"Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 37-155қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 3 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 499 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 26 наурыздағы N 06-285қ қаулысымен
Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.03.26 N 06-285қ қаулысымен
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын көтеру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) көрсететін "Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) ұсынылған стандарты бекітілсін.
2. Басқарма мемлекеттік қызмет көрсетудің бекітілген стандартын, оның ішінде жыл сайын бекітілген көрсеткіштердің сапасы мен қол жетімділігін, қалалық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды;
есептік тоқсаннан кейінгі айдың 10 жұлдызына және әрбір есеп беру жылының 15 желтоқсанына дейін Астана қаласы әкімі аппаратының мемлекеттік қызметтер мониторингі бөліміне сапа көрсеткіштері мен қол жетімділігінің мақсатты мәндеріне қол жеткізу жөнінде тоқсан сайынғы және жылдық есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Басқарма осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары Е.Х. Сұлтановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Астана қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 29 қаңтардағы
N 37-155қ қаулысымен
Бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
"Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға
таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Регистрация договора залога на разведку, добычу или совместную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Постановление Акимата города Астаны от 29 января 2008 года N 37-155п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 03 марта 2008 года N 499. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26 марта 2009 года N 06-285п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26.03.2009 N 06-285п
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Регистрация договора залога на разведку, добычу или совместную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - государственная услуга), предоставляемой Государственным учреждением "Управление земельных отношений города Астаны" (далее - Управление).
2. Управлению обеспечить опубликование утвержденного стандарта государственной услуги в средствах массовой информации городского значения, в том числе ежегодно утверждаемых значений показателей качества и доступности;
в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и до 15 декабря каждого отчетного года обеспечить предоставление ежеквартальной и годовой отчетности по достижению целевых значений показателей качества и доступности в отдел мониторинга государственных услуг аппарата Акима города Астаны.
3. Управлению обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима города Астаны Султанова Е.Х.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким
Утвержден
постановлением
акимата города Астаны
от 28 января 2008 года
N 37-155п
Стандарт
оказания государственной услуги
"Регистрация договора залога на разведку, добычу или совместную разведку
и добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации договора залога на разведку, добычу или совместную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
2. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.

3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңының 44-бабы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті "Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) көрсетеді.
Қызмет көрсету орны: Астана қаласы, Абай даңғылы, 111.
Электрондық сайт: uzo301@mail.ru
5. Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шарты тіркеледі.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Шарттың жобасын құқықтық, экологиялық, экономикалық және салықтық, өзге де сараптама жасау үшін айлық мерзімде қарауға жатады. Кейін шарттың жобасын құзыретті орган келісіп, тіркейді.
Қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 минутке дейін.
Құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт: 40 минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақылы.
9. Ақпараттық және анықтамалық тағандар Басқарманың фойесінде орналастырылған. Электрондық мекен-жай: uzo301@mail.ru
10. Жұмыс кестесі мен жұмыс режимі:
Басқарма - мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бейсенбіге дейін сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ке дейін, сенбі сағат 10.00-ден 13.00-ге дейін, жұма күні - қабылдамайтын күн.
Қызметті алу үшін алдын ала жазылу және жедел қызмет көрсету жүзеге асырылмайды.
11. Қызмет құжаттарды қабылдау-беру терезелері орналасқан, отыратын орындықтары бар күту залдары, толтырылған бланк үлгілері қойылған ақпараттық тағандары бар Басқарма ғимаратында көрсетіледі.
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, І, ІІ топ мүгедектеріне кезектен тыс қызмет көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Тұтынушылар барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге кепілдік шартын тіркеу үшін төмендегідей құжаттар тізбесін ұсынады:
өтініш ( N 2 қосымша бойынша), кепілдік шарты жобасы, жер қойнауын пайдалану құқығын беру туралы ведомствоаралық комиссияның шешімі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН), жеке куәлігі (сенімхат болған жағдайда - сенім білдірген тұлғаның сенімхаты және жеке куәлігі), заңды тұлға үшін - жарғының, статистикалық карточканың, заңды тұлғаны тіркеу туралы куәліктің көшірмесі.
Құжаттардың көшірмелері салыстыру үшін түпнұсқалармен бірге беріледі.
Заңды тұлғаның өтінішіне бірінші басшы немесе оның орнын басатын тұлға қол қояды.
13. Өтініштер бланкісін Басқармадан алуға болады.
14. Құжаттарды (бланкілер, нысандар, өтініштер және басқа да құжаттар) қабылдау "терезелердің" атқаратын қызметтері мен бағытталуы туралы ақпараттар орналасатын "терезелердің" көмегімен жүзеге асырылады, сонымен қатар қызметкердің аты-жөні мен лауазымы көрсетіледі.

3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 44 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
4. Государственную услугу оказывает Государственное Учреждение "Управление земельных отношений города Астаны" (далее - Управление).
Место оказания услуги: город Астана, ул. Абая, 111.
Адрес электронный почты: uzo301@mail.ru
5. Регистрация договора залога на разведку, добычу или совместную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Проект контракта подлежит в месячный срок правовой, экологической, экономической и налоговой и другим экспертизам, после чего проект контракта согласовывается компетентным органом и регистрируется.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов до 40 минут.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 40 минут.
8. Оказание государственной услуги платное.
9. Информационные и справочные стенды размещены в фойе Управления. Электронный адрес: uzo301@mail.ru
10. График и режим работы:
Управление - с понедельника по четверг с 9.00 до 19.00, кроме праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00, суббота с 10.00 до 13.00 часов, пятница - неприемный день.
11. Услуга оказывается в зданиях Управления, где расположены окна приема-выдачи документов, имеется залы ожидания с посадочными местами, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Ветераны Великой Отечественной войны, инвалиды І и ІІ группы обслуживаются вне очереди.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Потребители, для регистрации договора залога на разведку, добычу или совместную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых предоставляют следующий перечень документов:
Заявление (согласно приложения N 2 ), проект договора залога, решение межведомственной комиссии о предоставлении права недропользования, регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН), удостоверение личности для физического лица (при наличии доверенности - доверенность и наличие удостоверения личности поверенного лица); для юридического лица - копия устава, статистической карточки, свидетельства о регистрации юридического лица.
Копии документов предоставляются с предъявлением оригиналов для сверки. Заявление от юридического лица подписывается первым руководителем, либо лицом его замещающим.
13. Бланки заявлений можно получить в Управлении.
14. Прием документов (бланки, формы, заявления, и др. документы) осуществляются посредствам "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается Ф.И.О. и должность сотрудника.

15. Өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетудің сұралған түрі, берілген құжаттардың аталуы мен аяқталған күні және анықтамалық қызмет телефонының нөмірі, сондай-ақ құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған қызметкердің аты-жөні көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
16. Дайын құжаттарды беру Басқармада қолхат пен тұлғаны растайтын құжатты көрсету арқылы жүзеге асырылады.
17. Құжаттарды рәсімдеуде қателер (түзетулер, өшірулер және т.б.) анықталған жағдайда, Басқарма құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оларды бас тарту себебі көрсетілген жазбаша негіздемемен бірге қайтарады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Басқарма қызметі келесі жұмыс қағидаттарына негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықтарды сақтау;
3) нақтылы және толық ақпарат беру;
4) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың N 1 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану қажет болған жағдайда тұтынушы Басқарма бастығының орынбасарларына жүгіне алады, 302, 303-кабинеттер, телефон: 8 (717-2) 34-25-99; 34-26-99.
Тұтынушы сонымен қатар 8 (717-2) 34-26-99 нөмірі бойынша қабылдау бөлмесіне хабарласу арқылы Басқарма бастығының қабылдауына жазыла алады.
Қабылдау әр бейсенбі сағат 16:00-18:00 аралығында жүргізіледі.
22. Шағым Басқарма бастығының атына беріледі, қабылдау бөлмесі: 309-кабинет.
23. Тікелей жазбаша түрде жүгінген тұтынушыға өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, уақыты, күні көрсетіле отырып тіркелген өтінішінің (шағымының) екінші данасы қайтарылады;
Басқармаға түскен шағымдар Қазақстан Республикасы заңнамаларында қарастырылған тәртіп пен мерзімде жүзеге асырылады;
Берілген шағымға жауапты не шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты Басқарма орналасқан мекен-жай бойынша: Астана қаласы, Абай даңғылы 111, қабылдау бөлмесі - 309 кабинетте, немесе кеңседен алуға болады.
Заңнамада белгіленген ретімен берілген өтініштер міндетті түрде қабылданады, тіркеледі, есептен өтеді және қарастырылады.

15. Заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием вида запрашиваемой государственной услуги, наименование приложенных документов с датой завершения и номером телефона справочной службы, а так же Ф.И.О сотрудника принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов осуществляется при личном посещении с предоставлением расписки и документа удостоверяющего личность в Управление.
17. При выявлении ошибок (исправлений, подчисток и др.) в оформлении документов, отсутствие необходимых документов, предоставление заведомо ложных сведений Управление в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность Управления и ЦОНов основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) предоставление исчерпывающей и полной информации;
4) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением N 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости для обжалования действия (бездействие) должностных лиц потребитель может обратиться к заместителям начальника Управления, кабинеты 302 и 303, телефоны 8 (717-2) 34-25-99 и 34-26-99.
Потребитель также может записаться на прием к начальнику Управления, позвонив по телефону в приемную - 8 (717-2) 34-26-99.
Прием осуществляется каждый четверг с 16.00 до 18.00 часов.
22. Жалоба подается на имя начальника Управления, приемная: кабинет 309 либо в канцелярию.
23. Потребителю, непосредственно обратившемуся письменно, возвращается второй экземпляр обращения (жалобы) с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение;
Рассмотрение жалоб, поступивших в Управление осуществляется в порядке и в сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы Вы можете получить по месту расположения Управления по адресу: город Астана, ул. Абая, 111, в приемной - кабинет 309, либо в канцелярии.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.

6. Байланыс ақпараты
24. Тұтынушыларды қабылдау Басқарманың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
1) Басқарма бастығы.
Мекен-жайы: Астана қаласы, Абай даңғылы 111, 309-кабинет, телефон: 8 (717-2) 34-26-99. Электронды поштаның мекен-жайы: uzo301@mail.ru
Жұмыс кестесі: мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бейсенбіге дейін сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00 ден 15.00-ге дейін, жұма - қабылдамайтын күн.
Жеке мәселелер бойынша: бейсенбі күні сағат 16.00-ден сағат 18.00-ге дейін, мерекелік күндерден басқа.
2) Басқарма бастығының орынбасарлары.
Мекен-жайы: Астана қаласы, Абай даңғылы 111, 302 және 303-кабинеттер, телефондар: 8 (717-2) 34-25-99 және 34-27-39.
Электронды поштаның мекен-жайы: uzo301@mail.ru
Жеке мәселелер бойынша: мерекелік күндерден басқа, сейсенбі және сәрсенбі күндері сағат 16.00-ден сағат 18.00-ге дейін.
25. Қосымша қызметтер көрсетілмейді.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсеткіштің
нормативтік
мәні
2008 жылда
көрсеткіш-
тің мақ-
саттық мәні
2007 жылғы
көрсеткіш-
тің ағымды
мәні
1
2
3
4

6. Контактная информация
24. Прием потребителя осуществляется в соответствии с установленным графиком работы Управления.
1) Начальник Управления.
Адрес: город Астана, ул. Абая, 111, кабинет 309, телефон: 34-26-99.
Адрес электронный почты: uzo301@mail.ru
График работы: с понедельника по четверг с 9.00 до 19.00, кроме праздничных дней, перерыв с 13.00 до 15.00, пятница - неприемный день.
Прием по личным вопросам: четверг с 16.00 до 18.00 часов, кроме праздничных дней.
2) Заместители начальника Управления.
Адрес: город Астана, ул. Абая, 111, кабинеты 302 и 303, телефоны: 34-25-99 и 34-27-39. Адрес электронный почты: uzo301@mail.ru
Прием по личным вопросам: вторник и среда соответственно, с 16.00 до 18.00 часов, кроме праздничных дней.
25. Дополнительные услуги не оказываются.
Приложение N 1
к стандарту оказания
государственной услуги
Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в 2008 году
Текущее
значение
показателя
в 2007
году
1
2
3
4

5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің
сыпайылығына қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
90-нан көп
емес
75
43
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
Астана қаласының Жер қатынастары
басқармасының бастығы
________________________________
(аты-жөні)
Начальнику Управления земельных
отношений города Астаны
________________________________
(Ф.И.О.)
________________________________
(аты-жөні)
От _____________________________
(Ф.И.О.)
Жеке куәлік
Удостоверение личности
N ___ берілген күні (от) _______
СТН
РНН_____________________________
Тұрғын мекен-жайы
Адрес проживания _______________
Тел.____________________________
ӨТІНІШ
ЗАЯВЛЕНИЕ
Сізден
Прошу Вас
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_____________________
(күні, дата)
_____________________
(қолы, подпись)
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 3-қосымша
__________________________
(Аты-жөні)
__________________________
(тұратын мекен-жайы)
Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы, Сіздің тапсырған
____________________ аудандағы жалпыға таралған пайдалы қазбаларды
өндіру жобасын қарап, төмендегіні хабарлайды.
_______________________________________________ байланысты,
______________________________________ келісім-шартты тіркеу мүмкін
емес.
Бастық                              ______________
Орынд.___________
Тел._____________

5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
не более 90
65
43
Приложение N 2
к стандарту оказания
государственной услуги
Астана қаласының Жер қатынастары
басқармасының бастығы
_______________________________
(аты-жөні)
Начальнику Управления земельных
отношений города Астаны
_______________________________
(Ф.И.О.)
От ____________________________
(аты-жөні)
_______________________________
(Ф.И.О.)
Жеке куәлік
Удостоверение личности
N ___ берілген күні (от) ______
СТН(РНН)_______________________
Тұрғын мекен-жайы
Адрес проживания ______________
Тел. __________________________
ӨТІНІШ
ЗАЯВЛЕНИЕ
Сізден
Прошу Вас
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________
(күні, дата)
____________________
(қолы, подпись)
Приложение N 3
к стандарту оказания
государственной услуги
_______________________________
(аты-жөні) (Ф.И.О.)
_______________________________
(мекен-жайы) (адрес проживания)
Управление земельных отношений города Астаны, рассмотрев
представленный проект контракта на добычу общераспространенных полезных
ископаемых  в районе _____________________________, сообщает следующее.
Согласно ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________
В связи с тем, что _________________________________ регистрация
контракта не представляется возможным.
Начальник                                        _____________
(аты-жөні)
Исп. ___________
Тел. ___________