"2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 4 қыркүйектегі № 18/215 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 9 қыркүйекте № 2053 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне (нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2034 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 197 - 198 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 12/144 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2041 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 24 ақпандағы № 31 - 32 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 13/159 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2043 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 28 сәуірдегі № 69 - 70 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 6 мамырдағы № 14/178 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2044 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 14 мамырдағы № 79 - 80 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 19 маусымдағы № 15/185 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2049 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 20 маусымдағы № 102-103 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 17 шілдедегі № 16/207 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2050 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 25 шілдедегі № 119 санында жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Мангистауского областного маслихата № 18/215 от 4 сентября 2009 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области № 2053 от 9 сентября 2009 года
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2034, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 13 декабря 2008 года № 203-204; решение областного маслихата от 30 января 2009 года № 12/144 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2041, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 24 февраля 2009 года № 32; решение областного маслихата от 10 апреля 2009 года № 13/159 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2043, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 28 апреля 2009 года № 73; решение областного маслихата от 06 мая 2009 года № 14/178 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2044, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 14 мая 2009 года № 82 - 83; решение областного маслихата от 19 июня 2009 года № 15/185 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2049, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 20 июня 2009 года № 105 - 106; решение областного маслихата от 17 июля 2009 года № 16/207 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2050, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 25 июля 2009 года № 121); следующие изменения:

2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 53 060 375 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 26 681 089 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 426 487 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 500 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 23 952 299 мың теңге;
2) шығындар – 53 637 193 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 235 571 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 665 571 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 430 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 892 221 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 892 221 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 704 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 704 610 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 200 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 250 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 754 610 мың теңге;
2 - тармақта:
1) тармақшада:
мына жолдағы:
«Бейнеу ауданына» «77,3» саны «63,8» санымен ауыстырылсын;
«Қарақия ауданына» «0» саны «13,7» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «36,1» саны «31,5» санымен ауыстырылсын;
«Түпқараған ауданына» «33,3» саны «7,6» санымен ауыстырылсын;
«Мұнайлы ауданына» «90,7» саны «97,2» санымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «17,9» саны «17,2» санымен ауыстырылсын;

Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 53 060 375 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 681 089 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 426 487 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 952 299 тысяч тенге;
2) затраты - 53 637 193 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 235 571 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 665 571 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 430 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 892 221 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 892 221 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 704 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 704 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 200 000 тысяч тенге;
погашение займов – 250 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 754 610 тысяч тенге;
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строке:
«Бейнеускому району» цифры «77,3» заменить цифрами «63,8»;
«Каракиянскому району» цифры «0» заменить цифрами «13,7»;
«Мангистаускому району» цифры «36,1» заменить цифрами «31,5»;
«Тупкараганскому району» цифры «33,3» заменить цифрами «7,6»;
«Мунайлинскому району» цифры «90,7» заменить цифрами «97,2»;
«городу Актау» цифры «17,9» заменить цифрами «17,2»;

«Жаңаөзен қаласына» «83,3» саны «86,5» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
мына жолдағы:
«Ақтау қаласына» «17,2» саны «15,7» санымен ауыстырылсын;
8 - тармақта:
«1 686 172» саны «1 736 172» санымен ауыстырылсын;
11 - тармақта:
«286 375» саны «417 758» санымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 6, 12, 14 және 15 қосымшалары осы шешімнің 1, 6, 12, 14 және 15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Г. Скрагленко
Облыстық мәслихат хатшысы               Б. Шелпеков
Облыстық мәслихаттың 2009 жылғы
4 қыркүйектегі № 18/215 шешіміне
1 – ҚОСЫМША
2009 жылға арналған облыстық бюджет
Сан Сын ІшкСын Ерек Атауы Сомасы, мың теңге
1 2 3
1.КІРІСТЕР

«городу Жанаозен» цифры «83,3» заменить цифрами «86,5»;
в подпункте 6):
в строке:
«городу Актау» цифры «17,2» заменить цифрами «15,7»;
в пункте 8:
цифры «1 686 172» заменить цифрами «1 736 172»;
в пункте 11:
цифры «286 375» заменить цифрами «417 758»;
приложения 1, 6, 12, 14 и 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 6, 12, 14 и 15 настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                     Г. Скрагленко
Секретарь областного маслихата          Б. Чельпеков
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник управления экономики и
бюджетного планирования области
Нургалиева Х.Х.
4 сентября 2009 г.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 4 сентября 2009 года № 18/215
Областной бюджет на 2009 год
Кат. Кл Пдк Спк Наименование Сумма,
тыс. тенге
1
2 3
1. ДОХОДЫ

1 122 524
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
54 502
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық- педагогикалық консультациялық көмек көрсету
38 585
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
16 460
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
530 468
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 261 666
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 289
029
Әдістемелік жұмыс
12 157
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
94 228
058
Бастапқы, негізгі, орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
132 984
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
721 087
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
122 918
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 455 419
004
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
2 022 420
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
432 999
05
Денсаулық сақтау
12 081 579
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 405 578
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
54 730
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
900 054
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
4 080 067
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
77 184
006
Ана мен баланы қорғау
68 029
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
61 651
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
8 771
009
Әлеуметтік жағынан елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 641 867
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
2 031 014
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация

1 122 524
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
54 502
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
38 585
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
16 460
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
530 468
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 261 666
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
76 289
029
Методическая работа
12 157
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
94 228
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
132 984
060
Подготовка и переподготовка кадров
721 087
113
Трансферты из местных бюджетов
122 918
271
Управление строительства области
2 455 419
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
2 022 420
037
Строительство и реконструкция объектов образования
432 999
05
Здравоохранение
12 081 579
253
Управление здравоохранения области
10 405 578
001
Обеспечение деятельности управления здравоохранения
54 730
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
900 054
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
4 080 067
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
77 184
006
Охрана материнства и детства
68 029
007
Пропаганда здорового образа жизни
61 651
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
8 771
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 641 867
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
2 031 014
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация

479 665
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
52 646
013
Паталогоанатомиялық союды жүргізу
10 315
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
290 719
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
30 817
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
768
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
13 262
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулезге қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
74 395
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
38 467
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
123 221
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
44 288
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
94 894
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
164 918
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
63 836
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 676 001
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 676 001
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 559 837
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
843 200
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
47 449
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
417 994
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
47 540
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
4 000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
60
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
69 006
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттері

479 665
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
52 646
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
10 315
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
290 719
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
30 817
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
768
018
Обеспечение деятельности информационно-аналитических центров
13 262
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
74 395
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
38 467
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
123 221
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
44 288
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
94 894
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
164 918
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
63 836
271
Управление строительства области
1 676 001
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 676 001
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 559 837
256
Управление координации занятости и социальных программ области
843 200
001
Обеспечение деятельности управления координации занятости и социальных программ
47 449
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
417 994
003
Социальная поддержка инвалидов
47 540
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
4 000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
60
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
69 006
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
2 000
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики