Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін іске асыру туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 77 қаулысы. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылы 8 мамырда № 9-19-102 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағына, "2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-19-87 тіркелген, "Нұрлы жол" 2009 жылғы 15 қаңтарда Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 шешіміне сәйкес, Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" атты бюджеттік бағдарламаны жүзеге асыру мақсатында жергілікті бюджеттен мынадай әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
1) 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 64-жылдығын мерекелеуге байланысты:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен; "Ленинград блокадасының тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғаларға; басқа мемлекеттер аумағындағы соғыс әрекеттеріне қатысушыларға; концентрациондық лагерлердің жасы кәмелетке толмаған тұтқындарына; Ұлы Отан соғысының кезіндегі жалданбалы құрамның тұлғаларына; Ұлы Отан соғысында қаза тапқан, некеге қайта тұрмаған жауынгерлердің жесірлеріне (күйеулеріне);
2) әлеуметтік көмек "Қарттар күніне", "Мүгедек күніне", мерей той қатысушыларына, және Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне;
3) республикалық және жергілікті маңыздағы дербес зейнеткерлерге және еңбегі сіңген жұмысшы атағы бар зейнеткерлерге жылына отыз мың тенге сомасындағы біржолғы әлеуметтік көмек;
4) қайтыс болған, кәмелетке толмаған балаларды және жұмыссыздарды жерлеу үшін республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің он есе көлемінде тиісті жылға әлеуметтік көмек;
5) мүгедек-балаларды компьютерлік томографпен тексеруге байланысты шығынды өтеу үшін есептік құжаттардың негізінде тексерілудің бағасынан жүз пайыз көлемінде әлеуметтік көмек;
6) мүгедек балаларға, тәрбиеленетіндер мен үйде оқитындарға, оқу жылы мезгіліне ай сайын тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің сегіз есе көлемінде әлеуметтік көмек көрсетілсін;

О реализации решения Узункольского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 111 "О районном бюджете на 2009 год"
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 10 апреля 2009 года № 77. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 8 мая 2009 года № 9-19-102
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением Узункольского районного маслихата от 19 декабря 2008 года № 111 "О районном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-19-87 "Нұрлы жол" от 15 января 2009 года акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" установить следующие социальные выплаты из местного бюджета:
1) единовременная социальная помощь в связи с празднованием 64 годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда"; знаком "Житель блокадного Ленинграда"; участникам боевых действий на территории других государств; несовершеннолетним узникам концентрационных лагерей; лицам вольнонаемного состава во время Великой Отечественной войны; вдовам (мужьям) воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступивших в повторный брак;
2) единовременная социальная помощь ко "Дню пожилых людей", "Дню инвалидов", юбилярам, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) единовременная социальная помощь персональным пенсионерам республиканского и местного значения и пенсионерам, имеющим звание заслуженного работника в сумме тридцать тысяч тенге в год;
4) социальную помощь на погребение умерших безработных и несовершеннолетних детей в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
5) социальную помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов в размере ста процентов от стоимости обследования на основании расчетных документов;
6) социальную помощь детям инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому в период учебного года ежемесячно в размере восьми месячных расчетных показателей, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;

7) туберкулезбен ауыратын азаматтарға амбулаториаялық емделу кезеңінде қосымша тамақтануға тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген бес айлық есептік көрсеткіші біржолғы әлеуметтік көмек;
8) біржолғы әлеуметтік көмек жалпы білім беретін мектеп түлектеріне Қазақстан Республикасының жоғары және арнайы орта оқу орындарында білім алу үшін қаржы төлеуіне байланысты, аз қамтылған және көп балалы отбасылардың және ата-анасының қамқорлығынан айрылған, бала жасынан мүгедектерге, дарынды балаларға, жетімдерге, толмаған отбасылардың балаларына, табысы аз отбасылардың (ен төменгі күнкөріс) осы жоғары және арнайы орта оқу орындарының нақты оқу бағасына сәйкес бөлінген жергілікті бюджеттің қаржысынан көрсетіледі;
9) жалпы білім беру мектеп түлектеріне Қазақстан Республикасының медициналық жоғарғы оқу орындарында оқуларына төлеу сәйкесті медициналық жоғарғы оқу орындағы нақты оқу бағасын және жергілікті бюджет бөлген қаржы шамасында біржолғы әлеуметтік көмек;
10) есепте тұратын, үйде қызмет көрсетіліп жүрген жалғыз тұратын қарттарға, кедей тұратын азаматтарға азық - түлік корзинасының мөлшерінің өсуіне байланысты, қаражаттық жыл ішінде ай сайын бір айлық тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген 2009 жылға арналған қосымша әлеуметтік көмек;
11) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тиісті жылға ай сайын республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жетпіс пайыз көлемінде тұрмыстық қажеттіліктеріне және бір жолғы жиырма жеті мың жүз теңге;
12) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне мерзімді баспасөз жазылысына.
Ескерту. 1-тармаққа 11), 12) тармақшалар толықтырылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2009.08.28 № 201 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
2. "Ұзынкөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-уәкілетті орган) әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне азық - түлік корзинасының мөлшерінің өсуіне есепте тұратын, үйде қызмет көрсетіліп жүрген жалғыз тұратын қарттарға, кедей тұратын азаматтарға ай сайын берілетін әлеуметтік көмек арыз берген айынан тағайындалады және арыз берген адамның қайтқанынан немесе Ұзынкөл ауданының аймағынан көшіп кетсе тоқтатылады. Аталған оқиғалардың болған айынан, келесі айынан төлеу тоқтатылады;

7) единовременную социальную помощь гражданам, больным туберкулезом на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере пяти месячных расчетных показателей, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
8) единовременную социальную помощь выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших и средних специальных учебных заведениях Республики Казахстан из малообеспеченных, многодетных семей и оставшихся без попечения родителей, инвалидам с детства, одаренным детям, сиротам, детям из неполных семей, из семей с низким доходом (минимальный прожиточный минимум) в размере фактической стоимости обучения в соответствующем высшем и среднем специальном учебном заведении и в пределах, выделенных местным бюджетом средств;
9) единовременную социальную помощь выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших медицинских учебных заведениях Республики Казахстан в размере фактической стоимости обучения в соответствующем высшем медицинском учебном заведении;
10) дополнительную социальную помощь на 2009 год, малообеспеченным гражданам, состоящим на учете как малообеспеченные, одиноко проживающим престарелым гражданам находящимся на надомном обслуживании в связи с увеличением размера продовольственной корзины в размере одного месячного расчетного показателя установленного законом в республиканском бюджете на соответствующий год в течение финансового года;
11) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны в размере семидесяти процентов месячного расчетного показателя на бытовые нужды, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год ежемесячно и двадцать семь тысяч сто тенге единовременно";
12) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на подписку периодического издания.
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктами 11), 12) в соответствии с постановлением акимата Узункольского района Костанайской области от 28.08.2009 № 201 (порядок введения в действие см. п.2).
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Узункольского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, на увеличение размера продовольственной корзины малообеспеченным гражданам, состоящих на учете как малообеспеченные, одиноко проживающим престарелым гражданам находящимся на надомном обслуживании, назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы территории Узункольского района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;

2) әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы шешім уәкілетті органмен құжаттар қабылданған күннен бастап он күн ішінде қабылданады;
3) әлеуметтік көмек кәмелетке толмаған балаларды жерлеу үшін еңбекке жарамды ата ананің біреуі (ұл (қыз) асырап алушысы) баланың қайтыс болған күніне жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген жағдайда, ата-анасының біреуіне немесе өзге заңды өкіліне тағайындалады;
4) әлеуметтік көмек қайтыс болған кезде жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда ресми түрде жұмыссыз ретінде тіркелген қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін тағайындалады;
5) әлеуметтік көмек қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін, қайтыс болған адаммен қайтқан күніне бірге тұрған отбасы мүшелеріне немесе жерлеуші адамдарға төленеді;
6) әлеуметтік көмек мүгедек-балаларды компьютерлік томографпен қарауға байланысты шығынды өтеу үшін отбасының табысына қарамастан мүгедек-баланың ата-анасына немесе өзге заңды өкіліне тағайындалады және төленеді;
7) әлеуметтік көмек мүгедек балаларға, тәрбиеленетіндер мен үйде оқытындарға, отбасының табысына қарамастан мүгедек баланың ата – анасына немесе өзге заңды өкіліне тағайындалады және төленеді;
8) әлеуметтік көмек білім беру орындарының түлектеріне, сонымен қатар студентер санынан жастарға аз қамтылған және көп балалы отбасылардың және ата-анасының қамқорлығынан айрылған, бала жасынан мүгедектерге, дарынды балаларға, жетімдерге, толмаған отбасылардың балаларына, табысы аз отбасылардың (ен төменгі күнкөріс) тағайындалады;
9) жыл сайынғы біржолғы әлеуметтік көмек бірыңғай ұлттық тестіден өткен, Республикалық гранттан өтпеген, медицина жоғарғы білім мекемесінің студент санының есебіне кірмеген түлектерге көрсетіледі. "Ұзынкөл аудандық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өтініші және ұсынысы бойынша, және арыз берген кезекпен бөлінген жергілікті бюджеттің қаржысынан оқуға қаражат бөлінеді;
10) әлеуметтік көмек туберкулезбен ауыратын азаматтарға "Ұзынкөл орталық аудандық аурухана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны берген өтініш берушінің амбулаторлық емделгендігін растайтын анықтаманы берген кезде тағайындалады;
11) әлеуметтік көмек төлеу уәкілетті орган берген тізімдерге сәйкес тиісті банктік операциялар жүргізуге Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының есеп шотына ақшалай қаражат аударумен жүзеге асырылады;

2) решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается уполномоченным органом в течение десяти дней со дня приема документов;
3) социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей назначается одному из родителей или иному законному представителю в случае, когда трудоспособный родитель (усыновитель, удочеритель) на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
4) социальная помощь назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
5) социальная помощь на погребение умерших безработных выплачивается членам семьи умершего, совместно проживающим с ним на день смерти, либо лицам, осуществившим погребение;
6) социальная помощь на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов, назначается и выплачивается родителям или иным законным представителям ребенка-инвалида независимо от дохода семьи;
7) социальная помощь детям инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, назначается и выплачивается родителям или иным законным представителям ребенка инвалида независимо от дохода семьи;
8) социальная помощь выпускникам образования, а также молодежи из числа студентов назначается детям из малообеспеченных, многодетных семей и оставшихся без попечения родителей, инвалидам с детства, одаренным детям, сиротам, детям из неполных семей, из семей с низким доходом (минимальный прожиточный минимум).
9) социальная помощь назначается выпускникам общеобразовательных школ, прошедших пороговый уровень единого национального тестирования, но не прошедших по республиканскому гранту для зачисления выпускников в число студентов медицинских вузов. Выделение средств на обучение производится согласно ходатайства и рекомендации государственного учреждения "Отдел образования Узункольского района", согласно очередности подачи заявлений в пределах выделенных местным бюджетом средств;
10) единовременная социальная помощь гражданам, больным туберкулезом назначается при предоставлении справки государственным коммунальным казенным предприятием "Узункольская центральная районная больница" подтверждающей прохождение заявителем амбулаторного лечения;
11) выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.

4. Уәкілетті орган әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажет құжаттардың тізбесін бекітсін.
5. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізілсін.
6. Қаулының орындалуына бақылау жасау Ұзынкөл ауданың әкімінің орынбасары М. В. Слесарьға жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2009 жылдың 1 қаңтардан бастап пайда болған әрекеттерге қолданылады.
Ұзынкөл ауданының әкімі                    А. Сейфуллин
КЕЛIСIЛДI:
"Ұзынкөл орталық аудандық аурухана"
мемлекеттiк коммуналдық қазыналық
кәсіпорны, бас дәрігер
Қ. Ержанов
Ұзынкөл ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 10 сәуірдегі
№ 77 қаулысына қосымша
Қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды
жерлеуге әлеуметтiк көмектi тағайындауға
қажеттi құжаттар тiзбесi
1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Қайтыс болуы туралы куәлігі (түпнұсқа, көшiрмесi).
З. Баланың туу туралы куәлiгi (түпнұсқа, көшiрмесi).
4. Жұмыспен қамту мәселелері жөнiндегi уәклетті органның ата-аналардын біреуне (асырап алушысын, қорғаншысын, қамқоршысын) жұмыссыз есебiнде тiркеу туралы анықтамасы.
5. Ата-анасының, асырап алушының, қорғаншының, қамқоршының жеке басын куәландыратын құжаты (түпнұсқасы, көшiрмесi), сондай - ақ: асырап алушы баланы асырап алу туралы шешiмдi тапсырады (түпнұсқасы, көшiрмесi) қорғаншылар (қамқоршылар) қорғаншылық (қамқоршылық) куәлігін бередi, болмаса қорғаншыльқ және қамқоршылық органдарының балаға қамқоршы (қорғаншы) тағайындау туралы шешiмiн тапсырады (түпнұсқасы, көшiрмесi).
6. Мүгедектер үшiн — дәрiгерлiк әлеуметтiк сараптама комиссиясының мүгедектiк тобын белгiлеу туралы анықтамасы (түпнұсқасы, көшiрмесi).
7. Зейнеткерлер үшiн — зейнетақы куәлігі (түпнұсқасы, көшiрмесi).
Қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге
әлеуметтiк көмектi тағайындауға қажетті
құжаттар тiзбесi
1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Қайтыс болуы туралы куәлігі (түпнұсқасы, көшiрмесi).
З. Жұмыспен қамту мәселері жөнiндегi уәкілетті органның қайтыс болған адамның жұмыссыз ретiнде тiркелгенiн растайтын анықтамасы.
4. Қайтыс болған жұмыссыздың жеке басын куәландыратын құжаты (түпнұсқасы, көшiрмесi).
5. Әлеуметтік көмектi алуға құқылы тұлганың жеке басын куәландыратын құжаты (түпнұсқасы, көшiрмесi), сондай - ақ:
егер жерлеу отбасы мүшслерiнiң тұрғысынан iске асырылған болса, өтiнiш иесi туыстық қатынастарды растайтын дерек ретiнде құжатты табыс етедi (түпнұсқасы, кешiрмесi), егер жерлеу отбасы мүшелерiнiң емес, басқа бiреудiң тұрғысынан iске асырылған болса, отiнiш иесi жол-жора қызметтерiн көрсететiн мекемеден алынған құжатты (түпнұсқасы, кешiрмесi) немесе жерлеудің іске асырылғандығын растайтын селолық округ, село әкімі аппаратынан алынған анықтамасын ұсынады.
Бiлiм беру орындарының түлектерiне әлеуметтiк
көмектi тағайындауда қажетті құжаттар тізбесі

4. Уполномоченному органу утвердить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
6. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима Узункольского района Слесарь М.В.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия возникшие с 1 января 2009 года.
Аким Узункольского района                  А. Сейфуллин
СОГЛАСОВАНО:
Государственное коммунальное казенное
предприятие "Узункольская центральная
районная больница", главный врач
К. Ержанов
Приложение
к постановлению акимата
Узункольского района
от 10 апреля 2009 года № 77
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
на погребение умерших несовершеннолетних детей
1. Заявление установленной формы.
2. Свидетельство о смерти (оригинал, ксерокопия).
3. Свидетельства о рождении ребенка (оригинал, ксерокопия).
4. Справка из уполномоченного органа, по вопросам занятости о регистрации родителя (усыновителя, удочерителя, опекуна, попечителя) в качестве безработного.
5. Документ, удостоверяющий личность родителя, усыновителя, удочерителя, опекуна, попечителя (оригинал, ксерокопия), кроме того:
усыновители (удочерители) предоставляют решение об усыновлении (удочерении) ребенка (оригинал, ксерокопия);
опекуны (попечители) представляют удостоверение опекуна (попечителя), либо решение органов опеки и попечительства о назначении опекуном (попечителем) над ребенком (оригинал, ксерокопия).
6. Для инвалидов — справка медико-социальной экспертной комиссии об установлении группы инвалидности (оригинал, ксерокопия).
7. Для пенсионеров — пенсионное удостоверение (оригинал, ксерокопия).
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
на погребение умерших безработных
1. Заявление установленной формы.
2. Свидетельство о смерти (оригинал, ксерокопия).
3. Справка из уполномоченного органа по вопросам занятости, подтверждающую, что умерший был зарегистрирован в качестве безработного.
4. Документ, удостоверяющий личность умершего безработного (оригинал, ксерокопия).
5. Документ, удостоверяющий личность лица, имеющего право на получение социальной помощи (оригинал, ксерокопия), кроме того:
если погребение осуществлено членами семьи, заявитель представляет документ, подтверждающий факт родственных отношений (оригинал, ксерокопия);
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет документ из ритуальной службы (оригинал, ксерокопия) или справку аппарата акима сельского округа, села, подтверждающего осуществление погребение.
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
выпускникам образования

1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Өтiнiш – иесінің жеке басын куәландыратын құжаты (түпнұсқасы, көшiрмесi).
З. Тұратын жерін растайтын құжат.
4. Үлгілі анықталған жалпы орта білім туралы аттестаті (түпнұсқасы, кешiрмесi).
5. Үлгілі анықталған ұлттық бірыңғай тестілеудің мемлекеттік сертификатінің немесе комплекстік тестілеудің нәтижесі (түпнұсқасы, кешiрмесi).
6. Салық төлеушінің тіркеу номері (түпнұсқасы, кешiрмесi).
7. Әлеуметтік жеке коді (түпнұсқасы, кешiрмесi).
8. Аз қамтылған азаматтар үшiн-отбасы мүшелерiнiң табыстарының бар болуы немесе жоқ екендiгiн растайтын құжаттары.
9. Оқу орнынан алынған анықтамасы немесе бұйрықтың кошірмесі.
10. Жоғары немесе орта - арнайы кәсіптік бiлiмдi маманды даярлау туралы оқу орнымен жасасқан шарт.
18 жасқа дейiнгi мүгедек балаларды
компьютерлiк томографпен тексеруге байланысты
шығынды өтеуге арналған әлеуметтiк көмектi
тағайындауға қажетті құжаттар тiзбесi
1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Өтiнiш – иесi тұнғыш рет өтiнiш бiлдiрген уақытта, мына кұжаттарды ұсынады:
баланың туу туралы куәлігі (16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға), жеке бас куәлігінің көшiрмесi (16 жастан 18 жасқа дейiнгi мүгедек-балалар үшiн) (түпнұсқасы, көшiрмесi);
тұратын жерін растайтын құжат;
мүгедектiк тобын белгiлеу туралы дәрігерлік-әлеуметтік сараптама комиссиясының анықтамасы.
Ұлы Отап соғысының қатысушылар мен
мүгедектерiне тұрмыстық қажеттіліктеріне,
әлеуметтiк көмекті тағайындауға қажетті
құжаттар тiзбесi
1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Қатысушының немесе Ұлы Отан соғысының мүгедегi куәлігінің көшiрмесi.
3. Жеке басынын куәлігінін көшiрмесi.
Жергілікті және республикалық маңызы бар
дербес зейнеткерлерге, және еңбек сіңірген
жұмысшы атағы бар зейнеткерлерге біржолғы әлеуметтік
көмек тағайындауға қажетті құжаттар тiзбесi
1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Өтiнiш – иесінің жеке басын куәландыратын құжаты (түпнұсқасы, кешiрмесi).
3. Өтініш иесінің салық төлеуші тіркеу нөмірі (ТТН) (түпнұсқасы, көшiрмесi).
4. Статус растайтын жергілікті және республикалық маңызы бар дербес зейнеткерлерге, және еңбек сіңірген жұмысшы атағы бар зейнеткерлер деген құжаттар көшiрмесi.
Туберкулезбен ауырып жатқан азаматтарға
әлеуметтік көмек тағайындауға қажетті
құжаттар тiзбесi
1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Өтiнiш – иесінің жеке басын куәландыратын құжаты (түпнұсқасы, кешiрмесi).
3. Өтініш иесінің салық төлеуші тіркеу нөмірі (ТТН) (түпнұсқасы, көшiрмесi).
4. Өтініш берушінің әлеуметтік жеке коды (түпнұсқасы, кешiрмесi).
5. Тұратын жерін растайтын құжат.

1. Заявление установленной формы.
2. Документ, удостоверяющего личность заявителя (оригинал, копию).
З. Документ, подтверждающий место жительства.
4. Аттестат установленного образца о среднем общем образовании (оригинал, копию).
5. Государственный сертификат установленного образца о результатах единого национального или комплексного тестирования (оригинал, копию).
6. Регистрационный номер налогоплательщика (оригинал, копию).
7. Социальный индивидуальный код (оригинал, копию).
8. Для малообеспеченных граждан – документы, подтверждающие наличие либо отсутствие дохода членов семьи.
9. Справка или выписка из приказа с места учебы о зачислении.
10. Договор с учебным заведением о подготовке специалиста с высшим либо средне-специальным образованием.
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
на возмещение расходов, связанных с обследованием
на компьютерном томографе детей — инвалидов до 18 лет
1. Заявление установленной формы.
2. Заявитель при первичном обращении представляет следующие документы:
свидетельство о рождении ребенка (для детей-инвалидов до 16 лет), копию документа, удостоверяющего личность (для детей – инвалидов в возрасте от 16 до 18 лет) (оригинал, копию);
документ, подтверждающий место жительства;
справка медико – социальной экспертной комиссии об установлении группы инвалидности.
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
на бытовые нужды, участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны
1. Заявление установленной формы.
2. Копии удостоверения участника или инвалидов Великой Отечественной войны.
3. Копии удостоверения личности.
Перечень документов,
необходимых для назначения единовременная
социальная помощь персональным пенсионерам
республиканского и местного значения и пенсионерам,
имеющим звание заслуженного работника
1. Заявление установленной формы.
2. Документ, удостоверяющего личность заявителя (оригинал, копию).
3. Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) заявителя (оригинал, копию).
4. Документ, подтверждающий статус персонального пенсионера республиканского или местного значения и пенсионера, имеющего звание заслуженного работника (оригинал, копию).
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
гражданам, больным туберкулезом
1. Заявление установленной формы.
2. Документ, удостоверяющего личность заявителя (оригинал, копию).
3. Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) заявителя (оригинал, копию).
4. Социальный индивидуальный код (СИК) заявителя (оригинал, копию).
5. Документ, подтверждающий место жительства.

6. Амбулаториалық емделуде екіндігін растайтын дәрігерлік мекемеден анықтама.
Білім түлектеріне, медициналық жоғарғы оқу
орындарында оқитын студенттерге әлеуметтік
көмек тағайындауға қажетті құжаттар тiзбесi
1. Белгiленген үлгiдегi өтiнiшi.
2. Өтiнiш – иесінің жеке басын куәландыратын құжаты (түпнұсқасы, көшiрмесi).
3. Тұратын жерін растайтын құжат.
4. Үлгілі анықталған жалпы орта білім туралы аттестаті (түпнұсқасы, кешiрмесi).
5. Үлгілі анықталған ұлттық бірыңғай тестілеудің мемлекеттік сертификатінің немесе комплекстік тестілеудің нәтижесі (түпнұсқасы, кешiрмесi).
6. Өтініш иесінің салық төлеуші тіркеу нөмірі (ТТН) (түпнұсқасы, көшiрмесi).
7. Өтініш берушінің әлеуметтік жеке коды (түпнұсқасы, кешiрмесi).
8. Оқу орнынан алынған анықтамасы немесе бұйрықтың кошірмесі.
9. Медициналық жоғарғы оқу мамандығына даярлау туралы шарт және оқушыны оқуға кіргізу туралы оқу орнынан бұйрық.
10. "Ұзынкөл аудандық білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің берген қолдаухаты және ұсынысы.

6. Справка медицинского учреждения, подтверждающая прохождение заявителем амбулаторного лечения.
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
выпускникам образования, студентам медицинского
высшего учебного заведения
1. Заявление установленной формы.
2. Документ, удостоверяющего личность заявителя (оригинал, копию).
3. Документ, подтверждающий место жительства.
4. Аттестат установленного образца о среднем общем образовании (оригинал, копию).
5. Государственный сертификат установленного образца о результатах единого национального или комплексного тестирования (оригинал, копию).
6. Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) заявителя (оригинал, копию).
7. Социальный индивидуальный код (СИК) заявителя (оригинал, копию).
8. Справка или выписка из приказа с места учебы о зачислении.
9. Договор с учебным заведением о подготовке специалиста с высшим медицинским образованием и приказ учебного заведения о зачислении учащегося.
10. Ходатайство и рекомендации государственного учреждения "Отдел образования Узункольского района".