Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 254 шешімі. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 желтоқсанда № 9-14-116 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Қостанай ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 561 "Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" мәслихат шешімінің жобасын Қостанай аудандық мәслихат сессиясының бекітуіне енгізу туралы" қаулысын қарап, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 4705299,1 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері - 1407699,0 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер - 5359,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 28442,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3263799,1 мың теңге;
2) шығындар - 4712504,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 16549,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 16902,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 352,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операция бойынша сальдо - 17000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (артығы) - -40755,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артығын пайдалану) - 40755,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді – Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.12.08 № 369 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауданның 2010 жылға арналған бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 867091,0 мың теңге сомасында белгіленгені назарға алынсын.
3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте бұрын субвенцияны есептеу және 169577,0 мың теңге сомасында алып тастау кезінде есептелген еңбек төлемінің жарты жылдық қорын қысқарту бойынша республикалық бюджетке облыстық бюджеттен аударылатын ағымдағы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
көлік инфрақұрылымын дамытуға 120000,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай ауданының Затобол кентіндегі Ленин көшесі және "Қостанай-Мамлютка" автомобиль жолына шығу шекарасындағы Калинин көшесін қайта жаңартуға 120000,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 23 декабря 2009 года № 254. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 30 декабря 2009 года № 9-14-116
В соответствии подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев постановление акимата Костанайского района от 21 декабря 2009 года № 561 "О внесении на утверждение сессии Костанайского районного маслихата проекта решения Костанайского районного маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 4705299,1 тысячи тенге в том числе:
налоговым поступлениям - 1407699,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5359,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 28442,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 3263799,1 тысячи тенге;
2) затраты - 4712504,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -16549,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 16902,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 352,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 17 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -40755,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 40755,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 08.12.2010 № 369 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Принять к сведению, что объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района на 2010 год, определен в сумме 867091,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат текущих трансфертов, перечисляемых из областного бюджета в республиканский бюджет по сокращению полугодового фонда оплаты труда, ранее учтенного при расчете субвенций и изъятий в сумме 169577,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 120000,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию улицы Калинина в границах улицы Ленина и выезда на автомобильную дорогу "Костанай-Мамлютка" в поселке Затобольск в сумме 120000,0 тысяч тенге;

коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 17000,0 мың теңге сомасында;
орта мектептердің химия кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтауға 4000,0 мың теңге;
"Тың-2010" облыстық спартакиадасын өткізу үшін шараларға 70000,0 мың теңге сомасында;
халықтың әлеуметтік-қорғау қабаты ішіндегі жастарға әлеуметтік көмек көрсетуге 3409,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерін ұстауға және жөндеуге 28630,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық газбен жабдықтау және жылумен жабдықтау кәсіпорындарына табиғи газ бағасының айырмашылығын жабуға 4292,8 мың теңге сомасында;
Затобол кентіндегі Калинин көшесі мен "Қостанай қаласына көлік кіреберісі" автомобиль жолының шекарасындағы Попович көшесін күрделі жөндеуге 92404,0 мың теңге сомасында;
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.04.20 № 289 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 22461,0 мың теңге сомасында ең төменгі күнкөріс деңгейі көлемінің өсуімен байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 1796,0 мың теңге;
тұрмыстары төмен отбасыларынан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 20665,0 мың теңге;
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 2010 жылға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 15090,0 мың теңге сомасында;

