Ауылдық жерге жіберілетін жас мамандарға әлеуметтік көмек белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 13 маусымдағы N 419 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 25 шілдеде N 2022 тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, " Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы " 2005 жылғы 8 шілдедегі заңдарына сәйкес, облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 16 мамырдағы N 5/68 "Облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 "2008 жылғы облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімін (Нормативтік құқықтық кесімдерді тізіліміне N 2012 енгізілген) жүзеге асыру үшін, азаматтардың сапалы мемлекеттік қызмет алу жөніндегі конституциялық құқығын жүзеге асыру үшін жағдай жасау қажеттілігін ескере отырып, ауылдық жерге жіберілетін жас мамандарды әлеуметтік қолдау мақсатында, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Ауылдық жерге жіберілетін жас мамандарға (бұдан әрі - мамандар) 1000 000 (бір миллион) теңге көлемінде әлеуметтік көмек белгіленсін.
2. Мамандарға әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) ауылдық жерге кемінде бес жылға жіберілетіндерге жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылатын, әлеуметтік кепілдік ретіндегі біржолғы көмек болып табылады деп белгіленсін.
3. Әлеуметтік көмекті төлеу қалалар мен аудандардың бюджеттеріне бөлінген облыстық нысаналы ағымдағы трансферттер шегінде жүзеге асырылатын болып белгіленсін.
4. Әлеуметтік көмекті тағайындау мамандардың білім туралы құжаттарын зерделеу негізінде конкурстық іріктеу өткізу және әңгімелесу қорытындылары бойынша жүзеге асырылады деп белгіленсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ж.А. Қараевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ. Көшербаев
КЕЛІСІЛДІ:
М.М. Әбдірахманов
Ж.А. Қараев
С.А. Бермұхамедов
Е.А. Бектұрғанов
А. Әбдешұлы
А.Т. Айдарханов
Маңғыстау облысының денсаулық сақтау
басқармасының бастығы
_____________
"06" маусым 2008 жыл
М.Б. Әлібекова
Маңғыстау облысының қаржы
басқармасының бастығы
_______________
"12" маусым 2008 жыл
Қ.Б. Жұмашев
Маңғыстау облысы білім беру
басқармасының бастығы
_______________
"12" маусым 2008 жыл
Х.Х. Нұрғалиева
Маңғыстау облысының экономика және
бюджеттік жоспарлау басқармасының бастығы
_______________
"12" маусым 2008 жыл
орынд. Г.М. Қалмұратова
Маңғыстау облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының бастығы
_______________
"12" маусым 2008 жыл

Об установлении социальной помощи молодым специалистам, направляемым в сельскую местность
Постановление акимата Мангистауской области N 419 от 13 июня 2008 года. Зарегистрировано департаментом юстиции Мангистауской области N 2022 от 25 июля 2008 года
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года  "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" , от 8 июля 2005 года  "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" , в целях реализации решения областного маслихата от 16 мая 2008 года  N 5/68  "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Реестре нормативных правовых актов за N 2012), принимая во внимание необходимость обеспечения условий по реализации конституционных прав граждан на получение качественных государственных услуг, в целях социальной поддержки молодых специалистов, направляемых в сельскую местность, акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить социальную помощь в размере 1 000 000 (одного миллиона) тенге молодым специалистам (далее - специалисты), направляемым в сельскую местность.
2. Определить, что социальная помощь специалистам (далее - социальная помощь) является единовременной помощью, осуществляемой за счет бюджетных средств, в качестве социальной гарантии специалистам, направляемым на срок не менее пяти лет в сельскую местность.
3. Определить, что выплата социальной помощи осуществляется в пределах выделенных целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджетам городов и районов.
4. Определить, что назначение социальной помощи осуществляется по итогам проведения конкурсного отбора, на основе анализа документа об образовании и собеседования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Караева Ж.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области    К. Кушербаев
СОГЛАСОВАНО:
Абрахманов М.М.
Караев Ж.А.
Бермухамедов С.А.
Бектурганов Е.А.
Айдарханов А.Т.
начальник управления здравоохранения
Мангистауской области
____________________
"06" июня 2008 года
Альбеков М.Г.
начальник управления финансов
Мангистауской области
____________________
"12" июня 2008 года
Жумашев К.Б.
начальник управления образования
Мангистауской области
____________________
"12" июня 2008 года
Нургалиева Х.Х.
начальник управления экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области
____________________
"12" июня 2008 года
исп. Калмуратова Г.М.
начальник управления координации
занятости и социальных программ
Мангистауской области
____________________
"12" июня 2008 года