Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімиятының 2008 жылғы 8 сәуірдегі N 424/10 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 7 мамырда N 110 тіркелген. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 130/2 қаулысымен.
Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 130/2 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14)-тармақшасына сәйкес, азаматтарды әлеуметтік қорғау мақсатында Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау жөнінде қоса берілген нұсқаулық бекітілсін.
2. Павлодар қаласы әкімдігінің:
2007 жылғы 20 сәуірдегі "әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 553/10 (мемлекеттік тізбедегі нормативтік құқықтық актіде N 12-1-88 тіркелген);
2007 жылғы 23 тамыздағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі "әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 553/10 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" N 1085/18 (мемлекеттік тізбедегі нормативтік құқықтық актіде N 12-1-93 тіркелген);
2007 жылғы 9 қарашадағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі "әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 553/10 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" N 553/10 (мемлекеттік тізбедегі нормативтік құқықтық актіде N 12-1-98 тіркелген) қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі орынбасарының міндетін атқарушы С. Д. Асановқа жүктелсін.
Павлодар қаласының әкімі Б. Демеуов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2008 жылғы 8 сәуірдегі
"әлеуметтік көмекті тағайындау
жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы"
N 424/10 қаулысымен бекітілген
Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Павлодар қаласының аумағында тұрақты өмір сүретін және өмірге кұқығы бар азаматтығы жоқ тұлғаларға, шетелдіктерге, босқындық мәртебесі бар тұлғаларға, оралмандарға, Қазақстан Республикасының азаматтарына әлеуметтік көмек төлеуді жүзеге асыру және тағайындауды талдап тексереді.
2. Әлеуметтік көмек көрсету мынадай жолдармен жүзеге асырылады:
1) әлеуметтік көмек (жерлеуге арналған жәрдемақы, біржолғы әлеуметтік көмек, жеке меншік секторында тұратын азаматтарға қатты отын алуға қаражат беру, аз қамтамасыз етілген отбасыларының және ата анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беру мектептерінің түлектеріне облыс жоғары оқу орындарында төлеу үшін (бұдан әрі - оқуына төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсету) әлеуметтік көмек;

Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 8 апреля 2008 года N 424/10. Зарегистрировано управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 7 мая 2008 года за N 110. Утратило силу - постановлением акимата города Павлодар Павлодарской области от 30 января 2009 года N 130/2.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодар Павлодарской области от 30 января 2009 года N 130/2.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях социальной защиты граждан акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую инструкцию по назначению социальной помощи.
2. Признать утратившими силу постановления акимата города Павлодара:
от 20 апреля 2007 года N 553/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов за N 12-1-88);
от 23 августа 2007 года N 1085/18 "О внесении дополнений в постановление акимата города Павлодара от 20 апреля 2007 года N 553/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов за N 12-1-93);
от 9 ноября 2007 года N 1439/24 "О внесении изменения и дополнений в постановление акимата города Павлодара от 20 апреля 2007 года N 553/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов за N 12-1-98).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на исполняющего обязанности заместителя акима города Асанова С. Д.
Аким города Павлодара                      Б. Демеуов
"Утверждена"
постановлением акимата
города Павлодара
от 8 апреля 2008 года N 424/10
"Об утверждении инструкции по
назначению социальной помощи"
Инструкция по назначению социальной помощи
1. Общее положение
1. Настоящая инструкция детализирует условия назначения и осуществления выплаты социальной помощи, оказания социальных услуг постоянно проживающим на территории города Павлодара гражданам Республики Казахстан, оралманам, лицам, имеющим статус беженцев, иностранцам, лицам без гражданства, имеющим вид на жительство.
2. Оказание социальной помощи осуществляется путем предоставления:
1) социальных выплат (пособие на погребение, единовременная социальная помощь, предоставление средств на приобретение твердого топлива проживающим в частном секторе, социальная помощь выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области (далее - Социальная помощь для оплаты обучения);

2) әлеуметтік қызмет (Павлодар қаласының тұрғындарына әлеуметтік көмек көрсету бағдарламасын іске асыру шегінде, қозғалуда қиындық көретін және еріп жүретін адамды қажет ететін, мүмкіндігі шектеулі балаларға арнайы автокөлікпен тасымалдауды ұсыну, мүгедектердің арбалы-орындықтарын жөндеу, мұқтаж азаматтарды ыстық тамақпен қамтамасыз ету, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелеттік жасқа толмаған балаларға патронатты түрде көмек көрсету, естімейтін және нашар еститін азаматтарға көмек көрсету, туберкулезге қарсы диспансердің амбулаториясында емделуде жүрген азаматтарды тамақпен қамтамасыз ету, 3, 4 сатылы онкологиялық аурумен ауыратындарға көмек, жасөспірімдер мен жетімдерді әлеуметтік-психологиялық бейімдеу, мүмкіндігі шектеулі балаларға әлеуметтік қызмет көрсету, еңбек ардагерлерін әлеуметтік - құқықтық көмекті үкіметтік емес ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек көрсету).
3) "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" (бұдан әрі-Бөлім) мемлекеттік мекемесінің жолдамасы бойынша біліктілігін арттыруды, қайта даярлауға, кәсіби оқуын өткен кезде жұмыссыздарға материалдық көмек.
3. Әрбір көмектің аталған түрлері осы Нұсқаулықта көрсетілгендей, көмектің (жәрдемақының) басқа түрлерін алусыз тағайындалады және төленеді, күнтізбелік жыл бойы біржолғы ақшалай түрінде (арнаулы мемлекеттік көмек алмайтын алдында беделді еңбегі үшін зейнетақы алатын зейнеткерлерге; ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына (бұдан әрі - ҰОС) дәрі-дәрмек сатып алуға; Павлодар қаласының құрметті азаматтарына; радиациялық апат салдарынан 1 топ мүгедектері болғандарға, ядролық қарулар сынағы кезінде мүгедек болған тұлғаларға дәрі-дәрмек сатып алу үшін, қалалық қоғамдық көліктерде жол жүруге өтемақы; коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету).
4. Қаржыландыру көзі - қалалық бюджет.
5. Әлеуметтік төлем алуға үміткер тұлға (бұдан әрі - Өтініш беруші), отбасының жиынтық табысы осы Нұсқаулықтың 8 - бөліміне сәйкес есептеледі.
6. Төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы Өтініш берушілердің жеке есеп шоттарына ақшалай қаражатты аудару жолымен "қазпошта" акционерлік қоғамдықтың бөлімдерімен жүзеге асырылады.
7. Өтініш беруші жазбаша өтініш береді және белгіленген тізбеге сәйкес Бөлімге қажетті құжаттарды тапсырады.
8. Өтініш беруші осы және өзге де әлеуметтік көмекті алуға қатысты барлық өзгерістер жөнінде Бөлімге тапсырған күннен бастап 15 күннен аспауы керектігін хабарлауға міндетті.

2) социальных услуг (социальная помощь, оказываемая через неправительственные организации, в рамках реализации программы оказания социальной помощи населению города Павлодара, предоставление транспортных перевозок инвалидам - колясочникам, детям с ограниченными возможностями, испытывающим затруднение в передвижении и нуждающимся в сопровождении, ремонт инвалидных кресел-колясок, обеспечение обедами нуждающихся граждан, оказание помощи в форме патроната несовершеннолетним детям, оставшимся без попечения родителей, оказание помощи глухим и слабослышащим гражданам, обеспечение обедами граждан, находящихся на амбулаторном лечении в противотуберкулезном диспансере, оказание онкологическим больным с 3, 4 стадиями заболевания, социально-психологическая адаптация подростков-сирот, оказание социальной услуги  детям с ограниченными возможностями, оказание социально-правовых услуг ветеранам труда);
3) материальной помощи безработным за период прохождения профессионального обучения, переобучения, повышения квалификации по направлению государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел).
3. Социальные выплаты назначаются и выплачиваются независимо от получения других видов помощи (пособий), предусмотренных настоящей инструкцией, и предоставляются единовременно в денежной форме в течение календарного года (кроме помощи пенсионерам - получателям пенсии за особые заслуги перед областью, не получающим специальные государственные пособия; участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) на приобретение лекарств; почетным гражданам города Павлодара; лицам, ставшим инвалидами 1 группы вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств, компенсации на проезд в общественном городском транспорте; социальной помощи отдельным категориям граждан для возмещения затрат по коммунальным услугам).
4. Источник финансирования - городской бюджет.
5. Совокупный доход семьи лица, претендующего на получение социальных выплат (далее - Заявитель), исчисляется в соответствии с главой 8 настоящей инструкции.
6. Выплата осуществляется через банки второго уровня, отделения акционерного общества "Казпочта" путем зачисления денежных средств на лицевые счета Заявителей.
7. Заявитель подает письменное заявление и согласно установленному перечню предоставляет необходимые документы в Отдел.
8. Заявитель обязан известить Отдел обо всех изменениях, влияющих на право получения тех или иных социальных выплат, не позднее 15 дней со дня событий, повлекших данное изменение.

