"Сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 23 тамыздағы N 454 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы N 05 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 3 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5528 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2003 жылғы 8 ақпандағы "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы N 454 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтар актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3082 тіркелген, 2006 жылғы 30 қарашадағы N 158 (782) "Заң газеті" газетінде жарияланған) мынандай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру ережесінде:
оң жақ жоғарғы бұрыштағы "Сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары -" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақтың бесінші абзацындағы  "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
3-тармақтағы "Ауыл шаруашылығы министрлігі" деген сөздерден кейін "Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтағы "мемлекеттік" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақтағы "ғылыми-өндірістік орталықтары" деген сөздер "ғылыми-зерттеу кәсіпорындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "министрлігінің тиісті аумақтық басқармаларына (бұдан әрі – аумақтық басқармалар)" деген сөздер "министрлігі Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – аумақтық инспекциялар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтағы "тиісті аумақтық басқармаға" деген сөздер "облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарына (бұдан әрі - облыстың жергілікті атқарушы органы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
екінші абзацта:
"облыстық аумақтық басқарма мен облыс әкімі жанындағы ауыл шаруашылығы департаментінің (басқармасының) бірлескен бұйрығымен" деген сөздер "облыстың жергілікті атқарушы органының бұйрығымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"аумақтық басқармалардың" деген сөздер "аумақтық инспекциялардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"немесе ол сенім білдірген тұлға" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"элиталық тұқымдардың егістерін - облыстың жергілікті атқарушы органының бұйрығымен құрылған құрамында облыстық және аудандық аумақтық инспекциялардың мемтұқинспекторлары, облыстың жергілікті атқарушы органының өкілі, өсімдік карантині жөніндегі мемлекеттік инспектор және тұқым өндірушінің өкілі бар комиссия;";
төртінші абзацтағы "облыстық аумақтық басқарма мен облыс әкімі жанындағы ауыл шаруашылығы департаментінің (басқармасының) бірлескен бұйрығымен" деген сөздерді "облыстың жергілікті атқарушы органының бұйрығымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақтағы "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
21-тармақтағы "аумақтық басқармасы" деген сөздер "аумақтық инспекциясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақтағы "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
23-тармақта:
бірінші абзацтағы "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
екінші абзацта:
"мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
"аумақтық басқармалар" деген сөздер "аумақтық инспекциялар" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 августа 2004 года № 454 "Об утверждении Правил осуществления сортового и семенного контроля"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 января 2009 года № 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2009 года № 5528. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 августа 2004 года № 454 «Об утверждении Правил осуществления сортового  и семенного контроля» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3082, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 30 сентября 2005 года № 222 (956)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления сортового и семенного контроля, утвержденных указанным приказом:
в правом верхнем углу слова «Об утверждении Правил осуществления  сортового и семенного контроля» исключить;
в абзаце пятом пункта 1 слово «государственных» исключить;
в пункте 3 после слов «государственные инспекторы по семеноводству» дополнить словами «Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе»;
в пункте 4 слово «государственными» исключить;
в пункте 5 слова «научно-производственные центры» заменить словами «научно-исследовательские организации»;
в пункте 8:
слово «управления» заменить словами «инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе»;
слова «(далее – теруправления)»  заменить словами «(далее – теринспекция)»;
в пункте 11 слова «соответствующее теруправление» заменить словами «местный исполнительный орган области (города республиканского значения, столицы) (далее - местный исполнительный орган области)»;
в пункте 12:
в абзаце втором:
слова «совместным приказом областного теруправления и департамента (управления) сельского хозяйства при акиме области» заменить словами «приказом местного исполнительного органа области»;
слово «теруправлений» заменить словом «теринспекций»;
слова «или его доверенного лица» исключить;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«посевов элитных семян - комиссия, созданная приказом местного исполнительного органа области в составе: госсеминспекторов областной и районной теринспекций, представителя местного исполнительного органа области, государственного инспектора по карантину растений и представителя производителя семян;»;
в абзаце четвертом слова «совместным приказом областного теруправления и департамента (управления) сельского хозяйства при акиме области» заменить словами «приказом местного исполнительного органа области»;
в пункте 20 слова «с государственными стандартами» заменить словами «со стандартами»;
в пункте 21 слова «соответствующее теруправление» заменить словами «соответствующую теринпекцию»;
в пункте 22 слово «государственными» исключить;
в пункте 23:
в абзаце первом слово «государственных» исключить;
в абзаце втором:
слово «государственными» исключить;
слово «теруправления» заменить словом «теринспекции»;

көрсетілген ереженің 1, 2, 3-қосымшаларында:
оң жақ жоғарғы бұрыштағы ""Сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы N 454 бұйрығымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
"аумақтық басқармасының" деген сөздер "Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциясының" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген ереженің 4, 5-қосымшаларындағы оң жақ жоғарғы бұрыштағы "Сорттық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы N 454 бұйрығымен бекітілген" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген ереженің 6-қосымшасында:
"мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
"аумақтық басқармасының" деген сөздер "Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциясының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. Егіншілік және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                                  А. Евниев

в приложениях 1 2 3 к указанным Правилам:
в правом верхнем углу слова «, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 августа 2004 года № 454 «Об утверждении Правил осуществления  сортового и семенного контроля» исключить;
слова «территориального управления» заменить словами «территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе»;
в приложениях 4 5  к указанным Правилам, в правом верхнем углу слова «, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 августа 2004 года № 454 «Об утверждении Правил осуществления  сортового и семенного контроля» исключить;
в приложении 6 к указанным Правилам:
слово «государственных» исключить;
слова «территориального управления» заменить словами «территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе».
2. Департаменту земледелия и фитосанитарной безопасности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
И.о. Министра                              А. Евниев