Мемлекеттік қызметтерді көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 32/08 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 30 желтоқсанда N 1863 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2009 жылғы 07 шілдедегі N 18/10 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2009.07.07 N 18/10 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын арттыру мақсатында Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметтерді көрсетудің стандарттары бекітілсін:
1) Жұмыссыз азаматтарды есепке қою және тіркеу;
2) Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу;
3) Мүгедектерге протездік - ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу;
4) Мүгедектерді сурдо-, тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамсыздандыру үшін оларға құжаттар ресімдеу;
5) 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау;
6) Тұрғын үй көмегін тағайындау;
7) Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу;
8) Мүгедектерге үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу;
9) Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу;
10) Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу;
11) Отын сатып алу бойынша ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек тағайындау;
12) Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау;
13) Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру.
2. Осы қаулыны "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Е. Базарбаевқа жүктелсін.
4. Қаулы ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қарағанды облысының әкімі                  Н. Нығматулин
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Жұмыссыз азаматтарды есепке қою және тіркеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандарты

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Постановление акимата Карагандинской области от 25 ноября 2008 года N 32/08. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 декабря 2008 года N 1863. Утратило силу - постановлением акимата Карагандинской области от 07 июля 2009 года N 18/10
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 07.07.2009 N 18/10.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг:
1) Регистрация и постановка на учет безработных граждан;
2) Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
3) Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно - ортопедической помощи;
4) Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами;
5) Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
6) Назначение жилищной помощи;
7) Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях;
8) Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи;
9) Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
10) Оформление документов для материального обеспечения детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому;
11) Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива;
12) Назначение государственной адресной социальной помощи;
13) Выдача справок безработным гражданам.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Базарбаева А.Е.
4. Постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким Карагандинской области                Н. Нигматулин
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"

1. Жалпы ережелер
1. Жұмыссыз азаматтарды есепке қою және тіркеу жұмыс табуға ықыласы бар және жұмысқа орналастырып, кейін оларды есепке қоюға жәрдемдесуге уәкілетті органға өтінген адамдарды жұмыссыз азамат ретінде тіркеу үшін жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 15 бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті өтінген тұлғалардың тұрғылықты жері бойынша қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) ұсынады.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны болып жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген тұлғаларды тану туралы шешім және жеке есеп карточкасы (мәліметтердің компьютерлік базасы) табылады.
6. Бұл мемлекеттік қызмет өзіне байланысы жоқ себептермен табыс әкелетін еңбек қызметімен айналыспайтын, жұмыс іздеп жүрген, еңбек етуге дайын еңбекке жарамды жастағы тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған күннен бастап 10 күнтізбелік күннен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) қажетті құжаттарды көрсету кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минуттан аспайды;
3) нәтижелерді алу кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақысыз жүзеге асырылады.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты www.karaganda-region.kz сайтында және Бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын (сенбі және жексенбі күндерінен басқа күндері) сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі ас үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау алдын-ала жазылымсыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Осы мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жеке мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар тізбесі:
1) жеке бас куәлігі (паспорт);
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке кодтың берілгені туралы куәлік (ӘЖК);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТН).
Жоғарыда көрсетілген құжаттардан басқа жұмыс іздеп жүрген тұлға алған табыстары (өтініш түріндегі) туралы мәліметті қоса тіркейді.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар шетел азаматының Қазақстан Республикасында тұратын түрін және ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігін ұсынады.
Оралмандар халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі уәкілетті органның аймақтық органы берген оралман куәлігін ұсынады.

1. Общие положения
1. Регистрация и постановка на учет безработных граждан осуществляется для регистрации в качестве безработных лиц, желающих найти работу и обратившихся в уполномоченный орган за содействием в трудоустройстве, с последующей постановкой их на учет.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частичноавтоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании  статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения".
4. Государственную услугу предоставляют отделы занятости и социальных программ городов и районов (далее - Отделы) по месту жительства обращающихся лиц.
5. Формой завершения государственной услуги являются решения Отделов о признании лиц, ищущих работу, безработными и карточка персонального учета (компьютерная база данных).
6. Данная государственная услуга оказывается лицам трудоспособного возраста, которые по не зависящим от них причинам не занимаются трудовой деятельностью, приносящей доход, ищущим работу и готовым трудиться.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в срок не позднее десяти календарных дней со дня предъявления документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для предъявления необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди для получения результатов оказания услуги: не более 20 минут.
8. Оказание государственной услуги осуществляется бесплатно.
9. Стандарт оказания данной государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья), в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В местах предоставления данной государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН).
Кроме вышеуказанных документов, лицо, ищущее работу, прилагает сведения о полученных доходах (носят заявительный характер).
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют, кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Оралманы предоставляют удостоверение оралмана, выданное территориальными органами уполномоченного органа по вопросам миграции населения.

13. Жұмыссыз азаматтарды есепке қою және тіркеу өтініш берушінің бланктер (өтініш нысандарын және басқа) толтыруын талап етпейді.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар Бөлімдердің мамандарына көрсетіледі.
15. Өтініш берушінің барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын көрсетілген қызметтің нәтижесін алуға келетін мерзімі мен уақыты, олардың тізбесі және құжатты тапсыратын мерзімі жазылған талон болып табылады.
16. Қызмет көрсету нәтижесін өтініш беруші тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өзі келіп біледі.
17. Осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті тізбесі тапсырылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет ұсынылмайды немесе мемлекеттік қызмет көрсету тоқтатылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Осы қызметтің тұтынушыларына қатысты Бөлімдер басшылыққа алатын басты қағидаттар: адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау; қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық; сыпайылық; толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну; тұтынушы құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын, құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдемді жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – қалалар мен аудандардың әкім аппараттарынан алуға болады.
22. Шағымдар қалалар мен аудандар әкімдерінің атына ауызша немесе жазбаша түрде, немесе электронды түрде беріледі.
23. Шағымның қабылданғанын мемлекеттік органның атауы, өтініш қабылдаған қызметкердің тегі мен аты-жөні, қабылдаған мерзімі мен уақыты, телефоны көрсетілген өтінішті қабылдау туралы талон растайды. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдердің телефондары, заңды мекен-жайлары, электронды пошта мекен-жайлары осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген;
2) қалалар мен аудандар әкімдер аппаратының телефондары, заңды мекен-жайлары, электронды пошталарының мекен-жайлары, веб-сайттары, әкімдер мен олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестелері осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.

13. Регистрация и постановка на учет безработных граждан не требует заполнения заявителем бланков (форм заявлений и прочее).
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги, предъявляются специалистам Отделов.
15. Подтверждением, что заявитель предъявил все необходимые документы, является талон с указанием даты предъявления документов и их перечня, а также даты, когда следует явиться для получения результата оказанной услуги.
16. Результат оказания услуги заявитель узнает через личное посещение в Отделе по месту жительства.
17. При непредставлении необходимого перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, государственная услуга не предоставляется или оказание государственной услуги приостанавливается.
3. Принципы работы
18. Основными принципами, которыми руководствуются Отделы по отношению к потребителям данной услуги, являются: соблюдение конституционных прав и свобод человека; законность при исполнении служебного долга; вежливость; предоставление исчерпывающей и полной информации; обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего государственную услугу, утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – в аппаратах акимов городов и районов.
22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде на имя акимов городов и районов.
23. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адреса электронной почты, юридические адреса, телефоны Отделов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайты, адреса электронной почты, юридические адреса, телефоны аппаратов акимов городов и районов, графики приема граждан акимами и их заместителями указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.

25. Мемлекеттік қызметті ұсыну мәселелері жөніндегі қосымша ақпаратты тұтынушы мына мекен-жай бойынша: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі 47/3, электронды поштасының мекен-жайы karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: 8 (7212) 432082 "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінен алуына болады.
"Жұмыссыз азаматтарды
есепке қою және тіркеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
N 1 қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100012, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Поспелов көшесі, 16
тел. (7212) 300169
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz
krggorsobes@mail.ru
2
"Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100300, Қарағанды облысы, Балқаш қаласы, Уәлиханов көшесі, 5
тел. (71036) 41411
факс (71036) 41411
www.social.balkhash.kz
sobes_balkhash@mail.ru
3
"Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сары-тоқа көшесі 1
тел. (71032) 26284
факс (71032) 27190
sobes-karajal@mail.ru
4
"Приозерск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101100, Қарағанды облысы, Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 5
тел. (71039) 52406
факс (71039) 53267
www.priozersk-ocz.ru
prio1@mail.kz
5
"Саран қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101200, Қарағанды облысы, Саран қаласы, Жеңіс көшесі, 45
тел.(72137) 26208
Факс (72137) 26208
sar_ozsp@krg.gov.kz
6
"Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101406, Қарағанды облысы, Теміртау қаласы, Тәуелсіздік гүлзары, 2
тел. (7213) 923591
факс (7213) 954455
sobes.temirtay.kz
sobes_temirtay@mail.ru
7
"Шахтинск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101600, Қарағанды облысы, Шахтинск қаласы, Калинин көшесі, 17
тел. (72156) 52578, 42893
факс (72156) 55532
shahtinsk.kz
ozsp@list.ru
8
"Жезқазған қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100600, Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, С.Сейфуллин көшесі, 39а
тел.(7102) 765670
факс (7102) 765662
www.social.jezkazgan.kz
zhez_cobes@krg.gov.kz
9
"Сәтбаев қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова, 47/3, адрес электронной почты karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон: 8 (7212) 432082.
Приложение N 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"
100012, Карагандинская область, город Караганда, улица Поспелова, 16
тел. (7212) 300169,
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz.
krggorsobes@mail.ru
2
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Балхаша"
100300, Карагандинская область, город Балхаш, улица Уалиханова, 5
тел. (71036) 41411
факс (71036) 41411
www.social.balkhash.kz
sobes_balkhash@mail.ru
3
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сары-тока, 1
тел. (71032) 26284
факс (71032) 27190
sobes-karajal@ mail.ru
4
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Приозерск"
101100, Карагандинская область, город Приозерск, улица Балхаш, 5
тел. (71039) 52406
факс (71039) 53267
www.priozersk-ocz.ru
prio1@mail.kz
5
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сарани"
101200, Карагандинская область, город Сарань, улица Победы, 45
тел. (72137) 26208
факс (72137) 26208
sar_ozsp@krg.gov.kz
6
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау"
101406, Карагандинская область, город Темиртау, бульвар Независимости, 2
тел. (7213) 923591
факс (7213) 954455
sobes.temirtay.kz
sobes_temirtay@mail.ru
7
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Шахтинска"
101600, Карагандинская область, город Шахтинск, улица Калинина, 17
тел. (72156) 52578, 42893
факс (72156) 55532
shahtinsk.kz
ozsp@list.ru.
8
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Жезказгана"
100600, Карагандинская область, город Жезказган, улица С.Сейфуллина, 39а
тел. (7102) 765670
факс (7102) 765662
www.social.jezkazgan.kz
zhez_cobes@krg.gov.kz
9
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Сатпаев"

101301, Қарағанды облысы, Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111
тел. (71063) 35158, 34986
факс (71063) 33309
www.satpaev.kz
otdelzan81@mail.ru
10
"Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100100, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Абай қаласы, М.Әуезов көшесі, 30
тел. (72131) 44612
факс (72131) 44934
www.abay-akimat-karaganda.kz
osznabay@mail.ru
11
"Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті Тәуелсіздік даңғылы, 5
тел. (71030) 27180, 26360
факс (71030) 28046
www.zhanaarka-akimat.kz
janaarka_sobes_8@mail.ru
12
"Қарқаралы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100800, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі, 14
тел. (72146) 32899
факс (72146) 32899
www.karkaraly.kz
karkaraly_otszn@mail.ru
13
"Нұра ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100900, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Киевка кенті, Абай көшесі, 56
тел. (72144) 22660
факс (72144) 22646
www.nurinsk.kz.
nura_sob@mail.kz
14
"Осакаров ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101000, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Осакаров кенті, Литвиновская көшесі, 71
тел. (72149) 41374
факс (72149) 42184
oszn_osak@mail.kz
15
"Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан даңғылы, 7
тел. (71037) 21042
факс (71037) 21290
aktrozcp@mail.ru
16
"Шет ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 71
тел. (71031)21338
факс (71031)21180
www.shet-audany.kz
shetsk_sobes@mail.ru
17
"Ұлытау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі, 23,
тел. (71035)21207
факс (71035) 21356
ulutauzһez@mail.ru
18
"Бұқар жырау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100400, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Бұқар жырау көшесі, 75
тел. (72154) 21038
факс (72154) 21492
www.social.bukhar-zhirau.kz.
bgirau_sobes@mail.ru
"Жұмыссыз азаматтарды
есепке қою және тіркеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
N 2 қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
N
р/б
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

101301, Карагандинская область, город Сатпаев, проспект К. Сатпаева, 111
тел. (71063) 35158, 34986
факс (71063) 33309
www.satpaev.kz
otdelzan81@mail.ru
10
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Абайского района"
100100, Карагандинская область, Абайский район, город Абай, улица М. Ауэзова, 30,
тел. (72131) 44612
факс (72131) 44934
www.abay-akimat-karaganda.kz
osznabay@mail.ru
11
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района"
100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу проспект Тәуелсіздік, 5,
тел. (71030) 27180, 26360
факс (71030) 28046
www.zhanaarka-akimat.kz
janaarka_sobes_8@mail.ru
12
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Каркаралинского района"
100800, Карагандинская область, Каркаралинский район, город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова, 14,
тел. (72146) 32899
факс (72146) 32899
www.karkaraly.kz
karkaraly_otszn@mail.ru
13
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Нуринского района"
100900, Карагандинская область, Нуринский район, поселок Киевка, улица Абая, 56,
тел. (72144) 22660
факс (72144) 22646
www.nurinsk.kz.
nura_sob@mail.kz
14
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Осакаровского района"
101000, Карагандинская область, Осакаровский район, поселок Осакаровка, улица Литвиновская, 71
тел. (72149) 41374
факс (72149) 42184
oszn_osak@mail.kz
15
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района"
100200, Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, проспект А. Бокейхана, 7
тел. (71037) 21042
факс (71037) 21290
aktrozcp@mail.ru
16
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 71
тел. (71031) 21338
факс (71031) 21180
www.shet-audany.kz
shetsk_sobes@mail.ru
17
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Улытауского района"
101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая, 23
тел. (71035) 21207
факс (71035) 21356
ulutauzһez@mail.ru
18
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Бухар-жырауского района"
100400, Карагандинская область, Бухаржырауский район, поселок Ботакара, улица Бухар-жырау, 75
тел. (72154) 21038
факс (72154) 21492
www.social.bukhar-zhirau.kz.
bgirau_sobes@mail.ru
Приложение N 2
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Значения показателей качества и доступности
N
п/п
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

5. Сыпайылық
5.1.
Қызметкерлердің сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100 %
"Жұмыссыз азаматтарды
есепке қою және тіркеу"
мемлекеттік қызмет
көрсетудің стандартына
N 3 қосымша
Қала және аудан әкімдерінің байланыс мәліметтері мен қабылдау кестелері
Мемлекеттік органның атауы
Заңды мекен-жайы, телефондардың нөмірлері
Басшылар мен олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестелері
Веб-сайт, электрондық пошта
"Балқаш қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100300, Қарағанды облысы, Балқаш қаласы, Уәлиханов көшесі, 3
тел. (71036) 42648,
факс (71036) 48511
Әкім:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 16.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші бейсенбісі,
сағ. 16.00-дан 18.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 1, 3-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 18.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 3-ші сәрсенбісі,
сағ. 16.00-дан 18.00 дейін.
www.balkhash.kz
orgkadrwork@mail.kz
"Жезқазған қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100600, Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, Алаш алаңы, 1
тел. (7102) 736594,
факс (7102) 736135
Әкім:
әр айдың 2, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 18.00-ден 20.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 18.00-ден 20.00 дейін;
Орынбасарлары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 18.00-ден 20.00 дейін.
www.jezkazgan.kz
rukzhezap@rambler.ru
"Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100008, Қарағанды қаласы, Бұқар жырау даңғылы, 16
тел. (87212) 420220,
факс (87212) 419470
Әкім:
айына бір рет,
сағ. 17.00-ден бастап;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден бастап;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден бастап;
Орынбасары:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден бастап.
www.karaganda-akimat.kz
аkimat07@mail.ru
"Қаражал қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Абай көшесі, 9
тел. (71032) 26010,
факс (71032) 26474
Әкім:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 16.30 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 14.30-дан 16.30 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 17.00 дейін.
karajal_akimat@mail.ru
"Приозерск қаласы әкімнің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101100,
Қарағанды облысы, Приозерск қаласы, Пушкин көшесі, 7
тел. (71039) 52920,
факс (71039) 54030
Әкім:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден бастап;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден бастап;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден бастап.
www.priozerck.kz
prio_org@krg.gov.kz
"Саран қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101200, Қарағанды облысы, Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 67
тел. (72137) 25208,

5. Вежливость
5.1
% (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Приложение 3
к стандарту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на безработных граждан"
Контактные данные и графики приема акимов городов и районов
Наименование государственного органа
Юридический адрес, номера телефонов
Графики приема граждан руководителями и их заместителями
Веб-сайт, электронная почта
Государственное учреждение "Аппарат акима города Балхаш"
100300,  Карагандинская область, город Балхаш, улица Уалиханова, 3
тел. (71036) 42648
факс (71036) 48511
Аким:
еженедельно по вторникам,
с 15.00 до 16.00 часов;
Заместитель:
2, 4 четверг каждого месяца,
с 16.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
1, 3 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
2, 3 среда каждого месяца,
с 16.00 до 18.00 часов.
www.balkhash.kz
orgkadrwork@mail.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Жезказгана"
100600, Карагандинская область, город Жезказган, площадь Алаша, 1
тел. (7102) 736594,
факс (7102) 736135
Аким:
2, 4 понедельник каждого месяца,
с 18.00 до 20.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по понедельникам,
с 18.00 до 20.00 часов;
Заместители:
еженедельно по средам,
с 18.00 до 20.00 часов.
www.jezkazgan.kz
rukzhezap@rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима города Караганды"
100008, город Караганда, проспект Бухар жырау, 16
тел. (87212) 420220,
факс (87212) 419470
Аким:
один раз в месяц,
с 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по понедельникам,
с 17.00 часов.
www.karaganda-akimat.kz
аkimat07@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Абая, 9
тел. (71032) 26010,
факс (71032) 26474
Аким:
еженедельно по понедельникам,
с 15.00 до 16.30 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 14.30 до 16.30 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 17.00 часов.
karajal_akimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима города Приозерск"
101100, Карагандинская область, город Приозерск, улица Пушкина, 7
тел. (71039) 52920,
факс (71039) 54030
Аким:
еженедельно по понедельникам,
с 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 17.00 часов.
www.priozerck.kz
prio_org@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Сарани"
101200, Карагандинская область, город Сарань, улица Джамбула, 67
тел. (72137) 25208,

факс (72137) 26232
Әкім:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін.
www.saran.kz
sar_apparat@krg.gov.kz
"Сәтбаев қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101301, Қарағанды облысы, Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 108
тел. (71063) 33636,
факс (71063) 34554
Әкім:
әр айдың 2, 4-ші сәрсенбісі,
сағ. 18.00-ден 20.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 18.00-ден 20.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 18.00-ден 20.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 18.00-ден 20.00 дейін.
www.satpaev.kz
satpaevakim@mail.ru
"Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101406, Қарағанды облысы, Теміртау қаласы, Тәуелсіздік гүлзары, 12
тел. (7213) 922603,
факс (7213) 924680
Әкім:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын жұма күндері,
сағ. 17.00-ден 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 15.00-ден 16.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 17.00 дейін.
www.akimat-temirtau.kz
akimat.temirtau@mail.ru
"Шахтинск қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101600, Қарағанды облысы, Шахтинск қаласы, Абай даңғылы, 50-а
тел. (72156) 40844,
факс (72156) 42767
Әкім:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 17.00-ден бастап;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 14.00-ден 17.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-ден 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 14.00-дан 17.00 дейін.
www.shahtinsk.kz
sh_akimat@mail.kz
"Абай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100100, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Абай қаласы, Жеңіс даңғылы, 3
тел. (72131) 44800,
факс (72131) 44226
Әкім:
әр айдың 1, 3-ші дүйсенбісі, сағ. 16.00 бастап;
Орынбасарлары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан бастап;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан бастап.
www.abay-akimat-karaganda.kz
abay_akimat@mail.ru
"Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан даңғылы, 4
тел. (71037) 21233,
факс (71037) 21474
Әкім:
әр айдың 3-ші дүйсенбісі
Ақтоғай селосында,
әр айдың бірінші аптасы
Сарышаған, Шашубай кенттерінде;
Орынбасары:
апта сайын жұма күндері,
сағ. 15.00-тен 17.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 17.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 17.00 дейін.
ergan_77@mail.ru
"Бұқар жырау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

