"Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушысының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 7 қыркүйектегі N 184 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 21 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5798 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі N 141 бұйрығы.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010.04.01 N 141 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 24 маусымдағы N 832 Жарлығына, "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің индустриалық-инновациялық саясатты іске асырудағы оның үйлестіруші рөлін күшейту жөніндегі кейбір мәселері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 шілдедегі N 1099 қаулысына сәйкес және бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасын жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушысының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5429 болып тіркелген), "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің міндетін атқарушысының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы N 26 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5587 болып тіркелген), "Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрдің міндетін атқарушысының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 22 сәуірдегі N 90 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 30 сәуірде N 5657 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
7 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
01 "Тұрғын үй шаруашылығы" кіші функциясында:

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 7 сентября 2009 года № 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 сентября 2009 года № 5798. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 01.04.2010 № 141 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 24 июня 2009 года № 832 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 1099 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по усилению роли в реализации индустриально-инновационной политики" и в целях совершенствования функциональной классификации расходов бюджета ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5429), с внесенными изменениями и дополнениями приказами Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 26 "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5587), от 22 апреля 2009 года № 90 "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 265 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5657), следующие изменения и дополнения:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 01 "Жилищное хозяйство":

002 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру", 004 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері", 025 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламалары бар бюджеттік бағдарламалар әкімшісі 233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi" алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 008, 009, 011 бюджеттік бағдарламалары бар 619 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"619 Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
008 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
009 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
02 "Коммуналдық шаруашылық" кіші функциясында:
004 "Cыртқы қарыздар есебiнен", 005 "Ішкі көздерінің есебінен", 016 "Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен" бюджеттік кіші бағдарламаларымен 024 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламалары және 028 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері", 037 "Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 088 "Алматы облысының бюджетіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері", 118 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді-мекендерді көркейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер", 119 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламалары бар бюджеттік бағдарламалар әкімшісі 233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi" алынып тасталсын;
371 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 028 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"028 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру";

администратора бюджетных программ 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" с бюджетными программами "002 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья", "004 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры", "025 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ 619 с бюджетными
программами 008, 009, 011 следующего содержания:
"619 Агентство по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан
008 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья
009 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда";
в функциональной подгруппе 02 "Коммунальное хозяйство":
администратора бюджетных программ 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" с бюджетной программой "024 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения" и бюджетными подпрограммами 004 "За счет внешних займов", 005 "За счет внутренних источников", 016 "За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета" и бюджетными программами 028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства", 037 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на поддержание инфраструктуры города Приозерска", 088 "Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры", 118 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров", 119 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров" исключить;
по администратору бюджетных программ 371 "Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 028 следующего содержания:
"028 Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы";

мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламасы бар 619 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"619 Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
005 Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
мынадай мазмұндағы 004, 005, 016 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"010 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
005 Ішкі көздерінің есебінен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
мынадай мазмұндағы 012, 015, 118, 119 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"012 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
015 Алматы облысының бюджетіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
118 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді-мекендерді көркейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
119 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері";
03 "Елді-мекендерді көркейту" кіші функциясында:
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасы бар 233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы бар 619 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"619 Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
013 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуді дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
02 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" кіші функциясында:
005 "Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер", 014 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру", 084 "Алматы қаласының бюджетіне Алматы қаласы маңындағы аймақтың Бас жоспарын әзірлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламалары бар 233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі алынып тасталсын;

дополнить администратором бюджетных программ 619 с бюджетной программой 005, следующего содержания:
"619 Агентство по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан
005 Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на поддержание инфраструктуры города Приозерска";
дополнить бюджетной программой 010 и бюджетными подпрограммами 004, 005, 016 следующего содержания:
"010 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения
004 За счет внешних займов
005 За счет внутренних источников
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета";
дополнить бюджетными программами 012, 015, 118, 119 следующего содержания:
"012 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
015 Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры
118 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
119 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров";
в функциональной подгруппе 03 "Благоустройство населенных пунктов":
администратора бюджетных программ 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" с бюджетной программой "029 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ 619 с бюджетной программой 013 следующего содержания:
"619 Агентство по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан
013 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 02 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
администратора бюджетных программ 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" с бюджетными программами "005 Прикладные научные исследования в области строительства", "014 Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", "084 Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на разработку Генерального плана пригородной зоны города Алматы" исключить;

мынадай мазмұндағы 002, 003, 006 бюджеттік бағдарламалары бар 619 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"619 Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
002 Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
003 Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
006 Алматы қаласының бюджетіне Алматы қаласының маңындағы аймақтың Бас жоспарын әзірлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
09 "Басқалар" кіші функциясында:
220 "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 028 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"028 Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы мүддесіне өкілдік етуді қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен Еуропалық одақ елдері арасында ынтымақтастықты нығайтуға жәрдемдесу";
233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 066 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"066 Инновациялық-индустриялық инфрақұрылымды дамытуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту";
"087 Астана қаласының бюджетіне үлескерлер қатысқан аяқталмаған тұрғын үй объектілерін салуға қатысу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 001, 014 бюджеттік бағдарламалары бар 619 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"619 Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
001 Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
014 Астана қаласының бюджетіне үлескерлер қатысқан аяқталмаған тұрғын үй объектілерін салуға қатысу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 022, 023 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 100 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
022 Резервінің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
мынадай мазмұндағы 101, 105 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
105 Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау";

дополнить администратором бюджетных программ 619 с бюджетными программами 002, 003, 006 следующего содержания:
"619 Агентство по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан
002 Прикладные научные исследования в области строительства
003 Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
006 Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на разработку Генерального плана пригородной зоны города Алматы";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 09 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 220 "Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 028 следующего содержания:
"028 Обеспечение представления интересов Республики Казахстан в сфере предпринимательства, а также содействие укреплению сотрудничества между Республикой Казахстан и странами Европейского союза";
по администратору бюджетных программ 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 066 следующего содержания:
"066 Увеличение уставных капиталов юридических лиц на развитие индустриально-инновационной инфраструктуры";
бюджетную программу "087 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала уполномоченной организации для участия в строительстве незавершенных объектов жилья с участием дольщиков" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ 619 с бюджетными программами 001, 014 следующего содержания:
"619 Агентство по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан
001 Услуги по координации деятельности в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства
014 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала уполномоченной организации для участия в строительстве незавершенных объектов жилья с участием дольщиков";
дополнить бюджетной программой 100 и бюджетными подпрограммами 022, 023 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления";
дополнить бюджетными программами 101, 105 следующего содержания:
"101 Проведение мероприятий за счет средств на  представительские затраты
105 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов";

мынадай мазмұндағы 022, 023 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 109 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
022 Резервінің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
мынадай мазмұндағы 114 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау";
шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатында:
2 "Сыйақылар (мүдделер) төлеу" сыныбында:
210 "Ішкі қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) төлемдері" ішкі сыныбында:
211 "Ішкі қарыздары бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу" ерекшелігінің атауында "Ішкi" деген сөздің алдынан "Қазақстан Республикасы Үкіметінің" деген cөздермен толықтырылсын;
213 "Тәуекелдерді басқару операциялар бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу" ерекшелігі алынып тасталсын;
3 "Ағымдағы трансферттер" сыныбында:
350 "Шетелге берілетін ағымдағы трансферттер" ішкі сыныбында:
351 "Шетелдегі ұйымдарға ағымдағы трансферттер" ерекшелігі бойынша "ұйымдарға" деген сөз алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшасында:
140 "Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу" ішкі сыныбында:
"Анықтама" бағанында 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелігі бойынша:
"ғимараттар мен үй-жайларды ағымдағы жөндеу" деген сөздерден кейін "республикалық немесе коммуналдық меншіктегі жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерін," деген сөздермен толықтырылсын;
157 "Ерекше шығындар" ерекшелігі бойынша "Шығындардың тізбесі" бағаны:
"Мемлекеттік құпиялар, жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыру, елдің қорғаныс қабілеті мен ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген міндеттер мен өкілеттіктерге сәйкес мемлекеттік органдар іске асыратын іс-шараларға арналған шығындар." деген сөздермен толықтырылсын;
460 "Ел ішіндегі күрделі трансферттер" ішкі сыныбы бойынша:
461 "Заңды тұлғаларға берілетін күрделі трансферттер" ерекшелігі бойынша "Анықтама" бағанында "Негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу үшін" деген сөздерден кейін ",республикалық немесе коммуналдық меншіктегі ғимараттарды, құрылыстарды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерін" деген сөздермен толықтырылсын;
460 "Ел ішіндегі күрделі трансферттер" ішкі сыныбы бойынша:
461 "Заңды тұлғаларға берілетін күрделі трансферттер" ерекшелігі бойынша "Анықтама" бағанында "Негізгі құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу үшін" деген сөздерден кейін ", ғимараттар, құрылыстарды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерін" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить бюджетной программой 109 и бюджетными подпрограммами 022, 023 следующего содержания:
"109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления";
дополнить бюджетной программой 114 следующего содержания:
"114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан";
в экономической классификации расходов:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 2 "Выплата вознаграждений (интересов)":
в подклассе 210 "Выплаты вознаграждений (интересов) по внутренним займам:
в наименовании специфики 211 "Выплаты вознаграждений      (интересов) по внутренним займам" после слова "займам" дополнить словами "Правительства Республики Казахстан";
специфику 213 "Выплаты вознаграждений (интересов) по операциям управления рисками" исключить;
в классе 3 "Текущие трансферты":
в подклассе 350 "Текущие трансферты за границу":
по специфике 351 "Текущие трансферты организациям за границу" слово "организациям" исключить;
в приложении 2 к указанному приказу:
в подклассе 140 "Приобретение услуг и работ":
по специфике 149 "Прочие услуги и работы" в графе "Определение":
после слов "текущий ремонт зданий и помещений," дополнить словами ", системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности,";
в подклассе 150 "Другие текущие затраты":
по специфике 157 "Особые затраты" графу "Перечень затрат" дополнить словами:
"Затраты на мероприятия, реализуемые государственными органами в соответствии с задачами и полномочиями, предусмотренными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими вопросы государственных секретов, осуществления оперативно-розыскной деятельности, обеспечения обороноспособности и национальной безопасности страны.";
в подклассе 460 "Капитальные трансферты внутри страны":
по специфике 461 "Капитальные трансферты юридическим лицам" в графе "Определение" после слов "капитальные трансферты для приобретения основных средств и нематериальных активов" дополнить словами ", капитального ремонта зданий, сооружений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности,".

2. Мемлекеттік жоспарлау әдіснамасы департаменті (Б. Бабажанова) Заң департаментімен (Д. Ешімова) бірлесіп осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                             Б. Сұлтанов

2. Департаменту методологии государственного планирования (Б. Бабажанова) совместно с Юридическим Департаментом (Д. Ешимова) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                          Б.Султанов