2009 жылы Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жеке санаттарына ай сайынғы әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2009 жылғы 18 ақпандағы № С-13/3 шешімі. Ақмола облысы Шортанды ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 25 наурызда № 1-18-67 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010 жылғы 26 ақпандағы № С-24/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2010.02.26 № С-24/5 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 4 желтоқсанындағы Бюджеттік кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» 2001 жылдың 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылы Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жеке санаттарына ай сайынғы әлеуметтік көмек келесі мөлшерде көрсетілсін:
1) отбасы мүшелерінің бірінің жан басына шаққанда күнкөрісі деңгейінен төмен табысы бар азаматтар (отбасылар) – 50 пайызды айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде;
2) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарға -бір айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде.
2. Уәкілетті орган болып табылатын Шортанды ауданының «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген санаттарға ай сайынғы әлеуметтік көмек тағайындау мен төлеуді қамтамасыз етсін.
3. Ай сайынғы әлеуметтік көмек көрсетудің шығындарын қаржыландыру көзделген қаражат есебінен 451007 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек» бағдарламасы бойынша жүргізіледі.
4. Төлем қызметі заңдарда белгіленген тәртіппен «Қазпошта» Акционерлік қоғамы және Шортанды ауданының «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жасаған шарт негізінде жүргізіледі.
5.Осы шешімнің орындалуын бақылау Шортанды аудандық мәслихатының тексеру комиссиясына жүктелсін.
6.Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді және  2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқық қатынастарға таралады.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрайымы                            А.Коровина
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Г.Скирда
КЕЛІСІЛДІ:
Аудан әкімі                                С.Қамзебаев
Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы                          Ж.Мұнтаева
Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы                О.Мут

Об оказании ежемесячной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Шортандинского района в 2009 году
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18 февраля 2009 года № С-13/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Шортандинского района Акмолинской области 25 марта 2009 года № 1-18-67. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26 февраля 2010 года № С-24/5
Сноска. Утратило силу - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26.02.2010 № С-24/5
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», маслихат Шортандинского района РЕШИЛ:
1. Оказать ежемесячную социальную помощь отдельным  категориям нуждающихся граждан Шортандинского района в 2009 году в следующих размерах:
1) малообеспеченным гражданам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума - в размере 50 процентов от месячного расчетного показателя на каждого члена семьи;
2) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере одного месячного расчетного показателя.
2. Уполномоченному органу - государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ» Шортандинского района обеспечить назначение и выплату ежемесячной социальной помощи вышеуказанным категориям.
3. Финансирование расходов на оказание ежемесячной социальной помощи производить за счет средств, предусмотренных по программе  451007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Оплата услуг производится на основании заключенного в установленном законодательством порядке договора с Акционерным обществом «Казпочта» и государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ» Шортандинского района.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на ревизионную комиссию маслихата Шортандинского района.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        А.Коровина
Секретарь районного
маслихата                                  Г.Скирда
СОГЛАСОВАНО:
Аким района                                С.Камзебаев
Начальник отдела занятости
и социальных программ                      Ж.Мунтаева
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования                  О.Мут