Ислам банктерінің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есептілігі, оны ұсыну нысандары мен мерзімдері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқарамасының 2009 жылғы 27 наурыздағы N 67 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 6 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5671 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банк Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банк Басқармасының 08.05.2015 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы Заңының 42-бабының 1-1-тармағына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ислам банктерi пруденциалдық нормативтердi орындауы жөнiндегi мынадай есептiлiктердi ұсынады:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша пруденциалдық нормативтердi орындауы жөнiндегi есеп;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кредиттiк тәуекелдi есепке ала отырып мөлшерленген активтер талдамасы;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кредиттiк тәуекелдi есепке ала отырып мөлшерленген шартты және ықтимал мiндеттемелер талдамасы;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша уақыт аралығы бойынша (валюталар бойынша) ашық позицияларды бөлу;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша исламдық бағалы қағаздарының жалпы нарықтық тәуекелi есебiнiң талдамасы;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша акциялардың нарықтық құнының немесе акция индексінiң өзгеруiне байланысты нарықтық тәуекелдiң талдамасы;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шетел валюталарының айырбас бағамының (бағалы металдардың нарықтық құнының) өзгеруiне байланысты нарықтық тәуекелдiң талдамасы;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тауар-материалдық қорларының нарықтық құнының өзгеруiне байланысты нарықтық тәуекелдiң талдамасы;
9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша операциялық тәуекелдiң талдамасы;

Об отчетности по выполнению пруденциальных нормативов исламскими банками, ее формах и сроках представления
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 марта 2009 года № 67. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2009 года № 5671. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие постановления см. п. 7.
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 42 Закона Республики Казахстан «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан» от 31 августа 1995 года, подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций» от 4 июля 2003 года, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Исламские банки представляют следующие отчетности о выполнении пруденциальных нормативов:
1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов по форме в соответствии с приложением 1 к настоящему постановлению;
2) расшифровка активов, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме в соответствии с приложением 2 к настоящему постановлению;
3) расшифровка условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, по форме в соответствии с приложением 3 к настоящему постановлению;
4) распределение открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) по форме в соответствии с приложением 4 к настоящему постановлению;
5) расшифровка расчета общего рыночного риска исламских ценных бумаг по форме в соответствии с приложением 5 к настоящему постановлению;
6) расшифровка рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости акций или индекса на акции по форме в соответствии с приложением 6 к настоящему постановлению;
7) расшифровка рыночного риска, связанного с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов), по форме в соответствии с приложением 7 к настоящему постановлению;
8) расшифровка рыночного риска, связанного с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов, по форме в соответствии с приложением 8 к настоящему постановлению;
9) расшифровка операционного риска по форме в соответствии с приложением 9 к настоящему постановлению;

10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiр қарыз алушыға тиесілі барынша жоғары тәуекелдiң талдамасы;
10-1) осы қаулының 10-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бір қарыз алушыға келетін ең жоғарғы тәуекелді талдау (қарыз алушылар бөлігінде);
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша k4 ағымдағы өтiмдiлiк коэффициентiнiң талдамасы;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша k4-1 мерзiмдi өтiмдiлiк коэффициентiнiң талдамасы;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша k4-2 мерзiмдi өтiмдiлiк коэффициентiнiң талдамасы;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша k4-3 мерзiмдi өтiмдiлiк коэффициентiнiң талдамасы;
15) осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша k4-4 мерзiмдi валюталық өтiмдiлiк коэффициентiнiң талдамасы;
16) осы қаулының 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша k4-5 мерзiмдi валюталық өтiмдiлiк коэффициентiнiң талдамасы;
17) осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша k4-6 мерзiмдi валюталық өтiмдiлiк коэффициентiнiң талдамасы;
18) осы қаулының 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аптаның (айдың) әрбiр жұмыс күнi үшін әрбiр шетел валютасы және валюталық нетто-позициясы бойынша валюталық позициялары туралы есеп;
19) осы қаулының 22-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негiзгi құрал-жабдықтарға және басқа қаржылық емес активтерге банк инвестицияларының ең жоғары мөлшерiнiң талдамасы;
20) осы қаулының 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының резидент еместерi алдындағы мiндеттемелерге банктердiң капиталдандырылуы коэффициенттерiнiң талдамасы;
21) осы Қағидалардың 23-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ішкі активтердің орташа айлық шамасының және ішкі активтерге салынған қаражаттың бір бөлігін орналастыру коэффициентінің талдамасы;
22) осы Қағидалардың 23-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ішкі активтердің және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы;
23) осы қаулының 24-қосымшасына сәйкес нысан бойынша пруденциалдық нормативтердi есептеуге арналған қосымша мәлiметтер.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

10) расшифровка максимального риска на одного заемщика риска по форме в соответствии с приложением 10 к настоящему постановлению;
10-1) Расшифровка максимального риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков), по форме в соответствии с приложением 10-1 к настоящему постановлению;
11) расшифровка коэффициента текущей ликвидности k4 по форме в соответствии с приложением 11 к настоящему постановлению;
12) расшифровка коэффициента срочной ликвидности k4-1 по форме в соответствии с приложением 12 к настоящему постановлению;
13) расшифровка коэффициента срочной ликвидности k4-2 по форме в соответствии с приложением 13 к настоящему постановлению;
14) расшифровка коэффициента срочной ликвидности k4-3 по форме в соответствии с приложением 14 к настоящему постановлению;
15) расшифровка коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4 по форме в соответствии с приложением 15 к настоящему постановлению;
16) расшифровка коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5 по форме в соответствии с приложением 16 к настоящему постановлению;
17) расшифровка коэффициента срочной валютной ликвидности k4-6 по форме в соответствии с приложением 17 к настоящему постановлению;
18) отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) по форме в соответствии с приложением 21 к настоящему постановлению;
19) расшифровка максимального размера инвестиций банка в основные средства и другие нефинансовые активы по форме в соответствии с приложением 22 к настоящему постановлению;
20) расшифровка коэффициентов капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан по форме в соответствии с приложением 23 к настоящему постановлению;
21) расшифровку среднемесячной величины внутренних активов и коэффициента размещения части средств во внутренние активы по форме в соответствии с приложением 23-1 к настоящим Правилам;
22) расшифровку среднемесячной величины внутренних и иных обязательств по форме в соответствии с приложением 23-2 к настоящим Правилам;
23) дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов по форме в соответствии с приложением 24 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Есептер:
1) ай сайын, есепті айдан кейiнгі айдың жетiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақытымен 18.00 сағаттан кешiктiрмей:
осы қаулының 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 22, 23, 23-1, 23-2-қосымшаларына сәйкес қағаз тасымалдағышта;
осы қаулының 4, 5, 15, 16 және 17-қосымшаларына сәйкес қағаз және электрондық тасымалдағышта;
осы қаулының 21, 24-қосымшаларына сәйкес қағаз тасымалдағышта растаусыз электрондық тасымалдағышта;
2) апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның бесiншi жұмыс күнi осы қаулының 21-қосымшасында көрсетiлген есеп қағаз тасымалдағышта растаусыз электрондық тасымалдағышта;
3) есепті күннен кейінгі жетiншi жұмыс күнi Астана қаласы уақыты бойынша 18.00 сағаттан кешiктiрмей – осы қаулының 24-қосымшасында көрсетiлген есеп қағаз тасымалдағышта растаусыз электрондық тасымалдағышта ұсынылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2-1. Пруденциалдық нормативтердің орындалуы жөніндегі есептерді қағаз тасымалдағышта белгіленген күнге жағдай бойынша ислам банкінің бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға), банктің бас бухгалтері қол қойып, мөрмен куәландырылады және ислам банкіде сақталады.
Ислам банкі уәкілетті органның талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күннен кешіктірмей есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3. Электрондық тасымалдағыштағы есептер құпиялылығын және ұсынылатын деректердің түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдаланумен ұсынылады.
Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін ислам банкінің бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қамтамасыз етеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
3-1. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, банк есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті органға) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Банк ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында банкке хабарлайды. Банк уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.

2. Отчеты представляются:
1) ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
согласно приложениям 12367891011121314222323-123-2 к настоящему постановлению на бумажном носителе;
согласно приложениям 451516 и 17 к настоящему постановлению на бумажном и электронном носителях;
согласно приложениям 2124 к настоящему постановлению на электронном носителе без подтверждения на бумажном носителе;
2) еженедельно на пятый рабочий день недели, следующей за отчетной, - отчет, указанный в приложении 21 к настоящему постановлению на электронном носителе без подтверждения на бумажном носителе;
3) не позднее 18.00 часов времени города Астаны седьмого рабочего дня, следующего за отчетной датой, - отчет, указанный в приложении 24 к настоящему постановлению на электронном носителе без подтверждения на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Отчеты о выполнении пруденциальных нормативов исламского банка на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписываются первым руководителем (на период его отсутствия – лицом его замещающим), главным бухгалтером исламского банка, заверяются печатью и хранятся в исламском банке.
По требованию уполномоченного органа исламский банк не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность по состоянию на определенную дату на бумажном носителе.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
3. Отчеты на электронном носителе представляются с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем исламского банка (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
3-1. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчет, банк в течение трех рабочих дней со дня представления отчета представляет в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной банком, уполномоченный орган уведомляет об этом банк. Банк не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.

Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
4. Пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есептер бойынша мәліметтер болмаған жағдайда тиісті қосымшалар көрсетілмейді.
5. Есептердегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгеде көрсетіледі.
6. Есепті жасаған кезде пайдаланатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді. Коэффициенттер үтірден кейін үш белгімен ұсынылады.
7. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
8. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
9. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) 2009 жылғы 1 маусым мерзіміне дейін "Екінші деңгейдегі банктерден есептік-статистикалық ақпаратты жинау және өңдеу" Автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйені жетілдіруін қамтамасыз етсін.
10. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
11. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                           Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2009 жылғы
27 наурыздағы № 67 қаулысына
1-қосымша

Сноска. Постановление дополнено пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
4. В случае отсутствия сведений по отчетам о выполнении пруденциальных нормативов, соответствующие приложения не представляются.
5. Данные в отчетах указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
6. Единица измерения, используемая при составлении отчетов, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге. Коэффициенты представляются с тремя знаками после запятой.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
8. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, объединения юридических лиц «Ассоциация Финансистов Казахстана».
9. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 1 июня 2009 года обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы «Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня».
10. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
11. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.02.2013 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Нысан
_______________________________________________
200__ жылғы «___»_______ пруденциалдық
нормативтердің орындалуы туралы есеп
________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Жарғылық капитал
2
Қосымша капитал
3
Өткен жылдардың бөлінбеген таза кірісі
4
Өткен жылдардың кірісі есебінен қалыптастырылған қорлар, резервтер
5
Материалдық емес активтер
6
Ағымдағы жылдың шығыны
7
Өткен жылдардың шығыны
8
Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.02.2013 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
9
1-деңгейдегі аралық капитал жиынтығы
10
Ағымдағы жылдың бөлінбеген таза кірісі
11
Негізгі құрал-жабдықтар мен бағалы қағаздарды қайта бағалау
12
Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.02.2013 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
13
Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.02.2013 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
14
2-деңгейдегі капитал жиынтығы
15
Ислам банктеріне арналған пруденциалдық нормативтер, олардың нормативтік мәндері және есептеу әдістемесі туралы нұсқаулықтың (бұдан әрі – Нұсқаулық) 3-тармағына сәйкес банктің акцияларға инвестициялары
16
Меншікті капитал жиынтығы
17
Активтер
18
Кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген активтер жиынтығы
19
Кастодиан шартының талаптары негізінде қабылданған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтары
20
Кредиттік тәуекелді ескере отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелер жиынтығы
21
Айрықша тәуекел
22
Жалпы тәуекел
23
Акциялардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы (сату мақсатында сатып алынған исламдық бағалы қағаздарды қоса алғанда)
24
Шетел валюталарының айырбас бағамының (қымбат металдардың нарықтық құнының) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
25
Нарықтық құнының өзгеруіне байланысты тауар-материалдық қорлар бойынша тәуекел жиынтығы
26
Нұсқаулықтың 26-тармағына сәйкес жалпы жылдық кірістің орташа шамасы
27
Операциялық тәуекел
28
Активтер және шартты және ықтимал талап етулер мен нарықтық тәуекел ескеріліп есептелген міндеттемелер
29

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2013 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
на «___» ______________ 20 __ года
_______________________________________________
(краткое наименование банка)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Уставный капитал
2
Дополнительный капитал
3
Нераспределенный чистый доход прошлых лет
4
Фонды, резервы, сформированные за счет дохода прошлых лет
5
Нематериальные активы
6
Убыток текущего года
7
Убыток прошлых лет
8
Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2013 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9
Итого промежуточный капитал 1 уровня
10
Нераспределенный чистый доход текущего года
11
Переоценка основных средств и ценных бумаг
12
Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2013 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13
Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2013 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13-1
Размер динамических резервов, не превышающий 1,25 процентов суммы активов, подлежащих взвешиванию с учетом риска, за вычетом неинвестированных остатков средств, принятых на условиях кастодиального договора
14
Итого капитал 2 уровня
15
Инвестиции банка в акции в соответствии с пунктом 3 Инструкции о пруденциальных нормативах для исламских банков, их нормативных значениях и методике расчетов (далее - Инструкция)
16
Итого собственный капитал
17
Активы
18
Итого активы, взвешенные с учетом кредитного риска
19
Неинвестированные остатки средств, принятых на условиях кастодиального договора
20
Итого условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
21
Специфический риск
22
Общий риск
23
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций (включая исламские ценные бумаги, приобретенные с целью продажи)
24
Итого рыночный риск, связанный с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов)
25
Итого риск по товарно-материальным запасам, связанный с изменением рыночной стоимости
26
Средняя величина годового валового дохода в соответствии с пунктом 26 Инструкции
27
Операционный риск
28
Активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
29

Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (k1-1)
30
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (k1-2)
31
Меншікті капитал жеткіліктілігінің коэффициенті (k2)
32
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының Нұсқаулықтың 3-тарауына сәйкес банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
33
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті (k3.1)
34
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының Нұсқаулықтың 3-тарауына сәйкес банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
35
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3)
36
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
37
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті (Ро)
38
Нұсқаулықтың 33-1-тармағында көрсетілген тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингiсі немесе Fitch немесе Moody's Investors Service агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингілік агенттiктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң «А» рейтингiнен төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар резидент еместерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің «А» рейтингісінен төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар резидент еместерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын резидент еместері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
39
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті (Бк)
40
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін  тәуекелдерінің жиынтық сомасы
41
Әрқайсысының мөлшері меншікті капиталдың 10 пайызынан асатын бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті (Рк)
42
«Проблемалық кредиттер қоры» акционерлік қоғамына берілген кредиттердің жиынтық сомасы
43
«Проблемалық кредиттер қоры» акционерлік қоғамына берілген кредиттердің ең жоғары сомасының коэффициенті
44
Бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленетін еншілес ұйымдарға берілген күмәнді және үмітсіз активтердің жиынтық сомасы
45
Бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленетін еншілес ұйымдарға берілген күмәнді және үмітсіз активтердің жиынтық сомасының коэффициенті
46

Коэффициент достаточности собственного капитала (k1-1)
30
Коэффициент достаточности собственного капитала (k1-2)
31
Коэффициент достаточности собственного капитала (k2)
32
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком согласно главе 3 Инструкции
33
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с банком особыми отношениями (k3.1)
34
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком согласно главе 3 Инструкции
35
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с банком особыми отношениями (k3)
36
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
37
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с банком особыми отношениями (Ро)
38
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, указанных в пункте 33-1 Инструкции, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами оффшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня агентств Fitch или Moody's Investors Service (далее - другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor' s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
39
Коэффициент максимального размера бланкового кредита (Бк)
40
Совокупная сумма рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала банка
41
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала (Рк)
42
Совокупная сумма кредитов, переданных акционерному обществу «Фонд проблемных кредитов»
43
Коэффициент совокупной суммы кредитов, переданных акционерному обществу «Фонд проблемных кредитов»
44
Совокупная сумма сомнительных и безнадежных активов, переданных дочерним организациям, приобретающим сомнительные и безнадежные активы родительского банка
45
Коэффициент совокупной суммы сомнительных и безнадежных активов, переданных дочерним организациям, приобретающим сомнительные и безнадежные активы родительского банка
46

Нұсқаулықтың 41, 44–тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтер
47
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер
48
k4 ағымдағы өтімділік коэффициенті
49
Нұсқаулықтың 43, 44-тармақтарына сәйкес жеті күнге дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
50
k4-1 өтімділік коэффициенті
51
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, Нұсқаулықтың 42, 44-тармақтарына сәйкес бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
52
Нұсқаулықтың 43, 44-тармақтарына сәйкес бір айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
53

Высоколиквидные активы в соответствии с пунктами 41, 44 Инструкции
47
Обязательства до востребования
48
Коэффициент ликвидности k4
49
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до семи дней включительно в соответствии с пунктами 43, 44 Инструкции
50
Коэффициент ликвидности k4-1
51
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, включая высоколиквидные активы, в соответствии с пунктами 42, 44 Инструкции
52
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно в соответствии с пунктами 43, 44 Инструкции
53

k4-2 өтімділік коэффициенті
54
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, Нұсқаулықтың 42, 44-тармақтарына сәйкес үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
55
Нұсқаулықтың 43, 44-тармақтарына сәйкес үш айға дейін қоса алғанда өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
56
k4-3 өтімділік коэффициенті
57
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер
58

Коэффициент ликвидности k4-2
54
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы, в соответствии с пунктами 42, 44 Инструкции
55
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно в соответствии с пунктами 43, 44 Инструкции
56
Коэффициент ликвидности k4-3
57
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4
58

1) Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары, «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
2) Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
59
1) Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
2) Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті
60
1) Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
2) Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер
61
1) Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
2) Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
62

1) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
2) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4
59
1) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
2) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-4
60
1) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
2) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5
61
1) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
2) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-5
62

1) Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
2) Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-5 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті
63
1) Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
2) Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер
64
Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
65
Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті

1) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
2) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-5
63
1) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
2) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-6
64
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-6
65
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-6

1)
Standard&Poor's агенттігінің «А»-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингісі бар елдердің шетел валюталары және «Eуpo» валютасы бойынша (жиынтығында валюталардың осы тобы бойынша соманы/коэффициентті көрсете отырып):
2)
Standard&Poor's агенттігінің «A»-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингісі бар немесе тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша:
(валюта түрі көрсетіледі)
(валюта түрі көрсетіледі)
66
Негізгі құрал-жабдықтарға және басқа қаржылық емес активтерге банк инвестициялары
1)
Банк инвестицияларының ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k6)
2)
Резидент еместер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
67
Резидент еместер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті (k7)
68
k8 коэффициенті есебіне енгізілетін резидент еместер алдындағы міндеттемелер
69
Қазақстан Республикасының резиденті еместер алдындағы міндеттемелерге банктерді капиталдандыру коэффициенті (k8)
1)
k9 коэффициентінің есебіне енгізілетін резидент еместер алдындағы міндеттемелер мен исламдық бағалы қағаздар
2)
Қазақстан Республикасының резиденттері еместер алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандырылу коэффициенті (k9)
70
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
71
Қаражаттың бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________    ___________________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)             (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________________________  _________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)     (қолы)
Орындаушы:____________    ______________________________________
(қызметі)      (тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)
__________________    _____________________
(қолы)             (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн  20_____ жылғы «_____» __________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі),    24.12.2012 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
20__ жылғы "__" ___________ тәуекелді есепке ала отырып, мөлшерленген активтер талдамасы
_________________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
N
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есепке сомасы
1
2
3
4
5
I топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттігінің "АА"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің шетелдік қолма-қол валютасы
0
3
Тазартылған қымбат металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкіметіне талаптар
0
5
Standard & Poor's агенттігінің "АА"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
0
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкке талаптар
0
7
Standard & Poor's агенттігінің "АА"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
0
8
Standard & Poor's агенттігінің "АА"-дан төмен емес рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
0
9
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына салықтар мен бюджетке басқа төлемдер бойынша талаптар
10
Қазақстан Республикасының ұлттық холдингі, ұлттық басқарушы холдингі  – оригинатор құрған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған исламдық бағалы қағаздар
0
11
Мемлекеттік мәртебесі бар, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерімен шығарылған исламдық бағалы қағаздар
0
12
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздары
0

1)
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро» (с указанием суммы/коэффициента по данной группе валют в совокупности):
2)
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «А» агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки:
(указывается вид валют)
(указывается вид валют)
66
Инвестиции банка в основные средства и другие нефинансовые активы
1)
Коэффициент максимального размера инвестиций банка - (k6)
2)
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами
67
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами (k7)
68
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в расчет коэффициента k8
69
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан (k8)
1)
Обязательства перед нерезидентами и исламские ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
2)
Коэффициент капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан (k9)
70
Активы, финансируемые за счет средств, привлеченных по договору об инвестиционном депозите
71
Коэффициент размещения части средств во внутренние активы
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его
замещающее):
_________________________________________     _______________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)          (подпись)
Главный бухгалтер: _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ________________ _________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии отчество)
__________________ _____________________
(подпись)            (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» _____________ 20__ года
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Правый верхний приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расшифровка активов, взвешенных с учетом кредитного риска
на «___» ___________ 20__ года
_________________________________________________
(краткое наименование банка)
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлениями Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.12.2012 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень
риска в
процентах
Сумма к
расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран,
имеющих суверенный рейтинг не ниже
«АА-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Требования к Правительству Республики
Казахстан
0
5
Требования к центральным
правительствам стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже «АА-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
0
6
Требования к Национальному Банку
Республики Казахстан
0
7
Требования к центральным банкам стран,
с суверенным рейтингом не ниже «АА-»
агентства Standard&Poor's или
рейтингом аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
0
8
Требования к международным финансовым
организациям, с рейтингом не ниже
«АА-» агентства Standard&Poor's или
рейтингом аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
0
9
Требования к местным органам власти
Республики Казахстан по налогам и
другим платежам в бюджет
10
Исламские ценные бумаги, выпущенные
исламской специальной финансовой
компанией, созданной оригинатором –
национальным холдингом, национальным
управляющим холдингом Республики
Казахстан
0
11
Исламские ценные бумаги, имеющие
статус государственных, выпущенные
центральными правительствами
иностранных государств, суве ренный
рейтинг которых не ниже «АА-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
0
12
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми
организациями, имеющими рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
0

12-1
«Проблемалық кредиттер қоры» акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар
0
II топ
13
Standard & Poor's агенттігінің "АА"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
20
14
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
20
15
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
20
16
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
20
17
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына талаптар
20
18
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
20
19
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға талаптар
20
20
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтерімен шығарылған, мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздар
20
21
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарымен шығарылған исламдық бағалы қағаздар
20
22
Дауыс беруші акцияларының (қатысу үлестерінің) 100 пайызы ұлттық басқарушы холдингіне тиесілі, оригинатор заңды тұлғалармен құрылған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған исламдық бағалы қағаздары
20
23
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарымен шығарылған исламдық бағалы қағаздары
20
24
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-тен төмен емес рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар ұйымдармен шығарылған исламдық бағалы қағаздары
20
III топ
25
Тазартылмаған қымбат металдар
50
26
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
50
27
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
50
28
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
50
29
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейіннен төмен емес ретингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
50
30
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар ұйымдарға талаптар
50
31
Мынадай талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй заемдары: берілген ипотекалық тұрғын үй заем сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының қоса алғандағы 50 пайызынан аспайды
50
32

12-1
Ценные бумаги, выпущенные акционерным
обществом «Фонд проблемных кредитов»
0
II группа
13
Наличная иностранная валюта стран,
имеющих суверенный рейтинг ниже «АА-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой
оценки
20
14
Требования к центральным
правительствам стран, имеющих
суверенный рейтинг от «А+» до «А-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
20
15
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг от «А+» до
«А-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
20
16
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг от «А+»
до «А-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
20
17
Требования к местным органам власти
Республики Казахстан
20
18
Требования к местным органам власти
стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
20
19
Требования к организациям, имеющим
рейтинг не ниже «АА-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
20
20
Исламские ценные бумаги, имеющие
статус государственных, выпущенные
центральными правительствами стран,
имеющих суверенный рейтинг от «А+» до
«А-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
20
21
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми
организациями, имеющими рейтинг от
«А+» до «А-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
20
22
Исламские ценные бумаги, выпущенные
исламской специальной финансовой
компанией, созданной оригинатором
– юридическими лицами, сто процентов
голосующих акций (долей участия)
которых принадлежат национальному
управляющему холдингу
20
23
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран,
суверенный рейтинг которых не ниже
«АА-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
20
24
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
20
III группа
25
Неаффинированные драгоценные металлы
50
26
Требования к центральным
правительствам стран, имеющих
суверенный рейтинг от «ВВВ+» до «ВВВ-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
50
27
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг от «ВВВ+»
до «ВВВ-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
50
28
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг от
«ВВВ+» до «ВВВ-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
50
29
Требования к местным органам власти
стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже от «А+» до «А-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
50
30
Требования к организациям, имеющим
рейтинг от «А+» до «А-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
50
31
Ипотечные жилищные займы,
соответствующие условию: отношение
суммы предоставленного ипотечного
жилищного займа к стоимости залога не
превышает 50 процентов включительно от
стоимости залога
50
32
Ипотечные жилищные займы,
соответствующие условию: отношение
суммы предоставленного ипотечного
жилищного займа к стоимости залога

Мынадай талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй заемдары: берілген ипотекалық тұрғын үй заем сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 51-ден 60-қа дейін қоса алғандағы пайыз аралығында болса
75
33
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтерімен шығарылған, мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздары
100
34
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар халықаралық ұйымдарымен шығарылған исламдық бағалы қағаздар
50
35
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейіннен төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарымен шығарылған исламдық бағалы қағаздар
50
36
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар ұйымдармен шығарылған исламдық бағалы қағаздар
50
IV топ
37
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің, және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
100
38
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингі жоқ елдердің орталық банктеріне талаптар
100
39
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейін рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингі жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
100
40
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингі жоқ елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
100
41
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға, Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға талаптар
100
42
III және V тәуекел топтарына жатқызылғандарды қоспағанда жеке тұлғаларға талаптар
100
43
Басқа ипотекалық тұрғын үй заемдары
100
44
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің, және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтерімен шығарылған, мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздар
100
45
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің, және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарымен шығарылған исламдық бағалы қағаздар
100
46
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар халықаралық ұйымдармен, және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық ұйымдарымен шығарылған исламдық бағалы қағаздар
100
47
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент ұйымдарымен, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдармен және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент емес ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
100
48
Төлемдер бойынша есеп айырысу
100
49
Негізгі құрал-жабдықтар
100
50
Материалдық қорлар
100
51
Банк инвестицияларын қоспағанда, акциялар (жарғылық капиталда қатысу үлестері) бөлігінде әділ құны бойынша есепке алынатын инвестициялар
100
52
Банктің негізгі қызметінің мақсаттары үшін сатып алынған және 38 Халықаралық қаржылық есептілік стандартына сәйкес келетін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз ету
100
V топ
53
Standard & Poor's агенттігінің "В-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
150
54
Standard & Poor's агенттігінің "В-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
150
55
Standard & Poor's агенттігінің "В-"-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
150
56
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
150
57
Шетел мемлекеттерінің 1 аумағында тіркелген заңды тұлғалары, немесе шетел мемлекеттерінің азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместеріне талаптар
200
58
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға, және тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент емес ұйымдарға талаптар
150
59
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған исламдық бағалы қағаздары
150
60
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздары
150
61
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздары
150
62
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-"-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарымен және тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент емес ұйымдармен шығарылған исламдық бағалы қағаздары
150
63
Шетел мемлекеттерінің 1 аумақтарында тіркелген Қазақстан Республикасының резидент емес ұйымдарымен шығарылған исламдық бағалы қағаздары 1
200
Тәуекел активтерінің жиынтығы:
Х
1 Шетел мемлекеттерінің тізбесі:

находится в пределах от 51 до 60
процентов включительно от стоимости
залога
75
33
Исламские ценные бумаги, имеющие
статус государственных, выпущенные
центральными правительствами стран,
имеющих суверенный рейтинг от «ВВВ+»
до «ВВВ-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
100
34
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми
организациями, имеющими рейтинг от
«ВВВ+» до «ВВВ-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
50
35
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран,
имеющих суверенный рейтинг не ниже от
«А+» до «А-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
50
36
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями, имеющими рейтинг от
«А+» до «А-» агентства Standard&Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного
из других рейтинговых агентств
50
IV группа
37
Требования к центральным
правительствам стран, имеющих
суверенный рейтинг от «ВВ+» до «В-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой
оценки
100
38
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг от «ВВ+» до
«В-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран,
не имеющих соответствующей рейтинговой
оценки
100
39
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг от «ВВ+»
до «В-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и
международным финансовым организациям,
не имеющим соответствующей рейтинговой
оценки
100
40
Требования к местным органам власти
стран, имеющих рейтинг от «ВВВ+» до
«ВВ-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран,
не имеющих соответствующей рейтинговой
оценки
100
41
Требования к организациям-резидентам,
имеющим рейтинг ниже «А-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организациям-
резидентам, не имеющим соответствующей
рейтинговой оценки, и организациям-
нерезидентам, имеющим рейтинг от
«ВВВ+» до «ВВ-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
100
42
Требования к физическим лицам, за
исключением отнесенных к III и V
группам риска
100
43
Прочие ипотечные жилищные займы
100
44
Исламские ценные бумаги, имеющие
статус государственных, выпущенные
центральными правительствами стран,
имеющих суверенный рейтинг от «ВВ+» до
«В-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран,
не имеющих соответствующей рейтинговой
оценки
100
45
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран,
имеющих суверенный рейтинг от «ВВВ+»
до «ВВ-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран,
не имеющих соответствующей рейтинговой
оценки
100
46
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми
организациями, имеющими рейтинг от
«ВВ+» до «В-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и международными
финансовыми организациями, не имеющими
соответствующей рейтинговой оценки
100
47
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями резидентами, имеющими
рейтинг ниже «А-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организациями-
резидентами, не имеющими
соответствующей рейтинговой оценки, и
организациями-нерезидентами, имеющими
рейтинг от «ВВВ+» до «ВВ-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
100
48
Расчеты по платежам
100
49
Основные средства
100
50
Материальные запасы
100
51
Инвестиции, учитываемые по
справедливой стоимости, в части акций
(долей участия в уставном капитале) за
исключением инвестиций банка
100
52
Лицензионное программное обеспечение,
приобретенное для целей основной
деятельности банка и соответствующее
Международному стандарту финансовой
отчетности 38
100
V группа
53
Требования к центральным
правительствам стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже «В-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
150
54
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг ниже «В-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
150
55
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг ниже
«В-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
150
56
Требования к местным органам власти
стран, имеющих суверенный рейтинг ниже
«ВВ-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
150
57
Требования к нерезидентам Республики
Казахстан, являющимся юридическими
лицами, зарегистрированными на
территории иностранных государств 1 ,
или гражданами иностранных государств 1
200
58
Требования к организациям-
нерезидентам, имеющим рейтинг ниже
«ВВ-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и
организациям-нерезидентам, не имеющим
соответствующей рейтинговой оценки
150
59
Исламские ценные бумаги, выпущенные
центральными правительствами стран,
имеющих суверенный рейтинг ниже «В-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
150
60
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран,
суверенный рейтинг которых ниже «ВВ-»
агентства Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
150
61
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми
организациями, имеющими рейтинг ниже
«В-» агентства Standard&Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
150
62
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями-нерезидентами,
имеющими рейтинг ниже «ВВ-» агентства
Standard&Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и
организациями-нерезидентами, не
имеющими соответствующей рейтинговой
оценки
150
63
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями-нерезидентами
Республики Казахстан,
зарегистрированными на территории
иностранных государств 1
200
Итого рисковые активы:
Х
1 Перечень иностранных государств:

1-ші және 3-аймақтар бойынша жабық позиция
27
1-аймақ бойынша қалдық ашық позиция
28
3-аймақ бойынша қалдық ашық позиция
29
Ашық болып қалған мөлшерленген позиция
30
Аймақтар бойынша мөлшерленген жабық позициялар сомасының 10 пайызы
31
1-аймақтың мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
32
2-аймақтың мөлшерленген жабық позицияның 30 пайызы
33
3-аймақтың мөлшерленген жабық позицияның 30 пайызы
34
1-ші және 2-аймақтары арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
35
2-ші және 3-аймақтар арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 40 пайызы
36
1-ші және 3-аймақтары арасындағы мөлшерленген жабық позицияның 100 пайызы
37
Ашық болып қалған мөлшерленген позицияның 100 пайызы
38
Жалпы пайыздық тәуекел жиынтығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
Акциялардың нарықтық құнының немесе акцияға индекстің өзгеруімен байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы
(мың теңгемен)
N
Атауы
Акциялардың нарықтық құнының өзгеруіне байланысты қаржы құралдары
Коэффициент
Тәуекел активтері
Қаржы құралдары бойынша ұзын позиция
Қаржы құралдары бойынша қысқа позиция
Есептеуге сомасы
1
2
3
4
5
1
Арнайы тәуекел
2
Жалпы тәуекел
3
Нарықтық құнының өзгеруімен байланысты нарықтық тәуекелдің жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
Шетел валюталарының айырбас бағамының (қымбат металдардың нарықтық құнының) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы
(мың теңгемен)
N
Валютаның атауы
Нұсқаулықтың 20, 22-тармақтарына сәйкес есептелген талаптар
Нұсқаулықтың 20, 22-тармақтарына сәйкес есептелген міндеттемелер
Позиция
1
2
3
4
5
1
............
2
............
3
Әрбір шетел валютасы және қымбат металдар бойынша ашық қысқа позициялар сомасы
Х
Х
4
Әрбір шетел валютасы және қымбат металдар бойынша ашық ұзын позициялар сомасы
Х
Х
5
Айырбас бағамының өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиынтығы
Х
Х
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
20 __ жылғы "___" __________ тауар-материалдық қорларының нарықтық құнының өзгеруімен байланысты нарықтық тәуекелдің талдамасы
_____________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
Тауар, тауар тобы
Ашық позициялар
Таза позиция 2-3
Брутто-позиция |2|+|3|
ұзын
қысқа
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Таза позиция мөлшерінің 15 пайызы
брутто-позиция мөлшерінің 3 пайызы

Закрытая позиция по зонам 1 и 3
27
Остаточная открытая позиция по зоне 1
28
Остаточная открытая позиция по зоне 3
29
Оставшейся открытая взвешенная позиция
30
10 процентов суммы взвешенных закрытых позиций по зонам
31
40 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 1
32
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 2
33
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 3
34
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами
1 и 2
35
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами
2 и 3
36
100 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами
1 и 3
37
100 процентов оставшейся открытой взвешенной позиции
38
Итого общий процентный риск
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель: ___________ _______________________________________
(должность)  (фамилия, имя, при наличии - отчество)
___________ _________________
(подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» ___________ 20__ года
Место для печати
Приложение 6
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Правый верхний приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расшифровка рыночного риска,
связанного с изменением рыночной стоимости
акций или индекса на акции
Сноска. Приложение 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
Наименование
Финансовые инструменты,
связанные с изменением
рыночной стоимости
акций
Коэффи-
циент
Рисковые
активы
Длинная
позиция по
финансовым
инструмен-
там
Короткая
позиция по
финансовым
инструмен-
там
Сумма к
расчету
1
2
3
4
5
1
Специфический
риск
2
Общий риск
3
Итого рыночный
риск, связанный
с изменением
рыночной
стоимости
Х
Х
Х
Х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель: ____________ ______________________________________
(должность)  (фамилия, имя, при наличии - отчество)
___________ ________________
(подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» ___________ 20__ года
Место для печати
Приложение 7
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Правый верхний приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расшифровка рыночного риска,
связанного с изменением обменного курса иностранных валют
(рыночной стоимости драгоценных металлов)
Сноска. Приложение 7 с изменениями, внесенными постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
Наименование валюты
Требования,
рассчитанные в
соответствии с
пунктами 20,
22 Инструкции
Обязательства,
рассчитанные в
соответствии с
пунктами 20,
22 Инструкции
Позиция
1
2
3
4
5
1
............
2
............
3
Сумма открытых коротких
позиций по каждой
иностранной валюте и
драгоценным металлам
Х
Х
4
Сумма открытых длинных
позиций по каждой
иностранной валюте и
драгоценным металлам
Х
Х
5
Итого рыночный риск,
связанный с изменением
обменного курса
Х
Х
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель:_____________ ______________________________________
(должность)  (фамилия, имя, при наличии - отчество)
___________ _________________
(подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» ___________ 20__ года
Место для печати
Приложение 8
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Правый верхний приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расшифровка рыночного риска, связанного
с изменением рыночной стоимости товарно-материальных запасов
на «___» __________ 20__ года
_________________________________________
(краткое наименование банка)
Сноска. Приложение 8 с изменениями, внесенными постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
Товар,
товарная
группа
Открытые
позиции
Чистая
позиция
2-3
Брутто-
позиция
|2|+|3|
15
процентов
от
величины
чистой
позиции
3
процента
от
величины
брутто-
позиции
Величина
товарно-
мате-
риального

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 383 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Нысан
Бір қарыз алушыға келетін ең жоғары тәуекел талдамасы
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты емес өзара байланысты қарыз алушылар тобының Нұсқаулықтың 3-тарауына сәйкес банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі*
2
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3')
3
Бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастармен байланысты өзара байланысты қарыз алушылар тобының Нұсқаулықтың 3-тарауына сәйкес банк алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі*
4
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k3)
5
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
6
Банкпен айрықша қатынастармен байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті (Ро)
7
Нұсқаулықтың 35-1-тармағында көрсетілген тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингiсі немесе одан басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң «А» рейтингiнен төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар резидент еместерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің «А» рейтингісінен төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар резидент еместерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын резидент еместері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы*
8
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті (Бк)
9
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарыз алушыға келетін  тәуекелдерінің жиынтық сомасы
10
Әрқайсысының мөлшері меншікті капиталдың 10 пайызынан асатын бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті (Рк)
11
«Стресті активтер қоры» акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің жиынтық сомасы, «Проблемалық кредиттер қоры» акционерлік қоғамына берілген кредиттердің жиынтық сомасы
12
«Стресті активтер қоры» акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясына берілген секьюритилендірілген кредиттердің ең көп сомасының коэффициенті, «Проблемалық кредиттер қоры» акционерлік қоғамына берілген кредиттердің жиынтық сомасы.
13
Бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленетін еншілес ұйымдарға берілген күмәнді және үмітсіз активтердің жиынтық сомасы
14
Бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленетін еншілес ұйымдарға берілген күмәнді және үмітсіз активтердің жиынтық сомасының коэффициенті
* қарыз алушылар бөлігінде талдама ұсынылады
Бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________    _________________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)            (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________________________  ________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)    (қолы)
Орындаушы: ___________  ______________________________________
(қызметі)   (тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)
__________________    _____________________
(қолы)              (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн  20_____ жылғы «_____» __________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 10-1-қосымша

Сноска. Приложение 10 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расшифровка максимального риска на одного заемщика
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком согласно главе 3 Инструкции*
2
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с банком особыми отношениями - (k3')
3
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с банком особыми отношениями по любому виду обязательств перед банком согласно главе 3 Инструкции*
4
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с банком особыми отношениями - (k3)
5
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с банком особыми отношениями
6
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с банком особыми отношениями (Ро)
7
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банка могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, указанных в пункте 33-1 Инструкции, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами оффшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже «А» агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков*
8
Коэффициент максимального размера бланкового кредита (Бк)
9
Совокупная сумма рисков банка на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала банка
10
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от собственного капитала (Рк)
11
Совокупная сумма секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества «Фонд стрессовых активов», совокупная сумма кредитов, переданных акционерному обществу «Фонд проблемных кредитов»
12
Коэффициент совокупной суммы секьюритизированных кредитов, переданных специальной финансовой компании акционерного общества «Фонд стрессовых активов» и кредитов, переданных акционерному обществу «Фонд проблемных кредитов»
13
Совокупная сумма сомнительных и безнадежных активов, переданных дочерним организациям, приобретающим сомнительные и безнадежные активы родительского банка
14
Коэффициент совокупной суммы сомнительных и безнадежных активов, переданных дочерним организациям, приобретающим сомнительные и безнадежные активы родительского банка
*представляется расшифровка в разрезе заемщиков
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его
замещающее):
_________________________________________     _______________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)          (подпись)
Главный бухгалтер: _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ________________ _________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии отчество)
__________________ _____________________
(подпись)            (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» _____________ 20__ года
Место для печати
Приложение 10-1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма

Активтер, міндеттемелер мен шартты міндеттемелер бағандарының деректері реттік нөмірі 1-ден 5-ке дейін өсу жиынтығымен толтырылады.
Реттік нөмірі 5-ші және 6-шы жолдарының сомасы "Жиынтық" деген жолға енгізіледі, ол банк балансының деректерімен салыстырып тексеріледі.
"Активтер" бағанының "Жиынтығы" деген жолы мен баланс бойынша активтердің жиынтық жолының арасында пайда болған айырмашылық банктің қаржылық емес активтердің сомасына сәйкес болады.
"Міндеттемелер" бағанының "Жиынтығы" деген жолы бойынша баланс бойынша міндеттемелердің жиынтық жолымен пайда болған айырмашылық қалыптастырылған арнайы провизиялар мен қаржылық емес міндеттемелер сомасына сәйкес болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 19-қосымша
20__ жылғы "____" _______ шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру кестесі
Ескерту. 19-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
_______________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
N
Баптар
Шетел валютасындағы активтер
Шетел валютасындағы міндеттемелер
Активтер минус міндеттемелер (3-баған – 4-баған)
Шетел валютасындағы шартты міндеттемелер
Активтердің міндеттемелер мен шартты міндеттемелердің сомасына қатынасы ( 3-баған/[4-баған + 6-баған])
1
2
3
4
5
6
7
1
Талап етілгенге дейін, оның ішінде:
1)
2)
3)
2
30 күнге дейін, оның ішінде:
1)
2)
3)
3
3 айға дейін, оның ішінде:
1)
2)
3)
4
6 айға дейін, оның ішінде:
1)
2)
3)
5
1 жылға дейін, оның ішінде:
1)
2)
3)
6
1 жылдан астам, оның ішінде:
1)
2)
3)
7
Жиынтығы:
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Кестені толтыру бойынша түсініктеме:
Кестені толтырған кезде әрбір шетел валютасындағы актив (міндеттеме) үшін, ол өткеннен кейін банк дебиторлар мен корреспонденттердің міндеттемелерін орындауын талап етуге құқығы бар (клиенттердің талаптарын орындайды) ең аз мерзімі көзделеді.
Реттік нөмірі 1-ші жолға Нұсқаулыққа сәйкес активтер және талап етілгенге дейін міндеттемелер, оның ішінде есеп айырысуды жүзеге асыру мерзімдері белгіленбеген міндеттемелер, сондай-ақ банктерден алынған "овернайт" заемдары, банктерден бір түнге тартылған салымдар, кредитордың міндеттемелерді мерзімнен бұрын өтеуді талап ету сөзсіз құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде банктердің мерзімді және шартты депозиттері жатқызылады. Активтер мен шартты міндеттемелер арнайы қалыптастырылған, шетел валютасындағы жіктелген активтерге және жіктелген шартты міндеттемелерге құрылған провизиялар шегеріле отырып, енгізіледі.

Данные по графам активов, обязательств и условных обязательств по строкам, порядковые номера от 1 до 5, заполняются с нарастающим итогом.
Сумма строк, порядковые номера 5 и 6, заносится в строку «Итого», которая сверяется с данными баланса банка.
Возникшее расхождение по строке «Итого» в графе «Активы» с итоговой строкой активов по балансу соответствует сумме нефинансовых активов банка.
Возникшее расхождение по строке «Итого» в графе «Обязательства» с итоговой строкой обязательств по балансу соответствует сумме сформированных специальных провизий и нефинансовых обязательств.
Приложение 19
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Таблица сравнения сроков активов и обязательств
в иностранной валюте на «___» _________ 20__ года
__________________________________
(краткое наименование банка)
Сноска. Приложение 19 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
(в тысячах тенге)
Статьи
Активы в
иностран-
ной
валюте
Обяза-
тельства
в иност-
ранной
валюте
Активы
минус
обяза-
тельства
(графа 3
- графа 4)
Условные
обяза-
тельства в
иностран-
ной валюте
Отношение
активов к
сумме
обязательств
и условных
обязательств
(графа
3/графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
1
До
востребования
в том числе:
1)
2)
3)
2
До 30 дней в
том числе:
1)
2)
3)
3
До 3 месяцев
в том числе:
1)
2)
3)
4
До 6 месяцев
в том числе:
1)
2)
3)
5
До 1 года в
том числе:
1)
2)
3)
6
Свыше 1 года
в том числе:
1)
2)
3)
7
Итого:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________ ______________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии - отчество)
_________ ________________
(подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «___» ___________ 20__ года
Место для печати
Пояснения по заполнению таблицы:
При заполнении таблицы для каждого актива (обязательства) в иностранной валюте предусматривается наименьший срок, по истечении которого банк имеет право требовать исполнения обязательств дебиторов и корреспондентов (исполняет требования клиентов).
В строку, порядковый номер 1, относятся активы в соответствии с Инструкцией и обязательств до востребования, в том числе обязательств, по которым не установлен срок осуществления расчетов, а также займы «овернайт», полученные от банков, вклады, привлеченные от банков на одну ночь, срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков. Активы и условные обязательства включаются за вычетом сформированных специальных провизий, созданных на классифицированные активы и классифицированные условные обязательства в иностранной валюте.

Реттік нөмірі 1-ден 7-ге дейін жолдар толтырылады, оның ішінде мынадай жекелеген шетел мемлекеттерінің валюталары бөлігінде:
Standard & Poor's агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валютасында және "Еуро" валютасында;
Standard & Poor's агенттігінің "В"-дан "А"-ға дейін тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валютасында;
Standard & Poor's агенттігінің "В" төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валютасында.
Активтер, міндеттемелер мен шартты міндеттемелер бағандарының деректері реттік нөмірі 1-ден 5-ке дейін өсу жиынтығымен толтырылады.
Реттік нөмірі 5-ші және 6-ші жолдарының сомасы реттік нөмірі "Жиынтық" деген жолға енгізіледі.
"Шетел валютасындағы активтер" бағанының "Жиынтығы" деген жолы мен баланс бойынша активтердің жиынтық жолының арасында пайда болған айырмашылық банктің ұлттық валютадағы активтері мен шетел валютасындағы қаржылық емес активтері сомасына сәйкес болады.
"Шетел валютасындағы міндеттемелер" бағанының "Жиынтығы" деген жолының баланс бойынша міндеттемелердің жиынтық жолымен пайда болған айырмашылық қалыптастырылған арнайы провизиялар, ұлттық валютадағы міндеттемелер мен шетел валютасындағы қаржылық емес міндеттемелері сомасына сәйкес болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 20-қосымша
20__ жылғы "____" _______ ұлттық валютадағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру кестесі
Ескерту. 20-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
_______________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
N
Баптар
Ұлттық валютадағы активтер
Ұлттық валютадағы міндеттемелер

Строки, порядковые номера от 1 до 7, заполняются, в том числе в разрезе следующих валют отдельных иностранных государств (групп иностранных государств):
в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже «А» агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте «Евро»;
в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг от «В» до «А» агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг ниже «В» агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки.
Данные по графам активов, обязательств и условных обязательств по строкам, порядковые номера от 1 до 5, заполняются с нарастающим итогом.
Сумма строк, порядковые номера 5 и 6, заносится в строку, порядковый номер 7 «Итого».
Возникшее расхождение по строке «Итого» в графе «Активы в иностранной валюте» с итоговой строкой активов по балансу соответствует сумме активов в национальной валюте и нефинансовых активов банка в иностранной валюте.
Возникшее расхождение по строке «Итого» в графе «Обязательства в иностранной валюте» с итоговой строкой обязательств по балансу соответствует сумме формированных специальных провизий, обязательств в национальной валюте и нефинансовых обязательств в иностранной валюте.
Приложение 20
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Таблица сравнения сроков активов и обязательств
в национальной валюте
на «___» _____________ 20__ года
_________________________________
(краткое наименование банка)
Сноска. Приложение 20 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
(в тысячах тенге)
Статьи
Активы в
националь-
ной валюте
Обяза-
тельства
в нацио-
нальной
валюте
Активы
минус
обяза-
тельства
(графа 3
-
графа 4)
Условные
обяза-
тельства в
националь-
ной валюте
Отношение
активов к
сумме
обязательств
и условных
обязательств
(графа

Активтер минус міндеттемелер (3-баған - 4-баған)
Ұлттық валютадағы шартты міндеттемелер
Активтердің міндеттемелер мен шартты міндеттемелер сомасына қатынасы (3-баған/[4-баған + 6-баған])
1
2
3
4
5
6
7
1
Талап етілгенге дейін
2
30 күнге дейін
3
3 айға дейін
4
6 айға дейін
5
1 жылға дейін
6
1 жылдан астам
7
жиынтығы:
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Кестені толтыру бойынша түсініктеме:
Кестені толтырған кезде әрбір ұлттық валютадағы актив (міндеттеме) үшін, ол өткеннен кейін банк дебиторлар мен корреспонденттердің міндеттемелерін орындауын талап етуге құқығы бар (клиенттердің талаптарын орындайды) ең аз мерзімі көзделеді.
Реттік нөмірі 1-ші жолға Нұсқаулыққа сәйкес жоғары өтімді активтердің мөлшерін және талап етілгенге дейін міндеттемелерді, оның ішінде есеп айырысуды жүзеге асыру мерзімдері белгіленбеген міндеттемелерді есептеуге алынатын банктің активтері мен міндеттемелері, сондай-ақ банктерден алынған "овернайт" заемдары, банктерден бір түнге тартылған салымдар, кредитордың міндеттемелерді мерзімнен бұрын өтеуді талап ету сөзсіз құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде банктердің мерзімді және шартты депозиттері жатқызылады. Активтер мен шартты міндеттемелер арнайы қалыптастырылған, ұлттық валютада жіктелген активтерге және жіктелген міндеттемелерге құрылған провизиялар шегеріле отырып, енгізіледі.

3/[графа 4 +
графа 6])
1
2
3
4
5
6
7
1
До
востребования
2
До 30 дней
3
До 3 месяцев
4
До 6 месяцев
5
До 1 года
6
Свыше 1 года
7
Итого:
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________ ______________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии - отчество)
__________ ________________
(подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «___» ___________ 20__ года
Место для печати
Пояснения по заполнению таблицы:
При заполнении таблицы сравнения для каждого актива (обязательства) в национальной валюте предусматривается наименьший срок, по истечении которого банк имеет право требовать исполнения обязательств дебиторов и корреспондентов (исполняет требования клиентов).
В строку, порядковый номер 1, относятся активы и обязательства банка в национальной валюте, принимаемые в расчет величины высоколиквидных активов в соответствии с Инструкцией и обязательств до востребования, в том числе обязательств, по которым не установлен срок осуществления расчетов, а также займы «овернайт», полученные от банков, вклады, привлеченные от банков на одну ночь, срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков. Активы и условные обязательства включаются за вычетом сформированных специальных провизий, созданных на классифицированные активы и классифицированные условные обязательства в национальной валюте.

Активтер, міндеттемелер мен шартты міндеттемелер бағандарының деректері реттік нөмірі 1-ден 5-ке дейін өсу жиынтығымен толтырылады.
Реттік нөмірі 5-ші және 6-ші жолдарының сомасы реттік нөмірі 7-ші "Жиынтық" деген жолға енгізіледі, ол банк балансының деректерімен салыстырып тексеріледі.
"Ұлттық валютадағы активтер" бағанының "Жиынтығы" деген жолы мен баланс бойынша активтердің жиынтық жолының арасында пайда болған айырмашылық шетел валютасындағы активтер мен банктің ұлттық валютадағы қаржылық емес активтердің сомасына сәйкес болады.
"Ұлттық валютадағы міндеттемелер" бағанының "Жиынтығы" деген жолы мен баланс бойынша міндеттемелердің жиынтық жолының арсында пайда болған айырмашылық қалыптастырылған арнайы провизиялар мен шетел валютасындағы міндеттемелер мен ұлттық валютадағы қаржылық емес міндеттемелер сомасына сәйкес болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 21-қосымша
Ескерту. 21-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
20__ жылғы "____" _______ жағдай бойынша аптаның (айдың) әрбір жұмыс күніне әрбір шетел валютасы немесе тазартылған қымбат метал және валюталық нетто-позиция бойынша валюталық позициялары жөніндегі есеп
_______________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
(мың теңгеде)
Талаптар
Міндеттемелер
Апта (ай) күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
1
(күні)
Талаптар сомасы
Міндеттемелер сомасы
Позиция
1
2
3
4
5

Данные по графам активов, обязательств, возможных (условных) обязательств по строкам, порядковые номера от 1 до 5, заполняются с нарастающим итогом.
Сумма строк, порядковые номера 5 и 6, заносится в строку, порядковый номер 7 «Итого», которая сверяется с данными баланса банка.
Возникшее расхождение по строке «Итого» в графе «Активы в национальной валюте» с итоговой строкой активов по балансу соответствует сумме активов в иностранной валюте и нефинансовых активов банка в национальной валюте.
Возникшее расхождение по строке «Итого» в графе «Обязательства в национальной валюте» с итоговой строкой обязательств по балансу соответствует сумме сформированных специальных провизий, обязательств в иностранной валюте и нефинансовых обязательств в национальной валюте.
Приложение 21
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Правый верхний приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет
о валютных позициях по каждой иностранной валюте или
аффинированном драгоценном металле и валютной нетто-позиции
за каждый рабочий день недели (месяца)
по состоянию на «___» _______ 20__ года
________________________________________
(краткое наименование банка)
Сноска. Приложение 21 с изменениями, внесенными постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
Требо-
вания
Обяза-
тельства
Сальдо на конец операционного дня по
дням недели (месяца)
1
2
(дата)
(дата)
Сумма
требова-
ний
Сумма
обяза-
тельств
Позиция
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тельств
Позиция
1
2
3
4
5
6
7
8

1. қолма-қол шетел валютасындағы талап
.......
....
2. Орналастырылған/тартылған салымдар
.....
.....
3. берілген/алынған заемдар
......
.....
4. бағалы қағаздар
......
......
5. Дебиторлық/кредиторлық берешек
......
........
Талаптар жиынтығы
Міндеттемелер жиынтығы
......
......
Баланстан тыс шоттар бойынша талаптар жиынтығы
Баланстан тыс шоттар бойынша міндеттемелер жиынтығы
Талаптар жиынтығы
Міндеттемелер жиынтығы
кестенің жалғасы
Апта (ай) күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
2
3
(күні)
(күні)
Талаптар сомасы
Міндеттемелер сомасы
Позиция
Талаптар сомасы
Міндеттемелер сомасы
Позиция
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Апта (ай) күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
4
5
(күні)
(күні)
Талаптар сомасы
Міндеттемелер сомасы
Позиция
Талаптар сомасы
Міндеттемелер сомасы
Позиция
12
13
14
15
16
17
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 22-қосымша
Ескерту. 22-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
Негізгі құрал-жабдықтарға және басқа қаржылық емес активтерге банк инвестицияларының барынша жоғары мөлшерінің талдамасы
(мың теңгемен)
N
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Жер, үйлер мен ғимараттар
2
Құрылыс салынатын (құрылатын) негізгі құрал-жабдықтар
3
Банк жалдаған үйлер бойынша күрделі шығындар
4
Компьютерлік жабдық
5
Көлік құралдары
6
Жалға беруге арналған негізгі құрал-жабдықтар
7
Қаржы лизингіне қабылданған құрал-жабдықтар
8
Басқа негізгі құрал-жабдықтар
9
Күрделі салымдар бойынша дебиторлар
10
Тазартылмаған қымбат металдар
11
Басқа тауар-материалдық қорлар
12
Үйлер мен ғимараттар бойынша есептелген амортизация
13
Компьютерлік жабдық бойынша есептелген амортизация
14
Басқа негізгі құрал-жабдықтар бойынша есептелген амортизация
15
Қаржы лизингі бойынша алынған негізгі құрал-жабдықтар бойынша есептелген амортизация
16
Жалдауға беруге арналған негізгі құрал-жабдықтар бойынша есептелген амортизация
17
Жалданған ғимарат бойынша күрделі шығындар бойынша есептелген амортизация
18
Көлік құрал-жабдықтары бойынша есептелген амортизация
19
Банктің негізгі қызмет мақсаты үшін сатып алынған және Халықаралық қаржылық есеп берудің N 38 стандартына сәйкес келетін лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету
20
Банк инвестицияларының ең жоғары мөлшерінің коэффициенті - (k6)
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 67 қаулысына 23-қосымша
Ескерту. 23-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі),   24.12.2012 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Нысан
20__ жылғы "____" _______ Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы міндеттемелерге банк капиталдандырылуы коэффициентінің талдамасы
_______________________________________________
(банктің қысқаша атауы)
(мың теңгемен)
N
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы талап етілгенге дейін міндеттемелер, оның ішінде есеп айырысу мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
2
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы бастапқы өтеу мерзімі қоса алғандағы бір жылға дейінгі міндеттемелер
3
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы кредитордың міндеттемелерді мерзімнен бұрын өтеуді талап етуге сөзсіз құқығы бар мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін қоспағандағы банктердің мерзімді және шартты депозиттері
4
Өз қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын, «Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану және төлемдер бойынша оларға сәйкес мәліметтер ұсыну қағидаларын бекіту туралы» 1999 жылғы 15 қарашадағы  № 388 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1011 тіркелген) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысына (бұдан әрі – № 388 қаулы) сәйкес экономиканың «басқа қаржы ұйымдары – коды 5», «мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – коды 6», «мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – коды 7» және «үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін  коммерциялық емес ұйымдар – коды 8» секторларына кіретін шетел компанияларының филиалдары мен өкілдіктері алдындағы міндеттемелер
5
N 388 қаулысына сәйкес мынадай экономика секторына кіретін: "Басқа қаржылық ұйымдар" - код 5, "Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар" - код 6, "Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар" - код 7, "Үй шаруашылығына қызмет ететін коммерциялық емес ұйымдар" - код 8 Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын шетел компаниялары филиалдарының және өкілеттіктерінің алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
6
Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңына (бұдан әрі – 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңы) сәйкес мүшесі болып табылатын, Халықаралық ұйымдары болып табылатын, Қазақстан Республикасының резидент еместері, сондай-ақ Еуразиялық даму банкін құру туралы 2006 жылғы 12 қаңтардағы Келісімге сәйкес құрылған Еуразиялық даму Банкі алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
7
2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңға сәйкес Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын, халықаралық ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместері, сондай-ақ Еуразиялық даму Банкі алдындағы міндеттемелер
8
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы жиынтық міндеттемелері
9
Банкпен айналысқа шығарылған бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда)
10
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес теңгеде шығарылған банктің бағалы қағаздары (акцияларды қоспағанда)
11
Қазақстан Республикасының резидент еместеріндегі банкпен айналысқа шығарылған бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда)
12
Берілген заемдар бойынша Қазақстан Республикасының резиденті еншілес банктің Қазақстан Республикасының резиденті емес бас банкі алдындағы міндеттемелер
13
Меншікті капитал
14
Резидент еместер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер жиынтығы
15
Резидент еместер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің барынша жоғары лимиті
16
k8 коэффициентін есептеуіне енгізілетін резидент еместер алдындағы міндеттемелер
17
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандырылуы коэффициенті, (k8)
18
k9 коэффициентінің есебіне енгізілетін резидент еместері алдындағы міндеттемелер және исламдық бағалы қағаздар
19
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандырылуы коэффициенті, (k9)
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_______________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қолы)
Орындаушы: ___________ _______________________________________
(лауазымы)   (тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
______________ __________________
(қолы)      (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20__ жылғы "__" ___________
Мөр орны;
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2009 жылғы
27 наурыздағы № 67 қаулысына

1. Требование в
наличной
иностранной
валюте
......
.....
2. Вклады,
размещенные/
привлеченные
.....
.....
3. Займы,
выданные/
полученные
......
.....
4. Ценные
бумаги
......
......
5. Дебиторская/
кредиторская
задолженность
......
........
Итого
требо-
вания
Итого
обяза-
тельства
......
......
Итого
требо-
вания
по вне-
балан-
совым
счетам
Итого
обяза-
тельства
по вне-
балансо-
вым
счетам
Итого
требо-
вания
Итого
обяза-
тельства
продолжение таблицы:
Сальдо на конец операционного дня по дням недели (месяца)
3
4
5
(дата)
(дата)
(дата)
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тельств
Позиция
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тельств
Позиция
Сумма
требо-
ваний
Сумма
обяза-
тельств
Позиция
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ____________ _____________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии - отчество)
_________ ________________
(подпись) (номер телефона)
_________ ________________
(подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «___» ___________ 20__ года
Место для печати
Приложение 22
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Правый верхний приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расшифровка максимального размера инвестиций банка
в основные средства и другие нефинансовые активы
Сноска. Приложение 22 с изменениями, внесенными постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Земля, здания и сооружения
2
Строящиеся (устанавливаемые) основные средства
3
Капитальные затраты по арендованным банком зданиям
4
Компьютерное оборудование
5
Транспортные средства
6
Основные средства, предназначенные для сдачи в
аренду
7
Основные средства, принятые в финансовый лизинг
8
Прочие основные средства
9
Дебиторы по капитальным вложениям
10
Неаффинированные драгоценные металлы
11
Прочие товарно-материальные запасы
12
Начисленная амортизация по зданиям и сооружениям
13
Начисленная амортизация по компьютерному
оборудованию
14
Начисленная амортизация по прочим основным средствам
15
Начисленная амортизация по основным средствам,
полученным по финансовому лизингу
16
Начисленная амортизация по основным средствам,
предназначенным для сдачи в аренду
17
Начисленная амортизация по капитальным затратам по
арендованным зданиям
18
Начисленная амортизация по транспортным средствам
19
Лицензионное программное обеспечение, приобретенное
для целей основной деятельности банка и
соответствующее Международному стандарту финансовой
отчетности № 38
20
Коэффициент максимального размера инвестиций банка -
(k6)
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________ ______________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии - отчество)
__________ ________________
(подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «___» ___________ 20__ года
Место для печати
Приложение 23
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Правый верхний приложения в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расшифровка коэффициентов капитализации банков к
обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
на «___» __________ 20__ года
______________________________
(краткое наименование банка)
Сноска. Приложение 23 с изменениями, внесенными постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлениями Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.12.2012 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Обязательства перед нерезидентами Республики
Казахстан до востребования, в том числе
обязательства, по которым не установлен срок
осуществления расчетов
2
Срочные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан с первоначальным сроком
погашения до одного года включительно
3
Срочные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан с безусловным правом кредитора
требовать досрочного погашения обязательств, в том
числе срочные и условные депозиты банков, за
исключением срочных и условных депозитов физических
и юридических лиц
4
Обязательства перед филиалами и представительствами
иностранных компаний, осуществляющих свою деятельность
на территории Республики Казахстан, которые входят в
секторы экономики «другие финансовые организации
- код 5», «государственные нефинансовые организации
- код 6», «негосударственные нефинансовые организации
- код 7» и «некоммерческие организации, обслуживающие
домашние хозяйства - код 8» в соответствии с
постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 15 ноября 1999 года № 388 «Об
утверждении Правил применения кодов секторов экономики
и назначения платежей и представления сведений по
платежам в соответствии с ними» (зарегистрированным в
Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов под № 1011) (далее - постановление
№ 388)
5
Краткосрочные обязательства перед филиалами и
представительствами иностранных компаний,
осуществляющих свою деятельность на территории
Республики Казахстан (для расчета коэффициента k7),
которые входят в секторы экономики «другие
финансовые организации - код 5», «государственные
нефинансовые организации - код 6»,
«негосударственные нефинансовые организации - код
7» и «некоммерческие организации, обслуживающие
домашние хозяйства - код 8» в соответствии с
постановлением № 388
6
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан, являющимися международными
организациями, членом которых является Республика
Казахстан в соответствии с Законом Республики
Казахстан от 6 декабря 2001 года «О членстве
Республики Казахстан в Международном валютном
фонде, Международном банке реконструкции и
развития, Международной финансовой корпорации,
Международной ассоциации развития, Многостороннем
агентстве гарантии инвестиций, Международном центре
по урегулированию инвестиционных споров,
Европейском банке реконструкции и развития,
Азиатском банке развития, Исламском банке развития»
(далее - Закон от 6 декабря 2001 года), а также
Евразийским банком развития, созданным в
соответствии с Соглашением об учреждении
Евразийского банка развития от 12 января 2006 года
(далее - Евразийский банк развития)
7
Обязательства перед нерезидентами Республики
Казахстан, являющимися международными
организациями, членом которых является Республика
Казахстан в соответствии с Законом от 6 декабря
2001 года, а также Евразийским банком развития
8
Совокупные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан
9
Выпущенные банком в обращение ценные бумаги (за
исключением акций)
10
Ценные бумаги банка (за исключением акций),
выпущенные в соответствии с законодательством
Республики Казахстан в тенге
11
Выпущенные банком в обращение ценные бумаги (за
исключением акций), находящиеся у нерезидентов
Республики Казахстан
12
Обязательства дочернего банка – резидента
Республики Казахстан перед родительским банком –
нерезидентом Республики Казахстан по полученным
займам
13
Собственный капитал
14
Итого краткосрочных обязательств перед
нерезидентами
15
Максимальный лимит краткосрочных обязательств перед
нерезидентами
16
Обязательства перед нерезидентами, включаемые в
расчет коэффициента k8
17
Коэффициент капитализации банков к обязательствам
перед нерезидентами Республики Казахстан, (k8)
18
Обязательства перед нерезидентами и исламские
ценные бумаги, включаемые в расчет коэффициента k9
19
Коэффициент капитализации банков к обязательствам
перед нерезидентами Республики Казахстан, (k9)
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее): ____________________________________ ___________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: ______________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________ ______________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии - отчество)
_________ ________________
(подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «___» ___________ 20__ года
Место для печати

23-1-қосымша
Ескерту. 23-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
________________________________________
банктің атауы
20 __ жылғы «___» ___________
ішкі активтердің орташа айлық шамасының және қаражаттың
бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентінің есебі
Активтер
Есепті ай ішінде күндер бойынша ішкі активтер
Ішкі активтердің орташа айлық шамасы
1
2
3
n
1. Ақша мен салымдар
2. Берілген қарыздар
3. Борыштық бағалы қағаздар
4. Дебиторлық берешек
5. Жарғылық капиталға қатысу
6.Тазартылған бағалы металдар
7. Жылжымалы мүлік
8. Жылжымайтын мүлік
9. Материалдық емес активтер
10.Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс түзетулер, ішкі активтерге қалыптастырылған провизиялар (резервтер)
11. Ішкі активтер бойынша мерзімі өткен берешек
Ішкі активтердің орташа айлық шамасының жиынтығы
Айдағы жұмыс күндер саны  _____________________________________
Ішкі активтердің орташа айлық шамасы    __________________________
Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасы _________________
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________    ___________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)             (қолы)
Бас бухгалтер: _______________________________    ___________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)         (қолы)
Орындаушы:    _____________    ____________________________________
(лауазымы)      (тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)
__________________    _____________________
(қолы)                 (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20 __ жылғы «____» _____________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2009 жылғы
27 наурыздағы № 67 қаулысына
23-2-қосымша
Ескерту. 23-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Нысан
________________________________________
банктің атауы
20 __ жылғы «____» _____________
ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасының есебі
Міндеттемелер
Есепті айдың ішінде күндер бойынша ішкі міндеттемелер
1
2
3
...
n

Приложение 23-1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Постановление дополнено приложением 23-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________________________________
наименование банка
Расчет
среднемесячной величины внутренних активов и коэффициента
размещения части средств во внутренние активы
на «___» ___________ 20 __ года
Активы
Внутренние активы по
датам в течение
отчетного месяца
Среднемесяч-
ная величина
внутренних
активов
1
2
3
n
1. Деньги и вклады
2. Займы выданные
3. Долговые ценные бумаги
4. Дебиторская
задолженность
5. Участие в уставном
капитале
6. Аффинированные
драгоценные металлы
7. Движимое имущество
8. Недвижимое имущество
9. Нематериальные активы
10. Начисленное
вознаграждение,
дисконты, премии,
положительные/отрицательные
корректировки справедливой
стоимости, провизии
(резервы), сформированные
на внутренние активы
11. Просроченная
задолженность по внутренним
активам
Итого величина
среднемесячных внутренних
активов
Количество рабочих дней в месяце ______________________________
Среднемесячная величина внутренних активов ____________________
Среднемесячная величина внутренних и иных обязательств _______
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее):
_________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)          (подпись)
Главный бухгалтер: _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ________________ _________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии отчество)
__________________ _____________________
(подпись)       (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» ___________ 20__ года
Место для печати
Приложение 23-2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма
Сноска. Постановление дополнено приложением 23-2 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________________________________
наименование банка
Расчет
среднемесячной величины внутренних и иных обязательств
на «____» _____________ 20 __ год
Обязательства
Внутренние обязательства по датам
в течение отчетного месяца
1
2
3
...
n

1. Салымдар
2. Алынған қарыздар
3. Кредиторлық берешек
Ішкі міндеттемелердің орташа айлық шамасының  жиынтығы
4. Реттелген борыш
5. Банк шетел валютасында шығарған борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда, банк шығарған борыштық бағалы қағаздары
6. Мерзімсіз қаржы құралдары
7. Есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнды оң/теріс түзетулер
8. Ішкі және өзге міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешек
Орташа айлық ішкі міндеттемелердің, реттелген борыштың орташа айлық шамасының, банк шығарған борыштық бағалы қағаздардың орташа айлық шамасының, мерзімсіз қаржы құралдарының орташа айлық шамасының жиынтық сомасы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________    ___________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)            (қолы)
Бас бухгалтер: _______________________________    ___________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)          (қолы)
Орындаушы:    _____________    ____________________________________
(лауазымы)     (тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)
__________________    _____________________
(қолы)                 (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20 __ жылғы «____» _____________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2009 жылғы
27 наурыздағы № 67 қаулысына
24-қосымша

1. Вклады
2. Займы полученные
3. Кредиторская задолженность
Итого величина среднемесячных
внутренних обязательств
4. Субординированный долг
5. Долговые ценные бумаги,
выпущенные банком, за исключением
долговых ценных бумаг, выпущенных
банком в иностранной валюте
6. Бессрочные финансовые
инструменты
7. Начисленное вознаграждение,
дисконты, премии,
положительные/отрицательные
корректировки справедливой
стоимости
8. Просроченная задолженность по
внутренним и иным обязательствам
Итого сумма среднемесячных
внутренних обязательств,
среднемесячной величины
субординированного долга,
среднемесячной величины выпущенных
банком долговых ценных бумаг,
среднемесячной величины бессрочных
финансовых инструментов
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее):
_________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)      (подпись)
Главный бухгалтер: _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: _____________ ____________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии отчество)
__________________ _____________________
(подпись)        (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» _____________ 20 __ года
Место для печати
Приложение 24
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 67
Форма

Ескерту. 24-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 383 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 25.02.2013 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Нысан
____________________________________
(банктің қысқа атауы)
20__ жылғы «____» _______
пруденциалдық нормативтерді есептеуге арналған қосымша мәліметтер
(мың теңгемен)
1
Белгінің атауы
Сомасы
Ұсыну кезеңділігі
1
2
3
4
8001
Қолма-қол ақша
ай сайын
8002
Standard & Poor’s  агенттігінің «АА-»-тен төмен емес рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің қолма-қол шетел валютасы
ай сайын
8003
Тазартылған бағалы металдар
ай сайын
8004
Қазақстан Республикасының Үкіметіне талаптар
ай сайын
8005
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
ай сайын
8006
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне талаптар
ай сайын
8007
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
ай сайын
8008
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес деңгейдегі рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
ай сайын
8009
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына салықтар мен бюджетке басқа төлемдер бойынша талаптар
ай сайын
8010
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктегі салымдар
ай сайын
8011
Қазақстан Республикасының ұлттық холдингі, ұлттық басқарушы холдингі – оригинатор құрған арнайы исламдық қаржы компаниясы шығарған исламдық бағалы қағаздары
ай сайын
8012
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздары
8013
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздары
ай сайын

Сноска. Приложение 24 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.02.2013 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов
на «___» __________ 20____ года
____________________________________
(краткое наименование банка)
(в тысячах тенге)
1
Наименование признака
Сумма
Периодичность
представления
1
2
3
4
8001
Наличные тенге
ежемесячно
8002
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже «АА-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно
8003
Аффинированные драгоценные металлы
ежемесячно
8004
Требования к Правительству Республики
Казахстан
ежемесячно
8005
Требования к центральным правительствам
стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже
«АА-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8006
Требования к Национальному Банку
Республики Казахстан
ежемесячно
8007
Требования к центральным банкам стран, с
суверенным рейтингом не ниже «АА-»
агентства Standard & Poor’s или рейтингом
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8008
Требования к международным финансовым
организациям, с рейтингом не ниже «АА-»
агентства Standard & Poor’s или рейтингом
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8009
Требования к местным органам власти
Республики Казахстан по налогам и другим
платежам в бюджет
ежемесячно
8010
Вклады в Национальном Банке Республики
Казахстан
ежемесячно
8011
Исламские ценные бумаги, выпущенные
исламской специальной финансовой
компанией, созданной оригинатором -
национальным холдингом, национальным
управляющим холдингом Республики Казахстан
ежемесячно
8012
Исламские ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами иностранных государств,
суверенный рейтинг которых не ниже «АА-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8013
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми организациями,
имеющими рейтинг не ниже «АА-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно

8014
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен деңгейдегі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
ай сайын
8015
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
ай сайын
8016
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
ай сайын
8017
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
ай сайын
8018
Қазақстан Республикасының жергілікті билік органдарына талаптар
ай сайын
8019
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
ай сайын
8020
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар ұйымдарға талаптар
ай сайын
8021
Standard & Poor's агенттігінің «"А+»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8022
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейінгі рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8023
Дауыс беруші акцияларының (қатысу үлестерінің) 100 пайызы ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, оригинатор - ұлттық холдингі, ұлттық басқарушы холдингі құрған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған исламдық бағалы қағаздары
ай сайын
8024
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8025
Standard & Poor's агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын

8014
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже «АА-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8015
Требования к центральным правительствам
стран, имеющих суверенный рейтинг от «А+»
до «А-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8016
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг от «А+» до «А-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8017
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг от «А+» до
«А-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8018
Требования к местным органам власти
Республики Казахстан
ежемесячно
8019
Требования к местным органам власти стран,
имеющих суверенный рейтинг не ниже «АА-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8020
Требования к организациям, имеющим рейтинг
не ниже «АА-» агентства Standard & Poor’s
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8021
Исламские ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от «А+» до «А-» агентства Standard
& Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
ежемесячно
8022
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми организациями,
имеющими рейтинг от «А+» до «А-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно
8023
Исламские ценные бумаги, выпущенные
исламской специальной финансовой
компанией, созданной оригинатором -
национальным холдингом, национальным
управляющим холдингом, юридическими
лицами, 100 процентов голосующих акций
(долей участия) которых принадлежат
национальному управляющему холдингу
ежемесячно
8024
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран, суверенный
рейтинг которых не ниже «АА-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно
8025
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями, имеющими рейтинг не ниже
«АА-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно

8026
Тазартылмаған бағалы металдар
ай сайын
8027
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВВ-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
ай сайын
8028
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВВ-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
ай сайын
8029
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВВ-»-ке дейінгі рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
ай сайын
8030
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейінгіден төмен емес тәуелсіз рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
ай сайын
8031
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейінгі рейтингісі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар ұйымдарға талаптар
ай сайын
8032
Мынадай талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары: берілген ипотекалық тұрғын үй қарызы сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының қоса алғанда 50 пайызынан аспайды
ай сайын
8033
Мынадай талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары: берілген ипотекалық тұрғын үй қарызы сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 51-ден 60-қа дейін қоса алғандағы пайыз аралығында болады
ай сайын
8034
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВВ-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8035
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВВ-»-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8036
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейіннен төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8037
Standard & Poor's агенттігінің «А+»-тен «А-»-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8038
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ+»-тен «В-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне қойылатын талаптар
ай сайын

8026
Неаффинированные драгоценные металлы
ежемесячно
8027
Требования к центральным правительствам
стран, имеющих суверенный рейтинг от
«ВВВ+» до «ВВВ-» агентства Standard &
Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
ежемесячно
8028
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг от «ВВВ+» до
«ВВВ-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8029
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг от «ВВВ+» до
«ВВВ-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8030
Требования к местным органам власти стран,
имеющих суверенный рейтинг не ниже от «А+»
до «А-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8031
Требования к организациям, имеющим рейтинг
от «А+» до «А-» агентства Standard &
Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
ежемесячно
8032
Ипотечные жилищные займы, соответствующие
условию: отношение суммы предоставленного
ипотечного жилищного займа к стоимости
залога не превышает 50 процентов
включительно от стоимости залога
ежемесячно
8033
Ипотечные жилищные займы, соответствующие
условию: отношение суммы предоставленного
ипотечного жилищного займа к стоимости
залога находится в пределах от 51 до 60
процентов включительно от стоимости залога
ежемесячно
8034
Исламские ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ+» до «ВВВ-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно
8035
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми организациями,
имеющими рейтинг от «ВВВ+» до «ВВВ-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8036
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже от «А+» до «А-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8037
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями, имеющими рейтинг от «А+» до
«А-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8038
Требования к центральным правительствам
стран, имеющих суверенный рейтинг от «ВВ+»
до «В-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно

8039
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ+»-тен «В-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне талаптар
ай сайын
8040
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ+»-тен «В-»-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингілік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
ай сайын
8041
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+» -тен «ВВ-»-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
ай сайын
8042
Standard & Poor's агенттігінің «А-»-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВ-»-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға талаптар
ай сайын
8043
Тәуекелдің III және V топтарына жатқызылғандардан басқа жеке тұлғаларға талаптар
ай сайын
8044
Басқа да ипотекалық тұрғын үй қарыздары
ай сайын
8045
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ+»-тен «В-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8046
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВ-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингілік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8047
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ+»-тен «В-»-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингілік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8048
Standard & Poor's агенттігінің «А-»-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдар, тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент ұйымдар және Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ+»-тен «ВВ-»-ке дейінгі рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын

8039
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг от «ВВ+» до
«В-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8040
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг от «ВВ+» до
«В-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и
международным финансовым организациям, не
имеющим соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8041
Требования к местным органам власти стран,
имеющих рейтинг от «ВВВ+» до «ВВ-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8042
Требования к организациям-резидентам,
имеющим рейтинг ниже «А-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, организациям-резидентам, не
имеющим соответствующей рейтинговой
оценки, и организациям-нерезидентам,
имеющим рейтинг от «ВВВ+» до «ВВ-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8043
Требования к физическим лицам, за
исключением отнесенных к III и V группам
риска
ежемесячно
8044
Прочие ипотечные жилищные займы
ежемесячно
8045
Исламские ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВ+» до «В-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8046
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран, имеющих
суверенный рейтинг от «ВВВ+» до «ВВ-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8047
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми организациями,
имеющими рейтинг от «ВВ+» до «В-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и международными
финансовыми организациями, не имеющими
соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8048
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями резидентами, имеющими
рейтинг ниже «А-» агентства Standard &
Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
организациями-резидентами, не имеющими
соответствующей рейтинговой оценки, и
организациями-нерезидентами, имеющими
рейтинг от «ВВВ+» до «ВВ-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно

8049
Төлемдер бойынша есеп айырысу
ай сайын
8050
Негізгі құрал-жабдықтар
ай сайын
8051
Материалдық қорлар
ай сайын
8052
Банк инвестицияларын қоспағанда, акциялар (жарғылық капиталдағы үлесі) және заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар бөлігінде әділ құны бойынша есепке алынатын инвестициялар
ай сайын
8053
Банктің негізгі қызметінің мақсаттарына сатып алынған және 38 Халықаралық қаржылық есептілік стандартына сәйкес келетін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз ету
ай сайын
8054
Standard & Poor's агенттігінің «В-»-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне талаптар
ай сайын
8055
Standard & Poor's агенттігінің «В-»-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне талаптар
ай сайын
8056
Standard & Poor's агенттігінің «В-»-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына талаптар
ай сайын
8057
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ-»-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына талаптар
ай сайын
8058
Шетел мемлекеттерінің аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе шетел мемлекеттерінің азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместеріне талаптар
ай сайын
8059
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ-»-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға және тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент емес ұйымдарға талаптар
ай сайын
8060
Standard & Poor's агенттігінің «В-»-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8061
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ-»-тен төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8062
Standard & Poor's агенттігінің «В-»-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8063
Standard & Poor's агенттігінің «ВВ-»-тен төмен рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдар және тиісті рейтингілік бағасы жоқ резидент емес ұйымдар шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын

8049
Расчеты по платежам
ежемесячно
8050
Основные средства
ежемесячно
8051
Материальные запасы
ежемесячно
8052
Инвестиции, учитываемые по справедливой
стоимости, в части акций (долей участия в
уставном капитале) и вложений в
субординированный долг юридических лиц, за
исключением инвестиций банка
ежемесячно
8053
Лицензионное программное обеспечение,
приобретенное для целей основной
деятельности банка и соответствующее
Международному стандарту финансовой
отчетности 38
ежемесячно
8054
Требования к центральным правительствам
стран, имеющих суверенный рейтинг ниже
«В-» агентства Standard & Poor’s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
ежемесячно
8055
Требования к центральным банкам стран,
имеющих суверенный рейтинг ниже «В-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8056
Требования к международным финансовым
организациям, имеющим рейтинг ниже «В-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8057
Требования к местным органам власти стран,
имеющих суверенный рейтинг ниже «ВВ-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8058
Требования к нерезидентам Республики
Казахстан, являющимся юридическими лицами,
зарегистрированными на территории
иностранных государств1, или гражданами
иностранных государств1
ежемесячно
8059
Требования к организациям-нерезидентам,
имеющим рейтинг ниже «ВВ-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и организациям-нерезидентам, не
имеющим соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно
8060
Исламские ценные бумаги, выпущенные
центральными правительствами стран,
имеющих суверенный рейтинг ниже «В-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежемесячно
8061
Исламские ценные бумаги, выпущенные
местными органами власти стран, суверенный
рейтинг которых ниже «ВВ-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно
8062
Исламские ценные бумаги, выпущенные
международными финансовыми организациями,
имеющими рейтинг ниже «В-» агентства
Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств
ежемесячно
8063
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями-нерезидентами, имеющими
рейтинг ниже «ВВ-» агентства Standard &
Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств, и
организациями-нерезидентами, не имеющими
соответствующей рейтинговой оценки
ежемесячно

8064
Шетел мемлекеттерінің аумағында тіркелген1 Қазақстан Республикасының резидент емес ұйымдары шығарған исламдық бағалы қағаздар
ай сайын
8065
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
ай сайын
8066
Кастодиан шарты талаптарының негізінде қабылданған инвестицияланбаған қаражат қалдықтары
ай сайын
8067
Нұсқаулықтың 3-тармағына сәйкес заңды тұлғаның акцияларына банктің инвестициялары
ай сайын
8068
Нұсқаулықтың 3-тарауына сәйкес банк алдындағы кез келген міндеттемелер бойынша бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша қатынастағы өзара байланысы бар қарыз алушылар тобының жиынтық берешегі
ай сайын
8069
Банкпен айрықша қатынаспен байланыстағы барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
ай сайын
8070
Нұсқаулықтың 33-1-тармағында көрсетілген тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша бланктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не банктiң ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Standard & Poor's агенттiгiнiң рейтингiсі немесе одан басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне талаптарды және Standard & Poor's агенттiгiнiң «А» рейтингiнен төмен емес рейтингi немесе одан басқа рейтингілік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингiсі бар резидент еместерді қоспағанда, Standard & Poor's агенттігінің «А» рейтингісінен төмен емес немесе бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингісі бар резидент еместерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының оффшор аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын резидент еместері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
ай сайын
8071
Әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын банктің бір қарызшыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасы
ай сайын
8072
Нұсқаулықтың 41, 44-тармақтарына сәйкес жоғары өтімді активтер
ай сайын
8073
Нұсқаулықтың 43, 44-тармақтарына сәйкес жеті күнге дейін өтелгенге дейінгі қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
ай сайын
8074
Нұсқаулықтың 42, 44-тармақтарына сәйкес бір айға дейін өтелгенге дейінгі қалған мерзімін қоса алғанда өтімді активтер
ай сайын
8075
Нұсқаулықтың 43, 44-тармақтарына сәйкес бір айға дейін өтелгенге дейінгі қалған мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
ай сайын

8064
Исламские ценные бумаги, выпущенные
организациями-нерезидентами Республики
Казахстан, зарегистрированными на
территории иностранных государств1
ежемесячно
8065
Активы, финансируемые за счет средств,
привлеченных по договору об инвестиционном
депозите
ежемесячно
8066
Неинвестированные остатки средств,
принятые на условиях кастодиального
договора
ежемесячно
8067
Инвестиции банка в акции юридического лица
в соответствии с пунктом 3 Инструкции
ежемесячно
8068
Совокупная задолженность одного заемщика
или группы взаимосвязанных заемщиков,
связанных с банком особыми отношениями по
любому виду обязательств перед банком
согласно главе 3 Инструкции
ежемесячно
8069
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным
с банком особыми отношениями
ежемесячно
8070
Максимальная сумма бланкового займа,
необеспеченных условных обязательств перед
заемщиком либо за заемщика в пользу третьих
лиц, по которым у банка могут возникнуть
требования к заемщику в течение текущего и
двух последующих месяцев, по обязательствам
соответствующих заемщиков, указанных в
пункте 33-1 Инструкции, а также обязательств
нерезидентов Республики Казахстан,
зарегистрированных или являющихся гражданами
оффшорных зон, за исключением требований к
резидентам Республики Казахстан с рейтингом
агентства Standard & Poor’s или рейтингом
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств не более чем на один
пункт ниже суверенного рейтинга Республики
Казахстан и нерезидентов, имеющих рейтинг не
ниже «А» агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, за исключением
нерезидентов с рейтингом не ниже «А»
агентства Standard & Poor’s или рейтингом
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, в отношении одного
заемщика или группы взаимосвязанных
заемщиков
ежемесячно
8071
Совокупная сумма рисков банка на одного
заемщика, размер каждого из которых
превышает 10 процентов от собственного
капитала банка
ежемесячно
8072
Высоколиквидные активы в соответствии с
пунктами 41, 44 Инструкции
ежемесячно
8073
Срочные обязательства с оставшимся сроком
до погашения до семи дней включительно в
соответствии с пунктами 43, 44 Инструкции
ежемесячно
8074
Ликвидные активы с оставшимся сроком до
погашения до одного месяца включительно в
соответствии с пунктами 42, 44 Инструкции
ежемесячно
8075
Срочные обязательства с оставшимся сроком
до погашения до одного месяца включительно
в соответствии с пунктами 43, 44
Инструкции
ежемесячно

8076
Нұсқаулықтың 42, 44-тармақтарына сәйкес үш айға дейін өтелгенге дейінгі қалған мерзімімен өтімді активтер
ай сайын
8077
Нұсқаулықтың 43, 44-тармақтарына сәйкес үш айға дейін өтелгенге дейін қалған мерзімімен мерзімді міндеттемелер
ай сайын
8078
Жіктелмейтін активтерге құрылған провизиялар
ай сайын
8079
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы талап етілгенге дейінгі міндеттемелер, оның ішінде есеп айырысу мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
ай сайын
8080
Бір жылға дейінгі бастапқы өтеу мерзімімен Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы мерзімді міндеттемелер
ай сайын
8081
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы кредитордың міндеттемелерді мерзімнен бұрын өтеуді талап ету сөзсіз құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін қоспағанда, банктердің мерзімді және шартты депозиттері
ай сайын
8082
N 388 қаулысына сәйкес экономиканың мынадай: «басқа қаржылық ұйымдар - код 5», «мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - код 6», «мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - код 7», «үй шаруашылығына қызмет ететін коммерциялық емес ұйымдар - код 8» секторларына кіретін, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын шетел компаниялары филиалдарының және өкілдіктерінің алдындағы міндеттемелер
ай сайын
8083
2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңға сәйкес Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын, халықаралық ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместері, сондай-ақ Еуразиялық даму банкі алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
ай сайын
8084
2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңға сәйкес Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын, халықаралық ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместері, сондай-ақ Еуразиялық даму Банкі алдындағы міндеттемелер
ай сайын
8085
Нарықтық бағаның өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын позициялардың сомасы
ай сайын
8086
Нарықтық бағаның өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша қысқа позициялардың сомасы
ай сайын
8087
Соңғы өткен үш жылда жалпы жылдық кірісінің орташа мөлшері
ай сайын
8088
Нұсқаулықтың 20-тармағына сәйкес ашық валюталық позициялардың сомасы
ай сайын
8089
Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы жиынтық міндеттемелер
ай сайын
8090
№ 388 қаулысына сәйкес экономиканың мынадай: «басқа қаржылық ұйымдар - код 5», «мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар - код 6», «мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар - код 7», «үй шаруашылығына қызмет ететін коммерциялық емес ұйымдар - код 8» секторларына кіретін, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын шетел компаниялары филиалдарының және өкілдіктерінің алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер (k7 коэффициентін есептеу үшін)
ай сайын

8076
Ликвидные активы с оставшимся сроком до
погашения до трех месяцев включительно в
соответствии с пунктами 42, 44 Инструкции
ежемесячно
8077
Срочные обязательства с оставшимся сроком
до погашения до трех месяцев включительно
в соответствии с пунктами 43, 44 Инструкции
ежемесячно
8078
Провизии, созданные на неклассифицируемые
активы
ежемесячно
8079
Обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан до востребования, в
том числе обязательства, по которым не
установлен срок осуществления расчетов
ежемесячно
8080
Срочные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан с первоначальным
сроком погашения до одного года
включительно
ежемесячно
8081
Срочные обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан с безусловным правом
кредитора требовать досрочного погашения
обязательств, в том числе срочные и
условные депозиты банков, за исключением
срочных и условных депозитов физических и
юридических лиц
ежемесячно
8082
Обязательства перед филиалами и
представительствами иностранных компаний,
осуществляющих свою деятельность на
территории Республики Казахстан, которые
входят в секторы экономики «другие
финансовые организации - код 5»,
«государственные нефинансовые организации
- код 6», «негосударственные нефинансовые
организации - код 7» и «некоммерческие
организации, обслуживающие домашние
хозяйства - код 8» в соответствии с
постановлением № 388
ежемесячно
8083
Краткосрочные обязательства перед
нерезидентами Республики Казахстан,
являющимися международными организациями,
членом которых является Республика
Казахстан в соответствии с Законом от 6
декабря 2001 года, а также Евразийским
банком развития
ежемесячно
8084
Обязательства перед нерезидентами
Республики Казахстан, являющимися
международными организациями, членом
которых является Республика Казахстан в
соответствии с Законом от 6 декабря 2001
года, а также Евразийским банком развития
ежемесячно
8085
Сумма длинных позиций по финансовым
инструментам с рыночным риском, связанным
с изменением рыночной стоимости
ежемесячно
8086
Сумма коротких позиций по финансовым
инструментам с рыночным риском, связанным
с изменением рыночной стоимости
ежемесячно
8087
Средняя величина годового валового дохода
за последние истекшие три года
ежемесячно
8088
Сумма открытых валютных позиций в
соответствии с пунктом 20 Инструкции
ежемесячно
8089
Совокупные обязательства перед
нерезидентами Республики Казахстан
ежемесячно
8090
Краткосрочные обязательства перед
филиалами и представительствами
иностранных компаний, осуществляющих свою
деятельность на территории Республики
Казахстан (для расчета коэффициента k7),
которые входят в секторы экономики «другие
финансовые организации - код 5»,
«государственные нефинансовые организации
- код 6», «негосударственные нефинансовые
организации - код 7» и «некоммерческие
организации, обслуживающие домашние
хозяйства - код 8» в соответствии с
постановлением № 388
ежемесячно

8091
Қазақстан Республикасының банктерінде және Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктердегі бір түнге орналастырылған салымдар
күн сайын
8092
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етілгенге дейінгі салымдар
күн сайын
8093
7 күнге дейінгі өтеу мерзімімен Ұлттық Банктегі мерзімді депозиттер
күн сайын
8094
Қазақстан Республикасының банктеріндегі және Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ-»-тен төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
күн сайын
8095
Дауыс беруші акцияларының (қатысу үлестерінің) 100 пайызы ұлттық басқарушы холдингке тиесілі, оригинатор ұлттық холдингпен, ұлттық басқарушы холдингімен, заңды тұлғалармен құрылған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған исламдық бағалы қағаздар
күн сайын
8096
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ-»-тен төмен емес тәуелсіз ұзақ мерзімді рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің исламдық бағалы қағаздары
күн сайын
8097
Standard & Poor's агенттігінің «ВВВ-»-тен төмен емес рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің исламдық бағалы қағаздары
күн сайын
8098
Банк кастодиан шарттарының негізінде сақтауға қабылдаған және сенімгерлік басқару туралы шарттардың негізінде сенімгерлік басқаруға қабылдаған инвестицияланбаған қаражат қалдықтары
күн сайын
8099
Кредитордың міндеттемелерді мерзімнен бұрын өтеуді талап етуге сөзсіз құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін, тазартылған бағалы металдарды қоспағанда, банктердің мерзімді және шартты депозиттері
күн сайын
8100
Басқа талап етілгенге дейінгі міндеттемелер, оның ішінде ағымдағы өтімділік коэффициентінің есебіне кіретін, есептесуді жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
күн сайын
8101
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банктің иеленуіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен;  Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын

8091
Вклады, размещенные на одну ночь в банках
Республики Казахстан и
банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный
рейтинг не ниже «ВВВ-» агентства Standard
& Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
ежедневно
8092
Вклады до востребования в Национальном
Банке Республики Казахстан
ежедневно
8093
Срочные депозиты в Национальном Банке со
сроком погашения до 7 дней
ежедневно
8094
Вклады до востребования в банках
Республики Казахстан и банках-нерезидентах
Республики Казахстан, имеющих долгосрочный
рейтинг не ниже «ВВВ-» агентства Standard
& Poor’s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
ежедневно
8095
Исламские ценные бумаги, выпущенные
исламской специальной финансовой
компанией, созданной оригинатором -
национальным холдингом, национальным
управляющим холдингом, юридическими
лицами, 100 процентов голосующих акций
(долей участия) которых принадлежат
национальному управляющему холдингу
ежедневно
8096
Исламские ценные бумаги стран, имеющих
суверенный долгосрочный рейтинг в
иностранной валюте не ниже «ВВВ-»
агентства Standard & Poor’s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежедневно
8097
Исламские ценные бумаги иностранных
эмитентов, имеющих рейтинг не ниже «ВВВ-»
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
ежедневно
8098
Неинвестированные остатки средств,
принятые банком на хранение на основании
кастодиальных договоров и принятые в
доверительное управление на основании
договоров о доверительном управлении
ежедневно
8099
Срочные обязательства с безусловным правом
кредитора требовать досрочного погашения
обязательств, в том числе срочные и
условные депозиты банков, за исключением
срочных и условных депозитов физических и
юридических лиц, аффинированных
драгоценных металлов
ежедневно
8100
Прочие обязательства до востребования, в
том числе обязательства, по которым не
установлен срок осуществления расчета,
включаемые в расчет коэффициента текущей
ликвидности
ежедневно
8101
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка;
ценными бумагами Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики
Казахстан, акционерного общества «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына», центральных правительств
и центральных банков иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard Poor s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, выданные в
пользу лиц, входящих в I группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8102
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банктің иеленуіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен;  Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8103
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банктің иеленуіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен;  Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8104
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банктің иеленуіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен;  Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын

8102
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка;
ценными бумагами Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики
Казахстан, акционерного общества «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына», центральных правительств
и центральных банков иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard Poor s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, выданные в
пользу лиц, входящих в II группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8103
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка;
ценными бумагами Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики
Казахстан, акционерного общества «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына», центральных правительств
и центральных банков иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard Poor s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, выданные в
пользу лиц, входящих в III группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8104
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка;
ценными бумагами Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики
Казахстан, акционерного общества «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына», центральных правительств
и центральных банков иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard Poor s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, выданные в
пользу лиц, входящих в IV группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8105
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банктің иеленуіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен;  Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-»-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8106
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» немесе одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды, Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген жоғары өтімді басқа да бағалы қағаздарды иемдену не сату бойынша кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
ай сайын
8107
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» немесе одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды, Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген жоғары өтімді басқа да бағалы қағаздарды иемдену не сату бойынша кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
ай сайын
8108
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» немесе одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды, Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген жоғары өтімді басқа да бағалы қағаздарды иемдену не сату бойынша кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
ай сайын

8105
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка;
ценными бумагами Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики
Казахстан, акционерного общества «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына», центральных правительств
и центральных банков иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг не
ниже «АА-» агентства Standard Poor s или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, выданные в
пользу лиц, входящих в V группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8106
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан, акционерным обществом «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына» или ценных бумаг,
выпущенных центральными правительствами и
центральными банками иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг на
уровне «АА-» и выше агентства Standard
Poor s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
прочих высоколиквидных ценных бумаг,
предусмотренных пунктом 9 Инструкции,
заключенные с контрпартнерами, входящими в
I группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8107
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан, акционерным обществом «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына» или ценных бумаг,
выпущенных центральными правительствами и
центральными банками иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг на
уровне «АА-» и выше агентства Standard
Poor s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
прочих высоколиквидных ценных бумаг,
предусмотренных пунктом 9 Инструкции,
заключенные с контрпартнерами, входящими в
II группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8108
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан, акционерным обществом «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына» или ценных бумаг,
выпущенных центральными правительствами и
центральными банками иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг на
уровне «АА-» и выше агентства Standard
Poor s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
прочих высоколиквидных ценных бумаг,
предусмотренных пунктом 9 Инструкции,
заключенные с контрпартнерами, входящими в
III группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно

8109
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» немесе одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды, Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген жоғары өтімді басқа да бағалы қағаздарды иемдену не сату бойынша кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
ай сайын
8110
Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» немесе одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды, Нұсқаулықтың 9-тармағында көзделген жоғары өтімді басқа да бағалы қағаздарды иемдену не сату бойынша кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін қарсы әріптестермен жасалған шартты (ықтимал) міндеттемелер
ай сайын
8111
Міндеттемелері мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейідегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен), Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін, банктің иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен қамтамасыз етілген, банктің қаржы міндеттемелерінсіз банк аккредитивтері
ай сайын
8112
Міндеттемелері мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдерімен (кепілдемелерімен), Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін, банктің иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен қамтамасыз етілген, банктің қаржы міндеттемелерінсіз банк аккредитивтері
ай сайын

8109
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан, акционерным обществом «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына» или ценных бумаг,
выпущенных центральными правительствами и
центральными банками иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг на
уровне «АА-» и выше агентства Standard
Poor s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
прочих высоколиквидных ценных бумаг,
предусмотренных пунктом 9 Инструкции,
заключенные с контрпартнерами, входящими в
IV группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8110
Условные (возможные) обязательства по
приобретению либо продаже ценных бумаг,
выпущенных Правительством Республики
Казахстан, Национальным Банком Республики
Казахстан, акционерным обществом «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына» или ценных бумаг,
выпущенных центральными правительствами и
центральными банками иностранных
государств, имеющих суверенный рейтинг на
уровне «АА-» и выше агентства Standard
Poor s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств,
прочих высоколиквидных ценных бумаг,
предусмотренных пунктом 9 Инструкции,
заключенные с контрпартнерами, входящими в
V группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8111
Аккредитивы банка: без финансовых
обязательств банка; обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
уверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
правительства Республики Казахстан,
Национального Банка Республики Казахстан,
акционерного общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка,
входящими в I группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно
8112
Аккредитивы банка: без финансовых
обязательств банка; обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
Правительства Республики Казахстан,
Национального Банка Республики Казахстан,
акционерного общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка,
входящими в II группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно

8113
Міндеттемелері мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдерімен (кепілдемелерімен), Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін, банктің иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен қамтамасыз етілген, банктің қаржы міндеттемелерінсіз банк аккредитивтері
ай сайын
8114
Міндеттемелері мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдерімен (кепілдемелерімен), Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін, банктің иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен қамтамасыз етілген, банктің қаржы міндеттемелерінсіз банк аккредитивтері
ай сайын
8115
Міндеттемелері мыналармен: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдерімен (кепілдемелерімен), Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейіндегі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін, банктің иелігіне берілген ақшамен немесе тазартылған бағалы металдармен қамтамасыз етілген, банктің қаржы міндеттемелерінсіз банк аккредитивтері
ай сайын

8113
Аккредитивы банка: без финансовых
обязательств банка; обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
Правительства Республики Казахстан,
национального Банка Республики Казахстан,
акционерного общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка,
входящими в III группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно
8114
Аккредитивы банка: без финансовых
обязательств банка; обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
Правительства Республики Казахстан,
Национального Банка Республики Казахстан,
акционерного общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка,
входящими в IV группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно
8115
Аккредитивы банка: без финансовых
обязательств банка; обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) Правительства
Республики Казахстан, Национального Банка
Республики Казахстан, акционерного
общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
Правительства Республики Казахстан,
Национального Банка Республики Казахстан,
акционерного общества «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына»,
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; деньгами или
аффинированными драгоценными металлами,
предоставленными в распоряжение банка,
входящими в V группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно

8116
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін, банк талабы бойынша кез келген сәтте жойылуға жататын қарыздар мен салымдарды банктің болашақта орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8117
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін, банк талабы бойынша кез келген сәтте жойылуға жататын қарыздар мен салымдарды банктің болашақта орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8118
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін, банк талабы бойынша кез келген сәтте жойылуға жататын қарыздар мен салымдарды банктің болашақта орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8119
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін, банк талабы бойынша кез келген сәтте жойылуға жататын қарыздар мен салымдарды банктің болашақта орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8120
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін, банк талабы бойынша кез келген сәтте жойылуға жататын қарыздар мен салымдарды банктің болашақта орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8121
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін, банктің еншілес ұйымдарының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8122
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін, банктің еншілес ұйымдарының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8123
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін, банктің еншілес ұйымдарының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8124
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін, банктің еншілес ұйымдарының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8125
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін, банктің еншілес ұйымдарының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8126
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалармен жасалған, банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған кепілдіктер
ай сайын

8116
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов, подлежащие отмене в любой момент
по требованию банка, входящими в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8117
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов, подлежащие отмене в любой момент
по требованию банка, входящими в II группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8118
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов, подлежащие отмене в любой момент
по требованию банка, входящими в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8119
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов, подлежащие отмене в любой момент
по требованию банка, входящими в IV группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8120
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов, подлежащие отмене в любой момент
по требованию банка, входящими в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8121
Гарантии и поручительства банка, выданные
в пользу дочерних организаций банка,
входящих в I группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска при привлечении
через них внешних займов и размещении
обязательств банка
ежемесячно
8122
Гарантии и поручительства банка, выданные
в пользу дочерних организаций банка,
входящих в II группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска при
привлечении через них внешних займов и
размещении обязательств банка
ежемесячно
8123
Гарантии и поручительства банка, выданные
в пользу дочерних организаций банка,
входящих в III группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска при
привлечении через них внешних займов и
размещении обязательств банка
ежемесячно
8124
Гарантии и поручительства банка, выданные
в пользу дочерних организаций банка,
входящих в IV группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска при
привлечении через них внешних займов и
размещении обязательств банка
ежемесячно
8125
Гарантии и поручительства банка, выданные
в пользу дочерних организаций банка,
входящих в V группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска при привлечении
через них внешних займов и размещении
обязательств банка
ежемесячно
8126
Гарантии, принятые банком в обеспечение
выданного займа, заключенные с лицами,
входящими в I группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно

8127
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалармен жасалған, банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған кепілдіктер
ай сайын
8128
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалармен жасалған, банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған кепілдіктер
ай сайын
8129
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалармен жасалған, банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған кепілдіктер
ай сайын
8130
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалармен жасалған, банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған кепілдіктер
ай сайын
8131
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан кем өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8132
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан кем өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8133
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан кем өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8134
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан кем өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8135
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан кем өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8136
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін қарыз алушылардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын

8127
Гарантии, принятые банком в обеспечение
выданного займа, заключенные с лицами,
входящими вo II группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно
8128
Гарантии, принятые банком в обеспечение
выданного займа, заключенные с лицами,
входящими в III группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно
8129
Гарантии, принятые банком в обеспечение
выданного займа, заключенные с лицами,
входящими в IV группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно
8130
Гарантии, принятые банком в обеспечение
выданного займа, заключенные с лицами,
входящими в V группу активов, взвешенных
по степени кредитного риска
ежемесячно
8131
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения менее 1 года,
заключенные с лицами, входящими в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8132
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения менее 1 года,
заключенные с лицами, входящими в II
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8133
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения менее 1 года,
заключенные с лицами, входящими в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8134
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения менее 1 года,
заключенные с лицами, входящими в IV
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8135
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения менее 1 года,
заключенные с лицами, входящими в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8136
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, выданные в пользу лиц заемщиков,
входящих в I группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
ежемесячно

8137
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін қарыз алушылардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8138
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін қарыз алушылардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8139
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін қарыз алушылардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8140
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелермен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін қарыз алушылардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын

8137
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, выданные в пользу лиц, входящих
в II группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8138
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, выданные в пользу лиц, входящих
в III группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
ежемесячно
8139
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, выданные в пользу лиц, входящих
в IV группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8140
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, выданные в пользу лиц, входящих
в V группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно

8141
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» деңгейіндегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
ай сайын
8142
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» деңгейіндегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
ай сайын
8143
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» деңгейіндегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
ай сайын

8141
Аккредитивы банка, обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выставленные в
пользу лиц, входящих в I группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8142
Аккредитивы банка, обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выставленные в
пользу лиц, входящих в II группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8143
Аккредитивы банка, обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выставленные в
пользу лиц, входящих в III группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8144
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» деңгейіндегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
8145
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» деңгейіндегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
8146
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің  I тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан астам өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8147
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің  II тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан астам өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын

8144
Аккредитивы банка, обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, входящих в IV группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8145
Аккредитивы банка, обязательства по
которым обеспечены: гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
центральных правительств и центральных
банков иностранных государств, имеющих
суверенный рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; ценными бумагами
банков, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, входящих в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8146
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения более 1 года,
заключенные с лицами, входящими в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8147
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения более 1 года,
заключенные с лицами, входящими в II
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно

8148
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің  III тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан астам өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8149
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің  IV тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан астам өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8150
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің  V тобына кіретін тұлғалармен жасалған, 1 жылдан астам өтеу мерзімімен банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
ай сайын
8151
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен, Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8152
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен, Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері

8148
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения более 1 года,
заключенные с лицами, входящими в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8149
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения более 1 года,
заключенные с лицами, входящими в IV
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8150
Возможные (условные) обязательства по
размещению банком в будущем займов и
вкладов со сроком погашения более 1 года,
заключенные с лицами, входящими в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8151
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу
лиц, входящих в I группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8152
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу
лиц, входящих в II группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8153
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен, Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
8154
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен, Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын

8153
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу
лиц, входящих в III группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8154
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу
лиц, входящих в IV группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8155
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-« және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен, Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері мен кепілдемелері
ай сайын
8156
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері

8155
Гарантии и поручительства банка,
обязательства по которым полностью
обеспечены: встречными гарантиями
(поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств;ценными бумагами юридических лиц,
имеющих рейтинг на уровне «АА-» и выше
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выданные в пользу
лиц, входящих в V группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8156
Аккредитивы банка, обязательства по
которым полностью обеспечены: встречными
гарантиями (поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выставленные в
пользу лиц, входящих в I группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8157
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
ай сайын
8158
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
ай сайын

8157
Аккредитивы банка, обязательства по
которым полностью обеспечены: встречными
гарантиями (поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств;ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выставленные в
пользу лиц, входящих в II группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8158
Аккредитивы банка, обязательства по
которым полностью обеспечены: встречными
гарантиями (поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выставленные в
пользу лиц, входящих в III группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8159
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері
8160
Міндеттемелері толығынан мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «А-»тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа да рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің «ВВВ-»-тен «А-»-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетел мемлекеттерінің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «А-»-тен «АА-»-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің «АА-» және одан жоғары деңгейдегі рейтингі немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банк аккредитивтері

8159
Аккредитивы банка, обязательства по
которым полностью обеспечены: встречными
гарантиями (поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами юридических
лиц, имеющих рейтинг на уровне «АА-» и
выше агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, выставленные в
пользу лиц, входящих в IV группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8160
Аккредитивы банка, обязательства по
которым полностью обеспечены: встречными
гарантиями (поручительствами) центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; гарантиями (поручительствами)
банков, имеющих рейтинг от «А-» до «АА-»
агентства Standard Poor s или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств; гарантиями
(поручительствами) юридических лиц и
страховыми полисами страховых
(перестраховочных) организаций, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами центральных
правительств и центральных банков
иностранных государств, имеющих суверенный
рейтинг от «ВВВ-» до «А-» агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств; ценными бумагами банков, имеющих
рейтинг от «А-» до «АА-»агентства Standard
Poor s или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств;
ценными бумагами юридических лиц, имеющих
рейтинг на уровне «АА-» и выше агентства
Standard Poor s или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, выставленные в пользу лиц,
входящих в V группу активов, взвешенных по
степени кредитного риска
ежемесячно

8161
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалармен жасалған банкке қаржы құралдарын сату туралы және банк кері сатып алатын міндеттемесімен келісім
ай сайын
8162
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалармен жасалған банкке қаржы құралдарын сату туралы және банк кері сатып алатын міндеттемесімен келісім
ай сайын
8163
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалармен жасалған банкке қаржы құралдарын сату туралы және банк кері сатып алатын міндеттемесімен келісім
ай сайын
8164
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалармен жасалған банкке қаржы құралдарын сату туралы және банк кері сатып алатын міндеттемесімен келісім
ай сайын
8165
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалармен жасалған банкке қаржы құралдарын сату туралы және банк кері сатып алатын міндеттемесімен келісім
ай сайын
8166
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банктің басқа да кепілдіктері (кепілдемелері)
ай сайын
8167
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банктің басқа да кепілдіктері (кепілдемелері)
ай сайын
8168
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банктің басқа да кепілдіктері (кепілдемелері)
ай сайын
8169
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банктің басқа да кепілдіктері (кепілдемелері)
ай сайын
8170
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалардың пайдасына берілген банктің басқа да кепілдіктері (кепілдемелері)
ай сайын
8171
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банктің өзге аккредитивтері
ай сайын
8172
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банктің басқа да аккредитивтері
ай сайын
8173
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банктің басқа да аккредитивтері
ай сайын
8174
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банктің басқа да аккредитивтері
ай сайын
8175
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалардың пайдасына қойылған банктің басқа да аккредитивтері
ай сайын

8161
Соглашение о продаже банку и с
обязательством обратного выкупа банком
финансовых инструментов, заключенное с
лицами, входящими в I группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8162
Соглашение о продаже банку и с
обязательством обратного выкупа банком
финансовых инструментов, заключенное с
лицами, входящими в II группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8163
Соглашение о продаже банку и с
обязательством обратного выкупа банком
финансовых инструментов, заключенное с
лицами, входящими в III группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8164
Соглашение о продаже банку и с
обязательством обратного выкупа банком
финансовых инструментов, заключенное с
лицами, входящими в IV группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8165
Соглашение о продаже банку и с
обязательством обратного выкупа банком
финансовых инструментов, заключенное с
лицами, входящими в V группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8166
Иные гарантии (поручительства) банка,
выданные в пользу лиц, входящих в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8167
Иные гарантии (поручительства) банка,
выданные в пользу лиц, входящих в II
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8168
Иные гарантии (поручительства) банка,
выданные в пользу лиц, входящих в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8169
Иные гарантии (поручительства) банка,
выданные в пользу лиц, входящих в IV
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8170
Иные гарантии (поручительства) банка,
выданные в пользу лиц, входящих в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8171
Иные аккредитивы банка, выставленные в
пользу лиц, входящих в I группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8172
Иные аккредитивы банка, выставленные в
пользу лиц, входящих в II группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8173
Иные аккредитивы банка, выставленные в
пользу лиц, входящих в III группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8174
Иные аккредитивы банка, выставленные в
пользу лиц, входящих в IV группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно
8175
Иные аккредитивы банка, выставленные в
пользу лиц, входящих в V группу активов,
взвешенных по степени кредитного риска
ежемесячно

8176
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің I тобына кіретін тұлғалардың алдындағы банктің басқа да шартты (ықтимал) міндеттемелері
ай сайын
8177
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің II тобына кіретін тұлғалардың алдындағы банктің басқа да шартты (ықтимал) міндеттемелері
ай сайын
8178
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің III тобына кіретін тұлғалардың алдындағы банктің басқа да шартты (ықтимал) міндеттемелері
ай сайын
8179
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің IV тобына кіретін тұлғалардың алдындағы банктің басқа да шартты (ықтимал) міндеттемелері
ай сайын
8180
Кредиттік тәуекел деңгейі бойынша мөлшерленген, активтердің V тобына кіретін тұлғалардың алдындағы банктің басқа да шартты (ықтимал) міндеттемелері
ай сайын
8423
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес теңгемен шығарылған банктің бағалы қағаздары (акцияларды қоспағанда)
ай сайын
8424
Қазақстан Республикасының резиденті еместеріндегі банк айналысқа шығарған бағалы қағаздар (акцияларды қоспағанда)
ай сайын
8425
Қазақстан Республикасының резиденті еншілес банкінің алған қарыздары бойынша Қазақстан Республикасының резиденті емес бас банкінің алдындағы міндеттемелері
ай сайын
8426
Нұсқаулықтың 3-тарауына сәйкес банк алдындағы міндеттемелердің кезкелген түрі бойынша бір қарыз алушының немесе банкпен айрықша байланысы жоқ  өзара байланысты қарыз алушылар тобының жиынтық берешегі
ай сайын
8427
Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.02.2013 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
8428
Алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.02.2013 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
8429
Халықаралық есеп айырысу жүйелері (ClearstreamBanking S.A. және EuroclearBankSA/NV) болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті еместер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
Ай сайын
8430
«Проблемалық кредиттер қоры» акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар
Ай сайын
8431
«Проблемалық кредиттер қоры» акционерлік қоғамына берілген кредиттердің жиынтық сомасы.
Ай сайын
8432
Бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін иеленетін еншілес ұйымдарға берілген күмәнді және үмітсіз активтердің жиынтық сомасы
Ай сайын
8801
Теңгемен және шетел валютасындағы қолма-қол ақша
күн сайын
8802
Қазақстан Республикасының резиденттері – екінші деңгейдегі банктердегі салымдар және ностро шоттар
күн сайын
8803
Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген қарыздар
күн сайын

8176
Иные условные (возможные) обязательства
банка, перед лицами, входящими в I группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8177
Иные условные (возможные) обязательства
банка, перед лицами, входящими в II группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8178
Иные условные (возможные) обязательства
банка, перед лицами, входящими в III
группу активов, взвешенных по степени
кредитного риска
ежемесячно
8179
Иные условные (возможные) обязательства
банка, перед лицами, входящими в IV группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8180
Иные условные (возможные) обязательства
банка, перед лицами, входящими в V группу
активов, взвешенных по степени кредитного
риска
ежемесячно
8423
Ценные бумаги банка (за исключением
акций), выпущенные в соответствии с
законодательством Республики Казахстан в
тенге
ежемесячно
8424
Выпущенные банком в обращение ценные
бумаги (за исключением акций), находящиеся
у нерезидентов Республики Казахстан
ежемесячно
8425
Обязательства дочернего банка – резидента
Республики Казахстан перед родительским
банком–нерезидентом Республики Казахстан
по полученным займам
ежемесячно
8426
Совокупная задолженность одного заемщика
или группы взаимосвязанных заемщиков, не
связанных с банком особыми отношениями по
любому виду обязательств перед банком
согласно главе 3 Инструкции
ежемесячно
8429
Краткосрочные обязательства перед
нерезидентами Республики Казахстан,
являющимися международными расчетными
системами (ClearstreamBanking S.A. и
EuroclearBankSA/NV)
ежемесячно
8430
Ценные бумаги, выпущенные акционерным
обществом «Фонд проблемных кредитов»
ежемесячно
8431
Совокупная сумма кредитов, переданных
акционерному обществу «Фонд проблемных
кредитов»
ежемесячно
8432
Совокупная сумма сомнительных и безнадежных
активов, переданных дочерним организациям,
приобретающим сомнительные и безнадежные
активы родительского банка
ежемесячно
8801
Наличные в тенге и иностранной валюте
ежедневно
8802
Вклады и счета ностро в банках второго
уровня - резидентах Республики Казахстан
ежедневно
8803
Займы, предоставленные резидентам
Республики Казахстан
ежедневно

8804
Қазақстан Республикасы резиденттерінің борыштық бағалы қағаздары
күн сайын
8805
Қазақстан Республикасы резиденттерінің дебиторлық берешегі
күн сайын
8806
Жарғылық капиталға қатысуы
күн сайын
8807
Қазақстан Республикасы аумағында сақталатын тазартылған бағалы металдар сомасы
күн сайын
8808
Қазақстан Республикасы аумағындағы жылжымалы мүлік
күн сайын
8809
Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан жылжымайтын мүлік
күн сайын
8810
Қазақстан Республикасындағы материалдық емес активтер
күн сайын
8811
Қазақстан Республикасы резиденттері – екінші деңгейдегі банктердің салымдары мен лоро шоттары
күн сайын

8804
Долговые ценные бумаги резидентов
Республики Казахстан
ежедневно
8805
Дебиторская задолженность резидентов
Республики Казахстан
ежедневно
8806
Участие в уставном капитале
ежедневно
8807
Сумма аффинированных драгоценных металлов,
хранимых на территории Республики
Казахстан
ежедневно
8808
Движимое имущество, находящееся на
территории Республики Казахстан
ежедневно
8809
Недвижимое имущество, расположенное на
территории Республики Казахстан
ежедневно
8810
Нематериальные активы в Республике
Казахстан
ежедневно
8811
Вклады и счета лоро банков второго уровня
- резидентов Республики Казахстан
ежедневно

8812
Қазақстан Республикасы резиденттерінің салымдары
күн сайын
8813
Қазақстан Республикасы резиденттерінен алынған қарыздар
күн сайын
8814
Қазақстан Республикасы резиденттері алдындағы кредиторлық берешек
күн сайын
8815
Ішкі активтер бойынша есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнның оң/теріс түзетулері, провизиялар (резервтер)
күн сайын
8816
Ішкі активтер бойынша мерзімі өткен берешек
күн сайын
8817
Ішкі және басқа да міндеттемелер бойынша есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар, әділ құнның оң/теріс түзетулері, провизиялар (резервтер)
күн сайын

8812
Вклады резидентов Республики Казахстан
ежедневно
8813
Займы, полученные от резидентов Республики
Казахстан
ежедневно
8814
Кредиторская задолженность перед
резидентами Республики Казахстан
ежедневно
8815
Начисленное вознаграждение, дисконты,
премии, положительные/отрицательные
корректировки справедливой стоимости,
провизии (резервы) по внутренним активам
ежедневно
8816
Просроченная задолженность по внутренним
активам
ежедневно
8817
Начисленное вознаграждение, дисконты,
премии, положительные/отрицательные
корректировки справедливой стоимости,
провизии (резервы) по внутренним и иным
обязательствам
ежедневно

8818
Ішкі және басқа да міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешек
күн сайын
8819
Банк шетел валютасында шығарған борыштық бағалы қағаздар
күн сайын
1 Шетел мемлекеттерінің тізбесі:
1) Андорра Князьдігі;
2) Антигуа және Барбуда мемлекеті;
3) Багам аралдарының Достастығы;
4) Барбадос мемлекеті;
5) Бахрейн мемлекеті;
6) Белиз мемлекеті;
7) Бруней Даруссалам мемлекеті;
8) Вануату Республикасы;
9) Гватемала Республикасы;
10) Гренада мемлекеті;
11) Джибути Республикасы;
12) Доминикан Республикасы;
13) Индонезия Республикасы;
14) Испания (Канар аралдары аумағы бөлігінде ғана);
15) Кипр Республикасы;
16) Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг)
арнайы әкімшілік аудандардың аумағы бөлігінде ғана);
17) Комор Аралдары Федералды Ислам Республикасы;
18) Коста-Рика Республикасы;
19) Малайзия (Лабуан анклавы аумағының бөлігінде ғана);
20) Либерия Республикасы;
21) Лихтенштейн Князьдігі;
22) Маврикий Республикасы;
23) Португалия (Мадейра аралдарының аумақтары бөлігінде ғана);
24) Мальдив Республикасы;
25) Мальта Республикасы;
26) Маршалл аралдары Республикасы;
27) Монако Князьдігі;
28) Мьянма Одағы;
29) Науру Республикасы;
30) Нидерланд (Аруба аралы аумағының және Антиль аралдарының тәуелді
аумақтарының аумағы бөлігінде ғана);
31) Нигерия Федеративтік Республикасы;
32) Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдары аумағы бөлігінде ғана);
33) Біріккен Араб Әмірлігі (Дубай қаласының аумағы бөлігінде ғана);
34) Палау Республикасы;
35) Панама Республикасы;
36) Самоа Тәуелсіз Мемлекеті;
37) Сейшель аралдары Республикасы;
38) Сент-Винсент және Гренадины мемлекеті;
39) Сент-Китс және Невис Федерациясы;
40) Сент-Люсия мемлекеті;
41) Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі (келесі
аумақтары бөлігінде ғана):
Ангилья аралдары;
Бермуд аралдары;
Британдық Виргин аралдары;
Гибралтар;
Кайман аралдары;
Монтсеррат аралы;
Теркс және Кайкос аралдары;
Мэн аралы;
Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);
42) Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргин аралдары, Гуам аралы
және Пуэрто-Рико достастығы аумақтары бөлігінде ғана);
43) Тонга Корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы.
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_________________________________________    __________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)              (қолы)
Бас бухгалтер: ________________________________  ___________________
(тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)     (қолы)
Орындаушы: ____________  ____________________________________
(лауазымы)  (тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты)
_________________  _____________________
(қолы)          (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20 __ жылғы «____» _____________
Мөр орны

8818
Просроченная задолженность по внутренним и
иным обязательствам
ежедневно
8819
Долговые ценные бумаги, выпущенные банком
в иностранной валюте
ежедневно
1 Перечень иностранных государств:
1) Княжество Андорра;
2) Государство Антигуа и Барбуда;
3) Содружество Багамских островов;
4) Государство Барбадос;
5) Государство Бахрейн;
6) Государство Белиз;
7) Государство Бруней Даруссалам;
8) Республика Вануату;
9) Республика Гватемала;
10) Государство Гренада;
11) Республика Джибути;
12) Доминиканская Республика;
13) Республика Индонезия;
14) Испания (только в части территории Канарских островов);
15) Республика Кипр;
16) Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг);
17) Федеральная Исламская Республика Коморские Острова;
18) Республика Коста-Рика;
19) Малайзия (только в части территории анклава Лабуан);
20) Республика Либерия;
21) Княжество Лихтенштейн;
22) Республика Маврикий;
23) Португалия (только в части территории островов Мадейра);
24) Мальдивская Республика;
25) Республика Мальта;
26) Республика Маршалловы острова;
27) Княжество Монако;
28) Союз Мьянма;
29) Республика Науру;
30) Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов);
31) Федеративная Республика Нигерия;
32) Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ);
33) Объединенные Арабские Эмираты (только в части территории города Дубай);
34) Республика Палау;
35) Республика Панама;
36) Независимое Государство Самоа;
37) Республика Сейшельские острова;
38) Государство Сент-Винсент и Гренадины;
39) Федерация Сент-Китс и Невис;
40) Государство Сент-Люсия;
41) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
Острова Ангилья;
Бермудские острова;
Британские Виргинские острова;
Гибралтар;
Каймановы острова;
Остров Монтсеррат;
Острова Теркс и Кайкос;
Остров Мэн;
Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);
42) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка.
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее):
_________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)        (подпись)
Главный бухгалтер: _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ________________ _________________________________
(должность) (фамилия, имя, при наличии отчество)
__________________ _____________________
(подпись)         (номер телефона)
Дата подписания отчета «____» _____________ 20__ года
Место для печати