"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 4/2 шешіміне өзгертулер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2008 жылғы 5 маусымдағы N 7/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 3 шілдеде N 1676 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 18 маусымда N 26/15 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.06.18 маусымда N 26/15 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548-П Бюджеттік кодексінің 115-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2007 жылғы 29 желтоқсанда N 1663 нормативтік-құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу реестірінің Өңірлік бөлімінде тіркелген және 2008 жылғы 11 қаңтарда "Солтүстік Қазақстан", "Северный Казахстан" газеттерінде жарияланған "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 4/2 облыстық мәслихаттың IV шақырылымының төртінші сессиясы шешіміне мына (2008 жылғы 7 мамырдағы, 2008 жылғы 14 сәуірдегі облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 18 наурыздағы N 5/3 р/г N 1671 шешімдерімен енгізілген өзгертулер және толықтырулармен), өзгертулер енгізілсін:
1 тармақта:
1)тармақшада
"52 243 399" цифрлары "51 957 399" цифрларымен ауыстырылсын;
"46 133 908" цифрлары "45 847 908" цифрларымен ауыстырылсын;
2) тармақшада
"51 802 974" цифрлары "51 516 974" цифрларымен ауыстырылсын;
6.3. тармақта:
"582 596" цифрлары "659 821" цифрларымен ауыстырылсын;
15 тармақта:
1) тармақшада

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декпбря 2007 года N 4/2 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 5 июня 2008 года N 7/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 июля 2008 года N 1676. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18 июня 2010 года N 26/15
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.06.2010 г. N 26/15
В соответствии с пунктом 1 статьи 115  Бюджетного кодекса  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548-П, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148, областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата четвертой сессии IV созыва от 13 декабря 2007 года N 4/2 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрированное в Региональном разделе в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1663 от 29 декабря 2007 года и опубликованное 11 января 2008 года в газетах "Солтүстік Қазақстан", "Северный Казахстан" (с изменениями и дополнениями, внесенными решением областного маслихата от 18 марта 2008 года N 5/3 р/г N 1671 от 14 апреля 2008 года, 7 мая 2008 года), изменения:
в пункте 1:
подпункте 1)
цифры "52 243 399" заменить цифрами "51 957 399";
цифры "46 133 908" заменить цифрами "45 847 908";
подпункте 2)
цифры "51 802 974" заменить цифрами "51 516 974";
в пункте  6.3.:
цифры "582 596" заменить цифрами "659 821";
в пункте 15:
в подпункте 1):

1 231 742
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
367 167
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
291 407
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
238 276
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
54 047
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
7 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 718 290
005
Білім беру объектілерін дамыту
1 718 290
5
Денсаулық сақтау
14 934 472
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 824 418
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
60 008
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
5 567 229
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
115 045
006
Ана мен баланы қорғау
66 513
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
16 671
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
7 199
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 548 894
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
3 215 426
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
303 829
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
19 353
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
21 910
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
332 653
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
12 743
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
718
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
16 825
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
70 429
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
239 320
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
183 079
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету

1 231 742
026
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
367 167
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
291 407
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
238 276
113
Трансферты из местных бюджетов
54 047
116
Развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства
7 000
271
Управление строительства области
1 718 290
005
Развитие объектов образования
1 718 290
5
Здравоохранение
14 934 472
253
Управление здравоохранения области
11 824 418
001
Обеспечение деятельности Управления здравоохранения
60 008
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
5 567 229
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
115 045
006
Охрана материнства и детства
66 513
007
Пропаганда здорового образа жизни
16 671
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
7 199
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 548 894
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
3 215 426
011
Оказание скорой и неотложной помощи
303 829
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
19 353
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
21 910
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
332 653
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
12 743
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
718
018
Обеспечение деятельности  информационно-аналитических центров
16 825
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
70 429
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
239 320
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
183 079
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами

85 000
Петропавл қаласының Победа көшесі бойынан бассейні бар 320 орындық балабақша  салу
107 120
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
845 470
оның ішінде:
Аққайың ауданы, Смирново с. N 3 орта мектебіне қосымша құрылыс салу (спорт залы)
32 182
Есіл ауданы, Ақтас с. қазақ тілінде оқытатын 90 орындық негізгі мектеп салу
217 416
М.Жұмабаев ауданы, Хлеборобное с. 90 орындық орта мектеп салу
151 169
Қызылжар ауданы, Кондратовка с. 180 орындық орта мектеп салу
260 725
Ғ.Мүсірепов ауданы, Буденое с. 90 орындық орта мектеп салу
55 000
Айыртау ауданы, Кириловка с. 240 орындық орта мектеп салу
46 780
Уәлиханов ауданы, Береке с. 80 орындық негізгі мектеп салу
81 823
М.Жұмабаев ауданы Сарытомар с. мектеп ғимаратын мектеп жанындағы интернатқа реконструкциялау
375
05
Денсаулық сақтау
2 489 400
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 489 400
007
Денсаулық объектілерін дамыту
2 489 400
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
2 242 200
оның ішінде:
Петропавл қаласында облыстық қан орталығын салу
1 009 000
Петропавл қаласында ауысымда 500 адам қабылдайтын қалалық емхана салу
185 200
Жамбыл ауданындағы Пресновка ауылында 90 адам қабылдайтын 100 төсектік туберкулезге қарсы ауданаралық диспансер салу
424 000
Ғ. Мүсірепов атындағы ауданның Новоишим селосында 90 адам қабылдайтын емханасы бар 100 төсектік туберкулезге қарсы ауданаралық диспансер салу
424 000
Аққайың ауданы Смирнов ауылында ауысымда 250 адам қабылдайтын аудандық емхана салу
100 000
Есіл ауданы Явленка ауылында ауысымда 250 адам қабылдайтын аудандық емхана салу
100 000
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
247 200
оның ішінде:
Аққайың ауданы, Ленинское с. дәрігерлік амбулатория салу
61 800
Жамбыл ауданы, Троицкое с. дәрігерлік амбулатория салу
61 800
М.Жұмабаев ауданы, Полтавка с. дәрігерлік амбулатория салу
61 800
Тайынша ауданы, Макашевка с. дәрігерлік амбулатория салу үшін ЖСҚ әзірлеуге
520
Тайынша ауданы, Рощинское с. дәрігерлік амбулатория салу
61 280
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 923 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 923 000
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
574 000
оның ішінде:
Жамбыл
60 000
Уәлиханов
67 000
Петропавл қаласы
447 000
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері

85 000
Строительство детского сада на 320 мест с бассейном по улице Победы в городе Петропавловске
107 120
За счет средств местного бюджета
845 470
в том числе:
Строительство пристройки (спортивного зала) к средней школе N 3 в с.Смирново Аккайынского района
32 182
Строительство школы на 90 мест с казахским языком обучения в с.Актас Есильского района
217 416
Строительство средней школы на 90 мест в с.Хлеборобное района М.Жумабаева
151 169
Строительство средней школы на 180 мест в с.Кондратовка Кызылжарского района
260 725
Строительство средней школы на 90 мест в с.Буденное района Г.Мусрепова
55 000
Строительство средней школы на 240 мест в с.Кирилловка Айыртауского района
46 780
Строительство школы на 80 мест в с.Береке Уалихановского района
81 823
Реконструкция здания школы под пришкольный интернат в с.Сарытомар района М.Жумабаева
375
05
Здравоохранение
2 489 400
271
Управление строительства области
2 489 400
007
Развитие объектов здравоохранения
2 489 400
За счет трансфертов из республиканского бюджета
2 242 200
в том числе:
Областной центр крови в городе Петропавловске
1 009 000
Городская поликлиника на 500 посещений в смену в городе Петропавловске
185 200
Межрайонный противотуберкулезный диспансер на 100 коек с поликлиникой на 90 посещений в смену в селе Пресновка Жамбылского района
424 000
Межрайонный противотуберкулезный диспансер на 100 коек с поликлиникой на 90 посещений в смену в селе Новоишимское района имени Г. Мусрепова
424 000
Районная поликлиника на 250 посещений в смену в селе Смирново Аккайынского района
100 000
Районная поликлиника  на 250 посещений в селе Явленка Есильского района
100 000
За счет средств местного бюджета
247 200
в том числе:
Строительство врачебной амбулатории в с.Ленинское Аккайынского района
61 800
Строительство врачебной амбулатории в с. Троицкое Жамбылского района
61 800
Строительство врачебной амбулатории в с. Полтавка района М. Жумабаева
61 800
Разработка ПСД на строительство врачебной амбулатории в с. Макашевка Тайыншинского района
520
Строительство врачебной амбулатории в с. Рощинское Тайыншинского района
61 280
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 923 000
271
Управление строительства области
1 923 000
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
574 000
в том числе:
Жамбылский район
60 000
Уалихановский район
67 000
город Петропавловск
447 000
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1 325 000
оның ішінде:
Қызылжар ауданына
56 000
Бескөл с. Оңтүстік-шығыc бөлігіндегі шағын ауданы тұрғын үйіне электрмен жабдықтау желі салу
56 000
Петропавл қаласы
1 269 000
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға
969 000
инженерлік желілерді реконструкциялау мен жөндеуге
300 000
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
24 000
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
24 000
оның ішінде:
Уәлиханов ауданы Кішкенекөл с. автовокзал салу
24 000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
130 763
271
Облыстың құрылыс басқармасы
130 763
017
Дене шынықтыру және спорт объектілерін дамыту
130 763
оның ішінде:
Петропавл қ. спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатының спорт залын салу
62 000
ҚР ІІМ Петропавл қ, Я.Гашека, 20 спорт-сауықтыру кешенінің құрылыс жұмыстарын аяқтау
43 763
Петропавл қ. дене шынықтыру-сауықтыру кешеніне әкімшілік-шаруашылық корпусын салу
25 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1 824 409
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 824 409
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
87 000
оның ішінде:
Шал ақын ауданы, Сергеевка қ. арын коллекторын реконструкциялау
87 000
029
Сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
1 737 409
оның ішінде:
Уәлиханов және Ақжар аудандарының ауылдық елді мекендерін сумен жабдықтау (II кезек). "Чехово ауылында 2 көтергішті су тарту-сорғы станциясы" Уәлиханов ауданы Чехово селосы
104 802
Жамбыл ауданының қусталық бұрғылау су тоғанының құрылысы (II кезең). Жамбыл ауданы Светлое, Матросово; Екатериновка, Чапаево, Сәбит, Святодуховка, Зеленая роща ауылдарындағы Екатериновка жер асты сулары учаскесі
103 346
М.Жұмабаев ауданы Булаев қаласындағы су құбырларының таратушы желілерін қайта жаңарту
169 491
Шал ақын ауданы Сергеевка қаласын сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
94 927
Қызылжар ауданы Бескөл ауылының тарату желісін қайта құру
300 000
Ғ. Мүсірепов ауданы Новоишимское селосындағы су құбырлары торларын қайта жөндеу және өркендету
200 000
Аққайың ауданы Смирнов селосындағы су құбырлары торларын қайта жөндеу және өркендету
151 444
Жамбыл ауданы Пресновка селосындағы су құбырлары торларын қайта жөндеу және өркендету
69 638
Булаев топтық су құбырын (3 кезек) қайта жаңарту (жобаны түзету)

