2009 жылға арналған халықтың мақсатты топтарын анықтау және оларды жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау бойынша шаралары туралы
Ақмола облысы Степногорск қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 7 мамырдағы № A-4/226 қаулысы. Ақмола облысы Степногорск қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 15 маусымда № 1-2-114 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № а-8/523а шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы № а-8/523а шешімімен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңының 31 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының  2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңының 5, 7 баптарына сәйкес, мақсатты топтардың құрамына кіретін тұлғаларды және әлеуметтік қорғауға ең мұқтаждық ететін азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жәрдемдесу мақсатында Степногорск қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес, 2009 жылға арналған халықтың мақсатты топтарына кіретін тұлғаларды жұмысқа орналастыруды қамтамасыз ететін кәсіпорындары, ұйымдары мен мекемелерінің тізбесі белгіленсін.
2. Мақсатты топтарға кіретін тұлғалардың тізімі келесі жұмыссыз азаматтар санаттарымен толықтырылсын:
50 және одан үлкен жастағы әйелдер;
ұзақ уақыт бойы жұмыс істемеген (бір жылдан артық) тұлғалар;
16 жастан 24 жасқа дейінгі жастар.
3. «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі халықтың мақсатты топтарына кіретін тұлғаларды жұмыспен қамтамасыз ету бойынша іс шараларды қабылдасын.
4. Жұмыс берушілерге ұсынылсын:
1) халықтың мақсатты топтарына кіретін тұлғаларды жұмысқа орналастыруға жәрдем көрсету;

Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите на 2009 год
Постановление акимата города Степногорска Акмолинской области от 7 мая 2009 года № А-4/226. Зарегистрировано Управлением юстиции города Степногорска Акмолинской области 15 июня 2009 года № 1-2-144. Утратило силу решением акимата города Степногорска Акмолинской области от 11 декабря 2009 года № а-8/523а
Сноска. Утратило силу решением акимата города Степногорска Акмолинской области от 11 декабря 2009 года № а-8/523а
В соответствии с подпунктом 13 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан»,статьями 5, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях оказания содействия занятости лицам, входящим в состав целевых групп и наиболее нуждающимся в социальной защите, акимат города Степногорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень предприятий, организаций и учреждений, обеспечивающих трудоустройство лиц, входящих в целевые группы населения на 2009 год, согласно приложению
2. Дополнить перечень лиц, относящихся к целевым группам, следующими категориями безработных граждан:
женщины в возрасте 50 лет и старше;
лица, длительно не работающие (более одного года);
молодежь в возрасте от 16 до 24 лет.
3. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» принять меры по обеспечению занятости лиц, относящихся к целевым группам населения.
4. Рекомендовать работодателям:
1) содействовать трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения;

2) бос жұмыс орындар (бос лауазымдар) туралы мәліметтер пайда болған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жіберу;
3) уақытында (оларға азаматтарды жіберілген күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде) жұмысқа қабылдау туралы немесе «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен берілген жолдамасының белгіленген белгісінде жұмысқа қабылдаудан бас тарту туралы себебін көрсете отырып хабардар ету.

2) направлять государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» сведения о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в течение трех рабочих дней со дня их появления;
3) своевременно (в течение пяти рабочих дней со дня направления к ним граждан) извещать о приеме на работу или об отказе в приеме на работу с указанием причин путем соответствующей отметки в направлении, выданном государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ».

5. «2009 жылға арналған Степногорск қаласы, кенттер және Қарабұлақ селосы бойынша халықтың мақсатты топтарына кіретін азаматтарын жұмысқа орналастыру үшін жәрдемдесу туралы» Степногорск қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № ә - 10/538 (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу Тізімдемесінде № 1-2-105 болып тіркелген, 2009 жылдың 20 ақпанында «Степногорск ақшамы» және «Вечерний Степногорск» газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

5. Признать утратившим силу постановление акимата города Степногорска «О содействии в трудоустройстве граждан, входящих в целевые группы населения по городу Степногорску, поселкам и селу Карабулак на 2009 год» от 30 декабря 2008 года № а-10/538 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-2-105, опубликовано 20 февраля 2009 года в газетах «Степногорск ақшамы» и «Вечерний Степногорск»).

518
Қысқармалардың толық жазылуы:
АҚ – акционерлік қоғамы;
АҚ ТМК – акционерлік қоғам тау- металлургиялық концерні;
ММ – мемлекеттік мекеме;
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
ПИК – пәтер иелерінің кооперативі;
ЖИК – жайлар иелерінің кооперативі;
СДБОИМ – спортқа дарынды балаларға арналған облыстық мектеп - интернаты;
МҚКК – мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
ШЖҚ МКК – шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
МҮ – мәдениет үйі

518
Расшифровка аббревиатур:
АО – акционерное общество;
АО ГМК – акционерное общество горно-металлургический концерн;
ГУ – государственное учреждение;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью;
КСК – кооператив собственников квартир;
КСП – кооператив собственников помещений;
ОШИОСД – областная школа-интернат для одаренных в спорте детей;
ГККП – государственное казенное коммунальное предприятие;
ГКП на ПХВ – государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения;
ДК – дом культуры