"Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 29 тамыздығы N 227-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 26 ақпандағы N 63-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 24 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5607 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012 жылғы 15 тамыздағы № 208-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.08.15 № 208-НҚ (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 57-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Магистральдық және станциялық жолдарға кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 29 тамыздағы N 227-НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілдерді мемлекеттік тіркеу тізімінде N 4979 тіркелген, 2007 жылғы 16 қарашада "Заң газеті" газетінде жарияланған) мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кірме жолдарды магистральдық және станциялық жолдарға жалғастыруға рұқсат беру ережесінде:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган";
5-тармақта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) магистральдық темір жол желісі операторының кірме жолдарды жалғастыруға рұқсат берудің мақсаттылығы (мақсатсыздығы) туралы қорытындысымен кірме жолдарды жалғастыруға арналған техникалық талаптары";
8) тармақша алып тасталсын;
7 және 8-тармақтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Кірме жолдарды жалғастырудан бас тартуға:
1) осы Ережеге сәйкес талап етілетін қажетті құжаттарды табыс етпеу немесе толық көлемде табыс етпеу, сондай-ақ табыс етілген құжаттардың осы ереженің 6-тармағының талаптарына сәйкес болмауы;
2) техникалық жағынан жалғастырудың мақсатсыздығы негізі болып табылады.".
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі және порттар саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Г.К. Ыбыраева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 августа 2007 года № 227-ОД "Об утверждении Правил выдачи разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 26 февраля 2009 года № 63-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 марта 2009 года № 5607. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 15 августа 2012 года № 208-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 15.08.2012 № 208-ОД.
В соответствии c пунктом 1 статьи 57 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 августа 2007 года № 227-ОД "Об утверждении Правил выдачи разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 ноября 2007 года за № 4979, опубликованный в газете "Юридическая газета" 16 ноября 2007 года № 176(1379)) следующие дополнения и изменения:
в Правилах выдачи разрешений на примыкание подъездных путей к магистральным и станционным путям, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;";
в пункте 5 :
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) технические условия оператора магистральной железнодорожной сети на примыкание подъездных путей с заключением о целесообразности (нецелесообразности) выдачи разрешения на примыкание подъездных путей;";
подпункт 8) исключить;
пункты 7 и 8 исключить;
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Основанием для отказа в выдаче разрешения на примыкание подъездных путей являются:
1) непредставление или представление не в полном объеме необходимых документов, требуемых в соответствии с настоящими Правилами, а также несоответствие представленных документов требованиям пункта 6 настоящих Правил;
2) техническая нецелесообразность примыкания.".
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін:
1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің және "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Е.К. Құдайбергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                 Н. Алдабергенов
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
___________________ Ә. Құсайынов
2007 жылғы 4 наурыз

3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Кудайбергенова Е.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               Н. Алдабергенов
СОГЛАСОВАН:
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ А. Кусаинов
4 марта 2009 года