III сайланған Алматы қаласы мәслихатының VI сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы "2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" N 42 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының VІІ сессиясының 2008 жылғы 14 қаңтардағы N 70 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2008 жылғы 23 қаңтарда N 766 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қалалық мәслихатының 2009.10.30 № 253 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қалалық мәслихатының 2009.10.30 № 253 шешімімен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 85, 111 баптарына және Казақстан Республикасының "Казақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6, 7 баптарына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VII сессиясының "2008 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 42 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 761 рет санымен 2007 жылғы 25 желтоқсанда тіркелген, 2007 жылғы 29 желтоқсанда "Алматы Ақшамы" N 156, 2007 жылғы 29 желтоқсанда "Вечерний Алматы" N 307 газеттерінде жарияланған) мынадай өзгертулер енгізілсін:
1.1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2008 жылға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер - 222 902 253 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 155 929 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 2 598 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 12 557 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер - 51 817 253 мың теңге;
2) шығындар - 232 049 636 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 9 147 383 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - - 1 440 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 440 000 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо -
1 577 351 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 2 052 351 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 475 000 мың теңге;
6) бюджет профициті - - 9 284 734 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - 9 284 734 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 6 926 000 мың теңге;
қарызды өтеу - 592 744 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 2 951 478 мың теңге";
6-тармақтағы "3 897 575" цифрлары "4 137 861" цифрларымен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "1 488 471" цифрлары "1 599 664" цифрларымен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "26 198 386" цифрлары "31 043 900" цифрларымен ауыстырылсын;
10-тармақтағы "24 373 592" цифрлары "30 378 325" цифрларымен ауыстырылсын;

О внесении изменений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года N 42 "О бюджете города Алматы на 2008 год"
Решение VII сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 14 января 2008 года N 70. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 23 января 2008 года за N 766. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 30 октября 2009 года N 253
Сноска. Утратило силу решением XXII-й сессии маслихата города Алматы IV созыва от 30.10.2009 N 253.
В соответствии со статьей 85,  111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" маслихат города Алматы IV-го созыва  РЕШИЛ:
Внести в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва "О бюджете города Алматы на 2008 год" от 12 декабря 2007 года N 42 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 761 от 25 декабря 2007 года, опубликовано в газетах от 29 декабря 2007 года "Алматы Акшамы" N 156, от 29 декабря 2007 года "Вечерний Алматы" N 307) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 222 902 253 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям - 155 929 600 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2 598 400 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 12 557 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета - 51 817 253 тысяч тенге;
2) затраты - 232 049 636 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 9 147 383 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 1 440 000 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов - 1 440 000 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 577 351 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 2 052 351 тысяч тенге;
поступления  от продажи финансовых активов государства - 475 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета - - 9 284 734 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - 9 284 734 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 6 926 000 тысяч тенге;
погашение займов - 592 744 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 2 951 478 тысяч тенге;
в пункте 6 цифры "3 897 575" заменить цифрами "4 137 861";
в пункте 7 цифры "1 488 471" заменить цифрами "1 599 664";
в пункте 9 цифры "26 198 386" заменить цифрами "31 043 900";
в пункте 10 цифры "24 373 592" заменить цифрами "30 378 325";

2265000
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
80000
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысуқұқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
65000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркегенi үшiн алынатын алым
70000
04
Аукциондардан алынатын алым
50000
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң
ипотекасы үшін алынатын алым
30000
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым
70000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
150000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында
сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
1750000
08
За ң ды қ м ә нді іс рекеттерді
жаса ғ аны ж ә не ( немесе ) о ғ ан
у ә кілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құ жаттар бергені ү шін алатын міндетті т ө лемдер
1564400
1
Мемлекеттік баж
1564400
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша
арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының
көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке
шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың
шет ел соттары мен төрелік
соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін
(телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
1400000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін
тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлу туралы актілердің
жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін
алынатын мемлекеттік баж
29000
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден
адамдарды шақыруға құқық
беретін құжаттарды
ресімдегені үшін, сондай-ақ осы
құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4100
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және
Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
100000
07
Қазақстан Республикасының
азаматтығын алу, Қазақстан
Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
2500
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
16300
09
Аң аулау құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
900
10
Жеке жанды заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін
қаруды, ұңғысыз атыс қаруын,
механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және
басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты
7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық
қаруды қоспағанда және калибрі 4.5
мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбірбірлігін тіркегені және қайта
тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж

2265000
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
80000
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
65000
03
Сбор за государственную регистрацию   юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств
70000
04
Сбор с аукционов
50000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
30000
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств
70000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
150000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1750000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий  и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1564400
1
Государственная пошлина
1564400
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о  вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей,  копий (дубликатов) документов
1400000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам  повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
29000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств,  а также за внесение изменений в эти документы
4100
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику                            Казахстан
100000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
2500
08
Государственная пошлина за регистрацию  места жительства
16300
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
900
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)