Ақтөбе облысының мемлекеттік коммуналдық меншік объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алу) беру шарттарын анықтау туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2009 жылғы 12 қарашадағы № 331 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 15 желтоқсанда № 3303 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 6 сәуірдегі № 117 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012.04.06 № 117 Қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 27 бабының 1 тармағының 2) тармақшасына, «Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық жүргізуіндегі немесе жедел басқаруындағы мүлікті, оның ішінде жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік меншік объектілерін мүліктік жалға беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 7 наурыздағы № 336 Қаулысы 3 тармағының 2) тармақшасына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысының коммуналдық меншік объектілерін мүліктік жалға берудің (жалдауға алудың) мынадай шарттары анықталсын:
1) коммуналдық меншік объектілерін мүліктік жалға беру мынадай:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың стратегиялық маңызы бар объектілерін мүлікті жалға беру;
баланс ұстаушының ұсынысы бойынша уәкiлеттi органның жазбаша келiсiмiмен жүзеге асырылатын, алаңы 100 шаршы метрге дейiнгі үй-жайларды нысаналы мақсатта бір жылдан аспайтын мерзімге, теңгерімдік құны 150 есе ең төменгi есептiк көрсеткiштен аспайтын жабдықты және оқу орындары мен ғылыми ұйымдардың, кітапханалардың, достық үйлерінің, мәдениет үйлерінің, филармониялардың үй-жайларын курстық сабақтар, конференциялар, семинарлар, концерттер және спорттық iс-шаралар өткiзу үшiн бiр айдан аспайтын мерзiмге беру;
баланс ұстаушының келісім бойынша жүзеге асырылатын, бір жолғы шараларды жүргізуге үй-жайларды беру жағдайларын қоспағанда, тендерлік негізде жүргізіледі;
Ақтөбе қаласындағы және аудандардағы мектептерде оқушыларды ыстық тамақпен қамтамасыз ету бойынша тендерді ұтып алған тұлғаларға мектептерде жайлар беру.
Ескерту. 1 тармағының 1 тармақшасына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010.12.28 № 410 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2) мемлекеттік коммуналдық меншік объектілері кейіннен сатып алу құқығынсыз мүліктік жалға (жалдауға) беріледі.

Об определении условий передачи в имущественный наем (аренду) объектов государственной коммунальной собственности Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 12 ноября 2009 года № 331. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 декабря 2009 года № 3303. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 6 апреля 2012 года № 117
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 06.04.2012 № 117.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2001 года № 336 «Об утверждении Правил передачи в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном управлении республиканских государственных предприятий, в том числе объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие условия передачи в имущественный наем (аренду) объектов государственной коммунальной собственности Актюбинской области:
1) предоставление в имущественный наем объектов государственной коммунальной собственности производится на тендерной основе, за исключением случаев:
предоставления в имущественный наем стратегически важных объектов коммунальных государственных предприятий;
предоставления помещения площадью до 100 кв.м. на срок не более одного года по целевому назначению, оборудования балансовой стоимостью не более 150 кратного минимального расчетного показателя и помещений учебных заведений и научных организаций, библиотек, домов дружбы, домов культуры, филармоний, на срок не более одного месяца для проведения курсовых занятий, конференций, семинаров, концертов и спортивных мероприятий, осуществляемого с письменного согласия уполномоченного органа по по представлению балансодержателей;
предоставления помещения на проведение разовых мероприятий, осуществляемых по согласию с балансодержателем;
предоставление помещений победителям тендеров по обеспечению горячего питания учащихся школ города Актобе и районов области.
Сноска. Подпункт 1 пункта 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2010 № 410 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня их первого официального опубликования).
2) Объекты государственной коммунальной собственности передаются в имущественный наем (аренду) без права последующего выкупа.

3) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010.12.28 № 410 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4) Түскен өтінімдерді қарау және олар бойынша шешім қабылдау Жалға берушімен олардың түскен кезінен бастап бір айлық мерзімде, мынадай құжаттары бар болған жағдайда жүргізіледі:
объектінің баланс ұстаушысынан келісім-хат;
құрылтай құжаттарының көшірмелері (заңды тұлғалар үшін);
жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігінің, төлқұжатының немесе жеке басын куәлендіретін басқа құжаттың (жеке тұлға үшін) көшірмелері;
Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі.
5) Коммуналдық меншік объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алу) беру «Ақтөбе облысының қаржы басқармасы» ММ, аудандық және қалалық қаржы бөлімімен жүзеге асырылады.
Ескерту. Қаулының 1 тармағы 4), 5) тармақшаларымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010.12.28 № 410 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. «Ақтөбе облысының қаржы басқармасы» мемлекеттік мекемесі коммуналдық меншік объектілерін жалға алу төлемі мөлшерлемесінің есебін анықтасын.
Ескерту. 2 тармағы жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010.12.28 № 410 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Ақтөбе облысының әділет басқармасында 2003 жылғы 24 ақпанда № 2005 тіркелген, «Ақтөбе облысының коммуналдық меншік объектілерін (мүлікті) мүліктік жалдау (жалға алу) тәртібі жайлы қағидаларды бекіту туралы» Ақтөбе облысы әкімдігінің 2003 жылғы 29 қаңтардағы № 17 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2005 тіркелген, «Ақтөбе» және «Актюбинский вестник» газеттерінің 2003 жылғы 4 наурыздағы № 25 санында жарияланған) қаулысының, «Облыс әкімдігінің 2003 жылғы 29 қаңтардағы № 17 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыс әкімдігінің 2003 жылғы 22 сәуірдегі  № 95 қаулысымен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 2158 тіркелген, «Ақтөбе» газетінің 2003 жылғы 24 маусымдағы № 74 және «Актюбинский вестник» газетінің 2003 жылғы 3 маусымдағы № 65 санында жарияланған), Ақтөбе облысының әділет басқармасында 2003 жылғы 24 ақпанда № 2005 тіркелген, «Облыс әкімдігінің 2003 жылғы 29 қаңтардағы № 17 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыс әкімдігінің 2003 жылғы 9 маусымдағы  № 139 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2224 тіркелген, «Ақтөбе» және «Актюбинский вестник» газеттерінің 2003 жылғы 4 шілдедегі № 78-79 санында жарияланған) қаулысының), Ақтөбе облысының әділет басқармасында 2003 жылғы 24 ақпандағы № 2005 тіркелген, «Ақтөбе облысының коммуналдық меншік объектілерін (мүлікті) мүліктік жалдау (жалға алу) тәртібі жайлы қағидаларды бекіту туралы» облыс әкімдігінің 2003 жылғы 29 қаңтардағы № 17 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыс әкімдігінің 2006 жылғы 28 қыркүйектегі № 326 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3189 тіркелген, «Ақтөбе» және «Актюбинский вестник» газеттерінің 2006 жылғы 14 қарашадағы № 138 санында жарияланған) қаулысының, «Ақтөбе облысының коммуналдық меншік объектілерін (мүлікті) мүліктік жалдау (жалға алу) тәртібі жайлы қағидаларды бекіту туралы» облыс әкімдігінің 2003 жылғы 29 қаңтардағы № 17 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыс әкімдігінің 2008 жылғы 21 қазандағы № 372 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3273 тіркелген, «Ақтөбе» және «Актюбинский вестник» газеттерінің 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 149-150 санында жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

3) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2010 № 410 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня их первого официального опубликования).
4) Рассмотрение поступивших заявок и принятие решений по ним производится Арендодателем в месячный срок с момента их поступления, при наличии следующих документов:
письмо-согласование от балансодержателя объекта;
копии учредительных документов (для юридических лиц);
копии свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, паспорта или иного удостоверяющего личность документа (для физических лиц);
копии свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан.
5) Сдача в имущественный найм (аренду) объектов коммунальной собственности осуществляется ГУ «Управление финансов Актюбинской области», районными и городским отделом финансов.
Сноска. Пункт 1 постановления дополнен подпунктами 4), 5) в соответствии с постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2010 № 410 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня их первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению «Управление финансов Актюбинской области» определить расчет ставок арендной платы объектов коммунальной собственности.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата Актюбинской области от 28.12.2010 № 410 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня их первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу постановление акимата области «Об утверждении Правил о порядке предоставления в имущественный найм (аренду) объектов государственной коммунальной собственности (имущества) Актюбинской области» от 29 января 2003 года № 17 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2005, опубликованное в газетах «Актобе» и «Актюбинский вестник» 4 марта 2003 года № 25), с учетом изменений и дополнений, внесенных постановлением акимата области от 22 апреля 2003 года № 95 «О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 29 января 2003 года № 17, зарегистрировано в управлении юстиции Актюбинской области 24 февраля 2003 года № 2005» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2158, опубликованное в газетах «Актобе» 24 июня 2003 года № 74 и «Актюбинский вестник» 03 июня 2003 года № 65), постановлением акимата области от 9 июня 2003 года № 139 «О внесении дополнений в постановление акимата области от 29 января 2003 года № 17, зарегистрировано в управлении юстиции Актюбинской области 24 февраля 2003 года № 2005» (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2224, опубликованное в газетах «Актобе» и «Актюбинский вестник» 04 июля 2003 года № 78-79), постановлением акимата области от 28 сентября 2006 года № 326 «О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 29 января 2003 года № 17 «Об утверждении Правил о порядке предоставления в имущественный найм (аренду) объектов государственной коммунальной собственности (имущества) Актюбинской области» (зарегистрированное в Управлении Юстиции Актюбинской области за № 2005 от 24.02.2003 г.)» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3189, опубликованное в газетах «Актобе» и «Актюбинский вестник» 14 ноября 2006 года № 138), постановлением акимата области от 21 октября 2008 года № 372 «О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 29 января 2003 года № 17 «Об утверждении Правил о порядке предоставления в имущественный найм (аренду) объектов государственной коммунальной собственности (имущества) Актюбинской области» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3273, опубликованное в газетах «Актобе» и «Актюбинский вестник» 10 декабря 2008 года № 149-150).

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Дубовенкоға жүктелсін.
5. Осы қаулы ең бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбе күннің ішінде қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                         Е.Сағындықов

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Дубовенко А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                                Е.Сагиндиков