«Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 5 сәуірдегі № 100-ө бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 269-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6005 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 435 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 26.06.2015 № 435 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 17-бабы 27) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды ұйымдастыруға және жүргізуге қатысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 5 сәуірдегі № 100-ө бұйрығына (2007 жылғы 7 мамырдағы Нормативтік-құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 4661 болып енгізілді, 2007 жылғы 25 мамырдағы № 78 «Заң газеті» газетінде, 2007 жылғы сәуір-мамыр Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған), мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
бүкіл мәтін бойынша «Акт-нұсқама», «Акт-нұсқаманың» деген сөздер «тексеріс нәтижелері туралы акт» деген сөздермен ауыстырылсын;
бұйрықтың 1-қосымшасында:
«______________________________________________________СТН»
(табиғат пайдаланушы атауы, мекен-жайы)
деген жол «СТН» деген аббревиатурасынан кейін «ЖСН», «БСН» деген аббревиатураларымен толықтырылсын;
«мекен-жайы» деген сөздерден кейін «аумақ учаскесі» деген сөздермен толықтырылсын;
«тексеріс сұрағы » деген жолдағы «сұрағы» деген сөз «заты» деген сөзбен ауыстырылсын;
«тексеріс сұрағы» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«тексеріс кезеңі ________________________________________ »;
«_____________________________________________ негізінде» деген
(тексеріс жоспары, қарар, шағым/атауы, күні, нөмірі)
жолдағы «тексеріс жоспары, қарар, шағым/атауы, күні, нөмірі» деген сөздер «тексерісті жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде, міндетті талаптары тексерілуге жататын нормативтік құқықтық актілер» деген сөздермен ауыстырылсын;
бұйрықтың 3-қосымшасында:
« ____________ қоршаған ортаны қорғау жөніндегі мемлекеттік
(бас/ жоғары) экологиялық инспекторымен» деген жол мынадай редакцияда баяндалсын:
« ____________  мемлекеттік экологиялық инспекторымен»;
(бас/аға)
«Іс бойынша өндіріс тілі ________ белгіленді» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Бұзушыға «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 584-бабымен қарастырылған құқықтары түсіндірілді ____ »;
қолы
«Әкімшілік жаза ________ салынды.» деген жол «жаза» деген сөзден кейін «ҚР ӘҚК _________ бабы бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года № 100-п "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля"
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года № 269-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 января 2010 года № 6005. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 435
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 26.06.2015 № 435 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 27) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 апреля 2007 года № 100-п "Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения государственного экологического контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 7 мая 2007 года № 4661, опубликованный в Юридической газете от 25 мая 2007 года, № 78, Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 г., март-апрель), следующие изменения и дополнения:
по всему тексту слова "Акт-предписание", "Акт-предписания" заменить словами "Акт о результатах проверки", "Акта о результатах проверки";
в приложении 1 к Приказу:
в строке "________________________________________________ РНН"
(наименование природопользователя, местонахождение)
после аббревиатуры "РНН" дополнить аббревиатурами "ИИН", "БИН", после слова "местонахождение" дополнить словами "участок территории";
в строке "вопрос проверки ________" слово "вопрос" заменить словом "предмет";
после строки "вопрос проверки" дополнить строкой следующего содержания:
"проверяемый период ___________";
в строке "На основании ___________________________________________"
(план проверки, обращение, жалоба/наименование, дата, слова номер)
"план проверки, обращение, жалоба/наименование, дата, номер" заменить словами "правовые основания проведения проверки, в том числе нормативные правовые акты, обязательные требования которых подлежат проверке";
в приложении 3 к Приказу:
строку "_______________ Государственный экологический инспектор
(главным/старшим)
по охране окружающей среды" изложить в следующей редакции:
"__________________ Государственным экологическим инспектором";
(главным/старшим)
после строки "Языком производства по делу определен ________"
дополнить строкой следующего содержания:
"Нарушителю разъяснены права, предусмотренные статьей 584 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
____________";
подпись
в строке "Наложить административное взыскание в виде:" после слова "взыскание" дополнить словами "по статье ____________ КоАП РК";

бұйрықтың 5-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда баяндалсын;
осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы бұйрық ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                             Н. Әшімов
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 269-ө бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 5 сәуірдегі
№ 100-ө бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын сақтау жөніндегі тексерістің нәтижелері туралы акт
қ/п _____________  № ____________                    _____________ ж.
