"Туындылар мен сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі N 145 бұйрығына және "Авторлық құқықпен және сабақтас құқықтармен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 27 қыркүйектегі N 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақсатн Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 5 наурыздағы N 21 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 10 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5631 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрiнiң м.а. 2010 жылғы 22 сәуірдегі N 131 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрiнiң м.а. 2010.04.22 N 131 Бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес, сондай-ақ "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Туындылар мен сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі N 145 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің тізілімінде N 1987 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2002 жылы жарияланған N 41-42, 721-құжат, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2006 жылғы 31 қаңтардағы N 34 бұйрығымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің тізілімінде N 4064 тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 3 ақпанда жарияланған N 18-19 (998-999):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Туындылар мен сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықта:
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) лицензиялық шарт және оның көшірмесі, немесе нотариалды куәландырылған лицензиялық шарттың көшірмесі";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Туындылар мен сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу кезінде алымдарды төлеуден босатылған тұлғалар:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар – белгіленген үлгiдегi куәлiктің көшірмесін немесе жеңiлдiктерге құқығы туралы белгiсi бар зейнеткерлiк куәлiгiнің көшірмесін, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiне қоса берiлетiн куәлiктің көшірмесін, жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлігінің не екiншi дүниежүзілiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа ерiксiз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтаманың көшірмесін, комиссариаттан алынған, басқа мемлекет аумағында соғыс қимылдарына қатысқандығын растайтын анықтаманың көшірмесін немесе басқа мемлекеттердiң аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгi соғылған әскери билеттің көшірмесін, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендiгiн растайтын құжат немесе жараланған, контузия алған немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттардың көшірмесін, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiне және медальдарына қоса берiлетiн куәлiктің көшірмесін, Чернобыль АЭС-iндегi аварияның зардаптарын жоюға қатысушы куәлiгiнің көшірмесін немесе Чернобыль АЭС-iндегi аварияның немесе азаматтық немесе әскери тағайындау объектiлерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын құжат немесе әскери комиссариаттан немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы уәкілетті органнан немесе әскери тағайындау объектілерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқан фактiсiн растайтын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын анықтаманың көшірмесін;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар – еңбек кiтапшасының көшірмесін немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәлiметтері бар өзге де құжаттардың көшірмесін (жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелерi берген жұмыс кезеңдерi туралы мәліметтері бар құжаттардың, немесе бұйрықтардан, жеке шоттары мен жалақы төлеуге арналған ведомостан үзiндi көшiрмелердің, коммунистiк партия немесе кәсiподақ мүшелерінің мүшелік билеттерi немесе есеп карточкаларының, немесе қызметін бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс стажын анықтау жөнiндегi, зейнетақы тағайындау жөнiндегі комиссиялардың шешiмдерiнің, немесе сот шешiмдерiнің, немесе арнайы комиссиялардың шешiмдерінің), немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда әскери қызмет кезеңi туралы мәлiметтері бар әскери билеттің немесе анықтаманың көшірмесін;
мүгедектер – халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесiнiң мүгедектiк тобын белгiлеу туралы (белгiленген үлгiдегi) анықтамасының көшірмесін;
бала жасынан мүгедектің ата-аналарының бірі – халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесiнiң мүгедектіктi белгiлеу туралы (белгіленген үлгiдегi) анықтамасының көшірмесін және туу туралы куәліктің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін репатрианттар (оралмандар) – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетімен берілген оралманның куәлігінің көшірмесін;
кәмелетке толмағандар – туу туралы кәлігінің көшірмесін ұсыну керек.";

О внесении изменений и дополнений в приказы Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 145 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав" и от 27 сентября 2002 года № 146 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 марта 2009 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2009 года № 5631. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 131
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 22.04.2010 N 131 (порядок введения в действие см. п. 5).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), а также в целях реализации Закона Республики Казахстан «Об авторском праве и смежных правах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 145 «Об утверждении Инструкции о государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1987, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., № 41-42, ст. 721, с внесенными изменениями и дополнениями приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2006 года № 34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4064, опубликован в «Юридической газете» от 3 февраля 2006 г. № 18-19 (998-999):
в Инструкции о государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав, утвержденной указанным приказом:
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
«2) лицензионный договор и его копия, либо нотариально засвидетельствованная копия лицензионного договора»;
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. Лица освобожденные от уплаты сборов при государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав, представляют:
участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица – копию удостоверения установленного образца или копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы, или копию удостоверения к медали «За оборону Ленинграда» или к знаку «Жителю блокадного Ленинграда», или копию удостоверения бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивной справки о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, или копию справок из военного комиссариата, подтверждающих участие в боевых действиях на территории других государств или копию военного билета с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, или копию документа, подтверждающего работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане или копию медицинских документов, подтверждающих ранение, контузию, увечье, или копию удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, или копию удостоверения участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или копию документа, подтверждающего участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или копию справки из военного комиссариата или уполномоченного органа в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, подтверждающую факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – копию трудовой книжки или копии иных документов, содержащих сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года (документа, содержащего сведения о периодах работы, выданного с места работы, а также архивными учреждениями, или выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы, или членского билета или учетной карточки членов коммунистической партии или профсоюзов, или решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшим законодательством, или решения судов, или решения специальных комиссий, или удостоверения о праве на льготы, выданное до 1998 года, или справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах), или копию военного билета или копию справки, содержащей сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
инвалиды – копию справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении группы инвалидности;
один из родителей инвалида с детства – копию справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении инвалидности и копию свидетельства о рождении;
репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан – копию удостоверения оралмана, выданное Комитетом по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
несовершеннолетние – копию свидетельства о рождении.»;

мынадай мазмұндағы 5-2-тармақпен толықтырылсын:
"5-2. Он төрт жасқа дейінгі кәмелетке толмағандар үшін туындылар мен сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеуге өтінішті олардың атынан ата-аналары, асырап алушылары немесе қорғаншылары ұсынады.";
8-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын.
2) "Авторлық құқықпен және сабақтас құқықтармен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі N 146 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізілімінде N 1988 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған 2002 жылғы N 41-42, 722-құжат, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2006 жылғы 31 қаңтардағы N 35 бұйрығымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің тізілімінде N 4065 тіркелген, "Заң газетінде" 2006 жылғы 3 ақпанда жарияланған N 18-19 (998-999):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Авторлық құқықпен және сабақтас құқықтармен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықта:
9-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) туынды сипаттамасы (атауы, шығарылған күні, көркем ойы және т.б.)";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Сәулет, қала құрылысы, бау-саябақ өнер туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) туындының нобайлары, сызбалары, суреттері;
3) туындының егжей-тегжейлі сипаттамасы;
4) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Кескіндеме, мүсіндеме, графика, бейнелеу және сәндік-қолданбалы өнер туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
1) өтініш;
2) туындының нобайлары, суреттері безендірулері немесе туындының суретке түсіру түріндегі бейнесі, сондай-ақ қажет болған жағдайда сызбалары;
3) туындының егжей-тегжейлі сипаттамасы;
4) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Туындылар мен сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу кезінде алымдарды төлеуден босатылған тұлғалар:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар – белгіленген үлгiдегi куәлiктің көшірмесін немесе жеңiлдiктерге құқығы туралы белгiсi бар зейнеткерлiк куәлiгiнің көшірмесін, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiне немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiне қоса берiлетiн куәлiктің көшірмесін, жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлігінің не екiншi дүниежүзілiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлерде, геттоларда және басқа ерiксiз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтаманың көшірмесін, комиссариаттан алынған, басқа мемлекет аумағында соғыс қимылдарына қатысқандығын растайтын анықтаманың көшірмесін немесе басқа мемлекеттердiң аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгi соғылған әскери билеттің көшірмесін, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендiгiн растайтын құжат немесе жараланған, контузия алған немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттардың көшірмесін, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiне және медальдарына қоса берiлетiн куәлiктің көшірмесін, Чернобыль АЭС-iндегi аварияның зардаптарын жоюға қатысушы куәлiгiнің көшірмесін немесе Чернобыль АЭС-iндегi аварияның немесе азаматтық немесе әскери тағайындау объектiлерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын құжат немесе әскери комиссариаттан немесе табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы уәкілетті органнан немесе әскери тағайындау объектілерiндегi басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқан фактiсiн растайтын, ядролық сынақтар мен оқуларға тiкелей қатысқанын растайтын анықтаманың көшірмесін;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар – еңбек кiтапшасының көшірмесін немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәлiметтері бар өзге де құжаттардың көшірмесін (жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелерi берген жұмыс кезеңдерi туралы мәліметтері бар құжаттардың, немесе бұйрықтардан, жеке шоттары мен жалақы төлеуге арналған ведомостан үзiндi көшiрмелердің, коммунистiк партия немесе кәсiподақ мүшелерінің мүшелік билеттерi немесе есеп карточкаларының, немесе қызметін бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс стажын анықтау жөнiндегi, зейнетақы тағайындау жөнiндегі комиссиялардың шешiмдерiнің, немесе сот шешiмдерiнің, немесе арнайы комиссиялардың шешiмдерінің), немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда әскери қызмет кезеңi туралы мәлiметтері бар әскери билеттің немесе анықтаманың көшірмесін;
мүгедектер – халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесiнiң мүгедектiк тобын белгiлеу туралы (белгiленген үлгiдегi) анықтамасының көшірмесін;
бала жасынан мүгедектің ата-аналарының бірі – халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесiнiң мүгедектіктi белгiлеу туралы (белгіленген үлгiдегi) анықтамасының көшірмесін және туу туралы куәліктің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін репатрианттар (оралмандар) – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетімен берілген оралманның куәлігінің көшірмесін;
кәмелетке толмағандар – туу туралы көлігінің көшірмесін ұсыну керек.
Он төрт жасқа дейінгі кәмелетке толмағандар үшін туындылар мен сабақтас құқықтар объектілерін мемлекеттік тіркеуге өтінішті олардың атынан ата-аналары, асырап алушылары немесе қорғаншылары ұсынады.";
15-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Автор зияткерлік меншік объектісіне айрықша мүліктік құқықтарды берген жағдайда, мемлекеттік тіркеуге ұсынылатын құжаттарға қосымша туындыны пайдалануға айрықша мүліктік құқықтарды беру туралы автор мен жеке немесе заңды тұлға арасындағы шарттың көшірмесін ұсыну қажет.";

дополнить пунктом 5-2 следующего содержания:
«5-2. За несовершеннолетних, не достигших четырнадцати лет, заявление на регистрацию лицензионного договора на использование произведений и объектов смежных прав предоставляют от их имени родители, усыновители или опекуны.»;
часть вторую пункта 8 исключить.
2) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 146 «Об утверждении Инструкции о государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1988, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 г., № 41-42, ст. 722, с внесенными изменениями и дополнениями приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2006 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4065, опубликован в «Юридической газете» от 3 февраля 2006 г. № 18-19 (998-999):
в Инструкции о государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами, утвержденной указанным приказом:
подпункт 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
«3) описание произведения (название, дата создания, художественный замысел и т.д.)»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. При регистрации прав на произведения архитектуры, градостроительства, садово-паркового искусства представляются:
1) заявление;
2) эскизы, чертежи, рисунки;
3) подробное описание произведения;
4) копия документа удостоверяющего личность заявителя;
5) документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.»;
дополнить пунктом 10-1 в следующей редакции:
«10-1. При регистрации прав на произведения живописи, скульптуры, графики, изобразительного и прикладного искусства представляются:
1) заявление;
2) эскизы, рисунки, иллюстрации произведения или изображения произведений в виде фотографий, а также в случае необходимости чертежи;
3) подробное описание произведения;
4) копия документа удостоверяющего личность заявителя;
5) документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.»;
дополнить пунктом 14-1 в следующей редакции:
«14-1. Лица, освобожденные от уплаты сборов при государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами представляют:
участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица – копию удостоверения установленного образца или копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы, или копию удостоверения к медали «За оборону Ленинграда» или к знаку «Жителю блокадного Ленинграда», или копию удостоверения бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивной справки о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, или копию справок из военного комиссариата, подтверждающих участие в боевых действиях на территории других государств или копию военного билета с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, или копию документа, подтверждающего работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане или копию медицинских документов, подтверждающих ранение, контузию, увечье, или копию удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, или копию удостоверения участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или копию документа, подтверждающего участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или копию справки из военного комиссариата или уполномоченного органа в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, подтверждающую факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – копию трудовой книжки или копии иных документов, содержащих сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года (документа, содержащего сведения о периодах работы, выданного с места работы, а также архивными учреждениями, или выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы, или членского билета или учетной карточки членов коммунистической партии или профсоюзов, или решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшим законодательством, или решения судов, или решения специальных комиссий, или удостоверения о праве на льготы, выданное до 1998 года, или справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах), или копию военного билета или копию справки, содержащей сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
инвалиды – копию справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении группы инвалидности;
один из родителей инвалида с детства – копию справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении инвалидности и копию свидетельства о рождении;
репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан – копию удостоверения оралмана, выданное Комитетом по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
несовершеннолетние – копию свидетельства о рождении.
За несовершеннолетних, не достигших четырнадцати лет, заявление на регистрацию прав на произведение и объекты смежных прав предоставляют от их имени родители, усыновители или опекуны.»;
пункт 15 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае если автором осуществлена передача исключительных имущественных прав на объект интеллектуальной собственности какому-либо физическому или юридическому лицу, то дополнительно к документам, представляемым для государственной регистрации, необходимо представить копию договора, заключенного между автором и физическим или юридическим лицом о передаче исключительных имущественных прав на использование произведения.»;

мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Комитетке мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру үшін ұсынылатын туындылар тасымалдағыштарда олардың объективті нысанда болуын тексеру үшін қарауға жатады.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Зияткерлік меншік құқығы комитетінің төрағасы Н.Е. Әбдірахымға жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                               З. Балиева

дополнить пунктом 17-1 в следующей редакции:
«17-1. Произведения, представляемые в Комитет для осуществления государственной регистрации, подлежат просмотру для проверки наличия их на носителях в объективной форме.».
2. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан Абдрахим Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       З. Балиева