на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 17000,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии средних школ в сумме 4000,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Тын-2010" в сумме 70000,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи молодежи из числа социально-защищаемых слоев населения в сумме 3409,0 тысяч тенге;
на содержание и ремонт объектов коммунальной собственности в сумме 28630,0 тысяч тенге;
на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным газоснабжающим и теплоснабжающим предприятиям в сумме 4292,8 тысяч тенге;
на капитальный ремонт улицы Поповича в границах улицы Калинина и автомобильной дороги "Автоподъезд к городу Костанай" в поселке Затобольск в сумме 92404,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.04.2010 № 289 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума в сумме 22461,0 тысяч тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 1796,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 20665,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-2. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне на 2010 год в сумме 15090,0 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге - 70,0 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.07.14 № 323 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 23100,0 мың теңге сомасында әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 32991,0 мың теңге сомасында 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтауға - 16380,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 16611,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-4 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 5771,0 мың теңге сомасында "Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-5 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 70,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 14.07.2010 № 323 (вводится в действие с 01.01.2010); от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 23100,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-3 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-4. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 32991,0 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 16380,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 16611,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-4 в соответствии с решением Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-5. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организации среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание" в сумме 5771,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-5 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010).

4-6. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 5256,3 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-6 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 20100,0 мың теңге сомасында өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде Затобол кентінің орталық алаңын көркейтуге берілетін кент, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-7 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-8. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 142227,0 мың теңге сомасында өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-8 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-9. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 13316,0 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-9 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-10. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 18700,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы құрылымдарын ұстауға берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-10 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.04.20 № 289 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4-6. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 5256,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-6 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров на благоустройство центральной площади поселка Затобольск - 20100,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-7 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-8. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 142227,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-8 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-9. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 13316,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-9 в соответствии с решением  маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-10. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 18700,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-10 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 20.04.2010 № 289 (вводится в действие с 01.01.2010).

4-11. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 662482,0 мың теңге сомасында Заречный селосында 300 орынды орта мектепті салуға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-11 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-12. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес 518605,0 мың теңге сомасында инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Затобол кентінің "Восточный" шағын ауданын 49011,0 мың теңге сомасына электрлік жабдықтау;
Затобол кентінің "Восточный" шағын ауданының жеке құрылыс бағыты үшін су құбыры, канализация және газ құбыры желілерін 60979,0 мың теңге сомасына салу;
Затобол кентінің Механизатор, Обручев, Леонов, Целинный, 40 лет Октября, Павлов көшелері шегіндегі көп қабатты құрылысына су құбыры мен канализация желісін 45633,0 мың теңге сомасына қосу;
Затобол кентінің Терешкова көшесі - Қалабаев көшесі, 25 лет Целины - Қостанай қаласына автокөлік кіреберісі шегіндегі көшелерді 52452,0 мың теңге сомасына сумен жабдықтау;
Қостанай ауданының Заречный селосындағы "Северный" шағын ауданының инженерлік желілеріне 310530,0 мың теңге сомасы.
Ескерту. Шешім 4-12 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-13. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 94605,0 мың теңге сомасында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілген республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы даму трансферттері сомасының түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жамбыл селосындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 80000,0 мың теңге сомасына;
"Қостанай облысы Қостанай ауданының Жамбыл селосындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құру" объектісі бойынша жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 4605,0 мың теңге сомасына;
Жамбыл селосындағы су құбырын тарататын желілерді қайта құруға 10000,0 мың теңге сомасына.
Ескерту. Шешім 4-13 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4-11. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство средней школы на 300 мест в селе Заречное в сумме 662482,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-11 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-12. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 518605,0 тысяч тенге, в том числе:
на электрическое снабжение микрорайона "Восточный" поселка Затобольск в сумме 49011,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водопровода, канализации и газопровода для перспективной индивидуальной застройки микрорайона "Восточный" поселка Затобольск в сумме 60979,0 тысяч тенге;
на подключение многоэтажной застройки поселка Затобольск в границах улиц Механизаторов, Обручева, Леонова, Целинная, 40 лет Октября, Павлова к сетям водопровода и канализации в сумме 45633,0 тысячи тенге;
на водоснабжение поселка Затобольск в границах улиц 25 лет Целины – автомобильного подъезда к городу Костанай, улицы Терешковой - улица Калабаева в сумме 52452,0 тысячи тенге;
на инженерные сети микрорайона "Северный" в селе Заречное Костанайского района в сумме 310530,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-12 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-13. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов на развитие системы водоснабжения в сумме 94605,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения в селе Жамбыл в сумме 80000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Реконструкция системы водоснабжения в селе Жамбыл Костанайского района Костанайской области" в сумме 4605,0 тысяч тенге;
на реконструкцию разводящих сетей водопровода в селе Жамбыл в сумме 10000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-13 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010); в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).

