"2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2008 жылғы 8 қарашадағы N 10/116 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 12 желтоқсанда N 2034 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы және «2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 96 Заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 53 561 748 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 27 187 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 874 571 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 358 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 498 008 мың теңге;
2) шығындар – 54 345 266 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 235 571 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 665 571 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 430 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 685 521 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 685 521 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 704 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 704 610 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 200 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 250 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 754 610 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.01.30 N 12/144 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.10 N 13/159 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.06.19  N 15/185( 2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.17 № 16/207 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.09.04 № 18/215 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.14 № 19/221 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2009 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 32,1 пайыз;
Қарақия ауданына – 4,1 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 23,0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 47,1 пайыз;
Түпқараған ауданына – 52,4 пайыз;
Ақтау қаласына –  22,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 67,3 пайыз;
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.

Об областном бюджете на 2009 год
Решение Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Мангистауской области от 12 декабря 2008 года N 2034
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и от 4 декабря 2008 года N 96 "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 53 561 748 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 27 187 811 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 874 571 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 358 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22 498 008 тысяч тенге;
2) затраты - 54 345 266 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 235 571 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 665 571 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 430 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 685 521 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 685 521 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 704 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 704 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 200 000 тысяч тенге;
погашение займов – 250 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 754 610 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; от 10.04.09 N 13/159;от 06.05.09 N 14/178; от 19.06.09 N 15/185;от 17.07.09 № 16/207; от 04.09.2009 № 18/215; от 14.10.2009 № 19/221 (вводится в действие с 01.01.2009)
2. Установить на 2009 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 32,1 процентов;
Каракиянскому району - 4,1 процентов;
Мангистаускому району - 23,0 процентов;
Мунайлинскому району – 47,1 процента;
Тупкараганскому району - 52,4 процентов;
городу Актау - 22,4 процента;
городу Жанаозен - 67,3 процента.
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 0 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.

3) Қызметін біржолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
4) Төлем көзінен ұсталатын, шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына - 100 пайыз;
Қарақия ауданына - 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына - 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) Төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының кірістерінен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
6) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 73,8 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 15,7 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 42,7 пайыз;
Түпқараған ауданына – 59,0 пайыз;
Ақтау қаласына – 7,9 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 79,8 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.01.30 N 12/144 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.10 N 13/159 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді),  2009.06.19 N 15/185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.17  № 16/207 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.09.04 № 18/215 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.14 № 19/221 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 700 459 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 331 365 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 59 298 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 309 796 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгертулер енгізілді -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.06.19 N 15/185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.17 № 16/207 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4. 2009 жылға төменгі сатыдағы бюджеттерден облыстық бюджетке 1 411 960 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар белгіленсін, оның ішінде:
Қарақия ауданы – 596 343 мың теңге;
Түпқараған ауданы – 2 199 812 мың теңге;
Ескерту. 4 тармаққа өзгертулер енгізілді -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.06.19 N 15/185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.17 № 16/207 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.14 № 19/221 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

3) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 0 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 0 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
5) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 0 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району - 0 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.
6) социальный налог:
Бейнеускому району – 73,8 процентов;
Каракиянскому району - 0 процентов;
Мангистаускому району - 15,7 процентов;
Мунайлинскому району – 42,7 процентов;
Тупкараганскому району - 59,0 процентов;
городу Актау - 7,9 процента;
городу Жанаозен - 79,8 процента.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; от 10.04.09 N 13/159; от 19.06.09 N 15/185;от 17.07.09 № 16/207; от 04.09.2009 № 18/215; от 14.10.2009 № 19/221 (вводится в действие с 01.01.2009);
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и городов, в сумме 700 459 тысячи тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 331 365 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 59 298 тысячи тенге;
Мунайлинскому району – 309 796 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 19.06.09 N 15/185 (вводится в действие с 01.01.2009)
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы бюджетных изъятий из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в сумме 1 411 960 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянский район – 596 343 тысяч тенге;
Тупкараганский район – 2 199 812 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 19.06.09 N 15/185;от 17.07.09 № 16/207; от 14.10.2009 № 19/221 (вводится в действие с 01.01.2009)

5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 5 342 114 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
5-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған мемлекеттік органдарға функциялардың берілуіне байланысты 320 640 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттің республикалық бюджетте есептелгені қаперге алынсын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.01.30 N 12/144 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) Шешімімен.
6.Заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлік салығын төлеу тәртіптерінің өзгеруіне байланысты аудандардың бюджеттеріне 2009 жылға арналған облыстық бюджеттен жергілікті бюджеттің шығыстарын өтеуге 627 116 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.01.30 N 12/144 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.10 N 13/159 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді),2009.06.19  N 15/185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.14 № 19/221 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
7. Аудандар мен қалалардың бюджетіне 2009 жылға арналған облыстық бюджеттен 184 970 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
аудандар мен қалалардың мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқыту-әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге – 122 918 мың теңге;
жаңадан қатарға қосылған білім беру объектілерін ұстауға – 12 052 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының қызмет жасауын қамтамасыз етуге – 50 000 мың теңге.
Көрсетілген соманы аудандар мен қалалардың бюджеттерінің айырымында бөлу 5-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.01.30 N 12/144 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) Шешімімен.
8. Аудандар мен қалалар бюджеттеріне 2009 жылға арналған облыстық бюджеттен 1 736 172 мың теңге сомасында дамытуға арналған мақсатты трансферттер, оның ішінде:
облыстың білім беру объектілерін дамытуға – 214 977 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 271 195 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін.
Көрсетілген соманы аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлу 6-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту: 8 тармаққа өзгертулер егізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.09.04 № 18/215 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 5 342 114 тысяч тенге.
5-1. Принять к сведению, что в областном бюджете на 2009 год учтены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 320 640 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144 (вводится в действие с 01.01.2009);
6. Учесть, что бюджетам районов из областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 627 116 тысяча тенге на компенсацию потерь местного бюджета в связи с изменением порядка уплаты налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, в том числе.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144 ; от 10.04.09 N 13/159; от 06.05.09 N 14/178;от 19.06.09 N 15/185; от 14.10.2009 № 19/221 (вводится в действие с 01.01.2009)
7. Учесть, что бюджетам районов и городов из областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 184 970 тысяч тенге, в том числе:
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования районов и городов – 122 918 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования – 12 052 тысячи тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог районного значения – 50 000 тысяч тенге;
Распределение указанной суммы в разрезе бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144 (вводится в действие с 01.01.2009);
8. Учесть, что бюджетам районов и городов из областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 1 736 172 тысячи тенге, в том числе:
на развитие объектов образования области – 214 977 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 271 195 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы в разрезе бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144;от 04.09.2009 № 18/215 (вводится в действие с 01.01.2009);

8-1. 7 қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және Қазақстан Республикасындағы техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың 2008-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 920 125 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
8-2. 8 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы денсаулық сақтау ісін реформалау және дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын және дәрі-дәрмек заттарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттар сатып алуды іске асыруға 1 562 770 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-2 тармаққа өзгертулер енгізілді -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-3. 9 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен әлеуметтік саладағы іс-шараларды іске асыруға 362 179 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 8-3 тармаққа өзгертулер енгізілді -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-4. 10 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен ауыл шаруашылығын дамытуға және ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдауға 203 635 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
8-5. 11 қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жекелеген іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен 514 334 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.

8-1. Учесть, распределение объема целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы и Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 920 125 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 7.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144 (вводится в действие с 01.01.2009)
8-2. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы и на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов в сумме 1 562 770 тысячи тенге согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; внесены  изменения решением Мангистауского областного маслихата от 06.05.09 N 14/178 (вводится в действие с 01.01.2009);
8-3. Учесть, распределение объема целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию мероприятий в сфере социального обеспечения в сумме «362 179 тысячи тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; внесены изменения решением Мангистауского областного маслихата от 06.05.09 N 14/178 (вводится в действие с 01.01.2009);
8-4. Учесть, распределение объема целевых текущих трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2009 год на поддержку сельского хозяйства и социальную поддержку специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 203 635 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144 (вводится в действие с 01.01.2009);
8-5. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию отдельных мероприятий в сумме 514 334 тысячи тенге согласно приложению 11.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-5 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144 (вводится в действие с 01.01.2009);

8-6. 12-қосымшаға сәйкес, тұрғын-үй құрылысын дамытуға 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 3 166 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік несиелер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 8-6 тармақ жаңа редакцияда -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-7. 13 қосымшаға сәйкес, инвестициялық жобаларды іске асыруға 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 9 524 372 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер көлемінің облыстық, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 8-7 тармаққа өзгертулер енгізілді -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-8. 2009 жылға облыстық бюджетте Ақтау қаласының бюджетіне сыйақысы (мүддесі) нөлдік ставкасы бойынша, тұрғын-үй құрылысына бөлінген 178 377 мың теңге сомасында қарызды өтеу көзделгені ескерілсін.
Қазақстан Республикасында тұрғын-үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде, қайтарымды қаражат есебінен сыйақысы (мүддесі) нөлдік ставкасы бойынша тұрғын-үй құрылысын аяқтау үшін Жаңаөзен қаласының бюджетіне 165 571 мың теңге бағытталсын.
8-9. 14-қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 4 115 311 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттерінің көлемі өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясындағы шараларды қаржыландыруға облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 8-9 тармаққа өзгертулер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.07.17 № 16/207 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-10. 15-қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен 983 193 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге және кадрларды даярлау және оларды қайта даярлауға облыстық, аудандар мен қалалар бюджеттерінің кесіндісінде бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.01.30 N 12/144 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), өзгертулер енгізілді - Маңғыстау облысы мәслихатының 2009.04.10 N 13/159 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), толықтырулар енгізілді -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), өзгертулер енгізілді -  Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.06.19 N 15/185 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.17 № 16/207 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді)

8-6. Учесть распределение объема целевых трансфертов на развитие и бюджетных кредитов из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию Государственной программы жилищного строительства на 2008-2010 годы в сумме 3 166 000 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 12.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-6 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; внесены  изменения решением Мангистауского областного маслихата от 06.05.09 N 14/178 (вводится в действие с 01.01.2009);
8-7. Учесть, распределение объема целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2009 год на реализацию инвестиционных проектов в сумме 9 524 372 тысяч тенге в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 13.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-7 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; от 10.04.09 N 13/159 ; от 06.05.09 N 14/178 (вводится в действие с 01.01.2009);
8-8. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрено погашение займа в сумме 178 377 тысяч тенге, ранее выделенного на строительство жилья, по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в бюджет города Актау.
За счет возвратных средств на кредитование бюджетов городов для завершения строительства жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в бюджет города Жанаозен направить 165 571 тысячу тенге.
8-9. Учесть распределение объема целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета на 2009 год в сумме 4 115 311 тысяч тенге для финансирования мероприятий в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 8-9 с изменением, внесенным решением Мангистауского областного маслихата от 17.07.09 № 16/207 (вводится в действие с 01.01.2009);
8-10. Учесть распределение объема целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год в сумме 983 193 тысячи тенге на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики и на подготовку и переподготовку кадров в разрезе бюджетов областного, районов и городов согласно приложению 15.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-8 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 10.04.09 N 13/159; дополнено решением Мангистауского областного маслихата от 06.05.09 N 14/178; пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Мангистауского областного маслихата от 19.06.09 N 15/185; от 17.07.09 № 16/207(вводится в действие с 01.01.2009);

9. Құқық берілсін:
Маңғыстау облысында тұратын және республикалық емдеу-алдын-алу орталықтарына кеңес алуға, тексеріп байқауға және емделуге жіберілетін азаматтардың облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген Қағидасына сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;
амбулаториялық емдеу жағдайында гемофилиямен сырқаттанатын ересек науқастарды, сондай-ақ, артериалық гипертензиямен және жүрек ишемиясымен ауыратын науқастарды тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге;
қуаттандыратын ем үшін облыстық туберкулезге қарсы «Тұщыбек» санаторийіне және республикалық туберкулезге қарсы санаторийлерге жіберілетін туберкулезбен науқастанғандардың облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;

9. Предоставить право:
на бесплатный и льготный проезд гражданам, проживающим в Мангистауской области и направляемым на консультацию, обследование и лечение в республиканские лечебно – профилактические центры согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на бесплатное обеспечение лекарственными препаратами при амбулаторном лечении взрослых, больных гемофилией, а также больных артериальной гипертензией и ишемической болезнью сердца;
на бесплатный или льготный проезд больным туберкулезом, направляемым на поддерживающее лечение в областной противотуберкулезный санаторий "Тущибек" и республиканские противотуберкулезные санатории согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;

ауылдық (селолық) елді мекендерде және қалалардың әкімшілік бағынысты аумағында орналаспаған поселкелерде жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отындарды сатып алуға 10 000 теңге көлемінде;
денсаулық сақтау саласының медициналық қызметкерлеріне облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес жолсапарлық сипаттағы жұмысына байланысты қоғамдық көлікке көлік шығындарының орнын өтеуге.

на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 10 000 тенге;
на возмещение транспортных расходов, связанных с разъездным характером деятельности в общественном транспорте, медицинским работникам здравоохранения, согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области.

10. Қалалардың әкімшілік басқаруындағы аумақтарда орналаспаған ауылдық (селолық) елді мекендерде және поселкелерде жұмыс жасайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, әлеуметтік қамтамасыз ету мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне 25% жоғары жалақы (тарифтік мөлшерлеме) белгіленсін.

10. Установить повышенные оклады (тарифные ставки) на 25% педагогическим работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов.

11. Облыстың жергілікті атқарушы органының резерві 372 808 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.01.30 N 12/144 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.04.10 N 13/159 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді),  2009.05.06 N 14/178 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.06.19  N 15/185(2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.07.17 № 16/207 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.09.04 № 18/215 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді), 2009.10.14 № 19/221 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
12. 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. 3-қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу үрдісінде секвестрге жатпайтын 2009 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа области в сумме 372 808 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Мангистауского областного маслихата от 30.01.2009 N 12/144; от 10.04.09 N 13/159; от 06.05.09 N 14/178; от 19.06.09 N 15/185; от 17.07.09 № 16/207; от 04.09.2009 № 18/215; от 14.10.2009 № 19/221 (вводится в действие с 01.01.2009)
12. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 2.
13. Утвердить перечень бюджетных программ на 2009 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета, согласно приложению 3.

2009 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үрдісінде 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалардың секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
14. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                        Ж. Сүйінов
Облыстық мәслихат хатшысы             Б. Шелпеков
Облыстық мәслихаттың 2009 жылғы
14 қазандағы № 19/221 шешіміне
1 - ҚОСЫМША
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.10.14 № 19/221 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2009 жылға арналған облыстық бюджет
Сан Сын ІшкСын Ерек Атауы Сомасы, мың тенге
1 2 3
1.КІРІСТЕР

Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2009 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 4.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии     Секретарьобластного маслихата
Ж. Суинов               Б. Чельпеков
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 14 октября 2009 года № 19/221
Сноска. Приложения 1 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 14.10.2009 № 19/221 (вводится в действие с 01.01.2009);
Областной бюджет на 2009 год
Кат. Кл. Пдк. Спк. Наименование Сумма,
тыс. тенге
1
2
3
1. ДОХОДЫ

1 122 524
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
59 026
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
37 756
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
16 460
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
530 468
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 261 666
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 289
029
Әдістемелік жұмыс
12 157
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
94 228
058
Бастапқы, негізгі, орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
132 984
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
721 087
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
122 918
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 255 419
004
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 822 420
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
432 999
05
Денсаулық сақтау
12 074 645
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 361 277
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
57 230
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
900 054
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
3 996 846
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
77 184
006
Ана мен баланы қорғау
68 029
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
61 651
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
8 771
009
Әлеуметтік жағынан елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 705 347
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
2 030 914
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация

1 122 524
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
59 026
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
37 756
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
16 460
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
530 468
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 261 666
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
76 289
029
Методическая работа
12 157
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
94 228
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
132 984
060
Подготовка и переподготовка кадров
721 087
113
Трансферты из местных бюджетов
122 918
271
Управление строительства области
2 255 419
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 822 420
037
Строительство и реконструкция объектов образования
432 999
05
Здравоохранение
12 074 645
253
Управление здравоохранения области
10 361 277
001
Обеспечение деятельности управления здравоохранения
57 230
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
900 054
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
3 996 846
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
77 184
006
Охрана материнства и детства
68 029
007
Пропаганда здорового образа жизни
61 651
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
8 771
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 705 347
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
2 030 914
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация

476 665
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
54 546
013
Паталогоанатомиялық союды жүргізу
10 315
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
270 719
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
30 817
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
768
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
15 142
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулезге қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
74 395
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
38 467
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
123 221
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
44 288
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
87 154
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
164 918
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
63 836
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 713 368
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 713 368
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 551 808
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
840 535
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
49 057
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
417 994
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
43 267
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
4 000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
60
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
69 006
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттері

476 665
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
54 546
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
10 315
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
270 719
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
30 817
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
768
018
Обеспечение деятельности информационно-аналитических центров
15 142
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
74 395
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
38 467
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
123 221
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
44 288
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
87 154
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
164 918
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
63 836
271
Управление строительства области
1 713 368
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 713 368
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 551 808
256
Управление координации занятости и социальных программ области
840 535
001
Обеспечение деятельности управления координации занятости и социальных программ
49 057
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
417 994
003
Социальная поддержка инвалидов
43 267
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
4 000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
60
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
69 006
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
2 000
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики

038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Тұрғын үй салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне несие беру
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
017
Спорт объектілерін дамыту
018
Мұрағат объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
12
Көлік және коммуникациялар
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттері
13
Басқалар
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
013
«Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл халқына шағын кредит беру үшін «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ-ның еншілес ұйымдарына кредит беру
Жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
13
Басқалар

038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
271
Управление строительства области
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
017
Развитие объектов спорта
018
Развитие объектов архивов
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
265
Управление предпринимательства и промышленности области
013
Кредитование дочерних организаций АО «НУХ «КазАгро» для финансирования малого и среднего бизнеса и микрокредитования сельского населения
Формирование или увеличение уставного капитала
13
Прочие

021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы
10 желтоқсандағы N 10/116 шешіміне
4 - ҚОСЫМША
2009 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР БЮДЖЕТТЕРІНІҢ ОРЫНДАЛУ ПРОЦЕСІНДЕ СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК
БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Фтоп Әкімші Бағ Атауы
04
Білім

021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к решению областного маслихата
от 10 декабря 2008 года N 10/116
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ
В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ
НА 2009 ГОД
Фгр
Адм
Пр
Наименование
04
Образование

8 194
6 357
9 360
68 756
Облыстық мәслихаттың 2009 жылғы
14 қазандағы № 19/221 шешіміне
8 - ҚОСЫМША
Ескерту. 8 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009.10.14 № 19/221 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2009 жылға арналған облыстық бюджетке денсаулық сақтау саласына республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларын бөлу
(мың теңге)
№ р/с
Атауы
Барлық шығыстар, оның ішінде:
Жаңадан іске қосылған денсаулық сақтау объектілерін ұстауға

8 194
6 357
9 360
68 756
ПРИЛОЖЕНИЕ 8
к решению областного маслихата
от 14 октября 2009 года № 19/221
Сноска. Приложения 8 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 14.10.2009 № 19/221 (вводится в действие с 01.01.2009);
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету на 2009 год в сфере здравоохранения
Наименование
Всего, в том числе:
На содержание вновь вводимых объектов здравоохранения