Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2009 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 168 қаулысы. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 2009 жылғы 7 мамырда № 9-3-110 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, және Қазақстан Республикасының "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Жарлығы, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 779 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 543 қаулысы негізінде, Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 сәуірдегі № 157 "Қазақстан Республикасының Қарулы күштеріне, басқа әскерлеріне, әскери құрылымдарына азаматтарды 2009 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы" қаулысын орындау үшін Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыру комиссиясының жұмысы ұйымдастырылсын және шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтарды 2009 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды өткізу қамтамасыз етілсін, шақыру учаскесінің жұмысы 2009 жылғы сәуірден маусымға, қазаннан желтоқсанға дейінгі шақыруды ұйымдастыру кезеңіне оқу орындарынан техникалық қызметкерлерді қосымшаға сәйкес бөлсін.
2. Ауыл және ауылдық округтері әкімдері шақырылушыларды әскери қызметке жіберу үшін барлық қажетті құжаттарымен шақыру және медициналық комиссияларға уақытында келуін қамтамасыз етсін.

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне, октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 27 апреля 2009 года № 168. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 7 мая 2009 года № 9-3-110
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе", Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года", постановления Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года № 543 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 779 "Об увольнения в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года", во исполнение постановления акимата Костанайской области от 20 апреля 2009 года № 157 "Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне, октябре-декабре 2009 года", акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать работу призывной комиссии и обеспечить проведение в апреле-июне, октябре-декабре 2009 года очередного призыва на срочную воинскую службу граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву, выделить технических работников для работы призывного участка на период проведения призыва с апреля по июнь, с октября по декабрь 2009 года, согласно приложению.
2. Акимам сел и сельских округов обеспечить своевременное прибытие призывников со всеми необходимыми документами на медицинскую и призывную комиссию и отправку их для прохождения воинской службы.

3. Шақыру участкесіне жұмысқа жіберілген шақыру комиссиясы мүшелері мен техникалық қызметкерлер және қызмет көрсететін тұлғалар үшін, осы азаматтарды жіберген ұйымдарға еңбек ақысы, жұмыс орны және атқаратын лауазымы сақталатыны еске алынсын.
4. "Арқалық аумақтық емхана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының бас дәрігері (М.C.Естаева) қалалық медициналық комиссияларды қажетті мөлшердегі дәрігер-мамандармен, медициналық аспаптармен және мүліктермен, оның ішінде флюрографиялық пленкамен және химиялық реактивтермен толықтыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырсын.
5. "Арқалық қаласының ішкі істер басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы (Б.Н. Сәндібеков келісім бойынша) шақыруды өткізу және командаларды жөнелту кезеңінде ұсыныс жасасын:
1) әскери міндетті орындаудан бас тартқан тұлғаларды іздестіруді және ұстауды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
2) қалалық шақыру пунктінде шақырушылар арасында қоғамдық тәртіпті сақтау үшін тәулік бойы полиция қызметкерлерінің кезекшілігін ұйымдастырсын;
3) шақырушыларды Арқалық қаласының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінен Қостанай қаласының жинақтау пунктіне жөнелту кезінде және темір жол вокзалында қоғамдық тәртіптің сақталуын қамтамасыз ету ұсынылсын;
4) әскер қатарына шақырылатын азаматтарды медициналық тексерістен өткізуге Арқалық қаласынан Қостанай қаласына апарып, алып келу үшін полиция қызметкерін бөлсін.
6. "Арқалық қаласының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы (А.С. Мұхамбетжанова) хабарлау, шақыруды жүргізу, медициналық куәландыру және шақырылушыларды қалалық шақыру пункттеріне, облыстық жиналу пунктіне медициналық комиссияға жеткізу және әскерге жіберу жөніндегі іс-шараларды орындауға байланысты шығыстарды қалалық бюджет есебінен қарастырылған қаржы шегінде жүргізсін, сонымен қатар көрсетілген іс-шараларды уақытында қаржыландыруды жүзеге асырсын.
7. Орындалған жұмыс туралы ақпарат қала әкімінің аппаратына 2009 жылғы 2 шілдеге және 2010 жылғы 4 қаңтарға дейін берілсін.
8. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары Қ.Ш. Шаяхметовке жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы сәуірден бастап туындаған іс-әрекетке таратылады.
Арқалық қаласының әкімі                    Т. Төлеубаев
КЕЛІСІЛДІ
"Арқалық аумақтық емхана"
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының бас дәрігері                  М. Естаева
"Қостанай облысы Арқалық
қаласының қорғаныс істері жөніндегі
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы    Ж. Құтаяқов
"Арқалық қаласының ішкі істер
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Б. Сәндібеков
Арқалық қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 27 сәуірдегі
№ 168 қаулысына қосымша
Шақыру учаскесінің жұмысын қамтамасыз ету үшін
2009 жылғы 1 сәуірден 30 маусымға, 1 қазаннан
31 желтоқсанға дейінгі кезеңіне техникалық
қызметкерлерді бөлетін оқу орындарының
ТІЗІМІ

3. Принять к сведению, что за членами призывной комиссии, медицинскими и техническими работниками и лицами обслуживающего персонала, направленными для работы на призывных участках, сохраняется заработная плата, место работы и занимаемая должность в организациях, от которых направляются данные граждане.
4. Главному врачу государственного казенного коммунального предприятия "Аркалыкская региональная поликлиника" (Естаевой М.С.) организовать работу по укомплектованию городской медицинской комиссий необходимым количеством врачей-специалистов, медицинским инструментарием и имуществом, в том числе флюроографической пленкой и химическими реактивами.
5. Начальнику государственного учреждения "Управление внутренних дел города Аркалыка" (Сандыбекову Б.Н. по согласованию) в период проведения призыва и отправок команд рекомендовать:
1) в пределах своей компетенции осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
2) для поддержания общественного порядка среди призывников на городском призывном пункте организовать круглосуточное дежурство сотрудников полиции;
3) при отправке призывников из отдела по делам обороны города Аркалык на сборный пункт города Костаная, обеспечить общественный порядок на станции города Аркалыка;
4) выделить работника полиции для сопровождения призывников на областную контрольную медицинскую комиссию из города Аркалыка до города Костаная и обратно.
6. Начальнику государственного учреждения "Отдел финансов города Аркалыка" (Мухамбетжановой А.С.) расходы, связанные с выполнением мероприятий по оповещению, проведению призыва, медицинскому освидетельствованию и доставке призывников к городскому призывному пункту, областному сборному пункту на медицинскую комиссию и на отправку в войска, проводить за счет городского бюджета в пределах предусмотренных ассигнований, а также своевременное финансирование указанных мероприятий.
7. Информацию о проделанной работе представить в аппарат акима города к 2 июля 2009 года и к 4 января 2010 года.
8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Шаяхметова К.Ш.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с апреля 2009 года.
Аким города Аркалыка                      Т.Тулеубаев
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач государственного
казенного коммунального предприятия
"Аркалыкская региональная поликлиника"     М. Естаева
Начальник государственного учреждения
"Отдел по делам обороны города Аркалыка
Костанайской области"                      Ж. Кутаяков
Начальник государственного
учреждения "Управление внутренних дел
города Аркалыка"                          Б. Сандыбеков
Приложение
к постановлению акимата
города Аркалыка от 27 апреля
2009 года № 168
СПИСОК
учебных заведений, выделяющих технических
работников для обеспечения работы призывного участка
на период с 1 апреля по 30 июня 2009 года,
с 1 октября по 31 декабря 2009 года

1 сәуірден 30 сәуірге дейін
1 қазаннан 31 қазанға дейін:
1. "Арқалық қаласының білім бөлімінің Ш. Уәлиханов атындағы № 1 жалпы орта білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
2. "Арқалық қаласының білім бөлімінің экономикалық білім беретін лицейлік сыныптары бар № 2 жалпы орта білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
3. "Арқалық қаласының білім бөлімінің Б. Майлин атындағы № 3 жалпы орта білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
1 мамардан 31 мамырға дейін
1 қарашадан 30 қарашаға дейін:
1. "Арқалық қаласының білім бөлімінің № 4 жалпы орта білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
2. "Арқалық қаласының білім бөлімінің М. Ауезов атындағы № 5 жалпы орта білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
3. "Арқалық қаласының білім бөлімінің А. Құнанбаев атындағы № 6 жалпы білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
1 маусымнан 30 маусымға дейін
1 желтоқсаннан 31 желтоқсанға дейін:
1. "Арқалық қаласының білім бөлімінің № 8 жалпы орта білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
2. "Арқалық қаласының білім бөлімінің № 10 жалпы орта білім беретін профилді мектебі" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.
3. "Арқалық қаласының білім бөлімінің Ы. Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған көп салалы жалпы орта білім беретін гимназия" мемлекеттік мекемесі - 1 адам.

с 1 апреля по 30 апреля
с 1 октября по 31 октября:
1. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 1" имени Ш. Уалиханова отдела образования города Аркалыка - 1 человек.
2. Государственное учреждение "Средняя школа № 2" с лицейскими классами по экономическому образованию города Аркалыка - 1 человек.
3. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 3" имени Б. Майлина отдела образования города Аркалыка - 1 человек.
с 1 мая по 31 мая
с ноября по 30 ноября:
1. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная школа № 4" имени отдела образования города Аркалыка - 1 человек.
2. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 5" имени М. Ауезова отдела образования города Аркалыка - 1 человек.
3. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 6" имени А. Кунанбаева отдела образования города Аркалыка - 1 человек.
с июня по 30 июня
с 1 декабря по 31 декабря:
1. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 8" отдела образования города Аркалыка - 1 человек.
2. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная профильная школа № 10" отдела образования города Аркалыка - 1 человек.
3. Государственное учреждение "Средняя общеобразовательная многопрофильная гимназия имени И. Алтынсарина для одаренных детей" отдела образования города Аркалыка - 1 человек.