Ақтөбе қаласындағы кейбір көшелерді қайта атау, қала аумағындағы елді мекендердің және шағын аудандардың атаусыз көшелеріне атау беру туралы
Бірлескен Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2008 жылғы 28 наурыздағы № 868 қаулысы және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2008 жылғы 28 наурыздағы № 60 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 24 сәуірде № 3-1-87 тіркелді.
Ескерту. Бірлескен қаулысының және шешімінің бүкіл мәтін бойынша "Благодар селолық округінің" деген сөздері "Ақтөбе қаласы "Алматы" ауданының" деген сөздерімен ауыстырылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 28.08.2018 № 5464а және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 28.08.2018 № 366 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Бірлескен қаулысының және шешімінің бүкіл мәтін бойынша қазақ тілінде "ауылының" деген сөздері "ауылының" деген сөздерімен ауыстырылды, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 28.08.2018 № 5464а және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 28.08.2018 № 366 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 4 тармақшасына, 31 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы N 4200 "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13 бабының 4 тармағына сәйкес Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе қаласының мынадай көшелері:
1) Скулкин көшесі Шәмші Қалдаяқов көшесі;
2) Клубная көшесі Төлеу Алдияров көшесі;
3) Новочеркасская көшесі Төлеген Айбергенов көшесі;
4) Пионерский көшесі Александр Яншин көшесі болып қайта аталсын.
2. Батыс-Қазақстан жәрмеңкесі орналасқан айналма тас жол Кеңес Нокин атындағы даңғыл болып аталсын.
3. "Заречный"-2" шағын ауданының атаусыз көшелеріне Қамбар Медетов, Василий Мощенский, Байдалы Өмірұлы есімдері берілсін.
4. "Оңтүстік-Батыс-1" шағын ауданының атаусыз көшелеріне Көтібар батыр және Арыстан батыр есімдері берілсін.
5. Ақтөбе қаласы "Алматы" ауданының Кеңес Нокин ауылының көшесіне Ілияс Есенберлин есімі берілсін.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 28.08.2018 № 5464а және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 28.08.2018 № 366 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О переименовании названий некоторых улиц города Актобе, присвоении названий безымянным улицам микрорайонов и населенных пунктов города Актобе
Cовместное постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 28 марта 2008 года № 868 и решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 28 марта 2008 года № 60. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 24 апреля 2008 года № 3-1-87.
Сноска. По всему тексту совместного постановления и решения слова "Благодарного сельского округа" заменены словами "района "Алматы" города Актобе" постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 5464а и решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 366 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. По всему тексту совместного постановления и решения на казахском языке слова "селосының" заменены словами "района "Алматы" города Актобе", текст на русском языке не меняется постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 5464а и решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 366 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 6, пункта 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и пунктом 4 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года N 4200 "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Актобе РЕШАЕТ:
1. Переименовать названия следующих улиц города Актобе:
1) улицу Скулкина на улицу Шамши Калдаякова;
2) улицу Клубную на улицу Толеу Алдиярова;
3) улицу Новочеркасскую на улицу Тулегена Айбергенова;
4) улицу Пионерская на улицу Александра Яншина.
2. Объездную трассу в районе Западно - Казахстанской ярмарки назвать проспектом имени Кенеса Нокина.
3. Присвоить безымянным улицам микрорайона "Заречный - 2" имена Камбара Медетова, Василия Мощенского, Байдалы Омирулы.
4. Присвоить безымянным улицам микрорайона "Юго - Запад -1" имена Котибар батыра и Арыстан батыра.
5. Присвоить улице села Кенеса Нокина района "Алматы" города Актобе имя Ильяса Есенберлина.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 5464а и решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 366 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Ақтөбе қаласы "Алматы" ауданының Украинка ауылының көшелеріне "Шапағат", "Табиғат" және "Наурыз" атаулары берілсін.
7. Ақтөбе қаласы "Алматы" ауданының Кеңес Нокин ауылының көшесіне "Достық" атауы берілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 28.08.2018 № 5464а және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 28.08.2018 № 366 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Ақтөбе қаласы "Алматы" ауданының Ясное ауылының көшесіне Ахметжан Қойшығұлов есімі берілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 28.08.2018 № 5464а және Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 28.08.2018 № 366 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қаласының әкімі С.Нокин
Ақтөбе қалалық мәслихатының
сессия төрағасы
Т.Хамитов

6. Присвоить улицам села Украинка района "Алматы" города Актобе "Шапагат", "Табигат" и "Наурыз".
7. Присвоить улице села Кенеса Нокина района "Алматы" города Актобе наименование "Достык".
Сноска. Пункт 7 – в редакции постановления акимата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 5464а и решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 366 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Присвоить улице села Ясное района "Алматы" города Актобе имя Ахметжана Койшыгулова.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 5464а и решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 28.08.2018 № 366 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким города Актобе С. Нокин
Председатель сессии маслихата
города Актобе
Т. Хамитов