2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларын белгілеу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008 жылғы 26 наурыздағы N 51 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2008 жылдың 04 сәуірде N 3241 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 135 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.12.10 N 135 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексіне (Салық Кодексі), Қазақстан Республикасының Экологиялық Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" және 2008 жылғы 25 қаңтарындағы N 65 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 Қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулыларына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу  департаменті" ММ Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларын төлеушілерге жеткізсін.
3. Облыстық мәслихаттың Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2006 жылғы 22 желтоқсанда N 3192 тіркелген "Қоршаған ортаны ластағаны үшін төлем ставкілерінің 2007 жылға арналған мөлшерін бекіту туралы" 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 315 шешімінің және Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 12 сәуірде N 3201 тіркелген "Облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 12 желтоқсандағы N 315 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 344 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

Об установлении ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год
Решение Актюбинского областного маслихата от 26 марта 2008 года N 51. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 апреля 2008 года N 3241. Утратило силу решением Актюбинского областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 135
Сноска. Утратило силу решением Актюбинского областного маслихата от 10.12.2008 N 135.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), Экологическим кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314 "Об утверждении базовых ставок и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" и от 25 января 2008 N 65 "О внесении дополнения в постановление правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года" N 1314 областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Установить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год согласно приложению.
2. ГУ "Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования" довести до сведения плательщиков ставки платы за эмиссии в окружающую среду.
3. Признать утратившими силу решения областного маслихата от 12 декабря 2006 года N 315 "Об утверждении размеров ставок платы за загрязнение окружающей среды на 2007 год", зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области 22 декабря 2006 года N 3192 и решение от 4 апреля 2007 года N 344 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 12 декабря 2006 года N 315, зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области 12 апреля 2007 года N 3201.

4. Осы шешім ресми жариялаған күнінен бастап он тізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2008 жылғы 5 қаңтардан бастап туындаған 2008 жылғы 9 ақпаннан бастап 30567,3 ставка осы шешім қолданысқа енгізілгенге дейін әрекет ететін туындаған қатынастарға таралатын осы шешімге қосымшаның 2 тармақшасын қоспағанда "заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырылатын алауларда ілеспе және (немесе) табиғи газды жағудан ластаушы заттардың шығарындылары" қатынастарға таратылады.

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 5 января 2008 года за исключением подпункта 2 приложения к настоящему решению "выбросы загрязняющих веществ от сжигания попутного и (или) природного газа в факелах, осуществляемых в установленном законодательстве порядке", который распространяется на отношения, возникшие с 9 февраля 2008 года, где ставка 30567,3 применяется до введения в действие настоящего решения.

1 0,75 коэффициенті;
4 0,75 коэффициенті;
2) қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының ставкаларына:
энергия өндіруші ұйымдар;
табиғи монополия субъектілері үшін коммуналдық қызметтерді көрсеткен кезде түзілетін эмиссия көлемі үшін
мынадай коэффициенттер енгізіледі:
1 0,3 коэффициенті;
2 0,43 коэффициенті;
4 0,25 коэффициенті;
Ескерту. 2) тармақшасы жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.21 N 82 Шешімімен.
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларын мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффициенті.
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2)тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн.
5) ескертпенің 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген жеңілдетілген коэффициенттерді қолдану қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтен тыс көлемі үшін төлемдерге қолданылмайды.
Ескерту. 5) тармақшасымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008.04.21 N 82 Шешімімен.

1 коэффициент 0,75;
4 коэффициент 0,75;
2) к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду для:
энергопроизводящих организаций;
субъектов естественных монополий, за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
Сноска. Подпункт 2) в новой редакции в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 21.04.2008 N 82.
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов за объем ТБО, образуемый от населения к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду, вводится следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2.
4) В случае отнесения ставок платы предприятий одновременно к пунктам 1) и 2) примечания следует применять коэффициенты пункта 2).
5) применение льготных коэффициентов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) примечания не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссии в окружающую среду.
Сноска. Дополнено подпунктом 5) в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 21.04.2008 N 82.