Саран қаласы мен Ақтас кентінде күндізгі бөлімде оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік туралы
Қарағанды облысы Саран қаласы мәслихатының 21 сессиясының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 364 шешімі. Қарағанды облысы Саран қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 желтоқсанда N 8-7-99 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Cаран қаласының мәслихатының 2010 жылғы 25 ақпандағы N 389 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Cаран қаласының мәслихатының 2010.02.25 N 389 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы", 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы", 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңдарына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Саран қаласы және Ақтас кентінде қоғамдық көліктерде (таксиден басқа), төмендегі санаттағы оқушылардың жол жүрулеріне жеңілдік беру белгіленсін:
1) Саран қаласы білім ұйымдарында тәрбиеленушілер мен жалпы білім беретін мектеп оқушылары бірінші сыныптан сегізінші сыныпты қоса алғанда, сондай-ақ тиісті оқу орнымен берілген бірдей үлгідегі арнаулы жол жүру билетін көрсетсе, гимназиялар мен лицейлердің осы сыныптарының оқушылары да тегін жүру құқығына ие болады (20 маусымнан 31 тамыз аралығынан басқа уақыттар);
2) Саран қаласы білім ұйымдарында тәрбиеленушілері мен жалпы білім беретін мектептердің оқушылары тоғызыншы сыныптан он бірінші сыныпты қоса алғанда, сонымен қатар гимназия сыныптары мен лицей топтарының оқушылары қала ішіндегі қоғамдық көліктерде тиісті оқу орны берген бір үлгідегі арнаулы жол билетін көрсетсе, жол жүру құнының 50 %, яғни бір рет жол жүргені үшін он бес теңгеден артық төлемейді (20 маусымнан 31 тамыз аралығынан басқа уақыттар);
3) Ақтас кенті жалпы білім беру мектептерінің оқушылары тоғызыншы сыныптан он бірінші сыныпты қоса алғанда, "Ақтас кенті - Саран қаласы" N 90 маршрутында жол жүрсе, тиісті оқу орны берген арнаулы жол жүру билетін көрсетсе, аптасына екі рет жол жүргені үшін қолданыстағы тариф құнының 50 % төлейді (20 маусымнан 31 тамыз аралығынан басқа уақыттар);
4) Саран қаласы қоғамдық көліктерінде, кәсіптік мектептердің, лицейлердің және колледж оқушылары тиісті оқу орны берген оқушының немесе студенттік билетін көрсетсе, жол жүру құнының 50 %, яғни бір рет жол жүргені үшін он бес теңгеден артық төлемейді;

О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения города Сарани и поселка Актас
Решение 21 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2009 года N 364. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сарани Карагандинской области 30 декабря 2009 года N 8-7-99. Утратило силу - решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 25 февраля 2010 года N 389
Сноска. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 25.02.2010 N 389.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О транспорте в Республике Казахстан" от 21 сентября 1994 года, "Об образовании" от 27 июля 2007 года, "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" от 7 июля 2004 года, Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся города Сарани и поселка Актас:
1) правом бесплатного проезда пользуются учащиеся общеобразовательных школ и воспитанники организаций образования города Сарани с первого по восьмой классы включительно, а также соответствующих им классов гимназий и групп лицеев при предъявлении специального проездного билета единого образца, выданного соответствующим учебным заведением (за исключением летнего периода с 20 июня по 31 августа);
2) учащиеся общеобразовательных школ и воспитанников организаций образования города Сарани с девятого по одиннадцатый класс включительно, а также соответствующих им классов гимназий и групп лицеев, при поездках в общественном транспорте города Сарани оплачивают 50% действующего тарифа, но не более пятнадцати тенге за одну поездку при предъявлении специального проездного билета единого образца, выданного соответствующим учебным заведением (за исключением летнего периода с 20 июня по 31 августа);
3) учащиеся общеобразовательных школ поселка Актас с десятого по одиннадцатый класс включительно при поездках на маршруте N 90 "поселок Актас – город Сарань" оплачивают 50% действующего тарифа за одну поездку при предъявлении специального проездного билета единого образца, выданного соответствующим учебным заведением, не более двух поездок в неделю (за исключением летнего периода с 20 июня по 31 августа);
4) учащиеся профессиональных школ, лицеев и колледжей, при поездках в общественном транспорте города Сарани оплачивают 50% от стоимости действующего тарифа, но не более пятнадцати тенге за одну поездку при предъявлении ученического или студенческого билета соответствующего учебного заведения;

5) Саран қаласы N 4 кәсіптік лицей оқушылары "Ақтас кенті - Саран қаласы" N 90 маршрутында жол жүрсе, тиісті оқу орны берген бірдей үлгідегі арнаулы жол жүру билетін көрсетсе, аптасына алты рет жол жүргені үшін қолданыстағы тариф құнының 50 % төлейді (1 шілдеден 31 тамыз аралығынан басқа уақыттар);
6) жол жүру жеңілдігі қала ішінде үнемі жүретін автобустарға, маусымдық (саяжайға) маршруттарға берілмейді;
7) жол жүру жеңілдігі басқа қалалардың білім беру ұйымдарында, сондай-ақ сырттай, кешкі мектепте оқитындарға берілмейді.
2. Осы шешімнің қабылдануына байланысты, Саран қалалық мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы 10 сессиясының "2009 жылға Саран қаласында күндізгі бөлімде оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жол жүруіне жеңілдік туралы" N 196 шешімінің күші жойылсын (нормативтік құқықтық актілер Реестрінде мемлекеттік тіркеу нөмірі 8–7-77, "Ваша газета" газетінде 2009 жылы 31 қаңтарда N 5 жарияланған).
3. Осы шешім Әділет органында мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді.
Сессия төрағасы                            К. Сатова
Мәслихат хатшысы                           Р. Бекбанов

5) учащиеся профессионального лицея N 4 города Сарани при поездках на маршруте N 90 "поселок Актас – город Сарань" оплачивают 50% действующего тарифа за одну поездку при предъявлении специального проездного билета единого образца, выданного соответствующим учебным заведением, не более шести поездок в неделю (за исключением летнего периода с 1 июля по 31 августа);
6) право льготного проезда не распространяется на автобусы, обслуживающие регулярные городские сезонные (дачные) маршруты города Сарани;
7) правом льготного проезда не пользуются обучающиеся и воспитанники иногородних организаций образования, а также обучающиеся заочной и вечерней форм обучения.
2. В связи с принятием данного решения, признать утратившим силу решение 10 сессии Саранского городского маслихата от 19 декабря 2008 года N 196 "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения города Сарани на 2009 год" (регистрационный номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8-7-77, опубликованного в газете "Ваша газета" N 5 от 31 января 2009 года).
3. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его опубликования.
Председатель сессии                        К. Сатова
Секретарь маслихата                        Р. Бекбанов