факс (72137) 26232
Аким:
еженедельно по понедельникам,
с 16.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по понедельникам,
с 10.00 до 13.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 10.00 до 13.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 10.00 до 13.00 часов.
www.saran.kz
sar_apparat@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Сатпаев"
101301, Карагандинская область, город Сатпаев, проспект Сатпаева, 108
тел. (71063) 33636,
факс (71063) 34554
Аким:
2, 4 среда каждого месяца,
с 18.00 до 20.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 18.00 до 20.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 18.00 до 20.00 часов;
Заместитель:
2, 4 понедельник каждого месяца,
с 18.00 до 20.00 часов.
www.satpaev.kz
satpaevakim@
mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима города Темиртау"
101406, Карагандинская область, город Темиртау, бульвар Независимости, 12
тел. (7213) 922603,
факс (7213) 924680
Аким:
еженедельно по понедельникам,
с 17.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по пятницам,
с 17.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 15.00 до 16.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 17.00 часов.
www.akimat-temirtau.kz
akimat.temirtau@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима города Шахтинска"
101600, Карагандинская область, город Шахтинск, проспект Абая, 50-а
тел. (72156) 40844,
факс (72156) 42767
Аким:
еженедельно по понедельникам,
с 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 14.00 до 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 14.00 до 17.00 часов.
www.shahtinsk.kz
sh_akimat@mail.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Абайского района"
100100, Карагандинская область, Абайский район, город Абай, проспект Победы, 3
тел. (72131) 44800,
факс (72131) 44226
Аким:
1, 3 понедельник каждого месяца,
с 16.00 часов;
Заместители:
еженедельно по средам,
с 16.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 часов.
www.abay-akimat-karaganda.kz
abay_akimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Актогайского района"
100200, Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, проспект Бокейхана, 4
тел. (71037) 21233,
факс (71037) 21474
Аким:
3 понедельник каждого месяца в селе Актогай, 1 неделя каждого месяца в поселках Сарышаган, Шашубай;
Заместитель:
еженедельно по пятницам,
с 15.00 до 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 15.00 до 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 15.00 до 17.00 часов.
ergan_77@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Бухаржырауского района"

100400, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 39
тел. (72154) 21460,
факс (72154) 21118
Әкім:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 14.00-ден 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 14.00-ден 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын жұма күндері,
сағ. 14.00-дан 18.00 дейін.
www.bukhar-zhirau.kz
bukharfarkhad@topmail.kz
"Жаңаарқа ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 5
тел (71030) 26101,
факс (71030) 27651
Әкім:
әр айдың 1-ші бейсенбісі,
сағ. 15.00-тен 17.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын дүйсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
апта сайын жұма күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін.
www.zhanaarka-akimat.kz
zhanaarka_akimat@mail.ru
"Қарқаралы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100800, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі, 23
тел. (72146) 31366,
факс (72146) 31368
Әкім:
әр айдың 2, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші сейсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші сәрсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші бейсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін.
www.karkaraly.kz
karkar_orgotdel@mail.ru
"Нұра ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100900, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Киевка кенті, Мыңбаев көшесі, 44
тел. (72144) 22631,
факс (72144) 21721
Әкім:
әр айдың соңғы бейсенбісі,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 18.00 дейін.
www.nurinsk.kz
nura_org@krg.gov.kz
"Осакаров ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101000, Қарағанды облысы Осакаровка кенті, Новая көшесі, 33
тел. (72149) 41842,
факс (72149) 43030
Әкім:
әр айдың 2, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
Орынбасарлары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 14.00-тен 18.00 дейін.
www.osak_акимат.kz
оsak_izbirkom@mail.kz
"Ұлытау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі, 27
тел. (71035) 21240,
факс (71035) 21451
Әкім:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін;
апта сайын жұма күндері,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
апта сайын жұма күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін.
www.u1utau.kz

100400, Карагандинская область, Бухаржырауский район, поселок Ботакара, улица Абылай хана, 39
тел. (72154) 21460,
факс (72154) 21118
Аким:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 14.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 14.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по пятницам,
с 14.00 до 18.00 часов.
www.bukhar-zhirau.kz
bukharfarkhad@topmail.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Жанааркинского района"
100500, Карагандинская область Жанааркинский район, улица Тауелсиздик, 5
тел. (71030) 26101,
факс (71030) 27651
Аким:
1 четверг каждого месяца, с 15.00 до 17.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по понедельникам,
с 15.00 до 18.00 часов;
еженедельно по средам,
с 10.00 до 13.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 15.00 до 18.00 часов;
еженедельно по пятницам,
с 10.00 до 13.00 часов.
www.zhanaarka-akimat.kz
zhanaarka_akimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Каркаралинского района"
100800, Карагандинская область, Каркаралинский район, город Каркаралинск, улица Т. Аубакирова, 23
тел. (72146) 31366,
факс (72146) 31368
Аким:
2, 4 понедельник каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
2, 4 вторник каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
2, 4 среда каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
2, 4 четверг каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов.
www.karkaraly.kz
karkar_orgotdel@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Нуринского района"
100900, Карагандинская область, Нуринский район, поселок Киевка, улица Мынбаева, 44
тел. (72144) 22631,
факс (72144) 21721
Аким:
последний четверг каждого месяца,
с 15.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 10.00 до 13.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 10.00 до 18.00 часов.
www.nurinsk.kz
nura_org@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Осакаровского района"
101000, Карагандинская область, поселок Осакаровка, улица Новая, 33
тел. (72149) 41842,
факс (72149) 43030
Аким:
2, 4 понедельник каждого месяца,
с 15.00 до 18.00 часов;
Заместители:
еженедельно по средам,
с 14.00 до 18.00 часов.
www.osak_акимат.kz
оsak_izbirkom@mail.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Улытауского района"
101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая, 27
тел. (71035) 21240,
факс (71035) 21451
Аким:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 10.00 до 13.00 часов;
еженедельно по пятницам,
с 15.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 15.00 до 18.00 часов;
еженедельно по пятницам,
с 10.00 до 13.00 часов.
www.u1utau.kz

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11 бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 110 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті:
1) азаматтардың өтініштерін қабылдаған және іс макетін қалыптастырған жеке меншік түріне байланысты емес мекемелер мен ұйымдардың, кәсіпорындардың комиссиялары (бұдан әрі – комиссия);
2) қалалар мен аудандар әкімдерінің шешімдерімен құрылған Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу жөніндегі арнайы комиссиялар (бұдан әрі – арнайы комиссиялар) көрсетеді.
Арнайы комиссияның жұмыс органы қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны Қазақстан Республикасы азаматын Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен деп танылғаны (бас тартылғаны) туралы арнайы комиссияның қабылдаған шешімі туралы құлақтандыру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет 1949 жылдан бастап 1965 жылға дейін, 1966 жылдан бастап 1990 жылға дейін радиоактивті ластануға ұшыраған аймақтарда тұрған, тұрып жатқан, жұмыс істеген және әскер (сондай-ақ жедел түрін) қызметін өтеген азаматтарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и Постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
4. Государственная услуга оказывается:
1) комиссиями предприятий, организаций и учреждений независимо от форм собственности, осуществляющими формирование макетов дел и прием заявлений граждан (далее – комиссии);
2) специальными комиссиями по регистрации и учету граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, создаваемыми решениями акимов городов и районов (далее – специальные комиссии).
Рабочим органом специальных комиссий являются Отделы занятости и социальных программ городов и районов (далее – Отделы).
5. Формой завершения государственной услуги является уведомление о принятом решении специальной комиссией о признании (об отказе в признании) граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
6. Государственная услуга оказывается: гражданам, проживающим, проживавшим, работавшим или проходившим службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся радиоактивному загрязнению с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (далее – потребители).

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет комиссиялар қалыптастырылған іс макеттерін арнайы комиссияға тапсырған кезден бастап 20 күннен аспайтын мерзімде көрсетіледі. Қосымша өтінім, тексеріс жасау қажет болған жағдайда қарау мерзімі бір айдан аспайтын уақытқа ұзартылуы мүмкін;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде күту уақытының ұзақтығы: 40 минут;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының ұзақтығы: 40 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты Бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және Қарағанды облысы әкімдігінің www.karaganda-region.kz веб-сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын (сенбі, жексенбі күндерінен басқа күндері) сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсететін орындарда азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттарды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттардың тізбесі:
1) өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТН);
4) тұрғылықты жерін растайтын құжат;
5) әлеуметтік жеке кодтың берілгені туралы куәлік (ӘЖК);
6) жинақтау кітапшасы немесе пластикалық карточка;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жылға дейін, 1966 жылдан бастап 1990 жылға дейін Семей ядролық сынақ полигоны аймағында тұрған дерегі мен кезеңін растайтын құжаттар.
Радиациялық қауіпті аймақтарда тұрған дерегі мен кезеңін растайтын құжаттар:
1) мұрағат анықтамалары, Халық депутаттары селолық, кенттік (ауылдық) кеңесінің, тұрғын үй - пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл, (село), ауылдық, (селолық) округ әкімдерінің, пәтер иелерін кооперативтерінің анықтамалары;
2) еңбек кітапшасы;
3) оқу орнын бітіргені туралы диплом;
4) әскери билет;
5) туу туралы куәлік, орта білім туралы аттестат, негізгі мектепті бітіргені туралы куәлік;
6) Заңда белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушіге берілетін жеңілдіктер алуға құқығын растайтын куәлік.
Егер тұру фактісі мен кезеңін растайтын мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса - азамат өзінің ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрған кезеңі мен заңды фактісін тағайындау туралы сот шешімі.
Құжаттардың арнайы комиссияларға түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, тексергеннен кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в срок не более 20 дней с момента сдачи комиссиями сформированных макетов дел в специальную комиссию. В случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок сроки рассмотрения могут быть продлены не более чем на один месяц;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 40 минут.
8. Оказание государственной услуги производится бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на веб-сайте акимата Карагандинской области www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья) в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
4) документ, подтверждающий место жительства;
5) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
6) сберегательная книжка или пластиковая карточка;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного ядерного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы.
Документами, подтверждающими факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска, могут являться:
1) архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир;
2) трудовая книжка;
3) диплом об окончании учебного заведения;
4) военный билет;
5) свидетельство о рождении, аттестат о среднем образовании, свидетельство об окончании основной школы;
6) удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке.
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.

13. Мемлекеттік қызметті алуға арналған толтыруға қажет өтініш нысанын тұтынушыға тұрғылықты жері бойынша бөлімдер береді.
14. өтініш басқа қажетті құжаттармен қоса тұрғылықты жері бойынша бөлімге жауапты адамға тапсырылады.
15. Тұрғылықты жері бойынша бөлім құжаттарды тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі және мерзімі көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы растау береді.
16. Құлақтандыру тұтынушыға тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өзі келгенде немесе пошта хабарламасы арқылы беріледі.
17. Егер:
1) тұтынушыға өтемақыны бұрын төленсе;
2) тұтынушы 12 тармақта көрсетілген құжаттар тізбесін толық ұсынбаса мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметі басшылыққа алатын қағидаттар:
1) адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну;
5) ақпараттың құпиялығы және қорғалуы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттарды сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдемді жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" (бұдан әрі – Басқарма) мемлекеттік мекемесінен, қалалар мен аудандардың әкім аппараттарынан алуға болады.
Тұтынушының Бөлімдердің әрекеті мен шешіміне және олардың лауазымдық тұлғаларына сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
22. Шағымдар Басқарманың, қалалар мен аудандар әкімдерінің атына ауызша немесе жазбаша түрде, немесе электронды түрде беріледі.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат Шағым журналында тіркеу болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады.

13. Выдача формы заявления, которую необходимо заполнить для получения государственной услуги, осуществляется отделами по месту жительства потребителей.
14. Заявление со всеми необходимыми документами сдается в Отдел по месту жительства ответственному лицу. Адреса Отделов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
15. Отдел по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов, с указанием даты и фамилии лица, принявшего документы.
16. Уведомление выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства либо почтовым сообщением.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано, если:
1) компенсация потребителю была выплачена ранее;
2) потребителем предоставлен неполный перечень документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителю измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" (далее – Управление), в аппаратах акима городов и районов.
Потребитель имеет право обжаловать действия и решения Отделов, а также их должностных лиц в судебном порядке.
22. Жалобы подаются в письменной форме по почте, или в электронном виде в Управление, аппараты акимов городов и районов.
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале жалоб. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.

1. Уақытылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының % (үлесі)
100
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың % (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
96
2.2. Құжаттарды лауазымды тұлға дұрыс ресімдеген жағдайдың (жүргізілген төлемдер, есеп айырысулар және т.б.) % (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
96

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа.
100 %
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получение услуги в очереди не более 40 минут.
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги.
96 %
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов должностным лицом.
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги.
96 %

3.2. Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен тапсырған оқиғалардың % (үлесі)
96
3.3. Интернет арқылы қол жетімді қызметтерінің ақпарат % (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушы лардың жалпы санына негізделген шағымдардың % (үлесі)
0,1
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың % (үлесі)
100
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95

3.2. % (доля) случаев правильно заполненных потребителем документов и сданных с первого раза.
96 %
3.3. % (доля) услуг информации, которые доступны через Интернет.
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб общему количеству обслуженных потребителей по данному виду услуг.
0,1 %
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок.
100 %
4.3. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования.
95 %

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Протездік-ортопедиялық көмек - мүгедектерді протездік - ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануды үйрету, протездеу жөнінде медициналық қызмет көрсету.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы 22 бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен қамтамасыз ету ережесінің негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызметті қалалық, аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер).
5. Осы көрсетілген қызметтің нәтижелері бойынша тұтынушы протездік-ортопедиялық көмек ұсынуға жолдама немесе жолдама беруге бас тарту туралы құлақтандыру алады.
6. Мемлекеттік қызмет:
1) Ұлы Отан соғысы қатысушыларына, мүгедектерге, сондай-ақ Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметтік міндетін атқаруда мүгедектік алған әскери қызметшілерге;
3) қызметтік міндетін атқаруда мүгедектік алған ұлттық қауіпсіздік органдарының, ішкі істер органдары қатардағы және басқарушы құрамының тұлғаларға;
4) жалпы аурулардан болған мүгедектерге;
5) бала кезінен мүгедектерге;
6) мүгедек балаларға;
7) заңды тұлға жойылғанда немесе жеке кәсіпкер - жұмыс беруші қызметін тоқтатқан жағдайда еңбек жарақатынан (кәсіби науқастан) болған мүгедектерге көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап (тіркелген кезінен бастап, талон алған кезінен бастап), мемлекеттік қызметті алуға электронды өтінім берген кезден бастап мемлекеттік қызметті көрсету ең ұзақ мерзімі: 15 күнтізбелік күн ішінде;

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Протезно-ортопедическая помощь - предоставление медицинских услуг по протезированию, обеспечению инвалидов протезно - ортопедическими средствами и обучение пользованию ими.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил обеспечения инвалидов протезно - ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
4. Данную государственную услугу предоставляют городские и районные отделы занятости и социальных программ (далее – Отделы).
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит направление для предоставления протезно - ортопедической помощи или уведомление об отказе в выдаче направления.
6. Государственная услуга оказывается:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
2) военнослужащим, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
3) лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
4) инвалидам от общего заболевания;
5) инвалидам с детства;
6) детям-инвалидам;
7) в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - инвалидам от трудового увечья (профессионального заболевания).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) максимальный срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: 15 календарных дней;

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты Бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және Қарағанды облысы әкімдігінің www.karaganda-region.kz веб-сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын (сенбі және жексенбі күндерінен басқа күндері) сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін төмендегі құжаттарды ұсыну қажет:
1) өтініш;
2) мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға жеке оңалту бағдарламасы;
3) Ұлы Отан соғысы қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға белгіленген үлгідегі куәлік;
4) Ұлы Отан соғысы қатысушыларына медициналық ұйымның дәрігерлік - консультациялық комиссия қорытындысы;
5) еңбек жарақатынан (кәсіби науқастан) болған мүгедектерге заңды тұлға жойылғаны немесе жеке кәсіпкер-жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны туралы құжат.
Құжаттардың түпнұсқасы да, көшірмесі де салыстыруға ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
13. Тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өтініш бланктері ақысыз беріледі.
14. Өтініш барлық қажетті құжаттармен қатар тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлімге жауапты тұлғаға тапсырылады.
15. Тұрғылықты жері бойынша Бөлім құжаттарды тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі және мерзімі көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы растау береді.
16. Құлақтандыру тұтынушы тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өзі келгенде беріледі немесе пошта арқылы хабарлама алады.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан:
1) егер денсаулығына зиян келтіргенге жауапты болып танылған жеке кәсіпкер-жұмыс берушінің қызметі белгіленген занама тәртібімен тоқтатылмаса кәсіби науқастан немесе еңбек жарақатынан болған мүгедектерге;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 40 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на веб-сайте акимата Карагандинской области www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья) в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление;
2) индивидуальная программа реабилитации - инвалидам, в том числе детям-инвалидам;
3) удостоверение установленного образца - участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к инвалидам Великой Отечественной войны;
4) заключение врачебно-консультационной комиссии медицинской организации - участникам Великой Отечественной войны;
5) документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
13. Отделом по месту жительства потребителя бесплатно выдаются бланки заявления.
14. Заявление со всеми необходимыми документами сдается в Отдел по месту жительства ответственному лицу.
15. Отдел по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов, с указанием даты и фамилии лица, принявшего документы.
16. Уведомление выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства либо почтовым сообщением.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано:
1) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, в случае, если деятельность работодателя – индивидуального предпринимателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, не прекращена в установленном законодательством порядке или юридическое лицо не ликвидировано;

2) осы мемлекеттік қызметті көрсетуге талап етілетін құжаттар тізбесі толық болмаған жағдайда;
3) ұсынылған құжаттар жарамсыз болған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметі басшылыққа алатын қағидаттар:
1) адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну;
5) ақпараттың құпиялығы және қорғалуы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттарды сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдемді жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" (бұдан әрі – Басқарма) мемлекеттік мекемесінен, қалалар мен аудандар әкімдерінің аппараттарынан алуға болады.
Тұтынушының Бөлімдердің әрекеті мен шешіміне және олардың лауазымдық тұлғаларына сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
22. Шағымдар Басқарманың, қалалар мен аудандар әкімдерінің атына ауызша немесе жазбаша түрде немесе электронды түрде түседі.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат Шағым журналына тіркеу болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады. Шағымның қаралу барысы туралы шағымды қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдер бастықтарының және олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестесі, телефоны, заңды мекен-жайы, электронды поштаның мекен-жайы осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген;
2) Қалалар мен аудандар әкім аппаратының телефондары, заңды мекен-жайы, электронды поштасының мекен-жайы, веб-сайты осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызметті ұсыну мәселелері жөніндегі қосымша ақпаратты тұтынушы мына мекен-жай бойынша: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі 47/3, электронды поштасының мекен-жайы karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: 8 (7212) 432082 "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінен алуына болады.
"Мүгедектерге протездік
- ортопедиялық көмек ұсыну
үшін құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

2) при отсутствии полного перечня документов, необходимого для оказания данной государственной услуги;
3) в случае, если предоставленные документы недействительны.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителя измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" (далее – Управление), в аппаратах акимов городов и районов.
Потребитель имеет право обжаловать действия и решения Отделов, а также их должностных лиц в судебном порядке.
22. Жалобы подаются в письменной форме по почте, или в электронном виде в Управление, аппараты акимов городов и районов.
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале жалоб. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адрес электронной почты, юридический адрес, телефон, графики приема граждан начальниками Отделов и их заместителями указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны акимов городов и районов указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в Управлении по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова 47/3, адрес электронной почты karaganldatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон 8 (7212) 432082.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Мүгедектерді сурдо-, тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамсыздандыру үшін оларға құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге құжаттар ресімдеу – сурдо- тифлоқұралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамсыздандыру үшін оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерден құжаттар қабылдау.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы 22 бабының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша қалалық, аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар Бөлімдері (бұдан әрі – бөлімдер) көрсетеді.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі бойынша тұтынушы құжаттардың қабылданғаны туралы немесе қабылдаудан бас тартылғаны туралы құлақтандыру алады.
6. Төмендегі азаматтардың санаттары сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз етілуге құқылы:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектер;
2) Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалар;
3) бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер;
4) мүгедек балалар;
5) заңды тұлға жойылғанда немесе жеке кәсіпкер - жұмыс беруші қызметін тоқтатқан жағдайда еңбек жарақатынан (кәсіби науқастан) болған мүгедектер.
Төмендегі азаматтардың санаттары тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз етілуге құқылы:
1) бірінші, екінші топтағы мүгедектер;
2) мүгедек балалар;
3) заңды тұлға жойылғанда немесе жеке кәсіпкер-жұмыс беруші қызметін тоқтатқан жағдайда еңбек жарақатынан (кәсіби науқастан) болған мүгедектер.
Төмендегі азаматтардың санаттары міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етілуге құқылы:

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-, тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами"
1. Общие положения
1. Оформление документов для обеспечения сурдо- тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами – прием документов от инвалидов, нуждающихся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации в обеспечении сурдотифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов".
4. Государственная услуга оказывается Отделами занятости и социальных программ городов и районов (далее – Отделы) по месту жительства потребителя.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит уведомление о приеме или об отказе в приеме документов.
6. На обеспечение сурдотехническими средствами имеют право следующие категории граждан:
1) участники, инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
3) инвалиды первой, второй, третьей группы;
4) дети-инвалиды;
5) в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица- инвалиды от трудового увечья (профессионального заболевания).
На обеспечение тифлотехническми средствами имеют право следующие категории граждан:
1) инвалиды первой, второй группы;
2) дети-инвалиды;
3) в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - инвалиды от трудового увечья (профессионального заболевания).
На обеспечение обязательными гигиеническими средствами имеют право следующие категории граждан:

1) мүгедектер;
2) мүгедек балалар;
3) заңды тұлға жойылғанда немесе жеке кәсіпкер-жұмыс беруші қызметін тоқтатқан жағдайда еңбек жарақатынан (кәсіби науқастан) болған мүгедектер.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету ең ұзақ мерзімі: құжаттарды қабылдаған күннен бастап 15 күнтізбелік күн ішінде;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге құжаттар ресімдеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - құжаттарды қабылдаған күннен бастап 10 күнтізбелік күн ішінде;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты Бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және Қарағанды облысы әкімдігінің www.karaganda-region.kz веб-сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын, сенбі, жексенбі күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі ас үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Қажетті құжаттар мен талаптар тізбесі, оның ішінде мемлекеттік қызметті алу үшін жеңілдіктері бар тұлғаларға үшін қажетті құжаттар мен талаптар тізбесі:
Сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз етуге:
1) Ұлы Отан соғысы қатысушыларына - өтініш, паспорт немесе жеке куәлік, медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссия қорытындысы;
2) Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне - өтініш, паспорт немесе жеке куәлік, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға - өтініш, паспорт немесе жеке куәлік, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы, жеңілдік алуға құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлік;
4) мүгедек балаларға - өтініш, паспорт немесе жеке куәлік, 16 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған мүгедек балаларға – туу туралы куәлік және ата-анасының біреуінің (қамқоршыларының, қорғаушыларының) жеке басын куәландыратын құжат, паспорт немесе жеке куәлік, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;

1) инвалиды;
2) дети-инвалиды;
3) в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - инвалиды от трудового увечья (профессионального заболевания).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение 15 календарных дней со дня приема документов;
сроки оказания государственной услуги по оформлению документов на инвалидов для обеспечения обязательными гигиеническими средствами - в течение 10 рабочих дней со дня приема документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на веб-сайте акимата Карагандинской области www.karaganda-region.kz, на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья) в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов и требований, в том числе для лиц, имеющих льготы для получения государственной услуги:
Для обеспечения сурдотехническими средствами:
1) для участников Великой Отечественной войны – заявление, паспорт или удостоверение личности, заключение врачебно - консультационной комиссией медицинской организации;
2) для инвалидов Великой Отечественной войны – заявление, паспорт или удостоверение личности, индивидуальная программа реабилитации инвалида;
3) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - заявление, паспорт или удостоверение личности, индивидуальная программа реабилитации инвалида, пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы;
4) для детей-инвалидов – заявление, паспорт или удостоверение личности, а для несовершеннолетних детей-инвалидов до 16 лет - свидетельство о рождении и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей), паспорт или удостоверение личности, индивидуальная программа реабилитации инвалида;

5) бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге - өтініш, паспорт немесе жеке куәлік, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы, зейнеткерлік куәлік;
6) еңбек жарақатынан немесе кәсіби науқастан болған мүгедектерге - өтініш, паспорт немесе жеке куәлік, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы, зейнеткерлік куәлік, заңды тұлға жойылғаны немесе жеке кәсіпкер-жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны туралы анықтама.
Тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз етуге:
1) өтініш;
2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) еңбек жарақатынан (кәсіби науқастан) болған мүгедектер заңды тұлға жойылғаны немесе жеке кәсіпкер-жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны туралы құжатты қосымша ұсынады.
Міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге:
1) өтініш;
2) мүгедекті оңалту жеке бағдарламасының көшірмесі;
3) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат;
4) мүгедек балалар – кәмелетке толмаған тұлғаны куәландыратын құжат – баланың туу туралы куәлігі және ата-аналарының біреуінің (қамқоршыларының, қорғаншыларының) жеке басын куәландыратын құжат;
5) мүгедектігі туралы анықтама.
Мүгедектің өзі келу мүмкіндігі болмаған жағдайда нотариалдық куәлікті талап етпейтін сенімхат негізінде міндетті гигиеналық құралдарды ұсыну туралы өтінішпен басқа адамға сенім білдіруіне болады.
Құжаттардың түпнұсқасы да, көшірмесі де салыстыруға ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары құжатты қабылдаған адамның тегі, аты және әкесінің аты, мерзімі мен уақыты көрсетілген растаумен бірге тұтынушыға қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша бөлім беретін нысандағы жазбаша өтініш бойынша ұсынылады.
14. Өтініш барлық қажетті құжаттармен қатар тұтынушының тұрғылықты жері бойынша бөлімге жауапты тұлғаға тапсырылады.
15. Тұрғылықты жері бойынша Бөлім құжаттарды тіркейді, тұтынушыға құжатты қабылдаған адамның тегі, аты және әкесінің аты, мерзімі мен уақыты көрсетілген растау береді.
16. Құлақтандыру тұтынушыға тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өзі келгенде немесе пошта хабарламасы арқылы беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан:
1) егер денсаулығына зиян келтіргенге жауапты болып танылған жеке кәсіпкер-жұмыс берушінің қызметі белгіленген занама тәртібімен тоқтатылмаса кәсіби науқастан немесе еңбек жарақатынан болған мүгедектерге;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсетуге талап етілетін құжаттар тізбесі толық болмаған жағдайда;

5) для инвалидов первой, второй, третьей групп - заявление, паспорт или удостоверение личности, индивидуальная программа реабилитации инвалида, пенсионное удостоверение;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания заявление, паспорт или удостоверение личности, индивидуальная программа реабилитации инвалида, пенсионное удостоверение; документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Для обеспечения тифлотехническими средствами:
1) заявление;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида;
3) инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания дополнительно представляют документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Для обеспечения обязательными гигиеническими средствами:
1) заявление;
2) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) документ, удостоверяющий личность потребителя;
4) дети-инвалиды - документ, удостоверяющий личность, несовершеннолетние - свидетельство о рождении ребенка и документ, удостоверяющий личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
5) справка об инвалидности.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении обязательных гигиенических средств на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
13. Государственная услуга предоставляется по письменному заявлению, форма которого выдается Отделами по месту жительства потребителя.
14. Заявление со всеми необходимыми документами сдается в Отдел по месту жительства ответственному лицу.
15. Отдел по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
16. Уведомление выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства либо почтовым сообщением.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано:
1) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, в случае, если деятельность работодателя - индивидуального предпринимателя, признанного ответственным за вред, причиненный здоровью, не прекращена в установленном законодательством порядке или юридическое лицо не ликвидировано;
2) при отсутствии полного перечня документов, необходимого для оказания данной государственной услуги;

3) ұсынылған құжаттар жарамсыз болған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметі басшылыққа алатын қағидаттар:
1) адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну;
5) ақпараттың құпиялығы және қорғалуы;
6) өтініш беруші белгіленген мерзімде алмаған құжаттарды сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдемді жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" (бұдан әрі – Басқарма) мемлекеттік мекемесінен, қалалар мен аудандар әкімдерінің аппараттарынан алуға болады.
Тұтынушының Бөлімдердің әрекеті мен шешіміне және олардың лауазымдық тұлғаларына сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
22. Шағымдар басқармаға, қалалар мен аудандар әкімдері аппараттарына ауызша немесе жазбаша түрде, немесе электронды түрде беріледі.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат Шағым журналында тіркеу болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" N 221 Заңында көзделген мерзімде қаралады. Шағымның қаралу барысы туралы шағымды қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдер бастықтарының және олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестелері, телефоны, заңды мекен-жайы, электронды поштаның мекен-жайы осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген;
2) Қалалар мен аудандар әкімдіктерінің телефондары, заңды мекен-жайы, электронды пошталарының мекен-жайлары, веб-сайты осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызметті ұсыну мәселелері жөніндегі қосымша ақпаратты тұтынушы мына мекен-жай бойынша: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі 47/3, электронды поштасының мекен-жайы karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: 8 (7212) 432082 "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінен алуына болады.
"Мүгедектерді сурдо -
тифлоқұралдармен және міндетті
гигиеналық құралдармен қамтамасыз
етуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

3) в случае, если представленные документы недействительны.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителя измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" (далее – Управление), в аппаратах акима городов и районов.
Потребитель имеет право обжаловать действия и решения Отделов, а также их должностных лиц в судебном порядке.
22. Жалобы подаются в письменной форме по почте, или в электронном виде в управление, аппараты акимов городов и районов.
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале жалоб. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адрес электронной почты, юридический адрес, телефон, графики приема граждан начальниками Отделов и их заместителями указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны акиматов городов и районов указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова 47/3, адрес электронной почты karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон 8 (7212) 432082.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
сурдо-, тифлосредствами и
обязательными гигиеническими
средствами
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау – Қарағанды облысында тоқсан сайын белгіленетін азық-түлік себетінің құнынан төмен отбасының жан басына шаққандағы табысы бар 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға берілетін ақшалай түрдегі төлем.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңының 2, 4, 5, 6, 9 баптарының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092 "Балалы отбасыларға арналған мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" қаулысымен бекітілген "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу Ережесінің" 4, 9, 25, 28, 29 тармақтарының және "Балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының жиынтық табысын есептеу Ережесінің" 1 тармағының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Қарағанды облысы қалалары мен аудандарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) арқылы көрсетіледі. Тұрғылықты жері бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі болмаған жағдайда, тұтынушы кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне өтініш береді. Бөлімдердің және кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының толық атауы, олардың мекен-жайлары мен веб-сайттары осы стандарттың 1, 2 қосымшаларында көрсетілген.
5. Осы қызмет көрсету нәтижесінде тұтынушы 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы құлақтандыру алады.
6. Мемлекеттік қызмет отбасының жан басына шаққандағы табысы облыста белгіленген азық-түлік себеті құнының мөлшерінен төмен болған жағдайда, туған, асырап алған, сондай-ақ қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алған балалары бар азаматтарға, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын оралмандарға көрсетіледі.
Сондай-ақ егер қызмет Қазақстан Республикасында бекітілген халықаралық келісім-шарттарда көзделген болса, онда Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетел азаматтарына ұсынылады.

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
1. Общие положения
1. Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет - выплата в денежной форме, предоставляемая семьям, имеющим детей до 18 лет со среднедушевым доходом семьи ниже стоимости продовольственной корзины, устанавливаемой ежеквартально в Карагандинской области.
2. Форма оказываемой государственной услуги – частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 2,  4, 5, 6, 9 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", пунктов 4, 92528, 29 "Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" и пункта 1 "Правил исчисления совокупного дохода семьи, претендующей на получение пособия на детей", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
4. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов Карагандинской области (далее – Отделы) по месту жительства потребителя. В случае отсутствия отдела занятости и социальных программ по месту жительства, потребитель обращается к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа. Полное наименование отделов и аппаратов акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, их адреса и веб-сайты указаны в приложениях 1, 2 к настоящему стандарту.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит уведомление о назначении или об отказе в назначении пособий семьям, имеющим детей до 18 лет.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим в Республике Казахстан, имеющим рожденных, усыновленных (удочеренных), а также взятых под опеку (попечительство) детей в случаях, когда среднедушевой доход семьи ниже стоимости продовольственной корзины, установленной в области.
Услуга предоставляется также иностранным гражданам, постоянно проживающим в Республике Казахстан, если это предусмотрено международным договором, ратифицированным Республикой Казахстан.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақытқа шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсетудің барынша ұзақ мерзімі:
тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өтініш білдіргенде - 10 күнтізбелік күн;
тұрғылықты жері бойынша ауыл (село), ауылдық (селолық) округ, кент әкіміне өтініш білдіргенде - 30 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырғанда кезекте күтудің барынша ұзақ уақыты 40 минут;
3) қажетті құжаттарды алғанда кезекте күтудің барынша ұзақ уақыты 40 минут.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты www.karaganda-region.kz сайтында және Бөлімдердің үймереттеріндегі ақпараттық стендтерде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет жұма, сенбі және жексенбіден басқа күндері күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзілісімен көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезек тәртібімен, мемлекеттік қызмет алу үшін алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, ақпараттық стендтер, қажетті құжаттарды толтыру үшін үлгілер бар, ғимаратқа кіреберісте мүмкіндігі шектеулі азаматтарға пандустар қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы төмендегі құжаттарды ұсынуы қажет:
1) белгіленген нысандағы өтініш;
2) балардың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекен-жай бюросының анықтамасы, немесе ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасы);
5) отбасы құрамы туралы мәлімет;
6) өтініш берушінің тоқсандағы, 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға жәрдемақы тағайындауға өтінген тоқсаннан бұрынғы тоқсандағы отбасы мүшелерінің табыстары туралы, сонымен қатар жеке қосалқы шаруашылығының бары туралы мәліметтер.
Ата-анасының біреуі, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтініш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қорғаншы немесе қамқоршы белгіленген тәртіппен берілген сенімхат негізінде жәрдемақы тағайындау туралы өтініш жасауға басқа адамдарға өкілеттік беруге құқылы.
Асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиісті органның асырап алу немесе баланы қамқорлыққа алу туралы шешімінің үзінді көшірмесін ұсынады.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері тексеруге ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) максимальный срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
при обращении в Отдел по месту жительства - 10 календарных дней;
при обращении к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа по месту жительства – 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 40 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме пятницы, субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) копии свидетельств о рождении детей;
3) копию документа, удостоверяющего личность потребителя;
4) копию документа, подтверждающего место жительства семьи (копию книги регистрации граждан либо справку адресного бюро, либо справку акима аульного (сельского) округа);
5) сведения о составе семьи;
6) сведения о полученных доходах членов семьи заявителя в квартале, предшествовавшем кварталу обращения за назначением пособия семьям, имеющим детей до 18 лет, в том числе сведения о наличии личного подсобного хозяйства.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
Усыновители, опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.

13. Осы Стандарттың 12 тармағының 1), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың үлгілерін тұтынушының тұрғылықты жеріндегі Бөлім, ал ауылдық жерде кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкімі тегін береді.
14. Тұтынушы толтырған өтініш және басқа да құжаттар тұрғылықты жеріндегі Бөлімге, ол болмаған жағдайда кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне тапсырылады.
15. Тұрғылықты жердегі Бөлім немесе кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкімі құжаттарды тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдағаны туралы белгіленген нысандағы растау хатты береді, тұтынушыға материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру өткізу қажеттілігі жөнінде, тексеру өткізу мерзімі жөнінде хабарлайды.
16. 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы құлақтандыру тұтынушыға (өкілге) тұрғылықты жердегі Бөлімге немесе кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне барған жағдайда немесе сенімхат ұсынылғанда беріледі.
17. 18 жасқа дейінгі балалы отбасыларға берілетін жәрдемақы отбасының жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себетінің құнынан асып түскен жағдайда және әлеуметтік көмекке өтініш білдірген тұлғалардың материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссиялар туралы Ережеде белгіленген жағдайда тағайындалмайды.
Әкесі немесе анасы (асырап алушылар) 1 және 2 топтағы мүгедектердің, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейінгі баланың күтімімен айналысатын жағдайларды қоспағанда баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс істемейтін, күндізгі оқу бөлімінде оқымайтын, әскерде қызметін өткермейтін және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелмеген кезеңге балаларға арналған жәрдемақы тағайындалмайды.
18 жасқа дейінгі балалар жәрдемақысын төлеуді тоқтату үшін:
1) баланың қайтыс болуы;
2) баланың толық мемлекет қарауына берілуі;
3) өтініш берушінің 18 жасқа дейінгі балалар жәрдемақысын (жәрдемақыларын) заңсыз тағайындалуына себепші болған күмәнді мәліметтер ұсынған жағдайда негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдар қызметі:
адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
қызметтік борышты сақтау кезінде заңдылықты сақтау;
сыпайылық;
түбегейлі және толық ақпарат беру;
ақпаратты қорғау және құпиялық;
белгіленген уақытта өтініш беруші алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

13. Отделом по месту жительства потребителя, а в сельской местности акимом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, бесплатно выдаются формы документов, указанные в подпунктах 1), 5), 6) пункта 12 настоящего Стандарта.
14. Заполненное потребителем заявление и другие документы сдаются в Отдел по месту жительства, а при его отсутствии акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
15. Отдел по месту жительства или аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов установленной формы, информирует заявителя о необходимости проведения обследования материально-бытовых условий проживания, о сроках проведения обследования.
16. Уведомление о назначении либо об отказе в назначении пособия на детей до 18 лет выдается потребителю (представителю) при личном посещении Отдела по месту жительства либо акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
17. Пособие семьям, имеющим детей до 18 лет, не назначается в случаях, когда среднедушевой доход семьи превышает стоимость продовольственной корзины, а также в случаях, определенных Положением об участковых комиссиях для проведения обследования материального положения лиц, обратившихся за социальной помощью.
Пособие семьям, имеющим детей до 18 лет, не назначается на период, когда в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет.
Основаниями для прекращения выплаты пособия на детей до 18 лет являются:
1) смерть ребенка;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление заявителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия (пособий) на детей до 18 лет.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
соблюдения конституционных прав и свобод человека;
законности при исполнении служебного долга;
вежливости;
предоставления исчерпывающей и полной информации;
защиты и конфиденциальности информации;
обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.

20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өтініш беруші уәкілетті органның әрекеті мен шешіміне жоғары тұрған уәкілетті органдарда сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібіне түсінік, сондай-ақ шағымды дайындауға көмекті жоғары тұрған мемлекеттік органдарда – қалалар мен аудандар әкімдіктерінен алуға болады.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта бойынша немесе электронды түрде қалалар мен аудандар әкімдерінің атына беріледі. Қалалар мен аудандар әкімі аппаратының электронды поштасының мекен-жайлары осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
23. Шағымды қабылдауды растайтын құжат өтінішті қабылдау жөніндегі талон болып табылады, онда мемлекеттік органның атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі мен инициалдары, оның қабылдаған күні мен уақыты, телефондары көрсетіледі. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдердің электронды поштасының мекен-жайы, заңды мекен-жайы, телефондары осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген.
2) қалалар мен аудандар әкімі аппаратының веб-сайты, электронды поштаның мекен-жайы, заңды мекен-жайы осы стандарттың 4 қосымшасында көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша қосымша ақпаратты тұтынушы "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінен мына мекен-жай бойынша ала алады: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3, электронды поштаның мекен-жайы karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: 8(7212) 432082.
"18 жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100012, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Поспелов көшесі, 16
тел. (7212) 300169
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz
krggorsobes@mail.ru
2
"Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Заявитель имеет право обжаловать действия и решения уполномоченного органа в вышестоящих уполномоченных органах, а также в судебном порядке.
Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – в аппаратах акима городов и районов.
22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте, или в электронном виде на имя акимов городов и районов. Адреса электронной почты аппаратов акимов городов и районов указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
23. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны Отделов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны аппарата акимов городов и районов указаны в приложении 4 к настоящему стандарту.
25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова, 47/3, адрес электронной почты karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон: 8 (7212) 432082.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"
100012, Карагандинская область, город Караганда, улица Поспелова, 16
тел. (7212) 300169,
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz.
krggorsobes@mail.ru
2
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Балхаша"

100300, Қарағанды облысы, Балқаш қаласы, Гүлшат кенті, Ағыбай батыр көшесі, 23 тел/факс (71036) 53953
2
"Қонырат кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100305, Қарағанды облысы, Балқаш қаласы, Қонырат кенті, Зайцев көшесі, 20/1 тел. (71036) 64417, факс 64418
3
"Саяқ кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100313, Қарағанды облысы, Балқаш қаласы, Саяқ кенті, Парковая көшесі, 23 тел/факс (71041) 35308
4
"Кеңгір селосы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100615, Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, Кеңгір селосы, Әуезов көшесі, 4 тел. (87102) 922467, факс 922582
5
"Малшыбай селосы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100615, Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, Малшыбай селосы, тел/факс (87102) 760043
6
"Талап селосы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100615, Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, Талап селосы, 3 мөлтек аудан тел/факс (7102) 921505
7
"Жәйрем кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100702, Қарағанды облысы, Жәйрем кенті, Мира көшесі, 4 тел. (71032) 52230, факс 52901
8
"Ақтас кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101203, Қарағанды облысы, Ақтас кенті, Кржижановский көшесі, 27 тел. (87212) 445407, факс 445555
9
"Жезқазған кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100604, Қарағанды облысы, Жезқазған кенті, Жамбыл көшесі, 26А тел. (71063) 22119, факс 25116
10
"Ақтау кенті әкімінің аппараты"мемлекеттік мекемесі
101408, Қарағанды облысы, Ақтау кенті, 5-ші квартал, тел. (7213) 940437, факс 940437
11
"Шахан кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101606, Қарағанды облысы, Шахан кенті, Шаханская көшесі, 11 тел. (72156) 32417, факс 32403
12
"Новодолинский кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101605, Қарағанды облысы, Новодолинский кенті, Центральная көшесі, 4 тел. (72156) 62230, 62329, факс 62901
13
"Долинка кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101604, Қарағанды облысы, Новодолинский кенті, Садовая көшесі, 58 тел. (72156) 58231, факс 58252
14
"Жартас селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100107, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Жартас селосы, 60 лет Казахстана көшесі, 24 тел. (72131) 91318, факс 91221
15
"Көксу селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100111, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Көксу селосы, Центральная көшесі, 22 тел. (71253) 52482, факс 52661
16
"Сәрепті селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100115, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Сәрепті селосы тел. (72153) 55323, факс 55344
17
"Есенгелді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

