Ақтөбе облысында жастар тәжірибесін ұйымдастыру және қаржыландыру туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2009 жылғы 20 қарашадағы № 345 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 15 желтоқсанда № 3304 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 17 сәуірдегі № 129 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012.04.17 № 129 Қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 7 бабының 6 тармағына, 5-баптың 2-тармағы Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 27-бабының 2 тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010.02.19 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2010.01.01 бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады) Қаулысымен.
1. Аудандардың және Ақтөбе қаласының әкімдері жастар тәжірибесін ұйымдастыруға  бөлінген  қаражаттың  уақтылы  және тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
2. Ақтөбе облысында жастар тәжірибесін ұйымдастыру және қаржыландыру кезінде анықтау:
1) Ақтөбе қаласы және аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері жастар тәжірибесін ұйымдастыру бойынша уәкілетті органдар (бұдан әрі – Уәкілетті органдар) болып табылады;
2) Уәкілетті органдар:
жастар тәжірибесін өткізуді жастарды жұмыспен қамту саласында өңірлік еңбек нарығында қалыптасқан ахуалды талдау негізінде ұйымдастырады;
қаржылық-экономикалық жағынан тұрақты, одан әрі даму, өндірісін кеңейту және жастар тәжірибесіне қатысушыларды қабылдау мүмкіндігі бар кәсіпорындар туралы ақпараттар жинау жөнінде жұмыстар жүргізіледі. Бір мезгілде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жастар тәжірибесін ұйымдастырудың және өткізудің негізгі шарттары туралы хабардар етеді деп белгіленсін;
3) жастар тәжірибесін ұйымдастыру кезінде ескеріледі:
жұмыссыз жастар саны және оның уәкілетті органдарда тіркелген жұмыссыздардың жалпы санындағы үлесі;
ұзақ уақыт бойынша жұмыссыз жүрген жастар санының өсуі;
жұмыссыз жастардың еңбек өтілінің, алған мамандығы бойынша машығының болмауы, бұл оны жұмысқа орналастыру мүмкіндігін төмендететіндігі ескеріледі.
3. Жұмыссыз жастарды іріктеу мынадай өлшемдерді есепке алып жүргізіледі:
1) уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркеу;

Об организации и финансировании молодежной практики в Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 20 ноября 2009 года № 345. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 декабря 2009 года № 3304. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 17 апреля 2012 года № 129
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 17.04.2012 № 129.
В соответствии с пунктом 6 статьи 7пунктом 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 19.02.2010 № 48 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2010).
1. Акимам районов и города Актобе обеспечить своевременное и эффективное использование средств, выделенных на организацию молодежной практики.
2. При организации и финансировании молодежной практики в Актюбинской области определить, что:
1) отделы координации занятости и социальных программ районов и города Актобе являются уполномоченными органами по организации молодежной практики (далее - Уполномоченные органы);
2) Уполномоченные органы:
организуют проведение молодежной практики на основе анализа ситуации, сложившейся на региональном рынке труда в области занятости молодежи;
проводят работу по сбору информации о предприятиях, стабильных в финансово-экономическом отношении, имеющих перспективы дальнейшего развития, расширения производства и возможность принятия участников молодежной практики. Одновременно, информируют через средства массовой информации об основных условиях организации и проведения молодежной практики;
3) при организации молодежной практики учитываются:
численность безработной молодежи и ее доля в общей численности безработных, зарегистрированных в уполномоченном органе;
рост численности молодежи, длительное время находящейся без работы;
отсутствие у безработной молодежи трудового стажа, навыков по полученной профессии, что снижает возможности ее трудоустройства.
3. Подбор безработной молодежи проводится с учетом следующих критериев:
1) регистрация в уполномоченном органе в качестве безработного;

2) жоғары оқу орындарының, колледж немесе кәсіби лицей түлегі болуы;
3) мамандығы бойынша жұмыстың болмауы.
4. Жастар тәжірибесін ұйымдастыру кезінде туындайтын және шарттар жасауға алып келетін құқықтық қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдармен реттеледі.
5. Жастар тәжірибесі қатысушылардың еңбегіне ақы төлеу жасаған еңбек шарттары негізінде уәкілетті органдармен, іс жүзінде жасаған жұмыс уақыты үшін олардың дербес шоттарына қаражат аудару жолымен жүргізіледі. Бір қатысушыға жергілікті бюджеттер есебінен орташа айлық аударымдар 26 000 (жиырма алты мың) теңгені құрайды.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2010.02.19 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2010.01.01 бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады); 2011.02.23 № 58 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011.01.01 бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады) Қаулыларымен.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары  С.Қ.Нұрқатоваға жүктелсін.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 сәуірінен бастап туындаған қатынастарға таралады.
Облыс әкімі                                Е.Сағындықов

2) является выпускником высшего учебного заведения, колледжа или профессионального лицея;
3) отсутствие работы по специальности.
4. Правоотношения, возникающие при организации молодежной практики и влекущие заключения договоров, регулируются действующим законодательстом Республики Казахстан.
5. Оплата труда участников молодежной практики производится уполномоченными органами путем перечисления средств на их лицевые счета за фактическое отработанное время на основании заключенных договоров. Среднемесячные отчисления из местных бюджетов на одного участника составляют 26 000 (двадцать шесть тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Актюбинской области от 19.02.2010 № 48 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2010); от 23.02.2011 № 58 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2011).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2009 года.
Аким области                               Е. Сагиндиков