2010 жылға Абай ауданында әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы
Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 03 желтоқсандағы N 28/07 қаулысы. Қарағанды облысы Абай ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 11 желтоқсанда N 8-9-70 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 28 желтоқсандағы N 30/28 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2010.12.28 N 30/28 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауданның ұйымдары, кәсіпорындары, мекемелері Қазақстан Республикасының заңнамаларымен орнатылған тәртіпте Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде жұмыссыз ретінде тіркелген нысаналы топтардағы жұмыссыз азаматтарды уақытша жұмыспен қамту үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ашсын.
2. Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (Ақсанов Серік Айткенұлы):
1) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыс істеуге ниет білдірген, нысаналы топтардағы жұмыссыз азаматтарды жұмысқа қабылдау және жіберу бойынша жұмыс жүргізсін;
2) осы санаттағы азаматтарды жұмысқа орналастыру бойынша жұмыс берушілермен келісімшарт жасау бойынша жұмыс жүргізсін;
3) әлеуметтік жұмыс орындарының ұйымдастырылуының тиімділігін бақылау, жасалған шарттардың орындалуы бойынша жұмыс жүргізсін;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру мониторингін жүргізсін;
5) нысаналы топтардағы жұмыссыздардың еңбек төлеміне кететін жұмыс берушінің шығындарының өтемін жергілікті бюджет қаражаты есебінен республика бойынша белгіленген ең төмен еңбекақыдан 50 % мөлшерде қамтамасыз етсін.
3. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырған жұмыс берушілер жұмыссыздардың еңбек төлемін келесі мөлшерде қамтамасыз етсін: жергілікті бюджет қаражаты есебінен республика бойынша белгіленген ең төмен еңбекақыдан 50 % мөлшерде және жұмыс берушінің қаражаты есебінен ең төмен еңбекақыдан 50 % аз емес мөлшерде.
4. Абай ауданының әділет басқармасында 2009 жылғы 12 қаңтарда N 8-9-53 тіркелген, 2009 жылғы 16 қаңтарда N 4 "Абай-Ақиқат" аудандық апта сайынғы газетінде жарияланған Абай ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 35/02 "2009 жылға Абай ауданында әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру жөніндегі іс-шаралар туралы" қаулысы күшін жойған болып саналсын.

О мерах по организации социальных рабочих мест в Абайском районе на 2010 год
Постановление акимата Абайского района Карагандинской области от 03 декабря 2009 года N 28/07. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Карагандинской области 11 декабря 2009 года N 8-9-70. Утратило силу - постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 28 декабря 2010 года N 30/28
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 28.12.2010 N 30/28.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях оказания социальной поддержки безработным гражданам, входящим в целевые группы, акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организациям, предприятиям, учреждениям района создать социальные рабочие места для временного трудоустройства безработных граждан из целевых групп, зарегистрированных в качестве безработных в отделе занятости и социальных программ Абайского района, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
2. Отделу занятости и социальных программ Абайского района (Аксанов Серик Айткенович):
1) проводить работу по приему и направлению на работу безработных граждан из целевых групп, изъявивших желание работать на социальных рабочих местах;
2) проводить работу по заключению договоров с работодателями по трудоустройству данной категории граждан;
3) проводить работу по отслеживанию эффективности организации социальных рабочих мест, исполнению заключенных договоров.
4) проводить мониторинг трудоустройства на социальные рабочие места.
5) производить компенсацию затрат работодателя на оплату труда безработных из целевых групп в размере 50 % от минимальной заработной платы, установленной по Республике Казахстан, из средств местного бюджета.
3. Работодателям, у которых организованы социальные рабочие места, обеспечить оплату труда безработных в следующем размере: 50 % от минимальной заработной платы, установленной по Республике Казахстан, за счет средств местного бюджета и не менее 50 % от минимальной заработной платы за счет средств работодателя.
4. Признать утратившим силу постановление акимата Абайского района "О мерах по организации социальных рабочих мест в Абайском районе на 2009 год" от 18 декабря 2008 года N 35/02, зарегистрированное в Управлении юстиции Абайского района 12 января 2009 года за N 8-9-53, опубликованное в районной еженедельной газете "Абай-Ақиқат" 16 января 2009 года N 4.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай ауданы әкімінің орынбасары Ібірахым Ісләмұлы Ісләмовқа жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін әрекет етеді.
Абай ауданының әкімі                       Т. Алтынбеков

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Абайского района Ислямова Ибрагима Ислямовича.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Абайского района                      Т. Алтынбеков