IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VІ сессиясының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 60 "Алматы қаласы бойынша 2008 жылға арналған қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының VІІ сессиясының 2008 жылғы 14 қаңтардағы N 75 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2008 жылғы 14 ақпанда N 768 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2009 жылғы 24 сәуірдегі № 180 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2009 жылғы 24 сәуірдегі № 180 шешімімен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 қаулысына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты VІ сессиясының "Алматы қаласы бойынша 2008 жылға арналған қоршаған ортаны  ластағаны үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы" 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 60 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің  мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 763 рет санымен 2007 жылғы 25 желтоқсанда тіркелген, 2007 жылғы 29 желтоқсанда "Алматы ақшамы" газетінде N 156, 2007 жылғы 27 желтоқсанда "Вечерний Алматы" газетінде N 307 жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы және 1 тармағы төмендегідей редакцияда берілсін:
"Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін 2008 жылға арналған төлемақы ставкаларын бекіту туралы.
1. Қоса беріліп отырған Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін 2008 жылға арналған төлемақы ставкалары бекітілсін";
шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда берілсін.
2. Осы шешімнің  орындалуын бақылау экология, денсаулық және төтенше жағдайлар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ізмұхамбетов Т.Ә.) және Алматы қаласы бойынша салық комитетінің төрағасы Қ.Е.Баеділовке жүктелсін.
3. Осы шешім  алғашқы  ресми жарияланған күннен кейінгі он  күнтізбелік  күннен кейін  күшіне  енеді.
IV сайланған Алматы
қаласы мәслихаты VІІ
сессиясының төрағасы                       А. Маралов
IV сайланған Алматы
қаласы мәслихатының
хатшысы                                    Т.Мұқашев
ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты VIІ сессиясының
2008 жылғы 14 қаңтардағы
N 75 шешіміне қосымша
"ІV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты VI сессиясының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 60 шешіміне қосымша
Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін
2008 жылға арналған төлемақы ставкалары
N
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкалары
1
Тұрақты көздерден атмосфераға ластаушы заттардың шығарындылары (1)*
теңге/
шартты тонна

О внесении изменений в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 12 декабря 2007 года N 60 "Об утверждении ставок платы за загрязнение окружающей среды по городу Алматы на 2008 год"
Решение VII сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 14 января 2008 года N 75. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 14 февраля 2008 года за N 768. Утратило силу решением XVII сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 24 апреля 2009 года № 180
Сноска. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 24.04.2009 № 180.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" от 28 декабря 2007 года N 1314 маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ :
1. Внести в решение VI-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва "Об утверждений ставок платы за загрязнение  окружающей  среды по городу Алматы на 2008 год" от 12 декабря 2007 года N 60 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 763 от 25 декабря 2007 года, опубликовано 29 декабря 2007 года в газете "Алматы ақшамы" N 156, 27 декабря 2007 года в газете "Вечерний Алматы" N 307) следующие изменения:
заголовок и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Об утверждении ставок платы за эмиссии в окружающую среду по городу Алматы на 2008 год.
1. Утвердить прилагаемые ставки платы за эмиссии в окружающую среду по городу Алматы на 2008 год";
приложение к решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экологии, здравоохранению и вопросам чрезвычайных ситуаций (Измухамбетов Т.А.) и на председателя налогового комитета по городу Алматы Баедилова К.И.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
VII-й сессии маслихата
Алматы IV-го созыва                        А. Маралов
Секретарь
маслихата города
Алматы IV-го созыва                        Т. Мукашев
Приложение
к решению VII-й сессии
маслихата города
Алматы IV-го созыва
от 14 января 2008 года N 75
"Приложение
к решению VI-й сессии
маслихата города
Алматы IV-го созыва
от 12 декабря 2007 года N 60
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду
по городу Алматы на 2008 год
N
Показатели
Единица измерения
Ставки платы
1
Выбросы загрязняющих веществ в атмосферу от стационарных источников (1)*
тенге/
условная тонна

1- 0,75 коэффициенті;
4 - 0,75 коэффициенті;
2) халыққа коммуналдық қызмет көрсететін табиғи монополиялар субьектілері болып табылатын кәсіпорындар үшін қоршаған ортаға  эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициентер енгізіледі:
1 - 0,3 коэффициенті;
2 - 0,43 коэффициенті;
4 - 0,25 коэффициенті;
3) коммуналдық  қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың  көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына  мына коэффициенттер енгізіледі:
3- 0,2 коэффициенті;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде  ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда  ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн.

1 - коэффициент 0,75;
4 - коэффициент  0,75;
2) для предприятий, являющихся субъектами естественных монополий, оказывающих коммунальные услуги населению к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 - коэффициент 0,3;
2 - коэффициент 0,43;
4 -  коэффициент 0,25;
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
3 - коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятий одновременно к пунктам 1) и 2) примечания, следует применять коэффициенты подпункта 2) примечания.".