"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысының Мәслихатының 2008 жылғы 07 қазандағы N 8/108 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 20 қазанда N 2031 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1993 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2007 жылғы 22 желтоқсандағы N 216 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 12 ақпандағы N 4/45 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2000 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 04 наурыздағы N 37 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 16 мамырдағы N 5/68 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2012 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 17 мамырдың N 76 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 шілдедегі N 6/85 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2018 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 15 шілдедегі N 108 санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 27 тамыздың N 7/89 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2026 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 28 тамыздың N 133-134 санында жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 41 418 056 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 23 273 571 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1 003 915 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 320 мың теңге;

О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение Мангистауского областного маслихата от 07 октября 2008 года N 8/108. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 20 октября 2008 года N 2031
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан,  Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1993, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 22 декабря 2007 года 216; решение областного маслихата от 12 февраля 2008 года № 4/45 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 2000, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 04 марта 2008 года 37; решение областного маслихата от 16 мая 2008 года 5/68 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года № 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 2012, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 17 мая 2008 года 78-79; решение областного маслихата от 10 июля 2008 года 6/85 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 2018, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 15 июля 2008 года 112; решение областного маслихата от 27 августа 2008 года 7/89 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года № 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 2026, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 28 августа 2008 года 137-138;) следующие изменения:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 41 418 056 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 23 273 571 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 1 003 915 тысяч тенге;
доходам от продажи основного капитала - 3 320 тысяч тенге;

трансферттер түсімдері бойынша - 17 137 250 мың теңге;
2) шығындар - 40 732 582 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 685 474 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 215 126 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 798 078 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 582 952 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 1 183 470 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 1 244 660 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 61 190 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - 713 122 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 713 122 мың теңге".
2-тармақта:
1) тармақшада:
"Түпқараған ауданына" жолындағы "71,2 пайыз" саны "100 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Ақтау қаласына" жолындағы - "20,6 пайыз" саны "24,2 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "74,6 пайыз" саны "76,3 пайыз" санымен ауыстырылсын;
3-1) тармақшада:
"Түпқараған ауданына" жолындағы "71,2 пайыз" саны "100 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "74,6 пайыз" саны "76,3 пайыз" санымен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"Маңғыстау ауданына" жолындағы "13,1 пайыз" саны "0 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Түпқараған ауданына" жолындағы - "69,6 пайыз" саны "81,0 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "52,1 пайыз" саны "56,3 пайыз" санымен ауыстырылсын;
5-7 тармағында:
"1 280 029" саны "1 358 029" санымен ауыстырылсын;
"390 140" саны "468 140" санымен ауыстырылсын;
5-8 тармағында:
"356 953" саны "369 268" санымен ауыстырылсын;
"4 000" саны "1 600" санымен ауыстырылсын;
"100 035" саны "52 750" санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы сегізінші мен тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"коммуналдық меншікке түсетін мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату бойынша жұмыстар жүргізуге - 12 000 мың теңге";
"автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін - 50 000 мың теңге";
5-9 тармағындағы бірінші абзацтағы:
"230 000" саны "380 000" санымен ауыстырылсын;
"50 000" саны "200 000" санымен ауыстырылсын;
8 тармақта:
"467 352" саны "452 936" санымен ауыстырылсын;
аталған шешімге 1, 10, 11 қосымшалар осы шешімнің 1, 10, 11 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

поступлениям трансфертов - 17 137 250 тысяч тенге;
2) затраты - 40 732 582 тысячи тенге;
3) операционное сальдо - 685 474 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 215 126 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 798 078 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 582 952 тысячи тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 183 470 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 1 244 660 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 61 190 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - 713 122 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 713 122 тысячи тенге.
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строке "Тупкараганскому району цифры 71,2 процента" заменить цифрами "100 процентов";
в строке городу Актау - "цифры 20,6 процента" заменить цифрами "24,2 процента";
в строке "городу Жанаозен"- "цифры 74,6 процента" заменить цифрами "76,3 процента";
в подпункте 3-1):
в строке Тупкараганскому району цифры "71,2 процента" заменить цифрами "100 процентов";
в строке "городу Жанаозен - цифры "74,6 процента" заменить цифрами 76,3 процента;
в пункте 4:
в строке Мангистаускому району цифры "13,1 процента" заменить цифрами "0 процентов";
в строке Тупкараганскому району "цифры 69,6 процента" заменить "цифрами 81,0 процента";
в строке городу Жанаозен - цифры "52,1 процента" заменить цифрами "56,3 процента";
в пункте 5-7:
цифры "1 280 029" заменить цифрами "1 358 029";
цифры "390 140" заменить цифрами "468 140";
в пункте 5-8:
цифры "356 953" заменить цифрами "369 268";
цифры "4 000" заменить цифрами "1 600";
цифры "100 035" заменить цифрами "52 750";
дополнить абзацами восьмым и девятым следующего содержания:
на проведение работ по учету, хранению, оценке и реализации имущества, поступившего в коммунальную собственность - 12 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог - 50 000 тысяч тенге.
в абзаце первом пункта 5-9:
цифры "230 000" заменить цифрами "380 000";
цифры "50 000" заменить цифрами "200 000";
в пункте 8:
цифры "467 352" заменить цифрами "452 936";
приложения 1, 10, 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 10, 11 настоящего решения.