100300, Карагандинская область, город Балхаш, поселок Гульшат, улица Агыбай батыра, 23 тел/факс (71036) 53953
2.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Конырат"
100305, Карагандинская область, город Балхаш, поселок Конырат, улица Зайцева, 20/1 тел. (71036) 64417, факс 64418
3.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Саяк"
100313, Карагандинская область, город Балхаш, поселок Саяк, улица Парковая, 5 тел/факс (71041) 35308
4.
Государственное учреждение "Аппарат акима села Кенгир"
100615, Карагандинская область, город Жезказган, село Кенгир, улица Ауэзова, 4 тел. (7102) 922467, факс 922582
5.
Государственное учреждение "Аппарат акима села Малшыбай"
100615, Карагандинская область, город Жезказган, село Малшыбай тел/факс (7102) 760043
6.
Государственное учреждение "Аппарат акима села Талап"
100615, Карагандинская область, город Жезказган, село Талап, 3-микрорайон тел/факс (87102) 921505
7.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Жайрем"
100702, Карагандинская область, поселок Жайрем, улица Мира, 4 тел. (71032) 52230, факс 52901
8.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Актас"
101203, Карагандинская область, поселок Актас, улица Кржижановского, 27 тел. (87212) 445407, факс 445555
9.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Жезказган"
100604, Карагандинская область, поселок Жезказган, улица Жамбула, 26А тел. (71063) 22119, факс 25116
10.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Актау"
101408, Карагандинская область, поселок Актау, 5 квартал тел. (7213) 940212, факс 940437
11.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Шахан"
101606, Карагандинская область, поселок Шахан, улица Шаханская, 11 тел. (72156) 32417, факс 32403
12.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Новодолинский"
101605, Карагандинская область, поселок Новодолинский, улица Центральная, 4 тел. (72156) 62230, 62329, факс 62901
13.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Долинка"
101604, Карагандинская область, поселок Долинка, улица Садовая, 58 тел. (72156) 58231, факс 58252
14.
Государственное учреждение "Аппарат акима Жартасского сельского округа"
100107, Карагандинская область, Абайский район, село Жартас улица 60 лет Казахстана, 24 тел. (72131) 91318, факс 91221
15.
Государственное учреждение “Аппарат акима Коксуского сельского округа”
100111, Карагандинская область, Абайский район, село Коксу, улица Центральная, 22 тел. (71253) 52482, факс 52661
16.
Государственное учреждение "Аппарата акима Сарептинского сельского округа"
100115, Карагандинская область, Абайский район, село Сарепта тел. (72153) 55323, факс 55344
17.
Государственное учреждение "Аппарат акима Есенгельдинского сельского округа"

100106, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Есенгелді селосы, Центральная көшесі, 20 тел. (72153) 53172, факс 32246
18
"Құрма селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100113, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Құрма селосы, Спасская көшесі, 7 тел. (72153) 50 566, факс 50574
19
"Құлаайғыр селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100112, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Құлаайғыр селосы, Карл.Маркс көшесі, 1 тел. (72153) 57124, факс 57303
20
"Агрогородок селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100104, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Агрогородок селосы, Садовая көшесі, 5 "б" тел. (72131) 90272, факс 90211
21
"Самар селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100114, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Самар селосы, Центральная көшесі, 19 Тел. (72153) 54290, факс 54289
22
"Юбилейное селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100117, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Юбилейное селосы, Мира көшесі, 15/1 тел. (72153) 58138, факс 58286
23
"Ақбастау селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100105, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Ақбастау селосы, Центральная көшесі, 11 тел. (72132) 31131, факс 31140
24
"Южный кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100118, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Южный кенті, Комсомольская көшесі, 14 тел/факс (72153) 56288
25
"Топар кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100116, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3 тел. (72153) 32187, 31528, факс 31582
26
"Қарабас кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100116, Қарағанды облысы, Абай ауданы, Қарабас кенті, Кирова көшесі, 9 тел/факс (72154) 31528
27
"Абай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1002008, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Абай селосы тел/факс (71038) 23543
28
"Айыртас селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1002009, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Айыртас селосы тел/факс (71038) 24233
29
"Жидебай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100205, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Сәуле селосы тел/факс (71037) 22219
30
"Қарабұлақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100210, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Нарманбет селосы тел/факс (71038) 23743
31
"Қараменде би селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100202, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтас селосы тел/факс (71037) 29121
32
"Қызыларай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

100106, Карагандинская область, Абайский район, село Есенгельды улица Центральная, 20 тел. (72153) 53172, факс 32246
18.
Государственное учреждение "Аппарат акима Курминского сельского округа"
100113, Карагандинская область, Абайский район, село Курминское, улица Спасская, 7 тел. (72153) 50566, факс 50574
19.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кулаайгырского сельского округа"
100112, Карагандинская область, Абайский район, село Кулаайгыр, улица Карла Маркса, 1 тел. (72153) 57124, факс 57303
20.
Государственное учреждение "Аппарат акима Агрогородокского сельского округа"
100104, Карагандинская область, Абайский район, село Агрогородок, улица Садовая, 5 "б" тел. (72131) 90272, факс 90211
21.
Государственное учреждение "Аппарат акима Самарского сельского округа"
100114, Карагандинская область, Абайский район, село Самар, улица Центральная, 19 тел. (72153) 54290, факс 54289
22.
Государственное учреждение "Аппарат акима Юбилейного сельского округа"
100117, Карагандинская область, Абайский район, село Юбилейное, улица Мира, 15/1 тел. (72153) 58138, факс 58286
23.
Государственное учреждение "Аппарат акима Акбастауского сельского округа"
100105, Карагандинская область, Абайский район, село Акбастау улица Центральная, 11 тел. (72132) 31131, факс 31140
24.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Южный"
100118, Карагандинская область, Абайский район, поселок Южный улица Комсомольская, 14 тел/факс (72153) 56288
25.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Топар"
100116, Карагандинская область, Абайский район, поселок Топар, улица Казыбек би, 3 тел. (72153) 32187, факс 31582
26.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Карабас"
100116, Карагандинская область, Абайский район, поселок Карабас, улица Кирова, 9 тел/факс (72153) 31528
27.
Государственное учреждение "Аппарат акима Абайского сельского округа"
100208, Карагандинская область, Актогайский район, село Абай тел/факс (71038) 23543
28.
Государственное учреждение "Аппарат акима Айыртаского сельского округа"
100209, Карагандинская область, Актогайский район, село Айыртас тел/факс (71038) 24233
29.
Государственное учреждение "Аппарат акима Жидебайского сельского округа"
100205, Карагандинская область, Актогайский район, село Сауле тел/факс (71037) 22219
30.
Государственное учреждение "Аппарат акима Карабулакского сельского округа"
100210, Карагандинская область, Актогайский район, село Нарманбет тел/факс (71038) 23743
31.
Государственное учреждение "Аппарат акима Карамендебиского сельского округа"
100202, Карагандинская область, Актогайский район, село Актас тел/факс (71037) 29121
32.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кызыларайского сельского округа"

100201, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақжарық селосы тел/факс (71037) 24213
33
"Қусақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100311, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Қошқар селосы тел/факс (71038) 23225
34
"Кежек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100203, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақши селосы тел/факс (71037) 29748
35
"Нүркен селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100204, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Нүркен селосы тел/факс (71037) 23340
36
"Ортадересін селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100312, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ортадересін селосы тел/факс (71037) 25340
37
"Тасарал селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100317, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Тасарал селосы тел/факс (71038) 26484
38
"Торанғалық селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100315, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Торанғалық селосы тел/факс (71038) 24632
39
"Шабанбай би селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100207, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Шабанбай би селосы тел/факс (71037) 26218
40
"Сарытерек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100206, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Сарытерек селосы тел/факс (71037) 25237
41
"Сарышаған кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100314, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Сарышаған кенті, Абай көшесі, 18 тел/факс (71038) 22253
42
"Шашубай кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100316, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Шашубай кенті, Ленин көшесі, 1 тел/факс (71038) 21257
43
"Ғ. Мұстафин кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100407, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ғ. Мұстафин кенті, Корниенко көшесі, 17 тел/факс (72138) 31101
44
"Ботақара кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100405, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 38а тел/факс (72154) 21600, факс 21696
45
"Қушоқы кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100413, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Қушоқы кенті Искаков көшесі, 55 тел/факс (72138) 32338
46
"Ақбел селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100401, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ақбел селосы, Юбилейная көшесі, 4 тел/факс (72154) 22166
47
"Ақтөбе селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

100201, Карагандинская область, Актогайский район, село Акжарык тел/факс (71037) 24213
33.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кусакского сельского округа"
100311, Карагандинская область, Актогайский район, село Кошкар тел/факс (71038) 23225
34.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кежекского сельского округа"
100203, Карагандинская область, Актогайский район, село Акши тел/факс (71037) 29748
35.
Государственное учреждение "Аппарат акима Нуркенского сельского округа"
100204, Карагандинская область, Актогайский район, село Нуркен тел/факс (71037) 23340
36.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ортадересинского сельского округа"
100312, Карагандинская область, Актогайский район, село Ортадересин тел/факс (71037) 25340
37.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тасаралского сельского округа"
100317, Карагандинская область, Актогайский район, село Тасарал тел/факс (71038) 26484
38.
Государственное учреждение "Аппарат акима Торангалыкского сельского округа"
100315, Карагандинская область, Актогайский район, село Торангалык тел/факс (71038) 24632
39.
Государственное учреждение "Аппарат акима Шабанбайбиского сельского округа"
100207, Карагандинская область, Актогайский район, село Шабанбай би тел/факс (71037) 26218
40.
Государственное учреждение "Аппарат акима Сарытерекского сельского округа"
100206, Карагандинская область, Актогайский район, село Сарытерек тел/факс (71037) 25237
41.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Сарышаган"
100314, Карагандинская область, Актогайский район, поселок Сарышаган, улица Абая, 18 тел/факс (71038) 22253
42.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Шашубай"
100316, Карагандинская область, Актогайский район, поселок Шашубай, улица Ленина, 1 тел/факс (71038) 21257
43.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Г.Мустафина"
100407, Карагандинская область, Бухаржырауский район, поселок Г. Мустафина, улица Корниенко, 17 тел/факс (72138) 31101
44.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Ботакара"
100405, Карагандинская область, Бухаржырауский район, поселок Ботакара, улица Абылай хана, 38а тел. (72154) 21600, факс 21696
45.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Кушокы"
100413, Карагандинская область, Бухаржырауский район, поселок Кушокы, улица Искакова, 55 тел/факс (72138) 32338
46.
Государственное учреждение "Аппарат акима Акбелского сельского округа"
100401, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Акбел, улица Юбилейная, 4 тел/факс (72154) 22166
47.
Государственное учреждение "Аппарат акима Актобинского сельского округа"

100425, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Актөбе селосы, Центральный көшесі, 1 тел/факс (72138) 30224
48
"Ақөре селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100402, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ақөре селосы, Целинная көшесі, 1 тел/факс (72154) 21446
49
"Белағаш селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100404, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Белағаш селосы, Школьная көшесі, 17 тел/факс (72154) 25273
50
"Березняков селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100430, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Березняков селосы, Центральная көш, 9 тел/факс (72138) 35543
51
"Ботақара селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100405, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ботақара селосы, Горький көшесі, 19 тел/факс (72154) 27710
52
"Бұқар жырау селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100406, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Бұқар жырау селосы, Центральная көшесі, 9 тел.факс (72154) 24441
53
"Гагарин селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100431, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Гагарин селосы, Октябрьская көшесі, 72 тел/факс (72138) 22236
54
"Дубовка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101204, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Дубовка селосы, Юбилейная көшесі, 37 тел/факс (72138) 36178
55
"Қаражар селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100426, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Қаражар селосы, Зеленая көшесі, 12 тел/факс (72138) 33720
56
"Қарақұдық селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100410, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Қарақұдық селосы, Набережная көшесі, 1 тел/факс (72154) 21244
57
"Көкпекті селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100411, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Көкпекті селосы, Торговая көшесі, 1 тел/факс (72154) 23279
58
"Корнеевка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100412, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Корнеевка селосы, Целинная көшесі, 11 тел/факс (72154) 26436
59
"Молодецкий селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100427, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Молодецкий селосы, Амангелді көшесі, 13 тел/факс (72138) 34571
60
"Доскей ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100408, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Доскей ауылы, Доскей көшесі, 32/2 тел/факс (72154) 24227
61
"Новоузенка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

100425, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Актобе, улица Центральная, 1 тел/факс (72138) 30224
48.
Государственное учреждение "Аппарат акима Акоринского сельского округа"
100402, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Акоре, улица Целинная, 1 тел/факс (72154) 21446
49.
Государственное учреждение "Аппарат акима Белагашского сельского округа"
100404, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Белагаш, улица Школьная, 17 тел/факс (72154) 25273
50.
Государственное учреждение "Аппарат акима Березняковского сельского округа"
100430, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Березняки, улица Центральная, 9 тел/факс (72138) 35543
51.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ботакаринского сельского округа"
100405, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Ботакара, улица Горького, 19 тел/факс (72154) 27710
52.
Государственное учреждение "Аппарат акима Бухаржырауского сельского округа"
100406, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Бухар жырау, улица Центральная, 9 тел/факс (72154) 24441
53.
Государственное учреждение "Аппарат акима Гагаринского сельского округа"
100431, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Гагарина, улица Октябрьская, 72 тел/факс (72138) 22236
54.
Государственное учреждение "Аппарат акима Дубовского сельского округа"
101204, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Дубовка, улица Юбилейная, 37 тел/факс (72138) 36178
55.
Государственное учреждение "Аппарат акима Каражарского сельского округа"
100426, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Каражар, улица Зеленая 12 тел/факс (72138) 33720
56.
Государственное учреждение "Аппарат акима Каракудукского сельского округа"
100410, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Каракудук, улица Набережная, 1 тел/факс (72154) 21244
57.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кокпектинского сельского округа"
100411, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Кокпекты, улица Торговая, 1 тел/факс (72154) 23279
58.
Государственное учреждение "Аппарат акима Корнеевского сельского округа"
100412, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Корнеевка, улица Целинная, 11 тел/факс (72154) 26436
59.
Государственное учреждение "Аппарат акима Молодецкого сельского округа"
100427, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Молодецкое, улица Амангельды, 13 тел/факс (72138) 34571
60.
Государственное учреждение "Аппарат акима Доскейского сельского округа"
100408, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Доскей, улица Доскея, 32/2 тел/факс (72154) 24227
61.
Государственное учреждение "Аппарат акима Новоузенского сельского округа"

100424, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Новоузенка селосы, Тбилисская көшесі, 28 тел/факс (72138) 39281
62
"Петровка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100415, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Петровка селосы, Школьная көшесі, 11 тел/факс (72154) 20543
63
"Баймырза селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100432, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Баймырза селосы, Фабричная көшесі, 3 тел/факс (72138) 38645
64
"Ростовка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100433, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ростовка селосы, Советская көшесі, 12а тел/факс (72138) 37135
65
"Самарқанд селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100434, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Самарқанд селосы, Ленинская көшесі, 1 тел/факс (72138) 33339
66
"Суықсу селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100418, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Суықсу селосы, Ленин көшесі, 17 тел/факс (72132) 31210
67
"Тоғызқұдық селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100419, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Тоғызқұдық селосы, Механическая көшесі, 7 тел/факс (72154) 21845
68
"Тұзды селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100414, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Тұзды селосы, Гагарин көшесі, 1 тел/факс (72138) 34787
69
"Үміткер селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100420, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Үміткер селосы, Центральная көшесі, 7/2 тел/факс (72154) 26280
70
"Үштөбе селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100422, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Үштөбе селосы, Ленинградская көш, 30 тел/факс (72154) 29612
71
"Центральный селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100435, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Центральный селосы, Ленина көшесі, 16 тел/факс (72138) 33171
72
"Шешенқара селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100423, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Шешенқара селосы, Пискунова көшесі, 59 тел/факс (72154) 28648
73
"Қызылжар кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100507, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Қызылжар кенті тел. (71030) 64575
74
"Ақтүбек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100503, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Ақтүбек селосы тел/факс (71030) 27949
75
"Айнабұлақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

100424, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Новоузенка, улица Тбилисская, 28 тел/факс (72138) 39281
62.
Государственное учреждение "Аппарат акима Петровского сельского округа"
100415, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Петровка, улица Школьная, 11 тел/факс (72154) 20543
63.
Государственное учреждение "Аппарат акима Баймырзинского сельского округа"
100432, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Баймырза, улица Фабричная, 3 тел/факс (72138) 38645
64.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ростовского сельского округа"
100433, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Ростовка, улица Советская, 12а тел/факс (72138) 37135
65.
Государственное учреждение "Аппарат акима Самаркандского сельского округа"
100434, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Самаркандское, улица Ленинская, 1 тел/факс (72138) 33339
66.
Государственное учреждение "Аппарат акима Суыксуского сельского округа"
100418, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Суыксу, улица Ленина, 17 тел/факс (72132) 31210
67.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тогызкудукского сельского округа"
100419, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Тогызкудук, улица Механическая, 7 тел/факс (72154) 21845
68.
Государственное учреждение "Аппарат акима Туздинского сельского округа"
100414, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Тузды, улица Гагарина, 1 тел/факс (72138) 34787
69.
Государственное учреждение "Аппарат акима Умуткерского сельского округа"
100420, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Умуткер, улица Центральная, 7/2 тел/факс (72154) 26280
70.
Государственное учреждение "Аппарат акима Уштобинского сельского округа"
100422, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Уштобе, улица Ленинградская, 30 тел/факс (72154) 29612
71.
Государственное учреждение "Аппарат акима Центрального сельского округа"
100435, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Центральное, улица Ленина, 16 тел/факс (72138) 33171
72.
Государственное учреждение "Аппарат акима Шешенкаринского сельского округа"
100423, Карагандинская область, Бухаржырауский район, село Шешенкара, улица Пискунова, 59 тел/факс (72154) 28648
73.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Кызылжар"
100507, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Кызылжар тел/факс (71030) 64575
74.
Государственное учреждение "Аппарат акима Актубекского сельского округа"
100503, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Актубек тел/факс (71030) 27949
75.
Государственное учреждение "Аппарат акима Айнабулакского сельского округа"

100501, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Айнабұлақ селосы тел/факс (71030) 27461
76
"Ақтау селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100502, Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданы, Ақтау селосы тел/факс (71041) 25161
77
"Актасты селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Ақтасты селосы тел/факс (71030) 26295
78
"Аппаз селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Аппаз селосы тел/факс (71030) 27391
79
"Байдалы би селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Байдалы би селосы тел/факс (71030) 26342
80
"Бидайық селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100508, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Бидайық селосы тел/факс (71030) 26342
81
"Ералиев селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100505, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Ералиев селосы тел/факс (71030) 27441
82
"Қараағаш селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Ынталы селосы тел/факс (71030) 24184
83
"С.Сейфуллин селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100506, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Ынтымақ селосы тел/факс (71030) 24355
84
"Түгіскен селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100510, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Түгіскен селосы тел/факс (71030) 26160
85
"Целинный селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Орынбай селосы тел/факс (71030) 23761
86
"Қараағаш селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Қараағаш селосы тел/факс (71030) 24195
87
"Бақты селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100807, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Бақты селосы, Тәуелсіздік көшесі, 7 тел/факс (72146) 38721
88
"Бесоба селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100808, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Бесоба ауылы, Әбдірәсілов көшесі, 23 тел/факс (72132) 36443
89
"Егіндібұлақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100810, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Егіндібұлақ селосы, Мәди көшесі, 10 тел/факс (72147) 91567
90
"Жаңатоған селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

100501, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Айнабулак тел/факс (71030) 27461
76.
Государственное учреждение "Аппарат акима Актауского сельского округа"
100502, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Актау тел/факс (71041) 25161
77.
Государственное учреждение "Аппарат акима Актастинского сельского округа"
100500, Карагандинская область, Жанаркинский район, село Актасты тел/факс (71030) 26295
78.
Государственное учреждение "Аппарат акима Аппазского сельского округа"
100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Аппаз тел/факс (71030) 27391
79.
Государственное учреждение "Аппарат акима Байдалыбиского сельского округа"
100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Байдалы би тел/факс (71030) 26342
80.
Государственное учреждение "Аппарат акима Бидайыкского сельского округа"
100508, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Бидайык тел/факс (71030) 26342
81.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ералиевского сельского округа"
100505, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Ералиева тел/факс (71030) 27441, факс 27441
82.
Государственное учреждение "Аппарат акима Караагашского сельского округа"
100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Ынталы тел/факс (71030) 24184
83.
Государственное учреждение "Аппарат акима С. Сейфуллинского сельского округа"
100506, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Ынтымак тел. (71030) 24355, факс 24355.
84.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тугускенского сельского округа"
100510, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Тугускен тел. (71030) 26160, факс 26160
85.
Государственное учреждение "Аппарат акима Целинного сельского округа"
100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Орынбай тел/факс (71030) 23761
86.
Государственное учреждение "Аппарат акима Караагашского сельского округа"
100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, село Караагаш тел/факс (71030) 24195
87.
Государственное учреждение "Аппарат акима Бахтинского сельского округа"
100807, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Бахты, улица Тәуелсіздік, 7 тел/факс (72146) 38721
88.
Государственное учреждение "Аппарат акима Бесобинского сельского округа"
100808, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Бесоба, улица Абдырасылова, 23 тел/факс (72132) 36443
89.
Государственное учреждение "Аппарат акима Егиндыбулакского сельского округа"
100810, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Егиндыбулак, улица Мади, 10 тел/факс (72147) 91567
90.
Государственное учреждение "Аппарат акима Жанатоганского сельского округа"

100811, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Жаңатоған ауылы, Ұшқын көшесі, 39 тел/факс (72146) 31760
91
"Аманжолов селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100805, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Талды ауылы, Қ. Аманжолов көшесі, 2 тел/факс (72146) 37400
92
"Қайнарбұлақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100806, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Аппаз ауылы, Сейлхан көшесі, 14 тел/факс (72146) 37258
93
"Қарағайлы кент әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100814, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Қарағайлы кенті, 20 квартал, 4 тел. (72146) 45480, факс 45001
94
"Қаракөл селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100815, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Қаракөл ауылы, Студенческая көшесі, 13 тел/факс (72147) 91557
95
"Қаршығалы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100816, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Көктас ауылы, Гагарин көшесі, 30 тел/факс (72146) 33512
96
"Абай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100800, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Абай ауылы, Мендеке батыр көшесі, 8 тел/факс (72147) 51341
97
"Қоянды селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100817, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Қоянды ауылы, Советская көшесі, 5 тел/факс (72147) 58221
98
"Қырғыз селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100809, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Бүркітті ауылы, Тың көшесі, 8 тел/факс (72146) 34521
99
"Мәди ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100800, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Мәди ауылы, Бейбітшілік көшесі, 2 тел/факс (72132) 54260
100
"М.Мамыраев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100800, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, М.Мамраев селосы, Қабдикаримов көшесі, 12 тел/факс (72146) 33300
101
"Н. Әбдіров селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100800, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Н. Әбдіров селосы, Машанов көшесі, 48 тел. (72146) 34232, факс 34304
102
"Н. Нұрмақов селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100800, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Н.Нұрмақов селосы, Елебеков көшесі, 6 тел/факс (72147) 55572
103
"Тәттімбет селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100804, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Ақтасты селосы, Қазыбек би көшесі, 37 тел/факс (72147) 53231

100811, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Жанатоган, улица Ушкын, 39 тел/факс (72146) 31760
91.
Государственное учреждение "Аппарат акима Аманжоловского сельского округа"
100805, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Талды, улица К. Аманжолова, 2 тел/факс (72146) 37400
92.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа"
100806, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Аппаз, улица Сейлхан, 14 тел/факс (72146) 37258
93.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Карагайлы"
100814, Карагандинская область, Каркаралинский район, поселок Карагайлы, 20 квартал, 4 тел. (72146) 45480, факс 45001
94.
Государственное учреждение "Аппарат акима Каракольского сельского округа"
100815, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Каракол, улица Студенческая, 13 тел/факс (72147) 91557
95.
Государственное учреждение "Аппарат акима Каршигалинского сельского округа"
100816, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Коктас, улица Гагарина, 30 тел/факс (72146) 33512
96.
Государственное учреждение "Аппарат акима Абайского сельского округа"
100800, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Абай, улица Мендеке батыра, 8 тел/факс (72147) 51341
97.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кояндинского сельского округа"
100817, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Коянды, улица Советская, 5 тел/факс (72147) 58221
98.
Государственное учреждение "Аппарат акима Киргизского сельского округа"
100809, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Буркутты, улица Тын, 8 тел/факс (72146) 34521
99.
Государственное учреждение "Аппарат акима Мадийского сельского округа"
100800, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Мади, улица Бейбітшілік, 2 тел/факс (72132) 54260
100.
Государственное учреждение "Аппарат акима М. Мамыраевского сельского округа"
100800, Карагандинская область, Каркаралинский район, село М.Мамыраева, улица Кабдикаримова, 12 тел/факс (72146) 33300
101.
Государственное учреждение "Аппарат акима Н. Абдировского сельского округа"
100800, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Н.Абдирова, улица Машанова, 48 тел. (72146) 34232, факс 34304
102.
Государственное учреждение "Аппарат акима Н. Нурмаковского сельского округа"
100800, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Н.Нурмакова, улица Елебекова, 6 тел/факс (72147) 55272
103.
Государственное учреждение "Аппарат акима Таттимбетского сельского округа"
100804, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Актасты, улица Казыбек би, 37 тел/факс (72147) 53231

104
"Тегісшілдік селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100821, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Тегісшілдік селосы тел/факс (72146) 32999
105
"Темірші селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100820, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Татан селосы, Орталық көшесі, 6 тел/факс (72132) 36586
106
"Томар селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100824, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Томар селосы, Мәди көшесі, 15 тел/факс (72132) 35223
107
"Угар селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100818, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Матақ селосы, Қазақстан көшесі, 8 тел/факс (72146) 33732
108
"Шарыкты селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100822, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Теректі селосы, Шегебаев көшесі, 10 тел/факс (72147) 91430
109
"Ынталы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100825, Қарағанды облысы, Қарқаралы ауданы, Ынталы селосы, Шілік көшесі, 13 тел/факс (72146) 35413
110
"Ақмешіт селолық округі аппараты" мемлекеттік мекемесі
100901, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Ақмешіт селосы тел/факс (72144) 22747
111
"Ахмет селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100904, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Ахмет ауылы тел/факс (72144) 22308
112
"Байтуған селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100905, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Байтуған селосы тел/факс (72144) 22792
113
"Балықтыкөл селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100906, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Балықтыкөл селосы тел/факс (72144) 21659
114
"Жараспай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100909, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Жараспай селосы тел/факс (72144) 32299
115
"Заречное селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100910, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Заречное селосы тел/факс (72144) 39233
116
"К.Мыңбаев селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100911, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, К. Мыңбаев атындағы селосы тел/факс (72144) 22478
117
"Ізенді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100912, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Ізенді селосы тел/факс (72144) 43281
118
"Қараой селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100914, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Қараой селосы тел/факс (72144) 47283

104.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тегисшилдикского сельского округа"
100821, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Тегисшилдик тел/факс (72146) 32999
105.
Государственное учреждение "Аппарат акима Темиршинского сельского округа"
100820, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Татан, улица Орталык, 6 тел/факс (72132) 36586
106.
Государственное учреждение "Аппарат акима Томарского сельского округа"
100824, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Томар, улица Мади, 15 тел/факс (72132) 35223
107.
Государственное учреждение "Аппарат акима Угарского сельского округа"
100818, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Матак, улица Казахстанская, 8 тел/факс (72146) 33732
108.
Государственное учреждение "Аппарат акима Шарыктинского сельского округа"
100822, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Теректы, улица Шегебаева, 10 тел/факс (72147) 91430
109.
Государственное учреждение "Аппарат аким Инталинского сельского округа"
100825, Карагандинская область, Каркаралинский район, село Инталы, улица Шілік, 13 тел/факс (72146) 35413
110.
Государственное учреждение "Аппарат акима Акмешитского сельского округа"
100901, Карагандинская область, Нуринский район, село Акмешит тел. (72144) 22747
111.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ахметского сельского округа"
100904, Карагандинская область, Нуринский район, село Ахмет ауылы тел/факс (72144) 22308
112.
Государственное учреждение "Аппарат акима Байтуганского сельского округа"
100905, Карагандинская область, Нуринский район, село Байтуган тел/факс (72144) 22792
113.
Государственное учреждение "Аппарат акима Балыктыкольского сельского округа"
100906, Карагандинская область, Нуринский район, село Балыктыколь тел/факс (72144) 21659
114.
Государственное учреждение "Аппарат акима Жараспайского сельского округа"
100909, Карагандинская область, Нуринский район, село Жараспай, тел/факс (72144) 32299
115.
Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа"
100910, Карагандинская область, Нуринский район, село Заречное, тел/факс (72144) 39233
116.
Государственное учреждение "Аппарат акима К. Мынбаевского сельского округа"
100911, Карагандинская область, Нуринский район, село имени К. Мынбаева тел/факс (72144) 22478
117.
Государственное учреждение "Аппарат акима Изендинского сельского округа"
100912, Карагандинская область, Нуринский район, село Изенды тел/факс (72144) 43281
118.
Государственное учреждение "Аппарат акима Караойского сельского округа"
100914, Карагандинская область, Нуринский район, село Караой тел/факс (72144) 47283

119
"Кертінді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100915, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Кертінді селосы тел/факс (72144) 22272
120
"Көбетей селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100916, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Көбетей селосы тел/факс (72144) 21412
121
"Киевка кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100900, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Киевка кенті, Абай көшесі, 48 тел/факс (72144) 21385, 22602
122
"Құланөтпес селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100917, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Құланөтпес селосы тел/факс (72144) 35210
123
"Майоровка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100919, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Майоровка селосы тел/факс (72144) 37219
124
"Пржевальское селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100920, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Пржевальское селосы тел/факс (72132)38210
125
"Тассуат селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100923, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Тассуат селосы тел/факс (72144) 31216
126
"Шахтерское селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100925, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Шахтерское селосы тел/факс (72144) 42295
127
"Щербаковское селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100926, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Щербаковское селосы тел/факс (72144) 46218
128
"Баршино селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100907, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Баршино селосы тел/факс (72132) 52102
129
"Жанбөбек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100908, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Жанбөбек селосы тел/факс (72132) 52110
130
"Құланөтпес селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100918, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Құланөтпес селосы тел/факс (72132) 33617
131
"Соналы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100921, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Соналы селосы тел/факс (72132) 52129
132
"Талдысай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100922, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Талдысай селосы тел/факс (72132) 52149
133
"Тікенекті селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100924, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Тікенекті селосы тел/факс (72132) 54727
134
"Шұбаркөл кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

119.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кертиндинского сельского округа"
100915, Карагандинская область, Нуринский район, село Кертинды тел/факс (72144) 22272
120.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кобетейского сельского округа"
100916, Карагандинская область, Нуринский район, село Кобетей тел/факс (72144) 21412
121.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Киевка"
100900, Карагандинская область, Нуринский район, поселок Киевка, улица Абая, 48 тел/факс (72144) 21385, 22602
122.
Государственное учреждение "Аппарат акима Куланотпеского сельского округа"
100917, Карагандинская область, Нуринский район, село Куланотпес тел/факс (72144) 35210
123.
Государственное учреждение "Аппарат акима Майоровского сельского округа"
100919, Карагандинская область, Нуринский район, село Майоровка тел/факс (72144) 37219
124.
Государственное учреждение "Аппарат акима Пржевальского сельского округа"
100920, Карагандинская область, Нуринский район, село Пржевальское, тел/факс (72132) 38210
125.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тассуатского сельского округа"
100923, Карагандинская область, Нуринский район, село Тассуат тел/факс (72144) 31216
126.
Государственное учреждение "Аппарат акима Шахтерского сельского округа"
100925, Карагандинская область, Нуринский район, село Шахтерское тел/факс (72144) 42295
127.
Государственное учреждение "Аппарат акима Щербаковского сельского округа"
100926, Карагандинская область, Нуринский район, село Щербаковское тел/факс (72144) 46218
128.
Государственное учреждение "Аппарат акима Баршинского сельского округа"
100907, Карагандинская область, Нуринский район, село Баршино тел/факс (72132) 52102
129.
Государственное учреждение "Аппарат акима Жанбобекского сельского округа"
100908, Карагандинская область, Нуринский район, село Жанбобек тел/факс (72132) 52110
130.
Государственное учреждение "Аппарат акима Куланутпеского сельского округа"
100918, Карагандинская область, Нуринский район, село Куланутпес тел/факс (72132) 33617
131.
Государственное учреждение "Аппарат акима Соналинского сельского округа"
100921, Карагандинская область, Нуринский район, село Соналы тел/факс (72132) 52129
132.
Государственное учреждение "Аппарат акима Талдысайского сельского округа"
100922, Карагандинская область, Нуринский район, село Талдысай, тел/факс (72132) 52149
133.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ткенектинского сельского округа"
100924, Карагандинская область, Нуринский район, село Ткенекты тел/факс (72132) 54727
134.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Шубарколь"

100900, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Шұбаркөл кенті тел/факс (72132) 10110, 10155
135
"Осакаровка кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101000, Қарағанды облысы, Осакаровка кенті, Литвиновская көшесі, 71 тел. (72149) 41491, факс 43030
136
"Молодежный кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101012, Қарағанды облысы, Молодежный кенті, Абая көшесі, 13 тел. (72148) 21008, факс 21864
137
"Батпақты селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101003, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Батпақты селосы тел/факс (72149) 33735
138
"Сарыөзек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101020, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Сарыөзек селосы тел/факс (72148) 25320
139
"Дальнее селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101004, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Дальнее селосы тел/факс (72148) 26396
140
"Звезда селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101005, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Звезда селосы тел/факс (72148) 25710
141
"Ертіс селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101006, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Ертіс селосы тел/факс (72148) 27332
142
"Қаратомар селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101000, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Сенокосное селосы тел/факс (72148) 39354
143
"Есіл селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101010, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Есіл селосы тел/факс (72149) 35235
144
"Құндызды селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101030, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Шұңқыркөл селосы тел/факс (72149) 37435
145
"Мирный селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101011, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Мирное селосы тел/факс (72148) 27140
146
"Маржанкөл селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101025, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Уызбай селосы тел/факс (72149) 38331
147
"Николаев селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101013, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Николаев селосы тел/факс (72149) 30235
148
"Озерный селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101014, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Озерное селосы тел/факс (72149) 37235
149
"Қарағайлы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101015, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Қарағайлы селосы тел/факс (72149) 36221

100900, Карагандинская область, Нуринский район, поселок Шубарколь тел/факс (72132) 10110, 10155
135.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Осакаровка"
101000, Карагандинская область, поселок Осакаровка, улица Литвиновская, 71 тел. (72149) 41491, факс 43030
136.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Молодежный"
101012, Карагандинская область, поселок Молодежный, улица Абая, 13 тел. (72148) 21008, факс 21864
137.
Государственное учреждение "Аппарат акима Батпактинского сельского округа"
101003, Карагандинская область, Осакаровский район, село Батпакты тел/факс (72149) 33735
138.
Государственное учреждение "Аппарат акима Сарыозекского сельского округа"
101020, Карагандинская область, Осакаровский район, село Сарыозек тел/факс (72148) 25320
139.
Государственное учреждение "Аппарат акима Дальнееского сельского округа"
101004, Карагандинская область, Осакаровский район, село Дальнее тел/факс (72148) 26396
140.
Государственное учреждение "Аппарат акима Звездного сельского округа"
101005, Карагандинская область, Осакаровский район, село Звезда, тел/факс (72148) 25710
141.
Государственное учреждение "Аппарат акима Иртышского сельского округа"
101006, Карагандинская область, Осакаровский район, село Иртышское тел/факс (72148) 27332
142.
Государственное учреждение "Аппарат акима Каратомарского сельского округа"
101000, Карагандинская область, Осакаровский район, село Сенокосное тел/факс (72148) 39354
143.
Государственное учреждение "Аппарат акима Есильского сельского округа"
101010, Карагандинская область, Осакаровский район, село Есиль тел/факс (72149) 35235
144.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кундуздинского сельского округа"
101030, Карагандинская область, Осакаровский район, село Шункырколь тел/факс (72149) 37435
145.
Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа"
101011, Карагандинская область, Осакаровский район, село Мирное тел/факс (72148) 27140
146.
Государственное учреждение "Аппарат акима Маржанкульского сельского округа"
101025, Карагандинская область, Осакаровский район, село Уызбай тел/факс (72149) 38331
147.
Государственное учреждение "Аппарат акима Николаевского сельского округа"
101013, Карагандинская область, Осакаровский район, село Николаевка тел/факс (72149) 30235
148.
Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа"
101014, Карагандинская область, Осакаровский район, село Озерное тел/факс (72149) 37235
149.
Государственное учреждение "Аппарат акима Карагайлинского сельского округа"
101015, Карагандинская область, Осакаровский район, село Карагайлы тел/факс (72149) 36221

150
"Ақбұлақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101001, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Ақбұлақ селосы тел/факс (72148) 21409
151
"Пионер селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101016, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Пионер селосы тел/факс (72149) 34235
152
"Родниковское селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101018, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Родниковское селосы тел/факс (72148) 26145
153
"Садовое селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101019, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Садовое селосы тел/факс (72149) 38235
154
"Сұңқар селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101022, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Сұңқар селосы тел/факс (72149) 38635
155
"Тельман селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101023, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Тельман селосы тел/факс (72148) 26541
156
"Трудовой селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101024, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Трудовое селосы тел/факс (72148) 25623
157
"Чапаево селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101027, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Чапаево селосы тел/факс (72149) 25224
158
"Шідерті селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101028, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Шідерті селосы тел/факс (72148) 25116
159
"Мибұлақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101501, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Мибұлақ селосы, Саркеев көшесі, 11 тел/факс (71035) 23682
160
"Ақтас кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
101502, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ақтас кенті, тел/факс (710412) 20010
161
"Жанкелді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101503, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Байқоңыр селосы, тел/факс (71034) 23211
162
"Қаракеңгір селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101504, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Бозтұмсық селосы, Центральная көшесі, 1 тел/факс (71035) 24312
163
"Алғабас селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101505, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Алғабас селосы тел/факс (71041) 24010
164
"Борсеңгір селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101506, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Борсеңгір селосы, Қазыбек би көшесі, 5 тел/факс (71034) 23578
165
"Егінді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

150.
Государственное учреждение "Аппарат акима Акбулакского сельского округа"
101001, Карагандинская область, Осакаровский район, село Акбулак тел/факс (72148) 21409
151.
Государственное учреждение "Аппарат акима Пионерского сельского округа"
101016, Карагандинская область, Осакаровский район, село Пионерское тел/факс (72149) 34235
152.
Государственное учреждение "Аппарат акима Родниковского сельского округа"
101018, Карагандинская область, Осакаровский район, село Родниковское тел/факс (72148) 26145
153.
Государственное учреждение "Аппарат акима Садовского сельского округа"
101019, Карагандинская область, Осакаровский район, село Садовое тел/факс (72149) 38235
154.
Государственное учреждение "Аппарат акима Сункарского сельского округа"
101022, Карагандинская область, Осакаровский район, село Сункар тел/факс (72149) 38635
155.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тельманского сельского округа"
101023, Карагандинская область, Осакаровский район, село Тельманское, тел/факс (72148) 26541
156.
Государственное учреждение "Аппарат акима Трудового сельского округа"
101024, Карагандинская область, Осакаровский район, село Трудовое тел/факс (72148) 25623
157.
Государственное учреждение "Аппарат акима Чапаевского сельского округа"
101027, Карагандинская область, Осакаровский район, село Чапаево тел/факс (72149) 25224
158.
Государственное учреждение "Аппарат акима Шидертинского сельского округа"
101028, Карагандинская область, Осакаровский район, село Шидерты тел/факс (72148) 25116
159.
Государственное учреждение "Аппарат акима Мибулакского сельского округа"
101501, Карагандинская область, Улытауский район, село Мибулак, улица Саркеева, 11 тел/факс (71034) 23682
160.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Актас"
101502, Карагандинская область, Улытауский район, поселок Актас тел/факс (710412) 20010
161.
Государственное учреждение "Аппарат акима Жангельдинского сельского округа"
101503, Карагандинская область, Улытауский район, село Байконур тел/факс (71034) 23211
162.
Государственное учреждение "Аппарат акима Каракенгирского сельского округа"
101504, Карагандинская область, Улытауский район, село Бозтумсык улица Центральная, 1 тел/факс (71035) 24312
163.
Государственное учреждение "Аппарат акима Алгабаского сельского округа"
101505, Карагандинская область, Улытауский район, село Алгабас тел/факс (71041) 24010
164.
Государственное учреждение "Аппарат акима Борсенгирского сельского округа"
101506, Карагандинская область, Улытауский район, село Борсенгир улица Казыбек би, 5 тел/факс (71034) 23578
165.
Государственное учреждение "Аппарат акима Егиндинского сельского округа"

101507, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Егінді селосы тел/факс (71034) 23010
166
"Жезді кенті әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
101508, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Жезді кенті, 9 Құттымбетов көшесі, 37 тел/факс (71034) 21550
167
"Сарысу селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101509, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Сарысу селосы, Сатпаев көшесі, 17 тел/факс (71034) 23332
168
"Қарсақпай кенті әкімі аппараты мемлекеттік мекемесі
101510, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Қарсақпай кенті, Болман ақын көшесі, 73 тел/факс (71034) 23142
169
"Қоскөл селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101511, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Қоскөл селосы, Сыздықов көшесі, 14 тел/факс (71041) 21010
170
"Шеңбер селолық әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
101512, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Шеңбер селосы, Школьная көшесі, 3 тел/факс (71041) 32010
171
"Аманкелді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101513, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Аманкелді селосы, Бұлқышев көшесі, 11 тел/факс (71035) 23133
172
"Терісаққан селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101514, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Терісаққан селосы, Желдіадыр көшесі, 14/1 тел/факс (71041) 23020
173
"Ақсу -Аюлы селолық округі аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы селосы, Шортанбай көшесі, 26 тел/факс (71031) 21175
174
"Ақадыр кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101712, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4 тел/факс (71033) 27683,
175
"Ақжал кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101713, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақжал кенті, Абай көшесі, 5 тел/факс (71031) 37105
176
"Ақой селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101701, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақой селосы, Чепурченко көшесі, 19 тел/факс (71033) 35539
177
"Батық селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101702, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Батық селосы, І.Жансүгіров көшесі, 87 тел/факс (71031) 36224
178
"Бұрма селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101703, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Бұрма селосы, Центральная көшесі, 22 тел. (71042) 35334, факс 35321
179
"Жарық кент әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101705, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Жарық кенті, Байғозы батыр көшесі, 7 тел/факс (71031) 34241

101507, Карагандинская область, Улытауский район, село Егинды тел/факс (71034) 23010
166.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Жезды"
101508, Карагандинская область, Улытауский район, поселок Жезды улица Куттымбетова, 37 тел/факс (71034) 21550
167.
Государственное учреждение "Аппарат акима Сарысуского сельского округа"
101509, Карагандинская область, Улытауский район, село Сарысу, улица Сатпаева, 17 тел/факс (71034) 23332
168.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Карсакпай"
101510, Карагандинская область, Улытауский район, поселок Карсакпай улица Болман акына, 73 тел/факс (71034) 23142
169.
Государственное учреждение "Аппарат акима Коскольского сельского округа"
101511, Карагандинская область, Улытауский район, село Косколь, улица Сыздыкова, 14 тел/факс (71041) 21010
170.
Государственное учреждение "Аппарат акима Шенберского сельского округа"
101512, Карагандинская область, Улытауский район, село Шенбер, улица Школьная, 3 тел/факс (71041) 32010
171.
Государственное учреждение "Аппарат акима Амангельдинского сельского округа"
101513, Карагандинская область, Улытауский район, село Сарлык, улица Булкышева, 11 тел/факс (71035) 23133
172.
Государственное учреждение "Аппарат акима Терсакканского сельского округа"
101514, Карагандинская область, Улытауский район, село Терсаккан, улица Желдыадыр 14/1 тел/факс (71041) 23020
173.
Государственное учреждение "Аппарат акима Аксу-Аюлинского сельского округа"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы улица  Шортанбай, 26 тел/факс (71031) 21175
174.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Агадырь"
101712, Карагандинская область, Шетский район, поселок Агадырь улица Тауелсиз Казахстан, 4 тел/факс (71033) 27683
175.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Акжал"
101713, Карагандинская область, Шетский район, поселок Акжал, улица Абая, 5 тел. (71031) 37105
176.
Государственное учреждение "Аппарат акима Акойского сельского округа"
101701, Карагандинская область, Шетский район, село Акой, улица Чепурченко, 19 тел/факс (71033) 35539
177.
Государственное учреждение "Аппарат акима Батыкского сельского округа"
101702, Карагандинская область, Шетский район, село Батык, улица И. Жансугурова, 87 тел/факс (71031) 36224
178.
Государственное учреждение "Аппарат акима Бурминского сельского округа"
101703, Карагандинская область, Шетский район, село Бурма, улица Центральная, 22 тел. (71042) 35334, факс 35321
179.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Жарык"
101705, Карагандинская область, Шетский район, поселок Жарык, улица Байгозы батыр, 7 тел/факс (71031) 34241

180
"Кеншоқы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Кеншоқы селосы, тел/факс (71031) 48121
181
"Көктіңкөл селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101720, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Көктіңкөл селосы, Көктіңкөл көшесі, 6 тел/факс (71033) 26214
182
"Қызылтау селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101721, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Қызылтау селосы, С.Сейфуллин көшесі, 9 тел/факс (71033) 23342
183
"Мойынты кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101723, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Мойынты кенті, Таныбай батыр көшесі, 14 тел/факс (71033) 24328
184
"Нұраталды селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101709, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Нұраталды селосы, Байзаков көшесі, 19 тел/факс (71031) 31586,
185
"Өспен селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101726, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Өспен селосы, Центральная көшесі, 1 тел/факс (71033) 38155
186
"Тағылы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101718, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Жұмыскер селосы, Т.Бигелдинов көшесі, 3 тел/факс (71033) 25430
187
"Талды селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

180.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кеншокинского сельского округа"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Кеншоки тел/факс (71031) 48121
181.
Государственное учреждение "Аппарат акима Коктенкольского сельского округа"
101720, Карагандинская область, Шетский район, село Коктенколь улица Коктенкольская, 6 тел/факс (71033) 26214
182.
Государственное учреждение "Аппарат акима Кызылтауского сельского округа"
101721, Карагандинская область, Шетский район, село Кызылтау, улица С.Сейфуллина, 9 тел/факс (71033) 23342
183.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Мойынты"
101723, Карагандинская область, Шетский район, поселок Мойынты улица Таныбай батыр, 14 тел/факс (71033) 24238
184.
Государственное учреждение "Аппарат акима Нураталдинского сельского округа"
101709, Карагандинская область, Шетский район, село Нураталды, улица Байзакова, 19 тел/факс (71031) 31586
185.
Государственное учреждение "Аппарат акима Успенского сельского округа"
101726, Карагандинская область, Шетский район, село Успенское, улица Центральная, 1 тел/факс (71033) 38155
186.
Государственное учреждение "Аппарат акима Тагалинского сельского округа"
101718, Карагандинская область, Шетский район, село Жумыскер улица Т.Бигельдинова, 3 тел/факс (71033) 25430
187.
Государственное учреждение "Аппарат акима Талдинского сельского округа"

101710, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Талды селосы, Д.Смайлов көшесі, 16 тел/факс (71031) 32346
188
"Төменгі Қайрақты селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101722, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Төменгі Қайрақты селосы, С.Ахметұлы көшесі, 1/1 тел/факс (71033) 25309
189
"Үңірек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101711, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Үңірек селосы тел/факс (71031) 32243
190
"Ақшоқы селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101707, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақшоқы селосы тел/факс (71031) 21338

101710, Карагандинская область, Шетский район, село Талды, улица Д.Смаилова, 16 тел/факс (71031) 32346
188.
Государственное учреждение "Аппарат акима Нижний-Кайрактинского сельского округа"
101722, Карагандинская область, Шетский район, село Нижний Кайракты улица С. Ахметулы, 1/1 тел/факс (71033) 25309
189.
Государственное учреждение "Аппарат акима Унрекского сельского округа"
101711, Карагандинская область, Шетский район, село Унрек тел/факс (71031) 21338
190.
Государственное учреждение "Аппарат акима Акшокинского сельского округа"
101707, Карагандинская область, Шетский район, село Акшокы, тел. (71031) 21338, факс 21202

191
"Ақшатау кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101714, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақшатау кенті, Нуржанов көшесі, 31 тел/факс (71033) 24590
192
"Красная поляна селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101706, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Красная поляна селосы, Клубная көшесі, 11 тел/факс (71033) 24590
193
"Босаға селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101715, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Босаға селосы, Алтаева көшесі, 3 тел/факс (71033) 23746

191.
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Акчатау"
101714, Карагандинская область, Шетский район, поселок Акчатау, улица Нуржанова, 31 тел/факс (71033) 24590
192.
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Красная поляна"
101706, Карагандинская область, Шетский район, село Красная поляна улица Клубная, 11 тел/факс (71033) 24590
193.
Государственное учреждение "Аппарат акима Босагинского сельского округа"
101715, Карагандинская область, Шетский район, село Босага, улица Алтаева, 3 тел/факс (71031) 23746

194
"Ортау селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101724, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ортау селосы, тел/факс (71031) 23117
195
"Дария селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101704, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Дария селосы, тел/факс (71034) 24432
"18 жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
3-қосымша
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

194.
Государственное учреждение "Аппарат акима Ортауского сельского округа"
101724, Карагандинская область, Шетский район, село Ортау тел/факс (71031) 23117
195.
Государственное учреждение "Аппарат акима Дарьинского сельского округа"
101704, Карагандинская область, Шетский район, село Дарьинский тел/факс (71034) 24432
Приложение 3
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

1. Уақытылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының % (үлесі)
95
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың % (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
2.2. Құжаттарды лауазымды тұлға дұрыс ресімдеген жағдайдың (жүргізілген төлемдер, есеп айырысулар және т.б.) % (үлесі)
100

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
95
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получение услуги в очереди не более 40 минут
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
95
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов должностным лицом (произведенных начислений, расчетов и т.д.)
100

3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
3.2. Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен тапсырған оқиғалардың % (үлесі)
90
3.3. Интернет арқылы қол жетімді қызметтерінің ақпарат % (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушы лардың жалпы санына негізделген шағымдардың % (үлесі)
0,1
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың % (үлесі)

3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
95
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных потребителем документов и сданных с первого раза
90
3.3. % (доля) услуг информации о которых доступно через Интернет
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб общему количеству обслуженных потребителей по данному виду услуг
0,1
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үй көмегін тағайындау – табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметті тұтыну төлеміне шыққан шығындарының орнын толтыруға, сондай-ақ қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің өсуіне байланысты өтемақы тағайындау үдерісі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны – ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 2 тармағы және тұрғын үй көмегін беру көлемі мен тәртібін анықтайтын облыстың қалалары мен аудандарының жергілікті өкілетті органдары шешімдерінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) арқылы көрсетіледі. Бөлімдердің толық атауы және олардың мекен-жайлары осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген.
5. Осы қызметті көрсету нәтижесінде тұтынушы тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы құлақтандыру алады.
6. Мемлекеттік қызмет тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметті тұтыну төлеміне, сонымен қатар қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің өсуіне шыққан шығыны облыстың қалалары мен аудандарының жергілікті өкілетті органдары шешімдерімен анықталатын, отбасының жиынтық табысынан төлеуге болатын шекті үлесінен асатын табысы аз отбасыларына (азаматтарға) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақытқа шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің барынша ұзақ мерзімі қалалық, аудандық мәслихаттың аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және аудандық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы берудің Ережесі негізінде анықталады (бұдан әрі – Ереже);

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
1. Общие положения
1. Назначение жилищной помощи – процесс назначения компенсации, предоставляемой малообеспеченным семьям (гражданам) для возмещения затрат по оплате содержания жилья, потребления коммунальных услуг, а также по повышению тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций.
2. Форма оказываемой государственной услуги – частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и решений местных представительных органов городов и районов области, определяющих размер и порядок оказания жилищной помощи.
4. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов (далее – Отделы) по месту жительства потребителя. Полное наименование Отделов и их адреса указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит уведомление о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи.
6. Государственная услуга оказывается малообеспеченным семьям (гражданам), у которых расходы на содержание жилья, потребление коммунальных услуг, а также по повышению тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций превышают предельно допустимую долю расходов, определяемую решениями местных представительных органов городов и районов области к совокупному доходу семьи.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) максимальный срок оказания государственной услуги определяется в соответствии с Правилами предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций, утвержденных решениями местных представительных органов городов и районов области (далее – Правила);

2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 40 минуттан аспайды;
3) қажетті құжаттарды алғанда кезекте күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 40 минут.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты www.karaganda-region.kz сайтында және Бөлімдердің үймереттеріндегі ақпараттық стендтерде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет жұма, сенбі және жексенбіден басқа күндері күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзілісімен көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезек тәртібінде, мемлекеттік қызмет алу үшін алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, ақпараттық стендтер, қажетті құжаттарды толтыру үшін үлгілер бар, ғимаратқа кіреберісте мүмкіндігі шектеулі азаматтарға пандустар қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізімі Ереже негізінде анықталады.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Бөлімдерге өтініш білдіреді.
14. Тұтынушы толтырған өтінішті және басқа да құжаттарды тұрғылықты жеріндегі Бөлімге тапсырады.
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті барлық құжаттарын тапсырғандығы жөнінде тұтынушыға тұрғын үй жәрдемақысын тағайындауға негіз болатын тұрғын үй жәрдемақысын беру туралы талон беріледі, онда мемлекеттік мекеменің аты, өтініш қабылдап алушы қызметкердің аты-жөні және оны қабылдап алған күні көрсетілуі тиіс.
16. Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы құлақтандыру тұтынушыға тұрғылықты жердегі Бөлімге өзі келгенде беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту, белгіленген мерзімге құқығынан айыру немесе тоқтату облыс қалалары мен аудандарының жергілікті өкілетті органдары шешімдерімен бекітілген Ережелердің негізінде анықталады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдар қызметі:
адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
қызметтік борышты сақтау кезінде заңдылықты сақтау;
сыпайылық;
түбегейлі және толық ақпарат беру;
ақпаратты қорғау және құпиялық;
белгіленген уақытта өтініш беруші алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 40 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме пятницы, субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги определяется в  соответствии с Правилами.
13. Для получения услуги потребитель обращается в Отделы.
14. Заполненное потребителем заявление и другие документы сдаются в Отдел по месту жительства.
15. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, является талон о приеме документов, в котором указывается наименование государственного органа, должность, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия.
16. Уведомление о назначении либо об отказе в назначении жилищной помощи выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства.
17. Основания для отказа, лишения права на определенный срок или приостановления государственной услуги определяются Правилами, утвержденными решениями местных представительных органов городов и районов области.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
соблюдения конституционных прав и свобод человека;
законности при исполнении служебного долга;
вежливости;
предоставления исчерпывающей и полной информации;
защиты и конфиденциальности информации;
обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.

5. Шағымдану тәртібі
21. Өтініш беруші уәкілетті органның әрекеті мен шешіміне жоғары уәкілетті органдарда сондай-ақ сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібіне түсінік, сондай-ақ шағымды дайындауға көмекті жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – қалалар мен аудандар әкімдіктерінен алуға болады.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта бойынша немесе электронды түрде қалалар мен аудандар әкімдерінің атына жіберіледі. Қалалар мен аудандар әкімі аппаратының электронды поштасының мекен-жайлары осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
23. Шағымды қабылдауды растайтын құжат өтінішті қабылдау жөніндегі талон болып табылады, онда мемлекеттік органның атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі мен инициалдары, оның қабылдаған күні мен уақыты, телефондары көрсетіледі. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңда көзделген мерзімде қаралады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдер бастықтарының және олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестелері, электронды поштаның мекен-жайы, заңды мекен-жайы, телефоны осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген;
2) қалалар мен аудандар әкімі аппаратының веб-сайты, электронды поштаның мекен-жайы, заңды мекен-жайы осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша қосымша ақпаратты тұтынушы "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінен мына мекен-жай бойынша ала алады: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3, электронды поштаның мекен-жайы karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: 8(7212) 432082.
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100012, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Поспелов көшесі, 16
тел. (7212) 300169
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz
krggorsobes@mail.ru
2
"Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100300, Қарағанды облысы, Балқаш қаласы, Уәлиханов көшесі, 5
тел. (71036) 41411
факс (71036) 41411
www.social.balkhash.kz
sobes_balkhash@mail.ru
3
"Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

5. Порядок обжалования
21. Заявитель имеет право обжаловать действия и решения уполномоченного органа в вышестоящих уполномоченных органах, а также в судебном порядке.
Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – в аппаратах акимов городов и районов.
22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте, или в электронном виде на имя акимов городов и районов. Адреса электронной почты аппаратов акимов городов и районов указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
23. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адрес электронной почты, юридический адрес, телефон, графики приема граждан начальниками Отделов и их заместителями указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны аппарата акимов городов и районов, а так же графики приема граждан акимами и их заместителями указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова, 47/3, адрес электронной почты karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон: (7212) 432082.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"
100012, Карагандинская область, город Караганда, улица Поспелова, 16
тел. (7212) 300169,
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz.
krggorsobes@mail.ru
2
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Балхаша"
100300, Карагандинская область, город Балхаш, улица Уалиханова, 5
тел. (71036) 41411
факс (71036) 41411
www.social.balkhash.kz
sobes_balkhash@mail.ru
3
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал"

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық - әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық - әлеуметтік мекемелерде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу қарттар мен мүгедектерге әлеуметтік - тұрмыстық, әлеуметтік - медициналық, әлеуметтік - педагогикалық, әлеуметтік - психологиялық, әлеуметтік - экономикалық, әлеуметтік-құқықтық қызметтер көрсету мақсатымен жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы 24 бабының, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушысының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы N 306-ө бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылы 23 желтоқсанда N 3985 тіркелген) бекітілген үйде әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі ережесінің 9, 12 тармақтарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Қарағанды облысы қалалары мен аудандарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) көрсетеді. Бөлімдердің толық атауы, олардың мекен-жайлары, веб-сайттары осы стандарттың 1 қосымшаларында көрсетілген.
5. Осы көрсетілген қызметтің нәтижесі бойынша тұтынушы медициналық-әлеуметтік мекемеге жолдама алады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетел азаматтарына және қарттар мен мүгедектер қатарындағы азаматтығы жоқ Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын тұлғаларға немесе заңды өкілдеріне көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету ең ұзақ мерзімі 15 күн;
2) қажетті құжаттарды көрсету кезегінде күту уақытының ұзақтығы 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының ұзақтығы 10 минуттан аспайды.

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях"
1. Общие положения
1. Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико - социальных учреждениях осуществляется с целью оказания престарелым и инвалидам социально - бытовых, социально - медицинских, социально - психологических, социально - педагогических, социально - экономических и социально - правовых услуг.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов", пунктов 912 Типовых Правил социального обслуживания, утвержденных Приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года N 306-п (зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2005 года N 3985).
4. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов Карагандинской области (далее - Отделы) по месту жительства потребителя. Полное наименование Адреса и веб-сайты Отделов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит направление в медико-социальное учреждение либо отказ в направлении.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, из числа инвалидов и престарелых, либо их законным представителям.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) максимальный срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 10 минут.

8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты Бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және www.karaganda-region.kz сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын, сенбі, жексенбі күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі ас үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға төмендегі құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелерін ұсыну қажет:
1) белгіленген нысандағы өтініш;
2) жеке куәлік немесе баланың туу туралы куәлігі;
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірін иеленгені туралы куәлік;
4) әлеуметтік жеке код иеленгені туралы куәлік;
5) белгіленген нысандағы медициналық қарта;
6) амбулаториялық қартаның көшірмесі;
7) зейнеткерлік куәлік (зейнеткерлік жастағы тұлғалар үшін);
8) мүгедектің, Ұлы Отан соғысы қатысушысының (одан әрі ҰОС) және оларға теңестірілген (мүгедектерге, ҰОС қатысушыларына, мүгедектерге және оларға теңестірілгендерге арналған) тұлғалардың статусын растайтын куәлік.
Мүгедектерге қосымша:
мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының көшірмесі;
адамның еңбекке жарамсыз танылғаны туралы сот шешімі;
балаларға арналған психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестің (ПМПК) қорытындысы.
13. Тұтынушының тұрғылықты жері бойынша бөлім осы Стандарттың 12 тармағы 1), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың нысандарын ақысыз береді.
14. Тұрғылықты жері бойынша бөлім құжаттарды тіркейді, тұтынушыға белгіленген нысандағы құжаттардың қабылданғаны туралы растау береді, өтініш берушіге материалдық-тұрмыстық жағдайды тексеру өткізу қажеттігі туралы, өткізетін мерзімі туралы ақпарат береді.
16. Медициналық-әлеуметтік мекемеде қызмет көрсету жолдамасына бас тартылғаны туралы немесе тағайындалғаны туралы құлақтандыру тұтынушыға немесе өкілі барғанда тұрғылықты жері бойынша беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынуға бас тарту негіздемелері:
1) әлеуметтік қызмет көрсетуге қабылдауға өтініш берушінің медициналық қайшылықтары болуы;

8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить оригиналы и копии следующих документов:
1) заявление установленного образца;
2) удостоверение личности или свидетельство о рождении для детей;
3) свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика;
4) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
5) медицинская карта установленного образца;
6) выписка из амбулаторной карты;
7) пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста);
8) удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны (далее ВОВ) и лиц, приравненных к ним (для инвалидов, участников ВОВ и лиц, приравненных к ним).
Для инвалидов дополнительно:
копия выписки из справки об инвалидности;
копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
заключение психолого-медико-педагогической консультации (ПМПК) для детей.
13. Отделом по месту жительства потребителя, бесплатно выдаются формы документов, указанные в подпунктах 1), 5) пункта 12 настоящего Стандарта.
14. Заполненное потребителем заявление и другие документы сдаются в Отдел по месту жительства.
15. Отдел по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов установленной формы, информирует заявителя о необходимости проведения обследования материально - бытовых условий проживания, о сроках проведения обследования.
16. Уведомление о направлении либо об отказе в направлении на обслуживание в медико-социальное учреждение выдается потребителю либо представителю при личном посещении Отдела по месту жительства.
17. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги:
1) наличия у заявителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;

2) осы мемлекеттік қызметті ұсынуға талап етілетін құжаттардың біреуінің болмауы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметі басшылыққа алатын қағидаттар:
1) адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну;
5) ақпараттың құпиялығы және қорғалуы;
6) өтініш беруші белгіленген мерзімде алмаған құжаттарды сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Үлгі стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өтініш беруші жоғарғы уәкілетті органның шешімі мен әрекетіне сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдемді жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – қалалар мен аудандардың әкім аппараттарынан алуға болады.
22. Шағымдар қалалар мен аудандар әкімдерінің атына ауызша немесе жазбаша түрде, немесе электронды түрде түседі. Қалалар мен аудандар әкім аппараты электронды пошталарының мекен-жайлары осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
23. Шағымның қабылданғанын мемлекеттік органның атауы, өтініш қабылдаған қызметкердің тегі мен аты-жөні, қабылдаған мерзімі мен уақыты, телефоны көрсетілген өтінішті қабылдау туралы талон растайды. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдер бастықтарының және олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестесі, телефоны, заңды мекен-жайы, электронды поштаның мекен-жайы осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген;
2) Қалалар мен аудандар әкім аппаратының телефондары, заңды мекен-жайы, электронды пошталарының мекен-жайлары, веб-сайты осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызметті ұсыну мәселелері жөніндегі қосымша ақпаратты тұтынушы мына мекен-жай бойынша: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі 47/3, электронды поштасының мекен-жайы karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: 8(7212) 432082 "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінен алуына болады.
"Мемлекеттік және мемлекеттік
емес медициналық - әлеуметтік
мекемелерде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
1-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления государственной услуги.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Заявитель имеет право обжаловать действия и решения уполномоченного органа в вышестоящих уполномоченных органах, а также в судебном порядке.
Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – в аппаратах акима городов и районов.
22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте, или в электронном виде на имя акимов городов и районов. Адреса электронной почты аппаратов акимов городов и районов указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
23. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адрес электронной почты, юридический адрес, телефон, графики приема граждан начальниками Отделов и их заместителями указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны аппарата акимов городов и районов указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова, 47/3, адрес электронной почты karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон: 8 (7212) 432082.
Приложение 1
к Стандарту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях"
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"

1. Уақтылығы
1.1.
Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының % (үлесі)
95
1.2.
Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың % (үлесі)
100
2. Сапасы
2.1.
Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
2.2.
Құжаттарды лауазымды тұлға дұрыс ресімдеген жағдайдың % (үлесі)
100
3. Қол жетімділік
3.1.
Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
95
3.2.
Тұтынушы құжаттарды дұрыс толтырған және бірінші реттен тапсырған оқиғалардың % (үлесі)
80
3.3.
Интернет арқылы қол жетімді қызметтерінің ақпарат % (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1.
Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушы лардың жалпы санына негізделген шағымдардың % (үлесі)
0,1
4.2.
Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың % (үлесі)

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документов
95
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получение услуги в очереди не более 40 минут
100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
95
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов должностным лицом
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
95
3.2. % (доля) случаев правильно заполненных потребителем документов и сданных с первого раза
80
3.3. % (доля) услуг, информация о которых доступна через Интернет
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб в общем количестве обслуженных потребителей по данному виду услуг
0,1
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Мүгедектерге үйінде, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мүгедектерге, оның ішінде бөгде адамның күтіміне және көмегіне мұқтаж мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу оларға әлеуметтік - тұрмыстық, әлеуметтік - медициналық, әлеуметтік-педагогикалық, әлеуметтік - психологиялық, әлеуметтік-экономикалық, әлеуметтік - құқықтық қызметтер көрсету, әлеуметтік бейімдеу және оңалту өткізу мақсатында жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы 23 бабының, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушысының 2005 жылғы 1 желтоқсандағы N 306-ө бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылы 23 желтоқсанда N 3985 тіркелген) бекітілген үйде әлеуметтік қызмет көрсету Үлгі ережесінің 3, 5, 10, 33, 36, 37 тармақтарының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Қарағанды облысы қалалары мен аудандарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) көрсетеді. Тұрғылықты жері бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне өтінеді. Бөлімдердің толық атауы, мекен-жайлары, веб-сайттары осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген.
5. Осы көрсетілген қызметтің нәтижесі бойынша тұтынушы үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы құлақтандыру алады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетел азаматтарына және қарттар мен мүгедектер қатарындағы азаматтығы жоқ Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление документов для инвалидов на социальное обслуживание на дому, в том числе для детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"
1. Общие положения
1. Оформление документов на социальное обслуживание на дому для инвалидов, в том числе для детей - инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи, осуществляется с целью оказания им социально - бытовых, социально - медицинских, социально - педагогических, социально - психологических, социально - экономических, социально - правовых услуг, проведения социальной адаптации и реабилитации.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", пунктов 35, 10, 33, 36, 37 Типовых Правил социального обслуживания на дому, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 декабря 2005 года N 306-п (зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2005 года N 3985).
4. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов Карагандинской области (далее - Отделы) по месту жительства потребителя. Полное наименование отделов указано в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит уведомление о приеме либо об отказе в приеме на социальное обслуживание на дому.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, из числа инвалидов и престарелых.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:

1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету ең ұзақ мерзімі 15 күн;
2) қажетті құжаттарды көрсету кезегінде күту уақытының ұзақтығы 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының ұзақтығы 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақысыз жүзеге асырылады.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және www.karaganda-region.kz сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын, сенбі, жексенбі күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі ас үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға төмендегі құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелерін ұсыну қажет:
1) қызмет көрсетуге белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) жеке куәлік, (16 жасқа толмаған мүгедек балаларға арналған) туу туралы куәлік;
3) тұрғылықты жерінен анықтама;
4) белгіленген нысандағы медициналық қарта;
5) зейнеткерлік куәлік (зейнеткерлік жастағы тұлғалар үшін);
6) мүгедектің, Ұлы Отан соғысы қатысушысының (одан әрі ҰОС) және оларға теңестірілген (мүгедектерге, ҰОС қатысушыларына, мүгедектерге және оларға теңестірілгендерге арналған) тұлғалардың статусын растайтын куәлік.
Мүгедектерге қосымша:
мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының көшірмесі;
бөгде адамның көмегінің қажеттігі туралы (балаларға арналған) психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестің қорытындысы.
13. Тұтынушының тұрғылықты жері бойынша бөлімі, осы Стандарттың 12 тармағы 1), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың нысандарын ақысыз береді.
14. Тұтынушы толтырған өтініш және басқа құжаттар тұрғылықты жері бойынша бөлімге тапсырылады.
15. Тұрғылықты жері бойынша бөлім өтініш берушіге материалдық-тұрмыстық жағдайды тексеру өткізу қажеттігі туралы ақпарат береді.
16. Үйде әлеуметтік қызмет көрсету жолдамасына бас тартылғаны туралы немесе тағайындалғаны туралы құлақтандыру тұтынушы тұрғылықты жері бойынша бөлімге өзі немесе өкілі барғанда беріледі.

1) максимальный срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 10 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить оригиналы и копии следующих документов:
1) заявление установленной формы о приеме на обслуживание;
2) удостоверение личности, свидетельство о рождении (для детей-инвалидов, не достигших 16 лет);
3) справка с места жительства;
4) медицинская карта установленной формы;
5) пенсионное удостоверение (для лиц пенсионного возраста);
6) удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны (далее ВОВ) и лиц, приравненных к ним (для инвалидов, участников ВОВ и лиц, приравненных к ним).
Для инвалидов дополнительно:
копия выписки из справки об инвалидности;
копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
заключение психолого - медико - педагогической консультации (для детей) о необходимости постороннего ухода.
13. Отделом по месту жительства потребителя бесплатно выдаются формы документов, указанные в подпунктах 1), 4) пункта 12 настоящего Стандарта.
14. Заполненное потребителем заявление и другие документы сдаются в Отдел по месту жительства.
15. Отдел по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов установленной формы, информирует заявителя о необходимости проведения обследования материально - бытовых условий проживания, о сроках проведения обследования.
16. Уведомление о приеме либо об отказе в приеме на социальное обслуживание на дому выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства.

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу - жергілікті уәкілетті органдардың шешімдері бойынша ақшалай төлем түріндегі әлеуметтік көмек.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік кодексінің, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқарулар туралы" Заңының және қалалар мен аудандардың жергілікті өкілетті органдары шешімдерінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінде (бұдан әрі – Бөлімдер) көрсетіледі.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі жөнінде тұтынушы әлеуметтік көмектің тағайындалғаны немесе бас тартылғаны туралы құлақтандыру алады.
6. Әлеуметтік көмекті алуға құқылы азаматтар санаттары жергілікті уәкілетті органдар шешімдерімен белгіленеді.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап мемлекеттік қызметті көрсетудің ең ұзақ мерзімі: 30 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және Қарағанды облысы әкімдігінің www.karaganda-region.kz веб-сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын, (сенбі және жексенбі күндерінен басқа күндері) сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт
оказания государственной услуги
"Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Общие положения
1. Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – социальная помощь в виде денежных выплат по решениям местных представительных органов.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Бюджетного Кодекса Республики Казахстан 24 апреля 2004 года, Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и решений местных представительных органов городов и районов.
4. Государственная услуга оказывается Отделами занятости и социальных программ городов и районов (далее – Отделы) по месту жительства потребителя.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит уведомление о назначении или об отказе в назначении социальной помощи.
6. Категории граждан, имеющих право на получение социальной помощи, определяются решениями местных представительных органов.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) максимальный срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға төмендегі құжаттарды ұсыну қажет:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) тұрғылықты жерін растайтын (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, немесе мекен-жай бюросының анықтамасы, немесе ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасы) құжаттың көшірмесі;
4) әлеуметтік көмекті алу құқығы мен статусын растайтын құжаттар.
13. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлім беретін нысандағы жазбаша өтініш бойынша ұсынылады.
14. Барлық қажетті құжаттармен қатар өтініш тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлімге тапсырылады.
15. Тұрғылықты жері бойынша Бөлім құжаттарды тіркейді, Бөлім белгілеген нысан бойынша құжаттар қабылданғаны туралы тұтынушыға құлақтандыру береді.
16. Әлеуметтік көмектің тағайындалғаны немесе бас тартылғаны туралы құлақтандыру тұтынушы тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өзі келіп біледі немесе пошта арқылы хабарлама алады.
17. Мемлекеттік қызметті тоқтату немесе ұсынудан бас тартуға негіздеме - осы Стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін тұтынушының толық ұсынбауы, өтініш берушінің қайтыс болуы; қаладан (ауданнан) көшіп кетуі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметі басшылыққа алатын қағидаттар:
1) адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;
4) толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну;
5) ақпараттың құпиялығы және қорғалуы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттарды сақтаумен қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
Тұтынушының Бөлімдердің әрекеті мен шешіміне және олардың лауазымдық тұлғаларына сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдемді жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" (бұдан әрі – Басқарма) мемлекеттік мекемесінен, қалалар мен аудандар әкімдерінің аппараттарынан алуға болады.
Тұтынушының Бөлімдердің әрекеті мен шешіміне және олардың лауазымдық тұлғаларына сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.

11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя;
3) копию документа, подтверждающего место жительства (копию книги регистрации граждан либо справку адресного бюро, либо справку акима аульного (сельского) округа);
4) документы, подтверждающие статус и право на получение социальной помощи.
13. Государственная услуга предоставляется по письменному заявлению, форма которого выдается Отделом по месту жительства.
14. Заполненное потребителем заявление и другие документы сдаются в Отдел по месту жительства.
15. Отдел по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов, с указанием даты и фамилии лица, принявшего документы.
16. Уведомление о назначении либо об отказе в назначении социальной помощи выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства либо почтовым сообщением.
17. Основания для отказа и (или) приостановления государственной услуги - предоставление потребителем неполного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта, смерть потребителя, выезд потребителя за пределы города (района).
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах –  государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" (далее – Управление), в аппаратах акимов городов и районов.
Потребитель имеет право обжаловать действия и решения Отделов, а также их должностных лиц в судебном порядке.

22. Шағымдар Басқарманың, қалалар мен аудандар әкімдерінің атына ауызша немесе жазбаша түрде, немесе электронды түрде беріледі.
23. Шағымның қабылданғанын растайтын құжат мемлекеттік органның атауы, өтініш қабылдаған қызметкердің тегі мен аты-жөні, қабылдаған мерзімі мен уақыты, телефоны көрсетілген өтінішті қабылдау туралы құлақтандыру болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдердің телефондары, заңды мекен-жайлары, электронды пошталарының мекен-жайы осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген;
2) Қалалар мен аудандар әкім аппаратының телефондары, заңды мекен-жайы, электронды пошталарының мекен-жайлары, веб-сайты және әкімдердің және олардың орынбасарларының азаматтарды қабылдау кестелері осы стандарттың 3 қосымшасында көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызметті ұсыну мәселелері жөніндегі қосымша ақпаратты тұтынушы мына мекен-жай бойынша: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі 47/3, электронды поштасының мекен-жайы karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: 8 (7212) 432082 "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінен алуына болады.
"Жергілікті өкілетті органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100012, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Поспелов көшесі, 16
тел. (7212) 300169
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz
krggorsobes@mail.ru
2
"Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100300, Қарағанды облысы, Балқаш қаласы, Уәлиханов көшесі, 5
тел. (71036) 41411
факс (71036) 41411
www.social.balkhash.kz
sobes_balkhash@mail.ru
3
"Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сары-тоқа көшесі 1
тел. (71032) 26284
факс (71032) 27190
sobes-karajal@mail.ru
4
"Приозерск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте, или в электронном виде на имя акимов городов и районов.
23. Подтверждением принятия жалобы является уведомление о принятии документов, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны Отделов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны аппарата акимов городов и районов, а так же графики приема граждан акимами и их заместителями указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова, 47/3, адрес электронной почты karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон: 8 (7212) 432082.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"
100012, Карагандинская область, город Караганда, улица Поспелова, 16
тел. (7212) 300169,
факс (7212) 300229
www karaganda-akimat.kz.
krggorsobes@mail.ru
2
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Балхаша"
100300, Карагандинская область, город Балхаш, улица Уалиханова, 5
тел. (71036) 41411
факс (71036) 41411
www.social.balkhash.kz
sobes_balkhash@mail.ru
3
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал"
100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сары-тока, 1
тел. (71032) 26284
факс (71032) 27190
sobes-karajal@ mail.ru
4
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Приозерск"

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Бұл стандарт үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы 29 бабы 6 тармағының және Қарағанды облыстық мәслихатының 2005 жылғы 17 наурыздағы ХІ сессиясының "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету туралы" (2005 жылғы 2 сәуірдегі N 40 "Индустриальная Караганда" газетінде жарияланған, 2005 жылғы 31 наурызда N 1754 нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу реестрінде тіркелген) N 174 шешімінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) көрсетеді.
5. Осы көрсетілген қызметтің нәтижесі бойынша тұтынушы үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етудің тағайындалғаны туралы немесе бас тарту туралы құлақтандыру алады.
6. Мемлекеттік қызмет 18 жасқа дейінгі туған, асырап алған, сондай-ақ қамқорлыққа алынған балаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ мерзімі: 15 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және Қарағанды облысы әкімдігінің www.karaganda-region.kz веб-сайтында орналастырылған.

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оформления документов на получение материального обеспечения детей - инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственной услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и решения ХI сессии Карагандинского областного Маслихата от 17 марта 2005 года N 174 "О материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому" (зарегистрированного 31 марта 2005 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1754, опубликованного в газете "Индустриальная Караганда" от 2 апреля 2005 года N 40).
4. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов (далее - Отделы).
5. По завершению оказания данной услуги потребитель получает уведомление о назначении или отказе в назначении материального обеспечения на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому.
6. Государственная услуга оказывается на рожденных, усыновленных, а также взятых под опеку детей в возрасте до 18 лет.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов – 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при регистрации сдаваемых потребителем необходимых документов – не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов – не более 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на веб-сайте акимата Карагандинской области www.karaganda-region.kz, на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.

10. Мемлекеттік қызмет күн сайын (сенбі және жексенбі күндерінен басқа) сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыға төмендегі құжаттарды ұсыну қажет:
1) ата-анасының біреуінің немесе оның орнындағы адамның өтініші, материалдық қамтамасыз етуді төлеу жөніндегі ұйымдарда (екінші деңгейдегі банктер филиалдары немесе операцияның осы түрін жүзеге асыруға лицензиясы бар басқа ұйымдар) ашылған шоттың нөмірі көрсетіледі;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат, сонымен қатар оралмандар үшін тұру қағазы немесе оралман куәлігі;
3) мүгедек баланың туу туралы куәлігі;
4) мүгедектікті тағайындау туралы (белгіленген үлгідегі) медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының анықтамасы;
5) тұрғындарды тіркеу кітабы (пәтер карточкасы, үй кітабы);
6) мүгедек баланы үйде оқыту және тәрбиелеу қажеттілігі туралы облыстық білім беру басқармасының ведомствоаралық психологиялық - медициналық - педагогикалық кеңес қорытындысы.
13. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлім беретін нысандағы жазбаша өтініш бойынша ұсынылады.
14. Өтініш барлық қажетті құжаттармен қатар тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлімге тапсырылады.
15. Тұрғылықты жері бойынша Бөлім құжаттарды тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі және мерзімі көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы растау береді.
16. Құлақтандыру тұтынушыға тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өзі келгенде немесе пошта хабарламасы арқылы беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту немесе көрсетуді тоқтатуға негіздемелер:
1) мүгедек бала 18 жасқа толғанда;
2) мүгедек бала қайтыс болған жағдайда;
3) мүгедектікті алғанда;
4) осы мемлекеттік қызметті көрсетуге талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған жағдайда;
5) мүгедек баланы толық мемлекеттік қамтамасыздандыруға белгілегенде.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметі басшылыққа алатын қағидаттар:
1) адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау;
2) қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық;
3) сыпайылық;

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно (кроме субботы и воскресенья) в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителям необходимо представить следующие документы:
1) заявление одного из родителей или лица, его заменяющего, с указанием номера открытого счета в организациях по выплате материального обеспечения (филиалы банков второго уровня или другие организации, имеющие лицензию на осуществление данного вида операций);
2) документ, удостоверяющий личность потребителя, в том числе для оралманов - вид на жительство или удостоверение оралмана;
3) свидетельство о рождении ребенка - инвалида;
4) справка комиссии медико - социальной экспертизы (установленного образца) об установлении инвалидности;
5) книга регистрации граждан (поквартирная карточка, домовая книга);
6) заключение межведомственной психолого - медико - педагогической консультации при областном управлении образования о необходимости воспитания и обучения ребенка-инвалида на дому.
13. Государственная услуга предоставляется по письменному заявлению, форма которого выдается Отделом по месту жительства.
14. Заявление со всеми необходимыми документами сдается в Отдел по месту жительства потребителя.
15. Отдел по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов, с указанием даты и фамилии лица, принявшего документы.
16. Уведомление выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства либо почтовым сообщением.
17. Основания для прекращения оказания или отказа в предоставлении государственной услуги:
1) достижение ребенком-инвалидом 18 лет;
2) смерть ребенка - инвалида;
3) снятие инвалидности;
4) отсутствие одного из требуемых документов для оказания данной государственной услуги;
5) определение ребенка-инвалида на полное государственное обеспечение.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Отын сатып алу бойынша ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Отын сатып алу бойынша ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік көмек тағайындау – жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша ұсынылатын және ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік мекемелерінің мамандарына ұсынылатын ақшалай түрдегі төлем.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Ауылдық аймақтар мен агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 бабы 5 тармағының және жергілікті уәкілетті органдары шешімдерінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Қарағанды облысының қалалары мен аудандарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінде (бұдан әрі – Бөлімдер) көрсетіледі. Тұрғылықты жері бойынша Бөлім жоқ болған жағдайда тұтынушы ауылдық (селолық) округтың, кенттің (ауылдың) әкіміне өтініш білдіреді. Ауылдық (селолық) округтың, кент (ауыл) әкімдерінің байланыс деректері және олардың мекен-жайлары осы стандарттың 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі жөнінде тұтынушы әлеуметтік көмектің тағайындалғаны немесе бас тартылғаны туралы құлақтандыру алады.
6. Мемлекеттік қызмет Қарағанды облысының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік мекемелерінің мамандарына (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ мерзімі: 15 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 30 минуттан аспайды;

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива"
1. Общие положения
1. Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива - выплата в денежной форме, предоставляемая по решению местных представительных органов специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
2. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и решений местных представительных органов.
4. Государственная услуга оказывается Отделами занятости и социальных программ районов Карагандинской области (далее – Отделы) по месту жительства потребителя. В случае отсутствия Отдела по месту жительства, потребитель обращается к акиму поселка (села), аульного (сельского) округа. Контактные данные акимов поселков, аулов (села), аульного (сельского) округов и их адреса указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит уведомление о назначении или об отказе в назначении социальной помощи.
6. Государственная услуга оказывается специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Карагандинской области (далее - потребители).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) максимальный срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов: 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;

3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде және Қарағанды облысы әкімдігінің www.karaganda-region.kz веб-сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын (сенбі және жексенбі күндерінен басқа күндері) сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын-ала жазылымсыз немесе жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен қабылданады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар тізбесі:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жерін растайтын (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекен-жай бюросының анықтамасы, ауылдық (селолық) округ әкімінің анықтамасы;
4) жұмыс орнынан анықтама;
5) банк операцияларын жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда немесе екінші деңгей банкіндегі жеке шотын растайтын құжат.
13. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлім, ауылдық (селолық) округтың, кенттің (ауылдың) әкімі беретін нысандағы жазбаша өтініш бойынша ұсынылады.
14. Өтініш барлық қажетті құжаттармен қатар тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Бөлімге, ауылдық (селолық) округтың, кенттің (ауылдың) әкіміне тапсырылады.
15. Тұрғылықты жері бойынша Бөлім, ауылдық (селолық) округтың, кенттің (ауылдың) әкімі құжаттарды тіркейді, Бөлім белгілеген нысан бойынша құжаттар қабылданғаны туралы тұтынушыға құлақтандыру береді.
16. Құлақтандыру тұтынушы тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өзі келгенде беріледі немесе пошта арқылы хабарлама алады.
17. Мемлекеттік қызметті тоқтату және (немесе) ұсынудан бас тартуға негіздемелер:
1) осы стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін тұтынушының толық ұсынбауы;
2) тұтынушының қайтыс болуы;
3) ауылдық ауданнан көшіп кетуі;
4) денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт органдарынан жұмыстан кетуі.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдардың қызметі басшылыққа алатын қағидаттар:

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 10 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется Отделом ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень документов, необходимый для получения государственной услуги:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющего личность заявителя;
3) документ, подтверждающий место жительства (копия книги регистрации граждан либо справка адресного бюро, либо справка акима аульного (сельского) округа);
4) справка с места работы;
5) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
13. Государственная услуга предоставляется по письменному заявлению, форма которого выдается Отделами, акимом поселка (села), аульного (сельского) округа по месту жительства.
14. Заполненное потребителем заявление и другие документы сдаются в Отдел, акиму поселка (села), аульного (сельского) округа по месту жительства.
15. Отдел, аким поселка (села), аульного (сельского) округа по месту жительства регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов, с указанием даты и фамилии лица, принявшего документы.
16. Уведомление о назначении либо об отказе в назначении социальной помощи выдается потребителю при личном посещении Отдела по месту жительства либо почтовым сообщением.
17. Основания для отказа и (или) прекращения государственной услуги:
1) предоставление потребителем неполного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) смерть заявителя;
3) выезд из сельского района;
4) увольнение из органов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:

факс: (72146) 31368
Әкім:
әр айдың 2, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші сейсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші сәрсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін;
Орынбасары:
әр айдың 2, 4-ші бейсенбісі,
сағ. 17.00-ден 19.00 дейін.
www.karkaraly.kz
karkar_orgotdel@mail.ru
"Нұра ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
100900, Қарағанды облысы, Нұра ауданы, Киевка кенті, Мыңбаев көшесі, 44
тел. (72144) 22631,
факс (72144) 21721
Әкім:
әр айдың соңғы бейсенбісі,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 18.00 дейін.
www.nurinsk.kz
nura_org@krg.gov.kz
"Осакаров ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101000, Қарағанды облысы Осакаровка кенті, Новая көшесі, 33
тел. (72149) 41842,
факс (72149) 43030
Әкім:
әр айдың 2, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
Орынбасарлары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 14.00-тен 18.00 дейін.
www.osak_акимат.kz
оsak_izbirkom@mail.kz
"Ұлытау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101500, Қарағанды облысы, Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі, 27
тел. (71035) 21240,
факс (71035) 21451
Әкім:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін;
апта сайын жұма күндері,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 15.00-тен 18.00 дейін;
апта сайын жұма күндері,
сағ. 10.00-нан 13.00 дейін.
www.u1utau.kz
u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау – Қарағанды облысында тоқсан сайын белгіленетін кедейшілік шегінен төмен айлық орташа жан басына шаққандағы табысы бар тұлғаларға (отбасыларға) берілетін ақшалай төлем.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны – ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңының 2, 3, 4 баптарының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" N 1685 қаулысымен бекітілген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу Ережесінің 4, 5, 6, 7 тармақтарының және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 ақпандағы N 1782 тіркелген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 13 ақпандағы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер тұлғаның (отбасының) жиынтық табысын есептеу Ережелерін бекіту туралы" N 31-Ө бұйрығымен бекітілген атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер тұлғаның (отбасының) жиынтық табысын анықтау Ережесінің 1 тармағының негізінде көрсетіледі.

факс (72146) 31368
Аким:
2, 4 понедельник каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
2, 4 вторник каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
2, 4 среда каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
2, 4 четверг каждого месяца,
с 17.00 до 19.00 часов.
www.karkaraly.kz
karkar_orgotdel@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Нуринского района"
100900, Карагандинская область, Нуринский район, поселок Киевка, улица Мынбаева, 44
тел. (72144) 22631,
факс (72144) 21721
Аким:
последний четверг каждого месяца,
с 15.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 10.00 до 13.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 10.00 до 18.00 часов.
www.nurinsk.kz
nura_org@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Осакаровского района"
101000, Карагандинская область, поселок Осакаровка, улица Новая, 33
тел. (72149) 41842,
факс (72149) 43030
Аким:
2, 4 понедельник каждого месяца,
с 15.00 до 18.00 часов;
Заместители:
еженедельно по средам,
с 14.00 до 18.00 часов.
www.osak_акимат.kz
оsak_izbirkom@mail.kz
Государственное учреждение
"Аппарат акима Улытауского района"
101500, Карагандинская область, Улытауский район, село Улытау, улица Абая, 27
тел. (71035) 21240,
факс (71035) 21451
Аким:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 10.00 до 13.00 часов;
еженедельно по пятницам,
с 15.00 до 18.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 15.00 до 18.00 часов;
еженедельно по пятницам,
с 10.00 до 13.00 часов.
www.u1utau.kz
u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Общие положения
1. Назначение государственной адресной социальной помощи - выплата в денежной форме, предоставляемая лицам (семьям) со среднедушевым доходом семьи ниже черты бедности, устанавливаемой ежеквартально в Карагандинской области.
2. Форма оказываемой государственной услуги – частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 2, 3, 4 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", пунктов 4567 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" и пункта 1 Правил определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 февраля 2002 года N 31-П "Об утверждении Правил определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи", зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 28 февраля 2002 года N 1782.

4. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Қарағанды облысы қалалары мен аудандарының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) арқылы көрсетіледі. Бөлімдердің толық атауы, олардың мекен-жайлары мен веб-сайттары осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген. Тұрғылықты жері бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі болмаған жағдайда тұтынушы кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне өтініш береді. Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің толық атауы, олардың мекен-жайлары осы стандарттың 2 қосымшасында көрсетілген.
5. Осы қызмет көрсету нәтижесінде тұтынушы мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы құлақтандыру алады.
6. Мемлекеттік қызмет жан басына шаққандағы орташа табысы облыста белгіленген кедейлік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, босқын мәртебесіне ие адамдарға, шетелдіктерге, Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты бар және тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақытқа шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсетудің барынша ұзақ мерзімі:
тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өтініш білдіргенде - 10 күнтізбелік күн;
тұрғылықты жері бойынша ауыл (село), ауылдық (селолық) округ, кент әкіміне өтініш білдіргенде - 30 күнтізбелік күн;
2) қажетті құжаттарды тапсырғанда кезекте күтудің барынша ұзақ уақыты 40 минут;
3) қажетті құжаттарды алғанда кезекте күтудің барынша ұзақ уақыты 40 минут.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты www.karaganda-region.kz сайтында және Бөлімдердің үй ғимараттарындағы ақпараттық стендтерде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет жұма, сенбі және жексенбіден басқа күндері күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін үзілісімен көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезек тәртібімен мемлекеттік қызмет алу үшін алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, ақпараттық стендтер, қажетті құжаттарды толтыру үшін үлгілер бар, ғимаратқа кіреберісте мүмкіндігі шектеулі азаматтарға пандустар қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынуы қажет:
1) белгіленген нысандағы өтініш, өтінішті өтініш беруші өзі толтыруы қажет;

4. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ городов и районов Карагандинской области (далее – Отделы) по месту жительства потребителя. Полное наименование отделов, их адреса и веб-сайты указаны в приложении 1 к настоящему стандарту. В случае отсутствия отдела занятости и социальных программ по месту жительства, потребитель обращается к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа. Полное наименование акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа и их адреса указаны в приложении 2 к настоящему стандарту.
5. По результатам оказания данной услуги потребитель получит уведомление о назначении или об отказе в назначении государственной адресной социальной помощи.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, оралманам, лицам, имеющим статус беженца, иностранцам, лицам без гражданства, имеющим вид на жительство и постоянно проживающим в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности, установленной в области.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) максимальный срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
при обращении в Отдел по месту жительства - 10 календарных дней;
при обращении к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа по месту жительства – 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 40 минут.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Данный стандарт оказания государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и на информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме пятницы, субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи для получения государственной услуги и ускоренного обслуживания.
11. В местах оказания государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды, образцы для заполнения необходимых документов, предусмотрены пандусы при входе в здание для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы:
1) заявление установленного образца, заявление должно быть заполнено лично заявителем;

2) өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәлімет (мәліметті азаматтарды тіркеу кітабын, тұрғындар кітабын, пәтер карточкасын, үй кітабын ұсынған жағдайда жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі, ал селолық жерлерде селолық округтің әкімі растайды);
3) өтініш иесінің және оның отбасы мүшелерінің тоқсан ішіндегі табыстары туралы мәлімет, атаулы әлеуметтік көмекті тағайындатуға өтініш берген тоқсанның алдындағы еңбек қызметінен түскен табыстар, әлеуметтік төлемдер (зейнетақы, жәрдемақы) әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыратын органның немесе жұмыс орнының берген анықтамасы негізінде бекітіледі;
4) жеке қосалқы шаруашылығының болуы туралы мәліметтер (белгіленген үлгіде).
13. Осы Стандарттың 12 тармағының 1) - 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың үлгілерін тұтынушының тұрғылықты жеріндегі Бөлім, ал ауылдық жерде – кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкімі тегін береді.
14. Тұтынушы толтырған өтініш және басқа да құжаттар тұрғылықты жеріндегі Бөлімге, ол болмаған жағдайда кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне тапсырылады.
15. Тұрғылықты жердегі Бөлім немесе кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкімі құжаттарды тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдағаны туралы белгіленген нысандағы растау хатты береді, тұтынушыны материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру өткізу қажеттілігі жөнінде, тексеру өткізу мерзімі жөнінде хабардар етеді.
16. Атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы құлақтандыру тұтынушыға тұрғылықты жердегі Бөлімге немесе кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтың әкіміне өзі барған жағдайда беріледі.
17. Атаулы әлеуметтік көмек отбасының жан басына шаққандағы табысы кедейшілік шегінен асып түскен жағдайда және әлеуметтік көмекке өтініш білдірген тұлғалардың материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссиялар туралы Ережеде белгіленген жағдайда тағайындалмайды.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек мүгедектерді және стационарлық емделуде бір айдан астам уақыт кезеңінде болатын адамдарды, магистратура мен аспирантураны қоса алғанда, күндізгі оқыту нысанында оқитын оқушылар мен студенттерді, тыңдаушылар мен курсанттарды, сондай-ақ 1 және 2 топтағы мүгедектерді, сексен жастан асқан адамдарды, жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өкілетті органдарда тіркелмеген жұмыссыздарға тағайындалмайды.
Ұсынылған жұмыстан немесе жұмысқа орналастырудан дәлелсіз себептермен бас тартқан, қоғамдық жұмыстарға қатысуды, оқуын немесе қайта оқуын өз бетімен тоқтатқан жұмыссыздар алты айға атаулы әлеуметтік көмек алу құқығынан айырылады.

2) сведения о составе семьи заявителя (сведения заверяются отделом занятости и социальных программ при предъявлении книги регистрации граждан, книги учета жильцов, поквартирной карточки, домовой книги, в сельской местности – акимом сельского округа);
3) сведения о полученных доходах членов семьи заявителя в квартале, предшествовавшем кварталу обращения за назначением адресной социальной помощи, доходы от трудовой деятельности, социальные выплаты (пенсии, пособия) подтверждаются документально справками, выданными по месту работы, либо органом, производящим социальные выплаты;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства (установленного образца).
13. Отделом по месту жительства потребителя, а в сельской местности - акимом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, бесплатно выдаются формы документов, указанные в подпунктах 1) - 4) пункта 12 настоящего Стандарта.
14. Заполненное потребителем заявление и другие документы сдаются в Отдел по месту жительства, а при его отсутствии акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
15. Отдел по месту жительства или аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа регистрирует документы, выдает потребителю подтверждение о принятии документов установленной формы, информирует заявителя о необходимости проведения обследования материально - бытовых условий проживания, о сроках проведения обследования.
16. Уведомление о назначении либо об отказе в назначении адресной социальной помощи выдается потребителю при личном посещении отдела по месту жительства либо акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
17. Адресная социальная помощь не назначается в случаях, когда среднедушевой доход семьи превышает черту бедности, а также в случаях, определенных Положением об участковых комиссиях для проведения обследования материального положения лиц, обратившихся за социальной помощью.
Государственная адресная социальная помощь не назначается безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, кроме инвалидов и лиц в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся и студентов, слушателей и курсантов дневной формы обучения, включая магистратуру и аспирантуру, а также граждан, занятых уходом за инвалидами 1 и 2 группы, лицами, старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до 7 лет.
Безработные, без уважительных причин отказавшиеся от предложенной работы или трудоустройства, самовольно прекратившие участие в общественных работах, обучении или переобучении, теряют право на получение адресной социальной помощи на 6 месяцев.

3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органдар қызметі:
адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
қызметтік борышты сақтау кезінде заңдылықты сақтау;
сыпайылық;
түбегейлі және толық ақпарат беру;
ақпаратты қорғау және құпиялық;
белгіленген уақытта өтініш беруші алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 3 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өтініш беруші жоғары уәкілетті органдардағы уәкілетті органның әрекеті мен шешіміне сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібіне түсінік, сондай-ақ шағымды дайындауға көмекті жоғары тұрған мемлекеттік органдарда – қалалар мен аудандар әкімінің аппараттарынан алуға болады.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта бойынша немесе электронды түрде қалалар мен аудандар әкімдерінің атына беріледі. Қалалар мен аудандар әкімі аппаратының электронды поштасының мекен-жайлары осы стандарттың 4 қосымшасында көрсетілген.
23. Шағымды қабылдауды растайтын құжат өтінішті қабылдау жөніндегі талон болып табылады, онда мемлекеттік органның атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі мен инициалдары, оның қабылдаған күні мен уақыты, телефондары көрсетіледі. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:
1) Бөлімдердің электронды пошталарының мекен-жайы, заңды мекен-жайы және телефондары осы стандарттың 1 қосымшасында көрсетілген.
2) қалалар мен аудандар әкімі аппараттарының веб-сайты, электронды поштаның мекен-жайы, заңды мекен-жайы және әкімдер мен олардың орынбасарларының қабылдау кестелері осы стандарттың 4 қосымшасында көрсетілген.
25. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша қосымша ақпаратты тұтынушы "Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінде мына мекен-жай бойынша ала алады: 100009, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3, электронды поштаның мекен-жайы: karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, байланыс телефоны: (7212) 432082.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызметін көрсету стандартына
1-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің байланыс мәліметтері
N
Бөлімдердің атауы
Заңды мекен-жайы, телефон нөмірлері
Веб-сайт, электрондық пошта
1
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі

3. Принципы работы
18. Деятельность государственных органов основывается на принципах:
соблюдения конституционных прав и свобод человека;
законности при исполнении служебного долга;
вежливости;
предоставления исчерпывающей и полной информации;
защиты и конфиденциальности информации;
обеспечения сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Заявитель имеет право обжаловать действия и решения уполномоченного органа в вышестоящих уполномоченных органах, а также в судебном порядке.
Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – в аппаратах акимов городов и районов.
22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте, или в электронном виде на имя акимов городов и районов. Адреса электронной почты аппаратов акимов городов и районов указаны в приложении 4 к настоящему стандарту.
23. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов:
1) адрес электронной почты, юридический адрес и телефоны Отделов указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-сайт, адрес электронной почты, юридический адрес, телефоны аппарата акимов городов и районов и графики приема акимов и его заместителей указаны в приложении 4 к настоящему стандарту.
25. Дополнительную информацию по вопросам предоставления государственной услуги потребитель может получить в государственном учреждении "Управление координации занятости и социальных программ Карагандинской области" по адресу: 100009, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Ержанова, 47/3, адрес электронной почты: karagandatrud@mail.ru, depkaraganda1@enbek.kz, контактный телефон: (7212) 432082.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Контактные данные отделов занятости и социальных программ
N
Наименование отделов
Юридический адрес, номера телефонов
Веб-сайт, электронная почта
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды"

u1utau-akimat@mai1.ru
"Шет ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
101700, Қарағанды облысы, Шет ауданы, Ақсу-Аюлы ауылы, Шортанбай жырау көшесі, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Әкім:
әр айдың 1, 4-ші дүйсенбісі,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын сәрсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін;
Орынбасары:
апта сайын бейсенбі күндері,
сағ. 16.00-дан 19.00 дейін.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы 25 қарашадағы
N 32/08 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
мемлекеттік қызметін көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру – жұмыссыз азамат ретінде оларды тіркеу дерегін растау рәсімі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8 бабының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті өтінген тұлғалардың тұрғылықты жері бойынша қалалар мен аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – Бөлімдер) ұсынады.
5. Көрсетілетін қызметті аяқтау нысаны: анықтама беру.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) тұтынушының өтінген кезінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: 1 күн;
2) қажетті құжаттарды көрсету кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 40 минут;
3) құжаттарды алу кезегінде күту уақытының барынша ұзақтығы: 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақысыз жүзеге асырылады.
9. Осы мемлекеттік қызметті көрсету стандарты www.karaganda-region.kz сайтында және Бөлімдердің үймереттерінде орнатылған ақпараттық стендтерде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын, сенбі және жексенбі күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі ас үзілісімен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау алдын-ала жазылымсыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Осы мемлекеттік қызметті ұсыну орындарында азаматтарды қабылдауға арналған жеке кабинеттер, қажетті құжаттар тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер, жүріп-тұру мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустар көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қажетті құжаттар тізбесі:

u1utau-akimat@mai1.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
101700, Карагандинская область, Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
тел (71031) 21417,
факс (71031) 21490
Аким:
1, 4 понедельник каждого месяца,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по вторникам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по средам,
с 16.00 до 19.00 часов;
Заместитель:
еженедельно по четвергам,
с 16.00 до 19.00 часов.
www.shet-audany.kz
akimshet@mail.ru
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Карагандинской области
от 25 ноября 2008 года N 32/08
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Выдача справок безработным гражданам – процедура подтверждения факта их регистрации в качестве безработных граждан.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании  статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения".
4. Государственную услугу предоставляют отделы занятости и социальных программ городов и районов (далее - Отделы) по месту жительства обращающихся лиц.
5. Форма завершения оказываемой услуги: выдача справки.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения потребителя: 1 день;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при предъявлении необходимых документов: 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 20 минут.
8. Оказание государственной услуги осуществляется бесплатно.
9. Стандарт оказания данной государственной услуги размещен на сайте www.karaganda-region.kz и информационных стендах, расположенных в помещениях Отделов.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием граждан, желающих получить данную государственную услугу, осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В местах предоставления данной государственной услуги имеются отдельные кабинеты для приема граждан, информационные стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов, предъявляемых для получения государственной услуги:

1) жеке бас куәлігі (паспорт);
2) шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар шетел азаматының Қазақстан Республикасында тұратын түрін және ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігін ұсынады;
3) оралмандар аймақтық орган берген оралман куәлігін ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұрғылықты жері бойынша Бөлімге өтіну қажет.
14. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар Бөлімдердің мамандарына көрсетіледі.
15. Жазбаша түрде өтініш жасағанда тұтынушыға келіп түскен құжаттың тіркеу нөмірі, мерзімі мен уақыты, құжатты қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні және лауазымы туралы талон беріледі.
16. Тұтынушыға анықтама Бөлімге өзі келгенде беріледі.
17. Егер тұтынушы жұмыссыз болмаса немесе оның қажетті құжаттары болмаған жағдайда қызметті ұсынудан бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Осы қызметтің тұтынушыларына қатысты Бөлімдер басшылыққа алатын басты қағидаттар: адам бостандығы мен конституциялық құқығын сақтау; қызметтік борышты орындау кезіндегі заңдылық; сыпайылық; толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну; тұтынушы құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2 қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Бөлімдердің және олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға жәрдемді жоғары тұрған мемлекеттік органдардан – қалалар мен аудандардың әкім аппараттарынан алуға болады.
22. Шағымдар қалалар мен аудандар әкімдерінің атына ауызша немесе жазбаша түрде, пошта арқылы немесе электронды түрде беріледі.
23. Шағымның қабылданғанын мемлекеттік органның атауы, өтініш қабылдаған қызметкердің тегі мен аты-жөні, қабылдаған мерзімі мен уақыты, телефоны көрсетілген өтінішті қабылдау туралы талон растайды. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында көзделген мерзімде қаралады.
6. Байланыс ақпараты
24. Бөлімдердің және олардың жоғары тұрған органдарының байланыс деректері:

1) удостоверение личности (паспорт);
2) иностранцы и лица без гражданства предоставляют, кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
3) оралманы предоставляют удостоверение оралмана, выданное территориальным органом.
13. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в Отдел по месту жительства.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги, предъявляются специалистам Отделов.
15. При обращении в письменном виде потребителю выдается талон о регистрации поступившего документа с указанием регистрационного номера, даты и времени, фамилии, инициалов и должности лица, принявшего документ.
16. Справка потребителю выдается при личном посещении Отдела.
17. Отказ в предоставлении услуги возможен, если потребитель не является безработным, или в случае отсутствия у него необходимых документов.
3. Принципы работы
18. Основными принципами, которыми руководствуются Отделы по отношению к потребителям данной услуги, являются: соблюдение конституционных прав и свобод человека; законность при исполнении служебного долга; вежливость; предоставление исчерпывающей и полной информации; обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего государственную услугу, утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) Отделов и их должностных лиц, а также содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящих государственных органах – в аппаратах акимов городов и районов.
22. Жалобы подаются в устной или письменной форме по почте или в электронном виде на имя акимов городов и районов.
23. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
6. Контактная информация
24. Контактные данные Отделов и их вышестоящих органов: