2009 жылға арналған Өскемен қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының XI сессиясының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 11/4 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2009 жылғы 06 қаңтарда N 5-1-98 тіркелді. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2010 жылғы 05 қаңтардағы № 03-09/1 хатымен
Ескерту. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2010.01.05 № 03-09/1 хатымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 80, 85 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2008 жылғы 30 желтоқсандағы 2491 нөмірімен тіркелген) сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған қала бюджеті 1 қосымшаға сай келесі мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 896 369,7 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 6 081 191 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 518 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 252 089 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 526 571,7 мың теңге;
2) шығындар – 14 857 653,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 147 944,7 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 150 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 055,3 мың теңге;
5) бюджет (профициті) тапшылығы – - 109 228,7 мың теңге;
6) бюджет (профицитті пайдалану) тапшылығын қаржыландыру – 109 228,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.11.24 № 19/2 шешімімен.
2. Өскемен қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін жиыны 294 213 мың теңгені құрайтын мақсатты жәрдем қарастырылғанын ескеру. Облыстық бюджеттегі Өскемен қаласының бюджетінен қайтарып алуларының көлемі – 0.
3. 2009 жылға арналған Өскемен қаласының жергілікті атқарушы органдарының резерві 16 954 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
шұғыл шығындар резерві – 7 000 мың теңге;
техногендік және табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшінтөтенше резерві – 2 000 мың теңге;

О бюджете города Усть-Каменогорска на 2009 год
Решение XI сессии маслихата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2008 года N 11/4. Зарегистрировано управлением юстиции города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области 06 января 2009 года за N 5-1-98. Утратило силу в связи с истечением срока, на который было принято, на основании письма Усть-Каменогорского городского маслихата от 05 января 2010 года № 03-09/1
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока, на который было принято, на основании письма Усть-Каменогорского городского маслихата от 05.01.2010 № 03-09/1.
В соответствии со статьями 80, 85 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2491 от 30 декабря 2008 года) Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 14 896 369,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 081 191 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 36 518 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 252 089 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 526 571,7 тысяч тенге;
2) затраты – 14 857 653,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 147 944,7 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 150 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 055,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 109 228,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –109 228,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Усть- Каменогорского  городского маслихата от 24.11.2009 № 19/2.
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска, в сумме 294 213 тысяч тенге. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2009 год в сумме 16 954 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты – 7 000 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера – 2 000 тысяч тенге;

сот шешімдері бойынша міндеттемелерді орындау резерві – 7 954 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.10.09 № 18/7 шешімімен.
4. Кірістерді қалалық бюджеттің есебіне қосу Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/202-IV (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 26 қазандағы 2514 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес кірістерді бөлу нормативтері бойынша жүргізіледі:
1) төлем көздерінен ұсталатын, кірістерге салынатын жеке табыс салығы – 15,8 %;
2) төлем көздерінен ұсталатын, шетел азаматтарының кірістеріне салынатын жеке табыс салығы – 15,8 %;
3) әлеуметтік салық – 15,8 %.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.10.09 № 18/7 шешімімен.
5. Өскемен қаласының құрметті азаматтарына қалалық бюджеттің шығындарында шығыстарды өтемге қарастыру 500 мың теңге сомасында.
6. 238 бап Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі 2, 3 пунктерімен сәйкес, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет саласының азаматтық қызметшілеріне, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленеді.
7. 2 қосымшаға сай заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру мен арттыруға және бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлігінде 2008 жылға арналған қалалық бюджеттің дамыту бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 3 қосымшаға сай 2009 жылға арналған Өскемен қаласы бюджетінің орындалу үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
9. 4 қосымшаға сай Меновной ауылдық округі әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. Келесі іс-шараларды қаржыландыру үшін өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде жұмыспен қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 2009 жылға арналған Өскемен қаласының бюджетінде ескерілсін:
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын жөндеуге және елді мекендерді көркейтуге – 2 032 709 мың теңге;

резерв на исполнение обязательств по решениям судов – 7 954 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 29.10.2009 № 18/7.
4. Зачисление доходов в городской бюджет производить по нормативам распределения доходов, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16 октября 2009 года № 15/202-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2514 от 26 октября 2009 года):
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,8 %;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 15,8 %;
3) социальный налог – 15,8 %.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Усть- Каменогорского  городского маслихата от 29.10.2009 № 18/7.
5. Предусмотреть в расходах городского бюджета затраты на компенсацию почетным гражданам города Усть-Каменогорска в сумме 500 тысяч тенге.
6. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Усть-Каменогорска на 2009 год, согласно приложению 3.
9. Утвердить перечень бюджетных программ аппарата акима Меновновского сельского округа согласно приложению 4.
10. Предусмотреть в бюджете города Усть-Каменогорска на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
2 032 709 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;

өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мектептерді және басқа әлеуметтік нысандарды күрделі және ағымдық жөндеуге – 710 244 мың теңге соның ішінде:
спорт нысандарының ағымдық және күрделі жөндеуіне – 64 882 мың теңге;
мәдениет нысандарының күрделі және ағымдық жөндеуіне – 148 710 мың теңге;
білім беру нысандарының күрделі және ағымдық жөндеуіне – 460 847 мың теңге;
әлеуметтік қамтамасыз ету нысандарының күрделі және ағымдық жөндеуіне – 35 805 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және қала көшелерін ұстауға және жөндеуге – 1 990 054 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға – 996 мың теңге;
65 700 мың теңге - Өскемен қаласының 16 тұрғын ауданындағы алаңнан тыс инженерлік желілер мен коммуникациялар құрылысы (электрмен жабдықтаудың сыртқы желілері);
Өскемен қаласының КНС-17-ден Ертіс өзені арқылы дюкерлі өтпелі жолға дейінгі арынды канализация коллекторын (2-ші желі) қайта жасау – 440 925 мың теңге.
Ескерту. Шешімі 10 тармақпен толықтырылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.04.24 № 15/4; өзгерту енгізілді 2009.07.23 № 16/7; 2009.11.24 № 19/2 шешімдерімен.
11. 2009 жылға арналған Өскемен қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді әлеуметтік жұмыс орындары және жастар іс-тәжірібиесі бағдарламаларын ұлғайтуға 168 318 мың теңге сомасы ескерілсін, соның ішінде:
әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 84 368 мың теңге;
жастар іс-тәжірібиесі бағдарламаларын ұлғайтуға – 83 950 мың теңге.
Ескерту. Шешімі 11 тармақпен толықтырылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.04.24 № 15/4; өзгерту енгізілді 2009.07.23 № 16/7; 2009.10.09 № 18/7; 2009.11.24 № 19/2 шешімдерімен.

710 244 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
64 882 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов спорта;
148 710 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
460 847 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов образования;
35 805 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;
1 990 054 тысяч тенге – на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
996 тысяч тенге – на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
65 700 тысяч тенге - строительство внеплощадочных инженерных сетей и коммуникаций 16-го жилого района города Усть-Каменогорска (внешние сети электроснабжения);
440 925 тысяч тенге - реконструкция напорного канализационного коллектора от КНС-17 до дюкерного перехода через реку Иртыш (2-я нитка) города Усть-Каменогорска.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10 в соответствии с решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 24.04.2009 № 15/4; пункт 10 с изменениями и дополнениями, внесенными решениями Усть- Каменогорского городского маслихата от 23.07.2009 № 16/7, от 24.11.2009 № 19/2.
11. Предусмотреть в бюджете города Усть-Каменогорска на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 168 318 тысяч тенге, в том числе:
84 368 тысяч тенге – на создание социальных рабочих мест;
83 950 тысяч тенге – на расширение программ молодежной практики.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11 в соответствии с решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 24.04.2009 № 15/4; пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Усть-Каменогорского городского маслихата от 23.07.2009 № 16/7; от 29.10.2009 № 18/7; от 24.11.2009 № 19/2.

12. Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 18 бабының  5 тармағына сәйкес 2009 жылға арналған Өскемен қаласының бюджетінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт, ұйымдарының мамандарына есептеуден 5000 теңге бойынша отын сатып алуға қаражат қарастырылсын.

12. В соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» предусмотреть в бюджете города Усть-Каменогорска на 2009 год средства на приобретение топлива из расчета по 5000 тенге специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.

Ескерту. Шешімі 12 тармақпен толықтырылды - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.07.23 № 16/7 шешімімен.
13. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. Тармақтың сандық қатары өзгертілді - Өскемен қалалық мәслихатының 2009.04.24 № 15/4; 2009.07.23 № 16/7 шешімдерімен.
Сессия төрағасы                        Н. Баранов
Қалалық мәслихаттың хатшысы            Е. Нәбиев
Қалалық мәслихаттың
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 11/4 шешіміне 1 қосымша
2009 жылға арналған Өскемен қаласының бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 12 в соответствии с решением Усть-Каменогорского городского маслихата от 23.07.2009 № 16/7.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Сноска. Изменена нумерация пункта в соответствии  с решениями Усть-Каменогорского городского маслихата от 24.04.2009 № 15/4; 23.07.2009 № 16/7.
Председатель сессии                       Н. Баранов
Секретарь городского маслихата            Е. Набиев
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 25 декабря 2008 года № 11/4

029
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
032
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді-мекендерді көркейту
467
Ауданның (облыстық маңыздағы қала) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорын алу (немесе) тұрғын үй құрылысы
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
019
Тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу
031
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді-мекендерді көркейту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
467
Ауданның (облыстық маңыздағы қала) құрылыс бөлімі
011
Мәдениет нысандарын дамыту
12
Көлік және коммуникациялар

029
Развитие системы водоснабжения
032
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения
019
Строительство и (или) приобретение жилья
031
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
12
Транспорт и коммуникации

458
Ауданның (облыстық маңыздағы қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және арттыруға инвестициялар
13
Басқалар
452
Ауданның (облыстық маңыздағы қала) қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және арттыру
Қалалық мәслихаттың
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 11/4 шешіміне 3 қосымша
2009 жылға арналған Өскемен қаласы бюджетінің
орындалу үдерісінде секвестрлеуге
жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Функционалдық топ
Әкімгерлер
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
13
Прочие
452
Отдел финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3
к решению городского маслихата
от 25 декабря 2008 года № 11/4
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения бюджета города Усть-Каменогорска
на 2009 год
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
4
Образование

464
Ауданның (облыстық маңыздағы қала) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 11/4 шешіміне 4 қосымша
Меновной ауылдық округі әкімі аппаратының
бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Әкімгерлер
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
123
Қаладағы аудан әкімі аппараты, аудандық маңыздағы қала,
кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 4
к решению городского маслихата
от 25 декабря 2008 года № 11/4
Перечень бюджетных программ
аппарата акима Меновновского сельского округа
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

001
Қаладағы аудан әкімі аппаратының, аудандық маңыздағы қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің қызмет етуі
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
123
Қаладағы аудан әкімі аппараты, аудандық маңыздағы қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау

001
Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне