Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдау ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 шілдедегі № 66 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2009 жылғы 30 қарашадағы № 105 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 20 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6010 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 126 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін басқарудың тиімділігін арттыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдау және мониторингі мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдау ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 шілдедегі № 66 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4360 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдау ережесінде:
115-тармақтар және 4-тараудың атауы «сыртқы» деген сөзден кейін «немесе сыртқы транзиттік» деген сөздермен толықтырылсын;
1114-тармақтар «Сыртқы» деген сөзден кейін «немесе сыртқы транзиттік» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
4) тармақшада «.» деген тыныс белгісі «;» деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) сыртқы басқарушылардың санын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4361 тіркелген «Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 шілдедегі № 65 қаулысында белгіленген сыртқы басқарудың тиісті көлемдерде ұстап тұру үшін сыртқы басқаруға беріледі.»;
2-тарау 10-тармақтан кейін мынадай мазмұндағы 10-1 және 10-2-тармақтармен толықтырылсын:
«10-1. Активтерді сыртқы транзиттік басқару – бұл бір сыртқы басқарушыдан басқасына аударуға арналған активтер берілетін активтердің ауысуымен қатар жүретін тәуекелдерді төмендету мақсатында сыртқы транзиттік басқарушыға 6 (алты) айға дейінгі мерзімге берілетін басқару түрі.

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 66 "Об утверждении Правил выбора внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 ноября 2009 года № 105. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2010 года № 6010. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 126
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и в целях повышения эффективности управления активами Национального фонда Республики Казахстан, а также выбора и мониторинга внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 66 "Об утверждении Правил выбора внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4360) внести следующие дополнения и изменения:
в Правилах выбора внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункты 1111415 и наименование Главы 4 после слова "внешнее" дополнить словами "или внешнее транзитное";
в пункте 2:
в подпункте 4) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) поддержания количества внешних управляющих соответствующим объемам внешнего управления, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года № 65 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4361.";
Главу 2 после пункта 10 дополнить пунктами 10-1 и 10-2 следующего содержания:
"10-1. Внешнее транзитное управление активами - это вид управления, при котором активы, предназначенные для перевода от одного внешнего управляющего другому, передаются на срок до 6 (шести) месяцев внешнему транзитному управляющему с целью минимизации рисков сопутствующих трансформации передаваемых активов.

10-2. Сыртқы транзиттік басқарушы – клиенттердің активтерін транзиттік басқаруға маманданатын және өз қызметін халықаралық қаржы нарығында жүзеге асыратын инвестициялық компания және/немесе инвестициялық банк.»;
3-тараудың атауы «Сыртқы» деген сөзден кейін «немесе сыртқы транзиттік» деген сөздермен толықтырылсын;
14-тармақта «Сыртқы» деген сөзден кейін «немесе сыртқы транзиттік» деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақта «Сыртқы» деген сөзден кейін «немесе сыртқы транзиттік» деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақтың 2) тармақшасындағы «50 (елу)» деген цифр және сөз «25 (жиырма бес)» деген цифрмен және сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақта:
«сыртқы басқарушыны» деген сөздер «сыртқы немесе сыртқы транзиттік басқарушыны» деген сөздермен ауыстырылсын;
«сыртқы басқарушымен» деген сөздер «сыртқы немесе сыртқы транзиттік басқарушымен» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тарау 31-тармақтан кейін мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
«31-1. Осы Тарауда белгіленген талаптардың күші сыртқы транзиттік басқарушы сыртқы транзиттік басқаруды жүзеге асырған кезде Ұлттық Банк және сыртқы транзиттік басқарушы арасында туындайтын қатынастарға қолданылады.»;
Орыс тіліндегі Ереженің 1-қосымшасында:
8–19-тармақтардың нөмірленуі тиісінше 7–18 нөмірленумен ауыстырылсын;
Мемлекеттік тілдегі Ереженің 1-қосымшасында:
19-тармақтың нөмірленуі 18 болып ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Монетарлық операциялар департаменті (Герасименко Ю.В.):
1) Заң департаментімен (Өртембаев А.Қ.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А. Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                         Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
___________ Б. Жәмішев
2009 жылғы 25 желтоқсан

10-2. Внешний транзитный управляющий - инвестиционная компания и/или инвестиционный банк, специализирующийся на транзитном управлении активов клиентов и осуществляющий свою деятельность на международных финансовых рынках.";
наименование Главы 3 после слова "внешнего" дополнить словами "или внешнего транзитного";
пункт 14 после слова "Внешнему" дополнить словами "или внешнему транзитному";
пункт 17 после слова "внешних" дополнить словами "или внешних транзитных";
в подпункте 2) пункта 19 цифру и слово "50 (пятидесяти)" заменить цифрой и словами "25 (двадцати пяти)";
в пункте 25:
после слова "внешнего" дополнить словами "или внешнего транзитного";
после слова "внешним" дополнить словами "или внешним транзитным";
Главу 5 после пункта 31 дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. Требования, установленные настоящей Главой, распространяют свое действие на отношения, возникающие между Национальным Банком и внешним транзитным управляющим при осуществлении последним внешнего транзитного управления.";
в приложении 1 к Правилам на русском языке:
нумерацию пунктов с 8 по 19 заменить соответственно нумерацией с 7 по 18;
в приложении 1 к Правилам на государственном языке:
нумерацию пункта 19 заменить нумерацией 18.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту монетарных операций (Герасименко Ю.В.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Уртембаев А.К.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Жамишев
25 декабря 2009 года