1 325 000
в том числе:
Кызылжарскому району
56 000
Строительство линии электроснабжения юго-восточной части с. Бишкуль
56 000
город Петропавловск
1 269 000
на развитие и обустройство инженерно-коммуникаци-
онной инфраструктуры
969 000
на ремонт и реконструкцию инженерных сетей
300 000
30
Развитие объектов коммунального хозяйства
24 000
Реализация программы за счет средств местного бюджета
24 000
в том числе:
Строительство автовокзала в с. Кишкенеколь Уалихановского района
24 000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
130 763
271
Управление строительства области
130 763
017
Развитие объектов физической культуры и спорта
130 763
в том числе:
Строительство спортивного зала школы-интерната для одаренных в спорте детей в г.Петропавловске
62 000
Завершение работ по строительству спортивно-оздоровительного комплекса по ул. Я.Гашека, 20 в г.Петропавловске МВД РК
43 763
Строительство административно-хозяйственного корпуса физкультурно-оздоровительного комплекса в г.Петропавловске
25 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1 824 409
271
Управление строительства области
1 824 409
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
87 000
в том числе:
Реконструкция напорного коллектора в г. Сергеевка района Шал акына
87 000
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
1 737 409
в том числе:
Водоснабжение сельских населенных пунктов Уалихановского и Акжарского районов (II-я очередь) Северо-Казахстанской области. Водовод "Водозабор-насосная станция 2 подъема в селе Чехово". Село Чехово Уалихановского района
104 802
Строительство кустовых скважинных водозаборов в Жамбылском районе (IIя очередь) Северо-Казахстанской области. Екатериновский участок подземных вод сел Светлое, Матросово, Екатериновка, Чапаево, Сабит, Святодуховка, Зеленая Роща Жамбылского района
103 346
Реконструкция разводящих сетей водопровода в городе Булаево района М. Жумабаева
169 491
Реконструкция системы водоснабжения в городе Сергеевка района Шал акына
94 927
Реконструкция разводящих сетей с. Бишкуль Кызылжарского района
300 000
Развитие и реконструкция водопроводных сетей в с. Новоишимское района Г.Мусрепова
200 000
Развитие и реконструкция разводящих сетей водопровода в с. Смирново Аккайынского района
151 444
Развитие и реконструкция водопроводных сетей в с. Пресновка Жамбылского района
69 638
Реконструкция Булаевского группового водопровода (3 очередь) Аккайынского района (корректировка проекта)