2009 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 29 сәуірдегі № А-5/205 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 19 мамырда № 3321 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № А-4/117 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2010.04.16 № А-4/117 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 cәуірдегі № 779 Жарлығына, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 cәуірдегі № 779 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 543 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар, 2009 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында жергілікті әскери органдар арқылы кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының әкімдіктері шақыру комиссияларын құрып, олардың қызметін қамтамасыз етсін, сондай-ақ медициналық техникалық және басқа қызметкерлерді тартсын.
3. Көкшетау мен Степногорск қалаларының және аудандардың шақыру комиссияларының жұмыстарына бақылау жасау және басшылық ету үшін облыстық шақыру комиссиясы 1 қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын,  шақыруды жүргізу кестесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. "Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы шақыруды өткізу басталғанға дейін қалалық, аудандық және облыстық медициналық комиссияларды жоғары білікті дәрігер мамандармен, орташа медициналық қызметкерлермен жабдықтасын, әскерге шақырылатын азаматтарды кезектен тыс медициналық бақылаудан және стационарлық тексеруден өткізу үшін емдеу мекемелерінен қажетті төсек орын санын бөлсін.

Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле–июне и октябре–декабре 2009 года
Постановление акимата Акмолинской области от 29 апреля 2009 года № А-5/205. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 мая 2009 года № 3321. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 16 апреля 2010 года № А-4/117
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 16.04.2010 № А-4/117
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 16.04.2010 № А-4/117
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе»Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле–июне и октябре–декабре 2009 года», постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 543 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле–июне и октябре–декабре 2009 года» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить очередной призыв на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву через соответствующие местные органы военного управления.
2. Акиматам районов, городов Кокшетау и Степногорска образовать призывные комиссии, обеспечить их деятельность, а также привлечь медицинских, технических и других работников.
3. Для руководства и контроля за деятельностью районных, городов Кокшетау и Степногорска призывных комиссий создать областную призывную комиссию в составе согласно приложению 1, утвердить график проведения призыва согласно приложению 2.
4. Начальнику государственного учреждения «Управление здравоохранения Акмолинской области» к началу проведения призыва сформировать городские, районные и областную медицинские комиссии квалифицированными врачами – специалистами, средним медицинским персоналом, в лечебных учреждениях выделить необходимое количество коек для внеочередного обследования и стационарного лечения призывников.

5. "Ақмола облысы ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) тиісті жергілікті әскери басқару органдарымен бірлесе отырып, әскерге шақыру пункттерінде, жөнелту станцияларында, облыстық жинақтау пунктінде, әскери бөлімдерге шақырушылардың жөнелтілуі мен кетуі, сондай-ақ тұлғаларды іздестіру және жеткізу бойынша тәртіпті қамтамасыз етуді, әскери қызметке шақырылудан бас тартуы бойынша іс-қимылдар жүргізуді ұйымдастырсын.
6. "Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) облыстық жиналу пунктіне жинау бойынша жұмыстарын бақылауды және жастар командаларын жинау, қалыптастыру мен әскери бөлімдерге жөнелтуді ұйымдастырсын.
7. "Ақмола облысының жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, табиғи апаттардың алдын алу мен жоюды ұйымдастыру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру жөніндегі материалдық- техникалық іс – шараларды қамтамасыз етуді жүргізсін.
8. "Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) 2009 жылғы сәуір-маусым және 2009 жылғы қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру нәтижелері туралы ақпаратты тапсырсын.
9. "2008 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 3 сәуірдегі № А-3/108 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3244 болып тіркелген, 2008 жылғы 17 cәуірде "Арқа ажары" және 2008 жылғы 17 сәуірде "Акмолинская правда" газеттерінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Қ.М.Отаровқа жүктелсін.
11. Ақмола облысы әкімдігінің осы қаулысының күші 2009 жылдың 17 сәуірінен бастап қалыптасқан құқықтық қатынастарға тарайды.
12. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының
әкімі                                      А.Рау
КЕЛІСІЛДІ:
"Ақмола облысы Ішкі
істер департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Т.С.Маткенов
"Ақмола облысы
Қорғаныс істері
жөніндегі департаменті"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    А.Н.Старцев
Ақмола облысы әкімдігінің
2009 жылғы 29.04.
№ А-5/205 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1 қосымшаға өзгертулер енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 13 қазандағы № А-11/429 шешімімен.
Облыстық шақыру комиссиясының құрамы
Филимонов                   - "Ақмола облысының қорғаныс істері
Константин Викторович         жөніндегі департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының міндетін атқарушы,
шақыру комиссиясының төрағасы;
Пономарев                   - "Ақмола облысының жұмылдыру, дайындығы
Александр Григорьевич         азаматтық қорғаныс, табиғи апаттардың
алдын алу мен жоюды ұйымдастыру
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
аймақтық қорғаныс бөлімінің бастығы,
шақыру комиссиясы төрағасының
орынбасары;
Комиссия мүшелері
Нұрахметов                  - "Қазақстан Республикасы ішкі
Сағатбек Төлеубайұлы          істер Министрлігі Ақмола облысының
ішкі істер Департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының орынбасары;
Құттыбай                      "Ақмола облысының денсаулық сақтау
Ерғали Өмірзақұлы             басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
жұмылдыру және мемлекеттік құпияларды
сақтау бөлімінің бастығы;
Белогуб                       "Ақмола облысының Қорғаныс істер
Николай Николаевич            жөніндегі департаменті" мемлекеттік
мекемесінің келісім-шарт бойынша әскери
қызметшілерді жинау және шақыру
басқармасының бастығы;
Мартазанов                    Ақмола облысының денсаулық сақтау
Макшарип Баматгиреевич        басқармасы жанындағы "Ақмола облыстық
ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорнының аға дәрігері
– медициналық комиссияның төрағасы;
Субач                         Ақмола облысының денсаулық сақтау
Лейла Леонидовна              басқармасы жанындағы "Ақмола облыстық
ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорнының медициналық
бикесі
- комиссияның хатшысы
Ақмола облысы әкімдігінің
2009 жылғы 29.04.
№ А-5/205 қаулысына
2-қосымша
Мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды
жүргізу кестесі
р/с№
Қорғаныс
істері
жөніндегі
басқармалар
мен бөлімдер
Комиссияның жұмыс күндері, уақыты – 8.30-дан
18.00-ға дейін
сәуір
мамыр
маусым
қазан
қараша
желтоқсан
1
Ақкөл
22

5. Начальнику государственного учреждения «Департамент внутренних дел Акмолинской области» (по согласованию) организовать взаимодействие с соответствующими местными органами военного управления по обеспечению общественного порядка на призывных пунктах, станциях отправок, областном сборном пункте, при отправке и убытии призывников в воинские части, а также по розыску и доставке лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу.
6. Начальнику государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области» (по согласованию) организовать контроль и работу областного сборного пункта по сбору, формированию и отправке команд молодого пополнения в воинские части.
7. Начальнику государственного учреждения «Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Акмолинской области» произвести материально-техническое обеспечение мероприятий по призыву граждан на срочную воинскую службу.
8. Начальнику государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области» (по согласованию) об итогах проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле – июне 2009 года и октябре – декабре 2009 года представить информацию.
9. Постановление акимата Акмолинской области «Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года» от 3 апреля 2008 года № А-3/108 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3244, опубликовано в газетах: 17 апреля 2008 года «Арқа ажары» и 17 апреля 2008 года «Акмолинская правда») признать утратившим силу.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возлагается на заместителя акима Акмолинской области Отарова К.М.
11. Данное постановление акимата Акмолинской области распространяется на правоотношения, возникшие с 17 апреля 2009 года.
12. Настоящее постановление акимата Акмолинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким
Акмолинской области                        А.Рау
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
«Департамент внутренних дел
Акмолинской области»                       Т.С.Маткенов
Начальник
государственного учреждения
«Департамент по делам
обороны Акмолинской области»               А.Н.Старцев
Приложение 1
постановлению акимата
Акмолинской области от
29.04.2009 года № А-5/205
Сноска. В приложение 1 внесены изменеия постановлением акимата Акмолинской области от 13 октября 2009 года № А-11/429.
Состав областной призывной комиссии
Филимонова              - исполняющего обязанности начальника
Константина Викторовича   государственного учреждения
«Департамент по делам обороны
Акмолинской области», председателя
призывной комиссии;
Пономарева              - начальника отдела территориальной
Александра Григорьевича   обороны государственного учреждения
«Управление по мобилизационной
подготовке, гражданской обороне,
организации предупреждения и
ликвидации аварий и стихийных
бедствий Акмолинской области»,
заместителя председателя призывной
комиссии;
Члены комиссии
Нурахметова             - заместителя начальника
Сагатбека Толеубаевича    учреждения «Департамент внутренних
дел Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»;
Куттыбай                  начальник мобилизационного отдела и
Ергали Омурзакович        государственных секретов государственного
учреждения «Управление здравоохранения
Акмолинской области»;
Белогуб                   начальник управления набора военнослужащих
Николай Николаевич        по контракту и призыва государственного
учреждения «Департамент по делам обороны
Акмолинской области»;
Мартазанов                старший врач государственного коммунального
Макшарип Баматгиреевич    казенного предприятия «Акмолинская
областная больница» при управлении
здравоохранения Акмолинской области,
председатель медицинской комиссии;
Субач                     медицинская сестра государственного
Лейла Леонидовна          коммунального казенного предприятия
«Акмолинская областная больница» при
управлении здравоохранения Акмолинской
области, секретарь комиссии
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области от
29.04.2009 года № А-5/205
График проведения призыва
граждан на срочную воинскую службу
п/п
Управление и
отделы по
делам обороны
Дни работы комиссии, время – с 8.30 до 18.00
апрель
май
июнь
октябрь
ноябрь
декабрь
1
Аккольский
22