Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға әлеуметтік төлемдер белгілеу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 12 қаңтардағы № 17 қаулысы. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 2 ақпанда № 9-10-109 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 11 қаңтардағы № 2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2010.01.11 № 2 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға берілетін жеңілдіктер мен әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына, "2009 жылға арналған Жітіқара ауданының бюджеті туралы" 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 127 Жітіқара аудандық мәслихатының шешіміне, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркеу нөмірі 3606, 2008 жылғы 12 наурыздағы № 52-53 "Қостанай таңы" газетінде жарияланған) 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 106 Қостанай облысы әкімдігінің қаулысына сәйкес, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген тұлғаларға берілетін әлеуметтік төлемдер:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне мынадай түрде:
Жеңіс Күніне 10000 теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек;
монша және шаштараз қызметтеріне 300 теңге мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек белгіленсін.
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне монша және шаштараз түріндегі ай сайынғы әлеуметтік көмектің тағайындалуы берілген өтініш негізінде жүргізіледі және өтініш беруші қайтыс болған айдан бастап тоқтатылады;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға Жеңіс Күніне бір жолғы әлеуметтік көмек 3000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
2. Жоғарыда аталған әлеуметтік көмек түрлерін тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органы болып "Жітіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі белгіленсін.
3. Әлеуметтік көмек төлемі әлеуметтік көмек алушының жеке шотына қаражаттарын аудару жолымен жүзеге асырылады.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.Р. Тұмановаға жүктелсін.
5. Осы әкімдік қаулысы оның алғашқы рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткенінен соң қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара
ауданының әкімі                            Қ. Испергенов
КЕЛІСІЛГЕН

Об установлении социальных выплат участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 12 января 2009 года № 17. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 2 февраля 2009 года № 9-10-109. Утратило силу - Постановлением акимата Житикаринского района Костанайской области от 11 января 2010 года № 2
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Житикаринского района Костанайской области от 11.01.2010 № 2.
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", решением Житикаринского районного маслихата от 25 декабря 2008 года № 127 "О бюджете Житикаринского района на 2009 год", постановлением акимата Костанайской области "Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, по решению местных представительных органов" от 30 января 2008 года № 106 (номер регистрации в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3606, опубликованное 12 марта 2008 года в газете "Қостанай таңы" № 52-53), акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить социальные выплаты участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в виде:
единовременной социальной помощи ко Дню Победы в размере 10000 тенге;
ежемесячной социальной помощи на банные и парикмахерские услуги в размере 300 тенге.
Назначение ежемесячной социальной помощи на банные и парикмахерские услуги участникам и инвалидам Великой Отечественной войны производится на основании поданного заявления и прекращается с месяца смерти заявителя;
2) лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в виде единовременной социальной помощи ко Дню Победы в размере 3000 тенге.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате вышеперечисленных видов социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Житикаринского района".
3. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Туманову К.Р.
5. Настоящее постановление акимата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Житикаринского района                      К. Испергенов
СОГЛАСОВАНО