4-14. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 16902,0 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-14 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-15. Алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-16. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерге 2177,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қайтарымы көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-16 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.01.15 № 261 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-17. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2010 жылға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге 2304,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-17 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.04.20 № 289 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-18. Алынып тасталды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.12.08 № 369 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-19. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен алынған нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Қостанай ауданының Затобол кентінде "Центральный" су құбыры құрылысы торабының сорғы станциясын реконструкциялауға (жобалық-іздестіру жұмыстары) 1800 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-19 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.04.20 № 289 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4-14. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 16902,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-14 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010);
4-15. Исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-16. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 2177,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-16 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 15.01.2010 № 261 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-17. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 2304,0 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-17 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.04.2010 № 289 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-18. Исключен решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 08.12.2010 № 369 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-19. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на реконструкцию насосной станции на узле водопроводных сооружений "Центральный" поселка Затобольск Костанайского района (проектно-изыскательские работы) в сумме 1765,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-19 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.04.2010 № 289 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).

4-20. 2010 жылға арналған аудандық бюджет облыстық бюджеттен алынған нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі Қостанай ауданының Затобол кентінде 430504,0 орынды стадион құрылысына 50000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-20 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.04.20 № 289 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.08 № 369 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-21. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 24120,0 мың теңге сомасында жаңадан енгізілген білім объектілерін ұстауға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-21 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-22. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 5605,0 мың теңге сомасында орта мектептердің материалды-техникалық базасын нығайтуға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-22 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-23. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 17900,0 мың теңге сомасында жылыту мерзіміне дайындалуға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-23 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.10.22 № 351 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2010 жылға арналған Қостанай ауданы әкімдігінің резерві 4000,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
аудан аумағында (облыстық маңызы бар қаланың) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві 2000,0 мың теңге сомасында;
көзделмеген шығындарға ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві 2000,0 мың теңге сомасында.
6. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте трансферттер түсімі Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Заңымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салу базасының өзгеруін есепке алумен бюджеттік салада еңбек ақы төлеу қорының өзгеруімен байланысты 84789,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.04.20 № 289 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4-20. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, полученных из областного бюджета на строительство стадиона на 2000 мест в поселке Затобольск Костанайского района в сумме 430504,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-20 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.04.2010 № 289 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010); от 08.12.2010 № 369 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-21. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 24120,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-21 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-22. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на укрепление материально-технической базы средних школ в сумме 5605,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-22 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
4-23. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на подготовку к отопительному сезону в сумме 17900,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-23 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.10.2010 № 351 (вводится в действие с 01.01.2010).
5. Утвердить резерв акимата Костанайского района на 2010 год в сумме 4000,0 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения) в сумме 2000,0 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на неотложные затраты в сумме 2000,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление трансфертов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" в сумме 84789,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 20.04.2010 № 289 (вводится в действие с 01.01.2010).

7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық мекенде жұмыс істегені үшін жиырма бес пайыз мөлшерінде жалақыны көтеру төлеміне шығындар көзделгені ескерілсін.
8. Ауданның 2010 жылға арналған бюджетінде Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы № 1459 Жарлығымен бекітілген 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының білімін дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде бөлінетін қаражаттар көзделгені ескерілсін:
орта жалпы білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға және жеткізуге - 5763,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерге ағылшын тілінің шетел оқытушыларын тартуға - 6448,0 мың теңге;
орта жалпы білім беретін мемлекеттік мекемелерде физика кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтауға - 8000,0 мың теңге;
химия кабинеттеріне жабдықтар сатып алуға - 4000,0 мың теңге;
9. 2010 жылға арналған аудандық бюджет шығындарында "Жалпы білім беретін оқыту" бағдарламасы бойынша жалпыға бірдей міндетті орта білім беру қорының шығындары көзделгені ескерілсін.
10. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеттің даму бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2010 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2010 жылға арналған кент, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалар жиынтығы 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Қостанай аудандық мәслихатының
оныншы сессиясының төрағасы                А. Фищук
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы                    А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                  З. Кенжегарина
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 254 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2010 жылғы 3 наурыздағы
№ 271 шешіміне 1-қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010.12.08 № 369 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
сомасы,
мың теңге
сыныбы
ішкі сыныбы
специфика
АТАУЫ
1. Кірістер

7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены расходы на выплату повышения оплаты труда в размере двадцати пяти процентов за работу в сельской местности.
8. Учесть, что в бюджете района на 2010 год предусмотрены средства на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005–2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1459, распределяемые на основании решения Правительства Республики Казахстан:
на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования - 5763,0 тысяч тенге;
на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для общеобразовательных школ - 6448,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики в государственных учреждениях среднего общего образования - 8000,0 тысяч тенге;
на приобретение оборудования для кабинетов химии - 4000,0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в затратах районного бюджета на 2010 год предусмотрены затраты фонда всеобщего обязательного среднего образования по программе "Общеобразовательное обучение".
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2010-2012 годы, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложению 5.
12. Утвердить свод бюджетных программ по аппаратам акимов поселка, аулов (сел), аульных (сельских) округов на 2010 год, согласно приложению 6.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель десятой сессии
Костанайского районного маслихата             А. Фищук
Секретарь Костанайского
районного маслихата                        А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
акимата Костанайского района            З. Кенжегарина
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 декабря 2009 года № 254
Приложение 1
к решению маслихата
от 3 марта 2010 года № 271
Районный бюджет на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 08.12.2010 № 369 (вводится в действие с 01.01.2010).
Категория
сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

1412,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде
әлеуметтiк көмек көрсету
17982,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақылар
43101,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке
бағдарламасына сәйкес мұқтаж
мүгедектерді міндетті
гигиеналық құралдарымен
қамтамасыз етуге және ымдау
тілі мамандарының, жеке
көмекшілердің қызмет көрсету
3769,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің
65 жылдығына орай Ұлы Отан
соғысының қатысушыларына және
мүгедектеріне Тәуелсіз
Мемлекеттер Достастығы елдері
бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша
жол жүруін, сондай-ақ оларға
және олармен бірге жүретін
адамдарға Мәскеу, Астана
қалаларындағы мерекелік
іс-шараларға қатысу үшін
тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарды
төлеуді қамтамасыз ету
70,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің
65 жылдығына орай Ұлы Отан
соғысының қатысушылары мен
мүгедектеріне, сондай-ақ оларға
теңестірілген, оның ішінде
майдандағы армия құрамына
кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде,
мекемелерде, әскери-оқу
орындарында әскери қызметтен
өткен, запасқа босатылған
(отставка), "1941-1945 жж. Ұлы
Отан соғысында Германияны
жеңгенi үшiн" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты
ай жұмыс істеген (қызметте
болған) адамдарға біржолғы
материалдық көмек төлеу

1412,0
014
Оказание социальной помощи
нуждающимся гражданам на дому
17982,0
016
Государственные пособия на
детей до 18 лет
43101,0
017
Обеспечение нуждающихся
инвалидов обязательными
гигиеническими средствами и
предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации
инвалида
3769,0
019
Обеспечение проезда участникам
и инвалидам Великой
Отечественной войны по странам
Содружества Независимых
Государств, по территории
Республики Казахстан, а также
оплаты им и сопровождающим их
лицам расходов на питание,
проживание, проезд для участия
в праздничных мероприятиях в
городах Москва, Астана к
65-летию Победы в Великой
Отечественной войне
70,0
020
Выплата единовременной
материальной помощи участникам
и инвалидам Великой
Отечественной войны, а также
лицам, приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
гг." или медалью "За победу над
Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне