Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру және мәдениет мамандары лауазымдарының тізбесін белгілеу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданың әкімдігінің 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 6 қаулысы. Қостанай облысы Қарасу ауданың Әділет басқармасында 2009 жылғы 16 ақпанда № 9-13-77 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 19 ақпандағы № 22 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 19.02.2013 № 22 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабының 3-тармағына сәйкес Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті бюджетінің қаражаты есебінен кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкаларды алуға құқығы бар және ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамысыз ету, білім беру және мәдениет мамандары лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Жергілікті бюджетінің қаражаты есебінен кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкаларды алуға құқығы бар және ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру және мәдениет мамандары лауазымдарының тізбесі Қарасу аудандық мәслихаты сессиясының келісуіне енгізілсін.
3. Осы қаулы оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Қ. Ахметов
Әкімдіктің
2009 жылғы 16 қаңтардағы
№ 6 қаулысына қосымша
Жергілікті бюджетінің қаражаты есебінен
кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық
жалақылар мен тарифтік ставкаларды алуға құқығы
бар  және ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін
әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру және
мәдениет мамандары лауазымдарының
тізбесі
1. Әлеуметтік қамтамасыз ету мамандарының лауазымдары:
1) бағу жөніндегі әлеуметтік жұмыскер.
2. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) барлық мамандықтардағы мұғалімдері;
2) мектеп, шағармашылық үйінің, өнер мектебінің директоры;
3) мектепке дейінгі балалар мекеменің, мектеп жанындағы интернатының, тұрғылықты орталықтың директоры (меңгерушісі);
4) дене тәрбиесінің басшасы;
5) алғашқы әсери даярлық басшысы;
6) оқу, оқу-өндірістік, оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі және қосымша білім берудің басқа да ұйымдары директордың орынбасары;
7) логопед;
8) әлеуметтік педагог;
9) педагог-психолог;

Об определении перечня должностей специалистов социального обеспечения, образования и культуры, работающих в аульной (сельской) местности
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 16 января 2009 года № 6. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 16 февраля 2009 года № 9-13-77. Утратило силу постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 19.02.2013 № 22
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 19.02.2013 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов социального обеспечения, образования и культуры, работающих в аульной (сельской) местности и имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, за счет средств местного бюджета согласно приложению.
2. Внести на согласование сессии Карасуского районного маслихата перечень должностей специалистов социального обеспечения, образования и культуры, работающих в аульной (сельской) местности и имеющих право на повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, за счет средств местного бюджета.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                К. Ахметов
Приложение
к постановлению акимата
от 16 января 2009 года
№ 6
Перечень должностей специалистов социального обеспечения,
образования и культуры, работающих в аульной (сельской)
местности и имеющих право на повышенные не менее чем
на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные
ставки, за счет средств местного бюджета
1. Должности специалистов социального обеспечения:
1) социальный работник по уходу.
2. Должности специалистов образования:
1) учителя всех специальностей;
2) директор школы, дома творчества, школы искусств;
3) директор (заведующий) детским дошкольным учреждением, интерната при школах, центра проживания;
4) руководитель физического воспитания;
5) руководитель начальной военной подготовки;
6) заместитель директора по учебной, учебно-производственной, учебно-воспитательной, воспитательной работе, и других организаций дополнительного образования;
7) логопед;
8) социальный педагог;
9) педагог-организатор;

10) қосымша білім беру педагогы;
11) педагог-психолог;
12) аудармашы;
13) аға тәрбиеші, тәрбиеші;
14) музыкалық жетекші;
15) аға жетекші;
16) дене тәрбиесі жөніндегі нұсқаушы;
17) оқу-өндірістік (оқыту) шеберханасының меңгерушісі;
18) зертхананың, кабинеттің меңгерушісі;
19) еңбек жөніндегі нұсқаушы;
20) аға әдістемеші, әдістемеші;
21) өндірістік оқыту шебері;
22) аға шебері;
23) медициналық бике;
24) кітапхана;
25) кітапхана меңгерушісі;
26) алғашқы әскери даярлық жөніндегі оқытушы-ұйымдастырушы.
3. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) ұйымның директоры, басшысы, бастығы;
2) бөлімше басшысы;
3) директордың, басшының, бастықтың орынбасары;
4) сектордың, бөлімнің, қор қоймысының меңгерушісі;
5) сектор, халық ұжымының басшысы;
6) суретші-ресімдеуші, қоюшы суретші;
7) бейне-дыбыс ресімдеу жөніндегі маман;
8) кітапханашы, аға кітапханашы, библиограф;
9) мәдени ұйымдастырушы;
10) аккомпаниатор;
11) көркем басшысы;
12) хореограф;
13) әдіскер, аға әдіскер, жетекші әдіскер, нұсқаушы-әдіскер.

10) педагог дополнительного образования;
11) педагог-психолог;
12) переводчик;
13) старший воспитатель, воспитатель;
14) музыкальный руководитель;
15) старший вожатый;
16) инструктор по физической культуры;
17) заведующий учебно-производственной (учебной) мастерской;
18) заведующий лабораторией, кабинетом;
19) инструктор по труду;
20) старший методист, методист;
21) мастер производственного обучения;
22) старший мастер;
23) медицинская сестра;
24) библиотекарь;
25) заведующий библиотекой;
26) преподаватель-организатор по начальной военной подготовке.
3. Должности специалистов культуры:
1) директор, руководитель, начальник организации;
2) руководитель подразделения;
3) заместитель директора, руководителя, начальника;
4) заведующий сектором, отделом;
5) руководитель сектора, народного коллектива;
6) художник-оформитель, художник-костюмер;
7) специалист по видео-звуко оформлению;
8) библиотекарь, главный библиотекарь, библиограф;
9) культорганизатор;
10) аккомпаниатор;
11) художественный руководитель;
12) хореограф;
13) методист, старший методист, ведущий методист, инструктор-методист;