Халықтың нысаналы тобындағы азаматтарды жұмыспен қамту саласында әлеуметтік қорғау бойынша 2009 жылға арналған қосымша шаралар туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімиятының 2008 жылғы 26 желтоқсандағы N 756/12 қаулысы. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 қаңтарда N 214 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 7 мамырдағы N 3-05/74 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2010.05.07 N 3-05/74 хаты).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5, 718-1баптарына сәйкес, халықтың нысаналы топтарынан жұмыссыздарды жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету мақсатында, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Нысаналы топтарға жататын тұлғалардың 2009 жылға арналған қосымша тізбесі белгіленсін:
1) жиырма бір жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
2) әйелдер үшін 50 жастан жоғары және ер адамдар үшін 55 жастан жоғары тұлғалар;
3) ұзақ уақыт (бір жылдан аса) жұмыс істемейтін тұлғалар;
4) отбасында бір де бір жұмыс істейтін адамы жоқ тұлғалар;
5) жалғыз тұрып жатқан тұлғалар;
6) "Екібастұз қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жолдамасы бойынша кәсіби даярлау және қайта даярлау курстарынан өткен жұмыссыздар;
7) бастауыш кәсіби, орта және жоғары кәсіби білім беретін оқу орындарын аяқтаған тұлғалар.
2. Жұмыссыздарды әлеуметтік қорғау бойынша "жастар тәжірибесінен" өту үшін әлеуметтік жұмыс орындарына орналасқан кезде бастауыш кәсіби, орта және жоғары кәсіби білім беретін оқу орындарын аяқтаған тұлғалар үшін жұмсалған қаражат шығыны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген ең аз еңбекақы көлемінен кем болмайтын мөлшерде жұмыс берушіге өтелетін қосымша шара ретінде белгіленсін.
Ағымдағы жылдың жоғарғы, орта және бастауыш кәсіптік білім беру оқу орындарын аяқтаған түлектерге "жастар тәжірибесіне" жұмысқа орналастыру кезінде еңбек төлемі Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасымен белгіленген төменгі еңбекақының 1,5 мөлшерінде бюджет қаражаты есебінен жүргізілсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2009 04.09 N 185/4 қаулысымен.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (С.Ә. Арыстанов) нысаналы топқа жататын жұмыссыздарды әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастыруды және жұмыс берушімен келісілген келісімшарттарға сәйкес қаржыландыруды іске асырсын.

О дополнительных мерах по социальной защите в сфере занятости граждан из целевых групп населения на 2009 год
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 26 декабря 2008 года N 756/12. Зарегистрировано управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 27 января 2009 года за N 214. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Экибастуза Павлодарской области от 7 мая 2010 года N 3-05/74)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Экибастуза Павлодарской области от 07.05.2010 N 3-05/74).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьями 5, 718-1 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", в целях обеспечения занятости безработных из целевых групп населения, акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дополнительный перечень лиц, относящихся к целевым группам на 2009 год:
1) молодежь в возрасте от двадцати одного года до двадцати девяти лет;
2) лица, в возрасте старше 50 лет для женщин и старше 55 для мужчин;
3) лица, длительно (более года) не работающие;
4) лица из семей, не имеющих ни одного работающего;
5) лица одинокопроживающие;
6) безработные, прошедшие курс профессиональной подготовки и переподготовки по направлению государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза";
7) лица, завершившие обучение в учебных заведениях начального профессионального, среднего и высшего профессионального образования.
2. Установить в качестве дополнительной меры по социальной защите безработных – для лиц, завершивших обучение в учебных заведениях начального профессионального, среднего и высшего профессионального образования, при трудоустройстве на социальные рабочие места для прохождения "молодежной практики" возмещение затрат работодателю в размере не менее минимальной заработной платы, установленной действующим законодательством Республики Казахстан.
Для выпускников текущего года, завершивших обучение в учебных заведениях высшего, среднего и начального профессионального образования при трудоустройстве на "молодежную практику" оплату труда производить за счет средств бюджета в 1,5 размера минимальной заработной платы, установленной действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с дополнением, внесенным постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 09.04.2009 N 185/4.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (Аристанов С.А.) осуществлять трудоустройство на социальные рабочие места безработных из целевых групп и финансирование в соответствии с договорами, заключенными с работодателями.

4. Осы каулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А.А.Құрмановаға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарда таратылады.
Екібастұз қаласының әкімі                  Н. Нәбиев

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Экибастуза Курманову А.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза                     Н.Набиев