2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 79 шешімі. Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық әділет басқармасында 2009 жылдың 5 қаңтарда N 3-9-86 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 ақпандағы N 176 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2010.02.16 N 176 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы N 148
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Бюджеттік Кодексінің 9 бабына және облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 125 шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет N 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                  6 526 989,2 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша      5 729 329 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша    22 234 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан         15 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 760 426,2 мың теңге;
2) шығындар:                 7 399 573,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру          0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                    0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу             0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо        34 224 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу        34 224 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы           -906 808,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру                   906 808,4 мың теңге;
Ескерту. 1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.02.09 N 94 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.07.23 N 139 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.10.27 N 153 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.11.26 N 156 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне түсетін салық түсімдері болып табылады;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлар (жұмыстар, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар,
өндіріп алу;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетіне салықтық емес түсімдер болып табылады;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

О бюджете района на 2009 год
Решение маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 19 декабря 2008 года N 79. Зарегистрировано Управлением юстиции Мугалжарского района Актюбинской области 5 января 2009 года N 3-9-86. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 10 февраля 2010 года N 176
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 16.02.2010 N 176.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за N 95 от 4 декабря 2008 года и решения областного маслихата от 10 декабря 2008 года "Об областном бюджете на 2009 год" N 125 районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению N 1 в следующих объемах:
1) доходы                     6 526 989,2 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям          5 729 329 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям           22 234 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                 15 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов        760 426,2 тысяч тенге;
2) затраты                    7 399 573,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование        0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                       0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов            0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами             34 224 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов    34 224 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета            - 906 808,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета                         906 808,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 09.02.2009 N 94, от 23.04.2009 N 113, от 23.07.2009 N 139, от 27.10.2009 N 153(вводится в действие с 01.01.2009), от 26.11.2009 N 156 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района (города областного значения);
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2009 жылғы 1 қаңтардан:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 13 470 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 273 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 13 470 теңге мөлшерінде белгіленгені ескеріліп, басшылыққа алынсын.
2009 жылғы 1 шілдеден:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 13 717 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 296 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 13 717 теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2009 жылдың төлемді салықтарынан түсетін жалпы соманы бөлу аудан бюджетінен мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 54 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 54 пайыз;
6. 2009 жылға Мұғалжар ауданының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 3 204 274 мың теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен түскені ескерілсін:
ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі баларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 11 800 мың теңге, оның ішінде:

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" установлено с 1 января 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы – 13 470 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 273 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 470 тенге.
с 1 июля 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009).
5. Учесть в районном бюджете на 2009 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог -54 процент;
2) социальный налог- 54 процент.
6. Учесть в районном бюджете на 2009 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 3 204 274 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009).
7. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума – 11 800 тысяч тенге, в том числе:

аз қамтылған отбасыларының 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 9 300 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге сомасы 2 500 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.11.26 N 156 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 136 068 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 112704 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 23 364 мың теңге;
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 48 830 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 150 мың теңге;
бастауыш, негізгі және орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 10 527,9 мың теңге;
мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесіне енгізуге - 25 428 мың теңге;
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8 тармағына өзгерту - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.02.09 N 94 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.07.23 N 139 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.11.26 N 156 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферті республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері есебінен түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 262 597 мың теңге сомасында, оның ішінде:

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 9 300 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 2 500 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 26.11.2009 N 156 (вводится в действие с 01.01.2009).
7-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 136 068 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 112 704 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 23 364тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009).
8. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 48 830 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 12 150 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 10 527,9 тысяч тенге;
на внедрению системы интерактивного обучения в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования 25 428 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениеми маслихата Мугалжарского района от 09.02.2009 N 94 (вводится в действие с 01.01.2009), от 23.07.2009 N 139 (вводится в действие с 01.01.2009), от 26.11.2009 N 156 (вводится в действие с 01.01.2009).
9. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы в сумме 262 597 тысяч тенге, в том числе:

қалалық, ауылдық (селолық) елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салуға және реконструкциялауға – 262 597 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферті республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері есебінен түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 250 594 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға  және (немесе) сатып алуға 23 737 мың теңге сомасында.
Алынып тасталды - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.02.09 N 94 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 196 857 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 2 400 мың теңге қаражат қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге – 2 400 мың теңге;
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен түскені ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 4 185,3 мың теңге сомасында.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.11.26 N 156 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы трансферт есебінен түскені ескерілсін, оның ішінде:
аудан мектептері үшін автобустар сатып алуға - 27437 мың теңге;
ауданның жалпы білім беретін мектептерінің 1-4 сынып оқушылары үшін ыстық тамақты ұйымдастыруға – 37 139,0 мың теңге;
ауданның қоғамдық ашық пунктеріне техникалық қызмет көрсетуге- 100,0 мың теңге

на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов – 262 597 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009).
10. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 250 594 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 23 737 тысяч тенге.
Исключен решением маслихата Мугалжарского района от 09.02.2009  N 94 (вводится в действие с 01.01.2009).
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 196 857 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009).
10-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 2 400 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 2 400 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009).
11. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 4 185,3 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009), от 26.11.2009 N 156 (вводится в действие с 01.01.2009).
11-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
- на приобретение автобусов для школ района – 27 437 тысяч тенге;
- на организацию горячего питания для учащихся 1-4 классов в общеобразовательных школ района – 37 139 тысяч тенге;
- на техническое обслуживание пунктов общественного доступа района - 100 тысяч тенге;

жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке - 10 000 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.07.23 N 139, 2009.11.27 N 153(2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Алынып тасталды - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.07.23 N 139 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлуімен, 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі N 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2009 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі N 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары N 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. Осы шешім 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың       Аудандық мәслихаттың
кезекті он екінші          хатшысының м.а.
сессиясының төрағасы
А.М.Беркімбаев                 П.П.Хохлов
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
N 79 шешіміне N 1 ҚОСЫМША
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.11.26 N 156 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2009 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
аты
Сын
ыбы
Ішк
і
сын
ыбы
АТАУЫ
Сомасы
(мың
теңге)

- на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 10 000 тысяч тенге
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением маслихата  Мугалжарского района Актюбинской области от 23.07.2009 N 139, от 27.10.2009 N 153(вводится в действие с 01.01.2009).
12. Исключен решением маслихата Мугалжарского района от 23.07.2009  N 139 (вводится в действие с 01.01.2009).
13. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению N 2.
14. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению N 3.
15. Утвердить бюджетные программы аульных (сельских) округов на 2009 год, согласно приложению N 4.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель очередной       И.о.секретаря
двенадцатой сессии       районного маслихата
районного маслихата
А.М.Беркимбаев            П.П.Хохлов
Приложение N 1
к решению районного маслихата
от 9 февраля 2009 года N 94
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 26.11.2009 N 156 (вводится в действие с 01.01.2009).
Районный бюджет на 2009 год
Кат
его
рия
Гру
ппа
Под
гру
ппа
Наименование доходов
Сумма
(тыс.
тенге)

34224
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
34224
V. Тапшылық
-906808,4
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
906 808,4
Сан
аты
Сын
ыбы
Ішк
і
сын
ыбы
АТАУЫ
сомасы
(мың)
теңге
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
906808,4
1
Бюджет қаражаты қалдықтары
906808,4
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
906808,4
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
N 79 шешіміне
2 ҚОСЫМША
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.04.23 N 113 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды)
іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлуімен, 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
функционалдық топ
кіші функция
бюджеттік бағдарламалардың әкiмшісі
бағдарлама
АТАУЫ
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОБАЛАРЫ
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы

34224
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
34224
V. Дефицит
-906808,4
VI. Финансирование дефицита бюджета
906808,4
Кат
его
рия
Кла
сс
Под
кл
асс
Наименование
сумма
(тыс)
тенге
8
Используемые остатки бюджетных средств
906808,4
1
Остатки бюджетных редств
906808,4
1
Свободные остатки бюджетных средств
906808,4
Приложение N 2
к решению районного маслихата
от 9 февраля 2009 года N 94
Сноска. Приложение 2 в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 23.04.2009 N 113 (вводится в действие с 01.01.2009).
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009
год с разделением на бюджетные программы, направленные на
реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на
формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
функциональная группа
функциональная подгруппа
администратор бюджетных программ
программа
Наименование
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОЕКТЫ
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыру және (немесе) сатып алуға кредит беру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)

010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
2
Су шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 19 желтоқсандағы
N 79 шешіміне
3 ҚОСЫМША
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлуімен, 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсі
бағдарлама
кіші бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш,негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
N 79 шешіміне
4 ҚОСЫМША
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының Мұғалжар аудандық мәслихатының 2009.10.27 N 156 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының 2009 жылға бюджеттік бағдарламалары
N р/н
Қалалық, ауылдық округтер атауы
001 "Қалада
ғы аудан,
аудан
дық маңы
зы бар
қала,
кент, ауыл
(село),
ауылдық
(селолық)
округ
әкімі
аппара
тының
қызметін
қамтама
сыз ету"
004
"Мектеп
ке дейі
нгі тәрбие ұйымда
рын қолдау"
003
"Мұқтаж азамат
тарға
үйінде
әлеумет
тік
көмек
көрсету"

010
Развитие объектов сельского хозяйства
2
Водное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
012
Развитие системы водоснабжения
Приложение N 3
к решению районного маслихата
от 19 декабря 2008 года N 79
Перечень районных бюджетных программ,не подлежащих секвестру
в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год
функциональная группа
функциональная подгруппа
администратор бюджетных программ
программа
подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное, среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение N 4
к решению районного маслихата
от 9 февраля 2009 года N 94
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 26.11.2009 N 156 (вводится в действие с 01.01.2009).
Бюджетные программы аппарата акима района в городе, города
города районного значения, поселка, аула (села), аульного
(сельского) округа на 2009 год
N п/н
Наименование с/о
001
"Функц
иониро
вание
аппара
та акима
района
в городе,
города
район
ного
значе
ния,
посел
ка, аула (села),
аульн
ого
(сель
ского)
округа"
004 "Поддер
жка
органи
заций
дошколь
ного
воспита
ния и
обуче
ния"
003
"Оказа
ние
социал
ьной
помощи
нужда
ющимся
гражд
анам
на дому"