Тамақ өнімдеріне арналған бағаның қымбаттағанына байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы алатындардың ішінен шыққан жанұяларға әлеуметтік көмек көрсетудің нұсқаулық бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2008 жылғы 3 желтоқсандағы N 13-2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет Департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2008 жылғы 3 желтоқсанда N 5-8-70 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 11 тамыздағы N 19-4-IV шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық маслихатының 2009.08.11 N 19-4-IV шешімімен.
Ескерту. Атауға өзгерту енгізілді, мәтінде "ереже" сөзі "нұсқаулық" сөзімен ауыстырылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.04.21 N 17-9-IV шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қантардағы № 148-II "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы, аудандық мәслихат сессиясының 2008 жылғы 9 қазандағы № 12-6-IV «Аудандық мәслихаттың 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 3-3-IV «2008 жылға арналған аудан бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылы 23 қазанда № 5-8-66 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2008 жылы 31 қазандағы № 47 (6254) жарияланған) шешімі негізінде, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 мамырдағы № 530 «Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын қосымша әлеуметтік қолдау жөніндегі 2008-2011 жылдпрға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» қаулысын іске асыру мақсатында Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Тамақ өнімдеріне арналған бағаның қымбаттағанына байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы алатындардың ішінен шыққан жанұяларға әлеуметтік көмек көрсетудің нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және рәсми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                  Ү. Эфендиев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                          Б. Аргумбаев
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 13-2-IV шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Тамақ өнімдеріне арналған бағаның қымбаттағанына
байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
және 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік
жәрдемақы алатындардың ішінен шыққан жанұяларға
әлеуметтік көмек көрсетудің
Нұсқаулық

Об утверждении Инструкция оказания социальных выплат семьям из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственного пособия на детей до 18 лет, в связи с удорожанием цен на продукты питания"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 3 декабря 2008 года N 13-2-IV. Зарегистрировано в Управлении юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 3 декабря 2008 года за N 5-8-70. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11 августа 2009 года N 19-4-IV
Сноска. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.08.2009 года N 19-4-IV.
Сноска. Заголовок с изменениями, по всему тексту слово  "правила" заменен словом "инструкция" внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2009 N 17-9-IV (порядок введения в действие см.п.2).
На основании статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», решения сессии районного маслихата от 9 октября 2008 года № 12-6-IV «О внесении изменений и дополнений в решение сессии районного маслихата от 19 декабря 2007 года № 3-3-IV «О районном бюджете на 2008 год», (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 октября 2008 года № 5-8-66, опубликованного в районной газете «Пульс района» от 31 октября 2008 года № 47 (6254)), в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2008 года № 530 «Об утверждении Плана мероприятий по дополнительной социальной поддержке отдельных категорий граждан Республики Казахстан на 2008-2011 годы», Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Инструкция оказания социальных выплат семьям из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственного пособия на детей до 18 лет, в связи с удорожанием цен на продукты питания.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после официального опубликования.
Председатель сессии                            У. Эфендиев
Секретарь маслихата                            Б. Аргумбаев
Утверждено
решением районного маслихата
от 3 декабря 2008 года
№ 13-2-IV
Инструкция
оказания социальных выплат семьям из числа
получателей государственной адресной социальной
помощи и государственного пособия на детей до 18 лет,
в связи с удорожанием цен на продукты питания

1. Жалпы ережелер
1. Нұсқаулық Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қантардағы № 148-II «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңына сәйкес, аудандық мәслихаттың 2008 жылғы 9 қазандағы № 12-6-IV «Аудандық мәслихаттың 2007 жылғы 19 желтоқсандағы № 3-3-IV «2008 жылға арналған аудан бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылы 23 қазанда № 5-8-66 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2008 жылы 31 қазандағы № 47 (6254) жарияланған) шешімі негізінде, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 мамырдағы № 530 «Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын қосымша әлеуметтік қолдау жөніндегі 2008-2011 жылдпрға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» қаулысын іске асыру мақсатында әзірленді.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау.
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.04.21 N 17-9-IV шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
2. Әлеуметтік көмек тамақ өнімдеріне арналған бағаның қымбаттағанына байланысты келесі жанұяларға беріледі:
1) 18 жасқа дейінгі балаларына ай сайынға әлеуметтік жәрдемақы алатындар;
2) 2008 жылдың ағымдағы тоқсанында жәрдемақының осы түріне ресімделген және Бородулиха ауданы аумағында тұрақты тұратын мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек (жанұяға бір рет асептелетін) алатындар.
3. Әлеуметтік көмектің көлемі аудандық бюджеттің мүмкіндіктері бойынша 4 еселі айлық есептік көрсеткіш көлемінде белгіленеді.
4. Әлеуметтік көмек бір рет тағайындалады.
5. Әлеуметтік көмекті алушылардың тізімі «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті» және «Мемлекеттік балалар жәрдемақысын» алатындардың базасына сәйкес құрылады.
3. Әлеуметтік көмекті төлеу.
6. Әлеуметтік көмекті төлеу Бородулиха ауданының екінші деңгейдегі банктерінің бөлімшелерінде іске асырылады.
4. Қаржыландыру көздері.
7. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру көзі аудандық бюджет болып табылады.
Аудан әкімі аппараты
басшысының міндетін
атқарушы                                     С. Гальченко

1. Общие положения
1. Инструкция разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», на основании решения сессии районного маслихата от 9 октября 2008 года № 12-6-IV «О внесении изменений и дополнений в решение сессии районного маслихата от 19 декабря 2007 года № 3-3-IV «О районном бюджете на 2008 год», (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 октября 2008 года № 5-8-66, опубликованного в районной газете «Пульс района» от 31 октября 2008 года № 47 (6254)), в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2008 года № 530 «Об утверждении Плана мероприятий по дополнительной социальной поддержке отдельных категорий граждан Республики Казахстан на 2008-2011 годы», определяют порядок назначения и выплаты социальной помощи.
2. Назначения социальной помощи
Сноска. Наименование раздела с изменениями внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.04.2009 N 17-9-IV (порядок введения в действие см.п.2).
2. Социальная помощь предоставляется в связи с удорожанием цен на продукты питания (далее – Социальная помощь), семьям из числа:
1) получателей ежемесячных государственных пособий на детей до 18 лет;
2) получателям государственной адресной социальной помощи (учтенных один раз на семью), оформившихся на данные виды пособия в текущем квартале 2008 года и постоянно проживающих на территории Бородулихинского района.
3. Размер социальной помощи устанавливается исходя из возможностей районного бюджета в размере 4-х кратного месячного расчетного показателя.
4. Социальная помощь назначается единовременно.
5. Списки получателей Социальной помощи формируются согласно базы получателей «Государственная адресная социальная помощь» и «Государственные детские пособия».
3. Выплата социальной помощи.
6. Выплата социальной помощи осуществляется в отделениях банков второго уровня Бородулихинского района.
4. Источники финансирования.
7. Источником финансирования социальной помощи является районный бюджет.
И.о.руководителя аппарата
акима Бородулихинского района                 С. Гальченко