(өткізу орны)
_____________________________________________________________________
(тексеру жүргізген тұлғалардың лауазымдары, аты-жөндері)
_____________________________________________________________________
(үшінші жақтың аты-жөні, лауазымы)
_____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының өкілі жеке тұлғаның аты-жөні, лауазымы)
қатысуымен __________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні немесе табиғат пайдаланушының атауы)
___________________________________________________________ негізінде
(шағым, арыз, жоспар)
__________________________________________________ тексеру жүргізілді
(жоспарлы/жоспардан тыс, кешенді/тақырыптық)
Тексеруді тағайындау жөніндегі акті №___ 20__жылғы «___» ___________
____________________________________________________________________                               (тіркеу орыны)
Тексеру жүргізу кезеңі _____________________________________________
Заңды тұлғаның банктік реквизиті:
КБК банктік реквизиті____________, төлемді тағайындау коды: ________,
ИИК ________________________________________________________________
Бенифициар: ________________________________________________________
Бенефициар банкі: __________________________________________________
БИК код: ___________________________________________________________
Кбе ________________________________________________________________
СТН (ЖСН)* _________________________________________________________
БИН ________________________________________________________________
Пошталық мекен-жай, адрес, телефон _________________________________
____________________________________________________________________
(алдыңғы тексеру жөнінде мәлімет және бұрын анықталған экологиялық
____________________________________________________________________
заңдарды бұзушылықтар бойынша қолданылған шаралар)
Объектінің қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Экологиялық заңдардың сақталуын тексеру барысында келесі бұзушылықтар анықталды:
Бұзушылықтың сипаттамасы
Табиғатты қорғау заңнамасының нормалары
«Жеке кәсіпкерлік туралы» 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабы 17-тармағына сәйкес, тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша жеке кәсіпкерлік субъектісі үш күндік мерзімде қарсылықтар болмағанда тексеруді жүргізген мемлекеттік органның басшысымен келісілген мерзімдерді көрсете отырып, анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде қабылданатын шаралар туралы ақпарат беруге міндетті.
Тексеру нәтижесі жөніндегі актіге қосымшалар: _________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акті толтырғандар: __________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы)
Тексеруге қатысқандар _______________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Актіні орындауға алдым: _____________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, қолы)
М.О.
Табиғат пайдаланушыларды тексеру нәтижелері туралы актімен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер, олардың қолы немесе қол қоюдан бас тартуы ________________________________________
№ ___________________________ 20 ____ жылғы «___» ___________________
(тексеріліп жатқан субъектінің белгісі)
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 269-ө бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2007 жылғы 5 сәуірдегі
№ 100-ө бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалар
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 117-бабын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасын сақтау бойынша тексеріс нәтижелері туралы 20___ жылғы __________ №_____ актісі бойынша мемлекеттік экологиялық бақылау барысында анықталған бұзушылықты жою мақсатында ________________ ________________________________________________________________
________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
НҰСҚАМА БЕРЕМІН:
Нұсқамалар
Орындау мерзімі
Негіздеме
Осы Нұсқаманың орындалуы жөнінде ақпарат көрсетілген мерзімге сәйкес ____________________________________________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның атауы) ұсынылсын.
Көрсетілген мерзімде Нұсқама орындалмаған жағдайда кінәлі тұлға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әкімшілік жауапкершілікті тартады.
_________________ Мемлекеттік экологиялық инспектор _________________
(бас, аға)                                       (қолы, аты-жөні)

приложение 5 Приказа изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить Приложением 6 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Ашимов
Приложение 1
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 11 декабря 2009 года № 269-Ө
Приложение № 5
к приказу Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года № 100-п
Акт о результатах проверки
по соблюдению экологического законодательства
Республики Казахстан
г/п _________________ № ________              от _________________ г.
(место проведения)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность проверяющих лиц)
_____________________________________________________________________
проведена ___________________________________________________________
(плановая/внеплановая, комплексная/тематическая)
проверка на основании _______________________________________________
(план, обращение, жалоба)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица, наименование природопользователя)
Акт о назначении проверки № от "__" ________ 20__ года,
Зарегистрирован _____________________________________________________
(орган регистрации, дата, номер)
Период проведения проверки __________________________________________
Банковские реквизиты юридического лица:
Банковские реквизиты КБК __________, Код назначения платежа: _______,
ИИК _________________________________________________________________
Бенефициар: _________________________________________________________
Банк бенефициара: ___________________________________________________
Код БИК: ____________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________
РНН (ИИН) ___________________________________________________________
БИН _________________________________________________________________
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
с участием __________________________________________________________
(Ф.И.О., должность третьих лиц)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица, представителя юридического лица, должность)
_____________________________________________________________________
(сведения о предыдущей проверки и принятых мерах по устранению
_____________________________________________________________________
ранее выявленных нарушений экологического законодательства)
Краткая характеристика объекта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
При проверке соблюдения экологического законодательства
установлены следующие нарушения:
Характер нарушения
Норма
природоохранного
законодательства
Согласно пункту 17 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О
частном предпринимательстве" от 31 января 2006 года по выявленным в
результате проверки нарушениям субъект частного предпринимательства
обязан в трехдневный срок при отсутствии возражений предоставить
информацию о мерах, которые будут приняты по устранению выявленных
нарушений, с указанием сроков, которые согласовываются с
руководителем государственного органа, проводившего проверку.
К акту о результатах проверки прилагаются: ____________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Акт составили: ______________________________________________________
(должность, ф.и.о., подпись)
Участники проверки __________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Акт для исполнения получил: _________________________________________
(должность, ф.и.о., подпись)
Сведения об ознакомлении или об отказе в ознакомлении с актом о
результатах проверки природопользователя, их подписи или отказ от подписи _____________________________________________________________
М.П.
№ ______________________________________  "__" ________ 20__ г.
(Отметка у проверяемого субъекта)
Приложение 2
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 11 декабря 2009 года № 269-Ө
Приложение № 6
к приказу Министра охраны
окружающей среды РК
от 5 апреля 2007 года № 100-п
Предписания
об устранении нарушений экологического законодательства
Республики Казахстан
Руководствуясь статьей 117 Экологического кодекса Республики
Казахстан, в целях устранения выявленных нарушений в ходе
государственного экологического контроля по Акту о результатах
проверки по соблюдению экологического законодательства Республики
Казахстан № ______ от _________ г. ПРЕДПИСЫВАЮ:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
Предписания
Сроки исполнения
Основание
Информацию о ходе исполнения настоящего Предписания представлять в
___________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области охраны окружающей среды)
согласно указанных сроков.
При неисполнении Предписания в указанные сроки виновное лицо
несет административную ответственность согласно действующему
законодательству Республики Казахстан.
__________________ Государственный экологический инспектор __________
(главный, старший)                                      (подпись, Ф.И.О.)

1. Нұсқаманы берді:_______________________"___"_____20___ж.
(аты-жөні, қолы)
2. Нұсқаманы орындау үшін алды:_______________"___"___20___ж.
(аты-жөні, қолы)
М.О.

1. Предписание выдал: _________________________    "__" ________ 20__ г.
(Ф.И.О., подпись)
2. Предписание для исполнения получил: __________  "__" ______ 20__ г.
(Ф.И.О., подпись)
М.П.