2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтардың жедел әскери қызметке шақырылуын өткізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 28 сәуірдегі N 11/47 қаулысы. Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Әділет басқармасында 2009 жылғы 25 мамырда N 8-11-76 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі N 09/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданының әкімдігінің 2010.04.22 N 09/01 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 08 шілдедегі "Әскери мiндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының (әрі қарай - Заң) 19, 20 баптарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі N 779 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығына сәйкес, 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтардың жедел әскери қызметке дер кезiнде шақырылуын қамтамасыз ету мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бұқар жырау ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімінде әскерге шақыру учаскесі ұйымдастырылсын.
2. Мынадай құрамда комиссия бекiтiлсiн:
Өмiрбек Ыбырайұлы    Бұқар жырау ауданының Корғаныс істері
Әбiлов               жөніндегі бөлімінің бастығы,
әскерге шақыру комиссиясының төрағасы
Қанжарбек Тәукенұлы  Бұқар жырау ауданы ішкі саясат
Балапанов            бөлімінің бастығы, әскерге шақыру
комиссиясы төрағасының орынбасары
Комиссия мүшелерi:
Жасулан Оразгұлұлы    аудандық iшкi iстер басқармасы
Жаппасов              бастығының орынбасары,
полиция подполковнигі
Мұрат Әлімұлы         ауданның бас дәрiгерiнiң орынбасары,
Байғожин              медициналық персоналдың жұмысын
басқарушы дәрiгер
Айгүл Қайырқызы       аудандық орталық аурухананың
Әбілдина              медбикесі, комиссия хатшысы
3. Заңның 44 бабының 4 тармағына сәйкес әскерге шақыру комиссиясы мүшелерiнiң жұмыс орны, атқарған қызметi және орташа еңбекақысы сақталсын.
4. Әскерге шақыру комиссиясының төрағасы (Өмірбек Ыбырайұлы Әбілов (келісім бойынша) әскерге шақыру комиссиясының отырысы толық емес құрамда өткiзiлуiн болдырмасын және азаматтардың жедел әскери қызметке шақырылуын ұйымдастыру мен өткiзiлуi бойынша Заңның орындалуын қамтамасыз етсiн.
5. Бұқар жырау ауданының Корғаныс істері жөніндегі бөлімі (келісім бойынша) бекітілген кестеге сәйкес, әскерге шақырылуға жататын азаматтардың шақырылуын жүргізсін.

О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 28 апреля 2009 года N 11/47. Зарегистрировано Управлением юстиции Бухар-Жырауского района Карагандинской области 25 мая 2009 года N 8-11-76. Утратило силу - постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 22 апреля 2010 года N 09/01
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 22.04.2010 года N 09/01.
В соответствии со статьями 19, 20 Закона Республики Казахстан от 08 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" (далее - Закон), Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года N 779 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года", в целях обеспечения своевременного призыва на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призывной участок в отделе по делам обороны Бухар-Жырауского района.
2. Утвердить следующий состав комиссии:
Абилов Омирбек       начальник отдела по делам обороны
Ибраевич             Бухар-Жырауского района,
председатель призывной комиссии.
Балапанов Канжарбек  начальник отдела внутренней политики
Таукенович           Бухар-Жырауского района, заместитель
председателя призывной комиссии
Члены комиссии:
Жаппасов Жасулан     заместитель начальника районного
Уразгулович          управления внутренних дел,
подполковник полиции
Байгожин Мурат       заместитель главного врача района,
Алимович             врач, руководящий работой
медицинского персонала.
Абильдина Айгуль     медсестра районной центральной
Каировна             больницы, секретарь комиссии.
3. В соответствии с пунктом 4 статьи 44 Закона сохранить за членами призывной комиссии место работы, должность и средний заработок.
4. Председателю призывной комиссии (Абилов Омирбек Ибраевич) (по согласованию) не допускать заседания призывной комиссии в не полном составе и обеспечить выполнение требования Закона по организации и проведению призыва граждан на срочную воинскую службу.
5. Отделу по делам обороны Бухар-Жырауского района (по согласованию), провести призыв граждан, подлежащих призыву.

6. "Бұқар жырау ауданының аудандық медициналық бірлестігі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (Қарағанды облысы денсаулық сақтау басқармасымен келісім бойынша):
1) Бұқар жырау ауданының Корғаныс істері жөніндегі бөлімінің қарауына Заңға сәйкес, әскерге шақырылушылардың медициналық куәландырылуын өткiзу үшiн керектi маман дәрiгерлер төмендегі құрамда бөлсiн:
Мереке Нұрғалиұлы Жұмақаев            дәрiгер-хирург
Зура Қайырбекқызы Жұмақаева           дәрігер-невропатолог
Зәмзәгүл Жұмабекқызы Жұмагұлова       дәрiгер–психиатр
Роза Нұрғалиқызы Жұмақаева            дәрiгер дерматовенеролог
Сара Сартайқызы Сембаева              дәрiгер–офтальмалог
Сәкен Ескендiрұлы Барлыбаев           дәрiгер-стоматолог
Бақтыбай Айтмұхамбетов                дәрігер-рентгенолог
Сағадат Кәбиұлы Кәкенов               дәрiгер–терапевт
Шерикбай Ертай                        дәрігер-отоларинголог
2) дәрiгер-мамандардың ауруы немесе басқа орынды себептерi кезiнде медициналық комиссиясының төмендегі құрамы бекiтiлсiн:
Қазкен Нұрғалиұлы Жұмақаев            дәрiгер–хирург
Айгуль Сағадатқызы Мергембаева        дәрiгер–терапевт
Гүлжазира Базарбайқызы Бәкiшева       дәрiгер–стоматолог
3) орталықтандырылған аудандық аурухана стационарында әскерге шақыру комиссиясының жiберуi бойынша әскерге шақырылушылардың қосымша тексерiлуi мен емделуiн өткiзу үшiн төсек орын резервi болсын. Қосымша тексерiлуi мен емделуiн шақыру комиссиясының нұсқаған және белгiлеген мерзiмінде жүзеге асырсын;
4) әскерге шақыру кезеңiнде тiс емделуiн мұқтаж ететiн әскерге шақырушылардың ауыз қуысын санациялау қамтамасыз етiлсiн;
5) медициналық комиссияны керектi құралдар, медициналық және шаруашылық мүлiктермен қамтамасыз етсiн, сонымен бiрге маман-дәрiгерлерге көмек көрсетуге медициналық бикелердің керектi санын бөлсiн;
6) әскерге шақырылушыларды зерттеу және олардың әскери қызметке лайықты екендiгi жөнiнде шешiм шығару үшiн электрокардиограмма өткiзуге қағаз, флюорографияға рентгенопленкалардың резервi болсын.
7. Азаматтарды жедел әскери қызметке шақыруын өткiзу барысында және Бұқар жырау ауданының Корғаныс істері жөніндегі бөлімінің тізімі бойынша емделудi мұқтаж ететiн әскерге шақырушылар емдеу мекемелерге бекiтiлсiн және әскерге шақыру бiткенге дейiн емдеу жүргiзу қамтамасыз етiлсiн.
8. Аудандық қаржы бөлiмi (Мұрат Ойдашұлы Исабаев) Заңның 44 бабына сәйкес, жедел әскери қызметке шақыруға байланысты іс-шараларды смета бойынша қаржыландыруды жүргізсін.
9. Селолық округтар және кентер әкiмдерi:
1) Заңның 18 бабына сәйкес, Бұқар жырау ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің тiзiмдерi бойынша әскерге шақырылушыларға әскерге шақыру комиссиясының күнi туралы хабарласын, сонымен бiрге кестеге сәйкес олардың 100 пайыздық келуiн қамтамасыз етсiн;

6. Коммунальному государственному казенному предприятию "Районное медицинское объединение Бухар-Жырауского района" (по согласованию с управлением здравоохранения Карагандинской области):
1) в соответствии с Законом выделить в распоряжение отдела по делам обороны Бухар-Жырауского района необходимое количество врачей-специалистов для проведения медицинского освидетельствования призывников в следующем составе:
Жумакаев Мереке Нургалиевич               врач-хирург
Жумакаева Зура Каирбековна                врач-невропатолог
Жумагулова Замзагуль Жумагуловна          врач-психиатр
Жумакаева Роза Нургалиевна                врач-дерматовенеролог
Сембаева Сара Сартаевна                   врач-офтальмолог
Барлыбаев Сакен Искандерович              врач-стоматолог
Айтмухамбетов Бахтыбай                    врач-рентгенолог
Какенов Сагадат Кабиевич                  врач–терапевт
Шерикбай Ертай                            врач-отоларинголог
2) в случае болезни или других уважительных причин, отсутствие врачей-специалистов утвердить следующий состав медицинской комиссии:
Жумакаев Казкен Нургалиевич               врач-хирург
Мергембаева Айгуль Сагадатовна            врач-терапевт
Бакишева Гульжазира Базарбаевна           врач-стоматолог
3) в стационаре центральной районной больницы иметь резерв койкомест для проведения дополнительного обследования и лечения призывников по направлению призывной комиссии. Дополнительное обследование и лечение проводить в сроки, указанные и установленные призывной комиссией;
4) в период призыва обеспечить санацию полости рта призывников, нуждающихся в лечении зубов;
5) обеспечить медицинскую комиссию необходимыми инструментами, медицинским и хозяйственным имуществом, а также медицинскими сестрами для помощи врачам специалистам;
6) иметь резерв рентгенопленок для флюорографии, бумаги на проведение электрокардиограммы для обследования призывников и решения вопроса об их годности к воинской службе.
7. В ходе проведения призыва граждан на действительную воинскую службу закрепить призывников, нуждающихся в лечении за лечебными учреждениями, по списку отдела по делам обороны Бухар-Жырауского района и обеспечить проведение лечения до окончания призыва.
8. Районному отделу финансов (Исабаев Мурат Ойдашевич) в соответствии со статьей 44 Закона производить финансирование мероприятий, связанных с призывом граждан на срочную воинскую службу, согласно сметы.
9. Акимам сельских округов и поселков:
1) в соответствии со статьей 18 Закона оповестить призывников о дне прохождения ими призывной комиссии согласно списков отдела по делам обороны Бухар-Жырауского района, а также обеспечить их 100 процентную явку согласно графика;

2) ауданның әскерге шақыру учаскесiне әскерге шақырушылардың жеткiзiлуiн ұйымдастырсын, әскерге шақырушыларды тасымалдау кезінде қайғылы жағдайдың алдын алу жөнінде шаралар қабылдасын;
3) әскерге шақыру пунктiне әскерге шақырылушыларды жiберудiң алдында оларды шақыру қағазында көрсетiлген керектi құжаттардың бар болуын тексерсiн.
10. Жеке меншiктiң барлық түрiндегi кәсiпорын, мекеме және ұйымдардың басшылары әскерге шақыру және стационарлық тексеру уақытында әскерге шақырылушыларды жұмыстан босатсын.
11. Әскерге шақырылуды өткiзу кезеңiне техникалық жұмысты ұйымдастыруға село және кенттер әкiмдерi аппаратының есеп және брондау жөніндегі мамандары тартылсын.
12. Заңның 18 бабына сәйкес аудандық iшкi iстер бөлімі (келісім бойынша):
1) Бұқар жырау ауданының Корғаныс істері жөніндегі бөліміне жауапта жүрген немесе алдын-ала тергеуге қатысты әскерге шақырушылар туралы хабарлама жасап отырсын;
2) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне шақырылғаннан бас тартатын әскерге шақырылушылардың iздеуi мен жеткiзiлуiн жүргізсін;
3) облыстық жиналу пунктiне әскерге шақырылушылардың шақырылуы мен кетуі кезеңiнде әскерге шақыру учаскесiнде қоғамдық тәртiп қамтамасыз етсiн.
13. Бұқар жырау ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі осы қаулының орындалуы туралы ақпаратты аудан әкiмi аппаратына 2009 жылдың 25 маусымына дейін ұсынсын.
14. Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 26 қыркүйектегі N 26/01 "2008 жылдың күзінде азаматтардың жедел әскери қызметке шақырылуын өткізу туралы" (тіркелу нөмірі 8-11-62, аудандық "Сарыарқа" газетінде 2008 жылдың 18 қазанда жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
15. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Асхат Сағадиұлы Әлиге жүктелсiн.
16. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Аудан әкімі                                Е. Нашаров
Келісілген:
Бұқар жырау ауданының
қорғаныс істері жөніндегі
бөлімінің бастығы
Ө. Әбілов
27.04.2009
Бұқар жырау ауданы ішкі істер
басқармасының бастығы
С. Алиев
27.04.2009
Қарағанды облысы
денсаулық сақтау
басқармасының бастығы
М. Шайдаров
27.04.2009

2) организовать доставку призывников на призывной участок района, принять меры для предотвращения несчастных случаев при перевозке призывников;
3) перед отправкой призывников на призывной пункт проверить наличие у них необходимых документов, указанных в повестках.
10. Руководителям предприятий, учреждений и организаций независимо от форм собственности освободить от работы призывников на время призыва и стационарного обследования.
11. На период проведения призыва привлечь специалистов по учету и бронированию аппаратов акимов сел и поселков для организации технической работы.
12. В соответствии со статьей 18 Закона районному управлению внутренних дел (по согласованию):
1) информировать отдел по делам обороны Бухар-Жырауского района о призывниках, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие;
2) проводить розыск и доставку призывников, уклоняющихся от призыва в Вооруженные Силы Республики Казахстан;
3) обеспечить общественный порядок на призывном участке в период призыва и отправки призывников на областной сборный пункт.
13. Отделу по делам обороны Бухар-Жырауского района представить информацию в аппарат акима района о выполнении настоящего постановления к 25 июня 2009 года.
14. Считать утратившим силу постановление акимата Бухар-Жырауского района "О проведении призыва граждан на срочную воинскую службу осенью 2008 года" от 26 сентября 2008 года N 26\01 (регистрационный номер 8-11-62, опубликовано в районной газете "Сарыарка" 18 октября 2008 года).
15. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима района Али Асхат Сагадиевича.
16. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким района                                Е. Нашаров
Согласовано:
Начальник
управления здравоохранения
Карагандинской области
М. Шайдаров
27.04.2009
Начальник
отдела по делам обороны
Бухар-Жырауского района
О. Абилов
27.04.2009
Начальник
управления внутренних дел
Бухар-жырауского района
С. Алиев
27.04.2009