"Білім және ғылым қызметкерлерін көтермелеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 20 қарашадағы N 373-к бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 8 шілдедегі N 153-к Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 10 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5718 болып енгізілді. үші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2013 жылғы 08 тамыздағы № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 08.08.2013 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабының 39) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім және ғылым қызметкерлерін көтермелеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 20 қарашадағы N 373-к бұйрығына (мемлекеттік нормативтік актілерді тіркеу тізілімінде N 5008 болып тіркелген, 2009 жылғы 17 сәуірдегі N 57 (1654) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген білім және ғылым қызметкерлерін көтермелеу жөніндегі нұсқаулықта :
3-тармағының 4) тармақшасындағы және 5-тараудың аталуындағы ""Білім және ғылым саласындағы ынтымақтастықты дамытқаны үшін"" деген сөздер ""Қазақстан Республикасының білімі мен ғылымын дамытудағы зор еңбегі үшін"" деген сөздермен ауыстырылсын;
Білім және ғылым қызметкерлерін көтермелеу жөніндегі нұсқаулыққа 4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Әкімшілік департаменті (Т.Т. Мекамбаев) белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      Ж.Түймебаев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2009 жылғы 8 шілдедегі
N 153-к бұйрығына қосымша
Білім және ғылым қызметкерлерін
көтермелеу жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының білімі мен ғылымын дамытудағы зор еңбегі үшін" төсбелгісінің сипаттамасы
"Қазақстан Республикасының білімі мен ғылымын дамытудағы жоғары қызметі үшін" төсбелгісі алқа мен планкадан тұрады.
Алқа сегіз бұрышты жұлдыз тәрізді, сәулелері көк түсті эмальмен боялған және екі кішірек сәулелермен бөлінген.
Жұлдыздың ортасында өзара айқасқан үш электрондық орбиталар бейнесімен дөңгелек орналасқан, дөңгелек сыртында қазақ тілінде "Қазақстан Республикасының білімі мен ғылымын дамытудағы зор еңбегі үшін" деген жазу бар, әріптер күңгірт бедерлі.
Алқаның келесі бетінде ағылшын тілінде "For great merits on education and science development of the Republic of Kazakhstan" деген жазуы бар, әріптері мен бейнелері жылтыр бедерлі.
Алқа балқытылған мельхиор - ақ түсті металдан жасалған.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года № 373-к "Об утверждении Инструкции по поощрению работников образования и науки"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 июля 2009 года № 153-к. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2009 года № 5718. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 августа 2013 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 08.08.2013 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 39) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 ноября 2007 года № 373-к "Об утверждении Инструкции по поощрению работников образования и науки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5008, опубликован в "Юридической газете" от 17 апреля 2009 года № 57 (1654)), следующие изменения:
в Инструкции по поощрению работников образования и науки, утвержденной указанным приказом:
в подпункте 4) пункта 3 , заголовке главы 5 слова ""За развитие сотрудничества в области образования и науки"" заменить словами ""За высокие заслуги в развитии образования и науки Республики Казахстан"";
приложение 4 к Инструкции по поощрению работников образования и науки изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Административному департаменту (Мекамбаев Т.Т.) в установленном порядке:
1) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Министр                                    Ж. Туймебаев
Приложение
к приказу Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 8 июля 2009 года № 153-к
Приложение 4
к Инструкции по поощрению
работников образования и науки
Описание нагрудного знака
"За высокие заслуги в развитии образования и науки
Республики Казахстан"
Нагрудный знак "За высокие заслуги в развитии образования и науки Республики Казахстан" состоит из подвески и планки.
Подвеска знака представляет собой восьмиконечную звезду, лучи которой покрыты эмалью синего цвета и также разделены двумя лучами меньшего размера.
Внутри звезды расположен круг с изображением трех перекрещенных между собой электронных орбит, по окружности расположена надпись на казахском языке "Қазақстан Республикасының білімі мен ғылымын дамытудағы зор еңбегі үшін", буквы выступающие матовые.
На оборотной стороне подвески надпись на английском языке "For great merits on education and science development of the Republic of Kazakhstan", буквы и изображение выступающие блестящие.
Подвеска изготовлена из сплава мельхиор - металл белого цвета.

Алқа сақина мен қапсырма шеге арқылы ұзындығы 50 мм, ені 32 мм жезден жасалған тік ұзартылған планкаға бекітілген.
Планка көгілдір, сары және көк түстері бар қатқыл лентамен қапталған. Планканың келесі бетінде төсбелгіні киімге бекітетін визорлы құлыппен түйрегіш бар.

С помощью кольца и скобы подвеска закреплена на вертикально удлиненной планке длиной 50 мм. и шириной 32 мм., изготовленной из латуни.
Планка обтянута муаровой лентой имеющей голубой, желтый и синий цвета. На оборотной стороне планки расположена булавка с визорным замком, при помощи которой нагрудный знак крепится к одежде для ношения.