Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы N 317 қаулысын іске асыру жөніндегі кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі N 167 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 13 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5674 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 4 маусымдағы № 255 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2012.06.04 № 255 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылдың 14 наурызындағы N 317 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің интеллектуалды мектептері" мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау ережесі мен мөлшерінің 9, 10-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Интеллектуалды мектептері" мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау жөніндегі конкурсты өткізудің тәртібі бекітілсін.
2. "Өркен" акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау үшін конкурсты өткізу жөніндегі жұмыс органы болып анықталсын.
3. Орта білім департаменті (М.Т. Санатова):
1) белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Министр                                           Ж. Түймебаев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2009 жылғы 7 сәуірдегі
N 167 бұйрығымен бекітілген
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің интеллектуалды мектептері" мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау жөніндегі конкурсты өткізудің тәртібі
Осы "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің интеллектуалды мектептері" мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау жөніндегі конкурсты өткізудің тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурызда N 317 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің интеллектуалды мектептері" мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау ережесі мен мөлшері ережелерінің 9, 10-тармақтарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау үшін конкурсты өткізу тәртібін айқындайды.

О некоторых вопросах по реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 317
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 апреля 2009 года № 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2009 года № 5674. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2012 года № 255
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 04.06.2012 № 255.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктами 9 и 10 Правил присуждения и размеров образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 317, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан".
2. Определить акционерное общество "Өркен" рабочим органом по проведению конкурса для присуждения образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен".
3. Департаменту среднего образования (Санатова М.Т.) обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего Приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после государственной регистрации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после официального опубликования.
Министр                                    Ж. Туймебаев
Утверждены
приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 7 апреля 2009 года № 167
Правила
проведения конкурса по присуждению образовательного гранта
Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты
обучения одаренных детей в специализированных организациях
образования "Интеллектуальные школы Первого
Президента Республики Казахстан"
Настоящие Правила проведения конкурса по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан", разработаны в соответствии с пунктами 9 и 10 Правил присуждения и размеров образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 317 и определяют Правила проведения конкурса для присуждения образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен".

1. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын (бұдан әрі – Грант) Қазақстан Республикасы "Тұңғыш Президентінің интеллектуалды мектептері" (бұдан әрі – Мектеп) мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу мақсатында грант тағайындау жөніндегі Республикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) белгілейді.
2. Конкурсқа қатысуға білім беру ұйымдарындағы 7-11 (12) сынып оқушылары болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтары жіберіледі.
3. Конкурс екі кезеңнен тұрады.
Бірінші кезеңде Мектептердің бағытына сәйкес келетін бейінді пәндер, сондай-ақ қазақ, орыс және ағылшын тілдері бойынша үміткерлерді кешенді тестілеу өткізіледі.
Бейінді пәндер физика-математикалық бағыттағы мектептерде 7-сыныпта математика, 8-сыныптан бастап физика және математика болып табылады.
Бейінді пәндер химия-биологиялық бағыттағы мектептерде 7-сыныпта математика және биология, 8-сыныптан бастап химия және биология болып табылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Білім және Ғылым министрінің 2010.06.11 N 291 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
4. Физика-математикалық бағыттағы мектептерде 7-сыныпта кешенді тестілеу мынадай пәндер бойынша өткізіледі: математика, қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, 8-10-сыныптарда: физика, математика, қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және Ғылым министрінің 2010.06.11 N 291 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
5. Химия-биологиялық бағыттағы мектептердің 7-сыныптарында кешенді тестілеу бес пән бойынша өткізіледі: математика, биология, қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, 8-11 сыныптарда келесі бес пәннен: химия, биология, қазақ, орыс, ағылшын тілдері.
6. Әр пән бойынша емтихандық тапсырма саны 7-сынып үшін 60, 8-сынып үшін 15 (он бес) сұрақты қамтиды. Орындалған тапсырманың дұрыс жауабы бір балмен, дұрыс емес жауап 0 балмен бағаланады. Балдың жалпы саны 75-ті құрайды.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Білім және Ғылым министрінің 2010.06.11 N 291 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
7. Кешенді тестілеу тапсырмасын орындауға 110 минут бөлінеді:
1) кешенді тестілеуде үміткерге сұрақ кітабы мен жауап парағы беріледі.
Үміткер есептеп шығарудың барлығын сұрақ кітабында орындайды. Жауап парағына дұрыс жауаптар енгізіледі;
2) қорытынды тек қана жауап парағынан алынады, сұрақ кітаптары қаралмайды;

1. Образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" (далее - Грант) присуждается Республиканской комиссией по присуждению гранта (далее - Комиссия) в целях оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан" (далее - Школа).
2. К участию в конкурсе допускаются граждане Республики Казахстан, являющиеся учащимися 7-11 (12) классов организаций образования.
3. Конкурс состоит из двух этапов.
На первом этапе проводится комплексное тестирование претендентов по профильным предметам, соответствующим направлениям Школы, а также по казахскому, русскому и английскому языкам.
Профильными предметами для Школ физико-математического направления являются: в 7 классе математика, с 8 класса – физика и математика.
Профильными предметами для Школ химико-биологического направления в 7 классе являются математика и биология, с 8 класса - химия и биология.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 11.06.2010 № 291 (порядок введения в действие см. п. 3).
4. Комплексное тестирование в Школах физико-математического направления в 7 классе проводится по следующим предметам: математика, казахский, русский, английский языки, в 8-11 классах: физика, математика, казахский, русский, английский языки.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 11.06.2010 № 291 (порядок введения в действие см. п. 3).
5. Комплексное тестирование в Школах химико-биологического направления в 7 классе проводится по следующим пяти предметам: математика, биология, казахский, русский и английский языки, в 8-11 классах - по следующим пяти предметам: химия, биология, казахский, русский и английский языки.
6. Количество экзаменационных заданий по каждому предмету для 7 класса составляет - 60, для 8 класса - 15 (пятнадцать) вопросов. Правильный ответ выполненного задания оценивается одним баллом, за неправильный ответ - 0 баллов. Общее количество баллов для 7 класса составляет - 60, для 8 класса - 75.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 11.06.2010 № 291 (порядок введения в действие см. п. 3).
7. На выполнение заданий комплексного тестирования отводится 110 минут:
1) на комплексном тестировании претенденту выдается книжка-вопросник и лист ответов; все необходимые вычисления претендент выполняет в книжке-вопроснике; правильные ответы заносятся в лист ответа;
2) результаты считываются только с листа ответов, книжки-вопросники не рассматриваются;

3) үміткерге өз жауаптарын енгізу үшін жауап парағының көшірмесі беріледі, кейін оны өзімен бірге алып кетуіне болады;
4) жауап парағының көшірмесі апелляция беруге негіз болып табылады;
5) кешенді тестілеу біткен соң үш сағаттан кейін дұрыс жауаптардың кодтары ілінеді.
8. Конкурстың екінші кезеңі бірінші кезеңнен соң екі күн өткеннен кейін өткізіледі.
Бірінші кезеңнің қорытындысы кешенді тестілеу өткеннен кейін келесі күні сағат 10-да Жұмысшы органының сайтында жарияланады және тестілеу өткен Мектепте ілінеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Білім және Ғылым министрінің 2010.06.11 N 291 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
9. Конкурстың екінші кезеңіне сұрақтардың жалпы санынан дұрыс жауаптардың қырық және одан аса пайызын жинаған үміткерлер жіберіледі.
10. Екінші кезеңде Мектептердің бағытына сәйкес келетін бейінді пәндер бойынша жазбаша емтихандар өткізіледі:
1) конкурстың екінші кезеңі Мектеп ғимаратында сағат 10-00-де жазбаша емтихан өткізілетін кабинеттердің нөмірлері көрсетілген бекітілген кесте бойынша өткізіледі;
2) екінші кезеңнің нәтижелері жазбаша емтихандар өткеннен кейін үш күн ішінде Жұмысшы органының сайтында жарияланады және емтихан өткен Мектепте ілінеді.
11. Екінші кезеңде физика-математикалық бағыттағы мектептерде дайындық деңгейін анықтау екі пән бойынша өткізіледі: әр пән бойынша 5 тапсырмадан тұратын жазбаша жұмыс түріндегі үш деңгейлі күрделілікте (А, В, С) физика, математика, оның ішінде:
А деңгейі – 2 тапсырма;
А деңгейі – негізгі түсініктерді меңгеруге, тану және еске түсіру деңгейінде материалдарды жәй бейнелеуге есептелінген тапсырмалар.
В деңгейі - 1 тапсырма;
В деңгейі – ойлауды қажет ететін тапсырмалар, шағын материалды қамтиды, білімді стандартты жағдайларда қолдана білуді айқындайды.
С деңгейі – 2 тапсырма;
С деңгейі – алған білімді шығармашылық қолдануды талап ететін тапсырмалар және білімді стандартты емес жағдайларда қолдана білуді айқындауға мүмкіндік береді.
12. Екінші кезеңде химия-биологиялық бағыттағы мектептерде екі пән бойынша дайындық деңгейін анықтау өткізіледі: әр пән бойынша 5 тапсырмадан тұратын жазба жұмыс түріндегі үш деңгейлі күрделілікте (А, В, С) химия және биология, оның ішінде:
А деңгейі – 2 тапсырма;
А деңгейі – негізгі түсініктерді меңгеруге, тану және еске түсіру деңгейінде материалдарды жәй бейнелеуге есептелінген тапсырмалар.
В деңгейі – 1 тапсырма;
В деңгейі – ойлауды қажет ететін тапсырмалар, шағын материалды қамтиды, білімді стандартты жағдайларда қолдана білуді айқындайды.
С деңгейі – 2 тапсырма;
С деңгейі – алған білімді шығармашылық қолдануды талап ететін тапсырмалар және білімді стандартты емес жағдайларда қолдана білуді айқындауға мүмкіндік береді.

3) претенденту выдается копия листа ответов для занесения своих ответов, который он может забрать с собой;
4) копия листа ответов является основанием для подачи апелляции;
5) через три часа после комплексного тестирования вывешиваются коды правильных ответов.
8. Второй этап конкурса проводится через два дня после проведения первого этапа.
Результаты первого этапа объявляются на следующий день со дня окончания комплексного тестирования в 10.00 часов на сайте Рабочего органа и вывешиваются в Школе, где проводилось тестирование.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 11.06.2010 № 291 (порядок введения в действие см. п. 3).
9. Ко второму этапу конкурса допускаются претенденты, набравшие 40 и более процентов правильных ответов от общего количества вопросов.
10. На втором этапе проводятся письменные экзамены по профильным предметам, соответствующим направлениям Школы:
1) второй этап конкурса - письменный экзамен проводится в здании Школы c 10.00 часов по установленному графику с указанием номера кабинета;
2) результаты второго этапа объявляются в течение 3-х дней после проведения письменных экзаменов и вывешиваются на сайте Рабочего органа и в Школе, в котором проводился экзамен.
11. На втором этапе в Школе с физико-математическим направлением проводится письменная работа для определения уровня готовности по двум предметам: физика и математика, состоящей из 5 заданий по каждому предмету трех уровней сложности (А, В, С), в том числе:
уровень А - 2 задания;
уровень А - задания, рассчитанные на усвоение основных понятий, на простое отображение материала, на уровне узнаваемости и воспроизведения.
уровень В - 1 задание;
уровень В - задания, требующие размышления, охватывают малый материал, выявляют умения применять знания в стандартных ситуациях;
уровень С - 2 задания;
уровень С - задания, требующие творческого исполнения приобретенных знаний и позволяют выявить умения, применять знания в нестандартных ситуациях.
12. На втором этапе в Школе с химико-биологическим направлением проводится письменная работа для определения уровня готовности по двум предметам: химия и биология, состоящей из 5 заданий по каждому предмету трех уровней сложности (А, В, С), в том числе:
уровень А - 2 задания;
уровень А - задания, рассчитанные на усвоение основных понятий, на простое отображение материала, на уровне узнаваемости и воспроизведения.
уровень В - 1 задание;
уровень В - задания, требующие размышления, охватывают малый материал, выявляют умения применять знания в стандартных ситуациях.
уровень С - 2 задания;
уровень С - задания, требующие творческого исполнения приобретенных знаний и позволяют выявить умения, применять знания в нестандартных ситуациях.

13. А-деңгейі тапсырмасы үшін мүмкін балдың жоғарғы саны 5 балмен бағаланады.
В-деңгейі тапсырмасы үшін мүмкін балдың жоғарғы саны 6 балмен бағаланады.
С-деңгейі тапсырмасы үшін мүмкін балдың жоғарғы саны 7 балмен бағаланады.
14. Екінші кезеңде тапсырманы орындауға бөлінген уақыт әр пәнге – 90 минут.
15. Үміткер кешенді тестілеудің және жазбаша емтихандардың қорытындыларымен келіспеген жағдайда конкурстың әр кезеңінің нәтижелері жарияланғаннан кейін келесі күні апелляциялық комиссияға арыз беруге құқылы.
16. Бірыңғай талаптарды сақтауды қамтамасыз ету және тапсырма бағалаудағы даулы мәселелерді шешу, іріктеу конкурсын өткізу кезінде оқушы құқығын қорғау мақсатында Жұмыс органының шешімімен тәуелсіз оқытушылар арасынан апелляциялық комиссия құрылады және оның құрамы бекітіледі. Апелляциялық комиссия мүшелерінің саны тақ болуы керек және бес адамнан кем болмауы керек.
17. Апелляциялық комиссияның отырысы бір жұмыс күні ішінде сағат 9-дан 18-ге дейін өтеді.
18. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауыспен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда апелляциялық комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның отырысы төраға мен барлық комиссия мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді.
19. Арыз апелляциялық комиссия төрағасының атына оқушының жеке өзінен немесе ата-анасының біреуінің атынан ерікті түрде беріледі. Арыз иесінің өзімен бірге жеке басын куәландыратын құжаты болуы керек.
20. Апелляциялық комиссия оқушылар мен оның ата-аналарының өтінішін қабылдайды және қарастырады және Жұмыс органына әр кезеңнен кейін алған балдардың нәтижелерін қайта қарау туралы ұсыныс енгізеді және апелляция қорытындылары туралы бір жұмыс күні ішінде ақпарат береді.
21. Конкурстың екінші кезеңінің қорытындылары бойынша ең көп ықтимал балдың отыз пайызынан жоғары балл жинаған үміткерлердің материалдары 5 күн ішінде Жұмыс органының қарауына жіберіледі.
22. Конкурстың екінші кезеңінен өткен үміткерлердің материалдарын Жұмыс органы жеті күн ішінде Комиссияның қарауына енгізеді.
23. Әр үміткердің құжаттары төмендегіден тұрады:
1) 1-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтініш;
2) 2-қосымшаға сәйкес сауалнама;
3) үміткердің туу туралы куәлігі немесе жеке тұлғаны куәландыратын басқа да құжаттың көшірмесі;
4) тиісті білім беру ұйымдарының мөрімен расталған өткен екі жылының үлгерім табельдерінің көшірмесі;

13. Максимальное количество возможных баллов за выполнение заданий уровня А - оцениваются 5 баллами.
Максимальное количество возможных баллов за выполнение заданий уровня В - оцениваются 6 баллами.
Максимальное количество возможных баллов за выполнение заданий уровня C - оцениваются 7 баллами.
14. Время, отводимое на выполнение заданий второго этапа, - 90 минут на каждый предмет.
15. В случае несогласия претендента с результатами комплексного тестирования и письменных экзаменов, он вправе обратиться в апелляционную комиссию следующего дня после объявления результатов каждого из этапов конкурсов.
16. В целях обеспечения соблюдения единых требований и разрешения спорных вопросов при оценке заданий, защиты прав учащихся в период проведения конкурсного отбора решением Рабочего органа создается апелляционная комиссия из числа независимых преподавателей и утверждается ее состав. Количество членов апелляционной комиссии должно составлять нечетное число, но не менее пяти человек.
17. Апелляционная комиссия заседает в течение одного рабочего дня с 9.00 до 18.00 часов.
18. Решение апелляционной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов, голос председателя апелляционной комиссии является решающим. Заседания апелляционной комиссии оформляются протоколами, которые подписываются председателем и всеми членами комиссии.
19. Заявление подается в произвольной форме на имя председателя апелляционной комиссии лично учащимся или одним из его родителей. Заявитель должен иметь при себе документы, удостоверяющие его личность.
20. Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от учащихся и их родителей и вносит предложение в Рабочий орган о пересмотре результатов баллов, полученных после каждого из этапов и информирует об итогах апелляции в течение рабочего дня.
21. Материалы претендентов, по итогам второго этапа конкурса, набравших более тридцати процентов от максимально возможного балла, направляются в Рабочий орган в течение пяти дней.
22. Материалы претендентов, прошедших второй этап конкурса, вносятся Рабочим органом на рассмотрение Комиссии по присуждению Гранта в течение семи дней.
23. Материалы каждого претендента должны содержать:
1) заявление на участие в конкурсе, согласно приложению 1;
2) анкету, согласно приложению 2;
3) копию свидетельства о рождении ребенка или иного документа, удостоверяющего личность претендента;
4) копии табелей успеваемости за два предыдущих года обучения, заверенные печатью соответствующей организации образования;

5) денсаулық жағдайы туралы медициналық картасының жазбасы;
6) бар болған жағдайда, марапаттау қағаздарының, дипломдардың, сертификаттардың және басқа да тиісті құжаттардың тиісті білім беру ұйымының мөрімен расталған көшірмелері;
7) бар болған жағдайда апелляциялық комиссия отырыстарының хаттамасы көшірмесінің қосымшасымен бірге бірінші кезеңнің әр пәні бойынша жинаған балл санын көрсететін кешенді тестілеу нәтижелерінің жиынтық ведомосы;
8) бар болған жағдайда апелляциялық комиссия отырыстарының хаттамасы көшірмесінің қосымшасымен бірге екінші кезеңнің жазбаша емтиханы нәтижелерінің жиынтық ведомосы.
24. 23-тармақта көрсетілген барлық қосымша құжаттар бір Қаттамаға тігіледі. Қаттаманың сыртына үміткердің аты-жөні, үй мекен-жайы, телефоны, мектеп бағыты, сыныбы, оқу тілі көрсетілуі қажет.
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш
Президентінің интеллектуалды мектептері"
мамандандырылған білім беру ұйымдарында
дарынды балалардың оқуын төлеу үшін
Қазақстан Республикасы Тұңғыш
Президентінің "Өркен" білім беру грантын
тағайындау жөніндегі конкурсты өткізудің
тәртібіне 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Тұңғыш
Президентінің "Өркен" білім грантын
тағайындау жөніндегі республикалық
комиссияға Ата-анадан (заңды өкілден)
Тегі ______________________________
Аты _______________________________
Әкесінің аты ______________________
Тіркелген мекен-жайы ______________
___________________________________
___________________________________
Нақты тұрып жатқан мекен-жайы _____
___________________________________
Телефон ___________________________
Жеке куәлігі _____ N ______________
Берілген мерзімі __________________
ӨТІНІШ
Менің ______________ жылы туған балам (ұл, қыз)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау конкурсына _________ тілінде оқытатын физика-математикалық (химия-биологиялық) бағыттағы мектептің _________ сыныбына жіберуіңізді өтінемін.
______________               "_______" __________________
(қолы)                                   (мерзімі)
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш
Президентінің интеллектуалды мектептері"
мамандандырылған білім беру ұйымдарында
дарынды балалардың оқуын төлеу үшін
Қазақстан Республикасы Тұңғыш
Президентінің "Өркен" білім беру грантын
тағайындау жөніндегі конкурсты өткізудің
тәртібіне 2-қосымша
Сауалнаманың нысаны
Түсушінің жеке парағы
7-11 (12) сыныптар оқушылары үшін
Оқыту тілі
Суреті
Сыныбы
Жынысы
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған жылы, айы, күні
Келген мектебі
Келген жері Тұрғылықты орны Отбасы құрамы
Облысы
Облысы
Әкесі
Қаласы
Қаласы
Ауданы
Ауданы
Анасы
Ауылы
Ауылы
Көшесі
Көшесі
Үйі
Үйі
Телефоны
Телефоны
"Келген жері" секторын туыстарында тұрып жатқан түсуші толтырады
Түсушінің ата-анасының және өзге де заңды өкілдері туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты
Жұмыс орны, лауазымы
Байланыс телефоны
Тегі, аты, әкесінің аты
Жұмыс орны, лауазымы
Байланыс телефоны
Жетістіктері
Интеллектуалды марафондар
Шығармашылық сайыстар
Олимпиадаға қатысуы (мерзімі, орны)
Мектепішілік
Қалалық
Облыстық
Республикалық
Халықаралық
Ғылыми жобалар жарысына қатысуы (мерзімі, орны)
Мектепішілік
Қалалық
Облыстық
Республикалық
Халықаралық
Басқа жетістіктері
Қосымша жүктеме (үйірме, секция)

5) выписку из медицинской карты о состоянии здоровья;
6) копии грамот, дипломов, сертификатов, заверенные печатью соответствующей организации образования, а также соответствующих документов, в случае их наличия.
7) сводную ведомость результатов комплексного тестирования, отражающую количество набранных баллов по каждому предмету первого этапа с приложением копий протоколов заседания апелляционной комиссии, в случае их наличия;
8) сводную ведомость результатов письменных экзаменов второго этапа с приложением копий протоколов заседания апелляционной комиссии, в случае их наличия.
24. Все прилагаемые документы, указанные в пункте 23, подшиваются в скоросшиватель. На обложке скоросшивателя необходимо указать: Ф.И.О., домашний адрес, телефон претендента, направление Школы, класс, язык обучения.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса по присуждению
образовательного гранта Первого Президента
Республики Казахстан "Өркен" для оплаты
обучения одаренных детей в специализированных
организациях образования "Интеллектуальные
школы Первого Президента Республики Казахстан"
В Республиканскую комиссию по присуждению
образовательного гранта Первого Президента
Республики Казахстан "Өркен"
от родителя (законного представителя)
Фамилия ____________________________
Имя ________________________________
Отчество ___________________________
Адрес регистрации __________________
____________________________________
____________________________________
Адрес фактического проживания ______
____________________________________
Телефон ____________________________
Удостоверение личности _____ №______
Выдано _____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу допустить моего ребенка (сына, дочь)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дата рождения _________________, к конкурсу по присуждению
образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен"
в ________ класс Школы с физико-математическим (химико-биологическим)
направлением с ____________ языком обучения.
______________________                        "____" ______________
(подпись)                                          (дата)
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса по присуждению
образовательного гранта Первого Президента
Республики Казахстан "Өркен" для оплаты
обучения одаренных детей в специализированных
организациях образования "Интеллектуальные
школы Первого Президента Республики Казахстан"
Форма анкеты
Личный листок поступающего
Для учащихся
7-11 (12) классов
Язык обучения
Фото
Класс
Пол
Ф. И. О.
Дата рождения
Из какой школы прибыл
Откуда прибыл Место проживания Состав семьи
Область
Область
Отец
Город
Город
Район
Район
Мать
Село
Село
Улица
Улица
Дом
Дом
Телефон
Телефон
Сектор «Место прибытия» заполняется поступающими, проживающими
у родственников
Данные о родителях и иных законных представителях
поступающего
Ф.И.О.
Место работы,
должность
Контактный
телефон
Ф.И.О.
Место работы, должность
Контактный телефон
Достижения
Интеллектуальные марафоны
Творческие конкурсы
Участие в олимпиадах (дата, занятое место)
Школьный
Городской
Областной
Республи-
канский
Международ-
ный
Участие в соревнованиях научных проектов
(дата, занятое место)
Школьный
Городской
Областной
Республи-
канский
Международ-
ный
Другие достижения
Дополнительные занятия (кружки, секция)
______________________                     "____" _______________
(подпись)                                       (дата)