Валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындының нысанын және оны беру тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 629 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 16 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5494 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 21 ақпандағы № 260 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 21.02.2018 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 635-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 19.12.2014 № 574 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес валюталық түсiм түсуі туралы шешімнің нысаны бекітілсін.
2. Салық қызметі органдары валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындыны қалыптастыру күніндегі жағдай бойынша осындай қорытындыны беру туралы сұрау салуларды салықтық тексеру басталғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде:
келісімшарттың есепке алу нөмірін беру немесе олар бойынша экспорт жөніндегі келісімшарттарға есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле паспорттары ресімделген келісімшарттарға қатысты мәміле паспорттарын ресімдеу орны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдарына немесе екінші деңгейдегі банктерге;
Қазақстан Республикасында филиалдар мен өкілдіктер арқылы қызметтерін жүзеге асыратын резидент еместерге қатысты филиалдың немесе өкілдіктің банктік шотын ашу орны бойынша екінші деңгейдегі банктерге жібереді.
Сұрау салуды жіберу кезінде: салық төлеушінің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), келісімшарттың нөмірі және күні, сұрау салынған кезең, нұсқаманы тіркеу нөмірі және күні көрсетіледі. Экспорт бойынша келісімшарттардың есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле паспорты ресімделген келісімшарттарға қатысты сұрау салуда сондай-ақ келісімшарттың есепке алу нөмірі және оның берілген күні немесе мәміле паспорттарының нөмірі және күні көрсетіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 26.02.2013 № 107 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аймақтық бөлімшелеріне (келісім бойынша) немесе екінші деңгейдегі банктер осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген нысан бойынша валюталық түсiмнің түсуі туралы қорытындыны сұрау салуды жолдаған Салық қызметі органына, сұрау салуды алғаннан бастап 10 жұмыс күн ішінде ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении формы заключения о поступлении валютной выручки и порядка его представления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 629. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2009 года № 5494. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.02.2018 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 635 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра финансов РК от 19.12.2014 № 574 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить форму заключения о поступлении валютной выручки согласно приложению к настоящему приказу.
2. Органы налоговой службы в течение 5 рабочих дней после начала налоговой проверки направляют запросы о представлении заключения о поступлении валютной выручки по состоянию на дату составления такого заключения:
в территориальные филиалы Национального Банка Республики Казахстан или банки второго уровня по месту присвоения учетного номера контракта или оформления паспорта сделки в отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок;
в банки второго уровня по месту открытия банковского счета филиала или представительства в отношении нерезидентов, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан через филиалы и представительства.
При направлении запроса указывается: наименование налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), номер и дата контракта, запрашиваемый период, номер и дата регистрации предписания. В отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок, в запросе указываются также учетный номер контракта и дата его присвоения или номер и дата паспорта сделки.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 26.02.2013 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
3. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию) или банкам второго уровня обеспечить представление заключения о поступлении валютной выручки по форме, указанной в пункте 1 настоящего приказа, в налоговый орган, направивший запрос, в течение 10 рабочих дней со дня получения запроса.

3-1. Осы бұйрықтың 1-3-тармақтарының ережелері өнімді бөлу туралы түпкілікті келісім шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асырып жүрген салық төлеушілерге қолданылмайды, олар үшін валютаның түсімнің түсуі туралы қорытынды салық төлеуші салық қызметі органдарына ұсынған, өнімді бөлу туралы түпкілікті келісімге сәйкес ашылған бірлескен банктік шоттан нотариалдық расталған үзінді-көшірмелері болып табылады.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.06.07 № 287 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі
Б. Жәмішев
"КЕЛІСІЛГЕН"
2008 жыл 31 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банк Төрағасы
А.Ғ. Сәйденов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 629 бұйрығымен
бекітілген
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 26.02.2013 № 107 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
20___ жылғы "__" ___________ бастап 20___ жылғы "__" __________
қоса алғандағы кезеңде валюталық түсімнің түсуі туралы
қорытынды
Тексерілетін салық төлеуші
Шот
валютасы
Валюталық түсімнің
түсуі туралы
мәліметтер
Келісімшарттың
нөмірі
мен күні
Келісімшартты есепке алу нөмірі және оны берген күні немесе мәміле паспортыны ң нөмірі және күні
жеке
сәйкестендіру
нөмірі/бизнес
сәйкестендіру
нөмірі
(ЖСН/БСН)
Салық
төлеушінің
атауы
жіберушінің
атауы
күні
төлем
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
9-баған экспорт бойынша келісімшарттарды есепке алу нөмірлері алынған немесе мәміле паспорттары ресімделген келісімшарттарға қатысты толтырылады.

3-1. Положения пунктов 1 – 3 настоящего приказа не распространяются на налогоплательщиков, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан в рамках окончательного соглашения о разделе продукции, для которых заключением о поступлении валютной выручки являются представленные налогоплательщиком в органы налоговой службы, нотариально заверенные копии выписок с совместного банковского счета, открытого в соответствии с окончательным соглашением о разделе продукции.
Сноска. Приказ дополнен пунктом 3-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 07.06.2012 № 287.
4. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
СОГЛАСОВАН
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Сайденов А.Г.
31 декабря 2008 года
Утверждено
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 629
Заключение о поступлении валютной выручки
за период с "____" ___________ 20___ года
по "__" __________ 20___ года
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра финансов РК от 26.02.2013 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Проверяемый
налогоплательщик
Валюта
счета
Сведения о поступлении валютной выручки
Номер и дата
контракта
Учетный номер контракта и дата его присвоения либо номер и дата паспорта сделки
индивидуальный
идентификационный
номер/
бизнес-
идентифи-
кационный
номер (ИИН/БИН)
Наименование
налогоплательщика
наименование
отправителя
дата
сумма
платежа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
графа 9 заполняется в отношении контрактов, по которым были получены учетные номера контрактов по экспорту или оформлены паспорта сделок.