Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, бірыңғай мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 71 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5995 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 25 қарашадағы № 125 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.11.25 № 125 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы статистикалық есептілікті одан әрі жетілдіру және Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 17 шілдедегі «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Заңының нормаларымен сәйкестендіру мақсатында, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы «Прокуратура туралы» Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, бірыңғай мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы Нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 14 қарашадағы «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді мемлекеттік тіркеу, статистикалық есепке алу және оларға бақылау жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» № 46 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізімінде № 5016 тіркелген) күші жойды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындалуы үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                        Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, бірыңғай мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулық 1. Кіріспе.

Об утверждении Инструкции о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2010 года № 5995. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 25 ноября 2011 года № 125
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 25.11.2011 № 125 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В целях дальнейшего совершенствования статистической отчетности о регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан и приведения в соответствие с нормами Закона Республики Казахстан от 17 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам частного предпринимательства", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 ноября 2007 года № 46 "Об утверждении Инструкции о ведении государственной регистрации, статистического учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5016).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие с момента его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       К. Мами
Утверждена приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Инструкция
о ведении единой государственной регистрации,
учета и контроля проверок, осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан
1. Введение

1. Осы Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, бірыңғай мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы осы Нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық), Қазақстан Республикасының юрисдикциясындағы жеке кәсіпкерлік субъектілеріне, мемлекеттік мекемелеріне, шаруашылық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындарына қатысты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдармен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, бірыңғай мемлекеттік тіркеу жүргізу бөлігінде Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы «Жеке кәсіпкерлік туралы» Заңын (бұдан әрі – Заң) және Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» Заңын орындау үшін әзірленді.
2. Бірыңғай мемлекеттік тіркеу, тексерулерді есепке алу және бақылау:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүргізілетін тексерулер нәтижелері бойынша қалыптасатын құқықтық статистикалық ақпаратты жинақтау, есепке алу, талдау және шынайылы, сондай-ақ дәйекті мемлекеттік органдарға, жеке және заңды тұлғаларға ұсыну;
жеке кәсіпкерлік субъектілер, мемлекеттік мекемелер, шаруашылық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорындар қызметтерінің тексерулерін жоспарлау және оңтайландыру барысында елдегі құқық қорғау қызметінің тиімділігі мен сапасын жоғарылату мақсаттарында жүзеге асырылады.
3. Осы Нұсқаулықта:
тексерулерді бірыңғай мемлекеттік тіркеу, есепке алу және бақылау субъектілері – Қазақстан Республикасының заңдарымен жеке кәсіпкерлік субъектілерін, мемлекеттік мекемелерді, мемлекеттік кәсіпорындар және коммерциялық емес ұйымдарды, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырмайтын жеке тұлғаларды тексеруге уәкілетті мемлекеттік органдар;
уәкілетті мемлекеттік органдардың тексеру объектілері – жеке кәсіпкерлік субъектілері, мемлекеттік мекемелер және мемлекеттік кәсіпорындар, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырмайтын коммерциялық емес ұйымдар және жеке тұлғалар;
тексеру тағайындау туралы акті – Қазақстан Республикасының  заңнамалық актілерімен белгіленген талаптардың сақталуымен рәсімделген мемлекеттік органның құқықтық актісі;
тексерулерді жоспарлау – уәкілетті мемлекеттік органдармен тексерулерді жыл сайынғы жүйелеу, оңтайландыру және тәртіпке келтіру процедурасы;
ақпараттық есепке алу құжаттары - оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистикалық және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын белгіленген үлгідегі материалды (қағаз, магниттік, оптикалық) құқықтық статистика ақпарат жеткізгіші түсініктері қолданылады.

1. Настоящая Инструкция о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан (далее - Инструкция), разработана во исполнение Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" (далее - Закон) и Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" в части ведения единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан в отношении субъектов частного предпринимательства, государственных учреждений, государственных предприятий, осуществляющих хозяйственную деятельность, находящихся в юрисдикции Республики Казахстан.
2. Единая государственная регистрация, учет и контроль проверок осуществляется в целях:
сбора, учета, анализа и предоставления государственным органам, физическим и юридическим лицам достоверной и достаточной правовой статистической информации, формируемой по результатам проверок, проведенных государственными органами Республики Казахстан;
повышения эффективности и качества правозащитной деятельности в стране при планировании и оптимизации проверок деятельности субъектов частного предпринимательства, государственных учреждений и государственных предприятий, осуществляющих хозяйственную деятельность.
3. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
субъекты единой государственной регистрации, учета и контроля проверок - государственные органы, уполномоченные законами Республики Казахстан на проведение проверок субъектов частного предпринимательства, государственных учреждений, государственных предприятий и некоммерческих организаций, а также физических лиц, не осуществляющих предпринимательскую деятельность, в случаях предусмотренных законами Республики Казахстан;
объекты проверок уполномоченных государственных органов - субъекты частного предпринимательства, государственные учреждения и государственные предприятия, некоммерческие организации и физические лица, не осуществляющие предпринимательскую деятельность, в случаях предусмотренных законами Республики Казахстан;
акт о назначении проверки - правовой акт государственного органа оформленный с соблюдением требований, установленных законодательными актами Республики Казахстан;
планирование проверок - ежегодная процедура систематизации, оптимизации и упорядочения проверок уполномоченными государственными органами;
информационные учетные документы - материальный (бумажный, магнитный, оптический) носитель правовой статистической информации установленного образца, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
2. Тексерулер тағайындау туралы актілерді мемлекеттік тіркеу
4. Мемлекеттік тіркеу процедурасы өзіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуді, тексеру жүргізу мерзімінің ұзартылуы, тоқтатылуы, қайта жаңғыртылуы туралы, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тартуды, тексеру туралы мәліметтерді есепке алу және оның нәтижелері, сонымен қатар өткізілмеген тексерісті құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында есептен шығаруды енгізеді.
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту шаруашылық жүргізуші субъектілерге қатысты жүргізуге жол беріледі.
Тексеру тағайындау туралы актілерді мемлекеттік тіркеу процедурасы және тиісінше, осы Нұсқаулық талаптары:
мемлекеттік мекемелермен өздерінің аумақтық және құрылымдық бөлімшелерін, ішкі ведомстволық мемлекеттік органдар, мекемелер мен ұйымдар, сонымен қатар осы мемлекеттік органдар меншік иесі немесе құрылтайшы ретінде қатысатын заңды тұлғаларды;
уақытша ұстау изоляторларында, тергеу изоляторларында және қабылдау-бөлу орындарында тұлғаларды ұстау заңдылығын, қылмыстық қуғындау органдарымен жедел-іздестіру қызметін жүргізуді;
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 15 наурыздағы «Мемлекеттік құпиялар туралы» Заңының орындалуын;
Заңның 33-бабының 4 және 5 тармақтармен көзделген қатынастар саласында тексеру жүргізумен байланысты құқықтық қатынастарға таратылмайды.
Аймақта құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының әскери немесе көліктік бөлімшесі болмаған жағдайда, есепке алуды жүргізу және бақылау үшін тексеру тағайындау туралы актілерді тіркеу құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының аумақтық бөлімшесімен мәлімет үшін ақпараттық есепке алу құжаттарын кейіннен келесі жұмыс күнінен кешіктірмей, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының тиісті әскери немесе көліктік бөлімшесіне ұсыну арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
5. Тексеру тағайындау туралы актінің тіркелуі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен тексеру объектісінің тіркеу орны бойынша немесе өз қызметін жүзеге асыру орны бойынша тексерудің басталуына дейін жүзеге асырылады.
Тіркелу үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексеру тағайындау туралы актінің екі данасы (түпнұсқа және куәландырылған көшірме), Нұсқаулыққа қоса берілген 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік органымен жүзеге асырылатын тексеру туралы мәліметтер толтырылған есепке алу карточкасы (бұдан әрі – № 1-П нысанды есепке алу карточка) ұсынылады.
Тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйелерін жүргізу барысында, тексеруді мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілген электронды цифрлі қол қойылған құжаттар құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен анықталатын электронды форматта жолданады.
Тексерулерді есепке алудың автоматтандырылған ведомстволық жүйесінің болмаған жағдайында, тексеру тағайындау туралы акті және № 1-П нысанды есепке алу карточкасы электронды форматта рәсімделуі мүмкін, содан соң, электронды цифрлі қол қойылғаннан кейін құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Интернет-ресурс құралының көмегімен тіркелуі үшін ұсынылады.
Бақылаушы және тіркеуші органдардың орналасқан жерінен елеулі қашықтықта орналасқан объектілерде жоспардан тыс тексеру жүргізу жағдайында, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу тексеру басталғаннан соң, келесі бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
2. Государственная регистрация актов о назначении проверок
4. Процедура государственной регистрации включает в себя регистрацию акта о назначении проверки, о продлении, приостановлении, возобновлении срока проведения проверки, отказ в регистрации акта о назначении проверки, учет сведений о проверке и ее результатах и снятие с учета в органе по правовой статистике и специальным учетам непроведенной проверки.
Отказ в регистрации актов о назначении проверок допускается в отношении хозяйствующих субъектов.
Процедура государственной регистрации актов о назначении проверок и соответственно, требования настоящей Инструкции не распространяются на правоотношения, связанные с проведением проверок:
государственных учреждений в отношении собственных территориальных и структурных подразделений, подведомственных государственных органов, учреждений и организаций, а также юридических лиц, в которых данные государственные учреждения выступают в качестве учредителя (участника) или собственника имущества;
законности содержания лиц в изоляторах временного содержания, следственных изоляторах и приемниках-распределителях, проведения оперативно-розыскной деятельности органами уголовного преследования;
во исполнение Закона Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах";
в сфере отношений, предусмотренных пунктами 4 и 5 статьи 33 Закона.
При отсутствии в регионе военных или транспортных подразделений органа по правовой статистике и специальным учетам, регистрация актов о назначении проверки осуществляется территориальным подразделением органа по правовой статистике и специальным учетам, с последующей передачей для сведения информационных учетных документов не позднее следующего рабочего дня в соответствующее военное или транспортное подразделение органа по правовой статистике и специальным учетам, для ведения учета и контроля.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
5. Регистрация акта о назначении проверки осуществляется органом по правовой статистике и специальным учетам до начала проверки по месту регистрации объекта проверки или по месту осуществления им своей деятельности.
Для регистрации в орган по правовой статистике и специальным учетам предоставляется акт о назначении проверки в двух экземплярах (оригинал и заверенная копия), заполненная учетная карточка сведений о проверке, осуществляемой государственным органом Республики Казахстан, согласно приложению 1 к Инструкции (далее - учетная карточка ф.№ 1-П).
При ведении ведомственных автоматизированных систем учета проверок для государственной регистрации проверки указанные документы, подписанные электронной цифровой подписью, направляются в электронном формате, определяемом органом по правовой статистике и специальным учетам.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок, акт о назначении проверки и учетная карточка ф.№ 1-П могут быть оформлены в электронном формате и, после подписания электронной цифровой подписью, предоставлены для регистрации с помощью средств Интернет-ресурсов органа по правовой статистике и специальным учетам.
В случае проведения внеплановой проверки на объектах, находящихся на значительном отдалении от места расположения контролирующих и регистрирующих органов, регистрация акта о назначении проверки осуществляется в течение следующих пяти рабочих дней после начала проверки.

6. Жоспардан тыс тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу барысында мемлекеттік орган қызметкері Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру тағайындау үшін негіз болған құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесін ұсынады.
Тексеру тағайындаудың негізі болып табылған құжаттың түпнұсқасы мемлекеттік орган қызметкеріне қайтарылады, ал көшірмесі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады.
7. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері ақпараттық есепке алу құжаттарын ала отырып, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуге ұсыну сәтінен үш сағаттан кешіктірмей:
Нұсқаулыққа қоса берілген 2-қосымшаға сәйкес ресімделген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу Журналына (бұдан әрі – Журнал), № 1-П нысанды есепке алу карточкасына және оған қоса берілетін талон-қосымшаға жазба енгізеді;
тексеру тағайындау туралы актінің қолданыстағы заңнамаға сәйкестігін, № 1-П нысанды есепке алу карточкасының және тексеру тағайындау туралы актінің толтырылуының толықтығын тексереді.
Сонымен қатар, құжаттардың тіркелуі үшін уақытылы ұсынылуын, мемлекеттік органмен тексеру тағайындау барысындағы аумақтылық принциптілігін сақтауды тексереді.
Актіні тіркеуден бас тарту үшін негіз болмаған жағдайда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы қызметкерімен Нұсқаулыққа қоса берілген 3-қосымшаға сәйкес тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу туралы мөр басылады.
Тіркегеннен соң, актінің түпнұсқасы мемлекеттік органның лауазымды тұлғасына қайтарылады. Актінің көшірмесі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу орган қызметкері электронды тіркеудің аяқтағаны туралы, мемлекеттік тіркеу субъектісіне электронды цифрлі қол қойылған тексеру тағайындау туралы актінің тіркелгендігі туралы хабарлама жолдайды.
7-1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының қызметкері ақпараттық құжаттар келіп түскен сәттен бастап 24 сағаттан кешіктірмей деректер базасына ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтерін енгізеді.
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
8. Тексеру қоғамдық тәртіпке, халықтың денсаулығына және Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделеріне төнген қауіп-қатерді тез арада жоюды талап ететін қалыптасқан әлеуметтік-экономикалық жағдайға байланысты туындаған ерекше жағдайларда, сондай-ақ заңнаманың бұзылуын олардың тікелей жасалуы сәті кезінде алдын алу мақсатында және дәлелдемелерді бекіту үшін шұғыл әрекет жүргізу үшін жұмыс уақытынан тыс мерзімде (түнде, демалыс немесе мереке күндерінде) тексеру жүргізу кезінде, тексеру жүргізудің өзге де шарттарын реттейтін Қазақстан Республикасымен ратифицирленген халықаралық келісімдерге сәйкес тексеру жүргізу барысында тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу, тексеру басталғаннан соң келесі жұмыс күні ішінде жүргізіледі.

6. При регистрации акта о назначении внеплановой проверки сотрудник государственного органа представляет оригинал и копию документа, послужившего основанием для назначения проверки, за исключением случаев предусмотренных законами Республики Казахстан.
Оригинал документа, послужившего основанием назначения проверки, возвращается сотруднику государственного органа, а копия остается в органе по правовой статистике и специальным учетам.
7. Сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам, получив информационные учетные документы, не позднее трех часов с момента представления акта о назначении проверки на регистрацию:
вносит запись в Журнал регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан (далее - Журнал), оформляемый в соответствии с приложением 2 к Инструкции, в учетную карточку ф.№ 1-П и талон - приложение к ней;
проверяет соответствие акта о назначении проверки требованиям действующего законодательства, полноту заполнения учетной карточки ф.№ 1-П и акта о назначении проверки.
Одновременно проверяет своевременность представления документов для регистрации, соблюдение государственным органом принципа территориальности при назначении проверки.
При отсутствии оснований для отказа в регистрации акта о назначении проверки, сотрудником органа по правовой статистике и специальным учетам ставится штамп о регистрации акта о назначении проверки согласно приложению 3 к Инструкции.
После регистрации оригинал акта возвращается должностному лицу государственного органа. Копия акта остается в органе по правовой статистике и специальным учетам.
О завершении электронной регистрации сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам направляет субъекту государственной регистрации сообщение о регистрации акта о назначении проверки, подписанное электронной цифровой подписью.
7-1. Сотрудник органа правовой статистики и специальных учетов вводит сведения информационных учетных документов в базу данных не позднее 24 часов с момента поступления информационных документов.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 7-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
8. В исключительных случаях, когда проверка была вызвана сложившейся социально-экономической ситуацией, требующей немедленного устранения угрозы общественному порядку, здоровью населения и национальным интересам Республики Казахстан, а также при проведении проверки в нерабочее время (ночное, выходные или праздничные дни), в целях пресечения нарушений законодательства непосредственно в момент их совершения и проведения неотложных действий для закрепления доказательств, при проведении проверок в соответствии с ратифицированными Республикой Казахстан международными договорами, регламентирующими иные условия проведения проверок, регистрация акта о назначении проверки производится в течение следующего рабочего дня после начала проверки.

9. Тексеру мерзімдерін тоқтату немесе жаңғырту туралы, сонымен қатар тексеруге қатысатын тұлғалардың құрамы өзгерген кезінде мемлекеттік тіркеу субъектісі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексерудің тоқтатуына немесе қайта жаңғыруына дейін бір күн бұрын енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ескертпені жолдайды.
Сонымен қатар, ескертпеде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының журналы бойынша тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі және тіркеу күні, тексерілуші объектінің толық атауы және орналасқан жері, тексерудің тоқтатылған, жаңартылған күні немесе тексеруге қатысушы тұлғалар құрамының өзгеруі көрсетіледі.
Тексеру мерзімі ұзартылған жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісі құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тексеру тағайындау туралы акті нөмірімен, тіркелген күнімен, құжаттардың келіп түскен күніне сәйкес келетін тексеруді ұзарту туралы актіні тексерудің аяқталу мерзімінен кешіктірмей рәсімдейді.
Тіркеу тексеруді ұзарту туралы актіде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының мөртабанмен тексеруді жүзеге асырған қызметкердің тегі, аты-жөні көрсетіліп, қолы қойылып нақтыланады.
Журналда тексеруді ұзарту туралы актіні ұсыну күні көрсетілген белгі қойылады.
10. Мемлекеттік тіркеу субъектісі тексеру аяқталуы бойынша үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына № 1-П нысанды есепке алу карточкасына талон-қосымшаны, егер электронды тіркелген жағдайда, оның электронды форматын ұсынады.
Мемлекеттік тіркеу субъектісімен тағайындалған тексеруді жүргізуден бас тартқан, прокурордың немесе соттың шешімі бойынша тексеруді оның аяқталуына дейін тоқтатқан жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісімен ол туралы шешім қабылданғаннан соң үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына ескертпе жолданады.
11. Тексеру тағайындау барысында мемлекеттік тіркеу субъектісімен жіберілген Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуы анықталған жағдайда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкері (қолма қол, факс арқылы, электронды пошта арқылы) ақпараттық есепке алу құжаттарды құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының басшысына, немесе оның міндетін атқарушы тұлғаға тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін ұсынады.
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) Нұсқаулыққа қоса берілген 4-қосымшаға сәйкес, ақпараттық есепке алу құжаттар құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына келіп түскен сәттен 24 сағаттан аспайтын мерзімде жазбаша түрде екі данада жасалады.
Көрсетілген мерзімінің аяқталуы мерекелік немесе демалыс күндеріне сәйкес келген жағдайда, бас тарту құқығын қолдану мерзімі келесі жұмыс күні болып табылады.
Тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту Қазақстан Республикасы заңнамалары мен осы Нұсқаулық талаптарының нақты бұзушылықтарын көрсете отырып дәлелді болуы тиіс.

9. О приостановлении либо возобновлении сроков проверки, а также при изменении состава лиц, участвующих в проверке, субъект государственной регистрации направляет уведомление в орган по правовой статистике и специальным учетам о внесенных изменениях и дополнениях за один день до приостановления либо возобновления проверки.
При этом, в уведомлении указываются номер и дата регистрации акта о назначении проверки по журналу органа по правовой статистике и специальным учетам, полное наименование, местонахождение проверяемого объекта, дата приостановления, возобновления проверки либо изменение состава лиц участвующих в проверке.
В случае продления сроков проверки, субъект государственной регистрации оформляет акт о продлении проверки, который регистрируется в органе по правовой статистике и специальным учетам не позднее срока окончания проверки, за номером акта о назначении проверки с датой регистрации, соответствующей дате поступления документов.
Регистрация подтверждается штампом органа по правовой статистике и специальным учетам на акте о продлении проверки с указанием даты, фамилии, инициалов и подписи сотрудника, проводившего регистрацию.
В Журнале ставится отметка с указанием даты предоставления акта о продлении проверки.
10. Субъект государственной регистрации в течение трех рабочих дней по завершении проверки представляет в орган по правовой статистике и специальным учетам талон-приложение к учетной карточке ф.№ 1-П, а в случае электронной регистрации его электронный формат.
В случае отказа субъекта государственной регистрации от проведения назначенной проверки, прекращения проверки до ее завершения по решению прокурора или суда, субъектом государственной регистрации направляется уведомление об этом в орган по правовой статистике и специальным учетам в течение трех рабочих дней после принятия решения.
11. В случае выявления нарушений законодательства Республики Казахстан, допущенных субъектом государственной регистрации при назначении проверки, сотрудник органа по правовой статистике и специальным учетам предоставляет (нарочно, факсом, электронной почтой) информационные учетные документы руководителю органа по правовой статистике и специальным учетам, либо лицу, исполняющим его обязанности, для принятия решения об отказе в регистрации акта о назначении проверки.
Заключение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, согласно приложению 4 к Инструкции (далее - заключение) составляется письменно в двух экземплярах в срок не более 24 часов с момента поступления информационных учетных документов в орган по правовой статистике и специальным учетам.
В случае совпадения окончания указанного срока с выходным или праздничным днем, то сроком применения права отказа является следующий рабочий день.
Отказ в регистрации акта о назначении проверки должен быть мотивирован с указанием конкретных нарушений требований законодательства Республики Казахстан и настоящей Инструкции.

12. Мемлекеттік тіркеу субъектісімен тексеру тағайындау барысында Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының сақталуы туралы мәселені анықтау үшін ұсынылған құжаттарды қосымша зерделеу қажет болған жағдайда, шешім ақпараттық есепке алу құжаттары құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына келіп түскен сәттен екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қабылдануы тиіс.
Тіркеусіз қайтарылып, бас тартылған жағдайда, тексеру тағайындау туралы актіде Нұсқаулыққа қоса берілген 5-қосымшаға сәйкес «бас тартылған» мөртабан қойылады, № 1-П есепке алу карточкасының 19-тармағы толтырылады және Журналға тиісті белгі енгізіледі.
13. Мемлекеттік тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту үшін, егер өзгесі Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерімен, Қазақстан Республикасымен ратифицирленген халықаралық келісімдермен және осы Нұсқаулықпен белгіленбеген болса, келесі негіздердің бірінің болуы жеткілікті:
1) тексерулер жоспарында көрсетілмеген жоспарлық тексеруді тағайындау;
2) жоспарлы тексеру тағайындау кезінде алдыңғы тексеруге қатысты уақыттық ара-қашықтықтың сақталмауы;
3) мемлекеттік органдармен олардың құзыретіне енбейтін мәселелер бойынша тексерулер тағайындау;
4) Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген мерзімдерге қатысты, тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген тексеру жүргізу мерзімінің асып кетуі немесе өтіп кетуі;
5) жасырын түрдегі өтініш бойынша объектіні тексеруді тағайындау;
6) егер осы мәселе және кезең бойынша бұрын осы, немесе оның жоғары тұрған (төмен тұрған) органмен, немесе басқа да мемлекеттік органмен тексеру өткізілген болса, мемлекеттік органмен объекті қызметін тексеруді тағайындау;
7) егер алдыңғы тексерумен бұзушылықтар анықталмаса, жоспардан тыс бақылаулық тексеруді тағайындау;
8) жоспардан тыс тексеру тағайындау негізінің жазбаша нақтылауының болмауы (сұрау, тапсырма, өтініш, шағым, жолдау, сенім телефондары бойынша өтініштерді тіркеу кітабына тіркеу туралы белгі, қарсы тексеру тағайындау барысындағы акті көшірмесі және заңнамамен көзделген өзге де негіздер);
9) өтініште немесе хабарламаларда, жеке, заңды тұлғалардың және мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерінің бұзылғандығы туралы өзге де жүгінулерде көрсетілген уақыт аралығының шегінен шығатын кезеңге тексеру тағайындау;
10) тексеру жүргізуді оған тиісті өкілеттігі жоқ тұлғаларға тапсыру;
11) бір тексеру тағайындау туралы актіде, салық органында тіркеу есебіне қою, бақылау-кассалық машиналардың болуы, этил спиртін босатуға лицензияның, рұқсаттың, патенттің, «Салық және бюджетке  төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) 574-бабында көрсетілген тіркеу карточкасының болуы мәселелері бойынша жүргізілетін салықтық тексерулерді қоспағанда, тексеруге ұшырайтын бірнеше объектілерді көрсету;

12. В тех случаях, когда для выяснения вопроса о соблюдении субъектом государственной регистрации при назначении проверки требований законодательства Республики Казахстан требуется дополнительное изучение представленных документов, решение должно быть принято в срок не позднее двух рабочих дней с момента поступления информационных учетных документов в орган по правовой статистике и специальным учетам.
В случае отказа, на акте о назначении проверки, возвращаемом без регистрации, ставится штамп "отказано" согласно приложению 5 к Инструкции, заполняется пункт 19 учетной карточки ф.№ 1-П и в Журнал вносится соответствующая отметка.
13. Для отказа субъекту государственной регистрации в регистрации акта о назначении проверки, если иное не установлено нормативными правовыми актами Республики Казахстан, международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан и настоящей Инструкцией, достаточно наличие одного из следующих оснований:
1) назначение плановой проверки, не указанной в плане проверок;
2) несоблюдение временного интервала по отношению к предшествующей проверке при назначении плановой проверки;
3) назначение государственными органами проверок по вопросам, не входящим в их компетенцию;
4) превышение либо истечение сроков проведения проверки, указанных в акте о назначении проверки, относительно сроков, установленных законами Республики Казахстан;
5) назначение проверки объекта по анонимному обращению;
6) назначение государственным органом проверки деятельности объекта, если по данному вопросу и периоду ранее проводилась проверка этим же, либо его вышестоящим (нижестоящим) органом, либо иным государственным органом;
7) назначение внеплановой контрольной проверки, если предшествующей проверкой не были выявлены нарушения;
8) отсутствие письменных подтверждений основания назначения внеплановой проверки (запрос, поручение, заявление, жалоба, обращение, отметка о регистрации в книге учета обращений по телефонам доверия, копии акта при назначении встречной проверки и иные основания, предусмотренные законодательством);
9) назначение проверки за период, выходящий за рамки промежутка времени, указанного в заявлении или сообщении, в иных обращениях о нарушениях прав и законных интересов физических, юридических лиц и государства;
10) поручение проведения проверки лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
11) указание в одном акте о назначении проверки нескольких объектов подвергаемых проверке, за исключением налоговых проверок, проводимых по вопросам постановки на регистрационный учет в налоговых органах, наличия контрольно-кассовых машин, наличие лицензии, разрешение на отпуск этилового спирта, патента, регистрационной карточки, указанной в статье 574 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);

12) заңмен белгіленген мерзімде ол бойынша тексеру тоқтатылған және қайта жаңғыртылмаған объектіні тексеруді қайта тағайындау;
13) Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген шекті мерзімдерінен асатын мерзімге тексеруді тағайындау немесе оны ұзарту;
14) алда тұрған тексеру туралы жеке кәсіпкерлік субъектісін ескерту жөнінде мәліметтердің немесе ескертудің мерзімін сақтамау болмауы;
15) тексерулердің жүргізу тәртібі мен жағдайларын реттейтін нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылуы.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден негізсіз бас тартуы жоғарыда тұрған құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына немесе сотқа шағымдалуы мүмкін.
15. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тіркелген тексеруді өткізбеу жағдайында, мемлекеттік тіркеу субъектісімен тексерудің өткізілмеуінің себебін көрсету арқылы ескертпе жасалады.
Ескертпе құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тексеру тағайындау туралы актіде көрсетілген тексерудің нақты аяқталған сәтінен үш жұмыс күнінен кешіктірілмей ұсынылады. Осы мәліметтер негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы мәліметтерді Журналға енгізеді.
16. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы тұрақты түрде тексерулер мерзімдерінің ұзартылуына, тоқтатылуына және жаңғыртылуларына есепке алуды және бақылауды жүргізеді.
17. Мемлекеттік тіркеу субъектілері құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тіркелген актілер және жүргізілген тексерістер бойынша салыстыруды тоқсанда бір реттен кем емес жүргізеді.
Орталық мемлекеттік органдармен жүргізілген тексерулер бойынша салыстыру құқықтық статистика және арнайы есепке алу орталық органында жүргізіледі.
Салыстыру құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы басшысымен бекітілген кестесі бойынша жүргізіледі.
Салыстырулардың уақытылы өткізуін бақылау мемлекеттік тіркеу субъектісі басшысына жүктеледі.
Салыстырудың аяқталуы бойынша акті жасалады.
Салыстыру актісінде бейнеленуге келесі мәселелер жатады:
1) салыстыру жүргізудің уақытылығы;
2) тіркелуінен бас тартылған тексерулерді тағайындау туралы актілердің саны;
3) тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілердің саны;
4) тексерулердің түрлері бойынша бөлумен, тіркелген актілер бойынша жүргізілген тексерулердің саны;
5) ұзарту туралы актілерді, тексерулер мерзімдерінің тоқтатылуы мен жаңғыртылуы туралы ескертпелердің уақытылы ұсынылуы;

12) повторное назначение проверки объекта, по которому проверка была приостановлена и не возобновлена в установленные законом сроки;
13) назначение проверки либо ее продление в сроки, превышающие предельные сроки, установленные законами Республики Казахстан;
14) отсутствие данных об уведомлении или несоблюдение сроков уведомления субъекта частного предпринимательства о предстоящей проверке;
15) нарушения требований нормативных правовых актов, регламентирующих порядок и условия проведения проверок.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
14. Необоснованный отказ субъекту государственной регистрации в регистрации акта о назначении проверки может быть обжалован в вышестоящий орган по правовой статистике и специальным учетам либо в суд.
15. В случае непроведения зарегистрированной в органе по правовой статистике и специальным учетам проверки субъектом государственной регистрации составляется уведомление с указанием причины непроведения проверки.
Уведомление предоставляется в орган по правовой статистике и специальным учетам не позднее трех рабочих дней до момента фактической даты окончания проверки, указанной в акте о назначении проверки. На основании этих сведений орган по правовой статистике и специальным учетам вносит сведения в Журнал.
16. Орган по правовой статистике и специальным учетам на постоянной основе ведет учет и контроль за соблюдением сроков продления, приостановления и возобновления проверок.
17. Субъекты государственной регистрации производят сверку по зарегистрированным актам и проведенным проверкам в органе по правовой статистике и специальным учетам не реже одного раза в квартал.
Сверка по проверкам, проводимым центральными государственными органами, проводится в центральном органе по правовой статистике и специальным учетам.
Сверка проводится по графику, утвержденному руководителем органа по правовой статистике и специальным учетам.
Контроль за своевременностью проведения сверок возлагается на руководителя субъекта государственной регистрации.
По завершению сверки составляется акт.
В акте сверки подлежат отражению следующие вопросы:
1) своевременность проведения сверки;
2) количество актов о назначении проверок в регистрации, которых отказано;
3) количество зарегистрированных актов о назначении проверок;
4) количество проведенных проверок по зарегистрированным актам, с разбивкой по видам проверок;
5) своевременность предоставления актов о продлении, уведомлений о приостановлении и возобновлении сроков проверки;

6) есепке алу үшін талон-қосымшалардың уақытылы ұсынылуы;
7) жүргізілмеген тексерулерді есептен алу туралы ескертпенің уақытылы ұсынылуы;
8) көрсетілген деректемелерге сәйкес Журналға енгізілген мәліметтердің есепке алуының толықтығы.
Салыстыру актісіне салыстыруды жүргізген құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы және мемлекеттік тіркеу субъектісі қызметкерлерімен қол қойылады және көрсетілген органдардың басшыларымен бекітіледі.
Салыстыру актісі екі данада жасалады, оның бір данасы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында қалады, екінші данасы салыстыру жүргізген мемлекеттік тіркеу субъектісінің лауазымды тұлғасына беріледі.
18. Егер салыстыру немесе мемлекеттік тіркеу субъектілерінде тексеру жүргізу барысында тіркеуден өтпеген тексеру тағайындау туралы актіні, немесе тексеру тағайындау туралы актіні шығармай жүргізілген тексерулер анықталған жағдайда, мемлекеттік тіркеу субъектісі алдын ала өзінің тіркеу журналында тиісті жазу жазып, олардың анықтаған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына тіркелмеген тексерулерге толтырылған № 1-П нысанды есепке алу каточкаларын және талон-қосымшаларды ұсынады.
3. Тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесін енгізу
19. Мемлекеттік тіркеу субъектілері тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесінің қалыптасуына қатысады.
Осы мақсатта олармен тұрақты және үзіліссіз түрде ведомстволық тексерулердің, сонымен қатар тексеру парақтарына сәйкес анықталған бұзушылықтар және олар бойынша қабылданған әкімшілік әрекеттегі қабылданған шараларды есепке алу жүйесі құрылады.
Тексерулерді есепке алу ведомстволық автоматтандырылған жүйе болмаған жағдайда, мемлекеттік органдардың тексерулерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру барысындағы қарым-қатынасы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Интернет-ресурсы арқылы жүргізілуі мүмкін.
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының тексерулерді есепке алу жүйесі мен тексерулерді есепке алу ведомстволық жүйесінің біріктірілуі, сондай ақ тұтастық және бірыңғайлық принципін сақтау негізінде мемлекеттік органдардың тексерулерді мемлекеттік тіркеу барысында құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Интернет-ресурсы арқылы қарым-қатынасты ұйымдастыру тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесін құрайды.
Тексеру тағайындау туралы актілер, № 1-П нысанды есепке алу каточкалары, талон-қосымшалар мәліметтері негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен мемлекеттік органдармен жүргізілетін тексерулер туралы Бірыңғай мемлекеттік деректер банкі жүргізіледі.

6) своевременность представления для учета талонов-приложений;
7) своевременность предоставления уведомления о снятии с учета не проведенной проверки;
8) полнота учета внесенных сведений в Журнал согласно указанным реквизитам.
Акт сверки подписывается сотрудниками органа по правовой статистике и специальным учетам и субъекта государственной регистрации, проводившими сверку и утверждается руководителями указанных органов.
Акт сверки составляется в двух экземплярах, один экземпляр которого остается в органе по правовой статистике и специальным учетам, второй - вручается должностному лицу субъекта государственной регистрации, проводившему сверку.
18. В случае выявления при производстве сверки или проверки у субъектов государственной регистрации актов о назначении проверок, не прошедших регистрацию, или проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, субъект государственной регистрации предоставляет в течение трех рабочих дней с момента их выявления в орган по правовой статистике и специальным учетам заполненные учетные карточки ф. № 1-П и талоны-приложения на незарегистрированные проверки, предварительно сделав соответствующую запись в своем журнале регистрации.
3. Ведение Единой системы учета проверок
19. Субъекты государственной регистрации участвуют в формировании Единой системы учета проверок.
В этих целях ими на постоянной и непрерывной основе создаются ведомственные системы учета проверок, а также выявленных нарушений в соответствии с проверочными листами и принятых по ним мер административного воздействия.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок, взаимодействие государственных органов при осуществлении государственной регистрации проверок может осуществляться через Интернет-ресурсы органа по правовой статистике и специальным учетам.
Объединение системы учета проверок органа по правовой статистике и специальным учетам и ведомственных систем учета проверок, а также организация взаимодействия при осуществлении государственной регистрации проверок государственных органов через Интернет-ресурсы органа по правовой статистике и специальным учетам на основе соблюдения принципа единства и целостности составляет Единую систему учета проверок.
На основании сведений актов о назначении проверок, учетных карточек ф. № 1-П, талонов-приложений органом по правовой статистике и специальным учетам ведется Единый государственный банк данных о проверках, осуществляемых государственными органами.

20. Тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесінде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы мен мемлекеттік органның толық электронды өзара қарым-қатынасқан жағдайда, тексеру тағайындау туралы акті, № 1-П нысанды есепке алу каточка, талон-қосымша қағаз жеткізгіште құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына ұсынылмайды.
Тексерулерді есепке алудың Бірыңғай жүйесінде электронды өзара қарым-қатынастың жетілдірілуіне қарай, тексеру тағайындау туралы акті, № 1-П нысанды есепке алу каточка, талон-қосымша, тексерулердің жүргізудің жыл сайынғы жоспары құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен келісу арқылы қағаз жеткізгіштерде ұсынылмауы мүмкін.
Тексеру тағайындау туралы актіні, № 1-П нысанды есепке алу каточкасын, талон-қосымшаны ұсынудың электрондық форматы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен айқындалады.
21. Заңға сәйкес бекітілетін тексерулердің жүргізудің жыл сайынғы жоспары осы Нұсқаулыққа қоса берілген 8-қосымшаға сәйкес кесте түрінде рәсімделеді, сондай-ақ қағаз және электронды форматта ұсынылады.
Жоспарда мемлекеттік органның атауы, жоспарлау мерзімі, реттік нөмірі, тексеру объектісінің атауы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі – СТН), жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – БСН), оның орналасқан жері немесе қызметін жүзеге асыру орыны көрсетіледі.
СТН, ЖСН, БСН көрсетілуі шаруашылық жүргізуші субъектілердің тексерулері үшін көзделген.
Ескерту. 21-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
4. № 1-П нысанды есепке алу карточкасының, талон-қосымшаның және Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу Журналын толтыру тәртібі
22. № 1-П нысанды есепке алу карточкасының және талон-қосымшаның деректемелері тексеруді жүзеге асырушы тұлғамен, баспа әріптермен, қысқартуларсыз толтырылуы тиіс.
№ 1-П нысанды есепке алу карточкасының оң жағында орналасқан цифрлі ақпараттық көрсеткіштерде құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен берілген кодтық белгі нөмірлері қойылады.
1) 1-тармақта тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы бейнеленеді;
2) 2-тармақта тексеруді жүргізген органның деңгейлік мәртебесі: республикалық - 1; облыстық - 2; қалалық - 3; аудандық - 4; ауылдық - 5 кодтау арқылы көрсетіледі;
3) 3-тармақта тексерілуші объектінің атауы, оның орналасқан жері көрсетіледі;
4) 3.1. тармақта тексеру объектісінің тәуекел тобының коды: жоғары тәуекел тобы - 1, орташа тәуекел тобы - 2, төмен тәуекел тобы - 3 көрсетіледі;

20. При полном электронном взаимодействии органа по правовой статистике и специальным учетам и государственного органа в Единой системе учета проверок акт о назначении проверки, учетная карточка ф.№ 1-П, талон-приложение на бумажных носителях в орган по правовой статистике и специальным учетам не предоставляется.
По мере совершенствования электронного взаимодействия в Единой системе учета проверок акт о назначении проверки, учетная карточка ф.№ 1-П, талон-приложение, ежегодные планы проведения проверок на бумажных носителях могут не предоставляться по согласованию с органом по правовой статистике и специальным учетам.
Электронный формат предоставления акта о назначении проверок, учетной карточки ф. № 1-П и талона-приложения определяется органом по правовой статистике и специальным учетам.
21. Ежегодные планы проведения проверок, утверждаемые в соответствии с Законом, оформляются в виде таблиц в соответствии с приложением 8 к настоящей Инструкции и предоставляются в бумажном и электронном формате.
В плане указываются наименование государственного органа, период планирования, порядковый номер, наименование объекта проверки, регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН), индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее - БИН), его местонахождение или место осуществления деятельности. Указание РНН, ИИН, БИН предусмотрено для проверок хозяйствующих субъектов.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
4. Порядок заполнения учетной карточки ф. № 1-П, талона-приложения и Журнала регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан
22. Реквизиты учетной карточки ф. № 1-П и талона-приложения подлежат заполнению лицом, осуществляющим проверку, печатными буквами без сокращений.
В цифровых информационных показателях, расположенных в правой части учетной карточки ф. № 1-П, указываются номера кодовых обозначений, присвоенных органом по правовой статистике и специальным учетам.
1) в пункте 1 отражается наименование государственного органа, назначившего проверку;
2) в пункте 2 указывается уровневый статус органа, проводившего проверку, путем кодировки: республиканский - 1; областной - 2; городской - 3; районный - 4; сельский - 5;
3) в пункте 3 указывается наименование проверяемого объекта, его местонахождение;
4) в пункте 3.1 указывается код группы риска объекта проверки: 1- группа высокого риска, 2 - группа среднего риска, 3- группа незначительного риска;

5) 4-тармақта тексеру объектісі: 1-жеке тұлға, 2-заңды тұлға, 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, сонымен қатар: 4-кіші кәсіпкерлік, 5-орта кәсіпкерлік, 6-ірі кәсіпкерлік, 7-мемлекеттік мекемелер, сонымен қатар: 8-мемлекеттік орган, 9-мемлекеттік кәсіпорындар, 10-коммерциялық емес ұйымдар көрсетіледі;
6) 5-тармақта тексеру түрі кодтау жолымен (ХХХ): 1ХХ-жоспарлық, 2ХХ-жоспардан тыс: (оның ішінде: 01 - кешенді, 02 - тақырыптық, 03 - хронометражды зерттеу) көрсетіледі;
6-1) 5.1 тармақта Заңның 37-1 бабы 7-тармағымен көзделген жоспардан тыс тексерудің негізі көрсетіледі: 01 - тексеру нәтижесінде және мемлекеттік бақылаудың басқа да нысандары нәтижесінде анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымдардың (қаулылар, ұсыныстар, ескертулер) орындалуын бақылау (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 1-тармақшасы); 02 - жеке және заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарынан және жергілікті өкілетті органдардан адамдардың өміріне, денсаулықтарына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекетке елеулі зиян келтіру немесе зиян келтіру қаупін төндіру туралы жеке және заңды тұлғалардан ақпараттар мен өтініштерді алу (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 2-тармақшасы); 03 - тексеруді жүзеге асыру үшін қажетті ақпараттарды алу мақсатында азаматтық-құқықтық қатынастарда тұрған жеке кәсіпкерліктің тексеруші субъектісінің үшінші тұлғаларға қатысты қарсы тексеруі (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 3-тармақшасы); 04 - жеке кәсіпкерлік субъектісінің оның қызметіне тексеру жүргізу туралы бастамалы өтініші (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 4-тармақшасы); 05 - егер жеке кәсіпкерлік субъектісіне қатысты жоспарлы тексеру өткізу көзделсе, оның жойылуы (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 5-тармақшасы); 06 - жеке кәсіпкерлік субъектісінің бастапқы тексерумен келіспеуі туралы арызына байланысты қайталанған тексеру (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 6-тармақшасы); 07 - Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексінде көзделген негіздер (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 7-тармақшасы); 08 - салық төлеушілердің өтініштері, Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 627-бабында көрсетілген мәліметтер мен мәселелер (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 8-тармақшасы);
7) 6-тармақта тексеру мәселесі, яғни, нормативтік құқықтық акті нормаларының сақталуы, тексерілуге тиісті талаптары көрсетіледі;
8) 7-тармақта тексеру объектісінің қызмет түрі көрсетіледі;
9) 8-тармақта тексеру объектісінің СТН көрсетіледі (шаруашылық жүргізуші субъектілер үшін);

5) в пункте 4 указывается объект проверки: 1 - физическое лицо, 2 - юридическое лицо, 3 - субъект частного предпринимательства, в том числе: 4 - малого предпринимательства, 5 - среднего предпринимательства, 6 - крупного предпринимательства, 7 - государственные учреждения, в том числе 8 - государственный орган, 9 - государственные предприятия, 10 - некоммерческие организации;
6) в пункте 5 указывается вид проверки, путем кодировки (ХХХ): 1ХХ - плановая, 2ХХ - внеплановая: (из них: 01 - комплексная, 02 - тематическая, 03 - хронометражное обследование);
6-1) в пункте 5.1 указывается основание внеплановой проверки, предусмотренное пунктом 7 статьи 37-1 Закона: 01 - контроль исполнения предписаний (постановлений, представлений, уведомлений) об устранении выявленных нарушений в результате проверки и по результатам иных форм государственного контроля (подпункт 1 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 02 - получение информации и обращений от физических и юридических лиц, государственных органов, депутатов Парламента Республики Казахстан и местных представительных органов о причинении либо об угрозе причинения существенного вреда жизни, здоровью людей, окружающей среде и законным интересам физических и юридических лиц, государства (подпункт 2 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 03 - встречная проверка в отношении третьих лиц, с которыми проверяемый субъект частного предпринимательства имел гражданско-правовые отношения, с целью получения необходимой для осуществления проверки информации (подпункт 3 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 04 - инициативное обращение субъекта частного предпринимательства о проведении проверки его деятельности (подпункт 4 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 05 - реорганизация субъекта частного предпринимательства, если в отношении него была намечена плановая проверка (подпункт 5 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 06 - повторная проверка, связанная с обращением субъекта частного предпринимательства о несогласии с первоначальной проверкой (подпункт 6 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 07 - основания, предусмотренные Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан (подпункт 7 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 08 - обращения налогоплательщиков, сведения и вопросы, определенные статьей 627 Налогового кодекса Республики Казахстан (подпункт 8 пункта 7 статьи 37-1 Закона);
7) в пункте 6 указывается вопрос проверки, то есть соблюдение норм нормативных правовых актов, требования которых подлежат проверке;
8) в пункте 7 указывается вид деятельности объекта проверки;
9) в пункте 8 указывается РНН объекта проверки (для хозяйствующих субъектов);

10) 9-тармақта тексеру объектісінің ЖСН/БСН-і көрсетіледі (шаруашылық жүргізуші субъектілер үшін);
11) 10-тармақта тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі көрсетіледі;
12) 11-тармақта тексеру тағайындау туралы актінің шыққан күні көрсетіледі;
13) 12-тармақта тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты (Т.А.Ә.), лауазымы, қолы қойылады;
14) 13-тармақта тексеру жүргізу мерзімі көрсетіледі;
15) 14-тармақта тексерілетін кезең көрсетіледі;
16) 15-тармақта тексеру қанша мерзімге ұзартылатын күндер саны көрсетіледі;
17) 16-тармақта тексерудің тоқтатылған күні көрсетіледі;
18) 17-тармақта тексерудің жаңартылған күні көрсетіледі;
19) 18-тармақта жүргізілмеген тексерістің есептен алынған күні көрсетіледі;
20) 19-тармақта, тексеру тағайындау туралы актінің тіркеуден бас тартылғанда, Нұсқаулықтың 13-тармағының тиісті тармақшасы көрсетіледі;
21) 20-тармақта 1 (2)-есептік кезеңде тіркелусіз жүргізілген, 3 (4) есептік кезеңде жүргізілгендер қатарынан тексеріс тағайындау туралы актінің шығарылуысыз (өткен кезеңдер) жүргізілген тексерулер туралы мәліметтер бейнеленеді;
22) 21-тармақ 1-прокуратурамен, 2-ҚСжАЕК органдарымен, 3-мемлекеттік орган бастамасымен анықталған заңсыз тексерулер саны көрсетіледі;
23) 22, 23, 24, 25 және 26 тармақтар құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының кодын, № 1-П нысанды есепке алу карточкасының келіп түскен күнін, реттік нөмірді, № 1-П нысанды есепке алу карточкасын қабылдаған құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы көрсетіледі және қолы қойылады.
Салықтық тексерулерді тіркеуі барысында тексерулердің тіркеу нөмірлері тексеру тағайындау туралы тіркелген актілер нөмірі бойынша дробь арқылы тәртіп бойынша қойылады (мысалға: 41/1, 41/2, 41/3, және т.б.).
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
23. № 1-П нысанды есепке алу карточкасы құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының Журналында тіркелген сәтінен бастап есепке алынған болып саналады.
24. Тексеру нәтижелері бойынша құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына тексеру аяқталғаннан соң үш жұмыс күнінен кешіктірілмей ұсынылатын Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес талон-қосымша толтырылады.
1) талонда тексеру тағайындаған мемлекеттік орган атауы көрсетіледі;
2) 1-тармақта мемлекеттік органның тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі, оның шығарылған күні көрсетіледі;
3) 1.1-тармақта құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі көрсетіледі;

10) в пункте 9 указывается ИИН/БИН объекта проверки (для хозяйствующих субъектов);
11) в пункте 10 указывается номер акта о назначении проверки;
12) в пункте 11 указывается дата вынесения акта о назначении проверки;
13) в пункте 12 указываются фамилия, имя, отчество (далее - Ф.И.О.), должность, подпись лица (лиц), осуществляющего проверку;
14) в пункте 13 указывается срок проведения проверки;
15) в пункте 14 указывается проверяемый период;
16) в пункт 15 вносится количество дней, на сколько продляется срок проверки;
17) в пункт 16 вносится дата приостановления проверки;
18) в пункт 17 вносится дата возобновления проверки;
19) в пункте 18 указывается дата снятия с учета непроведенной проверки;
20) в пункте 19, в случаях отказа в регистрации акта о назначении проверки, указывается соответствующий подпункт пункта 13 Инструкции;
21) в пункте 20 отражаются данные о проверках, проведенных: 1 (2) - без регистрации в отчетном периоде, 3 (4) - без вынесения акта о назначении проверки из числа проведенных в отчетном периоде (прошлых периодов);
22) в пункт 21 отражается количество незаконных проверок выявленных: 1 - прокуратурой, 2 - органами КПСиСУ, 3 - по инициативе государственного органа;
23) пункты 22, 23, 24, 25 и 26 включают код органа по правовой статистики и специальным учетам, дату поступления учетной карточки ф.№ 1-П, порядковый номер, Ф.И.О., должность и подпись сотрудника органа по правовой статистики и специальным учетам, принявшего учетную карточку ф.№ 1-П.
При регистрации налоговой проверки, регистрационные номера проверок присваиваются по номеру зарегистрированного акта о назначении проверки по порядку через дробь (например, 41/1, 41/2, 41/3 и т.д.) после предоставления учетной карточки ф.№ 1-П и талона-приложения по завершению проверки.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
23. Учетная карточка ф.№ 1-П считается учтенной с момента регистрации в Журнале органа по правовой статистике и специальным учетам.
24. По результатам проверки заполняется талон-приложение согласно приложению 6 к Инструкции, который представляется в орган по правовой статистике и специальным учетам не позднее трех рабочих дней после завершения проверки.
1) в талоне указывается наименование государственного органа, назначившего проверку;
2) в пункте 1 указывается номер акта о назначении проверки государственного органа, дата его вынесения;
3) в пункте 1.1 указывается дата и номер государственной регистрации в органе по правовой статистике и специальным учетам;

4) 2-тармақта тексеру объектісінің атауы, оның орналасқан жері көрсетіледі;
5) 3 және 4-тармақтарда тексерудің басталу және аяқталу күндері көрсетіледі;
6) 5-тармақта тексеру нәтижелері көрсетіледі: 1-бұзушылықтар анықталған жоқ; 2-бұзушылықтар анықталды;
7) 6-тармақта кімнің құқықтары қорғалғаны көрсетіледі: 1-жеке тұлғаның, 2-жеке кәсіпкерлік субъектінің, сонымен қатар: 3-кіші кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5-ірі кәсіпкерлік, 6-мемлекеттік мекеме, 7-мемлекеттік кәсіпорын, 8-коммерциялық емес ұйым;
8) 7-тармақта тексеру материалдарын шешім қабылдау үшін жолдау туралы мәліметтер көрсетіледі: 1-мемлекеттік органға, 2-прокуратураға, 3-сотқа;
9) 7.1-тармақта материалдарды жолдаған күн белгіленеді;
10) 8-тармақта талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілер нормалары белгіленеді;
11) 9-тармақта объектіні тексерудің нәтижелері көрсетіледі: тоқтатылған-1, тыйым салынған-2;
12) 10-тармақта, тексеріс, оның аяқталуына дейін тоқтатылғандығы көрсетіледі: 1-мемлекеттік органмен, 2-сотпен, 3-прокурормен;
13) 11-тармақта тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы, қолы, қызметтік телефоны көрсетіледі;
14) 12-тармақта құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына талон-қосымшаның келіп түскен күні көрсетіледі;
15) 13-тармақта талон-қосымшаны қабылдаған құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы көрсетіледі.
25. Талон-қосымшаны ұсыну тексеруді аяқталған ретінде есептеуге негізі болып табылады.
26. Енгізілген мәліметтердің шынайлығын, толықтығын, объективтілігін және дәйектігін қамтамасыз ету мемлекеттік органның басшысына және осы құжаттарды толтырған тұлғаға жүктеледі.
27. Тексеруді тағайындау туралы актіні, № 1-П нысанды есепке алу карточканы және талон-қосымшаны тіркеу олар туралы мәліметтерді Журналға енгізу жолымен жүзеге асырылады.
28. Журнал бірыңғай үлгідегі құжат болып табылады, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен және мемлекеттік тіркеу субъектілерімен жүргізіледі.
29. Журнал нөмірленген, тігілген және мөрмен куәландырылған болуы тиіс. Жазбалар толық, нақты, ұқыпты енгізіледі, түзетулерге және тазартуларға жол берілмейді. Қателескен жазбалар ескертіледі және жауапты тұлғаның қолымен куәландырылады.
1) Журналдың 1-бағанда ақпараттық есепке алу құжатының реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда тексеру тағайындау туралы актінің, № 1-П нысанды есепке алу карточкасының тіркелу күні мен уақыты көрсетіледі, сонымен қатар құжаттарды тапсырған мемлекеттік тіркеу субъектісінің лауазымды тұлғасының қолы қойылады.

4) в пункте 2 указывается наименование объекта проверки, его местонахождение;
5) в пунктах 3 и 4 указывается дата начала и завершения проверки;
6) в пункте 5 указываются результаты проверки: 1 - нарушения не выявлены; 2 - нарушения выявлены;
7) в пункте 6 указывается, чьи права защищены: 1 - физического лица, 2 - субъекта частного предпринимательства, в том числе: 3 - малого предпринимательства, 4 - среднего предпринимательства, 5 - крупного предпринимательства, 6 - государственного учреждения, 7 - государственного предприятия, 8 - некоммерческой организации;
8) в пункте 7 указываются сведения о направлении материалов проверки для принятия решения в: государственный орган - 1, прокуратуру - 2, суд - 3;
9) в пункте 7.1 указывается дата направления материалов;
10) в пункте 8 указываются нормы нормативных правовых актов, требования которых нарушены;
11) в пункте 9 указываются результаты проведения проверки объекта, в ходе которой: деятельность приостановлена - 1, запрещена - 2;
12) в пункте 10 указывается, проверка прекращена, до ее завершения:
государственным органом - 1, судом - 2, прокурором - 3;
13) в пункте 11 указываются Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц), осуществившего проверку, номер служебного телефона;
14) в пункте 12 указывается дата поступления талона-приложения в орган по правовой статистике и специальным учетам;
15) в пункте 13 указываются Ф.И.О., должность, подпись сотрудника органа по правовой статистике и специальным учетам, принявшего талон-приложение.
25. Предоставление талона-приложения является основанием для учета проверки как завершенной.
26. Обеспечение достоверности, целостности, объективности и достаточности внесенных сведений возлагается на руководителя государственного органа и лицо, заполнившее эти документы.
27. Регистрация акта о назначении проверки, учетной карточки ф.№ 1-П и талона-приложения осуществляется путем внесения сведений о них в Журнал.
28. Журнал является документом единого образца, ведется органом по правовой статистике и специальным учетам и субъектами государственной регистрации.
29. Журнал должен быть пронумерован, прошнурован и удостоверен печатью. Записи вносятся полно, четко, аккуратно, исправления и подчистки не допускаются. Ошибочные записи оговариваются и заверяются подписью ответственного лица.
1) в графе 1 Журнала указываются порядковый номер информационных учетных документов;
2) в графе 2 отражаются дата и время регистрации акта о назначении проверки, учетной карточки ф.№ 1-П, присвоения регистрационного номера, а также подпись должностного лица субъекта государственной регистрации, сдавшего документы.

Журналда салықтық тексеруді есепке алу барысында, тексеру аяқталуы бойынша № 1-П нысанды есепке алу карточкасын және талон-қосымшаны ұсынғаннан кейін, тексерулердің тіркеу нөмірлері тексеру тағайындау туралы тіркелген актілер нөмірі бойынша дробь арқылы тәртіп бойынша қойылады (мысалға: 41/1, 41/2, 41/3, және т.б.);
3) 3-бағанда мемлекеттік тіркеу субъектісінің тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі және оның шығару күні көрсетілуге жатады;
4) 4-бағанда мемлекеттік тіркеу субъектісінің атауы, тексеруді тағайындаған тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә. бейнеленуге жатады;
5) 5-бағанда тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) Т.А.Ә. және лауазымы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексеру объектісінің атауы, оның орналасқан жері, шаруашылық жүргізуші субъектінің СТН, (ЖСН, БСН) бейнеленуге жатады;
7) 7-бағанда тексеру объектісімен жүзеге асырылатын қызмет түрі бейнеленеді;
8) 8-бағанда тексеру түрі бейнеленеді;
9) 9-бағанда тексеру негізі көрсетіледі;
10) 10-бағанда тексеру өткізу мерзімі бейнеленеді;
11) 11-бағанда тексеру мерзімнің ұзартылуы немесе тексерудің тоқтатылуы және жаңартылуы туралы белгі қойылады, сонымен қатар тексеру мерзімін ұзарту туралы актінің немесе ескертпенің келіп түскен күні көрсетіледі.
12) 12-бағанда құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына талон-қосымшаның ұсынылған күні көрсетіледі, сонымен қатар талон-қосымшаны тапсырған мемлекеттік тіркеу субъектісінің лауазымды тұлғасының қолы қойылады;
13) 13-бағанда тағайындалған тексерулердің өткізілмеу негіздері және шешім қабылданған күні көрсетіледі: 1-кіші бағанда есептен алынған өткізілмеген тексерулер, 2-кіші бағанда тіркеуден бас тартылған тексеру тағайындау туралы актілер бейнеленеді.
30. Есепке алуды тиісті жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында, мемлекеттік тіркеу субъектісінде Журналды жүргізу жауапты лауазымды тұлғаға жүктеледі.
Журналдың жүргізілуі және сақталуы туралы талаптардың қамтамасыз етілуіне бақылау жүргізу мемлекеттік тіркеу субъектісінің басшысына жүктеледі.
31. Ақпараттық есепке алу құжаттыры бланктерімен және журналдармен қамтамасыз ету мемлекеттік тіркеу субъектілеріне жүктеледі.
5. «Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы» № 1-П нысанды есептердің ұсынылу тәртібі мен мерзімдері
32. № 1-П нысанды есепке алу карточканың және талон-қосымшаның негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдарымен Нұсқаулықтың 7-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы» № 1-П нысанды есеп (бұдан әрі – № 1-П нысанды есеп) жасалады.
Аймақ бойынша және әр мемлекеттік орган бойынша № 1-П нысанды жинақталған есеп құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының бірінші басшысымен немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен қол қойылады.
Аймақ бойынша және әр мемлекеттік орган бойынша № 1-П нысанды жинақталған есеп ұлғаю нәтижесiмен тоқсан сайын жасалады, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының бірінші басшысымен немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен бекітіледі және орталық құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына ұсынылады.

При учете в Журнале налоговой проверки, регистрационные номера проверок присваиваются по номеру зарегистрированного акта о назначении проверки по порядку через дробь (например, 41/1, 41/2, 41/3 и т.д.) после предоставления учетной карточки ф.№ 1-П и талона-приложения по завершению проверки;
3) в графе 3 подлежат отражению номер акта о назначении проверки субъекта государственной регистрации и дата его вынесения;
4) в графе 4 подлежат отражению наименование субъекта государственной регистрации, Ф.И.О. и должность лица, назначившего проверку;
5) в графе 5 указываются Ф.И.О. и должность лица (лиц), осуществляющего проверку;
6) в графе 6 отражаются наименование объекта проверки, его местонахождение, РНН (ИИН, БИН) хозяйствующих субъектов;
7) в графе 7 отражается вид деятельности, осуществляемый объектом проверки;
8) в графе 8 отражается вид проверки;
9) в графе 9 отражается основание проверки;
10) в графе 10 отражаются сроки проведения проверки;
11) в графе 11 ставится отметка о продлении срока либо приостановлении и возобновлении проверки и дата поступления акта о продлении проверки или уведомления;
12) в графе 12 отражаются сведения о дате представления в орган по правовой статистике и специальным учетам талона-приложения, а также подпись должностного лица субъекта государственной регистрации, сдавшего талон-приложение;
13) в графе 13 отражаются основания непроведения назначенных проверок и дата принятия решения: в подграфе 1 отражаются снятые с учета непроведенные проверки, в подграфе 2 - акты о назначении проверки, в регистрации которых отказано.
30. В целях обеспечения надлежащего учета, ведение Журнала в субъекте государственной регистрации возлагается на ответственное должностное лицо.
Контроль за соблюдением требований по ведению и хранению Журнала возлагается на руководителя субъекта государственной регистрации.
31. Обеспечение бланками информационных учетных документов и журналов возлагается на субъекты государственной регистрации.
5. Порядок и сроки представления отчетов формы № 1-П
"О регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых
государственными органами Республики Казахстан"
32. На основании сведений учетной карточки ф.№ 1-П и талона-приложения территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам составляется отчет формы № 1-П "О регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан" (далее - отчет формы № 1-П) согласно приложению 7 к Инструкции.
Сводный отчет формы № 1-П по региону и отчет формы № 1-П по каждому государственному органу подписывается первым руководителем территориального органа по правовой статистике и специальным учетам или лицом, исполняющим его обязанности.
Сводный отчет формы № 1-П по региону и отчет формы № 1-П по каждому государственному органу составляется ежеквартально с нарастающим итогом, утверждается руководителем органа по правовой статистике и специальным учетам либо лицом, исполняющим его обязанности и представляется в центральный орган по правовой статистике и специальным учетам.

33. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органының орталық аппараты аумақтық органдарының № 1-П нысанды есептің деректері негізінде мемлекеттік органдар және аймақтар бөлінісінде жинақталған есепті қалыптастырады.
34. Жолдар мен бағандардың деректері барлық мемлекеттік органдар бойынша бірдей болып келетін № 1-П нысанды есеп ұлғаю нәтижесімен бірыңғай нысан бойынша құрылады.
1) 1-жолда талон-қосымшалары есептік кезеңнің соңына келіп түспеген, аяқталмаған тексерулердің қалдығы көрсетіледі;
2) 2-жолда тексерулерді тағайындау туралы тіркелген актілердің саны көрсетіледі;
3) 3-жолда (№ 1-П нысанды қойылған есепке алу карточкалары бойынша) объектілердің тағайындалған тексерулерінің саны көрсетіледі;
4) 4-ші жол (талон-қосымшаның бар болғанда) аяқталған тексерулердің санын көрсетеді;
5) 5-ші жол түрлі себептер бойынша есептік кезеңде өткізілмеген, тағайындалған тексерулердің санын көрсетеді;
6) 6-шы жол тексеру тағайындау туралы актіні тіркемей жүргізген анықталған тексерулердің жалпы санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратурамен анықталғандар 7-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен 8-жолда, мемлекеттік органмен 9-жолда көрсетіледі;
7) 10-шы жол есептік кезеңде тағайындалғандардың қатарынан, тексеруді тағайындау туралы актіні шығармай жүргізген, анықталған тексерулердің жалпы санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратурамен анықталғандар 11-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен 12-жолда, мемлекеттік органмен 13-жолда көрсетіледі;
8) 14-ші жол тексеру тағайындау туралы актіні өткен жылдары тіркемей жүргізгендігін ағымдағы жылда анықталған тексерулердің санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратурамен анықталғандар 15-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен 16-жолда, мемлекеттік органмен 17-жолда көрсетіледі;
9) 18-ші жол тексеру тағайындау туралы актіні өткен жылдары шығармай жүргізгендігін ағымдағы жылда анықталған тексерулердің санын көрсетеді, олардың ішінде прокуратурамен анықталғандар 19-жолда, құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен 20-жолда, мемлекеттік органмен 21-жолда көрсетіледі;
10) 22-ші жол тексеру нәтижелерінде бұзушылықтар айқындалған тексерулердің санын көрсетеді;
11) 23-ші жол тіркеуден бас тартылған тексерулерді тағайындау туралы актілердің жалпы санын көрсетеді;
12) 24-38 жолдар тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеуден бас тарту негіздерін көрсетеді;
13) 1-15 бағандарының көрсеткіштері № 1-П нысанды есепке алу карточкасының деректерінен алынып қалыптасады.
35. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдары тоқсан сайын аумақтық басқарманың қолы қойылып, құқықтық статистика және арнайы есепке алу бойынша уәкілетті органға келесі есептік кезеңдегі айдың 5-санына қағаз жүзінде және электронды түрде ұсынылатын 1-П нысанды есепті қалыптастырады және бекітеді.

33. На основе данных отчетов формы № 1-П территориальных органов, центральный аппарат органа по правовой статистике и специальным учетам формирует сводный отчет в разрезе государственных органов и регионов.
34. Отчет формы № 1-П составляется по единой форме с нарастающим итогом, в котором данные строк и граф идентичны по всем государственным органам.
1) в строке 1 указывается остаток незавершенных проверок, по которым не поступили талоны-приложения на конец отчетного периода;
2) в строке 2 отражается количество зарегистрированных актов о назначении проверок;
3) в строке 3 отражается количество назначенных проверок объектов (по выставленным учетным карточкам ф.№ 1-П);
4) строка 4 отражает количество завершенных проверок (при наличии талона-приложения);
5) строка 5 отражает количество назначенных проверок, не проведенных в отчетном периоде по различным причинам;
6) строка 6 отражает общее количество выявленных проверок, проведенных без регистрации акта о назначении проверки, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 7, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 8, государственным органом в строке 9;
7) строка 10 отражает общее количество выявленных проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, из числа назначенных в отчетном периоде, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 11, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 12, государственным органом в строке 13;
8) строка 14 отражает количество проверок, проведенных без регистрации акта о назначении проверки в предыдущие годы, выявленные в текущем году, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 15, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 16, государственным органом в строке 17;
9) строка 18 отражает количество проверок, проведенных без вынесения акта о назначении проверки, в предыдущие годы, выявленные в текущем году, из них выявленные прокуратурой отражаются в строке 19, органом по правовой статистике и специальным учетам в строке 20, государственным органом в строке 21;
10) строка 22 отражает количество проверок, по результатам которых выявлены нарушения;
11) строка 23 отражает общее количество актов о назначении проверок, в регистрации которых отказано;
12) строки 24-38 отражают основания отказа в регистрации актов о назначении проверок;
13) показатели граф 1-15 формируются из данных учетной карточки ф.№ 1-П.
35. Территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам ежеквартально формируется и утверждается сводный отчет формы 1-П, который подписывается начальником территориального управления и предоставляется в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в бумажном и электронном виде.

Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
36. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдарының бекіткен есептері негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алудың уәкілетті органдары республика бойынша жинақталған есепті қалыптастырады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
37. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың уәкілетті органымен республика бойынша жинақталған № 1-П нысанды есеп Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына келесі есептік кезеңдегі айдың 10-санына ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді есепке алу
және бақылау, бірыңғай мемлекеттік
тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2010.12.14 № 85 (мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
ҚР мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулер туралы мәліметтерді есепке алу карточкасы
1 .Тексеру тағайындаған мемлекеттік орган атауы ____________________________________________________
____________________________________________________
2. Тексеруді жүзеге асырушы мемлекеттік органның деңгейі:
Республикалық - 1, облыстық - 2, қалалық - 3, аудандық - 4.
1._/_/_/_/_/_/_/
2._/_/
3./_/_/_/_/_/_/_/
3.1._/_/
4./_/_/_/_/_/
5./_/_/_/
Мысал: 101-кешенді жоспарлы барысында, 202-жоспардан тыс тақырыптық
5.1. /_/_/
6. Код келесі цифрлардан тұрады: 1 және /_/_/ баптар, бөлімдер /_/_/, тармақтар, тармақшалар, ҚР Заңдары немесе 2 немесе нөмірден, күндері _/_/_/_/
7./_/_/_/_/_/_/
8./_/_/_/_/_/_/
9./_/_/_/_/_/_/
10./_/_/_/_/
11./_/_/_/_/_/
күні айы жылы
13./_/_/_/_/_/
күні айы жылы
/_/_/_/_/_/_/_/
күні айы жылы
3. Тексерілетін объектінің атауы және мекенжайы
____________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________
3.1. Тексеру объектісі тәуекелдік тобының коды: 1-жоғарғы тәуекел тобы, 2-орта тәуекел тобы, 3-елеусіз тәуекел тобы.
4. Тексеру объектісі: 1 - жеке тұлға; 2 - заңды тұлға; 3 - жеке кәсіпкерлік субъектісі, сонымен катар 4 - кіші кәсіпкерлік; 5 - орта кәсіпкерлік; 6 - ірі кәсіпкерлік, 7 - мемлекеттік мекемелер, сонымен катар: 8 - мемлекеттік орган, 9 - мемлекеттік кәсіпорындар, 10 - коммерциялық емес ұйым.

Сноска. Пункт 35 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
36. На основании отчетов, утвержденных территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам, уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам, формируется сводный отчет по республике.
Сноска. Пункт 36 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
37. Уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам сводный отчет формы № 1-П по республике предоставляется в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Приложение 1
к Инструкции о ведении единой
государственной регистрации,
учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Учетная карточка сведений о проверке,
осуществляемой государственным органом РК
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 14.12.2010 № 85.
1. Наименование государственного органа,
назначившего проверку: __________________________
_______________________________________________
2. Уровень государственного органа:
республиканский - 1, областной – 2, городской - 3,
районный – 4, сельский – 5.
1. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. /_/
Заполняются при вводе
сведений в Единую систему
учета проверок
3. Наименование и местонахождение проверяемого объекта: ___________________________________________
3.1. Код группы риска объекта проверки: 1 - группа
высокого риска, 2 - группа среднего риска, 3 - группа
незначительного риска.
4. Объект проверки: 1 – физическое лицо;
2 - юридическое лицо; 3 – субъект частного
предпринимательства, в том числе: 4 - малого
предпринимательства, 5 - среднего предпринимательства,
6 – крупного предпринимательства; 7 - государственные
учреждения, в том числе 8 - государственный орган; 9
– государственные предприятия, 10 – некоммерческие
организации.

5. Тексеру түрі (XXX): 1ХХ-жоспарлы, 2ХХ-жоспардан тыс: (оның ішінде 01-кешенді, 02-тақырыптық, 03-хронометражды тексеру).
5.1. Жоспардан тыс тексерулердің негізі»: 01 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 1-тармақшасы; 02 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 2-тармақшасы; 03 -Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 3-тармақшасы; 04 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 4-тармақшасы; 05 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 5-тармақшасы; 06 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 6-тармақшасы; 07 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 7-тармақшасы; 08 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 8-тармақшасы;
6. Тексеру мәселесі; талаптары тексерілуі тиіс құқықтық акті нормаларының сақталуы:
________________________________________________________________________________________________________
7. Тексеру объектісі қызметінің түрі:
8. Тексеру объектісінің СТН:
9. ЖСН/БСН: ________________________________________
10. Тексеру тағайындау туралы акті нөмірі: _________
11. Актіні шығарған күн: «___» 20__ж.
12. Тексеруді жүзеге асырған тұлғаның аты-жөні:
____________________________________________________
____________________________________________________
13. Тексеру мерзімі: «__» _____ 20____ж.
14. Тексерілетін мерзім: «__» ____ 20___ж. «__»___20_ ж.
құқықтық статистика және арнайы есепке алу
органымен толтырылады.
15. Тексеру ___________ күнге ұзартылды
16. Тексеруді тоқтатқан күн: «__»_______ 20__ж.
17. Тексеруді қайта жаңғыртқан күн: «__»_____ 20__ж.
18. Өткізілмеген тексерісті есептен алу күні: «__»_____ 20__ж.
19. Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту: Нұсқаулықтың 13-тармағы, _____ тармақшасы бойынша.
20. Есепке алу тексерісі: 1 (2) есептік кезеңде тіркелусіз/өткен мерзімде, 3 (4) есептік кезеңде өткізілгендер қатарынан тексеру тағайындау туралы актіні шығарусыз (өткен мерзімдер);
21. Заңсыз тексерулер келесі органдармен анықталды: 1-прокуратура, 2-ҚСжАЕК, 3-есептік кезеңде өткізілгендер
22. Құқықтық статистика органы: ____________________
23. Карточканың ҚСжАЕКБ-на келіп түскен күні "__"_____ 200__ж.
24. ҚСжАЕКБ-нда тіркеудің реттік нөмірі № __________
25. № 1-П нысанды карточканы тіркеуге қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің тегі, лауазымы, қойған қолы: ______________________________________________
26. Тағы басқа белгілер ____________________________
15._/_/_/_/
16./_/_/_/_/_/_/
17./_/_/_/_/_/_/
18./_/_/_/_/_/_/
19./_/_/
20./_/_/
21./_/_/
22./_/_/
23./_/_/
24./_/_/_/_/_/_/
күні айы жылы
25./_/_/
Ескерту: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған тұлғалар жалған мәліметтер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапқа тартылады. Карточканың сақталу мерзімі 2 жыл.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді есепке алу
және бақылау, бірыңғай мемлекеттік
тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді тағайындау туралы актілерді, тіркеу Журналы
т.т.
№ №
Тексеру тағайындау туралы актіні № 1-П нысанды есепке алу карточкасын тіркеу күні және құжаттарды өткізген тұлғаның қойған қолы
Мемлекеттік органның тексеру тағайындау туралы актісінің нөмірі және оны шығарылу күні
Мемлекеттік органның атауы, тексеру тағайындалған тұлғаның (тұлғалардың аты-жөні мен лауазымы)
Тексеруді жүзеге асыратын тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні (дері) мен лауазымы (дары)
Тексерудегі  тексеру объектісінің атауы, оның тұрған жері мен СТН-і, ЖИН-і, БИН-і
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қызметтің түрі
Тексеру түрі
Тексеру негіздері
Тексеру жүргізу мерзімдері
Мерзімді ұзарту не тоқтату және қайта жаңарту Құжаттардың келіп түскен күні
Есепке алу карточкасына қоса берілген талон-қосымшаның уәкілетті органға тапсырылған күні, талон-қосымшаны өткізген тұлғаның қойған қолы
Тексеру жүргізілмеді
жүргізілмеген тексеру есептен шығарылған
тіркеуден бас тартылған тексеру тағайындау туралы акт
7
8
9
10
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді есепке алу
және бақылау, бірыңғай мемлекеттік
тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 3-қосымша
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің
___________________________________________________________ облысы
__________________________________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы Тексеру тағайындау туралы акт
ТІРКЕЛГЕН 200__жылдың "___" ______________
№ _________________ Уәкілетті орган қызметкерінің қойған қолы __________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді есепке алу
және бақылау, бірыңғай мемлекеттік
тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 4-қосымша
Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы тұжырымдама
__________________________________________________________________
(тексерілетін объектінің атауы)
тексеру объектісіне
__________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
ұсынылған тексеру тағайындау туралы 200___жылғы "___" № _____ актісін (бұйрық, ұйғарым, қаулы, тапсырма, жолдама және т.б.) қарап, жоғарыда көрсетілген тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден төмендегідей негіздер бойынша Нұсқаулықтың 13-тармағы ____ тармақшаларының негізінде бас тартылсын:
_____________________________________________________________
(бас тарту негізі, заңға сілтеме)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы,
________________________________
аты-жөні, қойған колы)
________________________________
(күні, айы, жылы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді есепке алу
және бақылау, бірыңғай мемлекеттік
тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 5-қосымша
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің
___________________________________________________________ облысы
__________________________________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы Тексеру тағайындау туралы актіні тіркеуден
БАС ТАРТЫЛҒАН негіз: Нұсқаулықтың 13-тармағының _________ тармақшалары 200__жылдың "___" ______________ Уәкілетті орган қызметкерінің қойған қолы __________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді есепке алу
және бақылау, бірыңғай мемлекеттік
тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 6-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы жүзеге асыратын тексерулер туралы мәліметтерді есепке алу талон-қосымшасы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы
_______________________________________________________
_______________________________________________________

5. Вид проверки (ХХХ): 1ХХ - плановая, 2ХХ –
внеплановая: (из них: 01 - комплексная, 02 –
тематическая, 03 – хронометражное обследование).
5.1. Основание внеплановых проверок: 01 – п.п. 1 п.
7 ст. 37-1 Закона, 02 - п.п. 2 п. 7 ст. 37-1 Закона, 03
– п.п. 3 п. 7 ст. 37-1 Закона, 04 – п.п. 4 п. 7 ст.
37-1 Закона, 05 – п.п. 5 п. 7 ст. 37-1 Закона, 06 –
п.п. 6 п. 7 ст. 37-1 Закона, 07 – п.п. 7 п. 7 ст. 37-1
Закона, 08 – п.п. 8 п. 7 ст. 37-1 Закона
6. Вопрос проверки; соблюдение норм нормативных
правовых актов требования которых подлежат
проверке: _____________________________________
_______________________________________________
7. Вид деятельности объекта проверки: _________
8. РНН объекта проверки: ______________________
9. ИИН/БИН объекта проверки: __________________
10. Номер акта о назначении проверки: № _______
11. Дата вынесения акта: «____» __________ 20__ г.
12. Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц),
осуществляющего проверку:
_____________________________________________________
13. Срок проверки: с «____» __________ 20___ г.
по «____» __________ 20 ___ г.
14. Проверяемый период: с «__» __________ 20___ г.
по «__» _________ 20 ___ г.
_______________________________________________
Заполняется сотрудником органа правовой
статистики
15. Проверка продлена на _____ дней.
16. Дата приостановления проверки «__» __ 20__ г.
17. Дата возобновления проверки «__» _____ 20__ г.
18. Дата снятия с учета не проведенной
проверки, «___» _____________ 20__ г.
19. Отказано в регистрации акта о назначении
проверки: по пп.___ п. 13 Инструкции
20. Учтена проверка, проведенная: 1(2) - без
регистрации в отчетном периоде, (прошедшем периоде);
3 (4) - без вынесения акта о назначении проверки из
числа проведенных в отчетном периоде (прошлых
периодов).
21. Незаконная проверка выявлена органами: 1 –
прокуратуры, 2 – КПСиСУ, 3 –  по инициативе
государственного органа (подчеркнуть).
22. Орган правовой статистики ____________ (код
органа регистрации)
23. Дата регистрации акта о назначении
проверки «____» ___________ 20__ г.
24. Порядковый номер государственной
регистрации № _______________
25. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника
органа правовой статистики, принявшего карточку
ф. № 1-П на регистрацию ____________________________
26. Прочие отметки ______________________________
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/
3.1. /_/
4. /_/_/_/_/
5. /_/_/_/
Пример: 101 – комплексная при
плановой, 202 - внеплановая
тематическая, 102-
тематическая при плановой
5.1. /_/_/
6. Код состоит из цифр: 1 и статьи /_/_/_/, части /_/_/,
пункта /_/_/, подпункта /_/_/
ЗК РК или 2 и номера ___,
даты /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
чис   мес    год
постановления Правительства
РК
7. /_/_/_/_/ - Код по
справочнику
8. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
9. /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
10. Номер акта /_/_/_/_/_/
11. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
13. с /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис   мес   год
по /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис  мес   год
14. с /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис   мес  год
по /_/_/ /_/_/ /_/_/
чис   мес   год
15. /_/_/
16.  /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
17. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
18. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
19. /_/_/
20. /_/
21. /_/
22. /_/_/_/_/_/_/_/
23. /_/_/ /_/_/ /_/_/_/_/
(чис, мес, год)
24. /_/_/_/_/_/
25. /_/_/_/_/_/
Коды заполняются при вводе
сведений в Единую
информационную систему
проверок
Примечание: по заполнению карточка является официальным статистическим документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке. Срок хранения карточки 2 года.
Приложение 2
к Инструкции о ведении единой
государственной регистрации,
учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Журнал регистрации актов о назначении проверок,
осуществляемых государственными органами Республики Казахстан
№ №
п.п.
Дата и время
регистрации акта
о назначении
проверки и
учетной карточки
ф. № 1-П,
регистрационный
номер органа по
правовой
статистике, а
также подпись
лица, сдавшего
документы
Номер акта о
назначении
проверки
государствен-
ного органа и
дата его
вынесения
Наименова-
ние госу-
дарственно-
го органа,
Ф.И.О.
должность
лица,
назначивше-
го проверку
Ф.И.О. и
должность
лица
(лиц),
осуществ-
ляющего
(щих)
проверку
Наименова-
ние объекта
проверки,
его место-
нахождение
и РНН (ИИН,
БИН)
Вид
дея-
тель-
ности
Вид
про-
верки
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Осно-
вания
про-
верки
Сроки
прове-
дения
провер-
ки
Срок продления
либо приоста-
новления и
возобновления
проверки. Дата
поступления
документов
Дата представления в
орган по правовой
статистике талона-
приложения к учетной
карточке ф. № 1-П,
подпись лица, сдавшего
талон-приложение
Проверка не проводилась
снято с учета
непроведенная
проверка
акт о назначении
проверки, в
регистрации
которого отказано
9
10
11
12
13
Приложение 3
к Инструкции о ведении единой
государственной регистрации,
учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по _______________________________________ области
____________________________________ району (городу) Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН за № ____________ "___" ______________________ 20___ год подпись ________________________________________________________
Приложение 4
к Инструкции о ведении единой
государственной регистрации,
учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Заключение
об отказе в регистрации акта о назначении проверки
Рассмотрев акт о назначении проверки объекта проверки
____________________________________________________________________
(наименование проверяемого объекта)
представленного ____________________________________________________
(наименование контролирующего органа)
за № ____ от "__" __________ 20__ г., сообщаю, что в регистрации
вышеуказанного акта о назначении проверки отказать по следующим
основаниям п.п. _______ пункта 13 Инструкции:
____________________________________________________________________
(обоснование отказа, ссылка на законодательство)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
___________________________
(должность, фамилия,
___________________________
подпись должностного лица)
___________________________
___________________________
(число, месяц, год)
Приложение 5
к Инструкции о ведении единой
государственной регистрации,
учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по __________________________________ области
___________________________________ району (городу) В регистрации акта о назначении проверки
ОТКАЗАНО основание: п.п. _____ пункта 13 Инструкции "____" _____________________ 20__ год подпись _________________________________________________
Приложение 6
к Инструкции о ведении единой
государственной регистрации,
учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Талон-приложение к учетной карточке сведений о проверке,
осуществляемой государственным органом Республики Казахстан
Наименование государственного органа, назначившего
проверку ________________________________________________
_________________________________________________________

1. Тексеру тағайындау туралы актінің нөмірі оның шығарылған күні: «___» 20____ж.
1.1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органында тіркелген күні: «___» 20____ж.
1./_/_/_/
1.1./_/_/_/_/
күні айы жылы
2./_/_/_/_/
3./_/_/_/_/_/
күні айы жылы
4./_/_/_/_/_/
күні айы жылы
5./_/
6./_/
7./_/
7.1./_/_/_/_/
күні айы жылы
9./_/
10./_/
12./_/_/_/_/_/
Бөлім мәліметтері оларды есепке алудың Бірыңғай жүйесіне енгізген күнінен бастап толтырылады.
2. Тексерілген объекті атауы __________________________
3. Тексеру тағайындау күні: «___» 20____ж.
4. Тексеру анықталған күн: «___» 20____ж.
5. Тексеру нәтижелері: 1-бұзушылықтар анықталған жоқ; 2-бұзушылықтар анықталды.
6. Тексерумен құқықтар мен мүдделер қорғалды: 1-жеке тұлғаның, 2-жеке кәсіпкерлік субъектісінің, сонымен қатар 3-кіші кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5-ірі кәсіпкерлік, 6-мемлекеттік мекеме, 7-мемлекеттік кәсіпорын, 8-коммерциялық емес ұйым.
7. Тексеру материалдары шешім қабылдау үшін жолданды: мемлекеттік органға - 1, прокуратураға - 2, сотқа - 3.
7.1. Материалдарды жолдау күні: «___» 20____ж.
8. Нормативтік құқықтық актілер талаптарының бұзылуы
_______________________________________________________
_______________________________________________________
9. Тексеру барысында немесе нәтижесінде субъект қызметі: тоқтатылды-1, тыйым салынды-2.
10. Тексеру аяқталуына дейін тоқтатылды: мемлекеттік органмен-1, сотпен-2, прокурормен-3.
11. Тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) лауазымы, аты-жөні, қойған қолы, қызмет телефонының нөмірі ________________________________________________
______________________________________________________.
12 және 13 деректемелер құқықтық статистика және арнайы есепке алу органымен толтырылады.
12. Талонның құқықтық статистика және арнайы есепке алу органына келіп түскен күні «___» 20____ж.
13. Талон-қосымшаны қабылдаған құқықтық статистика және арнайы есепке алу органы қызметкерінің қолы ___________
_______________________________________________________
Ескерту: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған тұлғалар жалған мәліметтер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапқа тартылады. Карточканың сақталу мерзімі 2 жыл.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 71 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді есепке алу
және бақылау, бірыңғай мемлекеттік
тіркеу жүргізу туралы
Нұсқаулыққа 7-қосымша
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы" 1-П нысанды есеп
Тіркелген тексерулердің барлығы
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
2-бағаннан
жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалар
2 бағаннан тәуекел топтарының бөлінгіште жүргізілген тексерулер
Соның ішінде, кіші кәсіпкерлік объектілері
Соның ішінде, орта кәсіпкерлік объектілері
Соның ішінде, ірі кәсіпкерлік объектілері
Жоғары
орташа
Төмен
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептік кезеңнің аяғындағы аяқталмаған тексерулердің қалдығы
1
Тексеру тағайындау туралы тіркелген актілердің саны
2
Тексеруге жататын объектілердің саны (қойылған есепке алу карточкалары)
3
Аяқталған тексерулердің саны (талон-қосымша бар болғанда)
4
Тағайындалып, әр түрлі себептермен жүргізілмеген тексерулердің саны
5
Тіркеусіз жүргізілген анықталған заңсыз тексерулердің саны
6
солардың ішінен анықталғаны
прокуратурамен
7
құқықтық статистика органымен
8
мемлекеттік органмен
9
Есептік кезеңде тағайындалғандар қатарынан тексерулерді тағайындау туралы актіні шығарусыз жүргізген тексерулер саны
10
солардың ішінен анықталғаны
прокуратурамен
11
құқықтық статистика органымен
12
мемлекеттік органмен
13
Тексеру тағайындау туралы актілерді өткен жылдары тіркемей жүргізгендігін ағымдағы жылы анықтаған тексерулердің саны
14
солардың ішінен анықталғаны
прокуратурамен
15
құқықтық статистика органымен
16
мемлекеттік органмен
17
Тексеру тағайындау туралы актілерді өткен жылдары шығармай жүргізгендігін ағымдағы жылы анықтаған тексерулердің саны
18
солардың ішінен анықталғаны
прокуратурамен
19
құқықтық статистика органымен
20
мемлекеттік органмен
21
Нәтижелері бойынша бұзушылықтары анықталған тексерулердің саны
22
Тіркеуден бас тартылған тексеру тағайындау туралы актілердің саны
23
солардың ішінде

1. Номер акта о назначении проверки дата его вынесения:
№ ____ "___" ________ 20__ г.
1.1. Дата и номер государственной регистрации в органе по
правовой статистике и специальным учетам: № ____
"___" ________ 20__ г.
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
/__//_/_//_/_//_/_/_/
чис  мес  год
/__//_/_//_/_//_/_/_/
чис  мес  год
2. Наименование объекта проверки, местонахождение _______
_______________________________________________________________
3. Дата начала проверки "__" _________ 20__ г.
4. Дата завершения проверки "__" _________ 20__ г.
5. Результаты проверки: 1 - нарушения не выявлены; 2 -
нарушения выявлены.
6. Проверкой защищены права и интересы: 1 - физического
лица; 2 - субъекта частного предпринимательства, в том числе:
3 - малого предпринимательства, 4 - среднего
предпринимательства, 5 - крупного предпринимательства;
6-государственного учреждения; 7 - государственного предприятия;
8 - некоммерческой организации.
7. Материалы проверки направлены для принятия решения в:
государственный орган - 1, прокуратуру - 2, суд - 3.
7.1. Дата направления материалов "__" _________ 20__ г.
________________________________________________________
8. Нормы нормативных правовых актов, требования которых
нарушены _______________________________________________
________________________________________________________
________________________________________________________
9. В ходе либо по результатам проверки, деятельность
объекта: приостанавливалась - 1, запрещена - 2.
10. Проверка прекращена до завершения: государственным
органом - 1, судом - 2, прокурором - 3.
11. Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц), осуществившего
(щих) проверку, № служебного телефона _______________________
________________________________________________________
Реквизиты 12 и 13 заполняются сотрудником органа правовой
статистики
12. Дата поступления талона в орган правовой статистики
"__" _________ 20__ г.
13. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника органа правовой
статистики, принявшего талон-приложение __________________
3. /_/_//_/_//_/_/_/
чис  мес  год
4. /_/_//_/_//_/_/_/
чис  мес  год
5. /_/
6. /_/
7. /_/
7.1. /_/_//_/_//_/_/
чис  мес  год
8. /_/_/
9. /_/
10. /_/
12. /_/_//_/_//_/_/_/
чис  мес  год
Сведения раздела
заполняются при их
вводе в Единую
систему учета
проверок
Примечание: по заполнению талон является официальным статистическим документом; лица, подписавшие его, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке.
Срок хранения талона 2 года.
Приложение 7
к Инструкции о ведении единой
государственной регистрации,
учета и контроля проверок,
осуществляемых государственными
органами Республики Казахстан,
утвержденной приказом Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 71
Отчет формы № 1-П "О регистрации актов о назначении проверок,
осуществляемых государственными органами Республики Казахстан"
Всего
зареги-
стриро-
вано
проверок
субъектов
частного
предпри-
нима-
тельства
из графы 2
в т.ч.
объекты
малого
предпри-
нима-
тельства
в т.ч.
объекты
среднего
предпри-
нима-
тельства
в т.ч.
объекты
крупного
предпри-
нима-
тельства
А
Б
1
2
3
4
5
Остаток незавершенных проверок на
конец отчетного периода
1
Количество зарегистрированных актов
о назначении проверок
2
Количество объектов подвергнутых
проверке (выставленные учетные
карточки)
3
Количество завершенных проверок
(при наличии талона-приложения)
4
Количество назначенных проверок, не
проведенных по различным причинам
5
Количество выявленных незаконных
проверок, проведенных без
регистрации
6
из них
выявлено:
прокуратурой
7
органом по правовой
статистике
8
государственным органом
9
Количество проверок без вынесения
акта о назначении проверки из числа
назначенных в отчетном периоде
10
из них
выявлено:
прокуратурой
11
органом по правовой
статистике
12
государственным органом
13
Количество проверок, проведенных
без регистрации акта о назначении
проверки в предыдущие годы,
выявленные в текущем году
14
из них
выявлено:
прокуратурой
15
органом по правовой
статистике
16
государственным органом
17
Количество проверок, без вынесения
акта о назначении проверки в
предыдущие годы, выявленные в
текущем году
18
из них
выявлено
прокуратурой
19
органом по правовой
статистике
20
государственным органом
21
Количество проверок, по результатам
которых выявлены нарушения
22
Количество актов о назначении
проверок, в регистрации которых
отказано
23
из них: