"Балаларды патронаттық тәрбиелеуге алуды қалайтын отбасыларынан тапсырыстар қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 16 маусымдағы N 186 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Тимирязев ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 01 шілдеде N 13-12-68 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 13 қарашада N 217 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының әкімдігінің 2009.11.13 N 217 Қаулысымен
«Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 Қазақстан Республикасының Үкіметінің қаулысына сәйкес, аудандық бюджетінен қаржыландыратын мемлекеттік органдарымен мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын көтеру мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін «Балаларды патронаттық тәрбиелеуге алуды қалайтын отбасыларынан тапсырыстар қабылдау» мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде қоса берілген стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Л.В. Ганжаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                     Б. Жұмабеков
Аудан әкімдігінің 2008 жылғы
16 маусымдағы № 186 қаулысымен
бекітілді
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты «Балаларды патронаттық тәрбиелеуге алуды қалайтын отбасыларынан тапсырыстар қабылдау»
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт балаларды патронаттық тәрбиелеуге алуды қалайтын отбасыларынан тапсырыстар қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет)
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылдың 9 қыркүйектегі № 1346 қаулысымен бекітілген,патронат туралы Ережесінің 11 тармағымен, Қазақстан Республикасы 2002 жылдың 8 тамызындағы «Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы» Заңының27 бабының 4 тармағымен,Қазақстан Республикасы 1998 жылдың 17 желтоқсандағы «Неке және отбасы туралы» Заңының 119-бабының 2 тармағымен сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі баланы асырап алуға тапсыру туралы шарт жасау болып табылады.

Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание"
Постановление акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 16 июня 2008 N 186. Зарегистрировано Управлением юстиции Тимирязевского района Северо-Казахстанской области 01 июля 2008 года N 13-12-68. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13 ноября 2009 года N 217
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 13.11.2009 г N 217
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», в целях повышения качества оказания государственных услуг государственными органами, финансируемыми из районного бюджета, акимат района ПОСТАНОВИЛ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги «Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание», предоставляемой государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ганжа Л.В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Б. Жумабеков
Утвержден
постановлением акимата района
16 июля 2008 года № 186
Стандарт оказания государственной услуги
«Прием заявки от семьи, желающей взять детей
на патронатное воспитание»
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги: «Прием заявки от семьи, желающей взять детей на патронатное воспитание» (далее – государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 2 статьи 119 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года «О браке и семье», пунктом 4 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года «О правах ребенка в Республике Казахстан», пунктом 11 Положения о патронате, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346.
4. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является договор  о передаче ребенка на патронатное воспитание.

6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға көрсетіледі.(бұдан әрі - тұтынушы)
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
1) өтініш берушінің қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: 15 күнтізбелік күннен көп емес;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыты: отыз минөттен көп емес;
3) қажетті құжаттарды алу кезіндегі кезекті күтудегі жіберілетін ең ұзақ уақыты: отыз минөттен көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің қол жетімділігі және сапасы туралы толық ақпарат аудандық «Нива» баспасында жарияланады және Тимирязев ауданы,Тимирязев селосы,Уалиханов көшесі,№ 7 үйі мекен-жайы бойынша орналасқан «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің фойесіндегі тағанда көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі мен жексенбіден басқа, күнде, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін, жедел қызмет көрсетусіз және алдын-ала жазылусыз көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орны:Тимирязев ауданы,Тимирязев селосы,Уалиханов көшесі, № 7 үй мекен-жайы бойынша «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі»мемлекеттік мекемесі ғимаратының 2 қабатында орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін, жеңілдіктері бар және жеке тұлғаларға қажетті құжаттар мен талаптар тізімі:
1) патронаттық тәрбиеші болуды қалауы туралы тұлғаның өтініші;
2) жеке куәлік;
3) егер патронат тәрбиелеуші болуды қалайтын тұлға некеде тұрған болса, жолдасының келісімі;
4) бала он жасқа толған жағдайда оның келісімі;
5) патронаттық тәрбиелеуші болуды қалайтын тұлғаның денсаулық жағдайы туралы анықтама;
6) патронат тәрбиелеуші болуды қалайтын тұлға некеде тұрған болса, жолдасының денсаулық жағдайы туралы анықтама;
«Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас мамандары баланы тәрбиелеуге үміткер тұлға мен баланың өмір жағдайларын тексеру актісін жасау үшін бала тұратын үйге барумен тексеруді жүзеге асырады.
13. Тимирязев ауданы,Тимирязево ауылы, Уалиханов көшесі, № 7 үй мекен-жайы бойынша орналасқан «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас мамандарымен мемлекеттік қызметті алу үшін міндетті түрде толтыратын өтініш бланкілер беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін толтырылған бланкілер «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қабылдау бөлмесіне тапсырылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов: не более пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания очереди при сдаче необходимых документов: тридцать минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: тридцать минут.
8. Оказываемая государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о требованиях качества и доступности оказания государственной услуги в фойе здания государственного учреждения  «Отдел образования  Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, дом № 7.
10. Государственная услуга предоставляется: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00  часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00. часов, без предварительной записи, ускоренное обслуживание отсутствует.
11. Место предоставления услуги: государственное учреждение «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» расположено на втором этаже здания по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, дом № 7.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов и требований, в том числе для лиц, имеющих льготы, для получения государственной услуги:
1) заявление лица о своем желании стать патронатным воспитателем;
2) удостоверение личности;
3)согласие супруга, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке;
4) согласие ребенка, в случае достижения им возраста десяти лет;
5) справка о состоянии здоровья лица, желающего стать патронатным воспитателем;
6) справка о состоянии здоровья супруга, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке;
Специалистами государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» осуществляется проверка с выездом на место для составления актов обследования условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка и условий жизни ребенка.
13. Бланки заявлений, которые необходимо заполнить для получения государственной услуги, выдаются специалистами государственного учреждения  «Отдел образования  Тимирязевского района Северо-Казахстанской области» по адресу: Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, дом № 7.
14. Заполненные бланки заявлений, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в приемную государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».

15. Тұтынушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған соң,тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген құжаттарды ұсынуды растайтын талон алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізу жеке бару арқылы жүзеге асырылады. Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесі тұтынушылардың «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің мамандарына мына мекен-жайы бойынша беріледі: Уалиханов көшесі,№ 7 үйі.
17. Мемлекеттік қызметтен бас тарту негізі өтініш берушінің құжаттарын толық әкелмеуі болып табылады:
Мемлекеттік қызметті келесі патронат тәрбиелеуші болуды қалайтын тұлғалардың тағайындауынан бас тартылады:
1) сотпен қабілеті жоқ немесе қабілеті шектелген деп танылған:
2) сот бойынша ата-аналық құқықтарынан айырылған немесе сотпен ата-аналық құқықтары шектелген:
3) оған заңмен жүктелген міндеттерді дұрыс орындамағаны үшін қамқоршы міндеттерінен шеттетілген:
4) егер асырап алудан сотпен олардың күнәсынан бас тартылған бұрынғы асырап алушыларға;
5) тізбесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген аурулары бар тұлғаларға
3. Жұмыс принципі
18. Бөлімнің қызмет көрсетуде тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын қағидалар:
1) сыпайылық;
2) кәсібилік;
3) шұғылдық;
4) ақпаратты жетімді етіп түсіндіру;
5) өтініш берушінің құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын сақтау;
6) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттағы қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Бөлімнің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін және шағым дайындауға жәрдем көрсету, білім бөлімінің қызметкерлерімен жүргізіледі.
22. Шағым мына мекен-жайлар бойынша беріледі:
1) Тимирязев ауданының әкіміне – Тимирязев ауданы, Тимирязево ауылы, Уалиханов көшесі, 1, телефон 2-12-40

15. Наименование и форма документа, подтверждающего, что заявитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения заявителем государственной услуги: отрывной талон.
16. Перечень способов и регламентов доставки результата оказания услуги - личное посещение государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области».
17. Основанием для приостановления государственной услуги является предоставление неполного пакета документов.
В назначении патронатным воспитателем отказывается лицам:
1) признанным судом недееспособными или ограниченно дееспособными;
2) лишенным по суду родительских прав или ограниченным судом в родительских правах;
3) отстраненным от обязанностей опекуна (попечителя) за ненадлежащее исполнение возложенных на него законом обязанностей;
4) бывшим усыновителям, если усыновление отменено судом по их вине;
5) лицам, имеющим заболевания, перечень которых утвержден законодательством Республики Казахстан.
3. Принципы работы
18. По отношению к потребителям руководствуется следующими принципами:
1) вежливость;
2) профессионализм;
3) оперативность;
4) доступное разъяснение информации;
5) конфиденциальность информации о содержании документов заявителя;
6) обеспечение сохранности документов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности, в соответствии сприложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) должностного лица, оказание содействия в подготовке жалобы производится работниками Государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»
22. Жалоба подается:
1) Акиму Тимирязевского района - Тимирязевский район, с. Тимирязево, ул. Уалиханова, 1, телефон 2-12-40.

2) Тимирязев аудандық сотына, Тимирязево ауылы, Уалиханов көшесі, 1, телофон 2-05-81
23. Қабылданған шағымдар азаматтарға үндеу журналында тіркеледі, шағым түскен күннен кейін 15 күн ішінде қарастырылады.
Шағымның қарастырылған нәтижесі туралы жауабы тұтынушыға жазбаша пошта арқылы жіберіледі немесе жеке тапсырылады.
6. Байланыс ақпарат
24. «Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязево селосы,Уалиханов көшесі,№ 7 үйі,бастық тел.8-715-37-2-05-85, қабылдау бөлмесі 8-715-37-2-05-85,электронды пошта: timyrroo66@mail.ru

2) В Тимирязевский районный суд, с. Тимирязево, ул. Уалиханова, 1, 2-05-81.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений физических лиц и рассматривается в течение 15 дней с момента поступления. О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде,ответ направляется почтой либо вручается лично заявителю.
6. Контактная информация
24. Начальник государственного учреждения «Отдел образования Тимирязевского района Северо-Казахстанской области»: Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова,7 телефон начальника 8-715–37-2-05-86, приемная 8-715-37-2-05-85, адрес электронной почты: timyrroo66@mail.ru

25. Өтініш беруге басқа да қажетті ақпараттар:
1) Солтүстік Қазақстан облысы білім Департаментінің бастығының мекен-жайы: Петропавл қаласы,Конституция көшесі,58,телефон 8-715-46-32-88, электронды пошта адресі: e-mail:obldosko@mail.kz e-mail: do@sko.kz
2) Тимирязев аудан әкімі аппаратының мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязев селосы, Уалиханов көшесі, 1, телефоны 2-12-40.
«Балаларды патронаттық тәрбиелеуге алуды
қалайтын отбасыларынан тапсырыстар қабылдау»
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
қосымша
Таблица. Сапа мен қол жеткізушілік көрсеткіштерінің мағынасы
Сапа мен қол жеткізушілік көрсеткіштері
Көрсеткіш-тердің норматив-
тік мағынасы
Келесі жылдағы көрсеткіштер-дің мақсатты мағынасы
Есеп беру жылындағы көрсеткіштер-дің ағымдағы мағынасы
1
2
3
4

25. Другая полезная информация для заявителя:
1) Начальник Департамента образования Северо-Казахстанской области: город Петропавловск, улица Конституции, 58, телефон 8-715-46-32-88, адрес электронной почты: e-mail: obldosko@mail.kz  e-mail: do@sko.kz
2) Аппарат акима Тимирязевского района адрес: Северо-Казахстанская область Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Уалиханова, 1, телефон 2-12-40.
Приложение
к стандарту оказания государственной услуги
«Прием заявки от семьи, желающей взять детей
на патронатное воспитание»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4