"Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2008 жылғы 16 маусымдағы N 667 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы әділет басқармасында 2008 жылғы 29 шілдеде N 5-2-93 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі N 322 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.04.02 N 322 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-11 Қазақстан Республикасы Заңының 31 бабының 1 тармағы 14)тармақшасы, 2004 жылғы 24 сәуірдегі № 548 Қазақстан Республикасы бюджеттік кодексінің 53 бабының 1 тармағы 4) тармақшасы негізінде, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" жөніндегі 007 бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек түрлерінің көбейуі және әлеуметтік төлемдердің көлемінің өсуіне байланысты Семей қаласы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетудің" 007 бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек төмендегі санаттарға көрсетілсін:
1) аз қамтамасыз етілген отбасылары (азаматтарға), олардың ортақ табыстары бір адамға шаққанда күнкөріс деңгейінен төмен болса, халықтың осал - әлсіз топтарына өмірдің күрделі жағдайларына байланысты (ауырғанда, отбасы мүшелерінің біреуі қайтыс болса, апат жағдайларында, коммуналдық қызметтің, азық-түліктердің қымбаттауы және басқа да ойлағаннан басқадай қарекет жасауға мәжбүр ететін төтенше жағдайларда), мерекелік және атаулы күндерге Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Кеңес армиясы мүгедектеріне, интернационалист - жауынгерлерге, Чернобыль АЭС апатын жоюға қатысушылар мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысында қаза болғандардың жесірлері, Ауғанстанда қайтыс болған әскерлердің отбасылары, фашистік концлагерлер тұтқындары, тыл еңбеккерлері, көп балалы аналарға Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы қалалық филиалы тізімі бойынша зейнеткерлер мен мүгедектерге қоғамдық бірлестіктердің ұсынысы негізінде (басқадай құжаттар тапсырмай-ақ) күнкөріс деңгейіне дейінгі көлемде, қалалық бюджеттегі бар қаржыға сәйкес;
Ескерту.1-тармаққа өзгерту енгізілді- Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009.02.23 N 216 қаулысымен.

Об оказании социальной помощи по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов"
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 16 июня 2008 года N 667. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 июля 2008 года за N 5-2-93. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 2 апреля 2010 года N 322
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 02.04.2010 N 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании подпункта 14, пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-11 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпункта 4 пункта 1 статьи 53 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года № 548, в связи с увеличением видов и расширением объема социальных выплат по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать социальную помощь по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" следующим категориям:
1) малообеспеченным семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, уязвимым слоям населения в связи со сложными жизненными ситуациями (болезнь, смерть одного из членов семьи, стихийное бедствие, удорожание коммунальных услуг, продуктов питания и другие форс-мажорные обстоятельства), к праздничным и памятным датам участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, инвалидам Советской Армии, воинам-интернационалистам, участникам и инвалидам по ликвидации аварии на ЧАЭС, вдовам погибших на фронте участников Великой Отечественной войны, семьям погибших военнослужащих в Афганистане, узникам фашистских концентрационных лагерей, труженикам тыла, многодетным матерям, по спискам городского филиала Государственного центра по выплате пенсий, пенсионерам и инвалидам по представлению общественных объединений (без представления других документов) в сумме до размера прожиточного минимума в зависимости от наличия средств городского бюджета;
Сноска. Подпункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 23.02.2009 N 216 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

2) Семей қаласының Құрметті азаматтарына қала әкімдігінің тізімі негізінде Құрметті азаматтың арнайы дипломы және куәлігі бойынша ай сайын 1,4 айлық есептік көрсеткіш көлемінде есептеліп, тоқсан сайын төленсін.
3) Республикалық және облыстық маңыздағы дербес зейнеткер мәртебесі бар адамдардың мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау мақсатында 2009 жылдың қаңтарынан бастап ай сайын бюджетте көзделген қаржы мөлшерінде материалдық көмек берілсін. Осы санаттағыларға материалдық көмекті төлеу Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың қалалық филиалының тізімдеріне немесе ұсынылған өтініштерге сәйкес жүргізілсін.
Ескерту. 1 тармақ 3 тармақшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2009.02.23 N 216 қаулысымен.
2. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетудің" 007 бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек көрсетуді азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қалалық комиссия қамтамасыз етсін. Комиссия отырысы айына бір рет қала әкімдігінде өткізілсін.
3. Тиісті қаржы жылында қала бюджетінде осы мақсатқа белгіленген қаржы көлемінде "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" жөніндегі 007 бағдарламаны қаржыландыруды қалалық қаржы бөлімі қамтамасыз етсін.
4. Төмендегідей болып белгіленсін:
1) азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қалалық комиссия әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындамау жөнінде шешім қабылдайды;
2) өтініш беруші тапсырылған құжаттардың толықтығына және сенімділігіне Қазақстан Республикасының заңнамалары бойынша жауап береді.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т. Ж. Мүсәпірбековке жүктелсін.
6. Қаулы ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді
Семей қаласының әкімі                          М. Айнабеков

2) Почетным гражданам города Семей на основании списка акимата города, согласно диплому и удостоверению специального образца Почетного гражданина в размере 1,4 месячного расчетного показателя в месяц с ежеквартальной выплатой.
3) В целях социальной поддержки отдельных категорий нуждающихся граждан имеющих статус персонального пенсионера республиканского и областного значений, ежемесячно с января месяца 2009 года предоставлять материальную помощь в размере предусмотренных средств в бюджете. Выплату материальной помощи данной категории производить согласно спискам городского филиала Государственного центра по выплате пенсий или представленным заявлениям.
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктом 3 в соответствии с постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 23.02.2009 N 216 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Городской комиссии по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан обеспечить оказание социальной помощи по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов". Заседание комиссии проводить не реже одного раза в месяц при акимате города.
3. Отделу финансов города обеспечить финансирование по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города на соответствующий финансовый год.
4. Определить, что:
1) решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимает городская комиссия по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан;
2) ответственность за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и представленных документов, несет заявитель в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Мусапирбекова Т. Ж.
6. Настоящее постановление вводится в действие с момента официального опубликования.
Аким города Семей                             М. Айнабеков