23) ______шт., газовые самообороны (24) ______шт., другие (25)
______шт., травматические (26)________ шт.,
взрывчатые вещества: воинские (31) ______шт., промышленные (32)
______шт., самодельные (33) ______шт., химические средства (34)
______шт., радиоактивные материалы (35) ______шт.,
экстремистские материалы: листовки (41) _______шт., книги (42) ______
шт., иные носители (43) _______ шт.

28. Төмендегідей жолмен жасалды : адамды кепілге алу: балаларды (01), ересектерді (02), еркін қол жетімділік (03), күштеп зорлау жолымен (04), кілт таңдау (05), есіктерді бұзу (06), алдау (07), параға сатып алу (08), айдап әкету (09), вагон асытқыштары, контейнерлер (10), пломбаларды бұзу (11), форт арқылы кіру. (12), бұзу (13), қирату (14), сығу (15), секіру (16), балкон арқылы кіру (17), сейфті бұзу (18), қаруды қорқыта қолдану (19), өртеу (20), 175 бап: қалта ұрлығы (21), автокөліктің салонынан ұрлау (22), көліктің жасақтануы (23), шинаны тесу (24), алаңдату арқылы (25).
27. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
27.1. /_/_/, /_/_/, /_/_/
28. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
29. Объектіні қорғау: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстводан тыс (6)
30. Сыртқы экономикалық қызмет объектісінде жасалған қылмыс (1).
31. Экономика секторының объектісі: мемлекеттік: қаржы-несиелік жүйенің (01), банктік мекемелердің (02), коммерциялық банктердің (03), салық салу саласында (04), сақтандыру саласында (05), өндіріс (06), жеңіл (07), жергілікті (08), энергетика (09), жағу комплексі (10), мұнай тауарын өндіру және жабдықтану (11), металлургия (12), машина жасау (13), дәрі-дәрмек өндірісі (14), құнды металлдарды және тастарды алу және қайта өңдеу (15), ауылшаруашылық өнімдерінің жүйесі және сату (16), жеміс-жидектер өнімі (17), ет өнімдері (18), сүт өнімдері (19), нан өнімдері (20), балықты өндіру және қайта өңдеу (21), мақта және терілерді алғашқы рет қайта өңдеу (22), өндірістік емес секторда (23), білім, мәдениет және денсаулық сақтау (24), әлеуметтік қамтамасыз ету (25), теледидар және радио (26), баспа (30), өндірістік және азаматтық құрылыс (32), құрылыс материалдарының өндірісі (33), автожол құрылысы (34), автокөліктік кәсіпорындар (35), автосервис жүйесі (36), байланыс (37), экономиканың мемлекеттік секторының басқа да объектілерінде (38), әскери және қорғаныс объектілерінде (39), мемлекеттік емес: қаржы-несиелік (51), банктік (52), биржалық жүйе (53), ауылшаруашылық өнімін өндіру жүйесі (54), өндіріс (55), салада: тауар өндірісі (56), қызмет (57), сауда (58), тұрмыстық күту (59), сақтандыру (60), объектілерде: бірлескен кәсіпорындарда (71), кіші кәсіпорындарда (72), жалға алу кәсіпорындары (73), қорларда, союздарда (74), жолдастықта (75), фермерлік шаруашылықта (76), коммуналды шаруашылықта (77), басқа да экономиканың мемлекеттік емес объектісінде (78).
32. Басқа белгілер ______________________________

28. Совершено путем: захвата заложника: детей (01), взрослых (02),
свободного доступа (03), насильственным путем (04), подбора ключа (05),
взлома двери (06), обмана (07), подкупа (08), угона (09), проруба вагона,
контейнера (10), срыва пломб (11), проникновения ч/з форт. (12), пролома
(13), разбития (14), отжима (15), рывка (16), ч/з балкон (17), взлома
сейфа (18), угрозы применения оружия (19), поджога (20), ст. 175:
карманная кража (21), из салона автотранспорта (22), разукомплектование
транспортного средства (23), прокола шины (24), отвлечения (25).
27. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
27.1. /_/_/, /_/_/, /_/_/
28. /_/_/, /_/_/, /_/_/,
/_/_/
29. Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3),
отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомст. (6).
30. Преступление совершено на объекте с внешнеэкономической
деятельностью (1).
31. Объект сектора экономики: государственного: финансово-кредитной
системы (01), банковских учреждений (02), коммерческих банков (03), в
сфере налогообложения (04), в сфере страхования (05), промышленности
(06), легкой (07), местной (08), энергетики (09), топливного комплекса
(10), производства и снабжения нефтепродуктами (11), металлургии (12),
машиностроении (13), производства мед. препаратов, лекарственных средств
(14), добычи и переработки драг. металлов и камней (15), системы
производства сельхозпродукции и продовольствия (16), плодоовощной
продукции (17), мясных продуктов (18), молочной продукции (19),
хлебопродуктов (20), производства и переработки рыбы (21), первичной
переработки хлопка и шерсти (22), непроизводственного сектора (23),
образования, культуры и здравоохранения (24), соц.обеспечения (25),
телевидения и радио (26), печати (30), промышленного и гражданского
строительства (32), производства стройматериалов (33), строительства
автодорог (34), автотранспортных предприятий (35), системы автосервиса
(36), связи (37), прочих объектах гос. сектора экономики (38), военных и
оборонных объектов (39),
негосударственного: финансово-кредитный (51), банковской (52), биржевой
системы (53), системы производства сельхозпродукции (54), промышленности
(55), в сфере: производства товаров (56), услуг (57), торговли (58),
бытового обслуживания (59), страхования (60),
на объектах : совместных предприятий (71), малых предприятий (72),
арендных предприятий (73), в фондах, союзах (74), товариществах (75),
фермерских хозяйствах (76), коммунальных хозяйствах (77), иных объектах
негосударственного сектора экономики (78).
32. Прочие отметки ____________________________________________________

29. /_/
30. /_/
31. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
_____________________________________________ "__"__________ 20 ж
қ ылмысты қ қ удалауды ж ү зеге асырушы т ұ л ғ а
_____________________________________________ "__"__________ 20 ж.
қ ылмысты қ қ удалау органын басты ғ ы (прокурор,
жеке айыптау істері ж ө ніндегі сот)
Ескерту: Толтыру бойынша кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібімен жауап береді.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
N 78 бұйрығына
2-қосымша
Қылмыстар туралы өтініштер мен
хабарламаларды, қылмыстық істерді,
олардың тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің бірыңғай
кәртішкелік есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе) Нұсқаулыққа
7-Қосымша
2.1 Нысаны
Айыпталушы, ұ стал ғ ан немесе т ұ т қ ындал ғ ан т ұ л ғ а ғ а
арнал ғ ан к ә ртішке
1. ___________________________________________
органны ң аталуы
2. Қ ызмет: тергеуге (1), анықтау (2)
3. Қ І н ө мірі __________________________
7. К ә ртішкені ң Қ СжАЕКБ келіп т ү скен к ү ні
"___" ________________ 20 ж.
Қ СжАЕКБ _________________________ қ ызметкері
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. /_/_/ . /_/_/ . /_/_/
күні. айы. жылы
8.        ТЕГІ
8.1.      АТЫ
8.2.   Ә КЕСІНІ Ң АТЫ
9. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
10. Туған күні "_____" ________________ 20____ ж.
11. Қылмыс жасаған кездегі жас шамасы: 11 жасқа дейін (01), 12-13 жаста (02), 14-15 жаста (03), 16-17 жаста (04), 18-20 жаста (05), 21-29 жаста (06), 30-39 жаста (07), 40-49 жаста (08), 50-59 жаста (09), 60 жаста және одан үлкен (10).
9. /_/
10. /_/_/ . /_/_/ . /_/_/
күні. айы. жылы
11. /_/
12. Айыпқа ҚР ҚК ___т. __ б. ___________________________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК ____т. ____ б. ___________________________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. _____ б. ___________________________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. _____ б. ___________________________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. _____ б. ___________________________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. _____ б. ___________________________ бабы бойынша тартылған
ҚР ҚК _____т. _____ б. ___________________________ бабы бойынша тартылған
Есепке алынатын бабы ҚР ҚК _____т. _____ б. ____________________________ бабы
ҚР ҚК 10 бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
12.1. Айыпқа тарту мерзімі : 3 тәулікке дейін (1), 10 тәулікке дейін (2), 10 тәуліктен жоғары (3).
12.2. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5).

29. /_/
30. /_/
31. /_/_/, /_/_/, /_/_/,
/_/_/
_____________________________________________________________________
«_____»______________20  г.
лицо, осуществляющее уголовное преследование
_____________________________________________________________________
«_____»______________20  г.
начальник органа уголовного преследования (прокурор,
судья по делам частного обвинения)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 26 декабря 2008 года № 78
Приложение 7 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)
Форма 2.1
Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое,
задержанное либо арестованное
1._____________________________________________________________
наименование органа
2. Служба: следствие (1), дознание (2)
3. Номер УД __________________________
7. Дата поступления карточки в УКПСиСУ « _______ »________20  г.
Сотрудник УКПСиСУ _______________________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3./_/_/_/_/_/_/_/_/_/_
7. /_/_/./_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
8. ФАМИЛИЯ
8.1. ИМЯ
8.2. ОТЧЕСТВО
9. Пол: мужской (1), женский (2). 10. Дата рождения « _____ »
__________________ 20____ г.
11. Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01),
12-13 лет (02),14-15 лет (03), 16-17 лет (04), 18-20 лет (05),
21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет (08), 50-59 лет (09),
60 лет и старше (10).
9. /_/
10. /_/_/./_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
11. /_/
12. Обвинение предъявлено по:
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
Статья для учета: ст. ___________________ ч.___ п._____ УК РК
По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2),
тяжкие (3) , особо тяжкие (4)
12.1. Срок предъявления обвинения: до 3-х суток (1), до 10-ти
суток (2), свыше 10-ти суток (3).
12.2. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5).

12.3. Айыпқа тарту күні "____" __________ 20 ж.
12. бб./_/_/_/
б./_/_/ т./_/_/
12.1. /_/
12.2 /_/
12.2. /_/_/ . /_/_/ . /_/_/
күні. айы. жылы
13. Ұстаудың негіздері мен уәждері: тұлғ-ң қылм. жас. кезде немесе оны тіркел. жасап болғ.-н кей. ұсталуы (1), Соны көзбен көргендер осы тұлғаны қылм. жас. ретін. көрсеткен немесе ҚІЖК 133-б. қар. тәртіп. осы тұлға ұсталған (2), осы тұлғада немесе оның киім.-де, оның өзінде немесе үйінде қылм.-ң айқын іздері табылған (3), ЖІҚ-нің заңға сәйкес алынған материалдарында ол тұлғаға қатысты ол жасаған нем. дайындап жатқан ауыр нем. аса ауыр қылм. туралы анық деректер болған кезде (37-бб. 1-б.) (4), тұлғаның қылмыс жасағандығына сезіктенуге негіз беретін өзге де деректер болған кезде ол тұлға жасырынуға әрекет жасаған не оның тұрақты тұратын жері болмаған, немесе сезіктінің жеке басы анықталмаған жағдайларда (5).
13.1. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4).
13.2. Ұсталған күні "___" _____ 20__ ж. ____ сағ. _____ мин
13. /_/
13.1 /_/
13.2. /_/_/ . /_/_/ . /_/_/
күні. айы. жылы
_/_/ с.  /_/_/мин.
13.4 Қамауға алуды (1), үйде қамауда ұстауды (2) жүргізу туралы прокурорға өтініш жолданды
Негіздері: ҚР ҚІК 142-бабы тәртібінде (1), айыпталушының іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267 б.) (2), халықаралық іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 б) (3), ҚІЖК 534-б. тәртібінде әдеттен тыс қамау (4).
Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2)
13.5 Нәтижесі: Бас тартылды (1), қабылданды (2)
Өтініш бойынша шешім қабылданған күн "___"___________20___ ж.
13.6 Қамауға алуды (1), үйде қамауда ұстауды (2) жүргізу туралы прокурормен өтініш жолданды Негіздері: ҚР ҚІК 142-бабы тәртібінде (1), айыпталушыны іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267 б.) (2), халықаралық іздеуге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 б) (3), ҚІЖК 534-б. тәртібінде әдеттен тыс қамау (4).
Жолданған күні "_____"______________20___ж.
13.7. Прокурормен бұзылды: айыпталушы ретінде
жауапқа тарту туралы қаулы (1)
Бұзылу күні "_____"______________20___ж.
13.4. /_/
/_/
13.5 /_/
/_/_/. /_/_/.
/_/_/
13.6. /_/
/_/_/. /_/_/.
/_/_/
14. Босату негіздері: қылмыс жасады деген сезік бойынша расталмаса (1), ҚІЖК 134-бабымен белгіленген ұстау тәртібін бұзумен байланысты (2), ұсталған тұлғаға қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдануға негіз болмаса (4), белгіленген ұстау мерзімі өтіп кетсе (5)
14.1. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5), сотпен (6), ұсталғандарды ұстау мекемесінің бастығымен (7).

12.3. Дата предъявления обвинения « _____ »____ ______ 20   г.
12. ст./_/_/_/ ч./_/_/
п./_/_/
12.1. /_/
12.2 /_/
12.3./_/_/./_/_/. /_/_/
чис.   мес. год
13. Основания и мотивы задержания: лицо застигнуто при
соверш. прест. или непоср. после его соверш. (1), очевидцы в том
указали на данное лицо, как на соверш. прест. либо задерж. это
лицо в порядке, предусм. ст. 133 УПК (2), на этом лице или на его
одежде, при нем или в его жилище обнаруж. явные следы прест. (3),
в полученных, в соотв. с законом, матер. ОРД в отнош. лица им.
достов. ст. 37 ч.1 данные о совершенном или готовящ. им тяжком
или особо тяжком прест. (4), иные данные дающие основания
подозревать лицо в совершении преступления, при которых лицо
пыталось скрыться либо оно не имеет постоянного места жительства
или не установлена его личность (5).
13.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4).
13.2. Дата и время задержания  « ______ »__________20  г., ____
час. ____ мин.
13. /_/
13.1 /_/
13.2./_/_/./_/_/ /_/_/
чис.  мес. год
/_/_/ ч. /_/_/ мин.
13.4. Направлено ходатайство прокурору о производстве: ареста
(1), домашнего ареста(2)
Основания: в порядке ст. 142 УПК (1), в связи с розыском
обвиняемого (ст. 267 УПК РК) (2), в связи с международным
розыском (ст. 267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке
ст. 534 УПК РК (4).
Кем: следователем (1), дознавателем (2)
13.5. Результат: отказано (1), поддержано (2)
Дата принятия решения по ходатайству
«_____»________________20_______г.
13.6. Направлено прокурором ходатайство о производстве:
ареста (1), домашнего ареста(2)
Основания: в порядке ст. 142 УПК (1), в связи с розыском
обвиняемого (ст. 267 УПК РК) (2), в связи с международным
розыском (ст. 267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке
ст. 534 УПК РК (4).
Дата направления «_____»________________20____г.
13.7. Отменено прокурором: постановление о привлечении в
качестве обвиняемого (1)
Дата отмены «____» ________ 20__г.
13.4. /_/
/_/
13.5 /_/
/_/_/./_/_/./_/_/
13.6. /_/
/_/_/./_/_/./_/_/
14. Основания освобождения: за неподтверждением подозрения в
совершении преступления (1), в связи с нарушением порядка
задержания, установленного ст. 134 УПК (2), за отсутствием
основания применить меру пресечения в виде ареста (4), за
истечением установленного срока задержания (5)
14.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5), начальником места содержания задержанных (7)

14.2. Босату күні "____"______ 20 ж. ____ сағ. _____ мин
14. /_/
14.1. /_/
14.2. /_/_/ ./_/_/ . /_/_/
күні. айы. жылы
15. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және өзін дұрыс ұстау туралы қол қойдыру (1), жеке кепілдік беру (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командованиесінің бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауға беру (4), кепіл болу (5).
15.1. Бұлтартпау шарасы ҚІЖК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушыны іздеумен байланысты (ҚР ҚІЖК 267-бб.) (2), халықаралық іздестірумен байланысты
(ҚР ҚІЖК 267-1-бб.) (3).
15.2. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5).
15.3. Бұлтартпау шарасын таңдау күні "__" __ 20 ж.
15. /_/
15.1. /_/
15.2. /_/
15.3.  /_/_/ .
/_/_/ . /_/_/
күні. айы. Жылы
16.4 Қамауға алуға (1), үйде қамауда ұстауға (2) санкция беру туралы өтінішті қолдаудан бас тарту туралы қаулыға жоғары тұрған прокурорға шағымдану
Күні "___"_____________________ 20 ж.
Нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырусыз қалдырылды (2)
Күні "___"_____________________ 20 ж.
16.4. /_/
/_/
/_/_/. /_/_/ . /_/_/
./_/_/ . /_/_/.
/_/_/
күні. айы. Жылы
17. ҚР ҚІЖК 154-бб. тәртібінде: бұлтартпау шарасы алынып тасталған (1) немесе өзгертілген (2).
Бұлтартпау шарасы: қамауға алу (1), үйде қамауда ұстау (2);
прокурордың қылмыстық істің тергелуін аяқтауға жіберуімен байланысты (3), соттың тергеуді аяқтауға жіберуімен байланысты (4)
17.1. Кіммен: тергеушімен (1), анықтаушымен (2), шұғыл қызметкермен (3), анықтау органының басқа да қызметкерлерімен (4), прокурормен (5), сотпен (6).
17.2. Бұлтартпау шарасының (алынған) өзгертілген күні "___"_____________ 20 ж. _____ сағ._____ мин
17. /_/
17.1. /_/
17.2. /_/_/ ./_/_/ . /_/_/
күні. айы. жылы
19. Басқа да белгілеулер _____________________
______________________ __________________ "____" _______ 20 ж.
ұстауды, босатуды жүзеге асырған тұлға
Қ ылмысты қ қ удалауды ж ү зеге асыратын органны ң басты ғ ы
_____________________________ "_____" __________ 20 ж.
Прокурор _________________________________ "____" ________ 20 ж.
Ескерту: толтырылғаннан кейін кәртішке ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауап береді.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2008 жылғы 26 желтоқсандағы
N 78 бұйрығына
3-қосымша
Қылмыстар туралы өтініштер мен
хабарламаларды, қылмыстық істерді,
олардың тергелуі және сотта
қарастырылу нәтижелерінің бірыңғай
кәртішкелік есепке алу негізінде
жүргізу туралы (Бірыңғай бірегейлік
статистикалық жүйе) Нұсқаулыққа
8-Қосымша

14.2. Дата и время освобождения « _____ »________________20    г.,
____ час. ______ мин.
14. /_/
14.1. /_/
14.2./_/_/./_/_/. /_/_/
чис.  мес.  год
/_/_/./_/_/./_/_/
/_/_/./_/_/
час.  мин.
15. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем
поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под
наблюдение командования воинской части (3), отдача
несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
15.1. Основания: в порядке ст. 142 УПК (1), в связи с розыском
обвиняемого (ст. 267 УПК РК) (2), в связи с международным
розыском (ст. 267-1 УПК РК) (3).
15.2. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5).
15.3. Дата избрания меры пресечения "_____" ______________ 20   г.
15. /_/
15.1. /_/
15.2. /_/
15.3./_/_/./_/_/ /_/_/
чис.   мес.  год
16.4. Жалоба вышестоящему прокурору на постановление об
отказе в поддержании ходатайства о санкции на: арест (1)
домашний арест (2)
Дата «______»____________________20______г.
Результат: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2)
Дата «______»_____________________20____г.
16.4. /_/
/_/
/_/_/./_/_/ /_/_/
чис. мес.  год
17. В порядке ст. 154 УПК РК: мера пресечения отменена (1),
изменена (2),
Мера пресечения: арест(1), домашний арест (2)
В связи: с прекращением по реабилитирующим основаниям (1), по
нереабилитирующим основаниям (2), в связи с направлением у/д на
д/с прокурором (3), на д/с судом (4)
17.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным
работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4),
прокурором (5), судом (6)
17.2. Дата и время  изменения (отмены) меры пресечения
«__ »_____________ 20 ____  г. ____ час. ___мин.
17. /_/
17.1. /_/
17.2./_/_/./_/_/ /_/_/
чис.  мес.  год
/_/_/./_/_/
час.  мин.
19. Прочие отметки _____________________________________
________________________________________________________
__________________________________________________«____» ______20  г.
лицо, проводившее задержание, освобождение
Прокурор________________________________________«_____»_______20  г.
Примечание: 1. По заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 26 декабря 2008 года № 78
Приложение 8 к Инструкции по ведению
единого карточного учета заявлений,
сообщений о преступлениях, уголовных дел,
результатов их расследования и судебного
рассмотрения (Единая унифицированная
статистическая система)

3.0 Нысаны
Қ ылмысты қ іс бойынша прокурор шешімі туралы к ә ртішке
1. ______________________________________________
ҚІ тергеп жатқан органның атауы
2. ҚІ тергеп жатқан қызмет: тергеу (1); анықтау (2); ҚР ҚІЖК 1-б. 288-бб. (3) тәртібінде, ҚР ҚІЖК 2-б. 288-бб. (4) тәртібінде, ҚР ҚІЖК 2-б. 289-бб. (5) тәртібінде анықтау істері бойынша тергеу.
3. ҚІ нөмірі _________ Қозғалу күні "__" ______ 20 ж.
4. Кәртішкенің ҚСжАЕКБ келіп түскен күні "_______" __________________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызмете ________________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/ . /_/_/ . /_/_/  күні. айы. жылы
4. /_/_/ . /_/_/ .
/_/_/
күні. айы. жылы
5. Дәрежесі: ҚР ҚК ______т.______б.
_____________бабы (ауырырағы)
Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), басқа да (4).
ҚР ҚК 10 бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), ерекше ауыр (4)
5.1. Қайта дәрежеленген ҚК ____т. ______б. _________ бабымен, "____" _________ 20 ж.
5. бб./_/_/_/ б./_/_/
т./_/_/
/_/
/_/
5.1. бб./_/_/_/
б./_/_/  т./_/_/
/_/_/ . /_/_/ . /_/_/ күні. айы. жылы
6. Шешім:
прокурормен сотқа жіберілген: ҚІЖК 284-бб. (04), ҚІЖК 289-бб. (05), ҚІЖК 1-т. 514-бб. 5-б. бойынша (06);
прокурормен жаңа айыптау қорытындысы дайындалған (07);
прокурормен қосымша тергеуге қайтарылған (54), тергеуге алығандығы өзгертілгені арқылы (55), сотпен (56);
прокурормен жаңа айыптау қорытындысын дайындау
үшін жіберілген (57);
ҚР ҚІЖК 37-бб.1б.1-т.(11), 37-бб.1-б.2-т.(12), 37-бб.1-б.3-т.(13), 37-бб.1-б.4-т.(14), 37-бб.1-б.5-т.(15), 37-бб.1-б.6-т.(16), 37-бб.1-б.7-т.(17), 37-бб.1-б.8-т.(18), 37-бб.1-б.9-т.(19), 37-бб.1-б.10-т.(20), 37-бб.1-б.11-т.(21), 37-бб.1-б.12-т., ҚР ҚК 65-бб.(22), ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. - ҚК 66-бб.(23), ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. – ҚК 67-бб 1-б (24), ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. - ҚК 68-бб.(25), 38-бб.1-б - ҚК - 67-бб 2-б (26) бойынша қысқартылған, ҚІЖК
496-б. 6б. (27 ), 190-бб.3-б.-нің тәртібінде ҚІ
қысқарту арқылы ҚІ қозғау туралы қаулы алынып тасталған – (28); ҚІЖК 514-б.1б.1-т. (29);
тергеуге алынғандығы прокуромен ҚІЖК 197-бб.12-т. сәйкес өзгертілген (66), ҚІЖК 289-бб. 2-т. сәйкес өзгертілген (67)
қысқарту туралы қаулы прокурормен алынып
тасталған (89), тоқтату туралы қаулы (90), 190-бб.1-б. тәртібінде ҚІ қозғаудан бас тарту
арқылы ҚІ қозғау туралы қаулы (91), қосымша тексеруге жіберу арқылы (92);
304-бб.3-т. тәртібінде сотпен прокурорға
қайтарылған (38), ҚІЖК 301-бб. 5-б. прокурормен
ҚІЖК 5-б.37-бб. тәртібінде талап етілген (74).
376-бб.4-б. тәртібінде тергеу органына
қайтарылған (68)

Форма 3.0
Карточка о решении прокурора по уголовному делу
1. ___________________________________________________________
наименование органа, расследующего УД
2. Служба, расследующая УД: следствие (1); дознание (2);
следствие по делам дознания в порядке: ст. 288 ч. 1 УПК РК (3),
в порядке ст. 288 ч. 2 УПК РК (4), в порядке ст. 289 п. 2 УПК РК
(5).
3. Номер УД _____________________________
Дата возбуждения «____» _____________ 20   г.
4. Дата поступления карточки в УКПСиСУ
«_______»_____________________ 20  г.
Сотрудник УКПСиСУ____________________________________________
1. /_/_/_/_/_/_/
2. /_/
3./_/_/_/_/_/_/_/_
/_/_/_/_/_/_/_/
/_/_/./_/_/ /_/_/
мес   чис   год
4./_/_/./_/_//_/_/
мес   чис   год
5. Квалификация: статья_____________ ч.______ п.______ УК РК
(наиболее тяжкое)
Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4)
По ст. 10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2),
тяжкие (3), особо тяжкие (4)
5.1. Переквалифицировано со ст ______________ч. ______ п.
_____УК, « ______ »________________ 20  г.
5. ст./_/_/_/
ч./_/_/ п./_/_/
/_/
5.1. ст./_/_/_/
ч./_/_/ п./_/_/
/_/
/_/_/./_/_/ /_/_/
чис.   мес.  год
6. Решение:
направлено прокурором в суд: по ст. 284 УПК (04), по ст. 289 УПК
(05), по ст. 514 ч. 5 п. 1 УПК (06);
прокурором составлено новое обвинительное заключение (07);
возвращено на доп. расследование прокурором (54), с изменением
подследственности (55), судом (56); направлено прокурором для
составления нового обвинительного заключения (57);
прекращено по ст. 37 ч.1 п.1 (11), ст. 37 ч.1 п. 2 (12), ст. 37
ч. 1 п. 3 (13), ст. 37 ч. 1 п. 4 (14), ст. 37 ч. 1 п. 5 (15),
ст. 37 ч. 1 п. 6 (16), ст. 37 ч. 1 п. 7 (17), ст. 37 ч. 1 п. 8
(18), ст. 37 ч. 1 п. 9 (19), ст. 37 ч. 1 п. 10 (20),  ст. 37 ч. 1
п. 11 (21), ст. 37 ч. 1 п.12 УПК РК ст. 65 УК РК (22), ст. 37 ч.
1 п. 12 УПК-ст. 66 УК (23), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК-ст. 67 ч. 1 УК
(24), ст. 37 ч. 1 п. 12 УПК-ст. 68 УК (25), по ст. 38 ч. 1 УПК –
ст. 67 ч. 2 УК РК (26), по ст. 496 ч. 6 УПК РК (27),
отменено постановление о возбуждении УД с прекращением УД в
порядке ст. 190 ч. 3–(28), по ст. 514 ч. 1 п. 1 (29);
подследственность изменена прокурором в соответствии с п. 12
ст. 197 УПК (66), с п. 2 ст. 289 УПК (67);
отменено прокурором постановление о прекращении (89),
постановление о приостановлении (90), постановление о возбуждении
УД с отказом в возбуждении УД в порядке ст. 190 ч. 1 (91), с
направлением на доп. проверку (92);
возвращено прокурору судом в порядке ч. 3 ст. 304 (38), ст. 301
ч. 5 УПК истребовано прокурором в порядке ч. 5 ст. 37 УПК (74).
возвращено органу расследования в порядке ст. 376 ч. 4 (68)

6.1. Шешім қабылдау күні "_____" _______ 20 ж.
6.2. Органның өзінің өтініш хаты бойынша шешім
қабылданған (1)
7. Жазбаша нұсқаулар берілген: __________ саны
8. Санкцияланған : мәжбүрлеп тексеру (ҚР ҚІЖК 222-бб.) (01), тінту (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (02), алу (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (03), сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге қамаудағы тұлғаны мәжбүрлеп орналастыру (ҚР ҚІЖК 247-бб.) (04), кәмелетке толмағанды арнаулы балалар мекемесіне орналастыру (ҚР ҚІЖК 490-бб.) (05), қамауға алу (ҚР ҚІЖК 150-бб.) (06), мүлікке тыйым салу (ҚР ҚІЖК 161-бб.) (07), банктардағы ақшаға және басқа да мүліктерге тыйым салу (ҚР ҚІЖК 13-б. 161-бб.) (08), пошта-телеграф жөнелтілімдерін тұтқындау (ҚР ҚІЖК 235-бб.) (09), бұлтартпау шарасы ретінде қамауға алу қолданылған сезіктілер мен айыпталушыларды, ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚІЖК 152-бб.) (10), жәбірленушіні, куәні мәжбүрлеп куәландыру (ҚР ҚІЖК 226-бб.) (11), хабарды жол-жөнекей ұстау және ақпаратты компьютерлік жүйеден шығарып алу (ҚР ҚІЖК 236-бб.1-б.) (12), сөйлесулерді тыңдау мен жазу (ҚР ҚІЖК 237-бб.) (13).
9. Заңсыз деп танылған: мәжбүрлеп тексеру (01), тінту (02), алу (03), сот-медициналық сараптама
жүргізу үшін медициналық мекемеге қамаудағы
тұлғаны мәжбүрлеп орналастыру (04), айып тағу туралы қаулы (05).
Прокурор ______________________________________
(тегі, лауазымы, сыныптық шені)
(прокуратураның атауы)
Күні "___" __________________ 20 ж.
6. /_/_/
6.1. /_/_/ . /_/_/ . /_/_/
күні. айы. жылы
8. /_/_/, /_/_/, /_/_/, /_/_/
9. /_/_/, /_/_/
Ескерту: толтырылғаннан кейін кәртішке ресми статистикалық
құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауап береді.

6.1. Дата принятия решения «_______»_______________ 20   г
6.2. Решение принято по ходатайству самого органа
7. Давались письменные указания: ____________количество
8. Санкционировалось: принудительный осмотр (ст.222 УПК РК) (01), обыск (ст.232 УПК РК) (02), выемка (ст.232 УПК РК) (03),
принуд. помещение не содерж-ся под стражей лица в мед.учреждение
для производства судебно-медицинской экспертизы (ст.247 УПК РК)
(04), помещение н/летнего в спец. детское учреждение (ст.490 УПК
РК) (05),заключение под стражу (ст.150 УПК РК) (06), арест
имущества (ст.161 УПК РК) (07), арест денег и др. имущества в
банках (ч.13 ст.161 УПК РК) (08), наложение ареста на
почтово-телег.отправл-я (ст.235 УПК РК) (09), содержание
подозр-х и обвиняемых, к кот. в качестве меры пресечения применен
арест, в местах содерж. задерж-х (ст.152 УПК РК) (10),
принудительное освид-е потерпевшего, свидетеля (ст.226 УПК РК)
(11), перехват сообщений и снятие с комп.систем инф. (ч.1 ст.236
УПК РК) (12), просл-е и запись перег-в (ст.237 УПК РК) (13).
9. Признано незаконным: принудительный осмотр (01), обыск (02),
выемка (03), принуд. помещение не содерж-ся под стражей лица в
мед. учреждение для производства судебно-медицинской экспертизы
(04); постановление о предъявлении обвинения (05)
_________________________________________________________________
Прокурор_______________________________________________________
(фамилия, должность, классный чин)
_________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
Дата «______»______________________________ 20   г.
6. /_/_/
6.1.
/_/_/./_/_/ /_/_/
мес.  чис.  год
8. /_/_/, /_/_/,
/_/_/, /_/_/
9./_/_/, /_/_/
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.