"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 3/28-ІV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
IV шақырылған Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының IV кезектен тыс сессиясының 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 4/49-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 07 ақпанда N 2473 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО әділет департаменті 2009 жылғы 05 қаңтардағы N 0613-11 хатымен
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 115-бабына , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. " 2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы " Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 3/28-ІV (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2464 болып тіркелген, "Рудный Алтай" газетінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 3-4, "Дидар" газетінің 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 2-3, 2008 жылғы 12 қаңтардағы N 4 сандарында жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 85248909,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 18010867 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 378773 мың теңге;
трансферттер түсімі - 66859269,1 мың теңге;
2) шығыстар - 86067994,3 мың теңге;
3) операциялық сальдо - -819085,2 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 1751727 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1773000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21273 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 1496592 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 1496592 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - -4067404,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 4067404,2 мың теңге.";
2) мынадай мазмұндағы 5-1 - 5-6 -тармақтармен толықтырылсын:
"5-1. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай көлемде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін:
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға -53304 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 9708 мың теңге;
дәрілік заттар, вакциналар және басқа да иммундық-биологиялық препараттар сатып алуға -1129023 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын, сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 22618 мың теңге;
облыстық және аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге - 1090000 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 14 декабря 2007 года N 3/28-IV "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение внеочередной IV сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата IV созыва от 29 января 2008 года N 4/49-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 07 февраля 2008 года за N 2473. Действие решения прекращено на основании письма Департамента юстиции ВКО от 5 января 2009 года N 0613-11 в связи с истечением срока, на который оно было принято
Сноска. Действие решения прекращено на основании письма Департамента юстиции ВКО от 5 января 2009 года N 0613-11 в связи с истечением срока, на который оно было принято
В соответствии со статьей 115 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1223 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата " Об областном бюджете на 2008 год " от 14 декабря 2007 года N 3/28-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2464, опубликовано в газете "Рудный Алтай" от 10 января 2008 года N 3-4, в газете "Дидар" от 10 января 2008 года N 2-3, от 12 января 2008 года N 4) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 85248909,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 18010867 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 378773 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 66859269,1 тысяч тенге;
2) затраты - 86067994,3 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - -819085,2 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 1751727 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1773000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21273 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1496592 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 1496592 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
6) дефицит (профицит) бюджета - - 4067404,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4067404,2 тысяч тенге.";
2) дополнить пунктами 5-1 - 5-6 следующего содержания:
"5-1. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
53304 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
9708 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
1129023 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
22618 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1090000 тысяч тенге - на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения;

ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 194000 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға - 1823492 мың теңге, соның ішінде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 60228 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 125302 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Үкіметі анықтайтын басым дақылдар бойынша өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 590503 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 17396 мың теңге;
жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге - 6905 мың теңге;
мал шаруашылығының өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға - 1023158 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1139343 мың теңге, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға - 428333 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 132991 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге - 578019 мың теңге;
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1314476 мың теңге, соның ішінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 1314476 мың теңге сомасында.
5-2. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға мынадай көлемде нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 22822 мың теңге;
электрондық үкімет аясында адами капиталды дамытуға - 220775 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына - 447000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1198000 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1140000 мың теңге;
инженерлік желілерді жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 58000 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 3450018 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 4959942 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 1253602 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 300000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 709000 мың теңге.

194000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
1823492 тысяч тенге - на развитие сельского хозяйства, в том числе:
60228 тысяч тенге - на поддержку развития семеноводства;
125302 тысяч тенге - на развитие племенного животноводства;
590503 тысяч тенге - на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам;
17396 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
6905 тысяч тенге - на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда;
1023158 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
1139343 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
428333 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
132991 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
578019 тысяч тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования;
1314476 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне в сумме 1314476 тысяч тенге.
5-2. Предусмотреть в областном бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
22822 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
220775 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
447000 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
1198000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы:
1140000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
58000 тысяч тенге - на ремонт и реконструкцию инженерных сетей;
3450018 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
4959942 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
1253602 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
300000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
709000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.

5-3. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің түсімдер құрамында Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысы үшін нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша республикалық бюджеттен тұрғын үй салуға және сатып алуға 1123000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
5-4. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде нысаналы ағымдағы трансферттеркөзделгендігі ескерілсін:
6 қосымшаға сәйкес жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 9708 мың теңге;
7 қосымшаға сәйкес ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 194000 мың теңге;
8 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1090946 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге.
5-5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне дамуға мынадай мөлшерде нысаналы трансферттеркөзделгендігі ескерілсін:
9 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 22822 мың теңге;
10 қосымшаға сәйкес электрондық үкімет аясында адами капиталды дамытуға - 129725 мың теңге;
11 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына  -447000 мың теңге;
12 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1198000 мың теңге, соның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жайластыруға және дамытуға - 1140000 мың теңге;
инженерлік желілерді жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 58000 мың теңге;
13 қосымшаға сәйкес сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 1023602 мың теңге.

5-3. Учесть, что в составе поступлений областного бюджета на 2008 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в сумме 1123000 тысяч тенге на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
5-4. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
9708 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования согласно приложению 6 ;
194000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума согласно приложению 7 ;
1090946 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы согласно приложению 8 , на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования.
5-5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
22822 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности согласно приложению 9 ;
129725 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства согласно приложению 10 ;
447000 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы согласно приложению 11 ;
1198000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, согласно приложению 12 , в том числе:
1140000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
58000 тысяч тенге - на ремонт и реконструкцию инженерных сетей;
1023602 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения, согласно приложению 13 .

5-6. 14 қосымшаға сәйкес 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстар құрамында Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және сатып алуға республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 1123000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.";
3) 12-тармақта "2635016" сандары "3585739" сандарымен ауыстырылсын;
4) 2 қосымшада:
инвестициялық жобаларда:
04 "Білім беру" функционалдық тобы бойынша, 261 "Облыстың білім департаменті (басқармасы)" әкімшісі бойынша 004 "Орта білім беру жүйесін ақпараттандыру" бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"004 Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы" функционалдық тобы бойынша, 271 "Облыстың құрылыс департаменті (басқармасы)" әкімшісі бойынша 009 "Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне тұрғын үй салуға кредит беру" бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"009 Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және сатып алуға кредит беру";
13 "Басқалар" функционалдық тобы бойынша, 271 "Облыстың құрылыс департаменті (басқармасы)" әкімшісі, 024 "Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне дамуға шағын, соның ішінде экономикасы құлдыраған қалаларды дамытуға нысаналы трансферттер" бағдарламасы алынып тасталсын;
инвестициялық бағдарламаларда:
04 "Білім беру" функционалдық тобы бойынша:
261 "Облыстың білім департаменті (басқармасы)" әкімшісі бойынша 009 "Орта кәсіптік білімі бар мамандар даярлау" бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"024 Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау";
253 "Облыстың денсаулық сақтау департаменті (басқармасы)" әкімшісі бойынша 002 "Орта кәсіптік білімі бар мамандар даярлау" бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"024 Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау";
5) 3 қосымшада:
"003 Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру" жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"003 Арнайы білім берудің оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру";
6) 1, 5 қосымшалар осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7) осы шешімнің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 қосымшаларына сәйкес 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 қосымшалармен толықтырылсын.

5-6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 1123000 тысяч тенге согласно приложению 14 .";
3) в пункте 12 цифры "2635016" заменить цифрами "3585739";
4) в приложении 2:
в инвестиционных проектах:
по функциональной группе 04 "Образование", по администратору 261 "Департамент (Управление) образования области" программу 004 "Информатизация системы среднего образования" изложить в следующей редакции:
"004 Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования";
по функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство", по администратору 271 "Департамент (Управление) строительства области" программу 009 "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство жилья" изложить в следующей редакции:
"009 Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и приобретение жилья";
в функциональной группе 13 "Прочие" администратора 271 "Департамент (Управление) строительства области", программу 024 "Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие малых городов, в том числе с депрессивной экономикой" исключить;
в инвестиционных программах:
по функциональной группе 04 "Образование":
по администратору 261 "Департамент (Управление) образования области" программу 009 "Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием" изложить в следующей редакции:
"024 Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования";
по администратору 253 "Департамент (Управление) здравоохранения области" программу 002 "Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием" изложить в следующей редакции:
"024 Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования";
5) в приложении 3:
строку "003 Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам" изложить в следующей редакции:
"003 Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам";
6) приложения 1, 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
7) дополнить приложениями 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.

10 960
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
9 430
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсету
1 086
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілгендерге, соғыс мүгедектеріне теңестірілгендерге)
15 816
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
4 648
3
Бесқарағай  ауданы
22688
0
0
0
0
0
соның ішінде:
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсету
725
"Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе бұрынғы "Батыр ана" атағына ие болған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
2 510
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1 420
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілгендерге, соғыс мүгедектеріне теңестірілгендерге)
12 948
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
5 085
4
Бородулиха ауданы
25 378
0
0
0
0
0
соның ішінде:
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсету
605
"Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе бұрынғы "Батыр ана" атағына ие болған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1 500
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1 310
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілгендерге, соғыс мүгедектеріне теңестірілгендерге)
14 088
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
7 875
5
Глубокое ауданы
124067
0
23000
6500
0
0
соның ішінде:
Глубокое ауданы Глубокое кентінде аудандық мәдениет үйін салуға жобалау- сметалық құжаттама әзірлеу
10 000
10 000
Глубокое кентінің бас жоспарын әзірлеу
6 500
6 500
Глубокое кентінің магистралдық жылу желілерін күрделі жөндеуге

10 960
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
9 430
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения
1 086
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны,  лицам,  приравненным к инвалидам войны)
15 816
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
4 648
3
Бескарагайский
район
22688
0
0
0
0
0
в том числе:
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения
725
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1,2 степени
2 510
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
1 420
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны,  лицам,  приравненным к инвалидам войны)
12 948
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
5 085
4
Бородулихинский
район
25 378
0
0
0
0
0
в том числе:
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения
605
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1,2 степени
1 500
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
1 310
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны,  лицам,  приравненным к инвалидам войны)
14 088
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
7 875
5
Глубоковский район
124067
0
23000
6500
0
0
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации на строительство районного дома культуры в п.Глубокое Глубоковского района
10 000
10 000
Разработка генерального плана п. Глубокое Глубоковского района
6 500
6 500
На капитальный ремонт магистральных тепловых сетей п. Глубокое

39 474
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
7 470
8
Зайсан ауданы
66178
0
41029
0
0
0
соның ішінде:
Зайсан ауданы Зайсан қаласындағы стадионды қайта жаңғырту
25 000
25 000
Зайсан қаласы Кондюрин көшесіндегі бір пәтерлік 20 тұрғын үйге инженерлік желілер салуға
9 029
9 029
Зайсан қаласындағы жеке тұрғын үй құрылысына инженерлік желілер салуға жобалау- сметалық құжаттама әзірлеуге
7 000
7 000
"Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе бұрынғы "Батыр ана" атағына ие болған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
5 190
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
4 990
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсету
724
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілгендерге, соғыс мүгедектеріне теңестірілгендерге)
9 930
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
4 315
9
Катонқарағай ауданы
25 756
0
0
2000
0
0
соның ішінде:
Катонқарағай ауданы Рахман қайнарлары демалыс аймағын дамытудың бас жоспарын әзірлеу
2 000
2 000
"Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе бұрынғы "Батыр ана" атағына ие болған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
5 080
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
2 780
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсету
1 449
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілгендерге, соғыс мүгедектеріне теңестірілгендерге)
7 536
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
6 911
10
Күршім ауданы
95 710
50000
15880
0
0
0
соның ішінде:
Екі паромды сатып алуға
50 000
50000
0
Күршім ауданы құйған ауылында су құбыры желілерін қайта жаңғыртуға жобалау- сметалық құжаттама әзірлеу
7 000
Күршім ауданы Күршім аулында типтік аудандық мәдениет үйін салуға  жобалау-сметалық құжаттаманы түзету
10 280
10 280
Күршім ауданы Күршім аулында 16 пәтерлік  тұрғын үйді салуға
5 600
5 600

39 474
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
7 470
8
Зайсанский район
66178
0
41029
0
0
0
в том числе:
Реконструкция стадиона в г. Зайсане Зайсанского района
25 000
25 000
На строительство инженерных сетей к 20 одноквартирным жилым домам в г. Зайсан по ул. Кондюрина
9 029
9 029
На разработку проектно-сметной документации на строительство инженерных сетей для ИЖС в г. Зайсан
7 000
7 000
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1,2 степени
5 190
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершенолетних детей
4 990
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения
724
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны,  лицам,  приравненным к инвалидам войны)
9 930
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
4 315
9
Катон-Карагайский район
25 756
0
0
2000
0
0
в том числе:
Разработка генерального плана развития зоны отдыха Рахмановские ключи Катон-Карагайского района
2 000
2 000
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1,2 степени
5 080
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
2 780
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения
1 449
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны,  лицам,  приравненным к инвалидам войны)
7 536
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
6 911
10
Курчумский район
95 710
50000
15880
0
0
0
в том числе:
На приобретение двух паромов
50 000
50000
0
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей в с. Куйган Курчумского района
7 000
Корректировка проектно-сметной документации на строительство типового районного дома культуры в с. Курчум Курчумского района
10 280
10 280
Разработка проектно-сметной документации на строительство 16- квартирного жилого дома  в с. Курчум
5 600
5 600

"Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе бұрынғы "Батыр ана" атағына ие болған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
11 210
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
5 950
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілгендерге, соғыс мүгедектеріне теңестірілгендерге)
164 166
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
3 029
14
Курчатов қаласы
222 898
0
41518
0
81626
0
соның ішінде:
Курчатов қаласы Первомай көшесі, 28 мекенжайындағы тұрғын үйді қайта жаңғыртуға
41 518
41 518
Курчатов қаласында қазақ тілінде оқытатын мектеп ашу үшін бұрынғы N 1 КТМ ғимаратын күрделі жөндеу
72 672
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілгендерге, соғыс мүгедектеріне теңестірілгендерге)
26 346
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
436
"Алтын алқа", "Күміс алқа" немесе бұрынғы "Батыр ана" атағына ие болған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
130
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
170
Нөсер канализациясынқайта жаңғыртуға
56 626
56 626
Курчатов қаласының көшелерін күрделі жөндеуге
25 000
25 000
15
Өскемен қаласы
1288940
219500
558852
20000
135000
150000
соның ішінде:
Өскемен қаласындағы "Өскемен-Тәртіп" ЖШС жарғылық капиталын ұлғайту
119 500
119 500
Өскемен қаласында сейсмикалық шағын аудандастыру картасын әзірлеу
20 000
20 000
Өскемен қаласында қалалық әкімдіктің әкімшілік ғимаратын салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
50 000
50 000
Өскемен қаласы Өтепов көшесінде жапсарлас салынған кітапханамен тұрғын үй салу
223 852
223 852
Өскемен қаласы Виноградов көшесі тұсында Ертіс өзеніне көпір салуға  жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
50 000
50 000
Самар шоссесі тұсында теміржол арқылы өтетін жолөткелін салуға  жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
35 000
35 000
Өскемен қаласы Ушанов көшесі тұсында Ертіс өзеніндегі көпірді қайта жаңғыртуға  жобалау-сметалыққұжаттама әзірлеу
50 000
50 000
Өскемен қаласы "Өскемен-Водоканал" МКК жарғылық капиталын ұлғайту жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
100 000
100 000
"Восток" футбол клубы" КМҚК спорттық шараларға қатысуына және материалдық базасын нығайтуға
150 000
150000
Өскемен қаласы Ульянов көшесіндегі 60 пәтерлік тұрғын үйдің құрылысын аяқтауға
135 000
135000
Өскемен қаласында рекреациялық аймақтар ұйымдастыруға
150 000
150000
"Өскемен қаласында Комендантка өзенінің түбін тазарта отырып, жайластыру жөніндегі жұмыстар кешені" (нөсер коллекторын салу) жобасын іске асыруға

На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1,2 степени
11 210
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
5 950
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны,  лицам,  приравненным к инвалидам войны)
164 166
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
3 029
14
город Курчатов
222 898
0
41518
0
81626
0
в том числе:
На реконструкцию жилого дома по ул. Первомайская 28 в г. Курчатов
41 518
41 518
Капитальный ремонт здания бывшего ПТШ N 1 для открытия школы с казахским языком обучения в г. Курчатове
72 672
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны,  лицам,  приравненным к инвалидам войны)
26 346
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
436
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1,2 степени
130
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
170
На реконструкцию ливневой канализации
56 626
56 626
Капитальный ремонт улиц г. Курчатова
25 000
25 000
15
город Усть-Каменогорск
1468940
219500
558852
20 000
135000
150000
в том числе:
Увеличение уставного капитала ТОО "Өскемен-Тәртіп" в г. Усть-Каменогорске
119 500
119 500
Разработка карт сейсмического микрорайонирования в г. Усть-Каменогорске
20 000
20 000
Разработка проектно-сметной документации на строительство административного городского акимата в г. Усть-Каменогорске
50 000
50 000
На строительство жилого дома по ул. Утепова с пристроенной библиотекой в г. Усть-Каменогорске
223 852
223852
Разработка проектно-сметной документации на строительство моста ч/з реку Иртыш в створе ул. Виноградова в г.Усть-Каменогорске
50 000
50 000
Разработка проектно-сметной документации на строительство путепровода через железную дорогу в створе Самарского шоссе
35 000
35 000
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию моста ч/з реку Иртыш в створе ул. Ушанова в г. Усть-Каменогорске
50 000
50 000
Увеличение уставного капитала ГКП "Оскемен-Водоканал" г.Усть-Каменогорска
100 000
100 000
На участие в спортивных мероприятиях и укрепление материальной базы ГККП "Футбольный клуб "Восток"
150 000
150000
На завершение строительства 60-ти квартирного жилого дома по ул.Ульяновской в г.Усть-Каменогорске
135 000
135000
На организацию рекреационных зон в г.Усть-Каменогорске (экологический парк)
150 000
150000
На реализацию проекта "Комплекс работ по обустройству протоки Комендантки с расчисткой дна в г.Усть-Каменогорске" (строительство ливневого коллектора)