9. Өтініш беруші ұсынылған мәліметтердің дұрыстығы үшін толығымен жауапты.
10. Отбасының құрамы жиынтық табыс анықталған кезеңге есептеледі.
11. Отбасының кұрамына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үйге құқығы сақталатын ұзақ уақыт болмаған адамдар қосылмайды.
12. Бөлім әлеуметтік көмекті тағайындау туралы шешімді өтініш берушінің жазбаша өтініші және мәліметтер базасына сәйкес жүргізілетін төлемдер жөніндегі тармақтардан немесе Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың тізімінсіз (бұдан әрі - ЗТМО), Павлодар қаласының жалғызбасты, қартайған және жұмысқа жарамсыз азаматтарға үйде әлеуметтік көмектің аумақтық орталығынан басқа, осы Нұсқаулыққа сәйкес оған қоса берілген құжаттары негізінде қабылдайды.
13. Әлеуметтік көмекті тағайындауда даулы жағдай пайда болған жағдайда мәселе Бөлім жанынан кұрылған әлеуметтік төлемақы тағайындау жөніндегі комиссиямен (бұдан әрі - Комиссия) шешіледі. Комиссия айрықша жағдайларда өтініш беруші отбасының құрамын және кіріс табысының есебінсіз әлеуметтік төлемақыны есептеуге рұқсат беруге құқылы.
2. Жерлеуге арналған жәрдемақы
14. Жерлеуге арналған жәрдемақы табысына және отбасы құрамына қарамастан, азаматтардың мына санаттарына тағайындалады (зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік көмек алатын адамдардан басқа):
1) қайтыс болары алдында жұмыс істегендерге;
2) қайтыс болары алдында Бөлімде есепте тұрған жұмыссыздарға;
3) стационарлық емделуде жүрген кезде қайтыс болғандарға;
4) зейнеткер жасы алдындағы жұмыссыз адамдарға: жұмыспен қамту органында тіркелуіне қарамастан ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан;
5) Ауғанстандағы соғыс әрекетіне, сондай - ақ жұмыспен қамту органында тіркелуіне және жасына қарамастан Чернобыль атом электр станциясында (бұдан әрі- ЧАЭС) апат салдарын жоюға қатысқан жұмыссыздарға;
6) онкологиялық, туберкулез ауруы салдарынан, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі ауруынан қайтыс болғандарға;
7) жедел әскери қызметтерде қайтыс болғандарға;
8) орта білім беретін арнаулы оқу орындарында оқитын балаларға және 18 жастан жоғары күндізгі оқу бөліміндегі студенттерге;
9) жұмыс істемейтін 7 жасқа дейін балалары бар әйелдер.
15. Жәрдемақы тағайындау үшін міндетті түрде: жеке куәлігінің нөмірі, банктің аты және жеке шоты, салық төлеушінің тіркелу нөмірі көрсетілген, жерлеуді жүзеге асырған тұлғадан өтініш, АХАЖ органынан анықтама, қайтыс болған адамның қайтыс болғаны туралы анықтама, қайтыс болған адамның мәртебесін растайтын құжат әкелуі қажет.
16. Өтемақы мөлшері он бес айлық есеп көрсеткішін құрайды.
17. Жәрдемақыны алуға құқығы берілген күннен бастап жәрдемақы тағайындалады, егер өтініш осы құқығы берілген күннен 6 айдан кем болмауы керек.

9. Заявитель несет полную ответственность за достоверность предоставляемых сведений.
10. Состав семьи учитывается на тот период, за который определяется совокупный доход.
11. В состав семьи не включаются лица, отсутствующие длительное время, за которыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан сохраняется право на жилище.
12. Решение о назначении социальной помощи принимается Отделом на основании письменного заявления и прилагаемых к нему документов в соответствии с настоящей инструкцией, кроме пунктов по которым выплата производится согласно базы данных или списков Государственного центра по выплате пенсий (далее - ГЦВП), Территориального центра социальной помощи на дому одиноким, престарелым и нетрудоспособным гражданам города Павлодара.
13. В случае возникновения спора в назначении социальной помощи вопрос решается созданной при Отделе комиссией по назначению социальных выплат (далее - Комиссия). Комиссия вправе разрешить начисление социальных выплат в исключительных случаях без учета состава и дохода семьи.
2. Пособие на погребение
14. Пособие назначается на погребение следующих категорий граждан, независимо от дохода и состава семьи (кроме получателей пенсий и государственных социальных пособий):
1) работавших на момент смерти;
2) безработных, состоявших на учете в Отделе на момент смерти;
3) умерших в период прохождения стационарного лечения;
4) не работавших предпенсионного возраста: мужчин с 58 лет, женщин с 53 лет, независимо от регистрации в органах занятости;
5) не работавших участников боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС), независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
6) умерших вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
7) умерших военнослужащих срочной службы;
8) детей в возрасте до 18 лет, учащихся среднеспециальных учебных заведений и студентов очной формы обучения;
9) не работавших женщин, имевших детей до 7 лет.
15. Для назначения пособия необходимо предоставить: заявление от лица, осуществлявшего захоронение, с указанием регистрационного номера налогоплательщика, лицевого счета и наименования банка, номера удостоверения личности; справку из органов ЗАГСа; свидетельство о смерти умершего; документы, подтверждающие статус умершего и прописку.
16. Размер пособия составляет пятнадцать месячных расчетных показателей.
17. Пособие назначается со дня возникновения права на пособие, если обращение последовало не позднее 6 месяцев со дня возникновения этого права.

3. Біржолғы әлеуметтік көмек
18. Біржолғы әлеуметтік көмекке (бұдан әрі - көмек) отбасының құрамы және табыс есебімен мына азаматтар санаттарының құқықтары бар:
1) табысы ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын, жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер; көмек мөлшері - 2000 (екі мың) теңге;
2) жан басына шаққандағы орташа табыстары өмір сүру минимумынан төмен зейнетақы жасы алдындағы жалғызбасты, жалғыз тұратын жұмыссыз тұлғалар немесе отбасы жұптары; ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан, көмек мөлшері - 3000 (үш мың) теңге;
3) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшеріне аспайтын отбасыларының:
зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектердің; көмек мөлшері - 3000 (үш мың) теңге;
зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектердің, жұмыссыз тұлғаларын; "жұмыссыз" ретінде Бөлім есебінде тұрғандар; көмек мөлшері - 5000 (бес мың) теңге;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары төмен, ең төменгі еңбек ақы мөлшерінен аспайтын, үйде оқытуға арналған жәрдемақыны алмайтын, 16 жасқа дейінгі бала жасынан мүгедек - балаларды тәрбиелейтін отбасылардың; көмек мөлшері - 10000 (он мың) теңге;
5) жедел медициналық көмек қызметінің анықтама көшірмесін берген күннен бастап бір ай мерзім аралығында жағдайына қарай өтініш берген, жедел хирургиялық операциядан өткен, жан басына шаққандағы орташа табыстары төмен, ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын тұлғалар; көмек мөлшері - 15000 (он бес мың) теңге;
Комиссия медициналық мекемелердің құжаттарына сәйкес көрсеткен жоспарлы операциядан өткен тұлғаларға көмек мөлшерін 15 (он бес мың) теңгеден көп емес етіп белгілейді.
19. төлемдерді іске асыру үшін міндетті түрде мынадай құжаттар керек (18-тармақ үшін):
банктің нөмірі және жеке шоты, салық төлеушінің тіркелу нөмірі көрсетілген осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке куәлігінің көшірмесі, отбасының жиынтық табысын және құрамын анықтайтын құжаттар, зейнеткерлік куәлігінің көшірмесі, тұратын мекенжайынан анықтама немесе үй кітабынан үзінді көшірмесі.
20. Отбасы құрамы және табысы ескермей көмекті алуға мына санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) ата - анасы оларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тарту себебі бойынша қамқорлықта жүрген балалардың; асыраушысын жоғалтқаны жөніндегі жәрдемақы алушылардан басқа; көмек мөлшері - 4000 (төрт мың) теңге;
2) төтенше жағдайлар кезінде жазатайым оқиғаға ұшырағандар, зілзала апаты, өрт салдарынан өмір сүруге қаражатсыз қалған тұлғалар (төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма немесе өртке қарсы қызмет қорытындысы бойынша); көмек мөлшері - 35000 (отыз бес мың) теңге (бұрынғы алған біржолғы көмекке қарамастан). Үй тұрмысы, пәтер заттарының бөлшектеп зақымданған кезіндегі Комиссия шешімі бойынша көмек мөлшері - 15000 (он бес мың) теңге;

3. Единовременная социальная помощь
18. Право на единовременную социальную помощь (далее - Помощь) с учетом дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) одинокие, одинокопроживающие пенсионеры и инвалиды с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии; размер помощи - 2000 (две тысячи) тенге;
2) одинокие и одинокопроживающие лица или семейные пары из числа безработных старших возрастов со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет; размер помощи - 3000 (три тысячи) тенге;
3) семьи со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, состоящие из:
пенсионеров, пенсионеров и (или) инвалидов; размер помощи - 3000 (три тысячи) тенге;
пенсионеров и (или) инвалидов, безработных лиц, состоящих на учете в Отделе в качестве "безработного"; размер помощи - 5000 (пять тысяч) тенге;
4) семьи, воспитывающие детей-инвалидов детства до 16 лет, не получающие пособие на обучение на дому, со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы; размер помощи 10000 (десять тысяч) тенге;
5) лица со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, перенесшие срочную хирургическую операцию, по мере обращения в течение месяца со дня выписки, с предоставлением справки службы скорой медицинской помощи; размер помощи - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
лицам после произведенной плановой операции с предоставлением соответствующих документов из медицинского учреждения размер помощи устанавливает Комиссия, но не более 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
19. Для осуществления выплаты (для пункта 18) необходимы следующие документы:
заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета и номера банка, регистрационного номера налогоплательщика; копия удостоверения личности; документы, подтверждающие состав и совокупный доход семьи; копия пенсионного удостоверения; справка с места жительства или выписка из книги регистрации граждан.
20. Право на помощь без учета дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) дети, находящиеся под опекой по причине уклонения родителей от их воспитания и содержания, кроме получателей пособий по утере кормильца; размер помощи - 4000 (четыре тысячи) тенге;
2) лица, оставшиеся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению противопожарной службы или управления по чрезвычайным ситуациям); размер помощи - 35000 (тридцать пять тысяч) тенге (независимо от ранее полученной единовременной помощи). При частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей квартиры по решению Комиссии; размер помощи - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;

3) жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі мен (диспансерлер тізімі бойынша), туберкулезге шалдыққан амбулаторлық емделудегі (диспансерлер тізімі бойынша, емдеу тәртібін бұзбай), онкологиялық аурулармен ауыратын (диспансерлер тізімі бойынша), арнайы белсенді ем алатын тұлғалар:
жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлері (3 - 4 кезеңдер);
қан өндіру және лимфатикалық жүйенің түрлері (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар);
нәжіс, зәр және дем алатын жерінде іріңдеген терең жара бар болуы;
көмек мөлшері - 10000 (он мың) теңге;
амбулаторлық емделуге арналған туберкулезбен ауыратын тұлғалардың жолақысы (диспансер тізімі бойынша емдеу аяқталғаннан кейін); көмек мөлшері - 5000 (бес мың) теңге;
4) қаланың емдеу - алдын алу мекемелерінде бірінші диспансерлік топта туберкулез аурулары ретінде есепте тұрған балалары бар отбасыларына; көмек мөлшері - 10000 (он мың) теңге;
5) көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектердің; көмек мөлшері - 4000 (төрт мың) теңге;
6) Павлодар қаласының құрметті азаматтары; көмек мөлшері - мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес ай сайын 3000 (үш мың) теңге;
7) арнаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алмайтын, "Павлодар қаласының құрметті азаматы" атағы бар зейнеткерлік жасындағы тұлғалар, санаториялық-курорттық емделуге арналған ақшалай өтемақы; мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес көмек мөлшері - 17000 (он жеті мың) теңге;
8) облыс алдында ерен еңбегі үшін зейнетақы алатын, арнаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алмайтын тұлғалар; мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес ай сайын көмек мөлшері - 1000 (бір мың) теңге;
9) әлеуметтік сауықтыру және бейімделуге БЦС ауруымен ауыратын 16 жасқа дейінгі мүгедек - балалары бар отбасылар; көмек мөлшері - 15000 (он бес мың) теңге;
10) қарттар күні қарсаңында, Қазақстан Республикасы экономикасының дамуына үлкен үлес қосқан зейнеткерлердің кейбір санаттарына; мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес көмек айлық зейнетақы мөлшерінде;
11) толық емес жұмыс өтілімін әлеуметтік жәрдемақы алатын жалғызбасты және жалғыз тұлғалар; көмек мөлшері - 7000 (жеті мың) теңге, бірақ жылына бір реттен көп емес;
12) аймақтық, Республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін мүгедек-спортшыларға; көмек мөлшері - 10000 (он мың) теңге;
13) 9 Май мерекесіне:
"ұлы Отан Соғысы жылдарындағы жанқиярлық еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлері, КСРО-ның "Ленинградты қорғағаны үшін", "Мәскеуді қорғағаны үшін", "Одессаны қорғағаны үшін", "Севастопольды қорғағаны үшін", "Сталинградты қорғағаны үшін", "Кавказды қорғағаны үшін", "Кеңестік Заполярьены қорғағаны үшін" ордендерімен, медальдарымен марапатталғандар, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтар, фашистер мен олардың одақтастары құрған бұрынғы гетто, концлагерлер және басқа да мәжбүрсіз ұстау орындарының кәмелет жасында болмаған тұтқындардың, ҰОС жауынгерлерінің (қайтыс болғандардың, із - түзсіз жоғалғандардың) қайтадан неке құрмаған жесірлері мен ата-атаналары;  қайтыс болған соғыс мүгедектері мен оларға тең келетін мүгедектердің неке құрмаған әйелдері (ерлері) және де қайтыс болған соғысқа қатысушылар, партизандар, астыртын әрекет етушілер, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен марапатталған азаматтардың әйелдері (ерлері); "Жапонияны жеңгені үшін", "Германияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған тұлғалар, осы медальдарға куәліктері барлар; 1941 жылдың 22 маусым мен 1945 жылдың 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс істеген азаматтарға көмек мөлшері - 2000 (екі мың) теңге;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына көмек мөлшері 7000 (жеті мың) теңге;
ҰОС мүгедектері мен қатысушыларға арналған сыйлықтар жинағына, 3000 (үш мың) теңге бағасынан кем емес;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылдың мамырына дейінгі кезеңде 6 айдан кем емес жұмыс істеген тұлғалардың еңбек өтілін белгілеу бойынша Арнайы комиссиясының шешімімен және Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі қалалық орталықтың деректер қорына сәйкес төлем жүзеге асырылады;

3) лица, страдающие синдромом приобретенного иммунодефицита, ВИЧ -  инфицированные (по спискам диспансера), страдающие туберкулезом, получающие лечение амбулаторно (по спискам диспансера, без нарушений режима лечения), онкологическими заболеваниями (по спискам диспансера), получающие активное специальное лечение:
с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований (3 - 4 стадии);
с заболеваниями кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания);
с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей.
Размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
лица, страдающие туберкулезом, на проезд на амбулаторное лечение (после завершения лечения по спискам диспансера); размер помощи 5000 (пять тысяч) тенге;
4) семьи, имеющие детей, состоящих на учете как туберкулезные больные в первой группе диспансерного учета в лечебно-профилактических учреждениях города; размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
5) инвалиды 1 группы по зрению; размер помощи - 4000 (четыре тысячи) тенге;
6) почетные граждане города Павлодара; размер помощи- 3000 (три тысячи) тенге ежемесячно, согласно базы данных или списков ГЦВП;
7) лица пенсионного возраста, имеющие звание "Почетный гражданин города Павлодара", не получающие специальное государственное пособие и другие выплаты, денежная компенсация за санаторно-курортное лечение; размер помощи - 17000 (семнадцать тысяч) тенге, согласно базы данных или списков ГЦВП;
8) пенсионеры, получающие пенсию за особые заслуги перед областью, не получающие специальное государственное пособие; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге ежемесячно, согласно базы данных или списков ГЦВП;
9) семьи с детьми - инвалидами до 16 лет, больными детским церебральным параличом и парезами, на социальную адаптацию и реабилитацию; размер помощи - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
10) пенсионеры некоторых категорий, внесшие большой вклад в развитие экономики Республики Казахстан, ко Дню пожилого человека; в размере месячной пенсии, согласно базы данных или списков ГЦВП;
11) одинокие и одинокопроживающие лица с неполным рабочим стажем, получающие социальные пособия; размер помощи - 7000 (семь тысяч) тенге не более одного раза в год;
12) инвалиды - спортсмены для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям; размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
13) к празднованию 9 Мая:
труженики тыла, награжденные медалью "За самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны", награжденные орденами, медалями СССР "За оборону Ленинграда", "За оборону Москвы", "За оборону Одессы", "За оборону Севастополя", "За оборону Сталинграда", "За оборону Кавказа", "За оборону Советского Заполярья"; граждане, награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда"; бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками; родители и не вступившие в повторный брак вдовы воинов (погибших, умерших, пропавших без вести) в годы ВОВ; не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда"; военнослужащие и лица вольнонаемного состава, принимавшие участие в боевых действиях на фронтах; партизаны, участники подполья, военнослужащие вольнонаемного состава в период ВОВ; лица, награжденные медалью "За Победу над Японией", "За Победу над Германией", имеющие удостоверение к этим медалям; граждане, проработавшие не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года; размер помощи - 2000 (две тысячи) тенге;
инвалиды и участники ВОВ, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 7000 (семь тысяч) тенге;
инвалиды и участники ВОВ на подарочные наборы, стоимостью не более 3000 (три тысячи) тенге.
Выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП и решению Специальной комиссии по установлению стажа работы лицам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;

14) Отан қорғаушылар күніне; Ауған соғысының мүгедектер мен қатысушылар, ЧАЭС апаты қалдықтарын жоюға қатысушылары; көмек мөлшері бес айлық есеп көрсеткіші; Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі қалалық орталықтың деректер қорына төлемдер жүзеге асырылады;
15) сауықтыру үшін Ауған соғысының мүгедектер мен қатысушылар, ЧАЭС апаты қалдықтарын жоюға қатысқандарға; көмек мөлшері - тоқсан сайын екі айлық есептік көрсеткіші; Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың деректер қорына төлемдер жүзеге асырылады;
16) дәрі-дәрмек сатып алу үшін ҰОС мүгедектері мен қатысушылары; көмек мөлшері ай сайын бір айлық есеп көрсеткіші;
17) Мүгедектері қорғау күні және қарттар күні қарсаңында:
тегін телефон орнату үшін жалғызбасты жұмысқа қабілеті жоқ қала тұрғындарына үйдегі әлеуметтік көмек орталығының тізімдемесі бойынша жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер; көмек мөлшері - 13000 (он үш мың) теңге;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер мен мүгедектер; көмек мөлшері - 1000 (бір мың) теңге; Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі қалалық орталықтың (бұдан әрі - ҚЗТО) деректер қорына сәйкес іске асырылады;
ағымдағы жылы бір жолғы көмек алғанына қарамастан, 80 жастан асқан зейнеткерлер; көмек мөлшері - 1000 (бір мың) теңге; төлем ҚЗТО деректер қорына сәйкес іске асырылады;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, 100 және одан да көп жасқа жеткен зейнеткерлер; көмек мөлшері - 5000 (бес мың) теңге; төлем ҚЗТО деректер қорына сәйкес іске асырылады;
кәмелет жасына толмаған балаларымен мүгедек-әйелдер және де жеті жасқа дейінгі мүгедек балаларымен толық отбасылар; көмек мөлшері төрт айлық есептік көрсеткіш;
18) Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлердін ата-анасына, Ауғанстаннан әскерлерді Шығару күніне арналған біржолғы көмек көрсетуге, көмек мөлшері 10000 (он мың теңге).
19) психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестің қорытындысы негізінде 18 жасқа дейін үйде мүгедек балаларды оқытатын және тәрбиелейтін отбасылар; көмек мөлшері - тоқсан сайын алты айлық есеп көрсеткіші;
20) радияциялық апат, ядролық қаруды сынау салдарынан 1 топтағы мүгедек болған адамдарға дәрі-дәрмек сатып алуға; көмек мөлшері - тоқсан сайын бір айлық есеп көрсеткіші;
21) уәкілеттік органдарда тіркелген жұмыссыз деп және кәсіби оқуына жіберілген, қайта оқу және біліктілігін арттыру жұмыссыз адамдарға материалдық көмек тағайындалады; көмек мөлшері бір ай (20 оқу күні) кәсіби оқуына бір жұмыссыз қатысушысына бес айлық есеп көрсеткішін құрайды. Жұмыссыз азаматтарға нақты сабаққа қатысқан оқу мекеменің табельдеріне сәйкес төлемдер ұсынылады.

14) к Дню защитника Отечества: инвалиды и участники боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; размер помощи пять месячных расчетных показателей; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
15) участники боевых действий в Афганистане, участники ликвидации аварии на ЧАЭС на оздоровление; размер помощи - два месячных расчетных показателя ежеквартально; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
16) инвалиды и участники ВОВ для приобретения лекарств; размер помощи  один месячный расчетный показатель ежемесячно, согласно базе данных или списков ГЦВП;
17) к Международному дню пожилых людей и Дню инвалидов:
одинокие и одинокопроживающие пенсионеры, которые обслуживаются специалистами по социальной работе Отдела на дому, для бесплатной установки телефона; размер помощи - 13000 (тринадцать тысяч) тенге;
пенсионеры с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
пенсионеры, достигшие в текущем году 80 лет и старше, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
пенсионеры, достигшие возраста 100 лет и более, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 5000 (пять тысяч) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
женщины - инвалиды с несовершеннолетними детьми, а также полные семьи инвалидов с детьми до семилетнего возраста; размер помощи - четыре месячных расчетных показателя;
18) родители воинов, погибших в Афганистане, на оказание единовременной помощи ко Дню вывода войск из Афганистана, размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
19) семьи, воспитывающие и обучающие на дому детей - инвалидов до достижения ими 18 - летнего возраста, на основании заключения психолого-медико - педагогической консультации; размер помощи - шесть месячных расчетных показателей ежеквартально;
20) лица, ставшие инвалидами вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств; размер помощи - один месячный расчетный показатель ежемесячно;
21) безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе в качестве "безработного" и направленные на профессиональное обучение, переобучение и повышение квалификации; размер выплаты за один месяц (20 учебных дней) профессионального обучения составляет пять месячных расчетных показателей на одного учащегося безработного. Выплата  производится согласно представляемых учебными заведениями табелей фактической посещаемости занятий безработными гражданами.

22) Алматы, Щучинск қалаларына санаторлық-курорттық емдеуге ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына жол жүру құнының орнын толтыру түрлеріне; Алматы қаласына жол жүру құнының орнын толтыру бойынша көмек мөлшері бір демалушыға 11000 (он бір мың) теңгеден аспайды, Щучинск қаласына  бір демалушыға 5400 (бес мың төрт жүз) теңгеден аспайды. Төлемдер купе-вагоны билетінің құнынан аспайтын ұсынылған жол жүру билетіне сәйкес жылына бір рет жүргізіледі.
23) коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету:
а) ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне ай сайын 2,5 айлық есеп көрсеткіші мөлшерінде;
б) алдыңғы тоқсанда тағайындалатын тоқсанда бір адамға тұрғын үй көмегін тағайындауды қабылдау кезінде әлеуметтік стандарттар нормаларына сәйкес электр тоғын, ыстық және суық судың жалпы сомасы мөлшерінде ай сайын:
Ауғанстанда әскери іс-әрекеттерін жүргізуге қатысқан жауынгерлерге;
Чернобыль АЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғаларға;
ҰОС қаза болған жауынгерлердің қайта неке қимаған жесірлеріне;
"Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғаларға;
Екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашисттермен және олардың одақтастарымен құрылған, концлагерлерде тұтқында болған жасөспірімдерге, гетто және басқа жерлерде еріксіз ұстауда болғандарға төленеді;
в) ай сайын екі айлық есеп көрсеткіші мөлшерінде:
жалғызбаста және жалғыз тұратын жұмысқа жарамсыз қартайған азаматтарға және тұрғын үйдің бір бірлігіне иегер немесе жалға алушы болып табылатын қалада жұмысқа жарамсыз балалары жоқ (зейнеткерлер, 1, 2 топ мүгедектері мен зейнеткерлері, 1, 2 топтағы мүгедектері) отбасы жұптарына;
қосымша жасы бойынша төменгі мөлшерге дейін зейнетақы алатын зейнеткерлерге.
төлемдер уәкілетті органдарда қойылған айдағы есептен бастап Павлодар қаласының жалғызбасты, қартайған және жұмысқа жарамсыз азаматтарға үйде әлеуметтік көмектің аумақтық орталығы және Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі қалалық орталықтың тізіміне сәйкес жүргізіледі;
24) барлық жеке меншік түрдегі қалалық қоғамдық көліктерде жол жүруге өтемақы (жеке таксилерден басқасы):
айына 800 теңге мөлшерінде мынадай санаттағы азаматтарға: республикалық және облыстық маңыздағы зейнеткерлерге; Әскер мүгедектеріне, соның ішінде Кеңестік Әскер мүгедектеріне, Ауғанстанда соғыс әрекеттеріне қатысушыларға және мүгедектерге; Чернобыль АЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғаларға; ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім-балаларға (толығымен мемлекеттің қамтуында тұрғандардан басқа), 23 жасқа дейін күндізгі оқу орнында оқитындарға; 1 топтағы мүгедектерге және еріп жүретін тұлғалары бар көру бойынша 1 топтағы мүгедектерге (еріп жүретін тұлғалар үшін өтемақы алушының берілген жәрдемақы түрінде төленеді); 16 жасқа дейінгі 7 жастан бастап 16 жасқа дейінгі жастағы мүгедектерге және 16 жасқа дейінгі мүгедек бала деп белгілеген айдан бастап мүгедек балалармен еріп жүретін тұлғалар үшін (еріп жүретін тұлғалар үшін
өтемақы алушының берілген жәрдемақы түрінде төленеді); Ауғанстанда әскери
әрекеттер кезінде қаза болған жауынгерлердің ата-аналарына; бейбітшілік уақытта әскери қызметін өтеп жүрген кезінде қаза, қайтыс болған әскери қызметкерлердің отбасыларына; 18 жасқа дейін төрт және одан да көп балалары бар аналарға; 2 топтағы мүгедектерге; "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғаларға өтемақы төленеді.<*>
Ескерту: Шешімнің 24 тармақшасына өзгерістер енгізілді - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 27 мамырдағы N 641/13 қаулысымен.
төлемдер уәкілетті органдарда қойылған айдағы есептен бастап жеке санаттағы азаматтар үшін тоқсан сайын белгіленген мөлшерде Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі қалалық орталықтың тізіміне сәйкес зейнетақы немесе жәрдемақы алушыға (қорғаншыға) жүргізіледі.

22) инвалидам и участникам ВОВ в виде возмещения стоимости проезда на санаторно - курортное лечение в города Алматы, Щучинск; размер помощи по возмещению стоимости проезда в город Алматы не более 11000 (одиннадцать тысяч) тенге на одного отдыхающего, в город Щучинск не более 5400 (пять тысяч четыреста) тенге на одного отдыхающего. Выплата производится один раз в год, согласно  предоставляемым проездным билетам, но не более стоимости билета купе-вагона.
23) оказание социальной помощи отдельным категориям граждан для возмещения затрат по коммунальным услугам:
а) ежемесячно в размере 2,5 месячного расчетного показателя:
участникам и инвалидам ВОВ;
б) ежемесячно в размере общей суммы горячего и холодного водоснабжения, электроэнергии согласно социальных норм стандартов, применяемых при назначении жилищной помощи на  одного человека, в квартале, предшествующем кварталу назначения:
военнослужащим, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших в ВОВ;
гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
в) ежеквартально в размере двух месячных расчетных показателей:
одиноким и одинокопроживающим нетрудоспособным, престарелым гражданам и семейным парам (пенсионеры, пенсионер и инвалид 1, 2 группы, инвалиды 1, 2 группы), не имеющим трудоспособных детей в городе, являющимся владельцами или нанимателями одной единицы жилья;
пенсионерам по возрасту, получающим пенсию до минимального размера включительно.
Выплата производится согласно спискам ГЦВП и Территориального центра социальной помощи на дому одиноким, престарелым и нетрудоспособным гражданам города Павлодара с месяца постановки на учет в уполномоченном органе;
24) компенсация на проезд в городском общественном транспорте всех форм собственности (кроме легковых такси):
в размере 800 тенге в месяц производится следующим категориям граждан: пенсионерам республиканского и областного значения; инвалидам Армии, в том числе инвалидам Советской Армии, инвалидам и участникам боевых действий в Афганистане; лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей (кроме находящихся на полном государственном обеспечении), обучающимся на дневной форме обучения до достижения ими возраста 23 лет; инвалидам 1 группы и лицам, сопровождающим инвалидов 1 группы по зрению (компенсация на сопровождающее лицо выплачивается получателю данного вида пособия); детям - инвалидам в возрасте до 16 лет в возрасте с 7 до 16 лет и лицам, сопровождающим детей-инвалидов с месяца признания ребенка инвалидом до 16 лет (компенсация на сопровождающее лицо выплачивается получателю данного вида пособия); родителям воинов, погибших во время боевых действий в Афганистане; семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; многодетным матерям, имеющим четырех и более детей в возрасте до 18 лет; инвалидам 2 группы; лицам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда и знаком "Житель блокадного Ленинграда;
Выплата производится получателю (опекуну) пенсии или пособия согласно спискам ГЦВП ежеквартально в размере, установленном для отдельных категорий граждан с месяца постановки на учет в уполномоченном органе.

25) негізгі азық-түлік тағамдарына бағаның өсуіне байланысты әлеуметтік-әлжуаз санаттағы азаматтарға көмек көрсету: көмекті алушы отбасы мүшелерінің есебімен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға; 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік балалар жәрдемақысын алатын өтініш берушілерге; азаматтарды жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу бөлімінде есепте тұрған жұмыссыздарға, соның ішінде қоғамдық жұмыстарға қатысушыларға, курстарға қатысушыларға; көп балалы аналарға (18 жасқа дейінгі төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушылар; "Күміс Алқа", "Алтын Алқа" алқаларымен марапатталған); амбулаториялық емделуде жүрген туберкулезбен ауыратын азаматтарға; өткен тоқсанға өтініш берген тоқсандағы бас бостандығынан айыру мекемелерінен шыққан тұлғаларға; жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлерге және бөгде адамның көмегіне мұқтаж мүгедектерге; 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға" толықтырылсын.
Көмек мөлшері тоқсан сайын 1,5 айлық есеп көрсеткішін құрайды. Төлемдер осы тармақшадағы басқа санаттар бойынша растайтын тұлғалардан басқа, әрбір санаттағы азаматтар бойынша бұрынғы тоқсандағы төлемдер тоқсандар үшін Бөлімнің және ЗТМО мәліметтер базасына сәйкес жүзеге асырылады.<*>
Ескерту: Шешім 25 тармақшамен толықтырылды - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 27 мамырдағы N 641/13 қаулысымен.
26) соғыс және еңбек ардагерлеріне, тыл еңбеккерлеріне, Павлодар облысының 70 жылдығы мерейтойы қарсаңында, облысты дамытуға қомақты үлес қосқан, ардагерлермен және еңбегі сіңірген адамдарға Астана қаласына саяхатқа жол жүру үшін әлеуметтік көмек көрсету; көмек мөлшері 50000 теңге; төлемдер Павлодар ауылының әкімімен бекітілген тізімге сәйкес жүзеге асырылады.<*>
Ескерту: Шешім 26 тармақшамен толықтырылды - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 27 мамырдағы N 641/13 қаулысымен.
27) әлеуметтік саладағы жұмыстарға жіберілген жас мамандарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсету мөлшері 300000,0 (үш жүз мың) теңге.
Әлеуметтік көмек жіберілген мекенжайы бойынша жұмысқа орналастырылған және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген, облыстың денсаулық сақтау департаментіне әлеуметтік саладағы жұмыстарға жолдама алған, күндізгі оқу бөліміндегі жас түлектерге төленеді.<*>
Ескерту: Шешім 27 тармақшамен толықтырылды - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 31 шілдедегі N 949/18 қаулысымен.
21. өтініш беруші беретін құжаттар тізбесіне мыналар енеді (20 тармақ үшін):
Осы әлеуметтік төлем алуға құқығы бар тұлғадан банктің аты және жеке шоты, салық төлеушінің тіркелу нөмірі, әлеуметтік жеке коды көрсетілген өтініш, жеке куәлігін көшірмесі, зейнетақылық куәлігінің көшірмесі (5), 9), 11), 12) - тармақшалар үшін), санаториялық - курорттық емделудің қажеттілігін айқындайтын медициналық мекеме анықтамасының көшірмесі (7 тармақ үшін), Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "құрметті азамат" мәртебесі атағын алу нысанын айқындайтын құжаттың көшірмесі, тұрақты мекенжайынан анықтама немесе үй кітабының үзінді 27)-тармақша үшін тиісті департаментпен берілген жұмысқа жолдама, жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі.<*>
Ескерту: Шешімнің 21 тармағына өзгерістер енгізілді - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 31 шілдедегі N 949/18 қаулысымен.

25) оказание помощи социально-уязвимым категориям граждан в связи с ростом цен на основные продукты питания: получателям государственной адресной социальной помощи с учетом членов семьи, получающих помощь; заявителям, получающим государственное детское пособие семьям, имеющим детей до 18 лет; безработным, состоящим на учете в отделе содействия трудоустройству граждан, в том числе участвующим на общественных работах, обучающимся на курсах; многодетным матерям (получателям государственного специального пособия: многодетным матерям, имеющим четырех и более детей до 18 лет; награжденным подвесками "Күміс Алқа", "Алтын Алқа"); гражданам, больным туберкулезом, получающим лечение амбулаторно; лицам, освободившимся из мест лишения свободы в квартале, предшествующем кварталу обращения; одиноким и одинокопроживающим пенсионерам и инвалидам, нуждающимся в постороннем уходе; детям-инвалидам до 16 лет.
Размер помощи составляет 1,5 месячных расчетных показателя ежеквартально. Выплата осуществляется согласно баз данных ГЦВП и Отдела за квартал, предшествующий кварталу выплаты, по каждой категории граждан, за исключением лиц, повторяющихся по другим категориям настоящего подпункта.
26) оказание социальной помощи ветеранам войны и труда, труженикам тыла, гражданам, внесшим достойный вклад в развитие области, в честь 70-летия Павлодарской области на экскурсионную поездку в город Астану; размер помощи 50000 тенге; выплата осуществляется согласно списков, заверенных акимом села Павлодарское.
27) оказание социальной помощи молодым специалистам, направленным на работу в социальную сферу, единовременно в размере 300000,0 (триста тысяч) тенге.
Социальная помощь выплачивается молодым выпускникам очной формы обучения, получившим направление департамента здравоохранения области на работу в социальную сферу, зарегистрированным в книге регистрации граждан и трудоустроенным по месту направления.
21. Перечень документов, предоставляемых Заявителем (для пункта 20) включает:
заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета и наименования банка; регистрационный номер налогоплательщика;
социальный индивидуальный код;
копия удостоверения личности;
копия пенсионного удостоверения (для подпунктов 5), 9), 11), 12), 18), 19);
копия справки медицинского учреждения, подтверждающей необходимость санаторно-курортного лечения (для подпункта 7);
копия документа, подтверждающего факт получения звания "Почетный гражданин";
копия документа, подтверждающего статус в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
справка с места жительства или выписка из книги регистрации граждан для подпункта 27) направление на работу, выданное соответствующим департаментом, копия приказа о принятии на работу.
Сноска: Приложение 3 с изменениями и дополнениями, внесеннымипостановлением акимата города Павлодара от 27.05.2008 N 641/13;
от 31.07.2008 N 949/18;

4. Жеке меншік сектордан тұратындарға қатты отын сатып
алуға арналған қаражат беру
22. көрсетілген төлемге мынадай санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер;
2) жалғызбасты, жалғыз тұратын зейнетақы жасы алдындағы жұмыссыздар: жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі еңбек ақы мөлшерінен аспайтын ерлер 58 жас, әйелдер 53 жас;
3) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі кедейшілік шегі деңгейінен төмен аз қамтамасыз етілген отбасылар;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер және (немесе) мүгедектерден тұратын отбасылар;
5) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер, "жұмыссыз" ретінде есепте тұрған жұмыссыздар мен мүгедектер, оның ішінде зейнетақы жасы алдындағы тұлғалардан тұратын отбасылар;
23. өтініш беруші беретін құжаттар тізбесіне:
салық төлеушінің тіркелу нөмірі, жеке шоты және банктің атауы көрсетілген өтініш, үйге арналған (қолдануға) меншік құқығы және отбасының құрамы мен табысын анықтайтын құжаттар енеді.
24. Төлем мөлшері бір отбасына 5000 (бес мың) теңгені құрайды.
25. қаражат жылына 1 рет екінші жартыжылдықта беріледі.
5. Оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек
26. Жан басына шаққандағы орташа табыстары өмір сүру минимумы шамасына аспайтын (ағымдағы жылдың 2 тоқсаны) аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы жалпы білім беретін мектеп түлектеріне және ата-анасының қамқорынсыз қалған түлектерге облыстық жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек табысы есебінсіз конкурстық негізінде облыстық жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек алуға үміткерлерді іріктеу жүргізу жөніндегі қалалық комиссияның (бұдан әрі - іріктеу жүргізу жөніндегі Комиссия) шешімі бойынша тағайындалады. Олардың тұрғылықты әлеуметтік - тұрмыстық жағдайларын тексеру актілер және жиынтық табысы туралы ақпарат оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау кезінде бір рет беріледі.
27. Облыстың жоғарғы оқу орнында ата-анасының қамқорлықсыз қалған және аз қамтамасыз етілген отбасылардың студенттеріне өмір сүруге, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге оқу кезінде әлеуметтік көмек көрсетіледі.
Облыстың жоғарғы оқу орнында оқуға төлеу үшін материалдық көмек алушыларға, ата - анасының қамқорлықсыз қалған және аз қамтамасыз етілген отбасылардың студенттеріне өмір сүруге, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге әлеуметтік көмек тағайындалады.

4. Предоставление средств на приобретение твердого топлива
проживающим в частном секторе
22. Право на указанную выплату имеют следующие категории граждан:
1) одинокие, одинокопроживающие пенсионеры и инвалиды;
2) одинокие, одинокопроживающие безработные предпенсионного возраста: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы, установленный на момент обращения;
3) малообеспеченные семьи со среднедушевым доходом ниже уровня черты бедности, установленного на момент обращения;
4) семьи, состоящие из пенсионеров и (или) инвалидов со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, установленный на момент обращения;
5) семьи, состоящие из пенсионеров, инвалидов и безработных лиц, состоящих на учете в качестве "безработного", в том числе предпенсионного возраста, со среднедушевым доходом, не превышающим величины прожиточного минимума, установленного на момент обращения.
23. Перечень документов, предоставляемых Заявителем, включает:
заявление с указанием регистрационного номера налогоплательщика, лицевого счета и наименования банка; документы, подтверждающие состав и совокупный доход семьи и право собственности (пользования) на жилище.
24. Размер выплаты составляет 5000 (пять тысяч) тенге на одну семью.
25. Средства предоставляются 1 раз в год во втором полугодии.
5. Социальная помощь для оплаты обучения
26. Социальная помощь для оплаты обучения в высших учебных заведениях выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает величины прожиточного минимума (2 квартал текущего года), и выпускникам, оставшимся без попечения родителей, без учета дохода, назначается на конкурсной основе по решению городской комиссии по проведению отбора претендентов на получение социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях области (далее - Комиссия по проведению отбора). Акты обследования социально - бытовых условий их проживания и сведения о совокупном доходе предоставляются один раз при назначении социальной помощи для оплаты обучения.
27. В период обучения в высших учебных заведениях области выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей предоставляется также социальная помощь для проживания, питания и проезда к месту жительства.
Социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства назначается студентам из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, получающим материальную помощь для оплаты обучения в высших учебных заведениях области.

28. Оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмекті алуға үміткерлерді таңдау алған балдарының ең жоғары деңгейі саны бойынша жүргізіледі. Егер балдары тең болған жағдайда жалпы білім беретін мектепті өте жақсы бағамен бітіргені туралы аттестат иегерлерінің құқықтары басым болады.
29. Оқуына төлеу үшін әлеуметтік көмек оқу жылына сәйкес оқу курсының студенттерінің сабаққа қатысулары мен үлгерімдерін жоғары оқу мекемесі растағаннан кейін нақты оқу құны мөлшерінен екі есе өтініш берушінің есеп шотына аударылады. өтініш беруші оның есеп шотына түскен ақшалай қаражатты нысаналы пайдалануға толығымен жауап береді.
Студенттік оқу орнынан шығарылған жағдайында, оқу орнының "Оқудан шығару" бұйрығының негізінде нақты шығарылған күніне дейін оқуға төлеу жүргізіледі.
Ай сайын өмір сүруге, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 5000 (бес мың) теңге мөлшерінде ай сайын әлеуметтік көмек көрсетеді.
30. Оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындауға қажетті құжаттар тізбесі:
1) 1 қосымша сәйкес Павлодар облысы әкімдігінің 2004 жылғы 14 маусымдағы N 169/5 қаулысымен бекітілген аз қамтамасыз етілген және ата - анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектеріне облыстың жоғары оқу орындарында оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау Ережелерінің (бұдан әрі  - Ереже) нысаны бойынша өтініш;
2) 2 қосымшаға сәйкес Ереженің нысаны бойынша, аз қамтамасыз етілген отбасынан шыққан және ата - анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беру мектебі түлегінің тұратын әлеуметтік-тұрмыстық жағдайын тексеру актісі;
3) отбасы құрамын және тіркеу фактісін айқындайтын құжат (үй кітапшасы, жоқ болған жағдайда мекенжай орнынан анықтама);
4) отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтамалар жұмыссыз азаматтар үшін жұмыспен қамту қызметіндегі тіркеуі туралы анықтама (аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы жалпы білім беретін мектеп түлектері үшін);
5) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлік (ата - анасының қамқорынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектері үшін);
6) қамқоршы тағайындау туралы шешім (ата - анасының қамқорынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектері үшін);
7) Ереженің 3 қосымшасына сәйкес білім беру қызметін көрсетуге арналған үш жақты шарт;
8) Ереженің 4 қосымшасына сәйкес, Павлодар қаласы бойынша еңбек нарығымен сәйкес кадрлар қажеттілігі туралы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек алуға үміткерлерге іріктеу жүргізу жөніндегі Комиссия төрағасына анықтама;
9) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
31. Оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмекке үміткерлердің тұрақты әлеуметтік - тұрмыстық жағдайларын тексеру актілерін Бөлім жасайды.

28. Отбор претендентов на получение Социальной помощи для оплаты обучения производится по максимальному количеству набранных баллов. При равенстве баллов преимущественное право имеют обладатели аттестатов об окончании общеобразовательных школ с отличием.
29. Социальная помощь для оплаты обучения перечисляется на лицевые счета Заявителей в размере фактической стоимости обучения два раза в соответствующем учебном году после подтверждения высшим учебным заведением посещаемости и успеваемости студентом учебного курса. Заявитель несет полную ответственность за целевое использование перечисленных на его счет денежных средств.
В случае отчисления студента из учебного заведения, оплата за обучение производится за фактическое время обучения по день отчисления, согласно приказу учебного заведения "Об отчислении".
Социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства оказывается ежемесячно в размере 5000 (пять тысяч) тенге.
30. Перечень документов, необходимых для назначения Социальной помощи для оплаты обучения:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам назначения социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области, утвержденным постановлением акимата Павлодарской области от 14 июня 2004 года N 169/5 (далее - Правила);
2) акт обследования социально - бытовых условий проживания выпускника общеобразовательной школы из малообеспеченной семьи и оставшегося без попечения родителей по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) документ, подтверждающий состав семьи и место проживания (книга регистрации граждан, а при ее отсутствии - справка из адресного стола);
4) справки о доходах членов семьи, для безработных граждан справка о регистрации в службе занятости (для выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей);
5) свидетельство о смерти родителей (для выпускников общеобразовательных школ, оставшихся без попечения родителей);
6) решение о назначении опекуна (для выпускников общеобразовательных школ, оставшихся без попечения родителей);
7) трехсторонний договор на оказание образовательных услуг, согласно приложению 3 к Правилам;
8) справка для председателя Комиссии по проведению отбора претендентов на получение Социальной помощи для оплаты обучения о потребности в кадрах в соответствии с рынком труда по городу Павлодару, согласно приложению 4 к Правилам;
9) регистрационный номер налогоплательщика.
31. Акты обследования социально-бытовых условий проживания претендентов на Социальную помощь для оплаты обучения составляются Отделом.

32. Іріктіруді өткізу бойынша Комиссиясының шешімі негізінде оқуға төлеу үшін әлеуметтік көмекті алған тұлға, Бөлімге қосымша төмендегі құжаттарды ұсынады:
тұрақты мекенжайы бойынша Халықтық банк филиалында ашылған жеке есеп шотының нөмірін; жеке куәлігі; ұлттық бірыңғай тестілеу кезінде жинаған балдар санының қорытындысы туралы сертификат береді.
6. Павлодар қаласының тұрғындарына әлеуметтік көмек көрсету
қалалық бағдарламасын іске асыру шеңберіндегі үкіметтік емес
ұйымдар арқылы көрсетілетін әлеуметтік көмек
33. 3, 4 сатылы онкологиялық ауруымен ауыратындарға әлеуметтік көмек көрсету.
Осы қызмет түріне басқа адамдардың көмегімен мұқтаж 3, 4 сатылы онкологиялық аурумен ауыратындар құқылы. Осы қызмет түрі патронаж хабарлау негізінде 12 күн емдеу курсын өткен кезде 15 төсек - орынға есептелді; көмек мөлшері бір онкологиялық аурумен ауыратынға бір күніне 1188,57 (бір мың жүз сексен сегіз бүтін, жүзден елу жеті) теңге.<*>
Қайталау емдеу курсының саны ағымдағы жылы емдеу дәрігерімен анықталады.
Ескерту: Шешімнің 33 тармағына өзгерістер енгізілді - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 31 шілдедегі N 949/18 қаулысымен.
34. Патронатты және қамқоршы және қамқорлықтағы органдар арасындағы келісім-шарт қорытындысы негізінде ата - анасының қарауынсыз қалған, кәмелетке толмаған балаларға патронаттық түрде көмек көрсету.
Кәмелетке толмаған балаларға айына көмек мөлшері 9750 (тоғыз мың жеті жүз елу) теңге.<*>
Ескерту: Шешімнің 34 тармағына өзгерістер енгізілді - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 31 шілдедегі N 949/18 қаулысымен.
35. Өзгенің көмегін және әлеуметтік қызмет көрсетуді қажет ететін және әлеуметтік көмектің қызмет алуға құқығы жоқ тұлғаларға, әлеуметтік - волонтерлік көмек көрсету.
Туберкулездің белсенді түрімен, психикалық аурумен (неврозды, соматикалық аурулар кезеңдегі невроз жағдайын, жындылықтың жеңіл түрлерін, түрлі этиологиядағы селкілдік белгілерін (2-3 айда кем дегенде бір рет анда-санда талмаларды, жарыместікті және жеке тұлғадағы өзгерістерді қоспағанда) карантиндік инфекциялар, тері мен шаштың жұқпалы аурулары, жыныстық аурулар, ЖҚТБ, арнайы мамандандырылған медициналық мекемелерде емдеуді қажет ететін аурулар үйде қызмет көрсетуге медициналық қарсы көрсетімдер болып табылады.
Бір адамға қызмет көрсету бағасы бір айға 2108,89 (екі мың жүз сегіз бүтін жүзден сексен тоғыз) теңге.<*>
Ескерту: Шешімнің 35 тармағына өзгерістер енгізілді - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 31 шілдедегі N 949/18 қаулысымен.
36. Тексеру актілеріне сәйкес қажет ететін азаматтарды ыстық аспен қамтамасыз ету.

32. Лицо, получившее Социальную помощь для оплаты обучения на основании решения Комиссии по проведению отбора, дополнительно предоставляет в Отдел:
номер лицевого счета, открытого в филиалах Народного банка по месту жительства; удостоверение личности; сертификат о количестве набранных баллов в результате прохождения единого национального тестирования.
6. Социальная помощь, оказываемая через
неправительственные организации в рамках реализации
программы оказания социальной помощи населению города Павлодара
33. Оказание социальной услуги онкологическим больным с 3, 4 стадиями заболевания.
Право на данный вид услуги имеют онкологические больные с 3, 4 стадиями заболевания, нуждающиеся в постороннем уходе. Данный вид услуги рассчитан на 15 койко-мест при курсе лечения 12 дней  на основании патронажных извещений; среднемесячный размер услуги на одного онкологического больного в день - 1188,57 (одна тысяча сто восемьдесят восемь целых, пятьдесят семь сотых) тенге.
34. Оказание услуги в форме патроната над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, на основании заключения договора между органом опеки и попечительства и патронатными родителями.
Среднемесячный размер услуги на одного несовершеннолетнего в месяц составляет 9750 (девять тысяч семьсот пятьдесят) тенге.
35. Оказание социально - волонтерской услуги лицам, нуждающимся в постороннем уходе и социальном обслуживании и не имеющим право на социальное обслуживание.
Медицинскими противопоказаниями к надомному обслуживанию являются наличие туберкулеза в активной стадии процесса, психических заболеваний (за исключением неврозов, неврозоподобных состояний при соматических заболеваниях, легкой степени дебильности, судорожных синдромов различной этиологии с редкими (не более одного раза в 2 - 3 месяца) припадками, без слабоумия и выраженных изменений личности), карантинных инфекций, заразных заболеваний кожи и волос, венерических заболеваний, СПИДа, заболеваний, требующих лечения в специализированных медицинских организациях.
Среднемесячная стоимость услуги на одного обслуживаемого - 2108,89 (две тысячи сто восемь целых, восемьдесят девять сотых) тенге.
36. Обеспечение горячими обедами нуждающихся граждан согласно актам обследования.

42. Көру және оларды әлеуметтік бейімдеу бойынша мүгедектерді кәсіби даярлау және қайта даярлау икемді жүйесін ұйымдастыру жолымен көзі көрмейтін және нашар көретін азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету. Бір адамға қызмет көрсетудің орта айлық мөлшері 25000 (жиырма бес мың) теңгені құрайды.<*>
Ескерту: Шешімнің 6 бөлімі 42 тармағымен толықтырылды - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 31 шілдедегі N 949/18 қаулысымен.
7. Жеңілдікпен жол жүру саласында әлеуметтік көмек
43. Отбасының құрамын және табысын есептемегенде көмекке төмендегі санаттағы азаматтардың құқықтары бар: қол арбамен жүретін мүгедектер, тірек - қимыл аппаратының қызметі бұзылған 1 топтағы мүгедектер, қозғалуда қиындық көретін және еріп жүретін адамның көмегіне мұқтаж мүмкіндіктері шектеулі балалар. Көлік тасымалдауын, мүгедектерге арналған кресло - арбаларды жөндеу сияқты қызметтер көрсету.
44. Ленин кентіне, Кенжекөл ауылына, Мойылды кентіне және басқа саяжай серіктестігіне дейін Павлодар қаласындағы қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) бір рет жол жүруге 20 теңге төлей отырып азаматтардың мынадай санаттары: республикалық және облыстық маңыздағы зейнеткерлерге; Әскери мүгедектерге, соның ішінде Кеңестік Әскер мүгедектері, Ауғанстанда соғыс әрекеттеріне қатысушылар және мүгедектер; Чернобыль АЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғалар; 23 жасқа дейін күндізгі оқу орнында оқитын, жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар (толығымен мемлекет қамтамасыз ететіндерден басқа); 1 топтағы мүгедектер, соның ішінде көру бойынша 1 топтағы мүгедектерді алып жүретін тұлғалар; 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар және оларды алып жүретін тұлғаларға; Ауғанстандағы соғыс әрекеті кезінде қаза болған жауынгерлердің ата-аналарына; бейбітшілік уақытта әскери қызметін өтеп жүрген кезінде қаза, қайтыс болған әскери қызметкерлердің отбасылары; 18 жасқа дейін төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналар; 2 топтағы мүгедектер; "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғалар; жасы және қызмет істеген жылдары бойынша зейнеткерлер; Қазақстан Республикасының бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикасы Одағында, Ұлы Отан соғысы жылдары ерен еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін мемлекеттік белгілерімен марапатталған тұлғаларға; ҰОС жылдары концлагерлерде, гетто және басқа жерлерде еріксіз ұстауда болған тұтқын жасөспірімдер; басқа мемлекет аумағында соғыс әрекеттеріне қатысқан тұлғалар жеңілдікпен жол жүре алады.
Барлық жеке меншік нысандағы (таксиден басқа) қалалық қоғамдық көліктерде жоғарыда көрсетілген санаттағы азаматтар тегін немесе жеңілдікпен жол жүру үшін негіздеме тегін немесе жеңілдікпен жол жүруге құқығын растайтын куәліктің түпнұсқасы болып табылады.<*>
Шешімнің 43 тармағы жаңа редакцияда - Павлодар әкімиятының 2008 жылғы 27 мамырдағы N 641/13 қаулысымен.

42. Оказание помощи слабовидящим и слепым гражданам путем организации гибкой системы профессиональной подготовки и переподготовки инвалидов по зрению и их социальной адаптации. Среднемесячный размер услуги на одного человека составляет 25000 (двадцать пять тысяч) тенге.
Сноска: Приложение 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара от 31.07.2008 N 949/18.
7. Социальная помощь в сфере льготного проезда
43. Право на услугу без учета дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан: инвалиды - колясочники, инвалиды 1 группы с нарушением функций опорно - двигательного аппарата, дети с ограниченными возможностями, испытывающие затруднение в передвижении и нуждающиеся в сопровождении. Оказание услуги - в виде предоставления транспортных перевозок, ремонта инвалидных кресел-колясок.
44. Оказание услуги в виде льготного проезда в общественном пассажирском транспорте в городе Павлодаре, до поселка Ленинский, до села Кенжеколь, до села Павлодарское, до поселка Мойылды, до садоводческих товариществ (кроме такси), с оплатой в размере 20 тенге за одну поездку следующим категориям граждан: пенсионерам республиканского и областного значения; инвалидам Армии, в том числе инвалидам Советской Армии, инвалидам и участникам боевых действий в Афганистане; лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей (кроме находящихся на полном государственном обеспечении), обучающимся на дневной форме обучения до достижения ими возраста 23 лет;  инвалидам 1 группы, в том числе лицам, сопровождающим инвалидов 1 группы по зрению; детям - инвалидам в возрасте до 16 лет и сопровождающим их лицам; родителям воинов, погибших во время боевых действий в Афганистане; семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; многодетным матерям, имеющим четырех и более детей в возрасте до 18 лет; инвалидам 2 группы; лицам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда"; пенсионерам по возрасту, по выслуге лет; лицам, награжденным государственными наградами Республики Казахстан, бывшего СССР  за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы ВОВ; бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания в годы ВОВ; лицам, принимавшим участие в боевых действиях на территории других государств.
Основанием для бесплатного или льготного проезда вышеуказанных категорий граждан в городском общественном транспорте всех форм собственности (кроме легковых такси) является оригинал удостоверения, подтверждающего право на бесплатный или льготный проезд.

45. Студенттік жасақтардағы жауынгерлердің жол жүрулері үшін біржолғы 1500 (бір мың бес жүз) теңге мөлшерінде материалдық көмек көрсету іс-шараның орындалуына жауапты "Павлодар қаласы білім беру Бөлім" мемлекеттік мекемесімен төленеді. Төлем оқу орнының тізіміне немесе студенттік жасақтардың жұмыстарын ұйымдастыру жөніндегі жауапты органның тізіміне сәйкес жүргізіледі.
8. Отбасының жиынтық табысын есептеп шығару
46. Отбасының жиынтық табысына отбасы кұрамында жазылған барлық адамдардың табыстары қосылады.
47. Отбасының жиынтық табысын есептеген кезде, өткен тоқсанда берген өтінішіне қарай, өтініш жасаған алдындағы ақшалай және заттай түрде нақты алынған, тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектен басқа табыстардың барлығы ескеріледі.
48. Жиынтық табысты есептеу алған табыстары туралы өтініш беруші берген мәліметтер негізінде жүргізіледі.
49. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік төлемақыға жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда алынған жиынтық табысы отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу арқылы есептеп шығарылады.
9. Есеп және есеп беру
50. Әлеуметтік төлемақы беруге арналған қаражат шығына есеп - есеп беру бөлімімен жүзеге асырылады.
51. Әлеуметтік төлем негізін көрсететін бастапқы құжаттар (белгіленген тізбеге сәйкес өтініш берушінің ұсынған өтініші, құжаттары) Бөлімде белгіленген заңнама мерзімінде сақталады.

45. Оказание материальной помощи на проезд бойцам студенческих отрядов выплачивается государственным учреждением "Отдел образования города Павлодара", ответственным за исполнение мероприятия, единовременно в размере 1500 (одна тысяча пятьсот) тенге. Выплата производится согласно списков учебных заведений или  списков ответственного органа по организации работы студенческих отрядов.
Сноска: Приложение 7 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара от 27 мая 2008 года N 641/13.
8. Исчисление совокупного дохода семьи
46. В совокупный доход семьи включаются доходы всех лиц, учтенных в составе семьи.
47. При исчислении совокупного дохода семьи учитываются все виды доходов, фактически полученных в денежной или натуральной форме за квартал, предшествовавший кварталу обращения, кроме жилищной помощи и государственной адресной социальной помощи.
48. Исчисление совокупного дохода производится на основании представленных Заявителем сведений о полученных доходах.
49. Среднедушевой доход семьи исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного в квартале, предшествовавшем кварталу обращения за социальными выплатами, на число членов семьи и на три месяца.
9. Учет и отчетность
50. Учет и отчетность расходования средств на оказание социальных выплат осуществляет Отдел. Отдел предоставляет отчеты в отдел финансов города.
51. Первичные документы (заявление, документы, предоставляемые Заявителем согласно установленному перечню), на основании которых оказываются социальные выплаты, хранятся в Отделе по установленным действующим законодательством срокам.