"Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мәтіндерін кейіннен ресми жариялауға сараптама өткізу және құқық беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 22 қазандағы N 155 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2009 жылғы 24 қыркүйектегі N 126 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 5 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5807 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 5 наурыздағы № 103 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 05.03.2019 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мәтіндерін кейіннен ресми жариялауға сараптама өткізу және құқық беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 22 қазандағы N 155 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 182 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2485 болып тіркелген), "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мәтіндерін кейіннен ресми жариялауға сараптама өткізу және құқық беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 22 қазандағы N 155 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 24 мамырдағы N 144 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2890 болып тіркелген), "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мәтіндерін кейіннен ресми жариялауға сараптама өткізу және құқық беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 22 қазандағы N 155 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 14 желтоқсандағы N 336 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4006 болып тіркелген, 2006 жылғы 20 қаңтардағы N 8-9 Заң газетінде жарияланған) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрықтарымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мәтіндерін кейіннен ресми жариялауға сараптама өткізу және құқық беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2002 жылғы 22 қазандағы N 155 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2021 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2-тармақта "Заңнама департаментiне" деген сөздер "Облыстар, Астана, Алматы қалаларының әділет департаменттеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ алынып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 октября 2002 года № 155 "Об утверждении Инструкции по проведению экспертизы и предоставлению права на последующее официальное опубликование текстов нормативных правовых актов Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 сентября 2009 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2009 года № 5807. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 5 марта 2019 года № 103.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 05.03.2019 № 103 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 октября 2002 года № 155 "Об утверждении Инструкции по проведению экспертизы и предоставлению права на последующее официальное опубликование текстов нормативных правовых актов Республики Казахстан" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2021) с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра юстиции Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года № 182 "О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 октября 2002 года № 155 "Об утверждении Инструкции по проведению экспертизы и предоставлению права на последующее опубликование официальных текстов нормативных правовых актов Республики Казахстан" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2485), от 24 мая 2004 года № 144 "О внесении изменений в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 октября 2002 года № 155 "Об утверждении Инструкции по проведению экспертизы и предоставлению права на последующее опубликование официальных текстов нормативных правовых актов Республики Казахстан" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2890), от 14 декабря 2005 года № 336 "О внесении изменений в приказ министра юстиции Республики Казахстан от 22 октября 2002 года № 155 "Об утверждении Инструкции по проведению экспертизы и предоставлению права на последующее опубликование официальных текстов нормативных правовых актов Республики Казахстан" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4006, опубликованного в Юридической газете от 20 января 2006 года № 8-9 следующие изменения и дополнения:
в пункте 2 слова "Департамент законодательства" заменить словами "Департаменты юстиции областей, городов Астана, Алматы";
пункт 3 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Облыстық, республикалық маңызы бар қала және астананың аумақтық әділет органдары нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес жазуы бар мөртаңбалар дайындасын.";
5-тармақта "Әділет вице-министріне" деген сөздер "Әділет вице-министрлеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ресми мәтіндерін кейіннен жариялауға сараптама өткізу және құқық беру жөніндегі нұсқаулықта:
бүкіл мәтін бойынша "Департамент", "Департаментте" деген сөздер "Әділет департаменті", "Әділет департаментінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) уәкілетті орган – облыстар, Астана, Алматы қалаларының Әділет департаменттері";
3-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Заңнама департаментіне нормативтік құқықтық актінің ресми мәтінін беру туралы сауал келіп түскеннен кейін нормативтік құқықтық актілердің ресми мәтіндері Әділет департаменттеріне жолданады.
Баспасөз басылымы өзінің тіркеу орнына қарай кейіннен жариялауға құқық алу үшін қажетті құжаттарды Әділет департаментіне ұсынады.";
9-тармақта:
"жетекшілік ететін вице-министр" деген сөздер "Әділет департаментінің бастығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы екінші сөйлем алынып тасталсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Кейiннен ресми жариялауға құқық берiлетiн макеттiң мәтiнiнiң бiрiншi парағының оң жақ жоғарғы бұрышында Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес жазулармен көк түстi мөртаңба қойылады.";
17-тармақта "директоры" деген сөз "бастығы" деген сөзбен ауыстырылсын.
Нұсқаулықтың 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жазылсын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2009 жылғы 24 қыркүйнктегі
N 126 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
нормативтік құқықтық актілерінің
мәтіндерін кейіннен ресми
жариялауға сараптама өткізу және
құқық беру жөніндегі нұсқаулықа
2-қосымша
Ресми мәтін.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
________________________________
(облыстар, Астана, Алматы қалаларының) Әділет департаменті

"4. Территориальным органам юстиции областного, города республиканского значения и столицы изготовить штампы с надписями согласно приложению 2 к инструкции.";
в пункте 5 слова "курирующего вице-министра" заменить словами "курирующих вице-министров";
в Инструкции по проведению экспертизы и предоставлению права на последующее опубликование официальных текстов нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту слова "Департамента", "Департаменте", "Департаментом" заменить словами "Департамента юстиции", "Департаменте юстиции", "Департаментом юстиции".
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) уполномоченный орган – Департаменты юстиции областей, городов Астана, Алматы";
абзац второй пункта 3 исключить;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Официальные тексты нормативных правовых актов направляются в Департаменты юстиции после поступления в Департамент законодательства запроса о предоставлении официального текста нормативного правового акта.
Печатное издание представляет необходимые документы для получения права на последующее официальное опубликование в Департамент юстиции в зависимости от места регистрации данного печатного издания.";
в пункте 9:
слова "курирующим вице–министром" заменить "начальником Департамента юстиции";
второе предложение абзаца первого исключить;
абзац второй изложить в следующей редакции:
"В правом верхнем углу первого листа текста макета, на последующее официальное опубликование которого предоставляется право, ставится штамп синего цвета с надписями согласно приложению 2 к инструкции.";
в пункте 17 слово "Директор" заменить словом "Начальник";
приложение 2 к инструкции изложить согласно приложению к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Р. Тусупбеков
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 24 сентября 2009 года № 126
Приложение 2
к Инструкции по проведению
экспертизы и предоставлению права
на последующее опубликование текстов
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
Официальный текст.
Департамент юстиции ___________________
(областей, городов Астана, Алматы)
Министерства юстиции Республики Казахстан